ساعت پایان کار کارمندان ۱۳ عصر شد

۲ نظر

سازمان اداری و استخدامی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان حداکثر تا ساعت ۱۳:۰۰ است.

به گزارش خبرگزاری برنا، سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی اعلام کرد که ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان خود و سایر افراد شاغل (اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و...) را حداکثر تا ساعت ۱۳:۰۰ قرار داده و مابقی ساعات کار موظفی را از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.
این بخشنامه در راستای حفظ پایداری شبکه سراسری برق و کاهش ناترازی تولید و مصرف برق، با هدف آسایش شهروندان و عدم وقفه در خدمت‌رسانی، در اجرای بند ۴ اصلاحی تصویب‌نامه شماره ۲۴۳۱۸۷‌/ت۶۱۰۱۱هـ مورخ ۲۸‌/۱۲‌/۱۴۰۱ هیئت وزیران صادر شده است.
این بخشنامه تاکید دارد که تمامی دستگاه‌های سرمایشی از ساعت ۱۲ ظهر خاموش شود و بر همین اساس دستگاه‌های مشمول، تا ۱۵ شهریورماه مکلف هستند ضمن برنامه‌ریزی مناسب برای تداوم خدمت‌رسانی و حفظ رضایت‌مندی ارباب رجوع، پایان ساعت کار خدمت حضوری تمامی کارکنان خود و سایر افراد شاغل (اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و...) را حداکثر تا ساعت ۱۳:۰۰ قرار دهند و مابقی ساعات کار موظفی را از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.
در این بخشنامه ساعت آغاز به کار مادران شاغل دارای فرزند زیر ۶ سال، افراد دارای معلولیت و افراد ساکن در حومه شهرهای محل خدمت، با انجام تمهیدات لازم به‌منظور حفظ تداوم خدمت‌رسانی دستگاه، به مدت یک‌ساعت شناور تعیین شده است.
روسای دستگاه‌های مشمول این بخشنامه می‌توانند به تشخیص خود، سایر مصادیق نظیر را در همین چهارچوب تدبیر کنند.

منبع : خبرگزاری برنا

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۲ نظر برای ساعت پایان کار کارمندان ۱۳ عصر شد

 • م
  معمولی
  ۵ تیر ۱۴۰۲، ۱۶:۲۵
  همینطوری کارمندان که کارنمی کنندمن رفتم ودیدم بعدازساعت ده دیگه کسی کارنمی کنه سیستم روقطع می کنندوخیال راحت دیگه هیچ کاری انجام نمیدن ورسماتا ساعت ده شده
  • ک
   کارمند
   ۵ تیر ۱۴۰۲، ۱۵:۳۶
   باسلام تغییر ساعت از 6 صبح تا 15 فقط باعث شد یک ساعت مصرف برق بیشتر شود چون تمامی کارمندان ادارات دولتی و بانکها قبلا از 7 تا 16 در محل کار میمانند الان از ساعت 6 تا 16 در محل کار میمانند این طرح زمانی مفید است که اولا سلعت کار از 6 تا 13 باشد و ادارات بسته شوند ثانیا چون اکثر کارمندان با خودرو تردد میکنند اگر خروح رایگان بگذارند مطمئنا اکثر کارمندان ساعت 13 محل اداره را ترک میکنند و تا پایان طرح ترافیک در محل کار نمیمانند

   لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

   ثبت پاسخ