راه‌اندازی ۵۰ شرکت دانش‌بنیان سلول‌های بنیادی در کشور

۷۷۳ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: با استفاده از ظرفیت سلول‌های بنیادی برنامه‌ریزی برای درمان ۶۰ نوع بیماری صعب‌العلاج در کشور انجام شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، امیرعلی حمیدیه ظهر امروز در دومین سمپوزیوم علمی سلول‌های بنیادی و دندانپزشکی در سرعین اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اساسی ستاد فناوری سلول‌های بنیادی کشور درمان بیماری‌های صعب‌العلاج با استفاده از ظرفیت‌های سلول‌های بنیادی است که در این زمینه تاکنون برنامه‌ریزی برای درمان ۶۰ نوع بیماری از جمله سرطان خون انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات درمانی و بهداشتی یکی از اولویت اساسی ستاد فناوری سلول‌های بنیادی است افزود: در این زمینه تلاش است تا بتوانیم با اتخاذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو بیماری‌های سخت را در کشور درمان کنیم که این امر می‌تواند  سلامت جامعه را به دنبال داشته باشد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: دومین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و دندانپزشکی با حضور محققان و اساتید به‌نام کشوری در سرعین برگزار شد و این امر یکی از همایش‌های بزرگ برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه دندانپزشکی بود که می تواند موثر واقع شود.
حمیدیه از راه‌اندازی ۵۰ شرکت دانش بنیان با محوریت سلول‌های بنیادی در کشور خبر داد و افزود: راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان در حوزه فناوری‌های علمی و سلول‌های بنیادی یک نیاز اساسی است که در این راستا در کشور اقدامات خوبی انجام شده است.
وی اظهار کرد: در حال‌حاضر شورای ستاد سلول‌های بنیادی در ۱۵ استان کشور راه‌اندازی شده است و امیدواریم با راه‌اندازی این مرکز در استان اردبیل شاهد ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی در سطح این استان باشیم که نیاز است مسئولان منطقه نیز ظرفیت‌های خود را در این زمینه معرفی کنند تا با سرمایه‌گذاری در این مگاپروژه‌های سلول‌های بنیادی اردبیل اقدامات خوبی در این حوزه انجام شود.

 برای مشاهده اطلاعیه ها و اخبار ثبت شرکت های دانش‌ بنیان اینجا کلیک کنید

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.