خبر مهم برای مشمولان سربازی ۱۴۰۳

۱۰ نظر

جزییات دریافت امریه سربازی و شرایط جدید معافیت و وام خدمت سربازی مشمولان مازاد خدمت اعلام شد.

شاهپور آذروند، مدیر کل دفاتر روستایی اظهار کرد: به‌منظور بهره‌مندی از ظرفیت و توان علمی جوانان تحصیل‌کرده در پیشبرد اهداف سازمانی، دانش‌آموختگان واجد شرایط دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌توانند برای گذراندن دوره ضرورت خدمت سربازی به‌صورت امریه «سرباز روستایی» در مناطق محروم استان به سامانه جامع حوزه مشمولان معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به آدرس mashmoolin.iripo.ir مراجعه کنند.

شاهپور آذروند افزود: نداشتن غیبت و کسر خدمت، عدم رابطه متقاضیان به‌عنوان بستگان سببی و نسبی با کارکنان استانداری و همچنین بومی بودن، از جمله شرایط «سرباز روستایی» است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری اردبیل تصریح کرد: مدت خدمت سربازی روستایی ۲۴ ماه بوده و ثبت‌نام متقاضیان مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری در دفاتر امور روستایی و شورا‌های استانداری امکان‌پذیر است.

آذروند گفت: اعزام مشمولان برای تاریخ یکم تیر ۱۴۰۳ بوده و ثبت‌نام آن از روز چهارشنبه ۱۵ فروردین تا ۲۴ فروردین در سامانه مذکور انجام خواهد شد.

براین اساس مقرر شد در سال ۱۴۰۲-۱۴۰۳، ۲۰۰ نفر از کارکنان شاغل در شرکت‌های خلاق به شرط احراز شرایط، از مزایای تخصصی امریه سربازی برخوردار شوند.

بر این اساس، شرکت خلاق باید از شرایطی همچون برخورداری از اظهارنامه مالیاتی، بهره‌مندی از حداقل سه نفر نیروی شاغل تمام‌وقت براساس آخرین فهرست بیمه مورد تایید سازمان تامین اجتماعی و برمبنای آخرین گزارش صورت معاملات فصلی فروشی حداقل ۱۰۰ میلیون ریال داشته باشد.

در طرف مقابل، سرباز باید فارغ‌التحصیل و دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری غیرپزشکی بوده و در چهار ماه اخیر از سابقه بیمه تمام‌وقت در شرکت به‌کارگیرنده برخوردار باشد، حداقل ۸۰ امتیاز از جدول فعالیت فناورانه را کسب کرده باشد و همچنین موضوع فعالیت فرد در مدت زمان حضور در شرکت، باید در راستای کالا و خدمات خلاق یا دانش‌بنیان آن شرکت باشد.

با توجه به محدودیت ظرفیت ابلاغی از طرف ستاد کل نیرو‌های مسلح، افراد براساس امتیاز کسب شده در هر دوره اعزام، رتبه‌بندی شده و افراد با بیشترین امتیاز به ستاد کل نیرو‌های مسلح معرفی خواهند شد. در صورت اتمام ظرفیت در هر اعزام، افراد باید تقاضای جدید خود را در دوره بعدی ارسال کنند.

تایید اولیه افراد که توسط معاونت علمی براساس امتیازبندی صورت می‌گیرد، به منزله تایید نهایی افراد نیست و پس از بررسی پروپوزال (شرح فعالیت شخص در شرکت) توسط داور فنی، نتیجه نهایی مشخص و اطلاع‌رسانی می‌شود.


پرداخت وام سربازی در سال ۱۴۰۳ پرداخت می‌شود

معاون تربیت و آموزش ارتش در اواخر سال ۱۴۰۲ گفت: بر اساس نوع شغل سربازان، وام‌هایی در نظر گرفته‌ایم که سقف این مبلغ برای خوداشتغالی تا ۳۰۰ میلیون تومان و در حوزه کار آفرینی تا سقف ۴ میلیارد تومان است.

امیر سرتیپ علیرضا شیخ تصریح کرد: شعار سال ۱۴۰۲ ما «هر سرباز یک مهارت» است و باید برای این شعار برنامه‌ریزی کنیم به همین دلیل هر سربازی که وارد ارتش می‌شود طبق علاقه‌مندی باید یک مهارت را متناسب با حرفه و شغل مورد انتظار آینده خود یاد بگیرد که در فرآیند برنامه‌ریزی مرکز آموزش و مهارت کارکنان وظیفه ارتش این موضوع پیگیری و در حال انجام است.

امیرسرتیپ شیخ با بیان اینکه تسهیلات خوبی برای سربازان مهارت‌آموز پس از پایان خدمت در نظر گرفته شده است، بیان کرد: اختصاص وام برای ایجاد اشتغال سربازان آموزش دیده برای ما بسیار مهم است، با همین رویکرد ما این فرآیند را در قبل از خدمت، حین خدمت و پس از پایان خدمت سربازی در یک زنجیره به یکدیگر متصل کردیم تا بتوانیم حوزه‌های علاقه‌‎مندی هر فرد را قبل از شروع به خدمت احصا کرده و زمینه‌ها را برای فراگیری یک آموزش تخصصی فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: در امتداد این اهداف یک حلقه اتصال با وزارت آموزش و پرورش ایجاد کردیم تا بتوانیم در حوزه مهارتی برای هر سرباز تسهیلات و کارگاه فراهم کنیم، همچنین برای بالابردن سطح کیفیت آموزش و آزمون‌ها از اساتید حرفه‌ای بهره بگیریم و مراحل مختلف آموزشی را تکمیل کنیم و تا آخرین مرحله دریافت گواهینامه رسمی به سربازان جوان که پس از پایان خدمت با دریافت تسهیلات و وام‌های خود اشتغالی که دستگاه‌های مختلف کشوری در این امر نقش دارند بتوانند با بهره‌گیری از این وام‌ها که به تمامی مراکز استان‌ها ابلاغ شده است، به حرفه مورد علاقه خود در استان و محل سکونت‌شان مشغول به کار شوند.

معاون تربیت و آموزش ارتش با اشاره به اینکه در حال افزایش سطح تسهیلات برای سربازان مهارت دیده هستیم و میزان وام خوداشتغالی با توجه به متفاوت بودن نوع کار مشخص می‌شود، اذعان داشت: ما براساس نوع کار و نیاز به تجهیزات هر حرفه، مبلغ وام را در نظر گرفتیم و براساس طبقه‌بندی نوع شغل‌ها که کارآفرینی بالاترین مقطع است تا مراحل کارگاهی که بخواهد شروع شود ما سقف وام را تا ۴ میلیارد تومان ارتقا دادیم.

وی افزود: در حوزه‌های مختلف از ۱۵۰ میلیون تومان تا ۳۰۰ میلیون تومان وام داده می‌شود که این مبالغ به سربازانی که دارای مدرک مهارت باشند، وام پرداخت می‌شود.

در این بخش اگر هر سرباز طرح و ایده ارائه دهد به عنوان کارآفرین محسوب شده و مبلغ دریافت وام این افراد نسبت به سایر سرباز‌ها متفاوت است و تا سقف ۴ میلیارد در صورت بکارگیری سربازان ترخیصی به ازای هر نفر ۳۰۰ میلیون واگذار می‌گردد که ساز و کارخود را دارد و توسط حوزه نظام وظیفه دنبال می‌‎شود.

امیر سرتیپ شیخ اضافه کرد: همچنین برای ترغیب سربازان عزیز و بالا بردن قدرت ریسک‌پذیری آنان طرحی را در دستور کار جدید قرارگاه مهارت آموزی قرار دادیم که در آن افزایش سقف وام هم در نظر گرفته شده که با بهره اندک، ترکیبی از مهارت و تسهیلات را به بازار کار کشور انتقال دهند.

امیر سرتیپ شیخ در پایان با اشاره به اینکه سربازان وظیفه پس از پایان خدمت می‌توانند از مسیر دفاتر پلیس+۱۰ مراحل کار خود را پیگیری کنند، خاطرنشان‌کرد: ما مشخصات همه سربازان آموزش دیده و دارای مدرک را از طریق سامانه سازمان نظام وظیفه در اختیار همه استانداری‌ها قرار دادیم و همچنین نماینده‌های ما در مراکز استان‌ها حضور دارند. استانداران نیز موظف هستند برابر سهمیه‌ای که برای هر استان و شهرستان تعیین شده است بانک‌های عامل را موظف کنند که این وام‌ها به همه افراد دارای شرایط پرداخت شود.

 

منبع : قدس آنلاین

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۱۰ نظر برای خبر مهم برای مشمولان سربازی ۱۴۰۳

 • ک
  ک
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۱:۰۶
  سلام چرا40سال سن و2فرزندی معاف نمیکنند .ولی با 3یا4فرزندباهرسنی معاف مکنند .بستگی به سن داره یا فرزند .آنهی که سنشان بیشتر است باید معاف کنند نه تعداد فرزند.
  • ش
   شهرام
   ۱۹ فروردین ۱۴۰۳، ۱۲:۱۰
   چرا خبر جزئیات خرید خدمت نیومده؟ فقط شرایط سربازی امریه گفته ..تورو خدا اگر میخاید بفروشید تا آخر سال طول نکشه کلافه شدیم از انتظار چی میشد تا خرداد تصویب بشه 🙁😔 میلیون ها جوون چشم به انتظار این تصمیم هستن بتونند مشغول به کار بشند و ازدواج و فرزند آوری کنند دل جون هارو رو شاد کنید التماستون میکنیم ! خداعوضشو بهتون میده با هر شرایطی هر قیمتی صلاح میدونید معقول هست تعیین تکلیف کنید بالای سی سال
   • م
    محمد
    ۱۹ فروردین ۱۴۰۳، ۱۲:۴۱
    داداش خبر خرید خدمت کجا اومده؟
    • ر
     رضا
     ۱۹ فروردین ۱۴۰۳، ۱۴:۱۳
     در خبر قبلی بعضی از دوستان گفتند که می خوان به ثبت‌نام کنندگان دوره قبل فرصت بدهند.
     • چ
      چشم انتظار معافیت سنی
      ۱۹ فروردین ۱۴۰۳، ۱۴:۵۷
      همه این شایعات از اشتباه لفظی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل که اشتباها بجای وام از کلمه خرید استفاده کرده ناشی شده.
      دقت کنید ایشون هیچ سِمتی در نظام وظیفه نداره و صرفا یک کلمه به اشتباه عنوان کرده
     • ج
      جاوید
      ۱۹ فروردین ۱۴۰۳، ۱۵:۰۴
      هر چند وقت یکبار ی چیزی میگن به زندگیون برسید تا به طور رسمی اتفاقی نیفته و فرایند اغاز نشه به هیچ خبری دل خوش نکنید
     • ر
      رضا
      ۱۹ فروردین ۱۴۰۳، ۱۱:۵۷
      دقیقا چی میگن . خرید مشمولان مازاد چی هست.
      • ج
       جاوید
       ۱۹ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۰۵
       جمله اول نوشتی خرید سربازی مشمولین مازاد و معافیت ولی هیچی نگفتین داخل متن ک
       • پشتیبان سه
        ۱۹ فروردین ۱۴۰۳، ۱۳:۱۶
        کاربرگرامی
        تیتر خبر در منبع به همین صورت بوده اما از آنجا که هنوز هیچگونه خبری مبنی بر امکان خرید خدمت سربازی وجود دارد، لذا این مطلب از تیتر حذف شد
        • چ
         چشم انتظار معافیت سنی
         ۱۹ فروردین ۱۴۰۳، ۱۴:۵۹
         اشتباه لفظی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل بوده که اشتباها بجای وام از کلمه خرید استفاده کرده.
         در تایید صحبتی که کردم همین بس که ایشون هیچ سِمتی در نظام وظیفه نداره و صرفا یک کلمه به اشتباه عنوان کرده

        لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

        ثبت پاسخ