حقوق سربازان افزایش می‌یابد

۱۴ نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره آخرین وضعیت طرح سربازی حرفه‌ای در مجلس، گفت: باید قانونی تصویب شود تا خدمت سربازی حرفه‌ای شود که این موضوع را در مجلس پیگیری می‌کنیم.

به گزارش بازار کار به نقل از خبرگزاری مهر ، شهریار حیدری درباره ضرورت اصلاح قانون سربازی گفت: چند ماه پیش در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی موضوع اصلاح قانون سربازی در قالب لایحه مطرح شد و اعضای کمیسیون پیشنهادات خوبی در این زمینه داشتند.
وی بیان کرد: البته مجلس هم طرحی برای اصلاح قانون سربازی داشت که آن طرح و لایحه را با هم تجمیع کردیم تا نظرات مجلس و دولت در آن لحاظ شود. سپس این موضوع در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مطرح و بررسی شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی آن بود که خدمت سربازی حرفه‌ای شود، به گونه‌ای که مشمولان ۵ سال به عنوان سرباز خدمت کنند و حقوقشان در حد یک درجه‌دار باشد. پس از ۵ سال اگر آن فرد تمایل داشت و مراحل گزینش را به خوبی طی کرد، استخدام شود و در غیر این صورت می‌تواند از نهادهای نظامی یا به عبارت دقیق‌تر نیروهای مسلح خارج شود. آن پیشنهاد هنوز به جایی نرسیده است.
نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: معتقدم باید قانونی تصویب شود تا خدمت سربازی حرفه‌ای شود. البته دولت برای تخصصی شدن خدمت سربازی باید بودجه آن را تعیین کند، چرا که وقتی سربازی حرفه‌ای می‌شود، حتما دولت باید اعتبار آن را در لایحه بودجه سنواتی ببیند. برای مثال، سربازی که الان سه میلیون تومان حقوق می‌گیرد، اگر خدمت سربازی حرفه‌ای شود، حداقل ۱۰ میلیون تومان دریافتی خواهد داشت که باید بودجه آن در نظر گرفته شود.
حیدری با اشاره به اهمیت تخصصی شدن خدمت سربازی، تصریح کرد: اگر سربازی حرفه‌ای شود، پس از دوران خدمت می‌توان فهمید که یک سرباز قابلیت استخدام و ماندن در نیروهای مسلح به مد ۳۰ سال را دارد یا ندارد و از سوی دیگر، این اقدام می‌تواند باعث تبدیل یک سرباز به درجه‌دار شود. ما همچنان بر این موضوع اصرار داریم و آن را در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری مهر

 

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

برای مشاهده آخرین اخبار میزان حقوق سربازان اینجا کلیک نمایید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۱۴ نظر برای حقوق سربازان افزایش می‌یابد

 • ر
  رضا
  ۱۴ دی ۱۴۰۱، ۲۲:۵۶
  دوستان ثبت‌نام کننده قبل آیا احتمال پرداخت مجدد میدند یا نه بطور کلی تمام شد.
  • م
   ماشاءالله آقا رضا
   ۱۴ دی ۱۴۰۱، ۲۱:۳۴
   دوستان عزیز به احتمال زیاد معافیت سنی در راه است...سه محور مهم قانون جدید سربازی.. 1.معافیت سنی 2.تشدید برخورد با مشمولان غایب 3.افزایش حقوق سربازان
   • ک
    کوروش
    ۱۴ دی ۱۴۰۱، ۲۲:۱۸
    کی مشخص میشه؟
    • R
     Ramin
     ۱۴ دی ۱۴۰۱، ۲۲:۲۴
     منبع؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
     • 5
      56
      ۱۴ دی ۱۴۰۱، ۲۲:۲۵
      سلام از کی شنیدی
      • ر
       رضا
       ۱۴ دی ۱۴۰۱، ۲۲:۴۷
       انشاالله آقا رضا. از خرید چی خبری هست.
       • ش
        شایان
        ۱۴ دی ۱۴۰۱، ۲۲:۵۴
        یکی میگه خرید طرح شهریور پارسال میاد یکی میگه سنی میاد . ما نمی‌دونیم بغحرف کی گوش کنیم.
        • R
         Ramin
         ۱۴ دی ۱۴۰۱، ۲۲:۵۹
         معافیت سنی یعنی چند سال؟
         • ه
          هیراد
          ۱۵ دی ۱۴۰۱، ۱۳:۰۸
          برعکس
          گفته معافیت سنی جدیدی در کار نیست
          • ر
           رضا
           ۱۵ دی ۱۴۰۱، ۱۸:۳۴
           همون خبر سربازی حرفه ای هست که تازه می خوان در آینده پیگیری کنند.
           • H
            Hamid
            ۱۹ دی ۱۴۰۱، ۰۰:۰۶
            ماشالله این خبری که رفتی خوندی توی فایل pdf مال اصلاحات سال 90 هست اول فکر کن .......
           • م
            مهدی
            ۱۱ دی ۱۴۰۱، ۱۴:۲۶
            اگر مشمولین را نسبت به شرایط و مشکلات آنها را گروه بندی کنند،از مشکلات کمترراه حل اراءه دهند و قانون تصویب کنن خیلی زودتر این گره کور نظام وظیفه باز میشه تا اینکه تصمیم به تصویب طرح کلی بگیرند.بعنوان مثال مشمول متاهل که فرزند داره نه از لحاظ مادی قادر به انجام خدمت هست نه معنوی.یا مشمول مجرد سن بالا اگه میتونست خدمت کنه تا حالا انجام داده بود .
            • ر
             روزبهانی
             ۱۱ دی ۱۴۰۱، ۱۳:۵۳
             این همه زمان و این همه جلسه اخرشم هیچی که هیچی
             • P
              Pk
              ۱۱ دی ۱۴۰۱، ۱۱:۵۶
              چند ماه پیش جلسه داشتن و هنوزم به جایی نرسیده جالبه دو ساله جلسه میذارن یکیشون میگه به زودی اون یکی میگه به نتیجه نرسیده معلوم نیس چی میگن

              لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

              ثبت پاسخ