جزئیات ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش سال ۱۴۰۱

۲۱ نظر

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در صورت نیاز زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش تمدید می‌شود، گفت: تا کنون ۲۶۳ هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، صادق ستاری‌فرد معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز در برنامه صبح بخیر ایران شبکه یک سیما با بیان اینکه در حال حاضر آموزش و پرورش با چالش نیروی انسانی مواجه است، اظهار کرد: در سال آینده قریب به ۸۴ هزار نفر و امسال ۷۰ هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند و با سونامی بازنشستگی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۸ هزار معلم بازنشسته در آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند، افزود: برای جذب نیرو دو مسیر داریم که یکی از مسیرها دانشگاه فرهنگیان است و در این راستا زیرساخت‌های دانشگاه فرهنگیان را توسعه دادیم و به ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۴۱۸ هزار متر مربع فضای آموزشی و خوابگاهی اضافه شد و روش دیگر آزمون استخدامی است که مبتنی بر اساسنامه دانشگاه فرهنگیان است.

ستاری‌فرد با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم از طریق آزمون استخدامی معلمان کارآزموده را برای شغل معلمی جذب کنیم، گفت: از دهم اسفند ثبت‌نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش آغاز شد و تا امروز ۲۶۳ هزار نفر در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند که صرفا شغل آموزگاری و آموزگار مدارس ابتدایی استثنایی است.

وی با اشاره به انجام تغییرات در فرایند آزمون استخدامی آموزش و پرورش اظهار کرد: مواد و منابع آزمونی اعلام شد که این منابع و مواد آزمونی بومی سازی و شفاف شد تا به کمک معلم بیاید و در حیطه‌های دانشی و ارزشی معلم را بسنجد که می‌توان به راهنمای معلم در دوره ابتدایی، کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران اثر شهید مطهری، کتاب همرزمان حسینی یا طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن کریم اشاره کرد.

* گستره رشته‌های آزمون استخدامی را توسعه دادیم

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از تمام کسانی که دغدغه شغل معلمی دارند دعوت کرد تا در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند و با گستره فضای رقابتی، داوطلبانی بهتری جذب این وزارتخانه شوند و افزود: حوزه ارزیابی و مصاحبه نیز در این آزمون شفاف سازی شد و بازه متناسبی را برای گزینش در نظر گرفتیم که حدود ۴ ماهه است؛ همچنین دوره مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان شامل یک دوره صد روزه و یک سال دوره ضمن خدمت پیش‌بینی شد ضمن اینکه در پایه دوره مهارت آموزی، آزمون اصلح نیز گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شرابط ورود را تسهیل کردیم اما شرایط پذیرش در آزمون سخت دیده شد، گفت: گستره رشته‌های آزمون استخدامی را توسعه دادیم و این در حالیست که قبلا چند رشته محدود بود و رقابت پذیری را کمرنگ می‌کرد و ۷۰ درصد داوطلبان از دانشگاه های غیرتراز بودند.

ستاری‌فرد ادامه داد: رشته‌ها شرکت در آزمون در سه دسته علوم اسلامی، علوم انسانی و علوم پایه پیش‌بینی شد و افرادی که دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد بوده یا فارغ التحصیلان حوزه علمیه می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. همکارانی که در مدارس دولتی، خرید خدمات، نهضت سوادآموزی و مدارس غیردولتی کار می‌کنند می‌توانند مبتنی بر شرایط در این آزمون شرکت کنند.

وی با بیان اینکه امروز آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی است، اضافه کرد: اگر نیاز بود مهلت ثبت‌نام در آزمون تمدید می شود. همچنین آزمون ۸ اردیبهشت برگزار می شود و آخر اردیبهشت نتایج اولیه اعلام می‌شود و از اول خرداد مصاحبه و ساز و کار ارزیابی آغاز می‌شود. آزمون کتبی ۴۰۰ از هزار و مصاحبه و ارزیابی تکمیلی ۶۰۰ امتیاز از هزار دارد. ضمن اینکه بازه زمانی مصاحبه ۴۰ روزه است و تا نیمه تیرماه ادامه دارد.

* نتیجه نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیمه تیرماه اعلام می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نتیجه نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش نیمه تیرماه اعلام می‌شود، افزود: دوره مهارت آموزی تا اواخر شهریور است و دوره مجازی نیز در بازه ارزیابی تکمیلی پیش‌بینی شده است و ان شاءالله پذیرفته شدگان نهایی از اول مهر وارد کلاس درس می‌شوند و دوره مهارت آموزی هم ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه ضرایب آزمونی تغییر کرد و ۴۰ درصد به آزمون کتبی و ۶۰ درصد به مصاحبه اختصاص دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم آن افرادی که شایستگی لازم را دارند شناسایی کنیم. فرایند و سازوکار منسجم و مدون را برای ارزیابی پیش بینی کردیم و افراد به صورت پیمانی جذب می شوند و صورت حکم کارگزینی منوط به نظر گزینش است.

ستاری‌فرد در پایان به موضوع فوق‌العاده ویژه معلمی اشاره کرد و گفت: امیدواریم دولت و مجلس کمک کنند تا موضوع فوق العاده ویژه معلمی به سرانجام برسد. معلمی را به عنوان شغل تعریف نمی کنیم بلکه هنر است و کسی که روحیه ایثار، از خودگذشتگی و عشق به تدریس دارد باید در این حرفه فعالیت کند.

منبع : خبرگزاری فارس

برای مشاهده صفحه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۲۱ نظر برای جزئیات ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش سال ۱۴۰۱

 • م
  ملیکا
  ۷ فروردین ۱۴۰۲، ۲۱:۱۶
  کسی می‌دونه چه ساعتی برگزار میشع
  • S
   Sam
   ۲۰ اسفند ۱۴۰۱، ۲۱:۱۴
   سلام وقتبخیر ، این زمان ثبتنام فقط برا آزمون آموزگاری بود ؟ منم حسابداری هستم . ممنون میشم جواب بدین چون من نتونستم ثبتنام کنم
   • مشاور «ای استخدام»
    ۲۰ اسفند ۱۴۰۱، ۲۱:۲۷
    کاربرعزیز
    مهلت ثبت نام در آزمون آموزگاری به پایان رسیده است ، ضمنا رشته حسابداری در این آزمون احراز نشده بود .
    • S
     Sam
     ۲۰ اسفند ۱۴۰۱، ۲۱:۳۵
     و هنوز برا دبیری ثبتنام انجام نشده ؟؟
     • مشاور «ای استخدام»
      ۲۰ اسفند ۱۴۰۱، ۲۱:۴۱
      کاربر عزیز
      جزئیات این آزمون اعلام نشده است در صورت اعلام در اسرع وقت در سایت اطلاع رسانی خواهد شد
     • S
      Sam
      ۲۰ اسفند ۱۴۰۱، ۲۱:۴۹
      ممنون بابت پاسخگویی و اطلاع رسانی دقیق شما
      • مشاور «ای استخدام»
       ۲۰ اسفند ۱۴۰۱، ۲۱:۵۱
       کاربر عزیز
       از لطف شما سپاسگزاریم و امیدواریم بتوانیم پاسخگوی اعتماد شما باشیم.
    • ن
     نرگس
     ۱۸ اسفند ۱۴۰۱، ۱۵:۲۰
     لطفا اگر کسی میدونه جواب بدهد
     8 اردیبهشت امتحانه. اگر آزمون و مصاحبه رو قبول بشیم، از مهر 1402 تدریس رو شروع میکنیم یا اینکه باید یکسال بریم دانشگاه و از مهر 1403 تدریس رو شروع کنیم؟ راهنمایی کنید لطفا
     • س
      سهیل
      ۱۸ اسفند ۱۴۰۱، ۱۸:۳۲
      آموزش ابتدایی که فوق لیسانس نداره
      • س
       سهیل
       ۱۸ اسفند ۱۴۰۱، ۱۸:۳۳
       همون اول مهر میریم کلاس درس همراهش آموزش میبینیم
       • ن
        نرگس
        ۱۸ اسفند ۱۴۰۱، ۱۹:۴۰
        ممنونم. ایکاش توی دفترچه منابع اختصاصی را براش کتاب معرفی میکرد
      • ش
       شیوا
       ۱۷ اسفند ۱۴۰۱، ۰۲:۰۳
       سلام چرا علوم تربیتی همه رشته ها رو میخواد ولی اموزش ابتدایی فوق لیسانس نمیتونیم شرکت کنیم تکلیف ما چیه پس مثلا اموزگار ابتدایی میخوان
       • د
        دخترشیرازی
        ۱۷ اسفند ۱۴۰۱، ۰۲:۵۷
        چرا نمیتونی؟
        اولین رشته واسه این ازمون اموزش ابتداییه
        • س
         سهیل
         ۱۸ اسفند ۱۴۰۱، ۱۸:۳۵
         آموزش ابتدایی فوق لیسانس نداره
        • ف
         فرزانه ابن علی
         ۱۶ اسفند ۱۴۰۱، ۲۰:۰۱
         سلام الان من اومدم ثبت نام لینک ثبت نام نیست مگه تا 16ام وقت نداتشه؟
         • مشاور «ای استخدام»
          ۱۶ اسفند ۱۴۰۱، ۲۰:۱۰
          کاربر عزیز
          لینک ثبت نام فعال است و تاریخ ثبت نام تا 19 اسفند تمدید شد.
          برای خرید بسته ویژه مطالعاتی حیطه عمومی آزمون اینجا کلیک کنید.
          و در خصوص منابع تخصصی، این مورد در دست اقدام است و اطلاع رسانی خواهد شد
          حتما صفحه آموزش پرورش و شبکه‌های اجتماعی ما را عضو شوید تا به محض آماده
          شدن این منابع از انتشار آن‌ها مطلع بشید
         • ه
          هنرآموز حسابداری
          ۱۶ اسفند ۱۴۰۱، ۱۲:۴۹
          سلام این که گفتن همه کسانی که علاقه دارن میتونن شرکت کنن بعد پایین گفتن علوم انسانی و اسلامی و پایه پس چی میشه رشته هایی مثل حسابداری و آمار و ...میتونن شرکت کنن یا نه لطفا جواب بدین
          • S
           Sam
           ۲۰ اسفند ۱۴۰۱، ۲۱:۱۰
           سلام وقتبخیر ، این زمان ثبتنام فقط برا آزمون آموزگاری بود ؟ منم حسابداری هستم . ممنون میشم جواب بدین چون من نتونستم ثبتنام کنم
          • N
           Negin
           ۱۶ اسفند ۱۴۰۱، ۱۲:۱۵
           سلام وقت بخیر .میشه در مورد استخدام فارغ التحصیلان رشته جغرافیا تمام گرایش‌ها هم فکر اساسی بشه چرا که ‌حتی برای استخدام آموزش پرورش هم کلا این رشته حذف پس چه لزومی داشته این رشته تو دانشگاه‌ها تدریس بشه فارغ التحصیلان این رشته باید چکار کنند .......با تشکر
           • a
            arghavan
            ۱۶ اسفند ۱۴۰۱، ۱۲:۰۸
            سلام وقت بخیر
            چرا جواب درستی به ما داده نمیشه
            چرا این موضوع رو روشن نمیکنن
            منابع دبیری و هنرآموز مثل آموزگاری تغییرات خواهد داشت؟اگر بله به چه صورت؟تخصصی یا عمومی؟
            این تغییرات فقط برای آموزش و پرورش هست یا سایر دستگاه ها هم مواد آزمون تغییر میکنه؟؟؟
            افراد زیادی مثل من سردرگم هستن
            • مشاور «ای استخدام»
             ۱۶ اسفند ۱۴۰۱، ۱۲:۱۷
             کاربرعزیز
             فعلا تمامی اخبار و اطلاعات مربوط به آزمون آموزگاری می باشد اما با توجه به مصاحبه مسئولین و لزوم اصلاح فرآیند جذب و همچنین اصلاح و تغییر منابع آموزگاری ، اینگونه به نظر می رسد که تغییر در منابع دبیری نیز دور از ذهن نخواهد بود و ممکن است منابع دبیری هم دستخوش تغییرات و اصلاحات شود. در نهایت می بایست منتطر اخبار و اطلاعیه های جدید در مورد آزمون دبیری باشیم .
             برای خرید بسته ویژه مطالعاتی حیطه عمومی آزمون اینجا کلیک کنید.

            لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

            ثبت پاسخ