تشریح جزییات جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزگاری

۹ نظر

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به استخدام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزگاری در کشور، گفت: پیگیر جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزگاری هستیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین احمدحسین فلاحی نماینده همدان و فامنین در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران توانا با اشاره به مشکل جذب ۲ هزار و ۵۰ نفر ازافرادی که در آزمون استخدامی آموزگاری کشور پذیرفته شد‌ه‌اند، گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از طریق وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور استخدامی پیگیر حل مشکلات این افراد است.

وی با بیان اینکه این افراد در آزمون کتبی استخدامی آموزگاری کشور قبول شده‌اند اما در مصاحبه مربوط به جذب موفق نبوده‌اند، تصریح کرد: وقتی از طرف وزارت آموزش و پرورش جذب نیرو از طریق تکمیل ظرفیت اعلام شد، اولویت جذب با پذیرفته شده‌گان آزمون آموزگاری بودند اما این اولویت مورد ایراد دیوان عدالت اداری قرار گرفت و عنوان کرد چون فراخوان جدید است، باید تمام نیروها شرکت کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برخی از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی با تغییر منطقه خود شانس قبولی بالاتری پیدا کردند و جذب شدند. البته ممکن است از طریق فراخوان ۲ هزار و ۵۰ نفر وارد مجموعه آموزش و پرورش شوند در حقیقت هنوز گزینش قطعی نشده که بگوییم پذیرفته شدند.

وی اظهار کرد: ما پیگیر جذب این ۲ هزار و ۵۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون آموزگاری در وزارت آموزش و پرورش هستیم این افراد دارای صلاحیت در آزمون قبول شده‌اند تنها در مصاحبه آن هم در موضوعات مهارتی رد شده‌اند.

فلاحی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش هم هنوز به نتیجه‌ای در این زمینه نرسیده است، بیان کرد: امیدواریم در جلسه‌ای که با سازمان اداره استخدامی داریم، راه حلی پیدا کنیم. ما به وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور استخدامی گفتیم اگر در حوزه آزمون مهارتی ایرادی به این افراد هست است، کسی که تازه وارد آزمون شده و از طریق ماده ۲۸ می‌خواهد وارد سیستم شود و شاید هم به تازگی فارغ‌التحصیل شده، چندان تجربه کاری ندارد بنابراین می‌شود دوره مهارتی برای آنها برگزار کرد و بعد وارد فرایند آزمون جذب شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: از سازمان امور استخدامی درخواست داریم برای فراخوان جدید به موقع اقدام کنند تا مجدد به شرایط سال تحصیلی و این مشکلات برخورد نکنیم.

فلاحی با بیان اینکه اکنون پیگیر حل مشکلات پذیرفته‌شدگان آزمون استخدام آموزگاری کشور بوده‌ایم و امیدواریم آموزش و پرورش از ظرفیت موجود آنها استفاده کند. اظهار کرد: طبق پیگیری‌های ما قرار است بهمن یا اسفند فراخوان جذب انجام گیرد و پذیرفته‌شدگان آزمون می‌توانند مجدد شرکت کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزگاران، ادامه داد: از بین این ۲ هزار و ۵۰ نفر حدود یکصد نفر آنها در استان همدان هستند، متاسفانه قبلا در جذب معلمان در استان همدان اتفاقات خوبی رخ نداده که همین موضوع مشکل‌ساز شده است. طی دو دوره اخیر استان‌های همجوار ۲ هزار نفر جذب کردند اما همدان ۵۰۰ نفر جذب کرده و این بار نیز از سهمیه ۶۰۰ نفر تقریبا ۴۰۰ نفر جذب شدند و ۲۰۰ نفر هم جذب نشدند.

در سال های اخیر آزمون استخدامی آموزش و پرورش به صورت هماهنگ با سایر دستگاه‌های اجرایی برگزار می شود که علاقه مندان به اشتغال در حیطه معلمی و مدرسی از طریق شرکت در این آزمون و در صورت رسیدن به حد نصاب قبولی می توانند در این سازمان و در شغل مورد علاقه خود استخدام شوند.

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۹ نظر برای تشریح جزییات جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزگاری

 • م
  مرتضی
  ۲۳ آذر ۱۴۰۲، ۰۱:۲۹
  شمارو به خدا ترتیبی بدهیدکارنامه سبز ها جذب بشندامسال خیلی حق ماضایعه شد هم تومصاحبه و هم تکمیل ظرفیت.خیلی بی قانونی صورت گرفت.سپاس ازشما
  • ب
   بتول
   ۱۸ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۰۷
   سلام تکلیف ما که در تکمیل ظرفیت کارنامه سبز شدیم و مصاحبه و گزینش هم رفتیم چی شد؟ هنوز جواب ندادند؟3 روز فشرده مصاحبه و گزینش و تکمیل مدارک کردند حالا دو ماهه جواب رو ندادند، کی پیگیر کار ما هست
   • .
    ..
    ۱۶ آذر ۱۴۰۲، ۱۵:۵۲
    سلام
    منابع آزمون آموزگاری و نمونه سوال ها را
    می خواهم؟
    و اصل سوالات آزمون آموزگاری؟
    • م
     موسوی
     ۱۵ آذر ۱۴۰۲، ۰۱:۳۵
     الان بنده کارشناسی رشته علوم تربیتی گرایش مدیریت و برنامه ریزی آموزشی دارم، واقعآ از همچین رشته مرتبطی نیرو نمیگیرن؟
     • م
      م،سیدی
      ۱۳ آذر ۱۴۰۲، ۰۸:۴۳
      لطفا همه رشته ها رو توی آزمون در نظر بگیرید ، مطمئن باشید معلم های خوبی وارد آموزش و پرورش میشوند
      • ف
       فرشاد
       ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۴۶
       هرچقدر تلاش کردیم با ارزیابی سلیقه ای به باد رفت به خاطر 5 نمره. برای تکمیل ظرفیت هم قید جنسیت رو حذف کردن و قبول نشدیم . تازه می‌خوان حد نصاب رو پایین بیارند
       • م
        محمد
        ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۷:۱۷
        بالاخره فهمیدن از کسی که تازه میخواد معلم بشه نباید زیادی توقع داشت و اگه عاشق کارش باشه ودر کنار دوره آموزشی میتونه خیلی زود خودشو بهترین کنه....دوبار کارنامه سبز شدم وبه خاطر مسائل جزئی رد شدم
        • ع
         عارف
         ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۵:۲۶
         جواب اعتراضات اومده یا ن؟
         • ع
          عسل - در انتظار آموزگار ابتدایی 1403
          ۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۶:۴۸
          نه

         لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

         ثبت پاسخ