بهره‌مندی ۶۲۴ مددجوی بهزیستی سمنان از وام اشتغال‌زایی

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به تکالیف و قوانین سازمان بهزیستی در زمینه اشتغال و کارآفرینی گفت: ۶۲۴ نفر از افراد زیرپوشش این نهاد از تسهیلات اشتغال‌زایی بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمود منطقی، مدیرکل بهزیستی استان سمنان پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به حضور گرم خیران در کمک‌رسانی به توان‌خواهان بهزیستی اظهار کرد: حوزه مشارکت‌های مردمی با تمرکز بر بهره‌مندی از مشارکت آحاد جامعه در راستای ارتقای سطح زندگی و بهبود معیشت مددجویان، سعی بر آن دارد که با استفاده از امکانات، خدمات مادی و معنوی و مشارکت فعالانه خیران نیازهایی از قبیل مسکن، تامین جهیزیه، هزینه ازدواج، درمان، تحصیل و ... تامین کرده و گامی ارزشمند در جهت ارائه خدمات مطلوب به توان‌خواهان و نیازمندان بردارد.

وی گفت: حوزه مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان سمنان همواره پذیرای خیران با هدف حمایت از جامعه هدف و توان‌خواهان بهزیستی بوده و هست و با همراهی و همدلی این ارجمندان توانسته است، در سال گذشته مبلغی بیش از ۱۹۳ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال در سه بخش نقدی، غیرنقدی و خدماتی جلب و جذب کند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به تکالیف و قوانین سازمان بهزیستی در زمینه اشتغال و کارآفرینی ادامه داد: بر اساس بند (ب) تبصره ۱۶ قانون ۱۴۰۱ تعداد ۶۲۴ نفر از افراد زیر حمایت از تسهیلات اشتغال‌زایی بهره‌مند شده‌اند و به ۴۰۰ نفر نیز پرداخت حق بیمه خویش‌فرمایی و کارفرمایی دریافت کرده‌اند.

منطقی به مواردی از قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت از قبیله ایجاد صندوق حمایت و ایجاد فرصت‌های شغلی برای افراد دارای معلولیت، پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی، پرداخت تسهیلات خوداشتغالی، پرداخت تسهیلات جهت احداث واحدهای تولیدی به افراد دارای معلولیت اشاره کرد.

وی افزود: اداره کل بهزیستی استان سمنان با پرداخت کمک هزینه ارتقای کارایی ویژه معلولان به ۶۵ نفر و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی از محل بند (الف) تبصره ۱۸ به تعداد ۳۴ نفر سعی بر برداشتن گامی در این مسیر داشته که در مجموع با همت و همراهی کلیه همکاران درون و برون سازمانی در سال گذشته برای یک‌هزار و ۸۵ نفر از جامعه هدف از محل پرداخت تسهیلات، کارفرمایی، کاریابی، موسسات، بیمه خویش و کارفرمایی، سی.بی.آر اشتغال ایجاد شده است.

وی بیان کرد: تعداد جلسات برگزار شده کمیسیون ماده ۲۶ (صدور و تمدید مجوز) در سال گذشته را ۲۰ جلسه و تعداد جلسات کمیسیون نظارت را ۱۹ جلسه عنوان کرد و افزود: در این دفتر در سال گذشته تمدید و صدور مجوزِ موافقت اصولی برای ۱۲ مرکز، پروانه فعالیت برای ۲۹ مرکز، پروانه مسئول فنی برای ۶۶ نفر و پروانه تاسیس ۲۴ مرکز نیز صادر شده است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان ضمن تقدیر از تمام همکاران شاغل در این حوزه در استان در بخش دولتی و غیردولتی و همچنین خیرین همدل و همراه بهزیستی استان از واگذاری واحدهای مسکونی به جامعه هدف بهزیستی خبر داد.

منطقی اظهار کرد: با توجه به تعهد بهزیستی استان به واگذاری مسکن در سال گذشته به تعداد ۱۱۴ واحد، این اداره کل توانسته است تعداد ۱۱۷ واحد مسکونی را تحویل دهد و با پیگیری‌های انجام شده ۷۷ نفر نیز از تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه مسکن بهره‌مند و ۱۶۵ نفر دیگر کمک هزینه بلاعوض ودیعه و تعمیر مسکن دریافت کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ