برنامه وزارت بهداشت برای استخدام ۲۵ هزار پرستار در ۱۴۰۳

وزارت بهداشت برای ساماندهی وضعیت نیروی پرستاری، نسبت به جذب ۲۵ هزار پرستار در سال ۱۴۰۳ اقدام خواهد کرد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری مهر، روابط عمومی وزارت بهداشت، در واکنش به خبری با عنوان «روایت رئیس شورای عالی نظام پرستاری از مشکلات و استعفا‌های پرستاران»، اعلام کرد: پیرو بررسی به عمل آمده از سوی این مرکز، در هیچیک از مراکز درمانی کشور استعفای دسته جمعی پرستاران منجر به خروج جمعی آن‌ها از مدار خدمت و کار نشده و در چند مورد درخواست‌های مکتوب منتشر شده جهت استعفا، با تعامل و رفع محور‌های اصلی مسئله‌های این عزیزان موضوع خاتمه یافت.

بهبود شرایط سخت شغلی پرستاران به عنوان قشری که تعهد، مسئولیت پذیری و کارنامه‌ی پربار آنان برای نظام سلامت برگی از افتخار را رقم زده است، همواره یکی از اولویت‌های این وزارتخانه در برنامه‌های تحولی خویش بوده است.

در دولت سیزدهم، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که بیش از ۱۵ سال مغفول مانده بود با همکاری مجدانه وزیر، به طور جدی در دستور کار قرار گرفت و معاونت پرستاری این وزارتخانه با دریافت پیشنهادات اصلاحی از سوی متخصصان نهاد‌های مردم پایه‌ی پرستاری و کنشگران صنفی، در حال اصلاح مستمر دستور العمل‌های ابلاغی این قانون است که بی تردید در آینده‌ی نزدیک منجر به ارتقا سطح رضایتمندی پرستاران گرانقدر خواهد شد.

همچنین برای اولین بار فوق العاده خاص پرستاران و کادر سلامت در هفته‌های اخیر مورد تصویب قرار گرفت و لایحه‌ی حمایت مادی و معنوی از پرستاران که مشتمل بر بهبود نحوه پرداخت اضافه کار، اصلاح ضرایب سختی کار، توسعه خدمات رفاهی و معیشتی و تسهیل ارتقا شغلی و تحصیلی پرستاران است تدوین گردیده که به زودی جهت تصویب ارائه خواهد شد.

وزارت بهداشت همچنین برای ساماندهی وضعیت نیروی انسانی در بخش پرستاری، ضمن برنامه ریزی برای جذب ۲۵ هزار پرستار در سال ۱۴۰۳، در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۱ هزار و در سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۴ هزار پرستار استخدام نموده است.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ