امکان ثبت نام مجدد دانشگاه فرهنگیان با نامه به سازمان سنجش

۶ نظر

وزیر آموزش‌وپرورش در جریان سفر به استان زنجان در پاسخ به پرسش یکی از داوطلبان کنکور درباره سرانجام حذف شرط سن ورود به دانشگاه فرهنگیان گفته است: به سازمان سنجش نامه زدیم تا با توجه به رای دیوان عدالت اداری، سامانه را باز کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، شورای عالی آموزش و پرورش حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان را ۲۲ سال تعیین کرده اما هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به‌تازگی شرط سن ورود به دانشگاه فرهنگیان را ابطال کرده است.

با وجود این، وزارت آموزش و پرورش تا امروز رای دیوان عدالت اداری را اجرا نکرده است و همچنان پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور ۱۴۰۳ دارای شرط سن است.

وزارت آموزش و پرورش دلیل عدم اجرای رای دیوان عدالت اداری را، مصوبه جدید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تعیین شرط سن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان می‌داند اما تا امروز مصوبه‌ای از سوی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در این رابطه ابلاغ نشده است.

 

با توجه به ابلاغ نشدن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، بسیاری از داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ خواستار تعیین تکلیف وضعیت خود هستند.

در فایل صوتی که اخیرا از رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش در جریان سفر به استان زنجان منتشر شده است او در پاسخ به پرسش یکی از داوطلبان کنکور، درباره اجرای رای دیوان عدالت اداری برای حذف سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۱۴۰۳ می‌گوید: ما (آموزش و پرورش) به سازمان سنجش نامه زدیم تا با توجه به رای دیوان عدالت اداری، سامانه را باز کنند و افرادی که تمایل دارند، اضافه شوند و ثبت‌نام کنند.

سازمان سنجش، آذر ۱۴۰۲ فرصت مجدد برای ثبت‌نام در کنکور را فراهم کرده بود حال باید دید مجدد در چه بازه زمانی فرصت ثبت‌نام در کنکور ۱۴۰۳ فراهم خواهد شد تا داوطلبان دانشگاه فرهنگیان بتوانند بدون شرط سن برای ثبت‌نام اقدام کنند.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نوبت اول) و آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم در دانشگاه فرهنگیان در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

آزمون فرهنگیان شامل سه مرحله آزمون کتبی، مصاحبه و گزینش است و سوابق تحصیلی برای تمام گروه‌های آزمایشی به‌شکل قطعی است.

داوطلبانی که گروه فرهنگیان را انتخاب می‌کنند علاوه بر دروس اختصاصی شاخه ریاضی، تجربی و انسانی، دفترچه اختصاصی فرهنگیان هم خواهند داشت.

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۶ نظر برای امکان ثبت نام مجدد دانشگاه فرهنگیان با نامه به سازمان سنجش

 • س
  سجاد
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۲، ۱۰:۴۶
  سلام آیا رشته های شاخه کاردانش و فنی میتونن برا کنکور فرهنگیان شرکت کنن لطفا جواب بدید باتشکر
  • ز
   زهرا
   ۲۷ دی ۱۴۰۲، ۰۰:۱۱
   سلام من از ثبت نام ازمون جا موندم لطفا زودتر تکلیف ما رو مشخص کنید تا اگر سایت بازشد برای کنکور اردیبهشت اماده باشیم الان تقریبا18 روز گذشته حداقل اوایل بهمن خبر بدین مارو از سردرگمی دربیارین الان من منتظر خبر جدیدم تا برای اردیبهشت برنامه بریزم.ممنون
   • ر
    راد
    ۲۳ دی ۱۴۰۲، ۲۳:۳۲
    واقعا ممنون من 25 سالمه و واقعا علاقه مند هستم به دبیری با این رای فرصت مجدد داده شد به ما
    • ا
     امیرحسین
     ۲۳ دی ۱۴۰۲، ۲۰:۳۹
     سلام ثبت نام دانشگاه فرهنگیان زمانش تموم شده؟؟واینکه کسی ک مدرک دیپلم داره میتونه ثبت نام کنه؟لطفا اگه کسی جوابمو میتوته بده بده ممنون
     • پشتیبان سه
      ۲۴ دی ۱۴۰۲، ۰۰:۴۶
      کاربر گرامی
      ثبت نام اصلی آزمون فرهنگیان به پایان رسیده است، اما ثبت نام مجدد هنوز آغاز نشده.
      در صورت تمایل به آگاهی از اخبار این آزمون در کانال تلگرام ما عضو شوید.
     • م
      مهدی
      ۱۸ دی ۱۴۰۲، ۱۳:۳۶
      سلام ممنون از اینکه آرای دیوان عالی عدالت اداری کشور را در خصوص حذف شرط سنی دانشگاه فرهنگیان اجرا کردید ثبت نام مجدد دانشگاه فرهنگیان چه زمانی است؟ زنده باشید

      لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

      ثبت پاسخ