اعلام زمان فراخوان جذب وزارت بهداشت

۱ نظر

رئیس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تعیین تکلیف جذب نخبگان در هیات علمی دانشگاه‌ها، گفت: فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت در دهه فجر آغاز می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیصد و سی یکمین جلسه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی در روزسه شنبه دهم بهمن ماه با حضور محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای هیات عالی جذب اعضای هیات علمی در محل دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در ابتدای جلسه طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت ۲۰ هزار عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: رسیدن به افقی که مقام معظم رهبری برای دانشگاه آزاد رهنمود نمودند میسر نخواهد بود مگر با جذب و نگهداری از اساتید سرآمد که با اقدامات صورت گرفته در این راستا همه فراخوانها در چارچوب آمایش آموزش عالی کشور با عملیاتی شدن دو سند آموزشی در حوزه علوم پزشکی که به تایید وزارت بهداشت رسیده و حوزه غیر پزشکی مبتنی بر مصوبه ۸۲۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور و هماهنگی آمایش اقتصادی و اجتماعی با نظام آموزشی تا شهرستان‌ها در این دوره به انجام رسیده است.

در ادامه جلسه محمدعلی کی نژاد رییس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تبریک اعیاد ماه رجب، اظهار کرد: با گسترش دانشگاه‌های دولتی، آزاد و غیر انتفاعی، نگرانی‌هایی برای وضعیت آینده آموزش عالی کشور مطرح بود که با طرح آمایش آموزش عالی کشور و جذب استاد بر مبنای آن در فراخوان‌های گذشته سعی شد در نگاه کلان رعایت شود و از فراخوان‌های آتی باید رعایت طرح آمایش مدنظر باشد.

وی خاطرنشان کرد: در بحث تعارض منافع اعضای هیات علمی عهده‌دار پست در هیات رییسه دانشگاه، قبلا تاکید شده بود رسیدگی به پرونده‌های آنها به دانشگاه‌های هم عرض فرستاده شود که با توجه به طولانی شدن فرایند و از دست رفتن سهمیه، پرونده‌ها به هیات مرکزی جذب ارسال شود.

سپس سرپرست مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی از اقدامات انجام شده دانشگاه آزاد اسلامی ارائه کرد و ضمن اعلام تعیین تکلیف و از دستور کار خارج کردن پرونده‌های مربوط به قبل از سال ۱۳۹۸ اعلام کرد: پرونده‌های فراخوان خرداد امسال در بخش پزشکی و غیر پزشکی صددرصد مورد رسیدگی و تعیین تکلیف قرار گرفت و فراخوان بهمن ماه امسال در دهه فجر انقلاب اسلامی آغاز خواهد شد.

در ادامه جلسه کی نژاد یادآور شد: فراخوان نیمه متمرکز بهمن ماه ۱۴۰۲ مطابق تقویم مصوب هیات عالی جذب با اطلاع شورای عالی انقلاب فرهنگی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ابتدا تا ۱۸ بهمن ماه در جریان است و فراخوان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دهه فجر انقلاب اسلامی آغاز خواهد شد.

در ادامه جلسه نماینده بنیاد ملی نخبگان گزارشی از آخرین وضعیت پرونده ۱۶۰ نفر نخبه ارائه و تایید سازمان برنامه و بودجه خبر داد که کی نژاد ضمن تشکر از اقدامات سازمان اداری و استخدامی و سازمان مدیریت خاطرنشان کرد با توجه به اجرای قانون و تاکید مقام معظم رهبری در صدور احکام این ۱۶۰ نفر ظرف مدت یک هفته انجام بپذیرد تشریفات اداری پرونده ۴۰ نفر نخبه جدید با توجه به مدت زمان دوماهه انجام، فرآیند اقدام شده و گزارشی از اقدامات انجام شده در جلسه آتی هیات عالی جذب در این خصوص ارائه شود.

سپس رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با توجه به عدم استفاده آن وزارت از ظرفیت ردیف نخبگان، خواستار اقدام برای پرونده ۵۵ نفر از نخبگان مفتخر به کسب جایزه شهید شهریاری شد و عنوان کرد مساله هیات علمی پژوهشی در فراخوان امسال با سازمان اداری و استخدامی حل نشده که با توجه به موضوع مهاجرت نخبگان خواستار تسریع در روند سازوکار اجرایی در سازمان اداری و استخدامی شد.

کی نژاد با اشاره به این مساله برای از دست نرفتن زمان و ایجاد تبعات اجتماعی نخبگان و رفع مشکلات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد داد: سازمان اداری و استخدامی برای پژوهشگاه‌های این وزارتخانه که مجوز شورای گسترش آموزش عالی مربوطه را دارند، سهمیه جذب ۲۵۰ عضو هیات علمی پژوهشی در فراخوان بهمن ماه جاری اختصاص دهد و برای اعضای هیات علمی پژوهشی که طرح آنها به اتمام رسیده، یکسال دیگر تا تعیین تکلیف روند اداری و اجرایی و اخذ مجوز ها از سوی سازمان اداری و استخدامی، برای پژوهشگاههای بدون مجوز، فرصت بدهد که در صحن به تصویب برسد.

همچنین در جلسه مقرر شد برای حل معضل کمبود نیروی انسانی در بخش درمان و پرستاری در مناطق محروم تفاهم نامه‌ای میان دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظرف یک ماهه آینده آماده و برای تایید هیات عالی جذب، در صحن ارائه شود.

در ادامه جلسه نتیجه تعدادی پرونده های ماده ۱۵ در صحن هیات عالی جذب قرائت و به تایید رسید و سپس تعدادی از اعضای کارگروه صلاحیت عمومی و هیات اجرائی دانشگاه های علوم پزشکی زابل، علوم پزشکی شاهرود، علوم پزشکی شهرکرد و دانشگاههای وزارت علوم تحقیقات و فناوری، سیستان و بلوچستان، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی، جهرم، الزهرا، شهید بهشتی و دانشگاه آزاد اسلامی استانهای اصفهان، مازندران، خوزستان تایید شد.

در پایان جلسه رییس هیات عالی جذب در تذکری یادآور شد مسئولان دبیرخانه هایی که جدیدا منصوب شده‌اند باید به تایید دبیر هیات عالی جذب برسند و همچنین افرادی که در فراخوان شرکت می‌کنند در صورت اجماع اعضای هیات اجرائی جذب، با متقاضی قرارداد حق التدریس با مزایای مرتبه استادیار رتبه یک منعقد شود.

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۱ نظر برای اعلام زمان فراخوان جذب وزارت بهداشت

 • م
  مهدی جاهد
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۲، ۲۳:۴۹
  سلام
  شرایط سنی برای سوابق تحصیلی (بدون آزمون) وزارت بهداشت چند سال؟ 1361م میتونم ثبت نام کنم؟

  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  ثبت پاسخ