اطلاعیه آموزش و پرورش درباره نحوه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

تهران- ایرنا- دانشگاه فرهنگیان در اطلاعیه‌ای نحوه انتخاب رشته، چگونگی پذیرش و مزایای تحصیل در آخرین روزهای انتخاب رشته برای این دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان در اطلاعیه‌ای با تبریک به متقاضیانی که این دانشگاه را برای تحصیل در دوره کارشناسی انتخاب کرده و علاقه مند به شغل شریف معلمی هستند، چند نکته را درباره نحوه انتخاب رشته، چگونگی پذیرش و همچنین مزایای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان به اطلاع شرکت کنندگان در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو - معلم رساند که به جزییات آن در ادامه اشاره می شود.

در این اطلاعیه آمده است: براین اساس درباره انتخاب رشته و پذیرش، پذیرش در دانشگاه فرهنگیان براساس بوم استان و بوم شهرستان با توجه به دامنه پذیرش اعلام شده در هر یک از کد رشته های انتخابی است که داوطلبان همان استان و یا شهرستان مجاز به انتخاب آن کد رشته محل ها هستند. پس از اتمام انتخاب رشته برای هر کد رشته محل از میان داوطلبانی که آن کد رشته محل را انتخاب کرده اند براساس نمره (مرحله اول آزمون سراسری و آزمون اختصاصی تربیت معلم) به میزان سه برابر ظرفیت در نظر گرفته شده، برای انجام ارزیابی شایستگی های معلمی به دانشگاه فرهنگیان معرفی خواهند شد.

این اطلاعیه افزوده است: پذیرش نهایی بر مبنای مجموع امتیازات حاصل از آزمون سراسری به علاوه آزمون اختصاصی تربیت معلم، سوابق تحصیلی و ارزیابی شایستگی معلمی انجام می‌شود.

براساس این اطلاعیه درباره اعلام نتیجه نهایی و فرصت تصمیم گیری، نیز اعلام نتیجه نهایی دانشگاه فرهنگیان قبل از انتخاب رشته متقاضیان آزمون سراسری خواهد بود و با هماهنگی های انجام شده، پس از اعلام نتایج به پذیرفته شدگان مهلت چند روزه برای تصمیم گیری در خصوص ثبت نام نهایی و یا انصراف از آن، داده خواهد شد. در صورت عدم تمایل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته شدگان باید تا پیش از صدور کارنامه انتخاب رشته کنکور سراسری درخواست انصراف خود را از قبولی در دانشگاه فرهنگیان ارائه دهند.

در ادامه اطلاعیه آمده است: آموزش و پرورش مشخصات این افراد را به صورت تجمیعی به سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزشی کشور ارسال می کند و اجازه انتخاب رشته در کنکور سراسری به این افراد داده می‌شود.

در این اطلاعیه تذکر داده شده است: انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مانعی برای انتخاب رشته کنکور سراسری نیست. مزایای اصلی تحصیل در دانشگاه فرهنگیان شامل دریافت حقوق از بدو و در طول تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، استخدام رسمی - آزمایشی از ابتدای تحصیل و استخدام رسمی - قطعی پس از دانش آموختگی، استفاده از بیمه خدمات درمانی و عضویت در صندوق فرهنگیان (افزوده شدن ۴ سال دوره تحصیل به سوابق استخدامی) معافیت سربازی برای دانشجویان پسر در قبال انجام تعهدخدمت علمی در دانشگاه فرهنگیان است.

در پایان اطلاعیه یادآورشده است: شرکت‌کنندگان در آزمون اختصاص پذیرش دانشجو - معلم برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق، می‌توانند به دفترچه سازمان ملی سنجش مراجعه کنند.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ