استخدام در دانشگاه علم و فرهنگ سال ۹۶(خبر جدید)

۲۷۹ روز قبل ۱ نظر

استخدام در دانشگاه علم و فرهنگ سال۹۶

خبر ۲۲ شهریور ۹۶ – اجرای پایلوت هدایت نظام شغلی در دانشگاه علم و فرهنگ

خبرگزاری ایسنا : معاون توانمندسازی و تحقیقات اشتغال و کارآفرینی سازمان ستفا با بیان اینکه در پی آماده‌سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار هستیم، گفت: بر اساس پایلوت طرح هدایت نظام شغلی در دانشگاه علم و فرهنگ از ابتدای مهر به صورت رسمی به دانشجویان خدمات ارائه می‌شود.
سیروس دشتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص طرح ملی هدایت نظام شغلی اظهار کرد: ساماندهی نظام هدایت شغلی و توانمندسازی دانشجویان و دانش‌آموختگان از جمله ماموریت‌های محول شده از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به جهاد دانشگاهی است.
معاون توانمندسازی و تحقیقات اشتغال و کارآفرینی سازمان ستفا افزود: ضمن این ماموریت نقشه راهی را طراحی کردیم که یکی از راه‌کارهای طراحی شده، تدوین نظام هدایت شغلی است که تاکنون مطالعات نظری و اولیه این نظام انجام شده است.
وی ادامه داد: پس از اتمام مطالعات نظری قرار شد این طرح به صورت پایلوت به مدت یک سال در دانشگاه علم و فرهنگ اجرا شود و پس از اخذ بازخورد از نقاط قوت و ضعف این طرح، تدوین نهایی انجام و تحویل سازمان برنامه و بودجه به عنوان کارفرمای طرح شود.
معاون توانمندسازی و تحقیقات اشتغال و کارآفرینی سازمان ستفا افزود: برای طراحی این نظام یک شورای علمی متشکل از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط، تشکیل دادیم.
دشتی با بیان اینکه علاقه‌مند هستیم وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و سایر زیرشاخه‌های آموزش عالی را درگیر این طرح کنیم، گفت: هدف از اجرای پایلوت، ارزیابی نحوه ارائه خدمات به دانشجویان برای ورود به بازار کار و دستیابی به آمادگی شغلی است.
معاون توانمندسازی و تحقیقات اشتغال و کارآفرینی سازمان ستفا در ادامه تصریح کرد: در همین راستا مرکز هدایت شلغی در دانشگاه علم و فرهنگ تاسیس شده و از ابتدای مهرماه به صورت رسمی به دانشجویان خدمت‌رسانی خواهد کرد.
وی افزود: ما در این مرکز دانشجویان را به لحاظ شخصیتی و استعداد شغلی ارزیابی می‌کنیم و پس از آن در خصوص نحوه انتخاب شغل مشاوره و آموزش‌هایی برای ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغال ارائه می‌دهیم.
دشتی در پایان یادآور شد: به طور کلی این مرکز در سه بعد مشاوره، آموزش و ترویج، خدمات متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد


خبر ۱۲ شهریور ۹۴ – اشتغال حدود ۶۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه علم و فرهنگ

خبرگزاری ایسنا : رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به آمار اعلام شده از سوی وزیر علوم در یکی از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: براساس این آمار نزدیک به ۶۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه علم و فرهنگ که عمدتا در مقاطع تحصیلات تکمیلی بودند دارای شغل هستند.رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به آمار اعلام شده از سوی وزیر علوم در یکی از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: براساس این آمار نزدیک به ۶۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه علم و فرهنگ که عمدتا در مقاطع تحصیلات تکمیلی بودند دارای شغل هستند.
به گزارش خبرنگار سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، دکتر ایمانی خوشخو در مراسم تجلیل از ۲۰۰ دانش آموخته دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی با بیان اینکه این دانشگاه علاوه بر آموزش و پژوهش، کارآفرینی نیز انجام داده است گفت: این دانشگاه با پشتوانه جهاد دانشگاهی فعالیت می‌کند. جهاد دانشگاهی در طول فعالیت خود همواره مبدع بوده است واین امر را می‌توان از روزی که مساله تحریم جدی شد و صنعت نفت با مشکل مواجه شد و جهاد دانشگاهی به میدان آمده و دکل‌های حفاری نفت را حفاری کرد و موارد دیگر متوجه شد.
وی با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی از ابتدای تاسیس خود اقدام به انجام کارهای نو و جدید کرده است افزود: زیرساخت‌های دانشگاه علم وفرهنگ طوری بنا شده است که فارغ التحصیل بیکار نداشته باشد. اکنون ۶۰ درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه که عمدتا در مقاطع تحصیلات تکمیلی بودند دارای شغل هستند.
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با تاکید بر اینکه آمار فوق توسط وزیر علوم در یکی از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده است افزود: همچنین امسال در آزمون کارشناسی ارشد و دکترا حدود ۴۹۰ نفر از پذیرفته شدگان دانشگاه‌های دولتی از فارغ التحصیلان دانشگاه علم و فرهنگ بوده اند.
توسعه فیزیکی دانشگاه علم و فرهنگ
دکتر ایمانی خوشخو در ادامه از توسعه فیزیکی دانشگاه علم و فرهنگ خبر داد و گفت به کمک جهاد دانشگاهی تالاری در دانشگاه در حال ساخت است که امیدواریم جشن سال آینده فارغ التحصیلان در این تالار برگزار شود.
راه اندازی کانون دانش آموختگان دانشگاه علم و فرهنگ
وی همچنین از راه اندازی کانون دانش آموختگان علم و فرهنگ خبر داد و گفت: حدود دو سال است که در حال راه اندازی کانون دانش آموختگان دانشگاه علم و فرهنگ هستیم و از همه دانش آموختگان درخواست می‌کنم با ثبت نام در این کانون ارتباط خود را با دانشگاه حفظ کنند تا دانش آموختگی لحظه خداحافظی دائمی از دانشگاه نباشد.
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در پایان از توسعه ارتباطات بین الملل خبر داد و گفت: در حیطه ارتباطات بین الملل اقدامات ارزنده‌ای انجام شده و در حال توسعه ارتباط با دانشگاه‌های معتبر خارجی هستیم.

کارفرما

دانلود برنامه موبایل

«استخدام در دانشگاه علم و فرهنگ سال ۹۶(خبر جدید)»


لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.