استخدام دانشگاه پیام نور سال ۹۴

۴ نظر

استخدام دانشگاه پیام نور سال ۹۴

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه آخرین اخبار و استخدامهای مربوط به دانشگاه پیام نور در اسرع وقت منتشر خواهد شد

آنچه در این خبر خواهید خواند:
ارسال ۱۹ پرونده جذب هیات علمی پیمانی پیام نور به وزارت علوم (خبرگزاری مهر) جذب هیئت علمی در مقطع دکترا در پیام‌نور گلستان (خبرگزاری فارس) مصاحبه متقاضیان جذب هیات علمی پیام‌نور متمرکز شد (خبرگزاری فارس)

ارسال ۱۹ پرونده جذب هیات علمی پیمانی پیام نور به وزارت علوم

خبرگزاری مهر : هیات اجرایی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور تاکنون ۱۹ پرونده جذب عضو هیات علمی پیمانی (پیمانی مشروط و قراردادی به پیمانی) را پس از تایید به مرکز جذب وزارت علوم ارسال کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، هیات اجرایی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور از ۱۱ خردادماه سال جاری با ترکیب جدید پیگیری امور مربوط به تدوین و تصویب برنامه ها، سیاست های اجرایی در حوزه جذب و تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی را در اولویت برنامه های خود قرار داده است. تاکنون این هیات ۱۹ پرونده جذب عضو هیات علمی پیمانی (پیمانی مشروط و قراردادی به پیمانی) را پس از تایید هیات اجرایی دانشگاه به هیات مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال کرده است. به گزارش دبیرخانه هیات جذب دانشگاه پیام نور، از میان پرونده‌های فوق با تبدیل وضعیت ۳ مورد که حائز شرایط ایثارگری بودند، به رسمی قطعی موافقت شده است. همچنین ۱۶ پرونده دیگر نیز برای تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی و ۱۳ پرونده نیز از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی مورد تایید قرار گرفت. گفتنی است، هیات اجرایی جذب دانشگاه پیام نور به منظور تسریع و ساماندهی فعالیت ها بر اساس آیین نامه ها و دستورالعمل های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه جذب و تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی اهتمام می ورزد و کارگروه های بررسی صلاحیت علمی و عمومی دانشگاه با کوششی مضاعف در حال بررسی پرونده متقاضیان است.

جذب هیئت علمی در مقطع دکترا در پیام‌نور گلستان

خبرگزاری فارس : به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، قربان شهریاری امشب در جمع مسئولان دبیرخانه استان‎های مرزی برای همایش ادیان و فرقه‎های نوظهور اظهار کرد: یک‎هزار و ۱۰۰ عضو هیئت‎ علمی اهل‎سنت در دانشگاه پیام‎نور استان داریم که باید فرهنگ‌سازی تقریب بین مذاهب را با جدیت پیگیری کنند. وی دانشگاه پیام‌نور را هشتمین دانشگاه جامع علمی کشور خواند و تصریح کرد: یکی از ارکان توسعه پایدار در کشور توسعه آموزش عالی است. دانشجویان باید بتوانند نیازهای ۴۰ سال آینده را پاسخگو باشند رئیس دانشگاه پیام‌نور گلستان با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی متخصص برای پاسخگویی به نسل آینده کشور مدنظر این دانشگاه است، افزود: دانشجویان باید بتوانند نیازهای ۴۰ سال آینده را پاسخگو باشند. شهریاری با اشاره به رقابت اقتصادی بین کشورها برای بقاء در ساختار جهانی و رفاه بیشتر در جامعه گفت: هر کشوری که قدرت رویارویی با این پدیده را نداشته باشد از گردونه خارج می‎شود. وی بیان داشت: پیش‎بینی شده ۹۰ درصد اقتصاد جهان تا سال ۲۰۳۰ متاثر از فناوری است با توجه به اینکه در عصر ارتباطات و اطلاعات قرار داریم و کشور ما نیز در برهه حساسی قرار دارد باید جهش علمی داشته باشیم. دانشگاه پیام‌نور بزرگ‌ترین شبکه آموزش مجازی را دارد رئیس دانشگاه پیام‌نور گلستان با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری در خصوص «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اظهار کرد: فرهنگ و اقتصاد از دانشگاه استارت می‎خورد و دانشگاه‎ها در این زمینه نقش مهمی دارند. شهریاری گفت: دانشگاه پیام‌نور گلستان در راستای وحدت شیعه و سنی و تحقق منویات رهبری اقدام به این حرکت مهم کرد. وی با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور بزرگ‌ترین شبکه آموزش مجازی را دارد، اظهار کرد: دانشگاه پیام‌نور رتبه دوم آسیا و رتبه ششم دانشگاه‎های از راه دور در جهان را دارد. رئیس دانشگاه پیام‌نور گلستان خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام‎نور دارای یک میلیون دانشجو و ۲۶ مرکز بین‎المللی در داخل و خارج کشور است و حدود ۵۰۰ مرکز و واحد دارد. ۱۷ هزار دانشجو و ۶۹ عضو هیئت علمی در پیام‎نور گلستان به گفته شهریاری گلستان از ۱۲ مرکز و واحد برخوردار است که حدود ۱۷ هزار دانشجو و ۶۹ عضو هیئت علمی در آن وجود دارد که ۹۵ درصد دانشجویان پیام‎نور گلستان بومی هستند که بحران‎های اجتماعی را ندارند. وی با بیان اینکه ۹۰ رشته کارشناسی و هفت رشته کارشناسی ‎ارشد در دانشگاه‎های پیام‌نور گلستان وجود دارد، یادآور شد: اکثریت دانشجویان ما را بانوان تشکیل می‎دهند و یک‎هزار و ۲۰۰ استاد مدعو در این دانشگاه فعالیت می‎کنند. شهریاری از جذب هیئت علمی در مقطع دکترا خبر داد و گفت: علاوه بر کمیت مسائل کیفی نیز در این دانشگاه با جدیت پیگیری می‎شود.

مصاحبه متقاضیان جذب هیات علمی پیام‌نور متمرکز شد

دبیر هیات اجرائی جذب اعضای علمی دانشگاه پیام‌نور اعلام کرد: این مصاحبه ها جمعاً به مدت یک ماه کاری برنامه ریزی شده که در مجموع تا اواسط اردیبهشت سال ۹۳ ادامه خواهد داشت و پذیرفته شدگان از مهر ماه سال ۹۳ شروع به‏ کار خواهند نمود. نتایج نهایی پذیرفته شدگان تا پایان تیرماه سال ۹۳ رسماً اعلام و به اطلاع پذیرفته شدگان خواهد رسید. وی تاکید کرد: مدیریت جدید دانشگاه به دنبال اجرای استانداردهای علمی هستند و شاخص عدالت محوری و شایسته سالاری در این میان از مهمترین شاخص های تعیین کننده است. به گفته آریامنش، افراد واجد شرایط برای دعوت به مصاحبه افرادی هستند که بر اساس اعلام نیاز های دانشگاه در فراخوان شرکت نموده و شرایط اولیه را داشته باشند . افرادی که بدون در نظر گرفتن نیازهای دانشگاه و رشته محل ها و شرایط اعلام شده در فراخوان شرکت نموده باشند فاقد این شرایط خواهد بود. به عنوان مثال اگر در رشته محلی نیاز به یک نفر با مدرک دکتری تخصصی و بومی اعلام شده و فردی با مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری غیر مرتبط ثبت نام کرده باشد نباید انتظار دعوت به مصاحبه را داشته باشد. وی تاکید کرد: کلیه سوابق تحصیلی، شغلی، شرایط سن، و ثبت نامی افراد تاکنون استعلام شده در دبیر خانه موجود می باشد و بر این اساس دعوت به مصاحبه انجام می شود. دبیر جذب هیات اجرایی جذب اعضای علمی دانشگاه پیام نور کشور اعلام نمود: از آنجائی‏ که متاسفانه در گذشته شکایات متعددی مبنی بر اعمال سلیقه های متعدد در مصاحبه های استانی به این دبیرخانه واصل می شد، هیات اجرایی جذب دانشگاه پس از ارزیابی های کارشناسی و جلسات متعدد به این نتیجه رسید تا کلیه مصاحبه ها در سازمان مرکزی و به‏ طور متمرکز انجام شود. وی ادامه داد: با فرض اینکه همه این شکایات نیازمند ارزیابی مجدد باشد ولی در مجموع هیات اجرایی به این نتیجه رسیده که سطح مصاحبه های استانی کاملا با هم متفاوت بوده و برای رفع این نقیصه باید گروه‏های علمی و عمومی استاندارد تدارک دید که این مهم طی ماه گذشته در دبیرخانه بصورت متمرکز انجام شد. البته در کارگروه‏های علمی و عمومی ازاساتید استان های مختلف نیز به عنوان مصاحبه کننده نیز، دعوت به عمل خواهد آمد. آریامنش چنین توضیح داد که در استان‏های مختلف افراد مختلفی به عنوان مصاحبه گر دعوت شده و در یک رشته علمی ، اعضای هیات علمی مختلف با سطح سواد مختلفی پذیرفته می شدند و این موضوع نباید تکرار می شد. وی تاکید کرد: ما دقت و عدالت محوری را فدای سرعت نخواهیم کرد. هرچند با تدابیر اندیشیده شده ایمان دارم در مجموع به همین ترتیب نیز زمان جمع بندی نتایج مصاحبه های وقت کمتری از گذشته به خود اختصاص خواهد داد چرا که هنوز دبیرخانه جذب پاسخگوی متقاضیان سالهای ۸۹ تا ۹۱ می باشد و این منطقی نیست. آریامنش از متقاضیان خواست: در صورت هرگونه سئوال، تقاضای خود را بصورت کتبی به شماره فکس دبیرخانه جذب ۲۲۴۵۴۹۷۱ ارسال نمایند و از تماس تلفنی پرهیز کنند. پاسخ کتبی سئوالات مطروحه، ظرف مدت کمتر از ده روز به آدرسی که در نامه قید نمایند به آنها ارسال خواهد شد.
ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۴ نظر برای استخدام دانشگاه پیام نور سال ۹۴

 • M
  Mari
  ۱۸ مهر ۱۳۹۴، ۰۹:۰۷
  زمان ثبت نام چه تاریخى هست
  • پشتیبان هفت
   ۱۸ مهر ۱۳۹۴، ۰۹:۳۴
   کاربر عزیز هنوز شرایط استخدام این سازمان مشخص نشده است برای اطلاع از زمان استخدام این سازمان اینجا کلیک کنید
  • ع
   عضو سایت
   ۳ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۰۵
   سلام
   کسی میدونه حقوق اساتید توی پیام نور چقدره؟
   دقیق میخوام بگینا
   • ا
    اریسی
    ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۳:۴۰
    سلام. کی تاریخ ثبت نام هستش

    لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

    ثبت پاسخ