اختصاص ۱۵۰ سهمیه جذب هیات علمی به وزارتخانه های علوم و بهداشت

تهران- ایرنا- رییس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی از موافقت با اختصاص ۱۵۰ سهمیه جذب هیات علمی به وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای فراخوان های آذر و دی ماه امسال خبر داد.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیصد و بیست و پنجمین جلسه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان اداری و استخدامی در محل ساختمان مرکزی سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد.

کاهش زمان رسیدگی به پروندهای جذب اعضای هیات علمی از چهار ماه به دو ماه

محمدعلی کی‌نژاد پیش از دستور جلسه ۳۲۵ هیات عالی جذب اعضای هیات علمی با ارائه گزارش مختصری از روند پیگیری ۱۶۰ پرونده جذب نخبگان و کاهش روند رسیدگی به این پرونده‌ها از چهارماه به دوماه و ۱۳ پرونده مربوط به دستگاه‌های غیر وزارتین علوم و بهداشت و گزارش روند رسیدگی پرونده‌ها در دیدار نخبگان با مقام معظم رهبری خبر داد.

در ابتدای جلسه مصوبات کارگروه رسیدگی به شکایات مورد تایید هیات عالی جذب قرار گرفت. در ادامه جلسه موضوع ردیف‌های استخدامی مورد نیاز برای فراخوان آتی وزارتین مطرح شد که با توجه به تاخیر فراخوان اردیبهشت ماه به‌دلیل تغییر تشریفات جدید اداری در جهت سرعت بخشی به روند جذب در شهریور ماه و تاخیر در فراخوان اول سال مقرر شد یکی از فراخوان‌های وزارت بهداشت در آذر برای دانشگاه‌های غیر برخوردار و دومی در دی ماه ۱۴۰۲ برای سایر دانشگاه‌ها برگزار شود و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف یک هفته نسبت به تعیین تکلیف تفاهم نامه سهمیه استخدامی یک هزار و ۸۷۶ نفر وزارت بهداشت ارسالی از سازمان اداری و استخدامی کشور اقدام و گزارش اقدامات به‌عمل آمده را در جلسه آتی هیئت عالی ارائه دهد.

همچنین مقرر شد با هماهنگی رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت عتف و معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور مجوز فراخوان دوم وزارت علوم حداکثر تا آذر یا دی ماه امسال برگزار شود.

سپس گزارشی از وضعیت اساتید دروس معارف برای وزارتین در فراخوان ها توسط معاون آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ارائه شد. در گام نخست برای فراخوان آتی وزارتین تعداد ۵۰ سهمیه به وزارت بهداشت و تعداد ۱۰۰ سهمیه وزارت علوم در کل کشور به این امر اختصاص یابد. برای فراخوان های سال آینده سه معاون آموزشی هماهنگی لازم را برای جذب به عمل آورده و گزارش به هیات عالی جذب ارسال شود.

بعد از آن گزارش مختصری از نشست استانی هیات عالی جذب در استان گیلان ارایه و موضوعات خاص در حوزه جذب و ارتقای هیات علمی با وزیر بهداشت مطرح شد.

در ادامه جلسه موضوع اصلاح فرم توانایی علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح و با توجه به نظر معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی در خصوص تغییر دو بند در فرم مزبور پس از اخذ نظر نهایی وزارت مزبور و جمع بندی نظرات سایر اعضا در جلسه آتی هیات عالی ارائه و پس از تصویب ابلاغ شود.

در پایان جلسه احکام تعدادی از اعضای کارگروه صلاحیت عمومی و هیات های اجرایی دانشگاه‌های آیت‌الله بروجردی، علوم و معارف قرآن کریم، پژوهشگاه زلزله‌شناسی، پژوهشگاه هوا و فضا، پژوهشگاه پلیمر، دانشگاه دفاع ملی، دانشگاه تهران، دانشگاه شهید باهنر، دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان، ارومیه، خراسان جنوبی، سبزوار سمنان و علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در صحن جلسه هیات عالی جذب قرائت و تایید شد.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ