اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال ۹۷

۲ روز قبل ۳۵ نظر

اخبار استخدام بازنشستگان کشور

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار استخدام بازنشستگان کشور اعلام میشود

لینکهای مفید

فهرست اخبار استخدام بازنشستگان کشور موجود در این صفحه :


۱۹ آذر ۱۳۹۷
اجرا شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دانشگاه ها
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دانشگاه‌های وزارت علوم خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۹ آذر ۱۳۹۷
قانون منع به کارگیری بازنشستگان راه را برای اشتغال جوانان فراهم کند
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: نباید اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشکلاتی در اجرا پدید آورد؛ این قانون باید راه را برای ورود مدیران جهادی و جوانان شایسته به دستگاه‌های اجرایی باز کند.
ادامه مطلب ...
۱۷ آذر ۱۳۹۷
قانون منع بکارگیری بازنشستگان اصلاح می‌شود
‌نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس‌از اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی و بررسی دقیق در مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۲ آذر ۱۳۹۷
قانون منع به کارگیری بازنشستگان بدون استثنا اجرا می شود
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور درخصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان اعلام کرد: وزارت کشور در اجرای این قانون استثنایی قائل نشد و دنبال تدابیر و حاشیه ها نبودیم.
ادامه مطلب ...
۱۱ آذر ۱۳۹۷
آیا قانون بازنشستگی شامل حال جانبازان می شود؟
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس جزییات قانون منع به کارگیری بازنشستگان را تشریح کرد.غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح قانون منع به کارگیری بازنشستگان اظهار داشت: بعد از اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان فضای اضطراب و استرسی برای ایثارگران و جانبازان به وجود آمد.
ادامه مطلب ...
۵ آذر ۱۳۹۷
باید خدماتی که به شاغلان داده می شود به بازنشستگان هم ارائه شود
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری او به اجرای ماده ۸۵ قانون کار اشاره کرد و گفت: باید همه خدماتی که به شاغلان داده می شود، به بازنشستگان هم ارائه شود.
ادامه مطلب ...
۳ آذر ۱۳۹۷
بررسی اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان
کمیسیون اجتماعی مجلس روز دوشنبه با حضور مراجع ذیربط موضوع تعیین وحدت رویه و رویکرد واحد در اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را بررسی می کند.
ادامه مطلب ...
۲۹ آبان ۱۳۹۷
از بازنشستگان دارای تجربه می توان به عنوان مشاور استفاده کرد
عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: در خصوص مدیران چند سمتی نیز ما در کشور چند قانون داریم و باید با پیگیری و نظارت، این قانون اجرایی شود. مدیران چند سمتی نیز باید خود پیش قدم شده و با کنار رفتن از برخی از سمت‌ها فرصت را در اختیار مدیران جوان‌تر برای رشد و شکوفایی قرار دهند.
ادامه مطلب ...
۲۳ آبان ۱۳۹۷
استفاده دستگاه ها از بازنشستگان متخصص به صورت پاره وقت
دادستان دیوان محاسبات گفت: دستگاه ها می توانند در صورت لزوم بازنشستگان متخصص با مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر که مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان هستند را به صورت پاره وقت و ساعتی به کار گیرند.
ادامه مطلب ...
۲۲ آبان ۱۳۹۷
بازنشستگان از ۲۷ آبان نباید سمتی داشته باشند
معاون قوانین مجلس شورای اسلامی گفت: مهلت به کارگیری بازنشستگان مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان ۲۶ آبان ۹۷ به پایان می رسد و از ۲۷ آبان هیچ یک از مشمولان این قانون نباید در سمت های خود در دستگاه ها شاغل باشند.
ادامه مطلب ...
۲۱ آبان ۱۳۹۷
بسته های حمایتی به مدد بازنشستگان نیروهای مسلح می آید
وزیر دفاع : موضوع های امروز بازنشستگان عزیز نیروهای مسلح برای ما در اولویت قرار دارد و بسته های حمایتی به مدد بازنشستگان نیروهای مسلح می آید.
ادامه مطلب ...
۱۹ آبان ۱۳۹۷
قانون منع به کارگیری بازنشستگان در سازمان استخدامی کلید خورد
رئیس سازمان اداری و استخدامی با توجه به قانون منبع به کارگیری بازنشستگان، پس از استعفای «علی اکبر اولیا» رئیس سازمان ملی بهره وری، در حکمی «فاطمه پهلوانی» را به این سمت منصوب کرد.
ادامه مطلب ...
۱۳ آبان ۱۳۹۷
آخرین اقدام وزارت علوم برای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل حال دانشگاه‌ها نمی شود ولی از ۲ نفر رئیس بازنشسته دانشگاه یک نفر تغییر کرده است.
ادامه مطلب ...
۱۳ آبان ۱۳۹۷
تمدید ۳ماهه قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری
مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی کشوری برای سه ماه و آموزش و پرورش برای یک ماه قراردادشان را تمدید کرده‌اند گفت: اگر این دو نهاد بخواهند بیمه تکمیلی خود را صندوقی ادامه دهند فقط ما هستیم و با می‌توانند عقد قرارداد داشته باشند، اما اگر بخواهند وارد امر بیمه‌گری شوند باید مناقصه انجام شود.
ادامه مطلب ...
۱۲ آبان ۱۳۹۷
قانون منع به کارگیری بازنشستگان صراحتی در به کارگیری جوانان ندارد
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان صراحتی در به کارگیری جوانان ندارد اما هدف قانونگذار ایجاد تحولی در این حوزه بوده است، گفت: اگر قرار باشد فردی که سال‌ها در منصبی دولتی مشغول به کار بوده است اما هنوز بازنشسته نشده را جایگزین فردی با «شرایط سنی» مشابه کنیم، تحولی رخ نخواهد داد.
ادامه مطلب ...
۹ آبان ۱۳۹۷
تصویب قانون منع به‌کارگیری استاد تمام‌ها
رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت در خصوص تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در این وزارتخانه گفت: براساس آیین نامه استخدامی وزارت بهداشت، اعضای هیات علمی با مرتبه استاد تمام می‌توانند تا سن ۷۰ سالگی در دانشگاه تدریس کرده و یا در کادر اجرایی مشغول فعالیت باشند و فعالیت آنها منع قانونی ندارد.
ادامه مطلب ...
۹ آبان ۱۳۹۷
ابلاغ بخشنامه ادامه همکاری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی
بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص به‌کارگیری و ادامه همکاری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.
ادامه مطلب ...
۲ آبان ۱۳۹۷
استخدام فرزندان بازنشستگان کشوری در صندوق بازنشستگی
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در صورت استخدام صندوق حتما از فرزندان بازنشستگان بهره مند خواهیم شد، به گزارش خبرنگار مهر، جمشید تقی زاده در دومین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری که روز چهارشنبه برگزار شد، افزود: سامانه ای در صندوق بازنشستگی ایجاد شده تا چنانچه استخدامی در این صندوق انجام شود از میان فرزندان بازنشستگان باشد و از ثبت نام های صورت گرفته مشخص شد که بیش از ۲۵۰ فرزند بازنشستگان دارای مدرک دکتری و ۸۰ نفر نیز فوق لیسانس دارند.
ادامه مطلب ...
۳۰ مهر ۱۳۹۷
اعلام زمان اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در دولت
عضو کمیسیون امور داخلی مجلس درخصوص اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در دولت گفت: دولت ۲ماه مهلت دارد تا با مدیران بازنشسته خداحافظی کند درغیراین‌صورت این افراد از سوی دیوان محاسبات منع فعالیت می‌شوند.
ادامه مطلب ...
۳۰ مهر ۱۳۹۷
پیگیری مجلس با جدیت برای اجرای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه مخالفت ما با «مستثنی شدن برخی افراد از ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان» عقلانی بوده است، گفت: مجلس با جدیت پیگیر اجرای دقیق قانون مذکور است.
ادامه مطلب ...
۲۸ مهر ۱۳۹۷
قانون منع به کارگیری بازنشستگان درهیات‌های ورزشی
مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان هم برای هیات‌های شهرستانی و هم برای هیات‌های استانی شامل خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۲۸ مهر ۱۳۹۷
منعی برای بکارگیری مدیران بازنشسته در مدارس وجود ندارد
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران مدارسی که بر اساس قانون بازنشسته می شوند می توانند به عنوان نیروی آموزشی ادامه خدمت دهند.
ادامه مطلب ...
۲۵ مهر ۱۳۹۷
اجرای قانون بازنشستگی در وزارت ارتباطات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در سمت های دولتی، در پایان حضور چند مشاور و معاون بازنشسته در این وزارتخانه از آنها تقدیر کرد.
ادامه مطلب ...
۲۳ مهر ۱۳۹۷
پرداخت «وام‌های ضروری» مسکن به بازنشستگان در دستور کار
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: باید با خلاقیت و نوآوری رضایت و اعتماد مردم به خصوص نیمی از جمعیت کشور که با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارتباط هستند را جلب کنیم.
ادامه مطلب ...
۲۲ مهر ۱۳۹۷
قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در کمیته امداد ابلاغ شد
رئیس کمیته امداد دستور داد حداکثر تا تاریخ ۲۳ آبان ماه ۹۷ با تمامی بازنشستگان به کار گرفته‌ شده در تشکیلات رسمی، غیررسمی و موسسه‌های وابسته به این نهاد قطع همکاری شود.
ادامه مطلب ...
۲۱ مهر ۱۳۹۷
۲۶ آبان آخرین مهلت تعیین تکلیف بازنشستگان شاغل
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: ۲۱۰ نفر مشمول اصلاحیه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان هستند و دستگاه های دولتی باید تا ۲۶ آبان ماه نسبت به تعیین تکلیف و انتصاب افراد جایگزین اقدام کنند.
ادامه مطلب ...
۲۱ مهر ۱۳۹۷
قانون منع به کار گیری بازنشستگان نسبت به شهرداران اعلام نظر خواهد کرد
نماینده مردم تهران در مجلس گفت که اداره قوانین مجلس درباره ضرورت ارائه استفساریه‌ برای تشخیص شمولیت قانون منع به کار گیری بازنشستگان نسبت به شهرداران اعلام نظر خواهد کرد.
ادامه مطلب ...
۱۸ مهر ۱۳۹۷
۳۵ سال خدمت و ۶۵ سال سن شرط بازنشستگی الزامی افراد
دادستان دیوان محاسبات گفت: شرط بازنشستگی الزامی افراد در دستگاه های اجرایی - دستگاه های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری- ۳۵ سال خدمت و ۶۵ سال سن است.
ادامه مطلب ...
۱۷ مهر ۱۳۹۷
اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در ریاست جمهوری آغاز شد
اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در ریاست جمهوری آغاز شد و سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری از سمت خود کنارگیری کرد.
ادامه مطلب ...
۱۵ مهر ۱۳۹۷
پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۱۳۹۶ دانشگاه فنی و حرفه ای پرداخت می شود
مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای از پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۱۳۹۶ این دانشگاه خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۱ مهر ۱۳۹۷
نتایج ثبت نام مرحله اول وام ضروری بازنشستگان کشوری اعلام شد
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از فعال شدن سامانه اینترنتی «اعلام نتایج ثبت نام مرحله اول وام ضروری» در سایت این صندوق به نشانی cspf.ir خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۱ مهر ۱۳۹۷
پاداش پایان خدمت بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان واریز شد
به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از اساتید و کارکنان بازنشسته دانشگاه فرهنگیان روز شنبه ۷ مهرماه در اعتراض به تاخیر در پرداخت پاداش‌ها برای پنجمین بار در محل این دانشگاه تجمع کردند. طی ملاقاتی که بازنشسته‌های دانشگاه با حسین خنیفر، ریاست این دانشگاه داشتند، وی اذعان داشته که تمام کارهای اداری از سوی دانشگاه فرهنگیان انجام شده‌است و حالا باید خزانه پول‌ها را به حساب افراد واریز کند.
ادامه مطلب ...
۱۰ مهر ۱۳۹۷
بازنشستگی ۵۵۰ هزار کارمند طی یکسال و نیم آینده
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: طی یکسال و نیم آینده ۵۵۰ هزار نفر از کارمندان و کارکنان در کشور بازنشسته و به لیست حقوق بگیران این صندوق اضافه می شوند.
ادامه مطلب ...
۹ مهر ۱۳۹۷
قانون منع بکار گیری بازنشستگان در وزارت ورزش و جوانان
وزیر ورزش و جوانان گفت: تکلیف همه ما را قانون مشخص کرده است و قانون منع بکار گیری بازنشستگان قطعا در ورزش هم اجرا می شود.
ادامه مطلب ...
۷ مهر ۱۳۹۷
قانون منع به کار گیری بازنشستگان به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی می‌کند
یک نماینده سابق مجلس گفت: وقتی دولت به جوانان اعتماد می‌کند و عده‌ای از آن ها را وارد مناصب مدیریتی در دولت می‌شوند، بخش خصوصی نیز به طبعیت از دولت شرایط را برای حضور جوانان در عرصه کسب و کار، فراهم می‌کند؛ پس به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای جوانان اشتغال زایی می شود.
ادامه مطلب ...
۲ مهر ۱۳۹۷
قانون منع به کارگیری بازنشستگان را اجرا می کنیم
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی تابع مطلق قانون بوده و در این راستا با صدور بخشنامه به شرکت‌های تابعه، نسبت به شناسایی افراد بازنشسته اقدام شده تا هرچه سریعتر قانون منع به کارگیری بازنشستگان اجرایی شود.
ادامه مطلب ...
۲ مهر ۱۳۹۷
بازنشسته‌ها برای جبران کسری معلم به کار گرفته شدند
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: برای حل معضل کمبود معلم از چند روش ؛ انتقالی به تهران وخدمات برون سپاری در هنرستان‌ها همچنین حق التدریس شاغلین و بازنشسته‌ها استفاده شده است.
ادامه مطلب ...
۱ مهر ۱۳۹۷
استانداران، شهرداران و روسای فدراسیون‌ها مشمول قانون منع بکارگیری بازنستگان هستند
استانداران، شهرداران و روسای فدراسیون‌ها مشمول قانون منع بکارگیری بازنستگان هستند استانداران، شهرداران و روسای فدراسیون‌ها مشمول قانون منع بکارگیری بازنستگان هستند
ادامه مطلب ...
۲۶ شهریور ۱۳۹۷
همسان سازی حقوق بازنشستگان ۱۵هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان این صندوق در سال ۹۸ با توجه به شرایط کنونی کشور، حداقل ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
ادامه مطلب ...
۲۶ شهریور ۱۳۹۷
فدراسیون‌ها و شهرداری‌ها هم مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان هستند
هیچ بازنشسته‌ای نمی‌تواند بار دیگر استخدام شودبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفتگوی ویژه خبری امشب با موضوع قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و با حضور مهمانان حضوری و غیرحضوری برگزار شد.
ادامه مطلب ...
۲۵ شهریور ۱۳۹۷
رییس مجلس قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را ابلاغ کرد
رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور قانون اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را برای اجرا ابلاغ کرد.
ادامه مطلب ...
۲۴ شهریور ۱۳۹۷
تمدید یک ماهه بیمه تکمیلی بازنشستگان
مدیر عامل بیمه آتیه‌سازان حافظ گفت: صندوق بازنشستگی از وضعیت بیمه آتیه‌سازان رضایت دارد بطوری که حتی هم اکنون به بحث بیمه‌ای تکمیلی بازنشستگان ورود کرده‌ و برای یک ماه آن را تمدید کرده‌ایم.
ادامه مطلب ...
۲۴ شهریور ۱۳۹۷
تایید قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در شورای نگهبان
سخنگوی شورای نگهبان با انتشار مطلبی در فضای مجازی از تایید طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در جلسه روز گذشته شورای نگهبان خبر داد.
ادامه مطلب ...
۱۹ شهریور ۱۳۹۷
تحویل مشاغل توسط بازنشستگان در صورت تایید شورای نگهبان
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید این که باید قانون "منع به کارگیری بازنشستگان به صورت دقیق اجرا شود" گفت: هدف از تصویب این قانون به کارگیری جوانان و واگذاری مسئولیت‌ها از سوی بازنشستگان است تا بازنشستگان عرصه را برای حضور جوانان باز کنند.
ادامه مطلب ...
۱۸ شهریور ۱۳۹۷
ناگفته‌هایی از قانون «منع بکارگیری بازنشستگان»
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: به اعتقاد من یکی از دلایل غیر فعال بودن برخی از دستگاه‌های اجرایی حضور بازنشستگان در سمت‌های اجرایی است که با اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان این افراد کنار گذاشته خواهند شد.
ادامه مطلب ...
۱۷ شهریور ۱۳۹۷
هر چه مستثنیات منع به کارگیری بازنشستگان کمتر باشد تاثیر آن بیشتر است
یک وکیل دادگستری گفت: هر چه قدر که مستثنیات قانون منع به کارگیری بازنشستگان کمتر باشد تاثیر و فایده عملی قانون بیشتر است.
ادامه مطلب ...
۱۴ شهریور ۱۳۹۷
قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دولت نیازمند کار کارشناسی بیشتر است
یک عضو حزب اتحاد ملت گفت: باید ضعف‌هایمان را در حوزه جوانگرایی از بین ببریم؛ اما برای این کار نباید چشم بر واقعیات ببندیم. قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دولت نیازمند کار کارشناسی بیشتر است.
ادامه مطلب ...
۶ شهریور ۱۳۹۷
طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان اصلاح شد
نمایندگان مجلس با اصلاح طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان موافقت کردند.
ادامه مطلب ...
۴ شهریور ۱۳۹۷
ایرادات شورای نگهبان به قانون منع به کارگیری بازنشستگان رفع شد
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد که در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی ایرادات شورای نگهبان به قانون منع به کارگیری بازنشستگان رفع شد.
ادامه مطلب ...
۲۹ مرداد ۱۳۹۷
اخذ مجوز تدریس برای بازنشستگان فرهنگی
وزیر آموزش و پرورش گفت: یک نفر از مدیران و ۲ نفر از مشاوران در آموزش و پرورش مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شوند.
ادامه مطلب ...

۳۵ نظر برای اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال ۹۷

 • مهری ملاشیخی
  باسلام ببخشید من بازنشسته پیش از موعد هستم که از ارفاق 5 سال سنوات هم استفاده نکرده ام، با 21 سال خدمت و با 21 روز حقوق بازنشست شدم، آیا امکان بازگشت به کار را دارم.درضمن من 52 سال سن داشته و دارای مدرک کارشناسی هستم و در این مدت کارشناس مسئول بودم و رزومه کاری بسیار خوبی دارم.لطفاً مرا راهنمایی فرمایید.
  پاسخ
  • اوس تقی بازنشسته
   برای خودم متاسفم - عبارتی است که به علت اینکه درکشور انقدر فاصله طبقاتی فراوان است فقرمضاعف باعث شده بازنشستگان ازهرصنفی به اندازه کافی تحقیر شده که درنهایت ناکامی وناباوری شرایط بازنشستگی برایمان قابل قبو نیست زیرا اگر دولتهایی که درطول گذرزمان عمرشان برای این معضل اجتماعی برنامه ریزی کرده بودند بازنشستگان اینقدرناامیدانه به زندگی نگاه نمیکردند مسؤل این مکافات اجتماعی متولیان کشورند که خداوند عاقبت همه مارا ختم بخیرکندو این دیدگاههای مایوس کننده اصلاح شود.
   پاسخ
   • سجاد
    این مصوبه اخیر مجلس فقط به خاطر اینه که بعد از اینکه رای نیاوردند در جامعه برای خودشون کار داشته باشند فقط همین وگرنه از روی دلسوزی این تصمیمو که نگرفتن
    پاسخ
    • سجاد
     واقعا برای خودم متاستفم که در کشورم مسولین به ما جوانان اعتماد نمیکنند.من فوق لیسانس دارم و بیکارم و امید به زندگیمو از دست دادم در آینده نه چندادن دور چجوری میخواید کشور اداره بشه در حالی که به ما جوانان اعتماد نمیکنید؟
     پاسخ
     • بیکار دهه شصتی ( نسل در حال انقراض )
      با مدرک فوق لیسانس بیکارم . بعد همچین قانونی رو تصویب میکنن!!!! بچه های خودشون که مشکل بیکاری ندارن که بخوان ماها رو درک کنن .
      فرداروز جنگ بشه همون بازنشسته ها رو بفرستین شهید بشن .
      پاسخ
      • ابراهیم
       با سلام.ممنون از زحماتتان.پدر بنده با سابقه47 سال کار در شرکت ملی نفت بازنشسته میشه و من هم کارشناسی مکانیک سیالات دارم و خدمت هم رفتم آیا شرایط جایگزینی به جای پدرم رو دارم ؟(فرزند دیگری هم در شرکت نفت مشغول نیست) یا باید تا ازمون استخدامی صبر کنم
       پاسخ
       • حبیب اله صالحی
        • نقدی بر ماده 31 برنامه توسعه پنجم وبخشنامه شماره 60مستمری تامین اجتماعی و تفسیر ماده77 قانون تامین اجتماعی
        محاسبه میانگین در علم آمار:
        • داده هایی که قصد محاسبه میانگین ساده از آنها را داریم باید دارای ویژگی یا صفت مشترک بوده و همچنین از ارزش های یکسانی برخوردار باشند. چنانچه داده های آماری از ارزش های متفاوتی برخوردار باشند میبایستی به هرداده آماری وزنی اختصاص یابد و سپس داده های وزن دار شده را میانگین گیری نماییم که مورد اخیر را میانگین وزنی مینامند
        • در مدل به کار گرفته شده توسط صندوق تامین اجتماعی ارزش اسمی حق بیمه پرداخت شده درپنج سال آخر به روش میانگین ساده است نه میانگین وزنی
        • علت کاهش شدید مستمری بازنشستگان با دستمزد غیر متعارف بیشتر ناشی ازعدم استفاده از میانگین وزنی است ونه نرخ رشد دستمزد
        • هر بیمه شده ای که تفاوت نرخ رشد افزایش دستمزد دوسال آخر با 5سال آخر بیش از 5 درصد (5 در صد حداقل دستمزد مربوط به آن سال مبلغ اندکی است )باشد این نرخ رشد دستمزد غیر متعارف تلقی میگردد و احتمال وقوع این حالت برای بیمه شدگان خیلی زیاد است
        ارزش زمانی پول در علم اقتصاد:
        • در ادبیات اقتصادی ارزش زمانی پول( ارزش گذشته- حال و آینده) در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری از اهمیت بالایی برخوردار میباشد بویژه در کشور هایی که تورم دو رقمی را درچندین سا ل متوالی تجربه کرده اند به اهمیت آن افزوده میگردد. زیرا بر اساس گزارشات اقتصادی روند شاخص بهای کالا وخدمات روندی صعودی می پیماید و روز به روز به دلیل کاهش ارزش پول قدرت خرید شاغلینی که در مشاغلی با درآمد ثابت اشتغال به کار دارند بویژه مزد بگیران کاهش می یابد
        تعریف ارتقاء شغل:
        • ارتقاء شغل عبارت است از احراز گروه (رده) شغلی بالاتر از گروه (رده)شغلی قبلی
        • همانگونه که از تعریف مندرج استنباط میشود میبایستی یک نظام طبقه بندی مشاغل وجود داشته باشد که بر اساس آن مشاغل مورد سنجش قرار گیرد اگر فردی از شغلی با گروه 12 به شغلی با گروه14منصوب گردد نوع حکم ارتقاء نامیده میشود
        • اما اگر کارگر در کارگاهی که فاقد طرح طبقه بندی باشد از آنجا که معیار وشاخصی برای تعیین گروه هر یک ازمشاغل وجود ندارد مجریان هر استنباطی که به نفعشان باشد از ارتقاء مینمایند
        مقایسه نرخ رشد دستمزد مدیران و متخصصین با نرخ رشد در الگوی مورد نظر تامین اجتماعی:
        • بر اساس تبصره ذیل ماده 6 دستور العمل اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل متصدیان مشاغل مدیر و متخصصین همطراز از شمول جدول مزدخارج وتیین حقوق و مزایای آنان بر اساس طرح طبقه بندی صورت نمیگیرد حال تکلیف مقایسه نرخ رشددستمزد انان با الگوریتم مورد عمل سازمان تامین اجتماعی چیست
        مقایسه نرخ رشد دستمزد کارگران شاغل در کارگاههای متفاوت:
        • بر اساس دستور العمل شماره 12096مورخ 20/04/1374معاونت تنظیم روابط کار وزارت کار وامور اجتماعی در صورتی که تعداد کارگران کارگاه کمتر از 50 نفر باشد اجرای طرح طبقه بندی مشاغل الزامی نمی باشد و بعضا تعدادی از کارگاههای بالای 50 نفر علی رغم الزامی بودن اجرای طرح طبقه بندی بنا به دلایلی فاقد طرح طبقه بندی مشاغل میباشند
        • متفاوت بودن ضریب ریالی جدول مزد در کارگاههای دارای طرح طبقه بندی مشاغل موجب تفاوت در سطح پرداخت به کارگران حتی با عناوین شغلی یکسان میشود و در کارگاههای فاقد طرح نیز تفاوت سطح پرداخت وجود دارد
        • تغییر کارگاه کارگر بین کارگاهای دارای طرح و فاقد طرح طبقه بندی در طی 5 سال پایان خدمت که معمولا منجر به تغییرات در حقوق ودستمزد کارگران میشود در روش جاری غالبا موجب غیر متعارف شدن نرخ رشد دستمزد آنان میگردد تغییر کارگاه عمدتا ناشی از انتخاب نیست بلکه ناشی از ضرورت و اجبار زندگی است
        محاسبه نرخ رشد دستمزد بیمه شدگانی که درسه سال ما قبل از دوسال اخربیمار یاازبیمه بیکاری استفده نموده و یا درمرخصی بدون حقوق بوده ویاسایر موارد مشابه:
        • بر اساس قسمت آخرماده 77 قانون تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درمحاسبات مربوط به مستمری ها ملاک را بیمه پردازی بیمه شده قرار میدهد لذا چنانچه نرخ رشد دستمزد غیر متعارف باشد متناسب با ایامی که حق بیمه پرداخت نشده از 5سال فراتر میرود و حتی ممکن است تا 8 سال و بیشتر هم برسد در این حالت مستمری محاسبه شده باتوجه به الگوی موردعمل ممکن است مبلغ مستمری با شدت بیشتری کاهش مییابد که حتی بعید نیست حتی در مواردی از حداقل دستمزد هم کمتر شود
        سابقه استفاده ازارزش حال پول در کشور:
        • همانگونه که استحضار داریدارزش خسارت تاخیر تادیه- ارزش مهریه - ارزش دیه واجرت خدمات و موارد مشابه در مراجع قضایی درهنگام پرداخت دین تبدیل به ارزش حال شده حال این سوال مطرح میشود با توجه به تغییرات زیاد ارزش حال 5 سال آخربیمه پردازی سازمان تامین اجتماعی چرا از این روش در محاسبه مستمری بازنشستگانی که نرخ رشد دستمزد آنان غیر متعارف میشود استفاده نمی نماید
        بازه تغییرات نرخ رشد دستمزد:
        • تفاوت نرخ رشد دستمزد دوسال آخر با پنج سال آخر نسبت به حداقل دستمزد سالهای مورد محاسبه در یک بازه از 1 درصد تفاوت شروع میشود تا300 درصد ادامه مییابد
        • تفاوت نرخ رشد 5 درصد و کمتر متعارف شناسایی شده و مستمری بازنشستگان بر اساس میانگین ساده حق بیمه پرداختی در دوسال آخر محاسبه میشود
        • تفاوت نرخ رشد دستمزد بیش از 5 درصد تا300درصد (بیش از 5 تا300 درصد حداقل دستمزد مبلغ قابل توجهی است)غیر متعارف شناسایی شده و مستمری بازنشستگان براساس میانگین ساده حق بیمه پرداختی در5 سال آخر محاسبه میگردد
        • تفاوت نرخ رشد دستمزد5 درصد با 6درصد قابل تو جه نمی باشد (ا درصد حداقل دستمزد مبلغ ناچیزی است) مستمری بازنشستگی این دو مورد تفاوت قابل توجهی دارند زیرا اختلاف 5در صد متعارف و برمبنای حق بیمه دوسال آخر واختلاف 6 درصدغیر متعارف بر مبنای حق بیمه5 سال آخرمحاسبه میشود
        • تفاوت نرخ رشد 6درصد با300درصد علی رغم اختلاف چشمگیر در تفاوت نرخ رشد(294درصد تفاوت) واختلاف زیاد مبلغ(مبلغ بیش از 5 درصد تا300 درصد حداقل دستمزد) بر اساس میانگین ساده حق بیمه پرداختی در 5 سال آخرمحاسبه میشود
        • پیشنهاد مینمایم تفاوت درصد ها ومبالغ تفاوت را از 1 درصد تا 300 درصد رابا مبالغ مستمری محاسبه شده در روش جاری با هم مقایسه فرمایید تابه کنهه روش واقف تر شوید
        • به خاطر اینکه اصل موضوع روشن تر شود فرض کنیم نرخ رشد دستمزد یک کارگر درهر سال طی مدت سی سال خدمت 5 باشد یک بار مستمری این کارگر را بر مبنای دو سال و بار دیگر بر مبنای 5 سال آخر خدمت محاسبه کنید و دو مقدار بدست آمده را با هم مقایسه کنیم تفاوت زیادی باهم دارد باوجود آنکه نرخ رشد هر سال این کارگر با هم مساوی است پس ریشه این تفاوت کجاست به نظر میرسد اشکالی در الگوریتم وجود دارد وآن اشکال برمی گردد به اینکه در این مدل تا مادامی که ارزش حال حق بیمه پرداختی در سالهای مورد محاسبه را در هنگام بازنشستگی لحاظ ننماییم این اشکال برطرف نمیگردد شایان ذکر است درروش جاری هرچه مدت زمان سالهای مورد محاسبه جهت استخراج مبلغ مستمری افزایش یابد به همان اندازه هم مبلغ مستمری نیز کاهش بیشتری خواهد یافت پس میتوان نتیجه گرفت. کاهش مستمری بیمه شده قبل از آنکه ناشی از تغییر نرخ رشد باشد بیشتر ناشی ازافزایش سنوات قابل محاسبه از دو سال به پنج سال است
        • باعنایت به اینکه روش محاسباتی از ابتدای سال 1390 تغییر کرده مستمری های دریافتی در سال93 بازنشستگان هم شرایطی که قبل از سال 90 و پس از سال 90 بازنشسته شده اند و نرخ رشد دستمزدهر دوغیر متعارف و مشابه باشد را باهم مقایسه کنید با وجود آنکه بازنشستگان سال 90 به بعد در فاصله بین دو تاریخ بازنشستکی دریافت ننموده اند و حق بیمه هم پرداخت نموده اند نسبت به بازنشستگان قبل از سال90 مستمری کمتری دریافت مینمایند
        مقایسه ماده 31 برنامه توسعه پنجم وتفیسر ماده77قانون تامین اجتماعی
        مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با 25 سابقه بر اساس حق بیمه پرداختی در دوسال اخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی(29 و 30) محاسبه میگردد بااین تفسیر واجدین شرایط تفسیر ماده77-( از شمول ماده 31 برنامه توسعه پنجم و بخشنامه 60 مستمری تامین اجتماعی خارج - پنج سال بیمه پردازی کمتر - پنج سال هم زودتر مستمری دریافت مینمایند ) حال اگر مستمری مشمولین تفسیر ماده 77 را با مستمری کسی که30 سال بیمه پردازی داشته و نرخ رشد دستمزدش در دوسال آخر6 درصد بیشتر از نرخ رشد 5 سال اخر بوده و مستمری این فردبر اساس 5 سال اخر محاسبه شده مقایسه کنید آیا این غیر مستقیم تنبیهه مستمری بگیران با بیمه پردازی بیشتر نیست آیا این از مصادیق معیار های چند گانه در باب یک موضوع مشترک تلقی نمیگردد
        حساسیت سنجی
        • به تفاوت نرخ رشد دستمزد 5 درصد با 6 درصد (1 درصداختلاف) حساسیت نشان میدهیم از دیگر سوحساسیت خود را به تفاوت نرخ رشد 6 درصد تا 300درصد(294درصد اختلاف)از دست داده ایم شاید نیاز باشد مجددا نظام باورها و ارزشهای خود را در حساسیت سنجی بازمهندسی کنیم ناگفته پیداست که از نظر تامین اجتماعی تفاوت 6درصدتا 300در صد در نرخ رشد دستمزد غیر متعارف از ارزش یکسانی برخوردار است که اگر اینگونه نبود مستمری بیمه شدگانی که تفاوت دستمزد غیر متعارفشان در این دامنه ( بیشتر از5 تا300 ) درصد قرار دارند را به روش یکسان محاسبه نمیکرد
        پرسش حقوقی:
        • آیا سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از طرفین مدعی قانونا و عرفا میتواند (بویژه در موارد اختلافی) بین بیمه شده و تامین اجتماعی( به علت تعارض منافع ) اظهار نظر و رسیدگی کند یاخیر ایا عطف به ماسبق شدن قوانین بویژه هنگامی که ارفاقی مد نظر نباشد و ضرری هم متوجه مشمولین باشد جایز است یاخیر تفسیر این دو پرسش رابه اظهار نظر علمای حقوق واگذار مینماییم
        تفسیر ماده31 قانون برنامه پنجم توسعه و تفسیر ماده 77 تامین اجتماعی به طور هم زمان:
        • باتوجه به اینکه تفسیر قوانین عادی در صلاحیت مجلس محترم شورای اسلامی میباشد لذااستدعاداریم نمایندگان محترم مجلس با تفسیر نحوه اجرای ماده 31قانون برنامه پنجم توسعه(نحوه محاسبه میانگین ساده یا وزنی و سایر موارد مبهم) و تفسیر ماده 77 به طور هم زمان اقدام و به شیوه ونتایج اجرای ماده های مذکور توسط واحد های اجرایی توجه بیشتری مبذول فرمایند و از بروز مشکلات بیشتر برای بازنشستگان وافزایش شکایت از واحد های اجرایی جلوگیری فرمایند
        پیشنهاد:
        • کوتاه مدت
        درصداختلاف نرخ رشد دستمزد دوسال آخر هر بیمه شده را بانرخ رشد 5 سا ل آخر آن در حداقل دستمزدسال مورد محاسبه ضرب نموده و مبلغ حاصله را از مستمری محاسبه شده در دو سال آخر( به همین روش فعلی )کم کنید هرچه این اختلاف در بازه (1 درصد تا 300 درصد)بیشتر باشد مستمری دو سال آخر هم به همان میزان کاهش بیشتری خواهد یافت وعدالت پرداخت به روشی منطقی متناسب با شدت افزایشات غیر متعارف تغییر خواهد کرد و ازکاهش شدید و ناگهانی مستمری هایی با درصد های کم جلوگیری میشود
        • بلند مدت
        در هنگام صدور احکام بازنشستگی بر اساس تاریخ اجرای حکم برای هر یک از ماهها یا سالهای بیمه پردازی یک ضریب متناسب با ارزش حال حق بیمه پرداختی در سنوات گذتشته بر مبنای نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی انتخاب گردد که این ضریب ارزش مبالغ حق بیمه پرداختی در سالهای قبل را به حال (تاریخ اجرای حکم بازنشستگی) تبدیل نموده و سپس اقدام به میانگین گیری از حق بیمه های پرداختی در سالهای مبنای محاسبه می گردد در بدو امر این روش برای سه سال آخر و سپس پس از گذشت هر سال یک سال به مبنای محاسبه سالها افزوده گردد تا در نهایت به 30 یا 35 سال برسد در روش پیشنهادی کارگران متمایل به پرداخت حق بیمه بیشر در کل سنوات بیمه پردازی و سازمان تامین اجتماعی از منابع درآمدی آن در سالهای آتی بیشتر برخوردار میگردد و دیگر نیازی به این همه تفسیر و شاخص قرار دادن عوامل فرعی همچون نرخ رشد دستمزد که خود از متغییر های اصلی دیگری اثر میپذیرد نیست و فضای آرامشی درتعامل بین بیمه شدگان وتامین اجتماعی فراهم میگردد
        با تشکر واحترام حبیب ا...صالحی
        پاسخ
        • رضایی
         کلیه پرسنل بانکها با آزادی درخواست بازنشستگی پیش از موعد موافقند. آزادی عمل برای بازنشسته شدن برای روحیه پرسنل مفید است چه آنها که بخواهند بازنشسته شوند چه آنها که تمایل به ادامه خدمت داشته باشند.
         پاسخ

         لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید