اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال ۹۷

امروز ۳۵ نظر

اخبار استخدام بازنشستگان کشور

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار استخدام بازنشستگان کشور اعلام میشود

لینکهای مفید

فهرست اخبار استخدام بازنشستگان کشور موجود در این صفحه :


۲۸ مرداد ۹۷
قانون منع به کارگیری بازنشستگان زمینه حضور جوانان را فراهم می کند

ملارد- رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان زمینه حضور جوانان را فراهم می کند.

ادامه مطلب ...
۲۷ مرداد ۹۷
ساعات اشتغال معلمان بازنشسته در مدارس افزایش یافت

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خبر از افزایش میزان ساعات اشتغال معلمان بازنشسته در مدارس داد.

ادامه مطلب ...
۱۸ مرداد ۹۷
تایید مصوبه منع به‌کارگیری بازنشستگان در شورای نگهبان، تکذیب شد

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به برخی اخبار درباره «تایید اصلاحیه قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در 17 مرداد در شورای نگهبان»، گفت که این شورا هنوز نظری در این باره اعلام نکرده است.

ادامه مطلب ...
۱۳ مرداد ۹۷
قانون منع بکارگیری بازنشستگان شامل معلمان نیز می‌شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه «قانون منع استفاده از بازنشستگان شامل معلمان هم می‌شود» گفت: معلمان بازنشسته تنها می‌توانند در مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی تدریس کنند و حضور بازنشستگان در کارهای اداری و برای تدریس در مدارس دولتی ممنوع است.

ادامه مطلب ...
۹ مرداد ۹۷
وزارت علوم بازنشسته مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان ندارد

وزیر علوم درباره تاثیر تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در وزارت علوم، تاکید کرد: وزارت علوم بازنشسته مشمول این قانون …

ادامه مطلب ...
۷ مرداد ۹۷
معلمان بازنشسته مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان نمی‌شوند

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان اظهار کرد: استفاده از معلمان بازنشسته دولت را متضرر نمی‌کند و معلمان بازنشسته مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند.

ادامه مطلب ...
۴ مرداد ۹۷
اصلاح ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، استفاده از ظرفیت جوانان را از شعاری بودن خارج می‌سازد تاکید کرد تحقق این مهم راهی به سوی پیشرفت کشور خواهد بود.

ادامه مطلب ...
۴ تیر ۹۷
شرایط جدید بازنشستگی پیش از موعد روستاییان اعلام شد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی شرط سنی، سابقه کار، نرخ حق بیمه و شرایط بازنشستگی پیش از موعد روستاییان را اعلام کرد.

ادامه مطلب ...
۳ تیر ۹۷
ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در انتظار تصویب مجلس

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به بررسی لایحه ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، گفت: وزارت ورزش و جوانان وزارتخانه پیشگام در تعیین تکلیف بازنشسته ها است.

ادامه مطلب ...
۲۳ اردیبهشت ۹۷
۱۱ هزار معلم بازنشسته در آموزش و پرورش می‌مانند

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: پیش‌بینی می‌کنیم از حدود ۶۵ هزار فرهنگی که امسال مشمول بازنشستگی هستند، حدود ۱۱ هزار نفر استمرار خدمت داشته باشند.

ادامه مطلب ...
۲۷ فروردین ۹۷
تصویب طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از تصویب طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی با هدف جایگزینی نیروهای جوان در سمت های سطح کلان و میانی مدیریتی خبر داد.

ادامه مطلب ...
۸ فروردین ۹۷
حمایت دولت از مشاغل خانگی بهترین راهکار اشتغال پایدار است

یک تولید کننده صنایع دستی و سنتی در شهر مود سربیشه گفت: حمایت دولت از مشاغل خانگی و آموزش حرفه های مختلف صنایع دستی به روستاییان بهترین راهکار اشتغال پایدار است و از مهاجرت بی رویه جوانان به حواشی شهر نیز جلوگیری می کند.

ادامه مطلب ...
۲۱ اسفند ۹۶
بررسی ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۱ بهمن ۹۶
فرزندان بازنشستگان در اولویت استخدام

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: اگر آزمون استخدامی در سطح کشور برگزار شود در وهله اول باید فرزندان بازنشستگان مدنظر قرار گیرند.

ادامه مطلب ...
۱۷ بهمن ۹۶
مخالفت مجلس با افزایش سن بازنشستگی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از تصمیم سازمان تامین اجتماعی برای افزایش سن بازنشستگی از آن تحت عنوان تصمیمی غیرمنطقی و ناعادلانه یاد کرد.

ادامه مطلب ...
۲۷ دی ۹۶
ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان دوشغله در شغل‌های عمومی، خصوصی و دولتی

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان اینکه منع بکارگیری بازنشتگان دوشغله در شغل‌های عمومی، خصوصی و دولتی در کمیسیون تلفیق تصویب شد،گفت: برای هر ایرانی واجد شرایط یک فقره کارت اشتغال صادرمی‌شود.

ادامه مطلب ...
۲۳ دی ۹۶
پرداخت مطالبات معلمان بازنشسته آموزش و پرورش استثنایی تا پایان این هفته

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حقوق معلمان بازنشسته آموزش و پرورش استثنایی تا پایان این هفته پرداخت می‌شود، گفت: همه مطالبات سرباز معلمان تا بهمن‌ماه تسویه خواهد شد.

ادامه مطلب ...
۲۱ آذر ۹۶
ابلاغ قانون استفساریه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

خبرگزاری مهر : رئیس جمهور قانون استفساریه تبصره (۱) ماده واحده قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را برای اجرا به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

ادامه مطلب ...
۲۲ آبان ۹۶
استخدام بازنشستگان در شهرداری بلامانع است

خبرگزاری مهر: علی اعطا روز یکشنبه در نشست خبری خود گفت: گزارش عملکرد ۱۲ سال گذشته شهرداری تهران هنوز شورا ارائه نشده است.

ادامه مطلب ...
۱۳ آبان ۹۶
توضیح درباره ابلاغیه جدید ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان

خبرگزاری مهر : رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت که استفساریه ممنوعیت قانون به‌کارگیری بازنشستگان درواقع یک نوع رفع ابهام از قانون قبلی است و قانون گذاری جدید محسوب نمی شود.

ادامه مطلب ...
۱۰ آبان ۹۶
اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان از ۲۰ آبان ماه

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاههای اداری و اجرایی از ۲۰ آبان ماه امسال عملیاتی می شود.

ادامه مطلب ...
۹ آبان ۹۶
بازنشستگی ۳۰۰۰ معلم استثنایی طی ۵ سال آینده

خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه تا ۵ سال آینده هر سال حدود ۶۰۰ تا ۶۵۰ نفر از معلمان استثنایی بازنشسته می‌شوند، گفت: باید تلاش کنیم در کوتاه مدت نیروی متخصص جوان را از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون‌های استخدامی جذب کنیم.

ادامه مطلب ...
۷ آبان ۹۶
تبعات افزایش سن‌ بازنشستگی

خبرگزاری ایلنا : یک فعال صنفی کارگری می‌گوید در شرایطی که سن امید به زندگی در میان کارگران پایین تر از سایر اقشار است نمی‌توان سن بازنشستگی آنان را بی حساب و کتاب بالا برد و آنان را از این ناحیه تحت فشار گذاشت.

ادامه مطلب ...
۳ آبان ۹۶
ابلاغ قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

خبرگزاری ایلنا : رئیس جمهور قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مبنی بر ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را جهت اجرا ابلاغ کرد.

ادامه مطلب ...
۱۹ مهر ۹۶
الزام برقراری مستمری بازنشستگان مشمول بازنشستگی پیش از موعد از دستور خارج شد

خبرگزاری فارس : نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت گفت:‌ از آنجا که در برنامه ششم درباره بازنشستگی پیش از موعد صحبت شده است، اعضای کمیسیون، طرح الزام برقراری مستمری بازنشستگان مشمول بازنشستگی پیش از موعد را از دستور خارج کردند.

ادامه مطلب ...
۱۸ مهر ۹۶
قانون ممنوعیت استخدام بازنشستگان تبعیض علیه آنان است

خبرگزاری ایسنا : معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی قانون ممنوعیت استخدام افراد بازنشسته را نوعی تبعیض علیه سالمندان برشمرد و خواهان لغو آن شد.

ادامه مطلب ...
۲ مهر ۹۶
مقامات مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان نمی شوند

خبرگزاری ایرنا: انمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که مقامات(سران سه قوه،معاون اول رییس جمهور، نواب رییس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزیران، نمایندگان مجلس و معاونان رییس جمهور، استانداران، سفرا و معاونین وزیران) مشمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان نمی شوند.

ادامه مطلب ...
۲۹ شهریور ۹۶
کاهش سن بازنشستگان به ۵۱.۵ سال

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری جهت برون رفت از چالش‌های موجود با توجه به نظام فعلی بازنشستگی در کشور، خواستار استفاده از تجارب بین الملی و توجه ویژه به موفقیت‌های کشورهای پیشرو در اصلاح نظام بازنشستگی توسط دولت و مجلس شورای اسلامی شد.

ادامه مطلب ...
۲۹ شهریور ۹۶
اصلاح نظام بازنشستگی ایران ضروری است

خبرگزاری مهر : رئیس شاخه ایتالیایی اتحادیه مزایای کارفرمایان بین‌المللی می گوید که ایران باید در راستای تغییر سن بازنشستگی و اصلاح نظام مربوط به آن حرکت کرد.

ادامه مطلب ...
۲۷ شهریور ۹۶
بازنشستگان راه را برای اشتغال باز کنند

خبرگزاری مهر : امام جمعه رفسنجان گفت:برخی افراد که به مقام بازنشستگی نائل می‌شوند اجازه ورود نیروهای جوان‌تر به بازار کار را نمی دهد که با توجه به آمار بالای بیکاران نباید چنین دیدگاهی داشته باشند.

ادامه مطلب ...
۲۵ شهریور ۹۶
بررسی مشکل اشتغال فرزندان بازنشستگان

بازار کار : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: مشکلات بازنشستگان استان به ویژه اشتغال فرزندان در سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به استان که اوایل هفته آینده انجام می شود، مورد بررسی قرار می گیرد.

ادامه مطلب ...
۳۱ مرداد ۹۶
برگزاری آزمون استخدامی صندوق بازنشستگی کشوری در مهرماه

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل امور اداری صندوق بازنشستگی کشوری از برگزاری آزمون استخدامی این صندوق در اوایل مهرماه خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۹ مرداد ۹۶
بازنشستگی ۴ هزار معلم شهر تهران

خبرگزاری تسنیم : معاون نیروی انسانی آموزش‌وپرورش شهر تهران با اشاره به بازنشستگی ۴ هزار نفر در سال جاری گفت: سهمیه اختصاص یافته برای استخدام معلم در شهر تهران ۲۵۵ نفر است.

ادامه مطلب ...
۱۸ مرداد ۹۶
۶۰ هزار نیروی آموزش و پرورش تا ۴ سال آینده بازنشسته می شوند

خبرگزاری مهر : حسین احمدی با اشاره به اینکه کمبود نیرو طی سال‌های آینده به ۲ عامل تعداد دانش‌آموزان و نوع جذب معلمان ارتباط دارد، به خبرنگار مهر گفت: اگر روند رشد جمعیتی به همین منوالی که در حال حاضر است باقی بماند و رشد نکند به اندازه کافی نیرو داریم اما از سال گذشته تعداد دانش‌آموزان زیادتر شده است و آموزش وپرورش با مشکل کمبود نیرو مواجه شده است که اگر همین روند ادامه پیدا کند وضعیت بحرانی خواهد شد.

ادامه مطلب ...
۱۵ مرداد ۹۶
بیش از ۳۰ هزار فرهنگی تا شهریور بازنشسته می‌شوند

خبرگزاری فارس : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص ادامه فعالیت بازنشسته‌ها در آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه کرد.

ادامه مطلب ...
۱۱ مرداد ۹۶
شرایط مشروط به کارگیری بازنشستگان فرهنگی

خبرگزاری مهر : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان استفاده از نیروی فرهنگی بازنشسته را نداریم، شرایط مشروط به کارگیری بازنشستگان فرهنگی را تشریح کرد.

ادامه مطلب ...
۳ تیر ۹۶
اجرای بخشنامه قانون اصلاح احکام برای بازنشستگان پیش از موعد

خبرگزاری ایرنا : نماینده بازنشستگان پیش از موعد گفت: ۱۲ هزار بازنشسته کشور عملیاتی شدن بخشنامه اجرای قانون اصلاح احکام بازنشستگان پیش از موعد کشور را خواستار شدند.

ادامه مطلب ...
۲۸ خرداد ۹۶
تمایل کارفرمایان به استخدام بازنشستگان

اقتصاد آنلاین : به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه یکصد و ششمین اجلاس سازمان بین‌المللی کار، متاسفانه ما در ایران در مورد سالمندی نیروی کار با وضعیت پیچیده و متناقضی مواجه هستیم؛ از یک سو نیروی کار قابل ملاحظه‌ای سالانه وارد بازار کار می‌شود که اغلب آنها فاقد مهارت لازم هستند.

ادامه مطلب ...
۲۷ خرداد ۹۶
مصوبه جدید دولت برای بازخرید و بازنشستگی کارمندان مازاد

خبرگزاری تسنیم: با مصوبه جدید دولت، دستگاه های اجرایی که در بودجه مصوب امسال آنها برای بازخریدی کارکنان مازاد و یا بازنشستگی اعتبار مربوط پیش بینی نشده، می توانند از منابع اعتباری حاصل از فروش اموال و دارایی های غیرمنقول مازاد برای این منظور استفاده کنند.

ادامه مطلب ...
۹ اردیبهشت ۹۶
بازنشستگی بیش از ۶۰۰هزار فرهنگی و جذب نیرو از سایر دانشگاه‌ها

خبرگزای مهر : رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش از بازنشستگی بیش از ۶۴۰ هزار نفر طی ۱۰ سال آینده خبر داد و گفت: باید از سایر دانشگاه‌ها نیرو جذب کنیم.

ادامه مطلب ...
۱۴ اسفند ۹۵
فاصله زیاد میزان حقوق بازنشستگان اصلاح می‌شود

خبرگزاری مهر: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فاصله زیاد میزان حقوق بازنشستگان با اصول کشور در تضاد است که مجلس در تلاش برای اصلاح این روند است.

ادامه مطلب ...
۲۷ بهمن ۹۵
شرایط بالا بردن سن بازنشستگی فعلا فراهم نیست

خبرگزاری ایسنا : یک کارشناس حوزه کار معتقد است کسانی که از پایین بودن سن بازنشستگی در ایران به ویژه بازنشستگی زنان ابراز نگرانی می‌کنند بدانند ‌زمانی می‌توان به بالا بردن سن بازنشستگی فکر کرد که رفاه، امنیت شغلی، حقوق و دستمزد و بهداشت و سلامت نیروی کار را در سطوح عالی و استاندارد تامین کرده باشیم.

ادامه مطلب ...
۱۶ بهمن ۹۵
بازنشستگی ٢۰ ساله پرستاران نیازمند فرآیند کارشناسی است

خبرگزاری ایسنا: نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی اجر معنوی خدمتگزاران عرصه سلامت به ویژه پرستاران را وصف ناشدنی دانست و بر اهمیت رسیدگی به دغدغه و امور معیشی و رفاهی این قشر تاکید کرد.

ادامه مطلب ...
۱۶ بهمن ۹۵
بازنشستگی های پیش از موعد فرصت اشتغال جوانان را می گیرد

خبرگزاری مهر : عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت به نفع صندوق ها نیست، گفت: بازنشستگی های پیش از موعد شرایط اشتغال را از جوانان می گیرد.

ادامه مطلب ...
۹ بهمن ۹۵
“بازنشستگی ۲۰ ساله زنان” مصوبه‌ای ضدزن

خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس حوزه سیاست گذاری اجتماعی، مصوبه بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه خدمت را تبعیض علیه زنان و حذف آنها از چرخه کار دانست و گفت: انتظاری که از مجلس و دولت می‌رفت بیش از اینها بود و متاسفانه برخورد با صندوق‌های بیمه‌ای یک برخورد پوپولیستی و عامیانه بود.

ادامه مطلب ...
۳ بهمن ۹۵
تبعات «بازنشستگی ۲۰ ساله زنان» و کمر خمیده صندوق‌های بازنشستگی

خبرگزاری ایسنا : یک کارشناس حوزه رفاه و تامین‌اجتماعی ضمن بیان اینکه مصوبه اخیر مجلس مبنی بر بازنشستگی ۲۰ ساله زنان را تبعیضی در برابر سایر کارکنان زن شاغل و حتی مردان دانست که به نوعی زنان را زودتر از بازار کار خارج می کند گفت: علاوه بر این همین حالا هم کمر صندوق بازنشستگی خم است و تعهدات دولت نسبت به صندوق‌های بازنشستگی بسیار بالا و در حال افزایش است در حالی که توانایی پرداخت تعهدات را ندارد.

ادامه مطلب ...
۲۸ دی ۹۵
توضیحات کاتب درباره لایحه کاهش زمان بازنشستگی زنان

خبرگزاری میزان : عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه چنانچه زنان پس از ۲۰ سال خدمت بازنشست شوند، اظهار داشت: در این صورت حقوق ماهانه بازنشستگی آنها براساس ۲۰ روز کارکرد خواهد بود.

ادامه مطلب ...
۲۷ دی ۹۵
تکالیف جدید دولت برای استخدام،حقوق شاغلان،بازنشستگان وکاهش بیکاری

خبرگزاری مهر : بر اساس برنامه ششم توسعه، دولت مکلف شده تا علاوه بر ترمیم حداقل پرداختی بازنشستگان کمتر از ۳۰ روز، سالانه ۱۰۰هزار نفر را در مناطق آزاد استخدام کند.

ادامه مطلب ...
۱۴ دی ۹۵
خبر خوش برای متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت

خبرگزاری تسنیم : هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال بخشنامه شماره ۱۹۷۲/د/۲۱۰ مورخ ۳ مرداد ۹۴ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد که صندوق بازنشستگی کشوری اجازه ندارد به بهانه نبود اعتبار از صدور احکام بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت ممانعت کند.

ادامه مطلب ...
۱۴ دی ۹۵
چرا «ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان» اجرا نمی‌شود؟

بازارکار: دلایل فراوانی برای ناکامی در یافتن شغل وجود دارد اما یکی از مؤلفه‌هایی که بشدت در این زمینه خودنمایی می‌کند وجود بازنشستگانی است که با وجود پایان قانونی دوره خدمتشان، کار را ترک نمی‌کنند.

ادامه مطلب ...
۱۲ دی ۹۵
افزایش سن بازنشستگی مانع جذب نیروی جوان

خبرگزاری خانه ملت : سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه افزایش سن بازنشستگی مانع از جذب جوانان جویای کار است، گفت: افزایش سن بازنشستگی به دلیل بیشتر شدن سال هایی که باید مستمری پرداخت کنند به نفع صندوق ها نیست.

ادامه مطلب ...
۲۵ آذر ۹۵
تمام تبصره‌های قانون ممنوعیت بکارگیری از بازنشستگان حذف شود

باشگاه خبرنگاران جوان : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: وجود تبصره‌های موجود در قانون ممنوعیت بکارگیری از بازنشستگان، بهانه دولت در بکارگیری مجدد برخی افراد در ارگان‌های خاص است.

ادامه مطلب ...
۲۴ آذر ۹۵
۳۰ درصد بازنشستگان در سنین کمتر از ۵٠ سال بازنشسته می‌شوند

خبرگزاری ایسنا : معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: قانون مشاغل سخت و زیان آور برای صیانت از نیروی کار و ارتقاء سلامت نیروی کار و بهبود فضای کار به تصویب رسید و با اجرای کامل این قانون رضایتمندی بیشتر کارگران و کارفرمایان فراهم می‌شود.

ادامه مطلب ...
۲۴ آذر ۹۵
سن بازنشستگی باید به ۶۵ سال برسد

خبرگزاری میزان : عضو هیئت هیئت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری گفت: سن بازنشستگی باید در کشور افزایش یابد.

ادامه مطلب ...
۱۴ مهر ۹۵
تصویب طرح استفساریه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در کمیسیون

خبرگزاری ایرنا: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از تصویب طرح استفساریه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان درکمیسیون متبوع خود خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۷ شهریور ۹۵
ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تصمیم درستی است

باشگاه خبرنگاران جوان: نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تصمیم درستی است، گفت: اما بهانه های زیادی برای اجرای آن وجود دارد.

ادامه مطلب ...
۱۴ شهریور ۹۵
جایگزینی جوانان به جای بازنشستگان در مشاغل و مناصب

خبرگزاری فارس: مشاور امور بانوان فرماندار بویراحمد گفت: ازدواج جوانان بدون توجه به موضوع اشتغال؛ مسیر بسیار سختی خواهد بود.

ادامه مطلب ...
۱۳ شهریور ۹۵
مستثنی شدن از ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

روزنامه خراسان: بر اساس ابلاغیه های برخی مسئولان مهم اجرایی، اعلام شده است که حسب مفاد ماده ۲۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ که تصریح می کند “سازمان خصوصی ‌سازی می ‌تواند از خدمات فنی و تخصصی کارشناسان یا اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی و غیردولتی، به شکل ساعتی و کارمعین استفاده ‌نماید” و تاکید ماده ۹۲ این قانون که لغو مجوزهای آن را مستلزم ذکر نام و ماده مربوطه در قوانین آینده کرده، در نتیجه قانون جدید ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، در خصوص این سازمان موضوعیت ندارد و در راستای مجوزهای فوق، قابل استفاده است.

ادامه مطلب ...
۱۰ شهریور ۹۵
موافقت مجلس با یک‌فوریت استفساریه ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

خبرگزاری میزان: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی فوریتی طرح استفساریه قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان موافقت کردند.

ادامه مطلب ...
۸ شهریور ۹۵
راه‌اندازی ۹ خانه امید جدید برای بازنشستگان

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل امور استان‌های صندوق بازنشستگی کشوری از تاسیس ۹ خانه امید جدید برای بازنشستگان در روز تکریم خانواده و بازنشسته (ششم مهرماه) خبر داد.

ادامه مطلب ...
۷ شهریور ۹۵
استخدام یک نیرو به ازای بازنشسته شدن یک نفرمصوب شود

خبرگزاری ایرنا : مدیرکل تامین اجتماعی استان خوزستان گفت: نیاز به مصوبه استانی استاندار خوزستان است که به ازای هر یک نفر که در استان بازنشسته می شود یک نفر استخدام شود.

ادامه مطلب ...
۳ شهریور ۹۵
آغاز ثبت‌ نام وام ضروری بازنشستگان از نیمه دوم امسال

خبرگزاری آنا : مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشور از انجام رایزنی‌ها با بانک صادرات به منظور افزایش مبلغ وام ضروری بازنشستگان خبر داد و گفت: سعی می‌کنیم ثبت نام وام ضروری بازنشستگان را از نیمه دوم سال آغاز کنیم.

ادامه مطلب ...
۳ شهریور ۹۵
قانون جدید بازنشستگی نفتی به شرکت پخش رسید

خبرگزاری ایسنا : با اجرای قانون جدید درباره بازنشستگان در صنعت نفت، منصور ریاحی مدیرعامل جدید شرکت ملی پخش فراورده های نفتی شد.

ادامه مطلب ...
۳ شهریور ۹۵
سن بازنشستگی در کشور پایین است

خبرگزاری مهر : مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: میانگین سن بازنشستگی در کشور به نسبت دنیا حدود ۱۵ سال پایین‌تر است.

ادامه مطلب ...
۲۵ مرداد ۹۵
بکارگیری بازنشستگان با وجود بیکاری جوانان تحصیل کرده، هیچ توجیهی ندارد

باشگاه خبرنگاران جوان: نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف دشمن ایجاد اختلاف بین نخبگان برای فروپاشی از درون و تغییر نظام است بنابراین نخبگان و صاحبنظران دولت را مخاطب تذکرهای رهبری قلمداد کنند.

ادامه مطلب ...
۲۳ مرداد ۹۵
سن بازنشستگی در ایران چند سال شد؟

جام نیوز : معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متوسط سن بازنشستگان ۵۱ سال است که این در نیروهای مسلح به ۴۸ سال کاهش می یابد اما امید به زندگی ۷۵ سال است.

ادامه مطلب ...
۱۸ مرداد ۹۵
منع به کارگیری بازنشسته هااز این ماه اجرا شود

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان بازرسی کل کشور از لازم الاجرا بودن قانون به کارگیری بازنشسته ها در ادارات و شرکت های دولتی از همین ماه خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱۶ مرداد ۹۵
از افزایش سن و سابقه بازنشستگی تا دریافت کسورات از اضافه کار

خبرگزاری ایسنا: معاون فنی صندوق بازنشستگی کشوری هفته گذشته در ایسنا حضور یافت و به برخی دغدغه‌های مستخدمان دولت و بازنشستگان درخصوص افزایش سن و سابقه بازنشستگی، تغییر فرمول‌های بازنشستگی و کسر حقوق از اضافه کار پاسخ داد و ضمن تشریح وضعیت صندوق‌ بازنشستگی و ابراز نگرانی درباره آینده آن با توجه به افزایش جمعیت سالمندی بر ضرورت توجه و رسیدگی جدی به وضعیت صندوق‌های بازنشستگی تاکید کرد.

ادامه مطلب ...
۱۴ مرداد ۹۵
هشدار سراج به سازمان های دولتی درباره بازنشستگان

شبکه خبر: رئیس سازمان بازرسی کل کشور به «وزرا و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی» درباره ممنوعیت بکارگیری بازنشسته‌ها هشدار داد.

ادامه مطلب ...
۱۱ مرداد ۹۵
بازنشستگی کارگران ساختمانی بدست فراموشی سپرده شده است

خبرگزاری ایلنا: کارگران ساختمانی با وجود آنکه دارای شغل سخت، مشقت‌بار و زیان آور هستند اما هنوز نمی‌توانند از مزایای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور برای بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند.

ادامه مطلب ...
۷ مرداد ۹۵
بازنشستگی پیش از موعد پرستاران باید اجرا شود

خبرگزاری مهر : عضو سابق کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت: اجرا نشدن قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران شاید ناشی از کمبود پرستار به نظر ‌آید اما راهکار ارائه داد.

ادامه مطلب ...
۳ مرداد ۹۵
چرایی اجرای ناهماهنگ قانون بازنشستگی پیش از موعد پرستاران

خبرگزاری ایسنا : معاون پرستاری وزارت بهداشت، علت اجرای ناهماهنگ قانون بازنشستگی پیش از موعد برای پرستاران را نداشتن نیرو و اعتبار کافی دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌ها عنوان کرد.

ادامه مطلب ...
۲۶ تیر ۹۵
جزییاتی از نقل و انتقالات معلمان و کمبود نیرو در استان تهران

خبرگزاری ایلنا : مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران جزییاتی از نقل و انتقالات معلمان، آمار استخدام، بازنشستگی پیش از موعد و کمبود نیرو در استان تهران را اعلام کرد.

ادامه مطلب ...
۲۴ تیر ۹۵
حداکثر پرداختی صندوق بازنشستگی کردستان ۱۰۷ میلیون ریال است

خبرگزاری تسنیم : مدیر صندوق بازنشستگی استان کردستان با بیان اینکه تعداد حقوق بگیران صندوق بازنشستگی کردستان ۱۹ هزار و ۸۱۵ نفر هستند گفت: حداکثر حقوق پرداختی بازنشستگان به ۱۰۷ میلیون ریال است.

ادامه مطلب ...
۱۹ تیر ۹۵
اشتغال مجدد کارگران بازنشسته بخشی از مشکلات مربوط در حوزه کارگری است

خبرگزاری فارس: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بخشی از مشکلات مربوط به کار، اشتغال مجدد کارگران بازنشسته در حوزه کارگری است.

ادامه مطلب ...
۱۵ تیر ۹۵
احتمال حذف برخی مشاغل سخت/ طرح افزایش سن بازنشستگی

خبرگزاری مهر : یک مقام مسئول کارگری از طرح افزایش سن بازنشستگی و حذف برخی مشاغل از فهرست مشاغل سخت و زیان آور خبر داد.
ابوالفضل فتح اللهی در گفتگو با مهر در خصوص برنامه های جدید تامین اجتماعی به منظور کاهش هزینه ها گفت: تامین اجتماعی به دنبال این است که سن بازنشستگی را بالا ببرد و از آن سو نیز برای اینکه بتوانند هزینه های این سازمان را کاهش دهند، برخی مشاغل سخت و زیان آور را حذف کرده اند.

ادامه مطلب ...
۱۲ تیر ۹۵
۳۳ هزار معلم در کشور واجد شرایط بازنشستگی هستند

خبرگزاری ایسنا: معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: ۳۳ هزار نفر از معلمان آموزش و پرورش واجد شرایط بازنشستگی هستند.

ادامه مطلب ...
۸ تیر ۹۵
حذف نیروهای بازنشسته از دستگاه‌های دولتی در دستور کار قرار گیرد

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: حذف نیروهای بازنشسته از دستگاه‌های دولتی باید بدون در نظر گرفتن روابط در دستور کار قرار گیرد و فضا برای نیروهای جوان و تحصیلکرده فراهم شود.

ادامه مطلب ...
۸ تیر ۹۵
انتصاب افرادی که کمتر از ٢ سال به بازنشستگی‌شان باقی مانده

خبرگزاری ایسنا: بیژن زنگنه خطاب به قائم‌مقام و معاونان خود، مدیران عامل شرکتهای اصلی و فرعی تابعه وزارت نفت، رییسان واحدهای مستقل ستادی و رییسان دانشگاه و پژوهشگاه صنعت نفت، چگونگی بهره مندی از تجارب مدیران صنعت نفت را، پیش از فرار رسیدن موعد بازنشستگی برای اجرا ابلاغ کرد.

ادامه مطلب ...
۲ تیر ۹۵
به کارگیری بازنشسته ها و چند شغله ها ممنوع شد

خبرگزاری مهر: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشنامه ای، دستور عدم تصدی همزمان در هیات مدیره شرکت‌ها را به کلیه سازمان‌ها و موسسات وابسته به این وزارتخانه صادر کرد.

ادامه مطلب ...
۳۱ خرداد ۹۵
بازنشستگی حدود ۸۰ هزار نیرو در آموزش و پرورش

خبرگزاری مهر: فانی با بیان این که از صرفه جویی طرح ساماندهی نیروی انسانی درآموزش و پرورش، حقوق معلمان را افزایش داده ایم،یادآور شد: افزایش حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز طی سه سال گذشته، استخدام نکردن نیروی انسانی جدید، بازنشستگی حدود ۸۰ هزار نیرو، کاهش ۳۰ درصدی پرداخت حق التدریس و راه اندازی مدارس بوسیله معلمان موجود ازدستاوردهای ساماندهی نیروی انسانی می باشد.

ادامه مطلب ...
۲۶ خرداد ۹۵
استفاده از بازنشستگان در وزارت نفت ظلم به جوانان است

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم رباط کریم در مجلس با بیان اینکه باید بازنشستگان وزارت نفت از این مجموعه کناره گیری کنند، گفت: استفاده از بازنشستگان در این وزارتخانه ظلم به جوانان است.

ادامه مطلب ...
۲۲ خرداد ۹۵
۳۰۰ هزار پست سازمانی در تصرف بازنشسته‌ها

خبرگزاری ایرنا: ارومیه – ایرنا – نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بازنشستگانی که به جای نیروهای انسانی جوان در اداره ها به کار گیری شده اند، بیش از ۳۰۰ هزار پست سازمانی را تصرف کرده اند.

ادامه مطلب ...
۲۲ خرداد ۹۵
افزایش سن بازنشستگی در کشور به فرصت‌های اشتغال ضربه می‌زند

خبرگزاری ایسنا: رئیس مجمع نمایندگان کارگران خوزستان با انتقاد و اعلام مخالفت نسبت به پیشنهاد اخیر افزایش سن بازنشستگی در کشور گفت: افزایش سن بازنشستگی به نوعی موجب ضربه زدن به فرصت‌های شغلی ایجاد‌شده می‌شود

ادامه مطلب ...
۱۷ خرداد ۹۵
قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان ابلاغ شد

شبکه خبر: رییس جمهوری، قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان را برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ابلاغ کرد.

ادامه مطلب ...
۱۷ خرداد ۹۵
سن بازنشستگی در کشور افزایش یابد

خبرگزاری ایسنا: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به افزایش سن امید به زندگی در کشور، بر لزوم افزایش سن بازنشستگی تاکید کرد.

ادامه مطلب ...
۱۰ خرداد ۹۵
جزئیات بازنشستگی فرهنگیان+مدارک مورد نیاز برای بازنشستگی

خبرگزاری فارس: تمام کارکنان آموزشی و اداری که تا پایان شهریور دارای سابقه خدمت ۳۰ سال و بالاتر می‌شوند، می‌توانند بازنشسته شوند.

ادامه مطلب ...
۸ خرداد ۹۵
آخرین وضعیت به کارگیری بازنشسته‌ها

خبرگزاری میزان: سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه منع استفاده از بازنشستگان در قانون وجود داشته و جاری است گفت: فقط در موارد خاص برای برخی مشاغل و برای مسئولیت مدیریتی بر اساس قانون می توان از بازنشستگان استفاده کرد.

ادامه مطلب ...
۳ خرداد ۹۵
جزئیات بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان

باشگاه خبرنگاران جوان : معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اعلام آمادگی این نهاد برای بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان خبر داد.

ادامه مطلب ...
۳۰ اردیبهشت ۹۵
شورای نگهبان ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را تأیید کرد

خبرگزاری تسنیم: شورای نگهبان طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را با توجه به اصلاحات انجام شده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی ندانست.

ادامه مطلب ...
۳۰ اردیبهشت ۹۵
۵۰ هزار معلم امسال بازنشسته می شوند

خبرگزاری ایرنا: اراک – ایرنا – معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: ۵۰ هزار معلم امسال از نظام آموزشی کشور بازنشسته می شوند و در مقابل ۱۸ هزار معلم در چرخه تعلیم و تربین پذیرش می شوند.

ادامه مطلب ...
۲۹ اردیبهشت ۹۵
۶۲ درصد از بازنشستگان کشور آموزش و پرورشی هستند

خبرگزاری شبستان: رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش با اشاره به وجود ۷۵۰ هزار بازنشسته آموزش و پرورش در کشور گفت: ۶۲ درصد از بازنشستگان کشور مربوط به آموزش و پرورش است.

ادامه مطلب ...
۲۸ اردیبهشت ۹۵
شرایط بازنشستگی خاص برای اعضای صندوق بیمه روستاییان و عشایر

خبرگزاری خانه ملت: نمایندگان مجلس وزارت کار را موظف کردند اعضای صندوق بیمه تأمین اجتماعی روستاییان و عشایر را که بالای ۶۰سال سن دارند، بازنشسته کند.

ادامه مطلب ...
۲۵ اردیبهشت ۹۵
شکاف دریافتی معلمان شاغل و بازنشسته باید جبران شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: شکاف به وجود آمده در دریافت حقوق و مزایای معلمان شاغل و بازنشسته باید با همکاری سازمان بازنشستگی جبران شود.

ادامه مطلب ...
۲۵ اردیبهشت ۹۵
ورود جوانان به اشتغال با اجرای طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

باشگاه خبرنگاران جوان: عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای طرح ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های اجرایی، راه ورود جوانان به اشتغال باز می شود.

ادامه مطلب ...
۲۵ اردیبهشت ۹۵
بازنشسته شدن ۲۰۰ هزار معلم طی ۴ سال آینده

خبرگزاری فارس: معاون آموزش متوسطه از بازنشسته شدن ۲۰۰ هزار معلم طی ۴ سال آینده خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود بعد از استقرار نظام «۳ـ۳ـ۶»، تعداد کل دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم به سه میلیون نفر برسد.

ادامه مطلب ...
۲۵ اردیبهشت ۹۵
فرد بازنشسته شامل رتبه بندی نمی شود

خبرگزاری پانا: مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: برای تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی باید دولت مجوز بدهد که در این خصوص هنوز مجوزی صادر نشده است.

ادامه مطلب ...
۲۲ اردیبهشت ۹۵
بازنشستگی پیش از موعد بیماران خاص و صعب العلاج

خبرگزاری مهر : مدیر عامل کانون هموفیلی ایران، از درخواست ۱۴۳ انجمن مردم نهاد برای بازنشستگی پیش از موعد بیماران خاص و صعب العلاج خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۱ اردیبهشت ۹۵
امسال هیچ گونه بازنشستگی پیش از موعد در آموزش و پرورش نداریم

خبرگزاری میزان : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: زمان اتمام اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد بدون سنوات ارفاقی پنجم شهریورماه سال ۹۴ بوده است به همین دلیل هیچ گونه بازنشستگی پیش از موعد در آموزش و پرورش نداریم.

ادامه مطلب ...
۲۱ اردیبهشت ۹۵
لزوم بهره‌گیری از تجربیات فرهنگیان بازنشسته در مدارس

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان ابهر گفت: باید از تجربیات فرهنگیان بازنشسته در مدارس استفاده شود.

ادامه مطلب ...

35 نظر برای «اخبار استخدام بازنشستگان کشور در سال ۹۷»


 1. مهری ملاشیخی

  باسلام ببخشید من بازنشسته پیش از موعد هستم که از ارفاق 5 سال سنوات هم استفاده نکرده ام، با 21 سال خدمت و با 21 روز حقوق بازنشست شدم، آیا امکان بازگشت به کار را دارم.درضمن من 52 سال سن داشته و دارای مدرک کارشناسی هستم و در این مدت کارشناس مسئول بودم و رزومه کاری بسیار خوبی دارم.لطفاً مرا راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
 2. اوس تقی بازنشسته

  برای خودم متاسفم – عبارتی است که به علت اینکه درکشور انقدر فاصله طبقاتی فراوان است فقرمضاعف باعث شده بازنشستگان ازهرصنفی به اندازه کافی تحقیر شده که درنهایت ناکامی وناباوری شرایط بازنشستگی برایمان قابل قبو نیست زیرا اگر دولتهایی که درطول گذرزمان عمرشان برای این معضل اجتماعی برنامه ریزی کرده بودند بازنشستگان اینقدرناامیدانه به زندگی نگاه نمیکردند مسؤل این مکافات اجتماعی متولیان کشورند که خداوند عاقبت همه مارا ختم بخیرکندو این دیدگاههای مایوس کننده اصلاح شود.

  پاسخ
 3. سجاد

  این مصوبه اخیر مجلس فقط به خاطر اینه که بعد از اینکه رای نیاوردند در جامعه برای خودشون کار داشته باشند فقط همین وگرنه از روی دلسوزی این تصمیمو که نگرفتن

  پاسخ
 4. سجاد

  واقعا برای خودم متاستفم که در کشورم مسولین به ما جوانان اعتماد نمیکنند.من فوق لیسانس دارم و بیکارم و امید به زندگیمو از دست دادم در آینده نه چندادن دور چجوری میخواید کشور اداره بشه در حالی که به ما جوانان اعتماد نمیکنید؟

  پاسخ
 5. بیکار دهه شصتی ( نسل در حال انقراض )

  با مدرک فوق لیسانس بیکارم . بعد همچین قانونی رو تصویب میکنن!!!! بچه های خودشون که مشکل بیکاری ندارن که بخوان ماها رو درک کنن .
  فرداروز جنگ بشه همون بازنشسته ها رو بفرستین شهید بشن .

  پاسخ
 6. ابراهیم

  با سلام.ممنون از زحماتتان.پدر بنده با سابقه47 سال کار در شرکت ملی نفت بازنشسته میشه و من هم کارشناسی مکانیک سیالات دارم و خدمت هم رفتم آیا شرایط جایگزینی به جای پدرم رو دارم ؟(فرزند دیگری هم در شرکت نفت مشغول نیست) یا باید تا ازمون استخدامی صبر کنم

  پاسخ
 7. حبیب اله صالحی

  • نقدی بر ماده 31 برنامه توسعه پنجم وبخشنامه شماره 60مستمری تامین اجتماعی و تفسیر ماده77 قانون تامین اجتماعی
  محاسبه میانگین در علم آمار:
  • داده هایی که قصد محاسبه میانگین ساده از آنها را داریم باید دارای ویژگی یا صفت مشترک بوده و همچنین از ارزش های یکسانی برخوردار باشند. چنانچه داده های آماری از ارزش های متفاوتی برخوردار باشند میبایستی به هرداده آماری وزنی اختصاص یابد و سپس داده های وزن دار شده را میانگین گیری نماییم که مورد اخیر را میانگین وزنی مینامند
  • در مدل به کار گرفته شده توسط صندوق تامین اجتماعی ارزش اسمی حق بیمه پرداخت شده درپنج سال آخر به روش میانگین ساده است نه میانگین وزنی
  • علت کاهش شدید مستمری بازنشستگان با دستمزد غیر متعارف بیشتر ناشی ازعدم استفاده از میانگین وزنی است ونه نرخ رشد دستمزد
  • هر بیمه شده ای که تفاوت نرخ رشد افزایش دستمزد دوسال آخر با 5سال آخر بیش از 5 درصد (5 در صد حداقل دستمزد مربوط به آن سال مبلغ اندکی است )باشد این نرخ رشد دستمزد غیر متعارف تلقی میگردد و احتمال وقوع این حالت برای بیمه شدگان خیلی زیاد است
  ارزش زمانی پول در علم اقتصاد:
  • در ادبیات اقتصادی ارزش زمانی پول( ارزش گذشته- حال و آینده) در فرایند تصمیم سازی و تصمیم گیری از اهمیت بالایی برخوردار میباشد بویژه در کشور هایی که تورم دو رقمی را درچندین سا ل متوالی تجربه کرده اند به اهمیت آن افزوده میگردد. زیرا بر اساس گزارشات اقتصادی روند شاخص بهای کالا وخدمات روندی صعودی می پیماید و روز به روز به دلیل کاهش ارزش پول قدرت خرید شاغلینی که در مشاغلی با درآمد ثابت اشتغال به کار دارند بویژه مزد بگیران کاهش می یابد
  تعریف ارتقاء شغل:
  • ارتقاء شغل عبارت است از احراز گروه (رده) شغلی بالاتر از گروه (رده)شغلی قبلی
  • همانگونه که از تعریف مندرج استنباط میشود میبایستی یک نظام طبقه بندی مشاغل وجود داشته باشد که بر اساس آن مشاغل مورد سنجش قرار گیرد اگر فردی از شغلی با گروه 12 به شغلی با گروه14منصوب گردد نوع حکم ارتقاء نامیده میشود
  • اما اگر کارگر در کارگاهی که فاقد طرح طبقه بندی باشد از آنجا که معیار وشاخصی برای تعیین گروه هر یک ازمشاغل وجود ندارد مجریان هر استنباطی که به نفعشان باشد از ارتقاء مینمایند
  مقایسه نرخ رشد دستمزد مدیران و متخصصین با نرخ رشد در الگوی مورد نظر تامین اجتماعی:
  • بر اساس تبصره ذیل ماده 6 دستور العمل اجرایی طرح طبقه بندی مشاغل متصدیان مشاغل مدیر و متخصصین همطراز از شمول جدول مزدخارج وتیین حقوق و مزایای آنان بر اساس طرح طبقه بندی صورت نمیگیرد حال تکلیف مقایسه نرخ رشددستمزد انان با الگوریتم مورد عمل سازمان تامین اجتماعی چیست
  مقایسه نرخ رشد دستمزد کارگران شاغل در کارگاههای متفاوت:
  • بر اساس دستور العمل شماره 12096مورخ 20/04/1374معاونت تنظیم روابط کار وزارت کار وامور اجتماعی در صورتی که تعداد کارگران کارگاه کمتر از 50 نفر باشد اجرای طرح طبقه بندی مشاغل الزامی نمی باشد و بعضا تعدادی از کارگاههای بالای 50 نفر علی رغم الزامی بودن اجرای طرح طبقه بندی بنا به دلایلی فاقد طرح طبقه بندی مشاغل میباشند
  • متفاوت بودن ضریب ریالی جدول مزد در کارگاههای دارای طرح طبقه بندی مشاغل موجب تفاوت در سطح پرداخت به کارگران حتی با عناوین شغلی یکسان میشود و در کارگاههای فاقد طرح نیز تفاوت سطح پرداخت وجود دارد
  • تغییر کارگاه کارگر بین کارگاهای دارای طرح و فاقد طرح طبقه بندی در طی 5 سال پایان خدمت که معمولا منجر به تغییرات در حقوق ودستمزد کارگران میشود در روش جاری غالبا موجب غیر متعارف شدن نرخ رشد دستمزد آنان میگردد تغییر کارگاه عمدتا ناشی از انتخاب نیست بلکه ناشی از ضرورت و اجبار زندگی است
  محاسبه نرخ رشد دستمزد بیمه شدگانی که درسه سال ما قبل از دوسال اخربیمار یاازبیمه بیکاری استفده نموده و یا درمرخصی بدون حقوق بوده ویاسایر موارد مشابه:
  • بر اساس قسمت آخرماده 77 قانون تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درمحاسبات مربوط به مستمری ها ملاک را بیمه پردازی بیمه شده قرار میدهد لذا چنانچه نرخ رشد دستمزد غیر متعارف باشد متناسب با ایامی که حق بیمه پرداخت نشده از 5سال فراتر میرود و حتی ممکن است تا 8 سال و بیشتر هم برسد در این حالت مستمری محاسبه شده باتوجه به الگوی موردعمل ممکن است مبلغ مستمری با شدت بیشتری کاهش مییابد که حتی بعید نیست حتی در مواردی از حداقل دستمزد هم کمتر شود
  سابقه استفاده ازارزش حال پول در کشور:
  • همانگونه که استحضار داریدارزش خسارت تاخیر تادیه- ارزش مهریه – ارزش دیه واجرت خدمات و موارد مشابه در مراجع قضایی درهنگام پرداخت دین تبدیل به ارزش حال شده حال این سوال مطرح میشود با توجه به تغییرات زیاد ارزش حال 5 سال آخربیمه پردازی سازمان تامین اجتماعی چرا از این روش در محاسبه مستمری بازنشستگانی که نرخ رشد دستمزد آنان غیر متعارف میشود استفاده نمی نماید
  بازه تغییرات نرخ رشد دستمزد:
  • تفاوت نرخ رشد دستمزد دوسال آخر با پنج سال آخر نسبت به حداقل دستمزد سالهای مورد محاسبه در یک بازه از 1 درصد تفاوت شروع میشود تا300 درصد ادامه مییابد
  • تفاوت نرخ رشد 5 درصد و کمتر متعارف شناسایی شده و مستمری بازنشستگان بر اساس میانگین ساده حق بیمه پرداختی در دوسال آخر محاسبه میشود
  • تفاوت نرخ رشد دستمزد بیش از 5 درصد تا300درصد (بیش از 5 تا300 درصد حداقل دستمزد مبلغ قابل توجهی است)غیر متعارف شناسایی شده و مستمری بازنشستگان براساس میانگین ساده حق بیمه پرداختی در5 سال آخر محاسبه میگردد
  • تفاوت نرخ رشد دستمزد5 درصد با 6درصد قابل تو جه نمی باشد (ا درصد حداقل دستمزد مبلغ ناچیزی است) مستمری بازنشستگی این دو مورد تفاوت قابل توجهی دارند زیرا اختلاف 5در صد متعارف و برمبنای حق بیمه دوسال آخر واختلاف 6 درصدغیر متعارف بر مبنای حق بیمه5 سال آخرمحاسبه میشود
  • تفاوت نرخ رشد 6درصد با300درصد علی رغم اختلاف چشمگیر در تفاوت نرخ رشد(294درصد تفاوت) واختلاف زیاد مبلغ(مبلغ بیش از 5 درصد تا300 درصد حداقل دستمزد) بر اساس میانگین ساده حق بیمه پرداختی در 5 سال آخرمحاسبه میشود
  • پیشنهاد مینمایم تفاوت درصد ها ومبالغ تفاوت را از 1 درصد تا 300 درصد رابا مبالغ مستمری محاسبه شده در روش جاری با هم مقایسه فرمایید تابه کنهه روش واقف تر شوید
  • به خاطر اینکه اصل موضوع روشن تر شود فرض کنیم نرخ رشد دستمزد یک کارگر درهر سال طی مدت سی سال خدمت 5 باشد یک بار مستمری این کارگر را بر مبنای دو سال و بار دیگر بر مبنای 5 سال آخر خدمت محاسبه کنید و دو مقدار بدست آمده را با هم مقایسه کنیم تفاوت زیادی باهم دارد باوجود آنکه نرخ رشد هر سال این کارگر با هم مساوی است پس ریشه این تفاوت کجاست به نظر میرسد اشکالی در الگوریتم وجود دارد وآن اشکال برمی گردد به اینکه در این مدل تا مادامی که ارزش حال حق بیمه پرداختی در سالهای مورد محاسبه را در هنگام بازنشستگی لحاظ ننماییم این اشکال برطرف نمیگردد شایان ذکر است درروش جاری هرچه مدت زمان سالهای مورد محاسبه جهت استخراج مبلغ مستمری افزایش یابد به همان اندازه هم مبلغ مستمری نیز کاهش بیشتری خواهد یافت پس میتوان نتیجه گرفت. کاهش مستمری بیمه شده قبل از آنکه ناشی از تغییر نرخ رشد باشد بیشتر ناشی ازافزایش سنوات قابل محاسبه از دو سال به پنج سال است
  • باعنایت به اینکه روش محاسباتی از ابتدای سال 1390 تغییر کرده مستمری های دریافتی در سال93 بازنشستگان هم شرایطی که قبل از سال 90 و پس از سال 90 بازنشسته شده اند و نرخ رشد دستمزدهر دوغیر متعارف و مشابه باشد را باهم مقایسه کنید با وجود آنکه بازنشستگان سال 90 به بعد در فاصله بین دو تاریخ بازنشستکی دریافت ننموده اند و حق بیمه هم پرداخت نموده اند نسبت به بازنشستگان قبل از سال90 مستمری کمتری دریافت مینمایند
  مقایسه ماده 31 برنامه توسعه پنجم وتفیسر ماده77قانون تامین اجتماعی
  مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با 25 سابقه بر اساس حق بیمه پرداختی در دوسال اخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی(29 و 30) محاسبه میگردد بااین تفسیر واجدین شرایط تفسیر ماده77-( از شمول ماده 31 برنامه توسعه پنجم و بخشنامه 60 مستمری تامین اجتماعی خارج – پنج سال بیمه پردازی کمتر – پنج سال هم زودتر مستمری دریافت مینمایند ) حال اگر مستمری مشمولین تفسیر ماده 77 را با مستمری کسی که30 سال بیمه پردازی داشته و نرخ رشد دستمزدش در دوسال آخر6 درصد بیشتر از نرخ رشد 5 سال اخر بوده و مستمری این فردبر اساس 5 سال اخر محاسبه شده مقایسه کنید آیا این غیر مستقیم تنبیهه مستمری بگیران با بیمه پردازی بیشتر نیست آیا این از مصادیق معیار های چند گانه در باب یک موضوع مشترک تلقی نمیگردد
  حساسیت سنجی
  • به تفاوت نرخ رشد دستمزد 5 درصد با 6 درصد (1 درصداختلاف) حساسیت نشان میدهیم از دیگر سوحساسیت خود را به تفاوت نرخ رشد 6 درصد تا 300درصد(294درصد اختلاف)از دست داده ایم شاید نیاز باشد مجددا نظام باورها و ارزشهای خود را در حساسیت سنجی بازمهندسی کنیم ناگفته پیداست که از نظر تامین اجتماعی تفاوت 6درصدتا 300در صد در نرخ رشد دستمزد غیر متعارف از ارزش یکسانی برخوردار است که اگر اینگونه نبود مستمری بیمه شدگانی که تفاوت دستمزد غیر متعارفشان در این دامنه ( بیشتر از5 تا300 ) درصد قرار دارند را به روش یکسان محاسبه نمیکرد
  پرسش حقوقی:
  • آیا سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از طرفین مدعی قانونا و عرفا میتواند (بویژه در موارد اختلافی) بین بیمه شده و تامین اجتماعی( به علت تعارض منافع ) اظهار نظر و رسیدگی کند یاخیر ایا عطف به ماسبق شدن قوانین بویژه هنگامی که ارفاقی مد نظر نباشد و ضرری هم متوجه مشمولین باشد جایز است یاخیر تفسیر این دو پرسش رابه اظهار نظر علمای حقوق واگذار مینماییم
  تفسیر ماده31 قانون برنامه پنجم توسعه و تفسیر ماده 77 تامین اجتماعی به طور هم زمان:
  • باتوجه به اینکه تفسیر قوانین عادی در صلاحیت مجلس محترم شورای اسلامی میباشد لذااستدعاداریم نمایندگان محترم مجلس با تفسیر نحوه اجرای ماده 31قانون برنامه پنجم توسعه(نحوه محاسبه میانگین ساده یا وزنی و سایر موارد مبهم) و تفسیر ماده 77 به طور هم زمان اقدام و به شیوه ونتایج اجرای ماده های مذکور توسط واحد های اجرایی توجه بیشتری مبذول فرمایند و از بروز مشکلات بیشتر برای بازنشستگان وافزایش شکایت از واحد های اجرایی جلوگیری فرمایند
  پیشنهاد:
  • کوتاه مدت
  درصداختلاف نرخ رشد دستمزد دوسال آخر هر بیمه شده را بانرخ رشد 5 سا ل آخر آن در حداقل دستمزدسال مورد محاسبه ضرب نموده و مبلغ حاصله را از مستمری محاسبه شده در دو سال آخر( به همین روش فعلی )کم کنید هرچه این اختلاف در بازه (1 درصد تا 300 درصد)بیشتر باشد مستمری دو سال آخر هم به همان میزان کاهش بیشتری خواهد یافت وعدالت پرداخت به روشی منطقی متناسب با شدت افزایشات غیر متعارف تغییر خواهد کرد و ازکاهش شدید و ناگهانی مستمری هایی با درصد های کم جلوگیری میشود
  • بلند مدت
  در هنگام صدور احکام بازنشستگی بر اساس تاریخ اجرای حکم برای هر یک از ماهها یا سالهای بیمه پردازی یک ضریب متناسب با ارزش حال حق بیمه پرداختی در سنوات گذتشته بر مبنای نرخ تورم اعلام شده توسط بانک مرکزی انتخاب گردد که این ضریب ارزش مبالغ حق بیمه پرداختی در سالهای قبل را به حال (تاریخ اجرای حکم بازنشستگی) تبدیل نموده و سپس اقدام به میانگین گیری از حق بیمه های پرداختی در سالهای مبنای محاسبه می گردد در بدو امر این روش برای سه سال آخر و سپس پس از گذشت هر سال یک سال به مبنای محاسبه سالها افزوده گردد تا در نهایت به 30 یا 35 سال برسد در روش پیشنهادی کارگران متمایل به پرداخت حق بیمه بیشر در کل سنوات بیمه پردازی و سازمان تامین اجتماعی از منابع درآمدی آن در سالهای آتی بیشتر برخوردار میگردد و دیگر نیازی به این همه تفسیر و شاخص قرار دادن عوامل فرعی همچون نرخ رشد دستمزد که خود از متغییر های اصلی دیگری اثر میپذیرد نیست و فضای آرامشی درتعامل بین بیمه شدگان وتامین اجتماعی فراهم میگردد
  با تشکر واحترام حبیب ا…صالحی

  پاسخ
 8. رضایی

  کلیه پرسنل بانکها با آزادی درخواست بازنشستگی پیش از موعد موافقند. آزادی عمل برای بازنشسته شدن برای روحیه پرسنل مفید است چه آنها که بخواهند بازنشسته شوند چه آنها که تمایل به ادامه خدمت داشته باشند.

  پاسخ

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.