اجرای طرح‌های تشویقی برای مشمولان غایب خود معرف

۶ نظر

ایلام معاون وظیفه عمومی استان ایلام گفت: طرح‌های تشویقی ویژه‌ای برای مشمولان غایب خود معرف در نظر گرفته شده است.

سرهنگ "جعفر فیضی" اظهار کرد: کسانی که مشمولان غایب را در موسسات دولتی و غیر دولتی از قبیل کارخانه‌ها، شرکت‌ها، آموزشگاه‌ها، کارگاه‌ها، بنگاه‌ها، مغازه‌ها و تعمیرگاه‌ها به کارگیری کنند توسط پلیس و همچنین سازمان "تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت معدن و تجارت" شناسائی و به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه برابر ماده ۶۲ و۶۳ قانون خدمت وظیفه عمومی،استخدام مشمولان در وزارتخانه ها، موسسات وابسته به دولت، کارخانه ها، کارگاه ها و موسسات خصوصی بدون داشتن معافیت دائم و کارت پایان خدمت ممنوع است،تصریح کرد: مجازات این‌گونه افراد برای بار اول هزینه سالانه یک سرباز و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز است.

 فیضی با هشدار به مشمولان غایب تصریح کرد: برابر ماده (۵۸)قانون خدمت وظیفه عمومی؛ مشمولان خدمت وظیفه عمومی که برای رسیدگی و یا اعزام جهت طی دوره ضرورت احضار می شوند چنانچه در مهلت یا موعد مقرر خود را معرفی نکنند غایب شناخته می شوند.

وی گفت: مشمولانی که معافیت موقت دریافت کرده اند و پس از انقضاء مدت اعتبار ظرف یک ماه برای تجدید رسیدگی، خود را معرفی نکنند غایب شناخته خواهند شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از کانال اطلاع‌رسانی پلیس ایلام، معاون وظیفه عمومی استان به اجرای طرح‌های تشویقی برای مشمولان غایب بالای ۳سال غیبت در صورت خود معرف بودن اشاره کرد و گفت:طرح های تشویقی ویژه ای برای ادامه خدمت سربازی از جمله کسری خدمت به ازای تاهل و داشتن فرزند و اعطای گواهینامه فنی حرفه ای و به تبع آن وام های خود اشتغالی در صورت اخذ کارت پایان خدمت به آنان داده خواهد شد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۶ نظر برای اجرای طرح‌های تشویقی برای مشمولان غایب خود معرف

 • ک
  کوروش
  ۶ آذر ۱۴۰۱، ۲۱:۳۶
  به نظرتون تا کی باید صبر کنیم؟
  • ح
   حسین
   ۷ آذر ۱۴۰۱، ۱۱:۳۸
   الله اعلم ....
  • ح
   حسین
   ۲ آذر ۱۴۰۱، ۲۱:۰۲
   خب بالای ده سال غیبت چه خواهند شد.
   • م
    مهرداد
    ۳ آذر ۱۴۰۱، ۱۳:۲۴
    اونا دیگه غایب به حساب نمیان معاف تلقی میشن
    • م
     مهدی
     ۳ آذر ۱۴۰۱، ۱۴:۳۳
     آیا در قانون هم بالای 10 سال غیبت معاف هستند.؟
     • ح
      حسین
      ۳ آذر ۱۴۰۱، ۱۶:۰۲
      ببخشید شما رئیس اداره هستید . الان هر جا میرم میگن کارتتو نشون بده .

    لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

    ثبت پاسخ