آغاز ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم از دو هفته دیگر

۸ نظر

قرار است برای اولین بار جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به منظور تربیت معلمان آینده کشور، از طریق برگزاری کنکوری مجزا و موسوم به کنکور «تربیت معلم» انجام شود که ثبت نام برای شرکت در این کنکور از حدود دو هفته دیگر آغاز و آزمون آن نیز در اردیبهشت ماه همزمان با آزمون کنکور سراسری برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در راستای اجرای مصوبه «سیاست‌ها و ضوابط کیفیت‌بخشی دانشگاه فرهنگیان» شورای عالی انقلاب فرهنگی، برای اولین بار جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به منظور تربیت معلمان آینده کشور، از طریق برگزاری کنکوری اختصاصی و مجزا از کنکور سراسری انجام می‌شود.

آیین نامه برگزاری این کنکوردر ستاد ملی تعلیم و تربیت نیز به تصویب رسیده و قرار بر این شده است تا کنکور اختصاصی «تربیت معلم» همزمان با کنکور سراسری در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ برگزار شود.

مهلت تعیین شده برای ثبت نام در کنکور تربیت معلم همانند مهلت تعیین شده برای کنکور سراسری از ۲۱ تا ۲۷ آبان ماه سال جاری است و متقاضیان شرکت در این کنکور باید در مهلت مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش همزمان برای شرکت در کنکور سراسری و کنکور تربیت معلم ثبت نام کنند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بندهای الحاقی ۱ و ۲ ماده ۹۲ لایحه برنامه هفتم توسعه، مصوب کردند تا پذیرش دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی هرسال نسبت به سال قبل حداقل ۲۵ درصد افزایش پیدا کند. بنابراین جذب دانشجو در این دو دانشگاه برای سال ۱۴۰۳ نیز افزایش می‌یابد.

منبع : ایسنا

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۸ نظر برای آغاز ثبت نام کنکور اختصاصی تربیت معلم از دو هفته دیگر

 • م
  مَهلا
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲، ۱۹:۳۵
  سلام، این کنکور، لیسانسه ها رو هم شامل میشه؟
  • م
   مریم نعیمی
   ۱۵ آبان ۱۴۰۲، ۱۵:۴۷
   سلام من الان دانشجوی دکتری هستم آیا میتونم در کنکور تربیت معلم شرکت کنم؟؟؟
   • ف
    فاطمه
    ۱۲ آبان ۱۴۰۲، ۰۱:۱۳
    من فوق لیسانس دارم از سراسری روزانه وکاملابیکارم.
    ایاامکان شرکت دراون ازمون هست؟
    ازمونهای استخدامیم گویابرای مناطق محروم وروستاهاست.بخدابرامون میخندن اونهابدون سواد وما مرکز شهریا که نه درکنکور سهمیه خاصی داریم نه دراستخدام نه هیچی،
    مسیولان به فکرامثال منم باشند همکلاسیام همه بیکارن
    • ف
     فاطمه
     ۱۲ آبان ۱۴۰۲، ۰۱:۰۹
     سلام من متولد 68 ام.ازسالی که رفتیم دانشگاه تربیت معلم حذف شد والان بافوق لیسانس نهه توان تشکیل زندگی داریم نه امیدی
     توروخدابه فکر ماهم باشید مابیچاره احرام شدیم
     ....
     ایا ممکنه برای کسانی که قبلا لیسانس وفوق لیسانس گرفتن هم امکانشوبذارید؟
     • س
      سعید خانی
      ۱۱ آبان ۱۴۰۲، ۱۳:۲۲
      سلام بنده سوال دارم . بنده فوق دیپلم مترجمی زبان انگلیسی دارم آیا میتونم برای تربیت معلم ثبت نام کنم؟
      • 2
       23ش2قگقق.قیق
       ۱۰ آبان ۱۴۰۲، ۱۷:۳۹
       سلام منابع و شرط سنی کنکور رو بگید
       • م
        مهسا
        ۱۰ آبان ۱۴۰۲، ۱۲:۴۴
        مسئولان عزیز و شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به شما با احترام فراوان؛ کمبود معلم الان بخاطر همون دانشگاه فرهنگیانی بود که از سال قبل از 91 تعطیلش کردین و فرصت ورود ب فرهنگیان رو از دهه های 70 گرفتین؛و الان دهه های 80 با رتبه های داغون رو دارید بخاطر کمبود شدید معلم وارد دانشگاه فرهنگیان میکنید دهه های 60 براشون همین دانشگاه فرهنگیان بود ولی شانس دهه های 70 کجا بود لطفا دهه های 70 که میشن 30 تا 32 ساله ها رو هم دربیاید اونا تو اوج جوانی همشون بیکارن دهه های 80 جا برای اشتغال زیاد دارن چرا ب دهه های 70 که الان همه موقع ازدواجشونه و تشکیل خانواده باید بدن همه الاف شدن و یه بچه 18 یا 19 ساله باید معلم بشه و ماهانه حقوق بگیره لطفا رسیدگی کنید توروخدا ب داد ما دهه هفتادیا برسید
        • ه
         هانا
         ۱۰ آبان ۱۴۰۲، ۱۰:۳۵
         پس شرط سنی چی میشه توروخدا ب ما دهه هفتادیا هم یه فرصت بدید

         لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

         ثبت پاسخ