آخرین اخبار تحصیلی کشور در سال ۹۷

۲ روز قبل ۴۷ نظر

آخرین اخبار تحصیلی کشور

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه تحصیلی کشور اعلام میشود

لینکهای مفید

فهرست اخبار تحصیلی کشور موجود در این صفحه :


۲۹ دی ۱۳۹۷
شرایط پذیرش بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اعلام شد
پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی پیوسته نیمسال دوم ۹۸-۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی از روز دوشنبه اول بهمن ماه آغاز می شود.
ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۱۳۹۷
جزئیات پذیرش دانشجوی بدون کنکور در بهمن ۹۷ اعلام شد
جزئیات پذیرش دانشجوی بدون کنکور در رشته‌های تحصیلی پردیس دانشگاه صنعتی شریف در کیش، دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام‌ نور برای بهمن ماه ۱۳۹۷ اعلام شد.
ادامه مطلب ...
۲۴ دی ۱۳۹۷
فهرست رشته های بدون کنکور فردا منتشر می شود
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: فهرست رشته های بدون کنکور برای پذیرش در بهمن ماه ۹۷ فردا منتشر می شود.
ادامه مطلب ...
۲۴ دی ۱۳۹۷
آغاز ثبت نام کنکور ۹۸ از ۲۴ بهمن
مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه ثبت نام از داوطلبان متقاضی کنکور سراسری سال ۹۸ از چهارشنبه ۲۴ بهمن ۹۷ آغاز می شود، گفت: زمان برگزاری کنکور در هفته دوم تیر ۹۸ است و تغییر نمی کند.
ادامه مطلب ...
۲۰ دی ۱۳۹۷
فردا نتایج پذیرفته شدگان نیمه‌متمرکز آزمون سراسری اعلام می‌شود
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: اسامی پذیرفته‌شدگان نیمه‌متمرکز آزمون سراسری فردا اعلام می‌شود.
ادامه مطلب ...
۱۹ دی ۱۳۹۷
ظرفیت دانشگاه ها در بهمن تکمیل می شود
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: ظرفیت دانشگاه های دولتی و غیردولتی در بهمن ماه برمبنای سوابق تحصیلی و بدون آزمون کنکور تکمیل می شود.
ادامه مطلب ...
۱۸ دی ۱۳۹۷
جزئیات برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اعلام شد
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه گزارشی از فرآیند برگزاری آزمون جامع دوره دکتری، جزئیات برگزاری آزمون جامع را اعلام کرد.
ادامه مطلب ...
۱۷ دی ۱۳۹۷
نتایج پذیرش رشته های نیمه متمرکز کنکور ۹۷ پنجشنبه اعلام می شود
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف نیمه متمرکز کنکور ۹۷ پنج شنبه ۲۰ دی ماه اعلام می شود.
ادامه مطلب ...
۱۵ دی ۱۳۹۷
زمان اجرای پذیرش بدون کنکور اعلام شد
نحوه پذیرش دانشجوی صرفا سوابق تحصیلی در تمامی دانشگاه ها از هفته پایانی دی ماه ۹۷ اعلام خواهد شد و ثبت نام در دانشگاه ها از ۲۹ دی آغاز می شود.
ادامه مطلب ...
۹ دی ۱۳۹۷
زمان و نحوه ثبت‌نام آزمون زبان دکتری پیام نور اعلام شد
رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور ضمن اعلام جزئیات برگزاری آزمون زبان دکتری این دانشگاه گفت: بیست و هفتمین دوره آزمون زبان دکتری تخصصی (ETPNU) دانشگاه پیام نور بهمن ماه ۹۷ به صورت الکترونیکی در مراکز اصفهان، تبریز، تهران جنوب، شیراز و مشهد برگزار می‌شود.
ادامه مطلب ...
۱ دی ۱۳۹۷
آغاز ثبت‌نام پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دانشگاه تهران
جزئیات دوازدهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شدو بر این اساس ثبت نام از امروز شنبه اول دی آغاز می‌شود و تا پایان روز دوشنبه اول بهمن ماه ۹۷ ادامه دارد.
ادامه مطلب ...
۲۵ آذر ۱۳۹۷
امکان ثبت‌نام مجدد آزمون ارشد فراهم شد
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به ثبت‌نام ۳۱۳هزار و ۹۸۶ نفر برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، از پایان یافتن مهلت ثبت نام در این آزمون در ساعت ۲۴ امشب خبر داد و گفت: ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون از ۲۸ بهمن ماه مجددا امکان پذیر می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۵ آذر ۱۳۹۷
جزییات کسب امتیاز «سوابق تحصیلی» در کنکور برای هنرستانی‌ها
مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فارغ التحصیلان هنرستانی از این پس می‌توانند در کنکور سراسری شرکت کنند گفت: در صورتی که داوطلبان بخواهند از امتیاز «سابقه تحصیلی» برخوردار شوند باید در امتحانات نهایی مربوط به زیرگروه انتخابی شان شرکت کنند.
ادامه مطلب ...
۲۴ آذر ۱۳۹۷
ثبت نام ۱۹۹ هزار نفر در کنکور ارشد ۹۸
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: تاکنون بیش از ۱۹۹ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸ ثبت نام کرده اند.حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تمامی متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ در تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی کشور می توانند با در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام در این آزمون ثبت نام کنند.
ادامه مطلب ...
۲۴ آذر ۱۳۹۷
فردا آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد
داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته تا فردا ۲۵ آذرماه برای ثبت‌نام مهلت دارند.به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ از ساعت ۱۱ روز جمعه ۱۶ آذر ماه آغاز شد و دفترچه راهنمای شرکت در آزمون هم‌زمان با آغاز ثبت‌نام بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و داوطلبان تا فردا یکشنبه ۲۵ آذرماه برای ثبت‌نام مهلت دارند.
ادامه مطلب ...
۲۱ آذر ۱۳۹۷
ثبت‌نام بیش از ۱۰۹ هزار نفر در کنکور ارشد ۹۸
مشاور عالی سازمان سنجش بیان کرد: آمار ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ تاکنون بیش از ۱۰۹ هزار نفر داوطلب بوده است.حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: تا ساعت ۸ صبح امروز چهارشنبه ۲۱ آذر ماه ۹۷ تعداد ۱۰۹ هزار و ۸۷۳ نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ ثبت نام کرده‌اند.
ادامه مطلب ...
۲۰ آذر ۱۳۹۷
آغاز توزیع کارت آزمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور از امروز
توزیع کارت آزمون فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور از امروز سه‌شنبه ۲۰ آذرماه آغاز می‌شود.
ادامه مطلب ...
۱۹ آذر ۱۳۹۷
اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری علوم پزشکی تا پایان آذرماه
رییس سازمان سنجش پزشکی با بیان اینکه تکمیل ظرفیت رشته‌های دکتری به صورت محدود صورت خواهد گرفت گفت: نتیجه پذیرش این افراد تا پایان آذرماه به اطلاع خواهد رسید.
ادامه مطلب ...
۱۷ آذر ۱۳۹۷
ثبت نام بیش از ۱۱ هزار داوطلب در آزمون ارشد
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام بیش از ۱۱ هزار داوطلب در آزمون ارشد ۹۸ خبر داد و اعلام کرد: این مهلت روز یکشنبه ۲۵ آذر پایان می پذیرد.
ادامه مطلب ...
۱۷ آذر ۱۳۹۷
ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ آغاز شد
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ و بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور از امروز جمعه ۱۶ آذر آغاز شد.
ادامه مطلب ...
۱۴ آذر ۱۳۹۷
آغاز ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد از فردا
ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی نیمسال دوم سال تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی فردا ۱۵ آذرماه آغاز می شود.
ادامه مطلب ...
۱۴ آذر ۱۳۹۷
رشته های بی نیاز از کنکور تا پایان دی ماه مشخص می شوند
رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: رشته های بی نیاز از کنکور تا پایان دی ماه مشخص می شوند و پس از نهایی شدن پیش از ثبت نام کنکور سراسری در بهمن ماه اطلاع رسانی می شوند.
ادامه مطلب ...
۱۲ آذر ۱۳۹۷
مهلت ثبت نام در کنکور دکتری ۹۸ تمدید شد
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph.D) سال ۱۳۹۸ تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۱۵ آذر ۹۷ تمدید شد.
ادامه مطلب ...
۱۱ آذر ۱۳۹۷
اطلاعیه ثبت نام آزمون ارشد امروز منتشر می شود
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از زمان آغاز ثبت نام برای کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ها و مراکز آموزش کشور خبر داد و گفت: فرایند ثبت نام برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد از ۱۶ آذر آغاز می شود و اطلاعیه این آزمون امروز در سامانه سازمان سنجش قرار می گیرد.
ادامه مطلب ...
۱۰ آذر ۱۳۹۷
ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ از ۱۶ آذر آغاز می شود
مشاور عالی سازمان سنجش از آغاز ثبت نام کنکور ارشد ۹۸ از ۱۶ آذر خبر داد و گفت: جزئیات نحوه ثبت نام در این آزمون فردا ۱۱ آذرماه منتشر می شود.
ادامه مطلب ...
۷ آذر ۱۳۹۷
آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد ۹۸ از هفته آینده
ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از روز جمعه ۱۶ آذر آغاز می شود.
ادامه مطلب ...
۷ آذر ۱۳۹۷
موافقت نمایندگان با فوریت تعیین تکلیف قانون حاکم بر امور استخدامی دانشگاه ها
نمایندگان با یک فوریت طرح قانونی تعیین تکلیف قانون حاکم بر امور استخدامی دانشگاه های غیردولتی و آزاد اسلامی موافقت کردند.
ادامه مطلب ...
۷ آذر ۱۳۹۷
ثبت نام کنکور دکتری ۹۸ آغاز شد
ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۳۹۸ از امروز سه شنبه ۶ آذر آغاز شد. داوطلبان تا ۱۲ آذر فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.
ادامه مطلب ...
۵ آذر ۱۳۹۷
آغاز ثبت نام آزمون دکتری ۹۸ از فردا و اعلام جزئیات ثبت نام
ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۳۹۸ از فردا سه شنبه ۶ آذر آغاز می شود و روز دوشنبه ۱۲ آذر به پایان می رسد.
ادامه مطلب ...
۳ آذر ۱۳۹۷
زمان ثبت‌نام آزمون دکتری سال ۹۸
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه‌متمرکز سال ۹۸، از سه‌شنبه آغاز و اطلاعیه مربوط به جزئیات برگزاری آزمون امروز منتشر می‌شود.
ادامه مطلب ...
۲۸ آبان ۱۳۹۷
آمار ثبت‌نام‌کنندگان دوره کاردانی به کارشناسی موسسات غیردولتی اعلام شد
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از ۴۰۰۰ داوطلب در دوره‌های کاردانی به کارشناسی موسسات غیر دولتی خبر داد و گفت: این مهلت روز گذشته ۲۷ آبان پایان یافت.
ادامه مطلب ...
۲۷ آبان ۱۳۹۷
تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی آزمون سراسری ۹۷
پیرو انتشار اطلاعیه‌های مورخ ۹۷/۰۸/۲۰ و ۹۷/۰۸/۲۶ درباره اعلام کدرشته محل‌های جدید و یا تکمیل ظرفیت در برخی از رشته‌های تحصیلی پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷
ادامه مطلب ...
۲۷ آبان ۱۳۹۷
امشب آخرین فرصت ثبت نام در کاردانی به کارشناسی بدون آزمون
ساعت ۲۴ امشب ۲۷ آبان آخرین فرصت ثبت نام در کاردانی به کارشناسی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی است. پذیرش در این دوره ها با معدل دوره کاردانی صورت می گیرد.
ادامه مطلب ...
۲۷ آبان ۱۳۹۷
ثبت نام کنکور دکتری ۹۸ از ۶ آذر آغاز می شود
مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ از روز سه شنبه ششم آذرماه ۹۷ آغاز می شود.
ادامه مطلب ...
۲۶ آبان ۱۳۹۷
ثبت‌نام ۲ هزار نفر در پذیرش بدون آزمون کاردانی به کارشناسی
مشاور عالی سازمان سنجش از ثبت نام بیش از ۲ هزار نفر در رشته های تحصیلی بدون آزمون کاردانی به کارشناسی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی خبر داد.
ادامه مطلب ...
۲۳ آبان ۱۳۹۷
شرایط ارزیابی مدارک تحصیلی دانشجویان دکتری اعلام شد
سازمان امور دانشجویان، شرایط ارزیابی و بررسی مدرک دانشجویان دکتری در دانشگاه های خارج از کشور را اعلام کرد.
ادامه مطلب ...
۲۳ آبان ۱۳۹۷
آموزش و پرورش موافق کاهش سهم کنکور در ورود به دانشگاه است
وزیر آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه ۱۰۰ درصد موافق کاهش چشمگیر سهم کنکور در ورود داوطلبان به دانشگاه است.محمد بطحایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا با اشاره به نظر وزارت آموزش و پرورش در خصوص کاهش سهم کنکور در پذیرش داوطلبان ورود به دانشگاه ها، اظهار کرد: رسماً اعلام می کنم وزارت آموزش و پرورش به طور جدی و ۱۰۰ درصد موافق کاهش چشمگیر سهم کنکور و نه حذف کامل آن در پذیرش داوطلبان ورود به دانشگاه است.
ادامه مطلب ...
۲۰ آبان ۱۳۹۷
اعلام زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری
زمان ثبت‌نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری اعلام شد.
ادامه مطلب ...
۱۹ آبان ۱۳۹۷
زمان تغییر محل آزمون پایان ترم دانشگاه پیام نور اعلام شد
زمان تغییر محل آزمون پایان ترم دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از ۲۹ آبان تا ۸ آذرماه سال جاری اعلام شد.
ادامه مطلب ...
۱۵ آبان ۱۳۹۷
آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد نیمه اول دی ماه برگزار می شود
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آزمون جامع دوره دکتری این دانشگاه نیمه اول دی ماه برگزار خواهد شد.
ادامه مطلب ...
۱۵ آبان ۱۳۹۷
امروز آخرین مهلت تکمیل ظرفیت بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور
مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت رشته های تحصیلی پذیرش صرفا با اعمال سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور امروز ۱۵ آبان ماه ۹۷ پایان می یابد.به گزارش خبرنگار مهر، مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت رشته های تحصیلی پذیرش صرفا با اعمال سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور امروز ۱۵ آبان ماه ۹۷ پایان می یابد.
ادامه مطلب ...
۱۴ آبان ۱۳۹۷
تعیین میزان تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری ۹۸
جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو برای بررسی و تعیین میزان تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی عصر امروز برگزار می‌شود.
ادامه مطلب ...
۱۴ آبان ۱۳۹۷
مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون کاردانی به کارشناسی دانشگاه‌های غیرانتفاعی تمدید شد
مهلت ثبت‌نام و پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسـته سال ۱۳۹۷ تا ۲۷ آبان تمدید شد.
ادامه مطلب ...
۱۴ آبان ۱۳۹۷
فردا آخرین مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: تاکنون ۲۵ هزار نفر در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش این دانشگاه ثبت نام کرده اند و فردا آخرین مهلت ثبت نام است.
ادامه مطلب ...
۱۴ آبان ۱۳۹۷
مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون در کاردانی به کارشناسی تمدید شد
مهلت ثبت‌نام و پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسـته سال ۱۳۹۷ تا ۲۷ آبان تمدید شد.
ادامه مطلب ...
۱۳ آبان ۱۳۹۷
لغو ممنوعیت ثبت‌نام دوبار قبول‌شده‌ها در کنکور
هیات عمومی دیوان عدالت اداری بند «ج» دفترچه شماره (۱) راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات عالی سازمان سنجش آموزش کشور را غیر قانونی دانست و آن را ابطال کرد.
ادامه مطلب ...
۱۰ آبان ۱۳۹۷
۱۵ آبان آخرین مهلت تکمیل ظرفیت پیام نور در کنکور ۹۷
مهلت تکمیل ظرفیت رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً با اعمال سوابق تحصیلی کنکور ۹۷ در مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه پیام‌نور ۱۵ آبان پایان می یابد.
ادامه مطلب ...
۹ آبان ۱۳۹۷
انتخاب رشته تکمیل ظرفیت علوم پزشکی دانشگاه آزاد آغاز شد
انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت رشته های گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد.
ادامه مطلب ...
۷ آبان ۱۳۹۷
پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون در دانشگاه تهران
دانشگاه تهران از طریق آیین نامه استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ دانشجوی بدون آزمون کارشناسی ارشد پذیرش می کند.
ادامه مطلب ...
۶ آبان ۱۳۹۷
امشب آخرین مهلت ثبت نام در آزمون ارشد فراگیر پیام نور
مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور (نوبت بهمن ۹۷) ساعت ۲۴ امشب ۶ آبان ۹۷ پایان می پذیرد.به گزارش خبرنگار مهر، مهلت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۷ (نوبت نوزدهم) از ۲۹ مهر آغاز شده است.
ادامه مطلب ...

۴۷ نظر برای آخرین اخبار تحصیلی کشور در سال ۹۷

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید