پذیرش ۱۴ هزار نفر از گروه پرستاری در آزمون استخدامی وزارت بهداشت

وزیر بهداشت گفت: آزمون استخدامی با حضور ۲۵ هزار نفر در وزارت بهداشت برگزار شد که ۱۴ هزار نفر در این آزمون از گروه پرستاری پذیرفته شدند.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و درمان با اشاره به رشد آموزش پرستاری در کشور در مقاطع مختلف، یادآور شد: ۶۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در کشور فعالند که دانشکده‌های پرستاری آنها، از بهترین دانشکده‌ها هستند.

وی با بیان اینکه سالانه ۱۰ هزار پرستار در کشور تربیت می‌شوند و حتی متقاضیانی از خارج از کشور برای تحصیل در رشته پرستاری در ایران وجود دارد، افزود: آموزش‌های ما در کشور، نظری نیست، بلکه در بیمارستان‌ها به صورت عملی، آموزش‌های مورد نیاز ارائه می‌شود. همچنین از روش‌های جدید آموزشی مانند شبیه ساز‌ها استفاده می‌شود و به همین خاطر فارغ التحصیلان پرستاری در کشور، توانمندی بالایی دارند.

وزیر بهداشت با اشاره به پیشرفته بودن دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی در کشور، گفت: تجهیزات جدید و پیشرفته درمان در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند که پرستاران ایرانی باید آموزش‌های روزآمد را در این زمینه فرا بگیرند.

به گفته عین اللهی، امروزه دنیا از شیوه درمان تهاجمی به سوی درمان غیرتهاجمی در حال حرکت است و با همین رویکرد خدمات پرستاری در منزل نیز در کشور ارائه می‌شود تا افرادی که در دوران نقاهت قرار دارند بتوانند از شرکت‌های در حال تاسیس و مورد تایید وزارت بهداشت، خدمات پرستاری دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: توسعه خدمات پرستاری در منزل موجب کاهش بار بیمارستان‌ها و تقویت مراقبت از بیماران در کانون گرم خانواده‌ها می‌شود. همچنین ثابت شده که درمان بیماران در منزل، با سرعت بیشتری رخ می‌دهد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وزیر بهداشت با بیان اینکه آزمون استخدامی ۲۵ هزار نفر در وزارت بهداشت در اواخر مهرماه در کشور برگزار شد، گفت: ۱۴ هزار نفر در این آزمون از گروه پرستاری پذیرفته شدند. همچنین نتایج اولیه آزمون کتبی اخیرا اعلام شده و مرحله بعدی مصاحبه است که امیدواریم پذیرفته‌شدگان به زودی مشغول به کار شوند.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ