وضعیت تخصیص ردیف استخدامی عضویت هیات علمی به نخبگان اعلام شد

جلسه ۴۴۹ شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار و در این جلسه گزارش وضعیت تخصیص ردیف استخدامی عضویت هیات علمی به نخبگان اعلام شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۴۴۹ شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، در ابتدای جلسه نتیجه تعدادی از پرونده‌های ماده ۱۵ «دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات» در جلسه هیات عالی جذب قرائت و به تایید رسید. سپس موضوع تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی متولد خارج از کشور مطرح شد که با توجه به در دستور قرار گرفتن این موضوع در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی، مقرر شد در جلسات بعدی هیات عالی جذب مجددا مطرح شد.

گفتنی است دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات» در اجرای ماده ۶ آئین‌نامه تشکیل هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور به تصویب رسیده است که در ماده ۱۵ آن تصرح شده است؛ در صورتی که داوطلب نسبت به رای صادره از سوی هیات مرکزی معترض باشد پس از ابلاغ رای می‌تواند در مهلت مقرر اعتراض خود را کتبا به هیات عالی ارائه کرده و تقاضای بررسی مجدد از آن هیات شود.

در ادامه این جلسه گزارش ایمان افتخاری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تخصیص ردیف استخدامی نخبگان ارائه شد که بر اساس آن؛ نامه تامین اعتبار لیست ۱۵۹ نفره به سازمان برنامه و بودجه رسیده و اجرای آن بر اساس مجوز ۲۵۰ نفری بنیاد نخبگان در حال انجام است. همچنین در این جلسه پیشنهاد شد که سامانه نور رضوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه متصل شود تا بر اساس آن روند جذب اعضای هیات علمی به شکل مستقیم و با سرعت بیشتر انجام شود.

در ادامه جلسه پیشنهادهای رسیده از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به دبیرخانه هیات عالی جذب در باره فرم خود ارزیابی شخصیتی ارائه شد و مقرر شد اعضاء نظرات تکمیلی خود را تا جلسه آینده به هیات عالی جذب ارائه دهند تا پس از اعمال اصلاحات در فرم، فرم نهائی برای تصویب و ابلاغ توسط هیات عالی آماده شد.

در پایان جلسه احکام تعدادی از اعضای کارگروه صلاحیت عمومی و هیئت‌های اجرائی دانشگاه‌های قم، مراغه، هنر اسلامی تبریز، موسسات اقتصادی، دانشگاه اراک و فرهنگستان‌ها، صنعتی سهند، امام صادق(ع) و صنعتی جندی شاپور، صنعتی امیر کبیر، صنعتی سهند، پیام نور و انستیتور پاستور، علوم پزشکی اردبیل، علوم پزشکی زابل، علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی فسا، علوم پزشکی مازندران، علوم پزشکی شهید صدوقی قرائت و تایید شد.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ