همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از چه زمانی اجرا می‌شود؟

۱ نظر

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، توضیحاتی درباره آخرین وضعیت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست این کمیسیون عنوان کرد: نشست امروز (دوشنبه، سوم اردیبهشت‌ماه) کمیسیون اجتماعی با محوریت و موضوع بحث متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با حضور رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور، معاونان این سازمان و رئیس کانون بازنشستگان کارگران برگزار شد.

وی ادامه داد: در جریان این نشست بحث مختلفی درباره وضعیت و شرایط اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در اجرای قانون برنامه هفتم توسعه انجام شد؛ با توجه به اینکه هنوز برنامه هفتم توسعه ابلاغ نشده است، مسوولان سازمان تامین اجتماعی منتظر ابلاغ رسمی این قانون هستند تا بر اساس آن بتوانند حکم‌ها را اجرا کنند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: البته بر اساس قانون، احکام برنامه هفتم توسعه از ابتدای سال ۱۴۰۳ لازم‌الاجرا است، بنابراین هر زمان که قانون ابلاغ شد، معوقات ماه (های) گذشته بازنشستگان هم پرداخت خواهد شد؛ اما از آنجا که تا به الان حکمی ابلاغ نشده، هنوز مشخص نیست که این مناسبات و تنظیمات و متناسب‌سازی حقوق بر چه اساسی خواهد بود.

اسماعیلی در ادامه گفت: در جریان این نشست بحث مفصلی پیرامون این موضوع صورت گرفت که کمک حال بازنشستگان تامین اجتماعی باشیم. قرار بر این شد که اگر در این یک ماه زمان باقی‌مانده مجلس یازدهم احکام ابلاغ و متناسب‌سازی اعمال شود، مجددا جلسه‌ای برگزار کنیم و وضعیت و شرایط احکام را بررسی کنیم.

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۱ نظر برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از چه زمانی اجرا می‌شود؟

 • م
  محمد بامری
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۰۰:۳۶
  سلام ضمن تشکر از پرداخت به موقع مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی با عنایت به تورم حاکم واینکه کسانی که درسال 96به قبل با بنشست شدند در سالهای 97و98حقوق کارمندان 50درصد اضافه شدند که متاسفانه ما از آن بی بهره شدیم وامیدمان همسان سازی مستمری بازنشستگان بود که این هم چند سال که از این سال به آن سال واز این دولت به دولت بعدی محول میشود یعنی کسانی که,همیشه پایین بودند باید همان پایین بمانندپس کجاست عدالت اجتماعی و برخورداری از حقوق یکسان....... سپاس

  لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  ثبت پاسخ