مجوز برگزاری آزمون استخدامی در صنعت آب دریافت شد

معاون وزیر نیرو از جذب ۵۰ نفر از نخبگان در مجموعه وزارت نیرو خبر داد و گفت: مجوزی برای برگزاری آزمون استخدامی در صنعت آب اخذ کرده‌ایم که بزودی ابلاغ خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مریم کارگر نجفی، معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزیر نیرو در نشست سراسری مدیران ارشد وزارت نیرو با اشاره به اینکه ۷۶ هزار نفر به طور مستقیم و ۱۰۱ هزار نفر به صورت غیر‌مستقیم با مجموعه وزارت نیرو همکاری دارند، گفت: برای نخستین بار سامانه جامع منابع انسانی با عنوان ساما ایجاد شده است و تا کنون ۱۷۶ هزار نفر از همکاران با هر نوع قرارداد در این سامانه ثبت شدند.

وی ادامه داد: صدور مجوز برای جذب نیرو در شرکت‌ها به شکل حجمی با هرنوع قرارداد و یا نیرو‌های قرارداد دائم در شرکت‌های غیردولتی از طریق سامانه انجام می‌شود. بر این اساس بعد از ورود اطلاعات در سامانه و تایید شرکت‌های مادر، مجوز جذب از وزیر نیرو اخذ می‌شود تا سرعت فرآیند کار افزایش یابد.

معاون وزیر نیرو به رتبه نخست وزارتخانه در صدور مجوز‌های الکترونیکی کسب و کار، پنجره ملی خدمات، بهره‌وری، استانداردسازی، ثبت دارایی مقامات و مسئولان، ثبت اطلاعات پرسنلی، حقوق و مزایا، سامانه پاکنا، جذب نخبگان، ارتباطات مردمی در سفر‌های استانی اشاره و بر حفظ این جایگاه تاکید کرد.

کارگر نجفی با تاکید بر اینکه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در این مجموعه نیاز به تقویت دارد، ادامه داد: اکنون در بحث حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در رتبه دوم قرار داریم، بر این اساس ضمن تاکید بر اجرای کامل آیین‌نامه، در پایان سال شرکت‌های زیر مجموعه در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان رتبه‌بندی می‌شوند که نتایج آن اعلام خواهد شد.

معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزیر نیرو بر لزوم تقویت اقدامات در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی، تکالیف اختصاصی و عمومی در بحث حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، جهاد تبیین روایت پیشرفت و نشست با نخبگان و فراهم کردن فضای اداری برای افراد توانخواه و معلولان بهزیستی تاکید کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه سنجش رضایت مردم از کارکنان دولت، خاطر‌نشان کرد: این سامانه توسط دولت ایجاد شده و در جشنواره شهید رجائی سال آینده مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بر ابلاغیه‌ها با حضور معاون وزیر نیرو و برخی از مدیران این مجموعه، یادآور شد: بخشنامه‌ها، نظام‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها، آیین‌نامه‌ها و ابلاغیه‌های آب و برق در این کمیته رصد می‌شود و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد، به طوریکه تا کنون سه گزارش توسط این کمیته به وزیر نیرو ارائه شده است و باید مورد توجه تمامی شرکت‌های زیرمجموعه قرار گیرد.

مریم کارگر نجفی با بیان اینکه از تمامی ظرفیت‌های قانونی در سطح دولت برای جذب و به کارگیری نیروی انسانی استفاده می‌شود، ادامه داد: در طرح شهید همدانی ۱۲۰ سهیمه جهت جذب فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد به وزارت نیرو اختصاص یافته و همچنین با افزایش امریه ۴۰۰ سهمیه از ابتدای بهمن ماه در سامانه باز شده و تا کنون ۳۰۰ نفر ثبت نام کرده‌اند که در این مجموعه مشغول به کار خواهند شد.

وی از جذب ۵۰ نفر از نخبگان در مجموعه وزارت نیرو خبر داد و افزود: در فراخوان جدید بنیاد ملی نخبگان ۲۲۰ نفر در مجموعه وزارت نیرو ثبت نام کرده‌اند که این موضوع تا پایان دولت سیزدهم ادامه خواهد داشت و همچنین مجوزی برای آزمون صنعت آب اخذ کرده‌ایم که بزودی ابلاغ خواهد شد.

کارگر نجفی با تاکید بر اینکه در انتصاب مدیران باید صرفا بر کارآمدی و صلاحیت‌های قانونی تمرکز کرد تا به مجموعه آسیبی وارد نشود، اظهار کرد: در مجموعه وزارت نیرو به این موضوع توجه ویژه می‌شود و جهت توسعه در این بخش، کانون ارزیابی تخصصی در پژوهشگاه نیرو ایجاد شده که انتظار است از ظرفیت این کانون به خوبی استفاده شود.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ