فعالیت ۶۷۰ هزار عضو جوان در جمعیت هلال احمر

به گزارش بازارکار و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، یعقوب سلیمانی در دیدار و گفت‌وگو با کارکنان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز تاسیس این سازمان برگزار شد، با اشاره به اینکه سازمان جوانان از نظر وظایف و ماموریت‌های بشردوستانه‌ای که بر عهده دارد، یکی از ارکان مهم جمعیت هلال احمر به‌شمار می‌رود، اظهارکرد: در راستای تحقق برنامه‌های سازمان که درگاه ورودی جوانان به سازمان امداد و نجات و داوطلبان هلال‌احمر است به تلاش خود ادامه می‌دهیم.

وی در خصوص برنامه‌های آموزشی سازمان جوانان هلال احمر ضمن تقدیر از فعالیت امداد کوهستان دختران عضو هلال احمر و برگزاری دوره دادرسان پیشرفته دختران در آذربایجان شرقی، گفت: همدلی و هم افزایی در بستری که کار فرهنگی انجام می‌شود حرف اول را می‌زند. اگر اعتقاد به کار جمعی نداشته باشیم و فعالیت‌ها به صورت جزیره‌ای انجام شود، نتایج مطلوبی به دست نخواهد آمد.

دبیرکل هلال‌احمر به لزوم جذب، آموزش، سازماندهی، حفظ و انسجام جوانان تاکید کرد و افزود: باید در سال ۱۴۰۲ برنامه‌ریزی‌های دقیق و منظمی برای حفظ و نگهداشت بیش از ۶۷۰ هزار عضو جوان که سرمایه‌های اصلی هلال احمر هستند انجام داد. کسانی که با افتخار لباس هلال احمر بر تن می‌کنند و در عرصه‌های علمی جزو برترین‌ها هستند. کما اینکه در کنکور امسال حائز رتبه‌های دو رقمی شدند. بنابراین باید بیش از پیش برای جذب و نگهداری آنها تدبیر کرد.
جوانان سرنوشت هر کشوری را تغییر می‌دهند

سلیمانی حفظ انسجام جوانان را مستلزم ایجاد بسترهای مناسب فرهنگی دانست و افزود: طی ۷۵ سال زحمت‌های زیادی برای استفاده از مهارت‌های جوانان و جذب آنها در امور بشردوستانه کشیده شده است. جوانان با هر ایده و انگیزه‌ای سرنوشت هر کشوری را تغییر می‌دهند، بنابراین جوانان تحول‌زا هستند. سرنوشت جنگ تحمیلی توسط جوانان رقم خورد. ۱۵۹ هزار نفر از شهدا ۱۳ تا ۳۵ ساله بودند.

وی با بیان اینکه ما هلال احمری هستیم و باید اصول و اهداف بشردوستانه آن را ترویج کنیم، افزود: باید برای انجام ماموریت‌های هلال احمر نگاهمان معطوف به جوانان باشد، باورهایمان را تقویت کنیم، و دقت و تعمق بیشتری در برنامه ریزی‌ها داشته باشیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر همچنین دفتر باشگاه آموزش و رسانه (باور) را که با هدف ارتقا و اعتلای روابط عمومی و اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر با محوریت داوطلبان و زمینه‌سازی برای ترویج و گسترش دانش اطلاع‌رسانی و مهارت‌های مرتبط در جمعیت هلال احمر راه‌اندازی شده، افتتاح کرد. او در مراسم افتتاح این دفتر گفت: توجه به عرصه رسانه همواره از دلایل مهم در موفقیت هر سازمان بوده و برنده، رسانه‌ای است که با سرعت و کیفیت اخبار و اطلاعات را تبادل کند.

وی تاکید کرد: جایگاه موضوع رسانه در جمعیت هلال احمر با توجه به اصول و اهداف و همچنین فعالیت‌ها، متعدد و گستردگی عملیات‌ها در جمعیت از اهمیت بالایی برخوردار است. این شرایط در جمعیت مستلزم آموزش خبرنگاران بحران است که بتوانند علاوه بر داخل کشور به عنوان خبرنگار بین‌المللی با نگاه بیرونی فعالیت کنند.

سلیمانی اظهارکرد: نیاز به کار جمعی در جمعیت هلال‌احمر در راستای کاهش آلام بشری و بشردوستی، بی‌طرفی و بی‌غرضی و ترویج فرهنگ ایثار است که همه این موارد در مرامنامه باشگاه خبرنگاران به خوبی گنجانده شده بود.

وی با بیان اینکه تلاش‌های خوبی در حال انجام است و باید با بهره‌مندی از ابزار رسانه ظهور و بروز پیدا کند افزود: جایگاه و نقشی که رسانه و اطلاع رسانی می‌تواند در مجموعه غیر دولتی و مردمی هلال احمر ایفا کند، با توجه بر اینکه مبتنی بر اهداف و اصول است، بسیار ارزشمند است.

سلیمانی با اشاره به اینکه تجربه ثابت کرده چنین تشکیلاتی آثار و برکات فراوانی همراه خواهد داشت، گفت: همدلی و هماهنگی و وحدت در انجام فعالیت‌های هلال احمر و همکاری همه سازمان نقطه قوت این باشگاه است و هر آنچه در توان ما باشد در حمایت و توسعه و تامین امکانات این حرکت انجام خواهیم داد.

منبع : بازار کار

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام جمعیت هلال احمر اینجا کلیک نمایید

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ