فراخوان جذب اعضای هیات علمی آغاز شد

اولین فراخوان جذب اعضای هیات علمی در سال ۱۴۰۲ از ۴ شهریورماه آغاز و تا پنجشنبه ۱۶ شهریورماه ادامه دارد.

به گزارش بازارکار به نقل از مهر، اولین فراخوان جذب اعضای هیات علمی در سال ۱۴۰۲ از شنبه ۴ شهریورماه آغاز و تا پنجشنبه ۱۶ شهریورماه ادامه دارد که این فراخوان دارای دو ویژگی خاص نسبت به فراخوان‌های قبلی است.
در این فراخوان برای اولین بار این فرصت فراهم شده است تا دانش آموختگان دکتری که فاقد کارت پایان خدمت هستند و یا در حال طی دوره خدمت نظام وظیفه هستند به شرط نداشتن غیبت، در فراخوان جذب شرکت و وارد رقابت جذب شوند.
طبق قول مساعد ستاد کل نیروهای مسلح، این مشمولان اگر موفق به طی فرایند جذب دانشگاه‌ها شوند به عنوان عضو هیات علمی پیمانی محسوب شده و دوران تعهد خدمت وظیفه را در دانشگاه طی می‌کنند.
همچنین برای اولین بار قبل از آغاز فراخوان، مجوزهای استخدامی از سازمان‌های امور اداری و استخدامی و برنامه و بودجه اخذ شده است و برای افرادی که فرآیند جذب را طی کنند و حکم تایید هیات مرکزی جذب را دریافت کنند بلافاصله ردیف استخدامی آنها تعریف می‌شود.
ظرفیت پذیرش در این دوره حدود ۱۶۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه های دولتی و حدود ۱۴۰۰ عضو در موسسات غیر دولتی است، همچنین این امکان فراهم شده است که افرادی که جزو سه نفر اولیه فرایند جذب در هر کد رشته محل باشند اگر به عنوان عضو هیئت علمی انتخاب نشوند و دارای شرایط علمی و عمومی باشند؛ بتوانند به عنوان حق التدریس در دانشگاه‌های دولتی و عضو پیمانی در موسسات آموزش عالی غیر دولتی مشغول فعالیت علمی آموزشی شوند.
تنها مسیر جذب عضو هیات علمی در وزارت علوم صرفا از طریق فراخوان عمومی جذب است و متقاضیان در بازه زمانی ۴ الی ۱۶ شهریورماه می‌توانند نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری مهر

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ