سازمان وظیفه عمومی: مدت خدمت سربازی تغییر نمی‌کند

۹ نظر

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مدت خدمت دوره ضرورت برابر ماده ۴ قانون خدمت وظیفه عمومی، متناسب با شرایط و نیازمندی کشور تعیین می شود و برابر آخرین ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح در سال جاری کاهش مدت خدمت دوره ضرورت، متناسب با شرایط کنونی و نیاز کشور به میزان حداقل ۱۴ ماه تعیین شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در راستای طرح تحول خدمت سربازی با شرایط فعلی، میانگین مدت خدمت در مناطق مختلف کشور و با اعمال امتیازات کسر خدمت ویژه متاهلین، کسر خدمت به تعداد فرزندان، کسر خدمت محققین و نخبگان، کسر خدمت ویژه مناطق خدمتی و... به کمتر از ۱۴ ماه رسیده و عملا دغدغه ای که مورد نظر برخی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بوده تامین شده است.

ستاد کل نیروهای مسلح به منظور تحکیم دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور، استفاده از ظرفیت های ملی و ایجاد انگیزه لازم برای جوانان در انجام خدمت وظیفه عمومی و رشد و تعالی و توانمندسازی مشمولان، با همکاری و تعامل سازنده با مجلس شورای اسلامی در سالیان اخیر ضمن افزایش حقوق سربازان در زمینه مهارت آموزی و اشتغال آنان نیز گام های موثری برداشته است.

سازمان وظیفه عمومی در این اطلاعیه عنوان کرد: کاهش مدت خدمت دوره ضرورت بیشتر از مدت تصویب شده فعلی و افزودن برخی از معافیت‌ها، باعث کمبود نیروی انسانی و کاهش بهره وری در حوزه های دفاعی و امنیتی سازمان های نیروهای مسلح می شود، براین اساس ستاد کل نیروهای مسلح تصمیمی بر تغییر مدت خدمت سربازی ندارد.

این سازمان در پایان تاکید کرد: برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح، تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی پیرامون قوانین و مقررات خدمت سربازی، سازمان وظیفه عمومی فراجا بوده و کلیه جوانان عزیز برابر اطلاع رسانی رسمی این سازمان، نسبت به برنامه ریزی برای آینده خود و مشارکت در امر تامین امنیت میهن عزیزمان اقدام کنند.

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه برنامه هفتم توسعه، متن بند «ت» ماده (۱۰۲) را اصلاح کرده و برای رفع ابهام از مصوبه مجلس مبنی‌ بر اصلاح سربازی در برنامه هفتم توسعه اعلام کرده بودند که میانگین خدمت سربازی با آموزشی به ۱۴ ماه برسد؛ یعنی حداقل ۳ ماه از خدمت تمامی سربازان کاهش پیدا می‌کند.

ای استخدام

از تجربیات دیگران استفاده کنید!

مطالعه تجربیات شرکت کنندگان آزمون‌های استخدامی سازمان‌های مختلف در دوره های گذشته می تواند نقش بسزایی در قبولی شما در سازمان مورد نظر داشته باشد.

۹ نظر برای سازمان وظیفه عمومی: مدت خدمت سربازی تغییر نمی‌کند

 • ک
  کریم
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۲، ۱۰:۳۹
  معافیت تاسن 50سالگی چه مجرد وچه متاهل .خرید خدمت هم درکار نیست ومنتظر بمانید تا50سالگی والله توفیق
  • ا
   ابراهیم پاک
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۲، ۱۸:۱۵
   من 33 سالمه و دارم میرم خدمت سربازی تا لااقل بتونم با مدرکش تا سن 40سالگی کار کنم بعدم اگه تا اونموقع کسی بهم زن بده ازدواج کنم.
   • غ
    غایب همیشگی
    ۲۹ بهمن ۱۴۰۲، ۱۵:۳۷
    تاهافشاری نشو ثارالا جان غایبین رو به افزایشن
   • ا
    امیر
    ۱۶ بهمن ۱۴۰۲، ۰۰:۱۵
    آخرش نفهمیدیم غایبین بالای 35 سال دو فرزند را معاف میکنن یا بعد از چند ماه انتظار مصوبه معافیت لغو شد
    • .
     ....
     ۱۵ بهمن ۱۴۰۲، ۱۶:۱۱
     به خشکی شانس! حداقل امکانات رفاهی (خوراک و حقوق و...) رو بهبود بدید
     • ا
      ابراهیم پاک
      ۲۳ بهمن ۱۴۰۲، ۱۸:۱۶
      دارن میدن
     • ی
      یزدان
      ۱۳ بهمن ۱۴۰۲، ۰۱:۱۲
      سلام احتمال داره در آینده تا سال 1403 تصویب بشه ؟؟
      لطفا جواب بدید ممنون
      • ب
       بهمن
       ۱۲ بهمن ۱۴۰۲، ۱۵:۳۸
       سلام آقا تکلیف غایبین بالای 35 سال با دو فرزند چی شد بلاخره
       • ع
        علی 2
        ۱۳ بهمن ۱۴۰۲، ۱۸:۵۳
        دقیقا از کی میپرسی شما؟از خود غایبین؟

       لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

       ثبت پاسخ