جذب ۲۰۵ هزار ردیف استخدامی برای آموزش‌ و‌ پرورش

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲۰۵ هزار ردیف استخدامی برای آموزش و پرورش جذب شد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از شازند، قاسم احمدی‌لاشکی پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح دبستان شش کلاسه شهدای پالایشگاه در روستای جمال‌آباد شازند، اظهار داشت: اقدام بسیار مثبت و‌ موثری در حوزه نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و نمایندگان عالی استان مرکزی در منطقه شازند انجام شده است. قطعا این ظرفیت می‌توانست در حوزه‌های دیگر هزینه شود، اما تشخیص بر این بود اگر می‌خواهید ممکلت پیشرفت کند و ۳۰ سال آینده را بسازیم باید آموزش و پرورش را دریابیم.

وی افزود: در طرح شهید سلیمانی ۲۱۰۰ پروژه در دو سال اخیر افتتاح شد، اما اطلاع‌رسانی خوبی در این زمینه صورت نگرفته است در حالی‌که باید اطلاع‌رسانی دقیقی از اقدامات دولت برای ایجاد امیدآفرینی در جامعه انجام شود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: سال ۹۵ با سختی سه هزار ردیف استخدامی معلم اخذ شد، اما در دو سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ نیز بیش از ۲۰۵ هزار ردیف استخدامی برای آموزش و پروش جذب شد، امسال ۵۰ درصد نمره کنکور سراسری بر مبنای نمره‌های پایه‌های دهم،‌ یازدهم و دوازدهم محاسبه می‌شود، ۱۲۰ نوع کنکور برگزار می‌کنیم و همه دستگاه‌ها باید در این راستا پای‌کار باشند.

احمدی‌لاشکی‌بیان کرد: در برنامه هفتم توسعه اتفاقات خوبی برای آموزش و پروش رقم خورده است، ما باید در حوزه‌ای باشیم که همه کنار ما قرار گیرند و آموزش و پرورش را به نوک قله هدایت کنیم.

وی ادامه داد: سال گذشته هر دانش‌آموزی به المپیادهای جهان اعزام شدند هیچ‌کدام دست خالی برنگشتند که این دستاورد به جهت نبوع دانش‌آموزان ایرانی و معلمان شایسته است، انتظار داریم این دستاوردها توسط رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شود و به سمع و نظر مردم برسد تا دغدغه مقام معظم رهبری در حوزه امیدآفرینی در جامعه محقق شود.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: همه ما مدیون آموزش و پرورش هستیم، معلم چرخ به تمام معنا آموزش و پرورش و‌ عنصر کلیدی است و باید نگاه ما به معلم تغییر پیدا کند، امسال طرح توانمندسازی معلمان عملیاتی می‌شود تا علم معلمان به‌روزرسانی شود و معلمان در این حوزه باید تمام توان خود را بگذارد تا به دانش‌آموزان نگاه علمی را بیاموزید.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ