اخذ مجوز استخدام ۱۹ هزار نیروی پرورشی

وزیر آموزش و پرورش گفت: همه مشکلات که فقط با بودجه حل نمی شود؛ آن معلم پرورشی که علاقه و اشتیاق کودکان را بر می‌انگیزد آیا با پول این علاقه را ایجاد کرده است؟ بله حتما پول و اعتبارات هم مهم است ولی نباید این گونه فکر کنیم که بدون پول نمی‌توان کاری کرد.

به گزارش ایسنا، رضامراد صحرایی با حضور در جمع معاونین پرورشی ادارات کل آموزش و پرورش در گفت: امروز آموزش و پرورش به اولویت کشور تبدیل شده است و این مساله خود یک اصل مهم است. باید دائما بر این مساله تاکید کنیم که اولویت بودن آموزش و پرورش به گفتمان در کشور تبدیل شود. آموزش و پرورش محل سرمایه گذاری برای آینده است مثلا بجای اینکه امروز در درمان افراد آسیب دیده اجتماعی هزینه کنیم میتوانستیم با هزینه کمتری در مدرسه از بروز آسیب جلوگیری کنیم.

وی اظهارکرد: وظیفه معاون پرورشی علاوه بر تقویت درون باید نگاه به استفاده از ظرفیت بیرون مدرسه باشد تا توجه سایر دستگاه و نهادهای فرهنگی را جذب آموزش و پرورش کنند. سپاه پاسداران، وزارت ورزش و جوانان ، ائمه جماعات ظرفیت‌های بی نظیری هستند که باید از آنان در فعالیت‌های تربیتی استفاده کنیم.

صحرایی در ادامه افزود: علاوه بر اینها، ما در ادارات کل ظرفیت‌های درونی زیادی داریم که به آن برای امر تربیت کم توجه بوده‌ایم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ۱۴۴۸ کانون پرورشی و حدود ۱۱۰۰ کانون تربیتی داریم، چه زمانی خواستیم این کانون‌ها که ظرفیتهای درونی خودمان هستند؛ با هم، هم افزایی داشته باشند. همه مشکلات که فقط با بودجه حل نمی شود؛ آن معلم پرورشی که علاقه و اشتیاق کودکان را بر می‌انگیزد آیا با پول این علاقه را ایجاد کرده است؟ بله حتما پول و اعتبارات هم مهم است ولی نباید این گونه فکر کنیم که بدون پول نمی‌توان کاری کرد.

وی خاطر نشان کرد: آن چیزی که اولیای خدا به ما آموختند این است که اگر ما در مسیر خدا قدم برداریم، خداوند متعال هم ما را یاری می کند که ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم... ذات انسان به سمت خوبی می رود و فطرت انسانی او را به سمت خیر و نیکی می برد.

صحرایی گفت: استفاده از ظرفیت‌های درونی و اتحاد با دانشگاه فرهنگیان، سازمان نوسازی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دیگر نهادهای آموزش و پرورش را جدی بگیرید.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در این دولت مجوز استخدام ۱۹ هزار نیروی پرورشی را گرفتیم، اما باز هم نیاز به نیروی پرورشی داریم. اگر یک معلم ریاضی حافظ قرآن باشد می تواند ۲۴ ساعت موظفش را در کلاس درس باشد، و مابقی آن را به امور پرورش مامور شود. برای مربیان و معلمان خود دوره تربیتی و پرورشی بگذارید.

صحرایی اظهارکرد: همچنین از تحول در قالب فعالیتها و فعالیتهای اردویی غافل نشوید. اردوها، فضای مجازی و زمان بعد از ظهرها در مدارس فرصت های بی نظیری در اختیار ما گذاشته است.

وی گفت: ایام الله همچون ایام ولادت ها و شهادت های ائمه، عباد الله همچون اهل بیت عصمت و طهارت و بیوت الله یعنی حرم های اهل بیت سه وسیله ما برای رشد بنیان های پرورشی در مدارس است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: باز هم باید به مساله آسیب‌های اجتماعی اشاره کنم. رهبری تاکید کردند که برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید فوری عمل کنید. خودمان هم می‌توانیم از ظرفیت معلمان و خانواده‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان استفاده کنیم. اطلاعات نماد را برای همین باید استفاده کنیم؛مثلا اگر ببینیم در کلاسی کودکی نیاز به کمک دارد به او توجه بیشتری شود. ان شالله برای نماد چه از نظر اعتبار و چه از نظر توجه دیگر دستگاه‌ها اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

وی خاطرنشان کرد: موضوع استخدام را هم جدی بگیرید. مربی خوب انتخاب کنید که اولین نفری که عاقبت به خیر شود خودتان باشید. مراقبت کنید برای جذب معلم پرورشی، حقی را پایمال نکنید .

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین پورثانی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: ما در قبال ۲۳۰ هزار شهید که برای اعتلای انقلاب اسلامی رفتند مسئولیت داریم. اگر می‌خواهیم کاری کنیم نیازمند یک قیام و اقدام فوری هستیم. با بخشنامه و دستورالعمل کاری از پیش نمی‌رود و در اداره تا چشم به هم بگذاریم روزمان شب شده است. حقیقتا نیازمند اقدام جهادی هستیم و باید قیام کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش انصافا دغدغه مسائل پرورشی دارد و هر روز بابت نماد و مسائل تربیتی وقت می‌گذارد و پیگیری می‌کند.

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

ثبت پاسخ