استخدام استانداری گیلان سال ۹۴ (خبر جدید)

۱۱۰ روز قبل ۱۲۱ نظر

استخدام استانداری گیلان سال ۹۴

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۷ مرداد ۹۴ – گیلان باید کشاورزی محور باقی بماند

خبرگزاری مهر : امام جمعه موقت رشت با اشاره به ظرفیت های استان گیلان در حوزه کشاورزی تاکید کرد: صنعتی شدن گیلان به صلاح اقتصاد این استان نبوده و این استان باید کشاورزی محور باقی بماند.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل پور رضا در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت کشاورزی و گردشگری را دو ظرفیت اصلی اقتصادی گیلان دانست و افزود: حتی اگر از پروژه های کارآفرینی در حوزه کشاورزی و گردشگری سودی حاصل نمی شود، نباید این دو ظرفیت را نادیده بگیریم بلکه باید مشکل را در مدیریت جستجو کرد.
خطیب جمعه رشت ادامه داد: در کشورهای دیگر با مدیریت و حمایت های ویژه کشاورزی را به درآمدزایی و اشتغال زایی رسانده اند.
وی با اشاره به برخی شایعات مبنی بر صنعتی شدن گیلان و حذف کشاورزی از اقتصاد این استان تاکید کرد: گیلان باید کشاورزی محور باقی مانده و صنعتی شدن این استان به صلاح استان و مردم نیست.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: مهمترین نشانه انسانیت، دوری از ظلم کردن به ضعفا و حمایت از ایتام است و کسی که انسان باشد، به مراحل بالای تقوا هم خواهد رسید.
وی افزود: از مراحل بعدی رسیدن به تقوا همچنین رعایت حلال و حرام و حدود خداوند است که باید با دستگیری انبیا و راهنمایی آنها باشد.
خطیب جمعه رشت با اشاره به لزوم تزکیه نفس تاکید کرد: تقوای الهی راهی بی پایان است که باید از درون هر فرد شروع شده و تا زمانی که افراد متقی با ایمان تر نشوند، افراد گناهکار با ایمان نخواهند شد.
حجت الاسلام پور رضا در ادامه با اشاره به فرارسیدن روز خبرنگار تصریح کرد: امانتداری شرط اول کار خبرنگار بوده و خبرنگارمتخصص کسی است که اخبار را بعد از درستی آزمایی منتشر کرده و با انتشار شایعات، فضای جامعه را ملتهب نمی کند.
وی همچنین به روز حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و گفت: در کشور ما صنایع کوچک باید مورد حمایت قرار گیرند ولی چند مورد اساسی درباره صنایع کوچک در گیلان وجود دارد که باید لحاظ شود.
حجت الاسلام والمسلمین پوررضا افزود: در بحث کارآفرینی نیز باید از کارآفرینان حقیقی حمایت کرد چراکه خیلی از افرادی که خود را به عنوان کارآفرین جا می زنند، تنها به دنبال کسب رانت های ویژه و وام های کار آفرینی بوده اند.
وی تصریح کرد: وام هایی که کارآفرینان غیر واقعی دریافت کرده اند، امانتهای مردم در دست بانکداران بوده که باید برای هدر دادن آنها پاسخگو باشند.
خطیب جمعه رشت در ادامه با اشاره به اظهارات مقامات آمریکا و غرب و تکرار ادعاها و تهدیدها علیه ایران تاکید کرد: کسانی که می خواهند رفتار مقامات غربی را تحلیل کنند باید چرایی مبارزه آمریکا با ملت ایران و فریبکار و بدعهد بودن آمریکا و دولت های غرب را در نظر داشته و بر این اساس تحلیل های خود را ارائه دهند.


خبر ۳۱ تیر ۹۴- اتحادیه تعاونی‌های منابع طبیعی و آبخیزداری در سطح ملی فعال می‌شود

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: اتحادیه تعاونی‌های منابع طبیعی و آبخیزداری، همسو با اهداف سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در توسعه، احیا و مدیریت منابع طبیعی به عنوان بازوان توانمند و همیاران ارزشمند اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری فعال خواهد شد.
مهندس زارع در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، با اشاره به توانمندی شرکت‌های تعاونی کوچک و بزرگ در امور مرتبط با مرتع، جنگل و منابع طبیعی و آبخیزداری در گیلان، اظهار کرد: اکثریت این شرکت‌های تعاونی دارای اعضای تحصیل کرده و دانش‌آموخته و افراد با تجربه در زمینه منابع طبیعی هستند و با بهره‌گیری از توانمندی‌های آنها در زمینه حفاظت از انفال و بهره‌برداری اصولی و منطقی از منابع موجود می‌توان گام‌های بسیار موثری در صیانت از منابع طبیعی و ایجاد اشتغال در این زمینه برداشت.
وی گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ شرکت تعاونی مرتبط با قریب به ۸۰۰ عضو در استان گیلان وجود دارد که با سازماندهی و ایجاد تشکیلاتی که بنا بر سیاست‌های کلان سازمانی داریم، این تشکل‌ها در قالب اتحادیه تعاونی‌های منابع طبیعی و آبخیزداری منسجم شده و همسو با اهداف سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و بسته به شرایط استان و امکانات بالقوه گیلان در توسعه، احیا و مدیریت منابع طبیعی به عنوان بازوان توانمند و همیاران ارزشمند اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری فعال خواهند شد.
‌زارع از اجرای این طرح در سطح ملی خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اقدامات موثر استان و پیشگامی گیلانیان در این امر، یک گیلانی به عنوان یکی از سه عضو هیات موسس اتحادیه مذکور در سطح کشور انتخاب و مشغول فعالیت بوده که همین امر موجب افتخار استان است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از حمایت‌های دولتی برای اجرای دقیق این طرح خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با تشکیل اتحادیه استانی و انسجام تعاونی‌ها رونق بیشتری در معیشت اعضای شرکت‌های تعاونی مرتبط بوجود آمده و با مشارکت آنها در پروژه‌ها و طرح‌های حفاظت و صیانت از منابع طبیعی زمینه حضور بیشتر مردم در توسعه و گسترش منابع طبیعی فراهم شود، مضاعف بر اینکه موجب افزایش اشتغال در این بخش بسیار حساس اقتصادی نیز خواهد بود.


خبر ۲۹ تیر ۹۴ – گردشگری دریایی بستر اشتغال پایدار در گیلان

خبرگزاری فارس : به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، دریا ظرفیتی بزرگ برای توسعه جوامع محسوب می‌شود و گیلان از این موهبت الهی با ۳۰۰ کیلومتر ساحل و همجواری با چهار کشور جمهوری آذربایجان، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان در دریای خزر برخوردار است.
استفاده از منابع و ذخایر دریا برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در تمام مناطق کشورهای دارای دریا پیگیری می‌شود و در این راستا گردشگری دریایی از قابلیت‌های ویژه برای توسعه در گیلان است.
سال‌های گذشته استفاده از ظرفیت دریا تنها به صید و گردشگری ساحلی محدود شده بود، اما اکنون رویکرد جدید مسئولان برای استفاده از بستر مغفول مانده ساحل و دریا برای ایجاد اشتغال پایدار در گیلان است.
کمیته راهبردی گردشگری دریایی گیلان تشکیل شد
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به تشکیل کمیته راهبردی گردشگری دریایی در استان اظهار کرد: کمیته مذکور در راستای توسعه و تحقق برنامه‌های کلان توسعه گردشگری دریایی و به منظور هماهنگی در طرح، برنامه‌ریزی و تعامل بین دستگاه‌های مربوطه با استفاده از ظرفیت، همکاری و همفکری متخصصان و صاحب‌نظران مجرب در حوزه‌های مختلف دریایی بخش خصوصی و دولتی با درک اهمیت بهره‌برداری از قابلیت‌های موجود تشکیل شده است.
رضا علیزاده با بیان اینکه کمیته راهبردی گردشگری دریایی به منظور ایجاد اشتغال، فقرزدایی، ارزآوری و توسعه صنعت گردشگری، دریانوردی و خطوط کشتیرانی مسافری در گیلان تشکیل شده است، تصریح کرد: تمام فعالیت‌هایی که توسط گردشگر با اهداف تفریحی، گردشگری و مسافری در محیط رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، سدها، تالاب‌ها، سواحل مربوطه و فرا ساحلی انجام می‌شود را گردشگری دریایی می‌نامند.
وی گردشگری دریایی را شامل مجموعه‌ای از خدمات مدیریتی، آموزشی، بازاریابی، گردشگری، حمل و نقل، امور گمرکی، بیمه، تبلیغات و تسهیل در امر ورود و خروج گردشگران عنوان کرد و افزود: گردشگری دریایی با هدف توسعه مبادلات بازرگانی خدمات در حوزه دریا در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی، توسعه صادرات خدمات، کسب درآمدهای ارزی، تبادل و انتقال دانش فنی و فناوری‌های پیشرفته، بسط مناسبات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و توسعه اشتغال انجام می‌شود.
علیزاده از تشکیل کارگروه‌های تخصصی کمیته راهبردی گردشگری دریایی گیلان خبر داد و بیان کرد: کارگروه استفاده از دریا برای مقاصد پزشکی با هدف استفاده از موجودات دریایی در طب سنتی، استفاده از دریا در راستای راه‌اندازی کشتی‌های بیمارستانی به منظور ارتقای سطح سلامتی و مداوای بیماران در مناطق ساحلی و جزایر و ساخت مجتمع‌های آب‌درمانی و ماساژ مجهز در کنار سواحل زیرنظر متخصصان طب دریا تشکیل شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بر ایجاد انواع تاسیسات، موسسه‌ها و ساخت شناور و صنایع ساحل و فراساحل در استان تاکید کرد و گفت: ایجاد مجموعه دهکده‌های دریایی، تبدیل جزایر به مقاصد گردشگری با رویکرد استفاده از تفریح‌های دریایی، اکوتوریسم دریایی و سلامت در استان پیگیری می‌شود.
وی خواستار ساخت بنادر گردشگری در گیلان شد و خاطرنشان کرد: ساخت جزایر مصنوعی، ساخت کشتی‌های گردشگری، ساخت هتل‌های دریایی، ساخت موزه‌های دریایی، ساخت پارک آبی در کنار ساحل، ساخت قایق‌های کف شیشه‌ای به منظور دیدن آبزیان دریا، ساخت پلاژهای دریایی و ایجاد پارکینگ شناورهای دریایی تفریحی در ساحل از برنامه‌های کمیته راهبردی گردشگری در استان است.
علیزاده گردشگری دریایی بر پایه زیست بوم‌ها را حائز اهمیت خواند و یادآور شد: ساخت آکواریوم‌های بزرگ طبیعی، استفاده از شناورهای از رده خارج شده در دریا برای ساخت زیستگاه‌های مصنوعی آبزیان دریایی برای مقاصد گردشگری و علمی، ساخت پارک دلفین‌ها در ساحل دریا، توسعه و ایجاد جنگل‌های دریایی، ساخت ژئوپارک‌های دریایی و ایجاد زیستگاه‌های حفاظت شده برای پرندگان و جانوران دریایی توسط کمیته راهبردی گردشگری در استان پیگیری می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه گردشگری بر پایه غذاهای دریایی از موضوع‌های مهم محسوب می‌شود، اظهار کرد: ایجاد رستوران‌های دریایی ثابت و سیار با توجه به وجود ۱۵۰ نوع غذای دریایی در استان تاثیرگذار است.
وی توسعه اجتماعی و توانمندسازی جوامع محلی با گردشگری دریایی را امکانپذیر عنوان کرد و افزود: ایجاد کارگاه‌های تولیدی صنایع دستی دریایی، تولید و فروش محصولات در سایت‌های مربوطه، راه‌اندازی موزه‌های ثابت و سیار دریایی با استفاده از توانمندی‌های موجود، ایجاد و استفاده نمادین از بناهای مرتبط با فرهنگ دریایی برای مقاصد گردشگری و آشنایی جامعه با تاریخ دریانوردی کشور و برگزاری جشنواره‌های دریایی و ساحلی در توسعه گردشگری دریایی مهم است.
علیزاده ایجاد ورزش‌ها و تفریح‌های آبی و طراحی کاروان‌های گردشگری دریایی را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: تعریف مقاصد جدید گردشگری با رویکرد گردشگری دریایی، طراحی کاروان‌های گردشگری دریایی، اکوتوریسم دریایی و سلامت، ایجاد، راه‌اندازی و ساماندهی فعالیت‌های مربوط با ورزش‌ها و تفریح‌های آبی شنا، اسکی روی آب، قایقرانی، جت‌اسکی، غواصی و واترپلو، برگزاری مسابقه‌های ورزشی در دریا و کنار ساحل و انجام فعالیت‌های تفریحی، ورزشی، فرهنگی و علمی در داخل محیط‌های آبی و ساحلی در کمیته راهبردی گردشگری دریایی گیلان پیگیری می‌شود.
سردرگمی سرمایه‌گذاران دریایی گیلان برطرف می‌شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به متولیان متعدد گردشگری دریایی در استان اشاره کرد و گفت: اداره بنادر و کشتیرانی، شرکت سهامی آب منطقه‌ای، سازمان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری و… با توجه به بخشنامه‌های موجود هر کدام متولی بخشی از ساحل و دریا در گیلان هستند.
حجت شعبانپور با بیان اینکه اگر نتوانیم دستگاه‌های مذکور را هماهنگ کنیم سرمایه‌گذاران دریایی در گیلان دچار سردرگمی می‌شوند، تصریح کرد: در تمام دنیا برای ایجاد اشتغال به طرف دریا می‌روند اما این اتفاق در گیلان نیفتاده و نیروهای ما مجبورند به استان‌های دیگر بروند.
وی بر برطرف کردن مشکل سرمایه‌گذاران دریایی در گیلان تاکید کرد و افزود: احیا و بهره‌برداری از نعمت الهی ساحل و دریا برای ایجاد اشتغال مهم است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به وضعیت کشتی میرزا کوچک در زمینه گردشگری، بیان کرد: اسفند ماه سال گذشته اجازه پهلوگیری کشتی میرزا کوچک در بندر انزلی صادر شده و این کشتی می‌تواند از ترمینال مسافری این بندر استفاده کند.
شعبانپور شرط تردد کشتی میرزا کوچک در آب‌های داخلی و خارجی را اخذ گواهینامه‌های مربوطه دانست و یادآور شد: زمانی که هوا مناسب نیست از کشتی میرزا کوچک به عنوان هتل، رستوران و کافی‌شاپ استفاده می‌شود و در این زمینه مجوزهای لازم صادر شده است.


خبر ۳ تیر ۹۴ – اشتغال ۳۰ هزار نفر در صنعت فرش گیلان

خبرگزاری فارس : به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدعلی نجفی ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان با اشاره به عملکرد صندوق کارآفرینی امید اظهار کرد: سال‌های گذشته عملکرد صندوق مذکور خوب نبود و بازپرداخت تسهیلات انجام نشده است.
وی بر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی توسط صندوق کارآفرینی امید تاکید کرد و افزود: روان‌سازی پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال خانگی حائز اهمیت است.
نجفی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات باید در راستای ایجاد اشتغال باشد، تصریح کرد: فرمانداران باید در پرداخت تسهیلات نظارت داشته باشند تا ریالی از اعتبارات هدر نرود.
استاندار گیلان خواستار جلوگیری از دامن زدن به تورم شد و بیان کرد: تسهیلات باید در راستای اشتغال، تولید و رونق باشد.
وی توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، آی.تی و دولت الکترونیک را خواسته مسئولان در گیلان عنوان کرد و گفت: امسال دولت الکترونیک باید در گیلان راه‌اندازی شود و عقب‌ماندگی در این زمینه زیبنده استان نیست.
نجفی با اشاره به اینکه دولت الکترونیک موجب شفاف‌سازی فعالیت‌ها می‌شود، خاطرنشان کرد: توسعه دولت الکترونیک جزو اندیشه‌های جدید در استان است.
استاندار گیلان به فعالیت‌های خوب انجام شده در صنعت فرش گیلان اشاره کرد و یادآور شد: امسال تقاضای ۳۰ هزار شغل در صنعت فرش استان را داریم و این امر باید عملیاتی شود.
وی با تاکید بر کمک به رونق بازارچه فرش گیلان، اظهار کرد: استعداد هنرهای دستی خوبی در استان وجود دارد و صنعت فرش از سالم‌ترین و پاک‌ترین اشتغال محسوب می‌شود.
نجفی خواستار استفاده از فرصت فرشبافی در خانه‌ها شد و بیان کرد: پرداخت یارانه خدمت به مردم نیست ضمن اینکه پرداخت یارانه به نیازمندان از سیاست‌های دولت است.
استاندار گیلان بر رونق اشتغال خانگی در استان تاکید کرد و افزود: گل و گیاه یکی از فرصت‌های ایجاد اشتغال است و باید توسعه پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از اشتغال باید از طریق کشاورزی در گیلان ایجاد شود، تصریح کرد: دستگاه‌ها موظف هستند در بخش کشاورزی همکاری داشته باشند.
نجفی به اقدام‌های خوب انجام شده در اشتغال جوانان اشاره کرد و گفت: کمک به باشگاه‌های ورزشی باید تداوم داشته باشد.


خبر ۲۴ خرداد ۹۴ – لزوم تحقق اشتغال ۴۰ درصدی در بخش کشاورزی 

خبرگزاری ایسنا : استاندار گیلان گفت: همه اندیشه استان باید حداقل ۴۰ درصد به سوی کشاورزی باشد و انتظار داریم در بحث اشتغال ۴۰ درصد را از بخش کشاورزی داشته باشیم.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، دکتر محمدعلی نجفی، امروز در دیدار با معاونین و مدیران ستادی شهرستان‌های سازمان جهادکشاورزی که به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی برگزار شد، با بیان اینکه بخش کشاورزی در استان گیلان فعال و پویاست، اظهار کرد: انتظارات ما فراتر از وضعیت موجود است زیرا برنج در گیلان مظلوم واقع شده و با توجه به اینکه بخش عظیم اقتصاد مردم و کشاورزان به برنج اختصاص دارد، اما هنوز شاهد نمایش مطلوب این بخش در استان و کشور نیستیم و کمتر به آن پرداخته می‌شود.
وی با بیان اینکه صداقت، راستگویی و امانتداری مشی اصلی مسئولان استان در ارتباط با مردم است، افزود: هرگاه ما صادقانه با مردم رفتار کنیم برکات و ثمرات آن از جانب خداوند به جامعه و در نهایت به مردم باز می‌گردد.
نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: ما بعنوان مسئولان، تحقق این صداقت و راستگویی را رصد می‌کنیم و هرجا که مغایرتی با این امر احساس کنیم به صورت جدی برخورد خواهیم کرد.
دکتر نجفی با اشاره به سفر هیئت دولت به گیلان و رهاورد‌های خوبی که برای مردم به ویژه کشاورزان داشته است، خاطرنشان کرد: همه اندیشه استان باید حداقل ۴۰ درصد به سوی کشاورزی باشد و انتظار داریم در بحث اشتغال ۴۰ درصد را از بخش کشاورزی داشته باشیم.
استاندار گیلان جلوگیری دولت از واردات بی‌رویه برنج را دارای اثرات مثبت خواند و گفت: در سال قبل از ۹۱، شاهد مشکلات زیادی از سوی واردات بی‌رویه برنج بودیم زیرا راحت‌ترین و بی دردسرترین کار، واردات بود. البته کشور و استان با ضربه به اقتصاد و تولید داخلی تاوان آن را داد. در آن سال‌ها هزار و ۹۵۰ تن واردات برنج داشتیم، در حالی که کشور می‌توانست حداکثر ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن واردات داشته باشد.
وی ‌یادآور شد: علیرغم تاکیدات دولت مبنی بر عدم واردات برنج گاهی شاهد واردات بی‌رویه آن در بازارچه‌های مرزی هستیم که باید به صورت جدی با آن برخورد شود.
نجفی با بیان اینکه دولت امسال نیز در صورت لزوم برای ایجاد شور و رغبت در کشاورزان، وارد خرید توافقی برنج می‌شود، اضافه کرد: این کار موجب می‌شود مردم همواره دولت را در کنار خود احساس کنند.
وی با تاکید بر لزوم مدیریت آب در زمین‌های کشاورزی همزمان با افزایش دمای هوا در روزهای آتی و تبخیر شدید آب‌های سطحی، بیان کرد: کشاورزان باید حداکثر صرفه‌جویی را در مصرف آب داشته باشند و اجازه ندهند حتی یک مترمربع از زمین‌های کشاورزی استان خشک شود.
استاندار گیلان در ادامه از پرداخت بدهکاری ۵۰ میلیارد تومانی برای خرید برگ سبز چای در استان خبر داد و متذکر شد: ما به دنبال این نیستیم که چای موجود در انبارها که قدمت چندین ساله دارد به بازار عرضه شود زیرا از نظر بهداشت و استاندارد از کیفیت مطلوب برخوردار نیستند. باید به چای نیز مانند برنج توجه جدی شود.
نجفی برنج گیلان را باکیفیت‌ترین برنج دنیا دانست و خاطرنشان کرد: همانطور که از سراسر دنیا برای کشف شیوه کشت برنج به ایران و گیلان سفر می‌کنند، باید شاهد این اتفاق در بخش چای نیز باشیم.
استاندار گیلان خواستار حفظ اراضی ملی در بخش منابع طبیعی شد و تصریح کرد: ما باید با مجوز دادن به سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی شاهد ارتقای این بخش باشیم و از تغییر کاربری‌های بی مورد جلوگیری کنیم.
وی در پایان با اشاره به کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در کشور، عنوان کرد: در استان گیلان هم رتبه بیکاری از دوم کشور به هفتم یا هشتم در پایان سال ۹۳ رسید و این اقدامی خوب البته ناکافی است. ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی یکی از راه‌های تحقق این امر است.


خبر ۵ خرداد ۹۴ – نگاهی به وضعیت اشتغال امروز در گیلان ‌

خبرگزاری ایسنا : فشار اقتصادی برای کسانی که فاقد کارند، بسیار زیاد است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، کار و داشتن شغل از نیازهای ضروری افراد جامعه محسوب می‌شود. افزایش جمعیت و کمبود تقاضای نیروی کار و اتوماسیون، مهم‌ترین علل بیکاری هستند. یک عامل مهم بیکاری، افزایش رقابت بین‌المللی در صنایعی است که پیشرفت روزافزون غرب بر پایه آن بنیاد نهاده شده بود.
یکی از عوامل دیگر بیکاری عدم برنامه‌ریزی درست دولت و خانواده است. بیکاری برای کسانی که به داشتن شغل ثابت و مطمئن عادت کرده‌اند، می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد. مستقیم‌ترین نتیجه بیکاری، از دست دادن درآمد است. فشار اقتصادی برای کسانی که فاقد کارند بسیار زیاد است و جمعیت افراد فاقد کار در گیلان مطلوب نیست و به همین جهت ایجاد و توسعه اشتغال از اولویت‌های کاری مسئولین استان قرار گرفته است.
ایزددوست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در جلسه اشتغال استان گفت: در سال گذشته متعهد بودیم تا برای ۳۷ هزار و ۵۰۰ نفر در گیلان اشتغال ایجاد شود و به این تعهدات عمل شد.
وی اضافه کرد: ۸ دستگاه گیلان در جهت ایجاد اشتغال بیش از تعهدات خود عمل کردند.
ایزددوست با بیان اینکه همکاری بانک‌ها برای ایجاد اشتغال در گیلان مطلوب بوده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته بانک‌های استان ۹ درصد بیشتر از سال ۹۲ در این حوزه پرداختی داشتند.
همکاری بانک‌ها در توسعه اشتغال گیلان بیشتر شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تصریح کرد: امیدواریم همکاری بانک‌ها در جهت توسعه اشتغال گیلان بیش از سال گذشته باشد.
محمدحسین اصغریان معاون مدیریت منابع‌انسانی استانداری گیلان و یکی از اعضای کارگروه اشتغال استان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه شاهد فاکتورهای خوب اقتصادی در گیلان هستیم، گفت: ترقی و پیشرفت استان را مرهون حمایت همه اقشار جامعه هستیم.
وی تصریح کرد: طبق گزارش مرکز آمار ایران، وضعیت اشتغال در گیلان بهبود یافته است.
همچنان درصد بیکاری گیلان بالاست
وی با اشاره به اینکه علیرغم پیشرفت‌ها در جهت توسعه اشتغال، گیلان همچنان با درصدهای بالای بیکاری همراه است، خاطرنشان کرد: همت‌ها را باید دو برابر کنیم.
اصغریان با بیان اینکه در جهت بهبود اشتغال استان ۲۱۲ میلیار تومان از سوی بانک‌ها در سال گذشته پرداخت شد، تصریح کرد: لازم است بانک‌ها نیز در نوع مصارف منابع خود مدیریت موثرتری در جهت ایجاد اشتغال بیشتر در گیلان داشته باشند.
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دکتر محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز با اشاره به تأکید رئیس‌جمهور درخصوص توسعه و پیشرفت و خروج از رکود در سال ۹۴ گفت: این بحث از سال گذشته در گیلان به صورت جدی آغاز شده و در سال ۹۴ محوریت فعالیت‌های ما با ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است.
آسیب‌های موجود گیلان ناشی از بیکاری است
وی بخشی از آسیب‌های موجود در جامعه را از بیکاری دانست و افزود: دستگاه‌ها موظف هستند، براساس سیاست ابلاغی دولت در بخش‌هایی که به آنان سپرده می‌شود را حول محور اشتغال اجرایی کنند.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه به رغم تلاش‌های ارزشمند در بخش صنعت و تجارت گیلان فاصله زیاد تا نقطه مطلوب داریم، گفت: تا پایان سال با تدابیری که اتخاذ خواهد شد، درصد قابل توجهی از طرح‌های نیمه تمام باید از آمار حذف شود.
وی ظرفیت موجود ایجاد اشتغال در بحث سلولزی را بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت: منابع‌طبیعی و جهاد کشاورزی باید به صورت ویژه منابع لازم را در اختیار این بخش قرار دهند.
اجازه پرداخت بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌ها داده شد
استاندار همچنین با اشاره به اینکه در سفر رئیس‌جمهور به گیلان اجازه پرداخت بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به بانک‌ها داده شده است، خاطرنشان کرد: این جزء مطالبات استان گیلان است و پیگیر اجرای مصوبات سفر در تمامی بخش‌ها هستیم.
وی با بیان اینکه عملکرد سازمان‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و جهاد کشاورزی استان در ایجاد اشتغال رضایتمند نیست، یادآور شد: در سراسر استان ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و استعدادهای بالقوه‌ای هم در بحث گردشگری و هم در بخش کشاورزی وجود دارد که متأسفانه حرکت قابل قبولی انجام نگرفته است و در صورتی که تحول لازم در بحث اشتغال در این دستگاه‌ها مشاهده نشود، تصمیم دیگری اتخاذ خواهد شد.
دکتر نجفی خاطرنشان کرد: امسال تلاش خواهیم کرد تا درصد اشتغال استان را تا سطح قابل قبولی در کشور بالا ببریم.
بعضی از سازمان‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌ها به وعده‌های خود عمل نکردند
وی عملکرد بانک‌های عامل استان را پس از ابراز نگرانی ماه‌های گذشته مثبت ارزیابی کرد و افزود: بعضی از سازمان‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری وابسته به رغم وعده‌هایی که به استان دادند متأسفانه تاکنون اقدام موثری در بحث سرمایه‌گذاری انجام نداده‌اند که اگر حرکت مناسبی را انجام ندهند، در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور معرفی خواهند شد.
دستگاه‌ها از فرصت‌ها در جهت ایجاد اشتغال استفاده کنند
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، غلامعلی جعفرزاده از نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش ۱.۱ درصدی نرخ بیکاری گیلان از استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی قدردانی کرد و گفت: ۲۲ ماده در بودجه سال ۹۴ فرصت‌های ایجاد اشتغال پیش‌بینی شده است که نقش دستگاه‌ها برای استفاده از فرصت‌های قانونی موجود بسیار بااهمیت است.
وی به شرکت‌های بزرگ اقتصادی موجود در دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و افزود: مدیران این دستگاه‌ها تمهیدات لازم برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های مذکور در گیلان را فراهم کنند.


 خبر ۴ خرداد ۹۴ –  ایجاد اشتغال توسط آبزی پروری

خبرگزاری ایرنا : انزلی – ایرنا – استاندار گیلان دریا محوری را از بحث های مهم دولت و استان دانست و آبزی پروری را از فرصت های مهم ایجاد اشتغال و تولید در استان عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی نجفی روز دوشنبه در جمع مدیران شیلاتی و فرمانداران استان اظهار کرد :۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد زیرساخت های امر پرورش ماهی در قفس طی دو سال از سوی دولت اختصاص یافته ضمن آنکه بانک ها نیز پرداخت ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در این بخش را متقبل شده اند.
وی با اشاره به تعیین تولید ۱۰ هزار تن ماهی از طریق پرورش ماهی در قفس متذکر شد: باید با ایجاد زمینه لازم برای سرمایه گذاران ، زیرساخت ها و امکانات اولیه و بچه ماهی و تسریع در صدور مجوز، به دنبال افزایش این رقم باشیم .
استاندار گیلان با بیان این که مسوولیت اصلی کار با شیلات است، تاکید کرد: دستگاه های اجرایی موظفند طی ۱۰ روز به استعلام ها پاسخ دهند و شیلات حداکثر طی ۲۰ روز مجوز برای سرمایه گذاری صادر کند .
وی با اشاره به توجه رییس جمهوری به مباحث آبزی پروری گفت: مدیران موظفند اشکالات و نگرانی هایی که در بحث های مختلف از جمله محیط زیست و آب منطقه ای وجود دارد را رفع کنند و روش هایی ارائه دهند که کمترین مشکل اتفاق بیفتد ولی اصل موضوع باید انجام شود.
استاندار گیلان ادامه داد: کار باید به صورت اصولی پی گیری شود؛ شرکت های دارای سرمایه و دانش کار وارد عرصه پرورش ماهی در قفس شوند و با توجه به عدم تولید ملزومات مورد نیاز این نوع آبزی پروری نسبت به خرید آن از کشوری دارای تجربه و توانمندی لازم در تولید استفاده شود .
وی با اشاره به این که قیمت بالای ماهی یکی از عوامل موثر بر پایین بودن سرانه مصرف ماهی در کشور است، پرورش ماهی را نه تنها برای ایجاد اشتغال و تولید پروتئین مورد نیاز مردم، بلکه برای کاهش قیمت و امکان مصرف راحت اقشار مختلف تاثیرگذار خواند .
گیلان با تولید بالغ بر ۴۷ هزار تن ماهیان گرمابی و سردآبی، از استان های برتر در بحث تولیدات شیلاتی است.


خبر ۱۹ اردیبهشت ۹۴ –  اشتغال بیش از ۷ هزار گیلانی نتیجه طرح های اقتصاد مقاومتی

با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در گیلان برای ۷ هزار و ۱۷۵ نفر شغل ایجاد شده است .
رییس بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان امروز با اعلام این خبر گفت:این افراد در ۲ سال گذشته با بهره برداری از ۲ هزار و ۳۲۱ طرح اقتصاد مقاومتی، مشغول بکار شدند.
سرهنگ تجربه کار افزود: برای اجرای این طرح های اقتصاد مقاومتی ۲۱۶ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است .
به گفته وی بیشتر طرح های اقتصاد مقاومتی گیلان مربوط به تولید قارچ ، پروش ماهی وماکیان است


استخدام در آتش نشانی های استان گیلان

استانداری گیلان برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداریهای شهرهای (خشکبیجار-تالش-رودسر-بندرانزلی-کومله-لوندویل-مرجقل-رشت-لیسار) تعداد ۶۳ نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای تخصصی و عملی و گزینش به صورت پیمانی استخدام می نماید.

برای مشاهده آگهی و شرایط استخدام اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۳ دی ۹۳: نتایج استخدامی اداره کل بیمه سلامت اعلام شد
فهرست قبول شدگان آزمون استخدامی پیمانی مورخ ۹۲/۴/۱۴ اداره کل بیمه سلامت استان گیلان

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید


 خبر ۱۳ دی ۹۳ : نتایج استخدامی هواشناسی اعلام شد

فهرست پذیرفته شدگان اصلی وذخیره آزمون استخدامی مورخه ۱۴/۰۴/۱۳۹۲فهرست پذیرفته شدگان اصلی وذخیره آزمون استخدامی مورخه ۱۴/۰۴/۱۳۹۲ بشرح ذیل اعلام میگردد.

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید


خبر ۱۰ دی ۹۳: اسامی نهایی قبول شدگان آزمون استخدامی مورخ ۱۴/۰۴/۹۲

باستناد نامه شماره ۲۴۳۴۲/۶/۸۰/۹۳ مورخ ۰۴/۱۰/۹۳ معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان فهرست نهایی قبول شدگان آزمون استخدامی مورخ ۱۴/۰۴/۹۲ این اداره کل به شرح جدول ذیل اعلام می گردد.جذب نهایی پذیرفته شدگان اصلی آزمون پس از طی مراحل گزینش و سایر مراحل استخدام خواهد بود.دعوت به کار نفرات ذخیره منوط به انصراف نفرات اصلی می باشد.

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید


خبر ۹ دی۹۳: قابل توجه شرکت کنندگان محترم آزمون استخدامی مورخ ۱۳۹۲/۴/۱۴ استانداری گیلان
با عنایت به نامه شماره ۹۳/۸۰/۶/۲۴۳۴۲ مورخ ۹۳/۱۰/۴ استانداری محترم گیلان به پیوست اسامی یک و نیم برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مذکور جهت اطلاع اعلام می گردد.
بدیهی است تمامی نفرات اصلی و ذخیره از تاریخ ۹۳/۱۰/۱۴ لغایت ۹۳/۱۰/۱۶ با در دست داشتن مدارک ذیل به واحد امور اداری واقع در میدان دکتر حشمت –ساختمان شماره یک اداره کل راه و شهرسازی گیلان مراجعه نمایند .ضمنا جذب نهایی قبول شدگان منوط به تایید معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و تامین اعتبار از سوی معاونت محترم برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهورو انجام مراحل گزینش می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت مراجعه حضوری:
۱- ۶ قطعه عکس
۲- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
۳- آخرین مدرک تحصیلی

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

اعلام نتایج آزمون استخدامی شهرداری های تازه تاسیس

برای مشاهده نتایج آزمون شهرداری های تازه تاسیس اینجا کلیک کنید

استانداری گیلان برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداریهای شهرهای تازه تاسیس استان (شهرهای لولمان،حویق ،چوبر، رودبنه، بره سرعمارلو، اسالم ، ماکلوان ،لیسار و رانکوه) از محل سهمیه استخدامی شماره ۲۲۰/۹۲/۱۸۸۱۴ مورخ ۱۳۹۳/۱۱/۱۴ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و نامه شماره ۱۰۴۹۳ مورخ ۹۳/۰۳/۲۱ سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور درنظر دارد تعداد ۵۴ نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای تخصصی ، عملی ، مصاحبه و گزینش بصورت پیمانی برای خدمت در شهرهای تازه تاسیس استان گیلان بشرح ذیل استخدام نماید:

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

ردیفرشته شغلیمحل جغرافیایی خدمتتعدادجنسیتشرایط احراز
مردزن
۱اتش نشانشهرداریهای بره سر عمارلو(۱نفر)-چوبر(۲نفر)-حویق(۲نفر)-رانکوه(۱نفر)-رودبنه(۱نفر)-لولمان(۱نفر)-ماکلوان(۲نفر)۱۰ نفرمرددارابودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه –دارابودن گواهینامه فوق دیپلم در یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح ، مدیریت عملیات امداد و نجات ، مدیریت امور امداد ، ایمنی و اتش نشانی ، مدیریت عملیات حریق و حوادث ، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفاء حریق، امداد و نجات ، بهداشت حرفه ای
۲راننده وسیله نقلیه تندروی سنگین برای تصدی پست اتش نشان رانندهشهرداریهای چوبر(۳ نفر)-رانکوه(۲نفر)-رودبنه(۲نفر)-لولمان(۱نفر)-لیسار(۱نفر)ماکلوان (۱نفر)۱۰ نفرمرددارابودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه –دارابودن گواهینامه فوق دیپلم در یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح ، مدیریت عملیات امداد و نجات ، مدیریت امور امداد ، ایمنی و اتش نشانی ، مدیریت عملیات حریق و حوادث ، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفاء حریق ، امداد و نجات ، بهداشت حرفه ای*دارا بودن گواهینامه پایه یک برای داوطلبین این رشته الزامی می باشد.
۳مسئول خدمات مالیشهرداریهای حویق(۱نفر )-رانکوه(۱نفر )- ماکلوان(۱نفر )۳ نفرمرددارابودن گواهینامه فوق دیپلم در رشته تحصیلی حسابداری (کلیه گرایش ها)
۴کارشناس امور اداریشهرداریهای اسالم(۱نفر )-بره سرعمارلو(۱نفر )-چوبر(۱نفر )-لیسار(۱نفر )، حویق(۱ نفر)۵ نفرمردزندارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مدیریت (کلیه گرایش ها بجز گرایش مدیریت ورزش) ، مهندسی صنایع (کلیه گرایش ها) ، اقتصاد (کلیه گرایش ها)
۵مامور حراستشهرداریهای چوبر(۱نفر ) –لیسار (۱نفر )۲ نفرمرددارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مدیریت (کلیه گرایش ها) بجز گرایش مدیریت ورزش ،علوم اجتماعی (کلیه گرایش ها)، روان شناسی (کلیه گرایش ها) ،حقوق (کلیه گرایش ها)، علوم سیاسی
۶کارشناس تحلیلگر سیستمشهرداریهای اسالم(۱نفر ) –بره سرعمارلو(۱نفر )- حویق (۱نفر )-رانکوه (۱نفر )-رودبنه (۱نفر )-لولمان (۱نفر )-لیسار (۱نفر )۷ نفرمردزندارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی کامپیوتر (کلیه گرایش ها) و مهندس فناوری اطلاعات ، مهندسی صنایع (کلیه گرایش ها)
۷متصدی امور دفتریشهرداریهای چوبر (۱نفر ) –لیسار (۱نفر )-ماکلوان (۱نفر )۳ نفرمردزندارابودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه – دارابودن گواهینامه فوق دیپلم در یکی از رشته‏های حسابداری (کلیه گرایش ها) ، کامپیوتر (کلیه گرایش ها ) ، فناوری اطلاعات ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، مدیریت (کلیه گرایش ها)
۸مهندس راه و ساختمانشهرداریهای بره سر عمارلو(۱نفر )-حویق(۱نفر )-رودبنه(۱نفر )-ماکلوان(۱نفر )-اسالم(۱نفر )-لولمان(۱نفر ) -چوبر (۱نفر)۷ نفرمردزندارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی عمران ( گرایش مهندسی و مدیریت ساخت ،گرایش سازه ، گرایش سیستم های اطلاعات جغرافیایی ،عمران ) مدیریت پروژه و ساخت ، طراحی محیط
۹حسابدارشهرداریهای اسالم(۱نفر )-بره سرعمارلو(۱نفر )-لولمان(۱نفر)-لیسار(۱نفر )-ماکلوان(۱نفر ) -چوبر (۱نفر)۶ نفرمردزندارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در رشته تحصیلی حسابداری (کلیه گرایش ها)
۱۰کارشناس محیط زیستماکلوان (۱نفر )۱ نفرمردزندارابودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشته های تحصیلی مهندسی محیط زیست (گرایش ارزیابی و امایش سرزمین ، مهندسی طراحی محیط زیست) –محیط زیست (گرایش برنامه ریزی) –برنامه ریزی مدیریت و اموزشی محیط زیست –طراحی محیط زیست، مهندسی عمران گرایش محیط زیست ، مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست ، مهندسی فضای سبز ، مهندسی کشاورزی (گرایش باغبانی) ، معماری منظر

الف – شرایط عمومی
۱ . داشتن حداقل سن بیست سال تمام و حداکثر سی و پنج سال تمام
۲. داشتن تابعیت ایران
۳ . دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی برای مردان در زمان ثبت نام
۴ . عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی
۵ . نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
۶. نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی
۷ . داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام می شود
۸ . دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی پیش بینی شده درجدول شرایط احراز رشته های شغلی
۹. اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۱۰. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

ب – شرایط اختصاصی
۱ . حداکثر سن داوطلبان در رشته شغلی آتش نشان (۲۵)سال و رشته شغلی آتش نشان (راننده) (۳۰) سال در زمان ثبت نام می باشد.
۲ . داوطلبان رشته شغلی آتش نشان (راننده) می بایست دارای گواهینامه رانندگی پایه یک در زمان ثبت نام باشند.
۳ . داوطلبانی که دارای کارت معافیت پزشکی می باشند و همچنین معلولین، مجاز به شرکت در رشته شغلی آتش نشان و راننده وسائط نقلیه سنگین ( برای تصدی پست آتش نشان راننده ) نمی باشند.
۴ . داوطلبان استخدام در رشته شغلی آتش نشان (برای تصدی پست آتش نشان ) و راننده وسائط نقلیه سنگین ( برای تصدی پست آتش نشان راننده ) در صورت موفقیت در آزمون تخصصی می بایست در آزمون عملی نیز شرکت نمایند.
۵ . داوطلبان نمی توانند از مستخدمین رسمی،ثابت و پیمانی سایر دستگاه های اجرایی و بازنشسته یا بازخرید خدمت باشند.
۶. پذیرفته شدگان نهایی موظفند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز کاری پس از اعلام رسمی دفتر نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل پرونده و ارائه تعهد محضری ۷ ساله برای عدم هرگونه انتقال و ماموریت به سایر شهرداری ها و سازمان های وابسته و نیزدستگاه های اجرایی دیگر و همچنین عدم تغییر رسته شغلی در شهرداری تازه تاسیس اقدام نمایند.
۷.رعایت قوانین مربوط به گزینش به قوت خود باقی است.
۸ . موارد زیر به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد .
الف – داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل ( از تاریخ ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ لغایت ۱۳۶۷/۰۵/۲۹ )، به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثرمجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل .
ب – اعضای خانواده شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان از کارافتاده کلی غیر قادر به انجام کار (همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال .
پ– داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروه‌های ضد انقلاب درآمده‌اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه.
ج – داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه، موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت
پوشش آنها ، شرکت های بیمه دولتی ، شهرداری ها ، موسسات و شرکت های تابعه و وابسته به آن موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است و همچنین موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده و موسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‏کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‏های تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.
۹. حداکثر ده درصد (۱۰%) نیازهای استخدامی شهرداری ها را به قهرمانان ورزشی مشمولین ماده دو آئین نامه تسهیلات تشویقی رتبه اول تا سوم مصوب ۱۳۷۶ هیات وزیران که به تائید وزارت ورزش و جوانان میرسد برای تصدی رشته شغلی آتش نشان و آتش نشان ( راننده ) به شرط داشتن شرایط عمومی ورود به خدمت و اخذ حدنصاب از آزمون تخصصی و آزمون عملی اختصاص میدهد.
۱۰. امتیاز آزمون تخصصی کارکنان شاغل در دهیاری یا شهرداری تازه تاسیس به ازای هر سال سابقه خدمت ۳ درصد تا سقف ۲۰ درصد و برای کارکنان شاغل در یکی از دهیاری ها یا شهرداری های شهرستان همان شهر به ازای هر سال خدمت ۵/۲ درصد تا سقف ۱۸ درصد و برای کارکنان شاغل در یکی از دهیاری ها یا شهرداری های استان همان شهر به ازای هر سال خدمت ۲ درصد تا سقف ۱۵درصد ضرب شده ومبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .اعمال امتیاز مربوطه مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در شهرداری ها ویا سازمانهای وابسته و یا دهیاریها تا پایان سال ۱۳۹۲ می باشد .
۱۱. امتیاز آزمون تخصصی داوطلبان بومی شهر تازه تاسیس در ۱.۱۵ و داوطلبان بومی شهرستان تازه تاسیس در ۱.۱ ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .
۱۲. امتیاز آزمون تخصصی دهیاران در یکی از دهیاری های استان شهر تازه تاسیس به ازای هر سال سابقه خدمت با تائید بخشدار ذیربط ۴ درصد تا سقف ۲۰ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .
۱۳. امتیاز آزمون تخصصی شهرداران که در یکی از شهر های آن استان شهردار بوده اند به ازای هر سال سابقه خدمت با تائید استانداری ۵ درصد تا سقف ۲۵ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .
۱۴. امتیاز آزمون تخصصی فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت و یا از کارافتاده کلی دائم حین خدمت در ۲۰ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرارمی گیرد .
۱۵. درصورتی که داوطلبان مشمول بیش از یک امتیاز از مزایای پیش بینی شده در مواد ۹و۱۰و۱۱و۱۲و۱۳ این آگهی شوند بالاترین امتیاز برای آنها مبنای محاسبه قرارخواهد گرفت .
۱۶. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده (۵ %) به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.
۱۷. داوطلب بومی: به داوطلبی گفته می شود که دارای یکی از ویژگی های زیر باشد:
– محل تولد داوطلب با محل جغرافیایی شهر خدمت شغل مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.
– حداقل دو مقطع تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی و متوسطه) را در محل شهر مورد تقاضای استخدام گذرانده باشد.
– فرزندان پرسنل نیروهای مسلح در صورتی که محل جغرافیایی ۳ سال از سنوات تحصیلی آنها (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) با شهر مورد تقاضای استخدام یکسان باشد.

ج – ثبت نام و مدارک مورد نیاز
۱ . داوطلبین می توانند تنها در یک رشته شغلی از طریق سایت استانداری گیلان (www.gilan.ir) و بصورت اینترنتی ثبت نام کنند.
۲ .شروع ثبت نام ازساعت ۸ صبح روز چهار شنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۵/۲۹ به مدت ۱۱ روز (ساعت ۲۰ روزپنجشنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۸ ) می‏باشد.
۳ . داوطلبان استخدام می بایست عکس پرسنلی ۴ * ۳ خود را با عرض ۱۵۰ و ارتفاع۲۰۰ پیکسل و با فرمتjpgو حداکثر۲۰۰ کیلوبایت در رایانه اسکن نموده و آنرا در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند.
۴ . پرداخت مبلغ دویست و پنجاه هزار ریال (۲۵۰،۰۰۰ ریال) به شماره حساب موجود در سایت ثبت نام به نام سازمان همیاری شهرداری های استان گیلان به صورت اینترنتی به عنوان حق شرکت در آزمون استخدامی داوطلبان استخدام (ایثارگران از پرداخت۵۰% مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از واریز وجه مذکور معاف می باشند) پرداخت و نهایتا پس ازبررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تایید مراتب توسط سایت، شماره رهگیری خود را برای پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند.
۵ . تکمیل فرم درخواست شغل و سایر فرمهای مورد نیاز در سایت مربوطه به آدرس
۶ .کارت ورود به جلسه آزمون استخدام روز شنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ از طریق وب سایت استانداری گیلان به داوطلبان ارائه می‏شود.
۷. زمان برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۲۱ ساعت ۸:۳۰ صبح است و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان درج خواهد شد.
۸ . داوطلبان می‏بایست اطلاعات مورد نیاز را در سایت و در قسمت‏های مربوطه درج نموده و قبل از اعلام نتایج مدارک لازم به شرح زیر جهت تطبیق با اطلاعات زمان ثبت نام به شرح زیر به استانداری ارسال نمایند (زمان ارسال مدارک اعلام می گردد):
۱ . اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی
۲ . اصل و تصویر تمامی صفحات شناسنامه ( در صورت داشتن توضیحات کلیه صفحات)
۳ . اصل وتصویر کارت ملی ( دورو)
۴ . اصل و تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی
۵. اصل مستندات ایثارگری، معلولان عادی و سوابق پرداخت بیمه در شهرداری ها، سازمان های وابسته و دهیاری ها.
۶ . اصل و تصویرگواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین درپست آتش نشان(راننده).
۷. سه قطعه عکس ۴*۳ همانند عکس ارسالی از طریق سایت اینترنتی
۸ . ارائه گواهی پرداخت اینترنتی حق ثبت نام شرکت در آزمون

د – مواد آزمون تخصصی
آزمون تخصصی در هر رشته شغلی به صورت چهار گزینه‏ای و به تعداد ۱۲۰ سوال به صورت کاربردی و تخصصی در حوزه رشته شغلی مربوط با احتساب نمره منفی با سقف ۱۰۰امتیاز می باشد.

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

ه –اعلام نتایج
اسامی داوطلبان پذیرفته شده برای شرکت در آزمون عملی یا مصاحبه در سایت رسمی استانداری گیلان بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.

و –تذکرات
*در رابطه با سهمیه ایثارگران مطابق ضوابط مربوطه عمل خواهد شد.
*در هر مرحله از مراحل آزمون استخدامی مشخص شود که داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع ابراز نموده است یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد.
*به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر و بالاتر ا ز مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احرازمشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک در رشته های غیر مرتبط و معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند وگواهی مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد. داوطلبین می بایست در زمان ثبت نام در آزمون تخصصی دارای کلیه مدارک مورد نظر در اگهی استخدام باشند.
*انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل آزمون عملی یا مصاحبه و گزینش صورت می پذیرد.
* انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده (۵ %) به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.
*معلولین عادی به شرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از۳% سهمیه قانونی مربوط برخوردار خواهند شد.

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده شرایط دعوت به همکاری اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده یا ویرایش اطلاعات اینجا را کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.


استخدام استانداری گیلان سال ۹۲

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری ها

در جلسات مصاحبه استخدامی دولتی چه می پرسند؟

آنچه در این خبر خواهید خواند:

۶ آذر۹۲ – اشتغال ۴۷۵ نفر در شهرک‌های صنعتی گیلان (خبرگزاری فارس)

۱۳ آبان ۹۲- اعلام زمان مصاحبه و مدارک مورد نیاز آزمون استخدامی استانداری گیلان(خبرگزاری فارس)

۱۱ مرداد ۹۲ – نتایج آزمون استخدامی استانداری گیلان اعلام شد(خبرگزاری فارس)

۱۰ مهر ۹۲ – ۴۰ درصد از تعهدات اشتغال در استان گیلان تحقق یافته است(خبرگزاری ایسنا)

۴ شهریور ۹۲ – آخرین وضعیت به کارگیری پذیرفته شدگان آزمون استخدامی استان گیلان(خبرگزاری ایسنا)

۳۱ تیر ۹۲ – نتایج اولیه آزمون استخدامی استانداری گیلان نیمه مرداد اعلام می شود(خبرگزاری ایرنا)

۱۴ تیر ۹۲ – آزمون استخدامی استانداری گیلان برگزار شد

۱۴ تیر ۹۲ – زمان برگزاری آزمون ساعت ۹ صبح


۶ آذر۹۲ – اشتغال ۴۷۵ نفر در شهرک‌های صنعتی گیلان

خبرگزاری فارس : مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از بهره‌برداری ۲۸ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان خبر داد و گفت: با افتتاح این واحدها شرایط اشتغال برای ۴۷۵ نفر مهیا شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مجید عباسیان‌امین بعد از ظهر امروز در جریان بازدید از واحدهای صنعتی استان اظهار کرد: در هشت ماه نخست امسال ۲۸ واحد صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان افتتاح شده است.

وی این واحدهای صنعتی را تولیدکننده صنایع غذایی، فلزی، شیمیایی، کانی غیر فلزی و سلولزی ذکر کرد.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی گیلان خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این واحدهای صنعتی بالغ بر ۴۳۱ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته و شرایط اشتغال برای ۴۷۵ نفر فراهم شده است.

وی درباره محل استقرار واحدهای صنعتی مذکور یادآور شد: این واحدهای صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی سفیدرود رشت، آسیاب‌سران املش، لوشان، کارگاهی رشت، سیاهکل، فومن، لنگرود، انزلی، آستانه‌اشرفیه و صومعه‌سرا ذکر کرد.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری ها


۱۳ آبان ۹۲- اعلام زمان مصاحبه و مدارک مورد نیاز آزمون استخدامی استانداری گیلان

کلیه پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی ۱۴ تیر ۹۲ ( که دستگاه اجرایی انتخابی استانداری بوده است ) در رشته های شغلی کشوری مدنی ، حسابدار ، راه و ساختمان روز چهارشنبه ۱۵ آبان ۹۲ راس ساعت ۸ صبح و کلیه پذیرفته شدگان در رشته های شغلی مسئول دفتر ، مامور حراست ، تحلیل گر سیستم در روز پنجشنبه مورخ ۱۶ آبان ۹۲ راس ساعت ۸ صبح جهت انجام مصاحبه تخصصی به همراه مدارک و مستندات زیر به استانداری مراجعه نمایند.

 1. اصل شناسنامه و کارت ملی
 2. اصل مدرک تحصیلی و پایان خدمت
 3. مستندات مربوط به بومی بودن برابر مفاد انتشار آگهی
 4. اصل مدارک مربوط به ایثارگری
 5. اصل مدارک مربوط به معلولیت
 6. اصل و تصویر آموزش های طی شده مربوط به رشته شغلی ، کتاب ، تالیف ، ترجمه ، پایان نامه تخصصی ، مقالات چاپ شده

در جلسات مصاحبه استخدامی دولتی چه می پرسند؟


۱۱ مرداد ۹۲ – نتایج آزمون استخدامی استانداری گیلان اعلام شد

داوطلبان گرامی لازم به یاد آوری است بر اساس مفاد انتشار آگهی :

۱- مدارک پذیرفته شدگان در چارچوب ضوابط و مقررات و شرایط مندرج در آگهی منتشره مورد بررسی قرار خواهد گرفت و شرکت در آزمون به منزله تایید مدارک نمی باشد. لذا مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک به صورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل مربوط به امتحان، مسابقه و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع ارائه داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی بوده است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلا اثر می گردد.

۲- انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی، حداکثر به میزان ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی را کسب کرده اند به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی می باشد.

۳- لیست پذیرفته شدگان ۳ برابر ظرفیت بر اساس حروف الفبا مرتب شده و ملاک تقدم داوطلبان نمی باشد.

۴- در رشته شغلی شهرهایی که فاقد نام پذیرفته شده می باشد، هیچ یک از داوطلبان موفق به کسب حد نصاب لازم در آزمون نشده اند.

۵- کارکنان غیر رسمی و همچنین نیروهای شرکتی به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط و مشابه از (۲) درصد و حداکثر (۲۰) درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار شده اند.

۶- ایثارگران و معلولین از سهمیه قانونی بر اساس مفاد انتشار آگهی برخوردار شده اند.

۷- زمان برگزاری مصاحبه تخصصی از طریق دستگاه اجرایی ذیربط به اطلاع پذیرفته شدگان واجد شرایط خواهد رسید.

معاون توسعه ی مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان گفت : نتایج آزمون کتبی استخدامی استانداری و دستگاههای اجرایی از بامداد روز یکشنبه در پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان به نشانی http://www.gilan.ir قابل دسترسی است و داوطلبان می توانندبرای اطلاع از نتایج این آزمون و شرایط مراحل پس از قبولی به این پایگاه مراجعه کنند .صفرعلی کریمی با بیان اینکه پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی پس از بررسی مدارک و انجام مراحل مصاحبه و گزینش مشخص می شوند گفت : نتایج اعلام شده ۳ برابر ظرفیت هرپست سازمانی است و از پذیرفته شدگان این مرحله به ترتیب بالاترین نمرات آزمون برای انجام مصاحبه های تخصصی و گزینش از طریق دستگاههای اجرایی دعوت بعمل می آید .
گفتنی است : آزمون استخدامی استانداری و دستگاههای اجرایی با حضور ۱۵ هزار و ۸۰۰ داوطلب در۸۳ رشته شغلی چهاردهم تیرماه برگزار شد .

در جلسات مصاحبه استخدامی دولتی چه می پرسند؟


۱۰ مهر ۹۲ – ۴۰ درصد از تعهدات اشتغال در استان گیلان تحقق یافته است

خبرگزاری ایسنا : استاندار گیلان گفت: تا پایان هفته ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر از کسانی که اشتغال یافته‌اند اما هنوز وارد سامانه نشده‌اند، در سامانه رصد گیلان ثبت شوند چرا که عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در این سامانه توسط مسئولان در تهران بررسی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه گیلان، کیهان هاشم‌ نیا امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‏ گذاری گیلان که در استانداری برگزار شد، در خصوص عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سامانه رصد گیلان اظهارکرد: سهم اشتغال استان ۴۱ هزار و ۳۹۱ نفر بوده که تا امروز ۱۱ هزار و ۳۶۶ نفر در سامانه ثبت شده است که دستگاه‏‌ها باید سامانه را بروز کنند تا این عقب ماندگی جبران شود.
وی در ادامه با بیان اینکه ما به ۴۰ درصد از تعهدات‏‌مان در زمینه اشتغال استان عمل کرده‌ایم، افزود: باید تا پایان هفته ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر نیز که اشتغال یافته‌اند اما هنوز وارد سامانه نشده‌اند در سامانه رصد گیلان ثبت شوند چرا که عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در این سامانه توسط مسئولان در تهران بررسی می‌شود.
هاشم‌نیا در خصوص مشاغل خانگی و کسب و کار خرد گفت: ۱۳۵ میلیارد تومان در سال ۹۱ سهم استان بود که تاکنون حدود ۴۹ میلیارد تومان کسب شده ‌است زبرا برای برخی از بانک‌ها سهمی را که سال گذشته در نظر گرفته شده ‌بود، تحقق نیافته و تاکنون بانک ملی و ملت بهترین عملکرد را در این خصوص داشته‌اند.
استاندار گیلان با بیان اینکه با توجه به زیرساخت‌های موجود در گیلان اولین پارک فرهنگی کشور در گیلان احداث می‌شود، تصریح کرد: این پارک در فضایی به مساحت ۴۰۰ هکتار در حال احداث است که در آن مکان نمادهای فرهنگی بومی و محلی استان، ملی و بین‏ المللی به نمایش گذاشته می‌شود تا دانش‌آموزان و دانشجویانی که قادر به سفر کردن به نقاط مختلف کشور نیستند با مراجعه به این پارک با نمادهای ارزشمند کشورمان و همین‏ طور جهان آشنا شوند.
وی افزود: این پارک می‌تواند مرکزی برای برگزاری جشنواره‌های ملی، بومی و محلی باشد و همچنین با جذب سرمایه‌گذار می‌توان اقامتگاه‌های طبیعی براساس تاریخ گیلان را تاسیس کرد.
هاشم‌نیا با بیان اینکه بنیاد مستضعفان پذیرفته بخشی از سرمایه‌گذاری‌های خود را در گیلان انجام دهد، بیان کرد: زراعت چوب در مساحت ۵۰۰ هکتاری و احداث کارخانه بزرگ ام دی اف در شرق گیلان دو مورد از کارهایی است که قرار است توسط سرمایه‌ گذاری این بنیاد در گیلان انجام شود.
استاندار با تاکید بر توسعه و پرورش گیاه استویا گفت: استویا گیاهی است که ۳۰۰ برابر شیرین‌تر از قند معمولی است که جذب بدن نمی‌شود و برای بیماران دیابتی مضر نیست، گز اصفهان نیز از همین گیاه تولید می‌شود و همچنین برای سلامت جامعه و جلوگیری از بیماری در صنایع تولید شیرینی و نوشابه می‌توان از آن استفاده کرد.
وی با بیان اینکه گیاه استویا در حال حاضر حدود ۷ سال در ۴ هکتار از مزارع گیلان تولید می‌شود، گفت: برای اینکه گسترش استویا انجام شود باید عرصه‌های غیر قابل کاشت درخت و عمدتاً در جنگل‌ها فضایی که به دلیل وجود فشار قوی بلااستفاده است برای کشت و پرورش گیاه استویا استفاده شود که توجیه اقتصادی خوبی نیز برای استان خواهد داشت؛ این گیاه در حال حاضر به صورت پودر تولید می‌شود و کشور چین بزرگترین تولیدکننده این گیاه است.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری ها


۴ شهریور ۹۲ – آخرین وضعیت به کارگیری پذیرفته شدگان آزمون استخدامی استان گیلان

خبرگزاری ایسنا : معاون توسعه و مدیریت منابع‏ انسانی استانداری گیلان با اشاره به تشکیل بانک اطلاعاتی نیروی انسانی استان، گفت: با راه‏‌اندازی سامانه جامع نیروی‏ انسانی در بخش‌های مختلف مشکل انتخاب افراد برای تصدی پست‌های مدیریتی در استان وجود نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، صفرعلی کریمی صبح امروز در نشست جلسه کارگروه پژوهش، فناوری و تحول اداری استان گیلان که در استانداری برگزار شد، شاهکار تحول اداری را در بخش پژوهش، فناوری و نیروی انسانی دانست و اظهار کرد: براساس دولت الکترونیک ۶۵ درصد مردم استان و ۱۰۰ درصد بخش تجاری استان مجهز به فیبرنوری می‌شوند.

وی با بیان اینکه کارگروه پژوهش، فناوری و تحول اداری استان باید فعال‌تر شده و برنامه‌هایش متنوع‌تر و عملیاتی‌تر باشد، تصریح کرد: مدیران باید از ظرفیت‌های ادارات در ایجاد تحول، بهره‏‌برداری لازم را کرده و در جهت تحقق باور و آگاهی از منابع خود حداکثر استفاده را ببرند.

کریمی از تصویب سند اتوماسیون اداری خبر داد و گفت: در واقع همه خدمات دولت در قالب اتوماسیون اداری که سند آن نیز به ادارات ابلاغ شد، انجام می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری موفق آزمون استخدامی استان گیلان افزود: دسترسی آسان متقاضیان به جزئیات ثبت‏‌نام و اعلام نتایج از نقاط قوت ارائه خدمات به شرکت‏‌کنندگان در این آزمون بود.

کریمی با اشاره به اعلام نتایج آزمون استخدامی استان ظرف کمتر از یک ماه افزود: آزمون استخدامی برای ۱۳ دستگاه استان با حضور بیش از ۱۶ هزار داوطلب برگزار شد.

وی با اشاره به پذیرفته‏‌شدگان بیش از ۳ برابر ظرفیت در این آزمون استخدامی یادآور شد: هم اکنون مراحل گزینش و مصاحبه پذیرفته‏‌شدگان در حال اجراست.

کریمی با اشاره به ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در سال ۹۲، گفت: کلیه عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان براساس نرم‏‌افزار جامع مدیریت عملکرد ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه ارزیابی‌های سال ۹۱ در هفت محور صورت گرفته است، گفت: براساس ارزیابی‌های صورت گرفته مربوط به عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سال گذشته، ۹ دستگاه اجرایی استان در این ارزیابی منتخب شده که سه دستگاه به عنوان دستگاه برتر استان معرفی می‌شوند.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری ها


۳۱ تیر ۹۲ – نتایج اولیه آزمون استخدامی استانداری گیلان نیمه مرداد اعلام می شود

خبرگزاری ایرنا : معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان در جریان بازدید استاندار از روند برگزاری آزمون استخدامی استانداری و دستگاه های اجرایی از اعلام نتایج اولیه این آزمون در نیمه مرداد امسال خبر داد.
نتایج اولیه آزمون استخدامی استانداری گیلان نیمه مرداد اعلام می شودبه گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، ˈصفر علی کریمی پاشاکیˈ در ادامه این بازدید که با حضور ˈکیهان هاشم نیاˈ استاندار گیلان در حوزه امتحانی دبیرستان برادران شهید نهی قناد انجام شد، اظهار کرد: آزمون استخدامی استانداری و دستگاه های اجرایی صبح امروز (جمعه) با حضور ۱۵ هزار و ۸۰۰ داوطلب در ۸۳ رشته شغلی برای استخدام در ۱۳ دستگاه اجرایی برگزار شد.وی افزود : شرکت کنندگان در این آزمون در مدت ۱۵۰ دقیقه به ۱۰۰ سوال عمومی و ۶۰ سوال اختصاصی بصورت ۴ گزینه ای پاسخ دادند.به گفته کریمی پاشاکی، آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی در ۶۶ حوزه امتحانی در رشت برگزار شد.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری ها


۱۴ تیر ۹۲ – آزمون استخدامی استانداری گیلان برگزار شد

کیهان هاشم نیا به همراه معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری صبح جمعه ۱۴ تیر ۹۲ همزمان با برگزاری آزمون استخدامی استانداری و دستگاههای اجرایی با حضور در حوزه امتحانی دبیرستان برادران شهید نهی قناد از نحوه برگزاری این آزمون بازدید کرد .
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری در حاشیه این بازدید گفت : آزمون استخدامی استانداری و دستگاههای اجرایی با حضور ۱۵ هزار و ۸۰۰ داوطلب در ۸۳ رشته ی شغلی برای استخدام در ۱۳ دستگاه اجرایی برگزار شد .
صفر علی کریمی پاشاکی افزود : شرکت کنندگان در این آزمون در مدت ۱۵۰ دقیقه به ۱۰۰ سوال عمومی و ۶۰ سوال اختصاصی بصورت ۴ گزینه ای پاسخ دادند .
وی افزود : نتایج اولیه این آزمون در مدت یک ماه اعلام خواهد شد .
آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی در ۶۶ حوزه ی امتحانی در رشت برگزار شد .

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری ها


۱۴ تیر ۹۲ – زمان برگزاری آزمون ساعت ۹ صبح

معاون توسعه ی مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان در نشست هماهنگی برگزاری این آزمون گفت : آزمون استخدامی استانداری و دستگاههای اجرایی گیلان ساعت ۹ صبح روز جمعه چهاردهم تیر در ۶۵ حوزه ی امتحانی در رشت برگزار می شود .صفر علی کریمی با بیان اینکه محل و زمان برگزاری آزمون درکارت ها درج شده است افزود : حضور شرکت کنندگان یک ساعت قبل از برگزاری ، در محل آزمون الزامی است .وی ادامه داد : شرکت کنندگان در آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی در مدت ۱۵۰ دقیقه به ۱۰۰ سئوال عمومی و ۶۰ سئوال اختصاصی بصورت ۴ گزینه ای پاسخ می دهند .معاون توسعه ی مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان ادامه داد : داوطلبان به هنگام ورود به جلسه ی آزمون علاوه برداشتن کارت آزمون ، کارت شناسایی ملی را به همراه داشته باشند .صفر علی کریمی گفت : درصورت مغایرت مشخصات فردی درکارت آزمون داوطلبان تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه می توانند باردیگر به پایگاه اطلاع رسانی استانداری برای دریافت مجدد کارت مراجعه کنند و یا با شماره تلفنهای ۲۲۸۲۵۱۵- ۲۲۸۲۵۱۱- ۲۲۸۲۵۱۰ تماس بگیرند.

دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری ها

وبسایت: www.gilan.ir


121 نظر برای «استخدام استانداری گیلان سال ۹۴ (خبر جدید)»

 1. شمالي

  شما رو به خدا قسم میدم فکری برای استخدام ناظرین سازمان چای کنید.
  حکم استخدامشون قرار بود 11/11/93 بیاد هنوز خبری نیست.این مهندسین ناظر انسان های شریف و صادقی هستند با کلی تجربه ،خواهش می کنم دلتون به حال جوونی این عزیزان بسوزه.
  شما رو به این ماه عزیز قسم میدم به گوش مسئولین برسونید

  پاسخ دادن


دیدگاه خود را بیان کن

اگر پاسخی به دیدگاه من ارسال شد من را از طریق ایمیل باخبر کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.