اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان در سال ۹۶ (کلیه اخبار)

امروز ۵ نظر

اخبار و مسائل مرتبط با کارگران و کارفرمایان

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه مسائل مختلف کارگران و کارفرمایان اعلام میشود

لینکهای مرتبط

فهرست اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان موجود در این صفحه :


انتظار افزایش دستمزد کارگران خباز

امروز

خبرگزاری ایلنا: مسئول نهاد صنفی کارگران خباز استان تهران:نهاد صنفی کارگران خباز استان تهران خواستار اجرای توافقنامه انجام بازرسی‌های بیمه‌ای از خبازی‌های استان تهران است. به اعتقاد مسئول این نهاد صنفی؛ عدم اجرای این توافقنامه که حالا به صورت «سه‌جانبه» تنظیم شده کارگران را متضرر می‌سازد.


قراردادهای موقت آرامش را از کارگران گرفته است

۱۳ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : رئیس کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: یکی از مطالبات جامعه کارگری برای تحقق امنیت شغلی ساماندهی قراردادهای موقت کار است که نه تنها امنیت شغلی را سلب کرده بلکه امنیت و آرامش کارگران را مختل کرده است.


قراردادهای کارگران زیر ذره‌بین وزارت کار

۱۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : معاون وزیر کار می‌گوید: راه‌اندازی سامانه ثبت قراردادهای کار علاوه بر کنترل و نظارت دقیق، امکان پیگیری شکایت کارگران را هم فراهم می‌کند.او از آغاز تدوین آیین‌نامه تبصره یک ماده ۷ قانون کار خبر می‌دهد.


افشای قراردادهای کارگران الزامی شد

۲۲ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار با اشاره به رونمایی «سامانه ثبت قراردادهای کار» در مرداد ماه گفت: کارفرمایان مکلفند در این سامانه تمام نسخه‌های قرارداد کار اعم از دائم، موقت و شفاهی را بارگذاری کنند.


کارفرما مکلف به درج«محل کار» در قرارداد شد

۲۷ روز قبل

خبرگزاری مهر : اداره کل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار با صدور بخشنامه‌ای ضمن الزامی کردن «قید محل کار» در قرارداد کار شرایط جابجایی کارگر توسط کارفرما را تعیین کرد.


حذف حق بیمه کارفرمایی در کارگاه‌های زیر۵ نفر صحت ندارد

۳۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی خبر حذف حق بیمه کارفرمایی در کلیه کارگاه‌های زیر پنج نفر را تکذیب کرد و گفت: تا کنون ۳۸ شغل مشمول این قانون بوده‌اند که تنها قرار است تعدادی از این مشاغل که از حیز انتفاع خارج شده اند با مشاغل جدید جایگزین شوند.قراردادهای کار، بیشترین عامل اختلاف کارگر و کارفرما

۴۲ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: بخش اعظمی از پرونده‌های شکایت در مراجع حل اختلاف، مربوط به قراردادهای موقت است و بیشترین اختلاف میان کارگر و کارفرما را قراردادهای کار تشکیل می‌هد.به اعتقاد وی اگر وزارت کار قراردادهای کار را ساماندهی و آیین‌نامه ماده ۷ قانون کار را تنظیم کند، مشکلات مربوط به قرادادهای موقت و سفید امضا برطرف می‌شود.امروز آخرین فرصت استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان

۱۱۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مهلت استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب امروز ششم اردیبهشت ماه پایان می یابد، گفت: اگر کارفرمایانی بدهکار تاکنون برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی شان به شعب تامین اجتماعی مراجعه نکرده اند، فقط تا آخرین ساعت اداری امروز فرصت دارند.


توجه به امنیت شغلی؛ مهم ترین دغدغه کارگران

۱۱۶ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با تاکید بر توجه به امنیت و ثبات شغلی کارگران، گفت: آمارهای دولتی درحوزه اشتغال و مقابله با بیکاری منطبق بر واقعیت های جامعه است.


۶ مطالبه کارگران از وزیر کار در سال۹۶

۱۴۵ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر: یک تشکل رسمی کارگری در نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن یادآوری وعده‌های ربیعی در جلسه رای اعتماد، ۶ مطالبه جامعه کارگری از وی در سال ۹۶ را اعلام کرد.


۶۰ هزار کارفرما مشمولان طرح بخشودگی جرایم بیمه ای شدند

۱۸۳ روز قبل

بازار کار : مدیر کل درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه تعداد کارفرمایان بیشتری بخصوص کارفرمایان بخش خدمات متقاضی بهره‌مندی از طرح بخشودگی کارفرمایان خوش حساب در مرحله اول این طرح بودند، گفت: از این‌رو سازمان تأمین اجتماعی دردی ماه مجدداً این طرح را به دولت پیشنهاد داد، در هیأت وزیران تصویب و سپس به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.


بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان در دستور کار

۱۹۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دو سال اخیر آمار مستمری بگیران بیمه روستایی و عشایری افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است، در نظر داریم امسال ۳۰۰ هزار تومان عیدی به مستمری بگیران بیمه عشایری و روستایی پرداخت شود.


کارفرمایان در صورت استخدام نیروهای جوان از پرداخت حق بیمه معاف می‌شوند

۲۱۸ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان: طبق مصویه مجلس؛ کارفرمایان در صورت استخدام نیروهای جوان از پرداخت حق بیمه کارفرمای معاف می‌شوند.


بیمه شده از نخستین روز اشتغال به کار، مشمول تامین اجتماعی است

۲۳۶ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایرنا : سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد، هر کارگری (که مشمول قانون تامین اجتماعی باشد) حق دارد از اولین روز اشتغال به کار تحت پوشش بیمه قرار گیرد.


الزام کارفرمایان به بیمه کارگران

۲۷۴ روز قبل

خبرگزاری مهر: مدیرکل سازمانهای کارگری و کارفرمایی با تاکید بر الزام کارفرمایان به بیمه کارگران، از بازرسی‌های میدانی و تصادفی از کارگاهها و برخورد با کارفرمایان متخلف خبرداد.


اجرای طرح استادشاگردی به نفع کارگر و کارفرماست

۲۷۷ روز قبل

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشمر اجرای طرح استادشاگردی را به نفع کارگر و کارفرما دانست و از اجرای طرح نظارت بر واحدهای دریافت‌کننده تسهیلات مشاغل خانگی در سال‌های گذشته خبر داد.


دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست

۳۰۹ روز قبل

خبرگزاری فارس: مدیر امور بین‌الملل خانه کارگر مشکل دستمزدها را از مشکلات اساسی نیروی کار عنوان کرد و گفت: متاسفانه هم‌اکنون دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست و باید برای آن فکری اساسی صورت گیرد.


شرایط کارگران با تغییر قانون کار سخت می‌شود

۳۱۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مشاور کانون شورای اسلامی کار خراسان رضوی می‌گوید: عده‌ای می‌خواهند قانون کار را تغییر دهند اما عنوان اصلاح را برای آن به کار می‌برند، در حالی که با تغییر قانون کار شرایط برای کارگران در ایران سخت‌تر خواهد شد.


تهدید منافع کارگر و کارفرما با لایحه اصلاح قانون کار

۳۱۸ روز قبل

خبرگزاری مهر: عضو شورایعالی کار با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون کار منافع کارگر و منافع کارفرما را تهدید می‌کند، گفت: آماده‌ایم در مناظره‌ای قاطعانه مغایرت این لایحه با امنیت شغلی کارگران را ثابت کنیم.


تامین امنیت شغلی با اصلاح قانون کار

۳۱۹ روز قبل

خبرگزاری مهر: معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون کار امنیت شغلی کارگران را تضمین می‌کند، اعتیاد و مشکلات روانی را به عنوان دو آسیب جدی پیش روی کارگران عنوان کرد.توافق نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای بازگشت اصلاحیه قانون کار به دولت

۳۲۱ روز قبل

خبرگزاری فارس : عضو کارگری شورای سه‌جانبه ملی از اتفاق نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای بازگرداندن لایحه اصلاحیه قانون کار به دولت در نشست روز گذشته خبر داد و گفت: دولت با حذف برخی بندها درصدد عدم اجرای بندهای حامی کارگران است.


شکاف ٢ میلیون تومانی در دخل و خرج کارگران

۳۲۳ روز قبل

اقتصادآنلاین: بحث‌های داغ کارگری، این روزها در رسانه‌ها بالا گرفته است. حالا درشرایطی که دولت اصلاحیه قانون کار را به مجلس فرستاده، نمایندگان کارگری معتقدند؛ در این اصلاحیه تغییرات چندانی لحاظ نشده است و همچنان حقوق و معیشت کارگران اندر خم یک کوچه می‌ماند و دولت باید اصلاحیه را پس گرفته و پس از اعمال نظر مشاوران اجتماعی کار، دوباره آن را به مجلس بفرستد.


در لایحه اصلاح قانون کار به امنیت شغلی کارگران توجه نشده است

۳۲۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رییس فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از لایحه اصلاحیه قانون کارگفت که در این لایحه به امنیت شغلی کارگران توجه نشده است.


کارفرمایان از متن اصلاحیه قانون کار بی‌خبرند

۳۲۷ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران گفت: در گذشته کارگران و کارفرمایان در مورد اصلاح قانون کار به توافق رسیده بودند، اما کارفرمایان از پیش‌نویس فعلی بی‌اطلاع هستند.


اتفاق نظر کارگران و کارفرمایان در لزوم اصلاح قانون کار

۳۲۸ روز قبل

اقتصاد آنلاین: اصلاح قانون کار یک الزام برای بهبود محیط کسب و کار است. بهادر احرامیان عضو هیئت نمایندگان تهران معتقد است کارگران و کارفرمایان در مورد اصلاح قانون کار متفق القولند.


سنوات جزو حقوق قانونی کارگران است

۳۳۲ روز قبل

خبرگزاری فارس: قائم مقام کانون عالی کارفرمایی با بیان اینکه در صورت تصویب مجلس برای بلوکه شدن سنوات کارگران تا موعد بازنشستگی و از کارافتادگی قطعاً شورای نگهبان به لحاظ شرعی ایراد خواهد گرفت، گفت: سنوات جزو حقوق قانونی کارگران است.


۹۰ درصدکارگران امنیت شغلی‌ ندارند

۳۳۶ روز قبل

خبرگزاری مهر: طبق آمار ارائه شده، مدت قرارداد کارگران در بهترین حالت آنهم برای کارگرانی که در کارهای مستمر فعالیت می‌کنند ۶ماهه و یکساله است و خطر از دست دادن شغل،بیش از ۹۰ درصد کارگران را تهدید می‌کند.


آخرین مهلت بهره‌مندی کارفرمایان خوش حساب از بخشودگی جرائم بیمه‌ای

۳۳۷ روز قبل

خبرگزاری فارس: کارفرمایان خوش حساب واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی تا پایان وقت اداری روز شنبه ٢٧ شهریور ماه ٩۵ فرصت دارند تا با مراجعه به شعب سازمان تامین اجتماعی از بخشودگی جرائم بیمه‌ای این سازمان برخوردار شوند.


اگر لایحه دولت علیه کارگران باشد،مجلس آن را رد خواهد کرد

۳۳۷ روز قبل

تابناک: دولت روحانی در سکوت خبری کامل لایحه ایجاد تغییرات در قانون کار را، تیر ماه سالجاری تحویل مجلس شورای اسلامی داده است. این لایحه با ۸۶ بند، ۸۴ ماده از مجموع ۲۰۳ ماده موجود در قانون کار را بصورت کلی و جزئی قرار است مورد بازنگری و تغییر قرارداده است.


بیمه کارگران ساختمانی؛ به نام کارگران به کام دیگران

۳۴۳ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایسنا : دبیر اجرایی خانه کارگر خوزستان با اشاره به این‌که بیمه کارگران ساختمانی در برخی مواقع به نام کارگران اما به کام دیگران تمام می‌شود، سامانه ملی پالایش بیمه کارگران ساختمانی را در حل مشکل بیمه کارگران ساختمانی مؤثر دانست و گفت: این سامانه باعث حذف پوشش بیمه‌ای افرادی خواهد شد که به ناحق از بیمه کارگران ساختمانی در گذشته استفاده می‌کردند.


درخواست کارگران از شورای عالی کار برای بررسی لایحه اصلاح قانون کار

۳۴۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : به دلیل عدم توجه مجلس شورای اسلامی و دولت به اعتراضات جامعه کارگری نسبت به اصلاح قانون کار، نمایندگان شورای عالی کار درخواست بررسی لایحه اصلاح قانون کار در اولین جلسه شورای عالی کار را دادند.


فعالیت کارگران پشتوانه حقیقی اشتغال در کشور

۳۴۷ روز قبل

خبرگزاری فارس : معاون سیاسی اجتماعی فرماندار زرند گفت: پشتوانه حقیقی اشتغال در کشور به فعالیت کارگران برمی‌گردد و کارگران نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت کشور برعهده دارند.


سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی رونمایی می‌شود

۳۴۷ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: رئیس کانون انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور از راه اندازی سامانه پالایش بیمه کارگران ساختمانی به نشانی www.samanehrefah.ir خبر داد.


لایحه اصلاح قانون حتی یک روزنه برای دفاع از حقوق کارگر ندارد

۳۴۷ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: دبیر اجرایی خانه کارگر استان تهران می گوید که اصلاحات قانون کار باید در جهت تقویت مواد حمایتی آن باشد اما لایحه اصلاحی قانون کار حتی به اندازه یک روزنه جا برای حمایت کارگران از حقوق صنفی اشان باقی نگذاشته است.


اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی ضروری است

۳۴۷ روز قبل

خبرگزاری میزان: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ایران گفت: ماهانه ۵۲ هزار میلیارد ریال از بابت تعهدات این سازمان به بیمه شدگان پرداخت می کند.


گنگ‌تر شدن شرایط کارگران قراردادی در لایحه اصلاح قانون کار

۳۴۸ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه کارگران خودروسازی می‌گوید در لایحه اخیر اصلاح قانون کار شرایط کار کارگران قرارداد موقت بیش از هر زمان دیگری گنگ و نامفهوم شده است.


مقاومت کارفرمایان در تشکیل شوراها و تشکل‌های کارگری

۳۴۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رئیس خانه کارگر خوزستان نبود تشکل‌های کارگری در کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ استان را یک خلاء دانست و گفت:‌ مقاومت کارفرمایان در برابر تشکیل این تشکل‌ها به کارگران آسیب می‌رساند و اکنون در استان نیاز به توسعه و گسترش این تشکل‌ها است.


موضع نمایندگان کارگری و کارفرمایی درباره اصلاح قانون کار

۳۴۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور معتقد است قانون فعلی کار به هیچ وجه مانع تولید نیست و دولت ملزم به مشورت با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای اصلاح لایحه است.


قوانین حمایتی برای کارگران ضعیف است

۳۴۹ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت مدیره کانون عالی کارفرمایان کشور با بیان اینکه قوانین حمایتی برای کارگران در کشور ضعیف است، گفت: با توجه به دستمزد کم کارگران، بیمه این بخش از جامعه باید رایگان باشد و از آنها مالیاتی دریافت نشود.


تلاش برای اصلاح قانون کار با کندن از سفره خالی کارگران

۳۵۰ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا در جلسه مشترک شورای اسلامی شهر تهران با فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در حال حاضر شش لایحه در دستور کار دولت و مجلس قرار دارد که ارتباط مستقیم با حوزه مدیریت شهری دارد که لازم است در تصویب نهایی آنها دقت و ظرافت لازم رعایت شود.


زیان ۳۶۰ هزار تومانی هرکارگر از تعلیق مصوبه افزایش حق مسکن

۳۵۱ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور می گوید خودداری دولت از ابلاغ مصوبه افزایش حق مسکن تاکنون به هرکارگر ایرانی دست‌کم ۳۶۰ هزار تومان خسارت زده است.


پرداخت ۵ سال حق بیمه و ۷۵ درصد حداقل حقوق و دستمزد

۳۵۱ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: بنیاد شهید به مدت ۱۸ ماه، ۷۵ درصد حداقل حقوق و دستمزد و همچنین پنج سال حق بیمه کارفرمایان مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی را که ایثارگران و فرزندان آنان را جذب کرده اند، پرداخت می کند.


معافیت کارفرمایان به شرط جذب فارغ التحصیلان اشتغالزا نیست

۳۵۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار معتقد است که پیشنهاد معافیت کارفرمایان به شرط به‌ کارگیری فارغ التحصیلان در برنامه ششم توسعه غیر کارشناسی است.


شرایط بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان صنعتی و معدنی

۳۵۶ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: معاون فنی ودرآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: غیر ارادی بودن بروز مشکل در کارگاه و خوش حسابی کارفرما ۲ شرط استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای است.


تاوان مشکلات کارفرمایان را نباید کارگران بدهند

۳۵۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رئیس خانه کارگر خوزستان گفت: وضعیت پرداخت دستمزد به کارگران در مجموعه شهرداری‌های استان نشانگر عدم مدیریت و نظارت شوراهای شهر بر شهرداری‌ها و عدم نظارت شهرداران بر پیمانکاران طرف قرارداد است.


تبعیض مزدی کارفرماهای دولتی کارگران حذف می‌شود

۳۵۷ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: معاون ارتباطات وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، از حذف و کنار رفتن تبعیض مزدی‌کارفرماهای دولتی ویژه کارگران در دولت تدبیر و امید خبر داد.


برخورد با پیمانکاران متخلف در صورت عدم پرداخت مطالبات کارگران

۳۵۷ روز قبل

خبرگزاری فارس: مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،‌ با اشاره به لزوم دریافت حسن انجام کار از پیمانکاران از سوی کارفرمایان بخش خصوصی و یا دستگاه‌های اجرایی،‌ گفت: مطالبات کارگران به عنوان دیون ممتازه محسوب شده و پیش از هرگونه تسویه حساب باید پرداخت شود.


غیرکارگران حذف و کارگران به لیست بیمه اضافه شوند

۳۵۸ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: رئیس فراکسیون کارگری مجلس از اجرا نشدن کامل قانون بیمه کارگران ساختمانی انتقاد کرد و گفت: طبق قانون، بیمه تامین اجتماعی باید در مورد تمامی کارگران ساختمانی اعمال شود.


تمام کارگران ساختمانی تاپایان دولت تدبیر و امید بیمه می شوند

۳۵۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تاپایان دولت تدبیر و امید تمام کارگران ساختمانی بیمه می شوند.


وعده بهبود معیشت برای کارگران تاکنون شعار بوده است

۳۵۸ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه کارگران صنعت خوروسازی می‌گوید آنچه که در دوره های مختلف در خصوص بهبود وضعیت معیشت کارگران و ارتقای سطح زندگی آنها وعده داده شده است، به جز در مقاطعی کوتاه و گذرا «صرفأ شعار بوده» است .


کارفرمایان با جذب مددجویان کمیته امداد از پرداخت حق بیمه معاف می شوند

۳۶۱ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان: مدیر کل کمیته امداد استان تهران گفت: کارفرمایانی که برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شغل ایجاد کنند، می توانند از معافیت حق بیمه کارفرمایی استفاده کنند.


بکارگیری سربازان غایب از سوی کارفرمایان جرم است

۳۶۱ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری تسنیم: فرمانده انتظامی شهرستان آمل، با اشاره به اینکه بکارگیری مشمولین سربازان غایب در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی از سوی کارفرمایان جرم است گفت: یازده هزار تماس تلفی شهروندان آملی در پلیس ۱۱۰ آمل به ثبت رسیده است.


اصلاح مواد مربوط به اشتغال در برنامه ششم

۳۶۱ روز قبل

بولتن نیوز : یک عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار،‌امنیت شغلی و معیشت را اصلی‌ترین مطالبه کارگران برشمرد و بر ضرورت اصلاح مواد مرتبط با تامین اجتماعی و ایجاد اشتغال در برنامه ششم تاکید کرد.


حق مسکن کارگران را تصویب کنید

۳۶۲ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: عضو شورای عالی کار با بیان اینکه امنیت شغلی و معیشت دغدغه اصلی جامعه کارگری است گفت: تصویب حق مسکن کارگران و بازگشت لایحه قانون کار به دولت موضوعی است که برای جامعه کارگری حائز اهمیت است.


وزارت کار از حقِ مسکن کارگران شانه خالی می‌کند

۳۶۳ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت مدیره شورای اسلامی کار گفت: وزارت کار با اینکه قول مساعد برای افزایش حق مسکن کارگران داده بود اما اکنون از زیر بارِ این مسئولیت شانه خالی می‌کند.


خطر حذف سوابق کاری کارگران معدن نزدیک است

۳۶۳ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: یک فعال صنفی کارگران معادن می‌گوید: به دلیل شرایط خاص حاکم بر معادن کشور تصمیم اخیر شورای عالی حفاظت فنی می‌تواند به ابزاری برای نادیده گرفته شدن کارگران شاغل در معادن تبدیل شود.


تضعیف کارگران با اصلاحیه جدید دولت در قانون کار

۳۶۵ روز قبل

خبرگزاری فارس: عضو شورای عالی کار به مخاطره افتادن امنیت شغلی کارگران و معیشت آنان در صورت تصویب اصلاحیه قانون کار اشاره کرد و گفت: این اصلاحیه تضعیف جامعه کارگری را هدف قرار داده است.


پرداخت به موقع حق بیمه کارگران فصلی در دستور کار شهرداری قرار گیرد

۳۶۷ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: نایب رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به مشکلات ناشی از عدم پرداخت حق بیمه کارگران فصلی شهرداری گفت: به منظور پیشگیری از بروز مشکلات جانبی پرداخت به موقع حق بیمه کارگران فصلی در دستور کار شهرداری قرار گیرد.


۱۰ میلیون کارگر غیررسمی بیمه شدند

۳۶۷ روز قبل

خبرگزاری فارس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در دو سال گذشته ۱۰ میلیون کارگر غیررسمی را بیمه کردیم و برای درمان کارگران هم ۱۸ هزار میلیارد تومان هزینه می‌کنیم.


حمایت دولت از کارفرمایان در قبال اشتغال معلولان

۳۷۰ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: دولت در قبال ایجاد اشتغال به معلولان با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از کارفرمایان و فعالان بخش خصوصی حمایت می کند.نظارت وزارت کار بر انجمن‌های صنفی کارگری

۳۷۵ روز قبل

خبرگزاری فارس: مدیرکل سازمان‌های کارگری و کارفرمایی وزارت کار از ایجاد شبهه در نحوه برگزاری انتخابات هیئت‌مدیره کانون‌عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور و اعتراض برخی از انجمن‌ها به روند برگزاری آن، گفت: با توجه به اعتراضات، وزارت کار نظارت بر امور انجمن‌ها را آغاز کرده است.


٢۶ شهریور آخرین فرصت استفاده از قانون بخشودگی جرائم کارفرمایان

۳۷۵ روز قبل

خبرگزاری مهر: معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه استفاده از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب یک فرصت ویژه است، گفت: ٢۶ شهریور سال جاری آخرین فرصت بهره مندی از این طرح است.


کانون انجمن‌های صنفی، مرجع تایید کارگران ساختمانی شد

۳۷۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل‌ آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران می‌گوید: کانون انجمن‌های صنفی مبنای تایید و معرفی کارگران ساختمانی برای آزمون مهارت خواهند بود.


لزوم حمایت دولت از شرکت‌های تعاونی‌کارگری

۳۷۶ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: یک فعال صنفی کارگری با اشاره به سیاست‌های سرکوب مزدی، تاکید دارد، که دولت اگر خود را مکلف می داند که جلوی تضییع حقوق کارگران را بگیرد از مشارکت فعالانه آنان برای ایجاد شرکت تعاونی‌های کارگری حمایت کند.


قدرت خرید کارگران چه زمانی بالا می‌رود؟

۳۷۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر کار می‌گوید: باید شرایطی به وجود آید که هم وضع معیشت نیروی کار از طریق افزایش قدرت خرید بهبود یابد و هم اصلاح سهم دستمزد در قیمت تمام شده تولید به رضایتمندی نیروی کار منجر شود.


دولت معاش کارگران را هدف گرفته است

۳۸۰ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: به باور یک فعال صنفی کارگری اظهارات اخیر مدیرکل اشتغال وزارت کار در اتاق بازرگانی نشان داد که مجموعه تحت مسئولیت او به عنوان بخشی از دولت با در پیش گرفتن سیاست‌های سرکوب مزدی، معاش جامعه کارگری را نشانه رفته است.


برنامه ای برای قطع بیمه کارگران ساختمانی نداریم

۳۸۲ روز قبل

خبرگزاری مهر : معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: برنامه ای برای قطع بیمه کارگران ساختمانی در تامین اجتماعی نداریم ولی نظارتی را آغاز کرده ایم که هر فردی از محل شغل اصلی اش بیمه شود.کارگران از نداشتن ثبات شغلی رنج می‌برند

۳۸۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیر کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه تمام قرا‌ردادهای کاری مشمول قانون کار می‌شود گفت:داشتن حقوق مناسب و قرارداد کارصحیح یکی دیگر از دغدغه های جامعه کارگری ایران است که این مشکل نیز با اجرای صحیح قانون کار رفع خواهد شد.


بازنشستگی کارگران ساختمانی بدست فراموشی سپرده شده است

۳۸۴ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: کارگران ساختمانی با وجود آنکه دارای شغل سخت، مشقت‌بار و زیان آور هستند اما هنوز نمی‌توانند از مزایای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور برای بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنند.


نگرانی از احتمال تصویب لوایح ضد کارگری

۳۸۴ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه با صدور بیانیه ای نسبت به در دستور کار قرار گرفتن لایحه گسترش مناطق آزاد و همچنین مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر جرم تلقی کردن دستفروشی اعتراض کرده است.


چرا کارگران ساختمانی ۳۵ ساله بازنشسته می‌شوند؟

۳۸۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : عضو هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی درباره بیمه این دسته از نیروی کار گفت: عدم پرداخت غرامت دستمزد و رسیدگی به بازنشستگی ۳۵ ساله کارگران ساختمانی دو مشکلی است که درخواست داریم با رسیدگی مجلس برطرف شود.


الزاماتی در خصوص ساعات کار در گرمای شدید تعیین شود

۳۸۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی در واکنش به مرگ یک کارگر در اهواز بر اثر گرما گفت: دیگر زمان آن فرا رسیده که در خوزستان در شرایط دمای بسیار بالای هوا و گرمای طاقت‌فرسا الزاماتی برای کارفرمایان و سایر مجموعه‌های استانی برای توقف فعالیت کارگران و کارکنان تعیین شود.


کار تعاونی‌های کارگران ساختمانی را در اولویت قرار دهید

۳۸۸ روز قبل

جمشید دیوسالار در گفتگو با «نسیم آنلاین» با بیان این مطلب گفت: با تشکیل و شکل‌گیری تعاونی‌های کارگران ساختمانی برای برطرف کردن نیازهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی کارگران، تا کنون حمایت‌های دولتی از این بخش صورت نگرفته است و با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی و ماده برنامه پنجم توسعه مبنی بر رسیدن سهم تعاون به ۲۵ درصد در اقتصاد هنوز این بخش مغفول مانده و متأسفانه سازمان تأمین اجتماعی نیز تا کنون در خصوص شناسایی و ساماندهی کارگران با این بخش همکاری نمی‌نماید.


۶۰ درصد کارگران ساختمانی بیکارند

۳۸۹ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ساختمانی با اشاره به اینکه هنوز سهمیه بیمه کارگران ساختمانی ابلاغ نشده است گفت: حدود ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر کارگر ساختمانی در کشور وجود دارد که حدود ۶۰ درصد آنها بیکار هستند.جزئیات کاهش ۱۵۷ درصدی قدرت خرید کارگران در ۳ سال اخیر

۳۹۲ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: یک فعال کارگری با بیان اینکه تغییرات سبد معیشت خانواده کارگری با تورم اعلامی همخوانی ندارد گفت: از سال ۱۳۹۲ تا خرداد ۱۳۹۵ افزایش ۱۵۷درصدی را در قیمت کالاها و خدمات مصرفی اقشار آسیب پذیر به ویژه کارگران شاهد بودیم.اجرای بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان تامین اجتماعی

۳۹۳ روز قبل

خبرگزاری مهر: مدیرکل درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی، اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب را اقدام عملی سازمان تأمین اجتماعی در اجرای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.


اصلاح بیمه کارگران ساختمانی مهمترین مطالبه کارگران است

۳۹۶ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی استان قم می گوید که جریان تجمع روز گذشته در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، کارگران ساختمانی علاوه بر پیگیری برای بازپرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی، اصلاح قانون بیمه کارگرانی ساختمانی نیز خواستار شدند.


چک‌های سفید امضا تهدیدی برای امنیت شغلی کارگران

۳۹۸ روز قبل

خبرگزاری فارس: نادر قاضی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان در حاشیه بررسی وضعیت صنایع در استان‌های تهران و سمنان اظهار داشت: بی‌نظمی‌های فراوانی در چهره استان تهران در بحث نوارهای صنعتی به چشم می‌خورد و صنعت باید تقویت شود.


ابلاغ افزایش حق مسکن کارگران؛ به‌زودی

۴۰۰ روز قبل ۳ نظر

خبرگزاری تسنیم: وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: به‌زودی با ابلاغ افزایش حق مسکن، افزایش دریافتی کارگران بر اساس قانون کار را شاهد خواهیم بود.تعامل کارگران و کارفرمایان نتیجه مدیریت ربیعی است

۴۰۲ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: رئیس کانون عالی کارفرمایان کشور با انتقاد از استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تاکید دارد که وزارت کار در دوران تصدی گری علی ربیعی رویکرد تعاملی با تشکل کارفرمایی و کارگری در چارچوب سه جانبه گرایی داشته است.حق مسکن ۲۰ هزار تومانی کارگران در غوغای فیش‌های نجومی فراموش شد

۴۰۶ روز قبل

خبرگزاری فارس: افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران که ۲ سال پیش وعده آن توسط وزیر کار داده شد، اخیراً با افشای فیش‌های نجومی میلیونی مدیران دولت به فراموشی سپرده شد.


کارفرمایان مشمول مشاغل سخت و زیان آور به قانون عمل نمی‌کنند

۴۰۷ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: عضو کمیته بیمه و درمان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می‌گوید مدیران دولتی سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار در مقام مجریان مقررات حاکم بر روابط کار باید کارفرمایان مشمول مقرات سخت و زیان آور را مکلف به پرداخت حق بیمه اضافی کنند.


لایحه اصلاح قانون کار به نفع کارفرمایان تنظیم شده

۴۰۷ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه در لایحه اصلاح قانون کار به نظرات کارگر هیچ توجهی نشده است، گفت: لایحه اصلاح قانون کار بر اساس خواسته کارفرمایان تنظیم شده و به نوعی فرار از قانون است.


اشتغال مجدد کارگران بازنشسته بخشی از مشکلات مربوط در حوزه کارگری است

۴۰۷ روز قبل

خبرگزاری فارس: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: بخشی از مشکلات مربوط به کار، اشتغال مجدد کارگران بازنشسته در حوزه کارگری است.


دخل و خرج کارگری با هم می خواند؟

۴۰۷ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان: کارشناسان اقتصادی و بازار کار معتقدند که سال‌های متمادی است اوضاع حقوق و دستمزد نیروی کار خراب شده و دخل و خرج بویژه در خانوارهای کارگری با هم همخوانی ندارد.


واردات کمرشکن،دلسردی کارگران و کارفرمایان

۴۱۳ روز قبل

اقتصادآنلاین: یک فعال کارگری اصلی‌ترین دلیل بالا بودن بیکاری در کشور را نبود روحیه کار و حجم بالای واردات کالا عنوان کرد و گفت: این مساله به دلسردی و ناامیدی نیروی کار و کارفرما منجر شده است.


دخل و خرج خانوار کارگری با هم می خواند؟

۴۱۴ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان: کارشناسان اقتصادی و بازار کار معتقدند که سال‌های متمادی است اوضاع حقوق و دستمزد نیروی کار خراب شده و دخل و خرج بویژه در خانوارهای کارگری با هم همخوانی ندارد.


آغاز بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب تامین اجتماعی

۴۱۸ روز قبل

خبرگزاری مهر: با اقدام تکمیلی سازمان تامین اجتماعی کارفرمایان خوش حساب و صاحبان کارگاه‌های مشمول این مصوبه، از بخشودگی جرائم به میزان ۵٠ تا ١٠٠ درصد برخوردار خواهند شددستمزد کارگران هیچگاه با هزینه‌های زندگی آن‌ها همخوانی ندارد

۴۳۳ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: امروز کارگران نسبت به مصوبات مزدی شورای عالی کار معترض‌‌اند چون اصولا در ایران نهادهای صنفی کارگری برای تشکیل و حتی فعالیت با محدودیت کارفرما و دولت مواجه‌اند.


جزئیات ۳ درخواست کارگران از ILO

۴۳۹ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه کار شایسته، آینده کار و امنیت شغلی مهمترین درخواست کاگرانن از ILO است گفت:رونق اقتصادی باعث اشتغال و ارتقای سطح معیشتی مردم و در نهایت ارتقاء حقوق بنیادین کار خواهد شد.


5 نظر برای «اخبار مرتبط با کارگران و کارفرمایان در سال ۹۶ (کلیه اخبار)»


  1. حامد

    ما داریم جون میکنیم بعد مدیر عامل پیمانکار خیلی راحت سود میبره نه هزینه ای کرده نه پولی خرج کرده اومده گمرک کار گرفته تعاونی تشکیل دادند کار گرفتن کارش از ماست زحمتش شب و روز و دود ماشین و جر و بحث دعوا و مشکلات ماییم بعد نیروی رسمی باید عضو این تعاونی حق تعاونی بگیرند ماهی چند میلیون علاوه بر حقوق و مزایای رسمی خودش حق تعاونی هم دریافت کنه حقوق ماهی 1400 با فول اضافه کار که موقع عیدی و پاداش باید پول مرخصی بزارن سال آینده و حالا حالاها پرداخت نشه سنواتت تقسیم کنند طی دو ماه تابهت پرداخت کنند تو هر فیش که بهت میدن باید ازت مالیات کم کنند هرچند قانون میگه تا 1500000 معاف از مالیات اما اینها فرق میکنند .حالا موقعی که پای جنگ و میدان و دفاع از مرز و بوم بشه من کارگر باید برم از حیثیت و شرف و ناموس و این مرز و بوم دفاع کنم نیروهای رسمی و پیمانکار کجاهستند ….. زیر لحاف از صدای خمپاره یا برو جایی که خطر نباشه…. کو گوش شنوا….فتأمل

    پاسخ دادن

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

  • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
  •  براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.