استخدام استانداری خراسان رضوی سال ۹۴ (خبر جدید)

۱۰۴ روز قبل ۴۵۳ نظر

استخدام استانداری خراسان رضوی سال ۹۴

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۴ مرداد ۹۴ – پنج درصد از سهمیه استخدامی جدید در خراسان رضوی جذب شد

خبرگزاری ایرنا : رئیس سازمان برنامه ریزی و بودجه خراسان رضوی گفت: براساس مجوزهای استخدامی سالهای ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ تاکنون پنج درصد از نیروهای استخدامی جدید در دستگاه های اجرایی استان جذب شده اند.
پنج درصد از سهمیه استخدامی جدید در خراسان رضوی جذب شد
رضا جمشیدی پنجشنبه شب در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی که با حضور استاندار خراسان رضوی تشکیل شد، متذکر شد: از بین ۷۰۲ نفر نیروی انسانی جدید الاستخدام سهمیه این استان تاکنون فرآیند استخدامی ۴۱ نفر طی شده و جذب دستگاه های اجرایی شدند.
وی اظهار کرد: براساس بند واو ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه دستگاه های اجرایی موظف هستند حداقل ۲۵ درصد از نیاز استخدامی خود را فرزندان محترم شهدا، جانباران، آزادگان بکار گیرند.
جمشیدی بیان کرد: برای استان خراسان رضوی امکان جذب ۷۰۲ نفر فراهم شده است که از این تعداد ۵۳۵ نفر در دستگاه های مشمول بودجه استانی قرار می گیرند و ۱۶۷ نفر آنها هم در دستگاه های بنیاد شهید و حمل و نقل و پایانه ها که اعتبارات آنها به صورت ملی تامین می شود، استخدام می شوند.
وی ادامه داد: هشت میلیارد و ۹۸ میلیون تومان اعتبار در تیرماه امسال برای استخدام این نیروها به خراسان رضوی ابلاغ شد که از این میزان شش میلیارد و ۷۸۴ میلیون تومان مربوط به حقوق آنان و یک میلیارد و ۳۱۴ میلیون تومان مربوط به سایر هزینه هاست.
وی افزود: ۵۰ درصد از این میزان اعتبار تاکنون بین دستگاه های اجرایی توزیع شده و باقی آن نیز تا پایان سال توزیع خواهد شد تا دستگاه ها این نیروهای انسانی جدید را جذب کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی گفت: از ۳۲۰ میلیارد تومان بودجه امسال استان ۲۶۷ میلیارد تومان در قالب سه هزار و ۳۵ پروژه پیشنهادی کارگروه زیربنایی شهرستان ها بین دستگاه های اجرایی توزیع شد.
رضا جمشیدی افزود: از این تعداد پروژه، دو هزار و ۶۷۷ پروژه با مبلغ ۲۲۳ میلیارد تومان را کمیته برنامه ریزی شهرستانها تصویب کردند و ۳۵۸ پروژه با مبلغ ۴۴ میلیارد تومان را تغییر دادند.
وی بیان کرد: پنج پروژه از ۳۵۸ پروژه ای که کمیته برنامه ریزی شهرستان ها تغییر دادند مورد مخالفت دستگاه های اجرایی قرار گرفت که آن هم مربوط به شهرستان های فیروزه و سرخس است.
وی اظهار کرد: براساس تصمیم کمیته برنامه ریزی شهرستانی مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات تکمیل انبار مکانیزه شرکت غله و بازرگانی در شهرستان فیروزه کسر و بین هفت پروژه توزیع شده که این مورد اعتراض شرکت غله قرار گرفته است.
وی افزود: براساس تصمیم کمیته برنامه ریزی شهرستانی نیز حدود۶۰۰ میلیون تومان از اعتبارات پروژه های جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در شهرستان سرخس کسر و به پروژه های دیگر اختصاص پیدا کرده است که سازمان منابع طبیعی استان نسبت به آن اعتراض دارد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی درباره میزان تخصیص اعتبارات امسال استان گفت: مجموع اعتبارات استان تا این لحظه یکهزار و ۱۰۸ میلیارد تومان است که از این میزان ۳۶۷ میلیارد تومان معادل ۳۳.۱ درصد تخصیص یافته است.
جمشیدی افزود: از کل اعتبارات امسال ۴۳۲ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای است که ۴۱.۷ درصد تخصیص دارد و ۶۷۶ میلیارد تومان دیگر اعتبارات عمرانی است که ۲۷.۷ درصد تخصیص یافته است.
وی درباره نحوه توزیع اعتبارات ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه و قانون استفاده متوازن از امکانات کشور در استان گفت: این اعتبارات برای افزایش سطح برخورداری شهرستان هایی است که از میانگین شاخص های کشوری سال ۱۳۸۹ پایین تر هستند.
وی افزود: به استناد این بند از قانون باید سالانه ۱۰ درصد شاخص برخورداری شهرستان هایی که پایین تر از میانگین شاخص های کشوری هستند، ارتقا پیدا کند و اعتبارات این ماده قانونی در عملیاتی که مجاز است، قابل هزینه می باشد.
وی بیان کرد: در توزیع اعتبارات ماده ۱۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه اولویت با پروژه های نیمه تمامی است که هم پیشرفت فیزیکی بالایی دارند و هم تاثیرگذاری آنها بیشتر است، از سوی دیگر برای هزینه کرد این اعتبارات نیز حوزه هایی خاصی تعیین شده است.
وی اظهار کرد: برای توزیع اعتبارات ماده ۱۸۰ و جبران ۱۰ درصد عقب ماندگی شهرستان های در عملیات های مجاز، میزان عقب ماندگی هر شهرستان را در عملیات های مجاز معین کردیم که اعتبار مورد نیز آن ۴۸۰ میلیارد تومان محاسبه شد.
وی افزود: تاکنون از این میزان اعتبار فقط ۲۱۹ میلیارد تومان در اختیار استان قرار گرفته است که باید طبق آن با رعایت سرفصل ها اولویت را به پروژه های نیمه تمام در شهرستان ها اختصاص یابد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان رضوی درباره اعتبارات مطالبات پایان خدمت بازنشستگان دستگاه های اجرایی زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان گفت: پارسال ۱۲ میلیارد تومان برای پاداش پایان خدمت این بازنشستگان در نظر گرفته شد که متاسفانه نقدینگی این اعتبار تامین نشد.
جمشیدی افزود: امسال مجددا مبلغی برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان چهار دستگاه اجرایی زیر مجموعه وزات جهاد کشاورزی به میزان شش میلیارد و ۲۳۵ میلیون تومان در نظر گرفته شد که بین دستگاه ها توزیع می شود.
در این جلسه ۲۷ مصوبه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی شورای برنامه ریزی و توسعه استان که عمدتا درباره واحدهای تولیدی و خدماتی و تعدادی هم مربوط به تقاضای شهرداریها مبنی بر کاربری های غیرمجاز بود مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضا نظرات خود را درباره برخی از آنها اعلام کردند.
در این جلسه مقرر شد درباره دو مصوبه مربوط به شهرستان های سرخس و فیروزه که اعضای کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی نسبت به آن مخالفت داشتند کارگروهی تشکیل شود و موضوع را مورد بررسی قرار دهند.


خبر ۱۹ مرداد ۹۴ – کارآفرینی برای ۹۵۰ نفر در جایگاه های سوخت خراسان رضوی

باشگاه خبرنگاران : مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی از اشتغال بکار ۹۵۰ نفر در جایگاه های خراسان رضوی خبرداد.
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمد مهدی قرائی در نخستین دوره آموزشی اپراتوری جایگاههای CNG در منطقه خراسان رضوی با بیان اینکه این منطقه با ۱۲۷ جایگاه CNG برای بیش از ۹۵۰ نفر کار آفرینی کرده است؛ اظهار کرد: با وجود منابع غنی گاز و لزوم گسترش جایگاه های CNG شاهد توسعه جایگاه ها در مدت زمان کوتاهی بوده ایم.
وی در خصوص برگزاری این دوره آموزشی گفت: این دوره آموزشی با حضور مدیر کل فنی وحرفه ای استان خراسان رضوی برای اپراتورهای جایگاه های CNG در محل انبار شهید بیخوش مشهد برگزارشد و اغلب افراد آموزش های لازم را برای حضور در جایگاه ها گذرانده اند.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان رضوی ادامه داد: با وجود ریسک پذیری بالای این جایگاه ها به علت وجود تاسیسات پر خطر و نیاز به اهمیت افزایش ضریب ایمنی در جایگاهها, ضرورت مهارت آموزی کارکنان این جایگاه ها در راستای کاهش ریسک ها ی بالقوه موجود وکاهش خسارات جانی و مالی امری لازم و ضروری است.
مدیر کل سازمان فنی وحرفه ای استان خراسان رضوی نیز با اشاره به لزوم تداوم این آموزش ها اظهار کرد: مدیران شرکت کننده آموزش ها را به اپراتورها و نفرات میدانی وپای کار منتقل کرده اما از این دوره به بعد آموزش های کاربردی وخاص به طور مستقیم به اپراتورهای جایگاه ها داده خواهد شد.
در پایان دوره تئوری ،۳۰ نفر از اپراتورهای جایگاه های CNG برای گذراندن دوره ۱۵ روزه عملی توسط کارشناسان سازمان فنی و حرفه ای برگزیده شدند.


خبر ۸ مرداد ۹۴ – بخش کشاورزی ۲۴ درصد اشتغال خراسان رضوی را تامین کرده است

خبرگزاری تسنیم : مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر، بخش کشاورزی ۲۴ درصد اشتغال خراسان رضوی را تامین کرده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مجتبی مزروعی عصر امروز در نشست خبری سازمان جهاد کشاورزی در محل این سازمان اظهار داشت: در استان خراسان رضوی بیش از ۲۴ درصد اشتغال مربوط به بخش کشاورزی است که ۱۴ درصد از ارزش افزوده کل استان را به دنبال داشته است.
وی پیرامون میانگین اشتغال در بخش کشاورزی تصریح کرد: میانگین اشتغال بخش کشاورزی در کشور ۱۸.۲ درصد و در استان ۲۴.۶ درصد است که در بررسی‌های انجام شده در طی ۳۰ سال گذشته کاهش مهاجرت از روستاها به شهر با توجه دولت‌ها به بخش کشاورزی تعریف شده است.
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان رضوی در زمینه نرخ مهاجرت از روستا به شهر تاکید کرد: نرخ مهاجرت از روستا به شهر در کشور ۶.۲ درصد است در حالی که این نرخ در استان خراسان رضوی به میزان ۱۳.۲ درصد مشخص شده و ۲ برابر نرخ کشوری است.
مزروعی کاهش قیمت محصولات کشاورزی را یکی از راهکارهای کاهش مهاجرت از روستا به شهر دانست و خاطرنشان کرد: کاهش قیمت محصولات کشاورزی نسبت به هزینه‌های تولید می‌تواند از مهاجرت روستا به شهر جلوگیری کند.
وی در ارتباط با مناطق مستعد مهاجرت از روستا به شهر بیان کرد: در مناطقی که کشاورزان از الگوهای کشت صحیح استفاده نمی‌کنند شاهد بیشترین میزان مهاجرت از روستا به شهر هستیم و باید توجه داشت که نرخ بیکاری و ناهنجاری‌های اجتماعی در این مناطق بیشتر است.
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: شهرستان‌های خلیل آباد، مه ولات، تربت حیدریه و بردسکن دارای الگوی کشت مطلوب و شهرستان‌های رشتخوار، کاشمر و گناباد دارای الگوی کشت نامطلوب هستند.
مزروعی سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در حاشیه شهر مشهد را ضروری دانست و بیان کرد: به سبب مهاجرت از روستا به شهر شاهد حضور یک میلیون و ۳۰۰حاشیه نشین در اطراف شهر مشهد هستیم که انتقال سد آب دوستی به این مناطق با صرف صدها میلیارد تومان انجام می‌شود و ضرورت سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در این مناطق بیشتر احساس می‌شود.
وی امنیت غذایی را از جمله برنامه‌های ملی عنوان کرد و افزود: در برنامه‌های ملی، بحث امنیت غذایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید توجه داشت که اساس رشد و توسعه جامعه در گرو تغذیه سالم است.
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان رضوی در زمینه آبیاری تحت فشار تصریح کرد: در افزایش راندمان آبیاری و انتقال آب نیاز به تمهیدات ویژه‌ای داریم و بحث آبیاری تحت فشار از جمله دغدغه‌های کشاورزان است که در سال۹۳ این نوع از آبیاری ۴۰ درصد تخصیص بودجه و اعتبار داشت.
مزروعی روستاها را بخشی از اکوسیستم طبیعی دانست و بیان کرد: روستاها بخشی از اکوسیستم هستند و اگر قناتی در منطقه‌ای خشک شود در واقع اکوسیستم و حیات آن ناحیه خشک شده و برای پایداری در استقلال کشور و توسعه اقتصادی توجه به اکوسیستم‌ها ضروری است.
وی پیرامون صرفه جویی در مصرف آب تاکید کرد: امروزه حضور آب تعیین کننده رشد کشاورزی هر منطقه است و اگر در بحث صرفه جویی آب فرهنگ سازی نشود با تزلزل محصولات کشاورزی مواجه می‌شویم و لازم به ذکر است که با صرفه جویی ۲۵ درصدی منابع آبی چند دهه به عمر آب افزوده می‌شود.


خبر۷ مرداد ۹۴ – اختصاص ۸۱ میلیارد ریال برای استخدام های جدید در خراسان رضوی

خبرگزاری صدا و سیما: ۸۱ میلیارد ریال اعتبار برای استخدام های جدید دستگاه های اجرایی خراسان رضوی اختصاص یافت.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی امروز افزود: این اعتبار مربوط به استخدام ۵۳۵ نفر از کارکنان جدید دستگاه های اجرایی است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور آن را ابلاغ کرده است.
رضا جمشیدی افزود: از این مبلغ ۶۸ میلیارد ریال مربوط به اعتبارات حقوق مستمر و ۱۳ میلیارد ریال هم دیگر هزینه های این کارکنان است.
او گفت: همچنین ۱۶۲ نفر در ۲ دستگاه مشمول اعتبارات ملی به کار گرفته می شوند.


خبر۶ مرداد ۹۴ – هر گردشگر با خود ۱۵ شغل می‌آورد

خبرگزاری ایسنا :شهردار نیشابور گفت: هر گردشگر با خود ۱۵ شغل می‌آورد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، حسینی در نشست خبری خود با خبرنگاران که در محل شهرداری برگزار شد، عنوان کرد: مطبوعات نیز در این زمینه بسیار مهم هستند، چرا که انعکاس‌دهنده نظرات مردمی هستند و حتی مطبوعات می‌توانند هدایتگر نیز باشند؛ نقد منصفانه و رعایت اعتدال نکته‌ای است که باید به آن توجه شود.
وی افزود: نیشابور شهر با عظمتی است و در تمام بخش‌ها پیشتاز است؛ در زمینه گردشگری باید نقاط ضعف و قوت را شناخت و شهر را به سمت پیشرفت هدایت کرد، ما در بحث گردشگری در حالی که پتانسیل بسیار بالایی داریم، اما با آنچه باید باشیم خیلی فاصله داریم.
حسینی اظهار کرد: هر گردشگر با خود ۱۵ شغل می‌آورد و ما باید به توانمندی وضعیت اقتصاد مردم فکر کنیم که در اقتصاد شهرداری هم موثر است و این مهم باید پیگیری شده و با همکاری همه به دست خواهد آمد.
شهردار نیشابور اضافه کرد: سرمایه ما از جیب مردم است، اگر ریالی هم خرج می‌کنیم، باید عادلانه باشد و قرار نیست که هرچه درمی‌آوریم حقوق بدهیم، ما باید ساختار انسانی خود را آماده کنیم و کسانی را در بدنه شهرداری داشته باشیم که متخصص و مدیر باشند.
وی در رابطه با تشکیل سازمان‌ها گفت: سازمان‌ها مستقل شده‌اند، اما خودکفا نیستند؛ ما می‌خواهیم سازمان‌هایی مثل عمران و تاکسیرانی و سازمان‌های دیگر مستقل و خودکفا باشند وگرنه چرا اصلاً باید تشکیل شوند؟ اگر سازمان عمران ما قوی باشد، می‌توانم در شهرهای دیگر پروژه برداریم.
حسینی با بیان اینکه برای ایجاد یک مدیریت واحد شهری تمام ارگان‌های ذی‌ربط باید تقویت کننده یکدیگر باشند و همه با هم همکاری کنیم، اظهار کرد: عزل و نصب‌ها در هر مدیریتی طبیعی است و هرجا ضرورت و الزام باشد هر مسئولی این کار را می‌کند، اما شهرداری جای کار سیاسی نیست؛ ما یک نهاد خدمتگزار هستیم و آنچه اهمیت دارد، کار است.
وی به انجام برخی پروژه‌های لازم در شهر اشاره کرد و گفت: برون‌سپاری و واگذاری به بخش خصوصی یکی از دغدغه‌های ماست


خبر ۱۴ تیر ۹۴- افزایش ۳ درصدی سرمایه‌گذاری در اشتغال خراسان رضوی 

خبرگزاری ایسنا : استاندار خراسان رضوی گفت: سرمایه‌گذاری در اشتغال ۳ درصد افزایش یافت، اما باز هم کفایت نیاز اشتغال استان را پاسخگو نیست.
‌به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان شب گذشته ۱۳ تیرماه در نشست شورای اداری استان‌ها که در ساختمان استانداری خراسان رضوی برگزار شد، بیان کرد: در حوزه اشتغال نسبت به بهار سال گذشته‌ ۵۳ هزار فرصت شغلی‌ کاهش یافته، اما جمعیت به آماده اشتغال ۲۰۰ هزار نفر اضافه شده است.
‌وی با تاکید بر اینکه اشتغال‌زایی در استان نیازمند بسیج عمومی است، اظهار کرد: با کمک بخش خصوصی و فعالان صنعتی عملکرد مناسبی در سال گذشته داشتیم که امیدوارم بهتر شود.
‌رشیدیان در خصوص ایام مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: مبارزه با این پدیده شوم فقط تحت اختیار دستگاه‌های دولتی نیست، بلکه مردم و به خصوص خانواده‌ها باید در محوریت این امر قرار گیرند، چراکه متاسفانه در شهر مشهد آمار بالایی از این افراد ‌داریم.
‌وی با توجه به نزدیک بودن راهپیمایی روز قدس نیز اظهار کرد: در ایامی که گروه‌های افراطی جنگ را به درون خانواده بزرگ اسلامی کشانده‌اند، روز قدس باید باشکوه هرچه تمام‌تر برگزار شود.
‌استاندار خراسان رضوی در خصوص روز عفاف و حجاب نیز عنوان کرد: با توجه به دستورات دینی و نقش روانی حجاب در سلامت جامعه و استحکام خانواده باید توجه ویژه‌ای به این مسئله شود.


خبر ۲۳ خرداد ۹۴ – غذا، اولین صنعت اشتغالزای خراسان رضوی 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ۸۳۶ فقره پروانه بهره‌برداری در زمینه صنعت غذا در خراسان‌رضوی با اشتغالزایی ۳۹ هزار نفر صادر شده است.
به گزارش ایلنا، راضیه علیرضایی اظهار کرد: در استان ۸۳۶ واحد دارای پروانه‌بهره‌برداری صنایع غذایی با سرمایه‌گذاری ۱۶ هزار و ۲۴۲ میلیارد ریال و با اشتغال ۳۸ هزار و ۷۴۲ نفر است.
وی خاطرنشان کرد: این رقم در مقایسه با کل صنایع غذایی کشور از نظر تعداد ۸ درصد، سرمایه‌گذاری ۹ درصد و از نظر اشتغال ۱۱ درصد را شامل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این صنعت از نظر سرمایه گذاری بعد از کانی غیرفلزی، صنایع فلزی و شیمیایی چهارمین و از نظر اشتغال اولین رتبه را بین صنایع استان دارد، تصریح کرد: صنایع غذایی در مقایسه با سایر بخش‌های صنعتی استان از نظر تعداد ۱۵ درصد، از نظر حجم سرمایه‌گذاری ۱۶ درصد و از نظر اشتغال ۲۱ درصد را شامل می‌شود.
علیرضایی گفت: اکثر واحدهای صنایع غذایی استان، صنایع کوچک و متوسط محسوب می‌شوند که می‌توان تاثیر سریع بر فعال شدن دیگر حلقه‌های زنجیره تامین، افزایش مستقیم توان مصرف، انتقال سریع منابع دریافتی به بخش‌های دیگر، تحریک آن‌ها و سرعت بالای تاثیرگذاری مستقیم روی صنایع بالادستی و بازار مصرف را از مزایای این واحدها برشمرد.
وی توسعه و پیشرفت صنعت غذا همگام با استانداردهای جهانی را حائز اهمیت دانست و افزود: فناوری‌های جدید از جمله نانو برای ماندگاری بیشتر، بهبود کیفیت، افزایش کارایی فرآیندهای تولید و بسته‌بندی‌های مناسب مبتنی بر سلامت و بهداشت سازگار با محیط زیست همراه با بهینه‌سازی مصرف انرژی از اولویت‌های سرمایه‌گذاری در این رشته صنعتی خواهد بود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی با بیان اینکه عمده صادرات صنایع غذایی به کشورهای نزدیک صورت می‌گیرد، افزود: مهم‌ترین بازارهای هدف صادراتی برای محصولات صنایع غذایی استان، کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، روسیه، هنگ‌کنگ، عراق، امارات، قرقیزستان، عربستان و … است.
علیرضایی یادآور شد: در سال گذشته صادرات ۳۶۲ هزارتن محصولات صنایع غذایی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار از خراسان‌رضوی صورت گرفته است.


استخدام در آتش نشانی های استان خراسان رضوی

دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی و شهرداری مشهد برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در مشاغل عملیاتی آتش نشانی از محل مجوز استخدامی شماره ۲۲۵/۹۳/۱۲۶۷۲ تاریخ ۹۳/۹/۲۳ معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و مصوبه مورخ ۹۳/۱۱/۱۵ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی شهرداری ها و دهیاری های کشور ، تعداد ۳۴۲ نفر از افراد واجد شرایط را برای شهر مشهد و تعدادی از شهرهای استان از طریق برگزاری آزمون علمی ، عملی و پس از طی مراحل گزینش به صورت پیمانی به شرح زیر استخدام می نماید .

برای مشاهده آگهی و شرایط استخدام اینجا کلیک نمایید

استخدام شهرداری های تازه تاسیس سال ۹۳

استانداری خراسان رضوی برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداریهای تازه تاسیس استان خراسان رضوی ( گلبهار-احمد آباد صولت – نشتیفان – مزداوند – ششتمد – رباط سنگ ) از محل سهمیه استخدامی شماره ۲۲۰/۹۲/۱۸۸۱۴ مورخ ۱۳۹۲/۱۱/۱۴ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و نامه شماره ۱۱۱۲۱ مورخ ۱۳۹۳/۰۳/۲۵ سازمان شهرداریها و دهیاری‏های کشور، در نظر دارد تعداد ۳۱ نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی‏های تخصصی، عملی یا مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی برای خدمت در شهرداریهای تازه تاسیس استان خراسان رضوی ( گلبهار-احمد آباد صولت – نشتیفان – مزداوند – ششتمد – رباط سنگ )به شرح زیر استخدام نماید .

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

ردیفعنوان پسترشته شغلیمحل جغرافیایی خدمتتعدادجنسیتشرایط احراز
۱مسئول امور اداریکارشناس امور اداریشهرداری مزداوند (ا نفر )، شهرداری گلبهار  (ا نفر)، شهرداری احمد آباد صولت ( ا نفر )۳ نفرمرد – زندارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشتهای تحصیلی مدیریت(کلیه گرایشها) بجز گرایش مدیریت ورزش، مهندسی صنایع (کلیه گرایشها)، اقتصاد(کلیه گرایشها)
۲مسئول امور مالی و درآمدحسابدارشهرداری مزداوند(۱ نفر )، شهرداری ششتمد (۱ نفر) ، شهرداری گلبهار(۱ نفر )۳ نفرمرد – زندارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در رشته تحصیلی حسابداری (کلیه گرایشها)
۳کارپردازمسئول خدمات مالیشهرداری نشتیفانیک نفرمرددارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در رشته تحصیلی حسابداری (کلیه گرایش‏ها)
۴کارشناس عمران و مامور بازدیدمهندسی راه و ساختمانشهرداری مزداوند( ۱ نفر)، شهرداری نشتیفان  (۱ نفر )، شهرداری گلبهار( ۱ نفر )۳ نفرمرددارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشتهای تحصیلی مهندسی عمران(گرایش مهندسی و مدیریت ساخت، گرایش سازه، گرایش سیستمهای اطلاعات جغرافیایی،عمران) مدیریت پروژه و ساخت طراحی محیط.
۵کارشناس شهرسازیکارشناس شهرسازیشهرداری گلبهار۲ نفرمرددارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشتهای تحصیلی شهرسازی – برنامه ریزی شهری و منطقه ای- مدیریت شهری – برنامه ریزی منطقه ای- طراحی شهری – مهندسی شهرسازی – جغرافیا و برنامه ریزی شهری
۶آکارشناس فناوری اطلاعاتکارشناس تحلیل گر سیستمشهرداری گلبهار(۱نفر )، شهرداری نشتیفان ( ۱ نفر)دو نفرمرد – زندارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشتهای تحصیلی مهندسی کامپیوتر (کلیه گرایشها ) و مهندسی فناوری اطلاعات ، مهندسی صنایع (کلیه گرایشها)
۷آتش نشانآتش نشانشهرداری نشتیفان( ۲نفر )، شهرداری گلبهار  (۳ نفر )۵ نفرمرددارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه – دارا بودن گواهینامه فوق دیپلم در یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح ، مدیریت عملیات امداد و نجات ، مدیریت امور امداد ، ایمنی و آتش نشانی ، مدیریت عملیات حریق و حوادث، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث ، اطفاء حریق ، امداد و نجات – بهداشت حرفه ای
۸آتش نشان (راننده)راننده وسائط نقلیه تندرو سنگینشهرداری مزداوند( ۱ نفر )، شهرداری احمد آباد صولت ( ۲ نفر )، شهرداری نشتیفان ( دو نفر )، شهرداری ششتمد ( ۱ نفر )، شهرداری گلبهار(۱ نفر )۷ نفرمرددارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات کامل متوسطه – دارا بودن گواهینامه فوق دیپلم در یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح ، مدیریت عملیات امداد و نجات ، مدیریت امور امداد ، ایمنی و آتش نشانی ، مدیریت عملیات حریق و حوادث، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث ، اطفاء حریق ، امداد و نجات – بهداشت حرفه ای – تذکر: دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبین این رشته شغلی الزامی است
۹کارشناس خدمات شهریکارشناس محیط زیستشهرداری رباط سنگ (۱ نفر )، شهرداری گلبهار  (۱ نفر)دو نفرمرددارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشتهای تحصیلی مهندسی محیط زیست(گرایش ارزیابی – آمایش سرزمین، مهندسی طراحی محیط زیست)، محیط زیست – طراحی محیط زیست ، مهندسی عمران گرایش محیط زیست – مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست ، مهندسی فضای سبز ، مهندسی کشاورزی( گرایش باغبانی)، معماری منظر
۱۰کارشناس حمل و نقلکارشناس امور حمل و نقلشهرداری گلبهار( ۱ نفر)۱ نفرمرد – زندارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشتهای تحصیلی مهندسی عمران (گرایش مهندسی و برنامه ریزی حمل و نقل) ، مهندسی ترافیک ، مهندسی حمل و نقل ، مهندسی تکنولوژی حمل و نقل و ترافیک شهری
۱۱کارشناس نظارت بر تخلفات ساختمانیمهندسی راه و ساختمانشهرداری گلبهاردو نفرمرددارا بودن دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس در یکی از رشتهای تحصیلی مهندسی عمران(گرایش مهندسی و مدیریت ساخت، گرایش سازه، گرایش سیستمهای اطلاعات جغرافیایی،عمران) مدیریت پروژه و ساخت طراحی محیط.

الف – شرایط عمومی
۱ . داشتن حداقل سن بیست سال تمام و حداکثر سی و پنج سال تمام
۲. داشتن تابعیت ایران
۳ . دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت قانونی برای مردان در زمان ثبت نام
۴ . عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی
۵ . نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
۶. نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی
۷ . داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام می شود
۸ . دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی پیش بینی شده درجدول شرایط احراز رشته های شغلی
۹. اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۱۰. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

ب – شرایط اختصاصی
۱ . حداکثر سن داوطلبان در رشته شغلی آتش نشان (۲۵)سال و رشته شغلی آتش نشان (راننده) (۳۰) سال در زمان ثبت نام می باشد.
۲ . داوطلبان رشته شغلی آتش نشان (راننده) می بایست دارای گواهینامه رانندگی پایه یک در زمان ثبت نام باشند.
۳ . داوطلبانی که دارای کارت معافیت پزشکی می باشند و همچنین معلولین، مجاز به شرکت در رشته شغلی آتش نشان و راننده وسائط نقلیه سنگین ( برای تصدی پست آتش نشان راننده ) نمی باشند.
۴ . داوطلبان استخدام در رشته شغلی آتش نشان (برای تصدی پست آتش نشان ) و راننده وسائط نقلیه سنگین ( برای تصدی پست آتش نشان راننده ) در صورت موفقیت در آزمون تخصصی می بایست در آزمون عملی نیز شرکت نمایند.
۵ . داوطلبان نمی توانند از مستخدمین رسمی،ثابت و پیمانی سایر دستگاه های اجرایی و بازنشسته یا بازخرید خدمت باشند.
۶. پذیرفته شدگان نهایی موظفند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز کاری پس از اعلام رسمی دفتر نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل پرونده و ارائه تعهد محضری ۷ ساله برای عدم هرگونه انتقال و ماموریت به سایر شهرداری ها و سازمان های وابسته و نیزدستگاه های اجرایی دیگر و همچنین عدم تغییر رسته شغلی در شهرداری تازه تاسیس اقدام نمایند.
۷ . موارد زیر به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد .
الف – داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل ( از تاریخ ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ لغایت ۱۳۶۷/۰۵/۲۹ )، به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثرمجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل .
ب – اعضای خانواده شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان از کارافتاده کلی غیر قادر به انجام کار (همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال .
پ– داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروه‌های ضد انقلاب درآمده‌اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه.
ج – داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه، موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت
پوشش آنها ، شرکت های بیمه دولتی ، شهرداری ها ، موسسات و شرکت های تابعه و وابسته به آن موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است و همچنین موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده و موسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‏کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‏های تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.
۸ . انتخاب نهائی پذیرفته شدگان آزمون پس از موفقیت در کلیه مراحل آزمون تخصصی ، مصاحبه یا آزمون عملی و گزینش صورت خواهد گرفت و تا قبل از صدور احکام استخدام پیمانی برای پذیرفته شدگان حقی ایجاد نخواهد شد .
۹ . نمرات نهائی داوطلبان بر اساس امتیاز آزمون تخصصی با «ضریب ۲» و امتیاز مصاحبه با «ضریب۱» محاسبه و داوطلبان براساس نمرات فضلی و در سقف تعداد مجوز درهررشته شغلی و هر شهرداری برای طی مراحل گزینش معرفی می‏شوند .
۱۰ . نمرات نهائی داوطلبان رشته شغلی آتش نشان و آتش نشان (راننده )‌ بر اساس امتیاز آزمون تخصصی با « ضریب ۱» و امتیاز آزمون عملی با «ضریب۲» محاسبه و داوطلبان براساس نمرات فضلی و در سقف تعداد مجوز درهررشته شغلی و هر شهرداری برای طی مراحل گزینش معرفی می‏شوند .
.
۱۱. داوطلب بومی: به داوطلبی گفته می شود که دارای یکی از ویژگی های زیر باشد:
– محل تولد داوطلب با محل جغرافیایی شهر خدمت شغل مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.
– حداقل دو مقطع تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی و متوسطه) را در محل شهر مورد تقاضای استخدام گذرانده باشد.
– فرزندان پرسنل نیروهای مسلح در صورتی که محل جغرافیایی ۳ سال از سنوات تحصیلی آنها (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) با شهر مورد تقاضای استخدام یکسان باشد.

ج – ثبت نام و مدارک مورد نیاز
۱ . داوطلبین می توانند تنها در یک رشته شغلی از طریق سایت استانداری خراسان رضوی ( http://khorasan.ir ) و بصورت اینترنتی ثبت نام کنند. ۲ . شروع ثبت نام از ساعت ۸ صبح روز شنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۱ به مدت ۹ روز (ساعت۲۰روز شنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۰۹ ) می باشد.
۳ . داوطلبان استخدام می بایست عکس پرسنلی ۴ * ۳ خود را با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت jpg و حداکثر ۲۰۰ کیلوبایت در رایانه اسکن نموده و آنرا در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند.
۴ . پرداخت مبلغ سیصد هزار ریال (۳۰۰۰۰۰ ریال) به شماره حساب اعلامی به صورت اینترنتی به نام موسسه تحقیقات ، آموزش و مشاوره شهرداری های خراسان رضوی به عنوان حق شرکت در آزمون استخدامی داوطلبان استخدام پرداخت نمایند ( ایثارگران از پرداخت ۵۰% مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از واریز وجه مذکور معاف می باشند) و نهایتا پس از بررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تایید مراتب توسط سایت، شماره رهگیری خود را برای پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند.
۵ . تکمیل فرم درخواست شغل و سایر فرمهای مورد نیاز در سایت مربوطه به آدرس http://khorasan.ir
۶ .کارت ورود به جلسه آزمون استخدام روزشنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ از طریق وب سایت (www.khorasan.ir ) به داوطلبان ارائه می شود.
۷. زمان برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۱۳۹۳/۰۶/۲۱ ساعت ۸:۳۰ صبح است و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان درج خواهد شد.
۸ . داوطلبان می بایست اطلاعات مورد نیاز را در سایت و در قسمت های مربوطه درج نموده و قبل از اعلام نتایج مدارک لازم به شرح زیر جهت تطبیق با اطلاعات زمان ثبت نام به شرح زیر به استانداری ارسال نمایند (زمان ارسال مدارک متعاقبا اعلام می گردد) :
۱ . اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی
۲ . اصل و تصویر تمامی صفحات شناسنامه
۳ . اصل وتصویر کارت ملی ( دورو)
۴ . اصل و تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی
۵. اصل مستندات ایثارگری ، معلولان عادی و سوابق پرداخت بیمه در شهرداری ها ، سازمان های وابسته و دهیاری ها.
۶ . اصل و تصویرگواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین درپست آتش نشان (راننده).
۷. سه قطعه عکس ۴*۳ همانند عکس ارسالی از طریق سایت اینترنتی
۸ . ارائه گواهی پرداخت اینترنتی حق ثبت نام شرکت در آزمون

د – مواد آزمون تخصصی
آزمون تخصصی در هر رشته شغلی به صورت چهار گزینه ای و به تعداد ۱۲۰ سوال به صورت کاربردی و تخصصی در حوزه رشته شغلی مربوط با احتساب نمره منفی با سقف ۱۰۰امتیاز می باشد.

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

 برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

ه –اعلام نتایج
اسامی داوطلبان پذیرفته شده برای شرکت در آزمون عملی یا مصاحبه در سایت رسمی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.

و –تذکرات
۱. در رابطه با سهمیه ایثارگران مطابق ضوابط مربوطه عمل خواهد شد.
۲. در هر مرحله از مراحل آزمون استخدامی مشخص شود که داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع ابراز نموده است یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد.
۳. به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر و بالاتر ا ز مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک در رشته های غیر مرتبط و معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند وگواهی مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد. داوطلبین می بایست در زمان ثبت نام در آزمون تخصصی دارای کلیه شرایط مورد نظر در اگهی استخدام باشند.
۴. انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل آزمون عملی یا مصاحبه و گزینش صورت می پذیرد.
۵. حداکثر ده درصد (۱۰%) نیازهای استخدامی شهرداری ها را به قهرمانان ورزشی مشمولین ماده دو آئین نامه تسهیلات تشویقی رتبه اول تا سوم مصوب ۱۳۷۶ هیات وزیران که به تائید وزارت ورزش و جوانان میرسد برای تصدی رشته شغلی آتش نشان و آتش نشان ( راننده ) به شرط داشتن شرایط عمومی ورود به خدمت و اخذ حدنصاب از آزمون تخصصی و آزمون عملی اختصاص میدهد.
۶. امتیاز آزمون تخصصی کارکنان شاغل در دهیاری یا شهرداری شهر تازه تاسیس به ازای هر سال سابقه خدمت ۳ درصد تا سقف ۲۰ درصد و برای کارکنان شاغل در یکی از دهیاری ها یا شهرداری های شهرستان همان شهر به ازای هر سال سابقه خدمت ۵/۲ درصد تا سقف ۱۸ درصد و برای کارکنان شاغل در یکی از دهیاری ها یا شهرداری های استان همان شهر به ازای هر سال سابقه خدمت ۲ درصد تا سقف ۱۵درصد ضرب شده ومبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .اعمال امتیاز مربوطه مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در شهرداری ها ویا سازمانهای وابسته و یا دهیاریها تا پایان سال ۱۳۹۲ می باشد .
۷. امتیاز آزمون تخصصی داوطلبان بومی شهر تازه تاسیس در ۱۵/۱ و داوطلبان بومی شهرستان شهر تازه تاسیس در ۱/۱ ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .
۸. امتیاز آزمون تخصصی دهیاران در یکی از دهیاری های استان شهر تازه تاسیس به ازای هر سال سابقه خدمت با تائید بخشدار ذیربط ۴ درصد تا سقف ۲۰ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .
۹. امتیاز آزمون تخصصی شهرداران که در یکی از شهر های آن استان شهردار بوده اند به ازای هر سال سابقه خدمت با تائید استانداری ذیربط ۵ درصد تا سقف ۲۵ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرار می گیرد .
۱۰. امتیاز آزمون تخصصی فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت و یا از کارافتاده کلی دائم شهرداری حین خدمت در ۲۰ درصد ضرب شده و مبنای محاسبه امتیاز نهائی آزمون تخصصی قرارمی گیرد .
۱۱. درصورتی که داوطلبان مشمول بیش از یک امتیاز از مزایای پیش بینی شده در مواد ۶و۷و۸و۹و۱۰ این آگهی شوند . بالاترین امتیاز برای آنها مبنای محاسبه قرارخواهد گرفت .
۱۲. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده (۵ %) به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.
۱۳. معلولین عادی به شرط کسب حد نصاب نمره لازم و دارا بودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳ % سهمیه قانونی مربوط برخوردار خواهند شد.

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده شرایط دعوت به همکاری اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده یا ویرایش اطلاعات اینجا را کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

 برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.


استخدام استانداری خراسان رضوی سال ۹۲

نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری

آنچه در این خبر خواهید خواند:

۶ آذر ۹۲ – ایجاد ۵ هزار شغل در خراسان رضوی توسط بسیج سازندگی

۱۱ مهر ۹۲ – بلاتکلیفی استخدام یک سوم آتش نشانان در خراسان رضوی

۱۸ خرداد ۹۲ – آگهی استخدام استانداری خراسان رضوی

۶ آذر ۹۲ – ایجاد ۵ هزار شغل در خراسان رضوی توسط بسیج سازندگی

خبرگزاری فارس : رئیس سازمان بسیج سازندگی استان خراسان رضوی گفت: سال گذشته ۵ هزار شغل در استان ایجاد کرده‌ایم. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علیرضا تواضع ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در مشهد با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیاری در بسیج وجود دارد که یکی از آن‌ها قرارگاه جهاد اقتصادی است، اظهار کرد: بسیجیان متخصص با پشتکار در فعالیت‌ها حضور دارند و نمایشگاه مذکور یکی از نمونه‌های بارز این ظرفیت‌ها است. وی افزود: دولت تمام امکانات را به روستاها برد ولی اشتغال را از آن‌ها گرفت.

تواضع یادآور شد: دولت تسهیلاتی را به متقاضیان می‌دهد ولی نظارت و خریدی از سوی دولت صورت نمی‌گیرد؛ بسیج سازندگی استان به تنهایی در سال گذشته ۵ هزار شغل ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تفکر اقتصاد مقاومتی در سپاه استان شکل گرفته است ولی حدود ۵ سال از برنامه‌های خود عقب هستیم و با این روحیه بسیجی همکاران بسیج سازندگی می‌توانیم تحول اقتصادی در استان به وجود بیاورید.

۱۱ مهر ۹۲ – بلاتکلیفی استخدام یک سوم آتش نشانان در خراسان رضوی

همزمان با بهره برداری از دو ایستگاه آتش نشانی در مناطق کم برخوردار مشهد ۶۰ بانوی آتش نشان کار خود را در این شهر آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد ظهر دو شنبه در مراسم بهره‌برداری از دو ایستگاه آتش‌نشانی جهان‌آرا و التیمور و تجهیزات و خودروهای ایمنی از توسعه ایستگاههای آتش نشانی در مناطق کم برخوردار مشهد با راه اندازی ۵۰ درصد ایستگاه‌ها در این مناطق خبر داد.

آتشپاد دوم حسن جعفری اظهار کرد: فعالیت های نیروهای آتش نشان با بیش از ۱۶۰ نوع عملیات نشان دهنده فشار کاری و سختی حرفه آنان است.

وی با ابراز تاسف از اینکه تا کنون در کشور به سختی و حجم کار آتش نشانان توجه خاصی نشده است افزود: بلاتکلیفی وضعیت استخدامی یک سوم از آتش نشانان در خراسان رضوی گواه بر این مدعاست.

سازمان آتش نشانی مشهد با کمبود نیروی انسانی مواجه است

آتشپاد دوم جعفری تاکید کرد: سازمان آتش نشانی در استان با کمبود نیروی انسانی مواجه است و این نیروها به جای اینکه مطابق استانداردهای جهانی ۲۴ ساعت فعالیت و ۷۲ ساعت استراحت کنند تنها ۲۴ ساعت زمان استراحت دارند.

وی بر سختی و فشار کار بر نیروهای فعال در آتش نشانی مشهد تاکید کرد و همچنین از احداث پنج ایستگاه آتش نشانی تا پایان سال در مشهد خبر داد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۴۵ ایستگاه در مشهد فعال است که استاندارد آن ۶۰ ایستگاه است و البته در جهت تمرکز زدایی و تو جه به مناطق کم برخوردار نیمی از این ایستگاه ها در این مناطق احداث شده است.

آغاز به کار بانوان آتش نشان در مشهد

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد با رونمایی از کتاب خاطرات آتش نشانان آغازبه کار رسمی نیروهای زن آتش نشان در مشهد را اعلام کرد.

گفتنی است، در این مراسم ایستگاه جهان‌آرا با زیربنای ۵۰۱ مترمربع و با هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد و ۲۴۴ میلیون ریال و ایستگاه التیمور در مساحتی بالغ بر ۵۰۰ مترمربع و هزینه‌ای بیش از پنج میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید و تجهیزات این دو ایستگاه نیز که با صرف هزینه ۶۰۰ میلیون ریالی خریداری شده راه اندازی شد.

نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری

۱۸ خرداد ۹۲ – آگهی استخدام استانداری خراسان رضوی

استانداری خراسان رضوی برای تأمین نیروی انسانی مورد نیازاستانداری و دستگاههای اجرایی استان براساس قوانین و مقررات مربوط و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای بکارگیری افراد در دستگاه‌های اجرایی و از محل مجوز استخدامی شماره ۴۵۵۰/۱۱۰/دم مورخ ۲۱/۱۲/۱۳۹۰ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تعداد ۸۲۲ نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی، تخصصی، مصاحبه و گزینش بصورت پیمانی به شرح ذیل استخدام می‌نماید

شرایط عمومی استخدام :

۱ـ داشتن تابعیت ایران

۲ـ انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان

۳ـ عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

۴ـ نداشتن سابقه محکومیت جزائی مؤثر

۵ـ دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک همتراز (برای مشاغلی که مدرک همتراز در شرایط احراز آنها پیش‌بینی شده است) بجز موارد استثنا شده در متن آگهی

۶ـ داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می‌شوند.

۷ـ التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی استخدام:

۱- داشتن حداقل سن بیست سال و حداکثر ۴۰ سال تمام برای دارندگان مدارک فوق لیسانس و پایین تر و ۴۵ سال تمام برای دکتریوبالاترتا آخرین روز مهلت ارسال مدارک

تبصره : موارد ذیل به شرط ارائه تأییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد :

الف) داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷) به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستریشدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل

ب) افراد خانواده معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان، از کارافتاده کلی که قادر به کار نمی‌باشند شامل : همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان ۵ سال

ج) فرزندان شهداء، فرزندان جانبازان (۲۵ درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل یک سال سابقه اسارت دارند، از شرط حداکثر سن معاف می‌باشند.

د) داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تمام وقت در دستگاههای دولتی از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته‌اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها

۲- داشتن حداقل معدل ۱۲

مدارک مورد نیاز :

ـ‌ تکمیل برگ درخواست شغل

ـ تصویر آخرین مدرک تحصیلی

ـ تصویر کارت ملی

ـ تصویر صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات، تصویر صفحه آخر)

ـ تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه برادران)، تاریخ پایان خدمت یا معافیت باید قبل از تاریخ آخرین مهلت ارسال مدارک باشد.

ـ رسید بانکی مبنی بر پرداخت مبلغ ۰۰۰/۹۰ ریال به حساب جاری ۹۸۰ خزانه نزد بانک مرکزی جمهوی اسلامی ایران قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران به عنوان حق شرکت در آزمونهای تخصصی و علمی ، داوطلبان استخدام (ایثارگران ۵۰ درصد مبلغ مذکور را می‌پردازند و فرزندان شاهد از پرداخت مبلغ مذکور معاف می‌باشند)

ـ دو قطعه عکس ۴*۳ جدید، تمام رخ، پشت نویسی شده (یک قطعه عکس روی برگ ثبت نام بارگزاری شود)

ـ مدارک دال بر بومی بودن

ـ تصویر گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات

نحوه ارسال مدارک و مهلت ثبت نام :

داوطلبان قبول شده در مرحله اول امتحان استخدامی موظف هستند مدارک مورد نیاز را ظرف مدت ۵ روز کاری پس ازاعلام نتایج اولیه از سوی استانداری به همراه اصل مدارک به کارگزینی دستگاه اجرایی مورد تقاضا حضورا ارائهو رسید دریافت نمایند.دستگاههای اجرایی موظف هستند کلیه تصاویرمدارک را با اصل آنها مطابقت داده و برابربا اصل نمایند.

به مدارک ناقص و یا مدارکی که پس از مهلت مقررتحویل شود ترتیب اثر داده نخواهد شد و مدارک ارسالی و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی شود.

مهلت ثبت نام تا ۹۲/۰۳/۲۱ می باشد.

زمان برگزاری آزمون و محل توزیع کارت :

چگونگی دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و همچنین زمان و محل برگزاری آزمون متعاقبا ” به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.

مواد آزمون عبارتند از:

الف) آزمون توانمندیهای عمومی شامل:

۱- معارف اسلامی ( ضریب ۳ ) ، ۲- زبان و ادبیات فارسی و اداری ( ضریب ۲ ) ، ۳- اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی ( ضریب ۲ ) که به تعداد (۹۰) سئوال چهار گزینه ای طراحی ( بدون اعمال نمره منفی ) خواهد بود.

تبصره: اقلیت های دینی از پاسخگوئی به سئوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر موارد آزمون توزیع می شود.

ب) آزمون تخصصی شامل سئوالات مرتبط با رشته شغلی مورد درخواست داوطلب می باشد.

ج) داشتن گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی در سطح متوسط ( Intermediate ) و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات از مراکز معتبر تعیین صلاحیت شده ( برابر بند ۶ تذکرات )

تذکرات:

۱۰۰درصد سهمیه استخدامی به دوطلبان بومی استان خراسان رضوی تعلق دارد

۱- تعریف بومی :

بومی شامل افرادی می شود که حداقل دارای یکی از ویژگی های زیر باشند:

الف) محل تولد داوطلب با استان مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.

ب) حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب ( ابتدایی ، راهنمایی یا دبیرستان ) به صورت پیوسته در استان مورد تقاضا در استان طی شده باشد.

ج) همسر و فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که استان محل تولد همسر یا پدر ( شاغلین نیروهای مسلح ) در استان مورد تقاضای شغل باشد و یا محل سکونت کنونی آنان ( درخصوص بازنشستگان نیروهای مسلح ) در استان مورد تقاضای شغل باشد.

د) فرزندان و همسران کارکنان رسمی ، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات ( کارگروه انتقال کارکنان دولت از تهران ) به استان مورد تقاضا برای استخدام منتقل شده اند.

و) آن دسته از افرادی که حداقل سه سال تمام سابقه کار تمام وقت در دستگاههای اجرایی استان مورد تقاضا برای استخدام ، با پرداخت حق بیمه داشته باشد.

تبصره: اولویت انتخاب داوطلبان با بومی شهرستان می باشد و در صورتی که داوطلب بومی شهرستان حد نصاب لازم برای قبولی را کسب نکرده باشد از داوطلبان بومی سایر شهرستانهای استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب می گردند.

توجه: داوطلبان موضوع این بند بایستی مدارک لازم را به همراه مدارک مورد نیاز ارسال نمایند.

۲- سهمیه استخدامی ایثارگران (۲۵%)از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و معلولین (۳%) از طریق اداره کل بهزیستی استان جداگانه برابر قانون لحاظ شده است .

۱-۲- همچنین براساس قانون اصلاح بند (و) و ماده (۴۴) قانون برنامه پنجم توسعه ، فقط فرزندان شاهد و جانباز ۲۵ درصد و بالاتر و آزاده بالای یک سال اسارت از شرط جنسیت برای استفاده از سهمیه استخدامی معاف و دستگاههای مشمول این قانون موظفند بدون الزام به رعایت شرایط سنی ، تحصیلی ، معدل و آزمون و با احراز شرایط عمومی گزینش با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند.

مابقی مشمولین این بند که از سوی بنیاد شهید معرفی شده اند در حد باقیمانده سهمیه ۲۵ درصد، در آزمون استخدامی شرکت نموده و در رقابت با سایر افراد واجد شرایط این بند به ترتیب بالاترین نمره انتخاب خواهند شد.

۲-۲- پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی را به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و آزادگان زیر یک سال اسارت و خواهران و برادران شهدا اختصاص مییابد. مشمولین این بند براساس آگهی استخدامی در آزمون شرکت نموده و در بین خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ایثارگران درحد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.

۳-۲- استخدام مازاد بر ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت.

۴-۲- ایثارگرانی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران کارت شناسایی دارند و افراد وابسته به آنان در صورت ارائه تصویر ، نیازی به اخذ و ارائه گواهی از بنیاد مذکور ندارند.

۵-۲- در گواهی خانواده جانبازان می بایست جمله ( عضو خانواده جانباز از کار افتاده کلی ، غیر قادر به کار قید گردد ) ، در غیر اینصورت این افراد نمی توانند از مزایای مربوطه بهره مند گردند.

۳- استخدام مازاد بر سهمیه ۳% معلولین عادی برابر شرایط قانونی از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت .

۴- انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حدنصاب نمره آزمون عمومی (۶۰ درصد کل نمره آزمون) را کسب کرده اند ، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام خواهد شد.

۵- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندیهای عمومی صرفاً به منزله تأیید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویت های مقرر صورت می پذیرد.

۶- افرادی که حدنصاب ۶۰% آزمون (توانمندیهای عمومی) را کسب نموده اند و پس از اعمال نمرات تخصصی به عنوان پذیرفته شده اولیه معرفی شده اند ، باید حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه آزمون، گواهی نامه معتبردرخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات را ارائه نمایند. در صورت عدم ارائه مدارک مذکور در مدت تعیین شده افراد ذخیره جایگزین خواهند شد. در مواردی که استخدام و جذب بعد از آزمون اولیه منوط به انجام مصاحبه تخصصی و آزمون عملی باشد پس از ارائه گواهی نامه مذکور و حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه اولیه مصاحبه تخصصی یا آزمون عملی بعمل می آید.

۱-۶- کسانی که فاقد گواهی نامه های مذکور می باشند و یا گواهی نامه آنان از مراکز تعیین صلاحیت شده نمی باشد موظفند در یکی از مراکز تعیین صلاحیت شده که در بخش ( اعتبارسنجی مؤسسات آموزشی ) با عنوان ( مؤسسات تعیین صلاحیت شده ) سایت مرکز آموزشی مدیریت دولتی با آدرس ( WWW.Smtc.ac.ir )قابل مشاهده می باشد ، پس از شرکت در آزمون تعیین سطح ، گواهی نامه مذکور را ارائه نمایند.

۷- کارکنان غیر رسمی(( منظور از خدمت غیر رسمی , خدمت طی شده در دستگاه های دولتی می باشد که فرد با هر عنوان قراردادی با دستگاه قرارداد مستقیم تمام وقت (۴۴ ساعت ) داشته و مراتب اعلامی به تایید دستگاه مربوطه برسد ( ریز بیمه + اصل قرارداد ))) به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط ومشابه از (۲) درصد و حداکثر (۲۰) درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.

۸- اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یکسان به ترتیب با شاغلین غیر رسمی ( دستگاه ذیربط ) داوطلبان بومی و شاغلین غیر رسمی مناطق محروم و دور افتاده برای همان مناطق خواهد بود.

۹- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پائین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند ) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۱۰- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون ( حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه ) بایستی به تأیید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.

۱۱- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک به صورت ناقص برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان ، مسابقه و جذب محرز شودداوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است ، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی ، حکم مزبور لغو و بلااثر می گردد.

۱۲- اسامی پذیرفته شدگان پس از تأیید مراجع ذی صلاح از طریق سامانه کارمند ایران ( پورتال مردم ) به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۱۳- انتخاب نهایی پذیرفته شدگان درصورت عدم بروز هرگونه مشکل در فرآیند استخدام پس از طی مراحل گزینش میسر می باشدو صرفا” شرکت افراددرآزمون حقی را برای آنان ایجاد نخواهد کرد .

نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری453 نظر برای «استخدام استانداری خراسان رضوی سال ۹۴ (خبر جدید)»

 1. امید

  سلام دوستان . خبر خوش !
  من امروز 15 آذر با منابع انسانی استانداری تماس گرفتم و گفتن که پیگیر استخدامی ها هستند و در حال حاضر مجوز 40 نفر استخدامی دامپزشکی رو گرفتن و انشاالله تا آخر سال 93 بقیه ی ارگان ها هم مجوزهای استخدامی شون رو میگیرین.
  انشاالله !

  پاسخ دادن

 2. امید

  سلام دوستان.
  اکثر استانها استخدامی هاشونو برگزار کردن یا در حال جذب نیرو هستند ( اردبیل , کردستان , خراسان جنوبی , مازندران , . . . ) فقط استاندار ما خواب تشریف دارن.نمیدونم چرا استان ما همیشه و همه جا از همه عقب تره ؟؟!!!!

  پاسخ دادن

 3. zohreh

  س.من دانشجوهستم وبرای ترم بعدم9واحدباقی مونده وخردادفارغ التحصیل میشم برادرزاده شهیدم هستم آیامیتونم تواستخدامی وزارت نیروثبت نام کنم؟؟؟لطفاکمکم کنید

  پاسخ دادن

 4. مهدی

  سلام بچه ها فکر کنمامسال هم مثل سال بیش سر کار باشیم چون من زنگیدم استانداری میگن در جریان نیستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

  پاسخ دادن 5. امید

  سلام دوستان گلم.
  خواهش می کنم بیاید همه با شماره ۱۱۱ که هیئت دولت محترم معرفی کردند تماس بگیریم و قضیه ی استخدامی استانداری رو عنوان کنیم تا شاید گره ای از این مشکل باز بشه.
  ممنون از همه تون.

  پاسخ دادن


 6. بیتا

  سلام. ممنون از سایت خوبتون. اگه سال ۹۲ واقعا استانداری نیرو نمی خواست پس چرا اعلامیه استخدامی رو منتشر کرد. پس حداقل اعلام کنن که نیرو نمی خوان. ما هم از این بلاتکلفی در بیایم.

  پاسخ دادن


دیدگاه خود را بیان کن

اگر پاسخی به دیدگاه من ارسال شد من را از طریق ایمیل باخبر کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.