استخدام استانداری خراسان رضوی سال ۹۳

۱۵۰ روز قبل

استخدام استانداری خراسان رضوی سال ۹۳

وب سایت ای استخدام در نظر دارد تمامی‌ اخبار استخدامی و استخدام های مربوط به استانداری خراسان رضوی در سال ۹۳ را در این صفحه به اطلاع شما کارجویان عزیز برساند.

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام استانداری خراسان رضوی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.


استخدام استانداری خراسان رضوی سال ۹۲

نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری

آنچه در این خبر خواهید خواند:

۶ آذر ۹۲ – ایجاد ۵ هزار شغل در خراسان رضوی توسط بسیج سازندگی

۱۱ مهر ۹۲ – بلاتکلیفی استخدام یک سوم آتش نشانان در خراسان رضوی

۱۸ خرداد ۹۲ – آگهی استخدام استانداری خراسان رضوی

۶ آذر ۹۲ – ایجاد ۵ هزار شغل در خراسان رضوی توسط بسیج سازندگی

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان خراسان رضوی گفت: سال گذشته ۵ هزار شغل در استان ایجاد کرده‌ایم. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علیرضا تواضع ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در مشهد با بیان اینکه ظرفیت‌های بسیاری در بسیج وجود دارد که یکی از آن‌ها قرارگاه جهاد اقتصادی است، اظهار کرد: بسیجیان متخصص با پشتکار در فعالیت‌ها حضور دارند و نمایشگاه مذکور یکی از نمونه‌های بارز این ظرفیت‌ها است. وی افزود: دولت تمام امکانات را به روستاها برد ولی اشتغال را از آن‌ها گرفت.

تواضع یادآور شد: دولت تسهیلاتی را به متقاضیان می‌دهد ولی نظارت و خریدی از سوی دولت صورت نمی‌گیرد؛ بسیج سازندگی استان به تنهایی در سال گذشته ۵ هزار شغل ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تفکر اقتصاد مقاومتی در سپاه استان شکل گرفته است ولی حدود ۵ سال از برنامه‌های خود عقب هستیم و با این روحیه بسیجی همکاران بسیج سازندگی می‌توانیم تحول اقتصادی در استان به وجود بیاورید.

۱۱ مهر ۹۲ – بلاتکلیفی استخدام یک سوم آتش نشانان در خراسان رضوی

همزمان با بهره برداری از دو ایستگاه آتش نشانی در مناطق کم برخوردار مشهد ۶۰ بانوی آتش نشان کار خود را در این شهر آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد ظهر دو شنبه در مراسم بهره‌برداری از دو ایستگاه آتش‌نشانی جهان‌آرا و التیمور و تجهیزات و خودروهای ایمنی از توسعه ایستگاههای آتش نشانی در مناطق کم برخوردار مشهد با راه اندازی ۵۰ درصد ایستگاه‌ها در این مناطق خبر داد.

آتشپاد دوم حسن جعفری اظهار کرد: فعالیت های نیروهای آتش نشان با بیش از ۱۶۰ نوع عملیات نشان دهنده فشار کاری و سختی حرفه آنان است.

وی با ابراز تاسف از اینکه تا کنون در کشور به سختی و حجم کار آتش نشانان توجه خاصی نشده است افزود: بلاتکلیفی وضعیت استخدامی یک سوم از آتش نشانان در خراسان رضوی گواه بر این مدعاست.

سازمان آتش نشانی مشهد با کمبود نیروی انسانی مواجه است

آتشپاد دوم جعفری تاکید کرد: سازمان آتش نشانی در استان با کمبود نیروی انسانی مواجه است و این نیروها به جای اینکه مطابق استانداردهای جهانی ۲۴ ساعت فعالیت و ۷۲ ساعت استراحت کنند تنها ۲۴ ساعت زمان استراحت دارند.

وی بر سختی و فشار کار بر نیروهای فعال در آتش نشانی مشهد تاکید کرد و همچنین از احداث پنج ایستگاه آتش نشانی تا پایان سال در مشهد خبر داد.

وی ادامه داد: هم اکنون ۴۵ ایستگاه در مشهد فعال است که استاندارد آن ۶۰ ایستگاه است و البته در جهت تمرکز زدایی و تو جه به مناطق کم برخوردار نیمی از این ایستگاه ها در این مناطق احداث شده است.

آغاز به کار بانوان آتش نشان در مشهد

مدیر عامل سازمان آتش نشانی مشهد با رونمایی از کتاب خاطرات آتش نشانان آغازبه کار رسمی نیروهای زن آتش نشان در مشهد را اعلام کرد.

گفتنی است، در این مراسم ایستگاه جهان‌آرا با زیربنای ۵۰۱ مترمربع و با هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد و ۲۴۴ میلیون ریال و ایستگاه التیمور در مساحتی بالغ بر ۵۰۰ مترمربع و هزینه‌ای بیش از پنج میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید و تجهیزات این دو ایستگاه نیز که با صرف هزینه ۶۰۰ میلیون ریالی خریداری شده راه اندازی شد.

نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری

۱۸ خرداد ۹۲ – آگهی استخدام استانداری خراسان رضوی

استانداری خراسان رضوی برای تأمین نیروی انسانی مورد نیازاستانداری و دستگاههای اجرایی استان براساس قوانین و مقررات مربوط و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای بکارگیری افراد در دستگاه‌های اجرایی و از محل مجوز استخدامی شماره ۴۵۵۰/۱۱۰/دم مورخ ۲۱/۱۲/۱۳۹۰ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور تعداد ۸۲۲ نفر از افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندیهای عمومی، تخصصی، مصاحبه و گزینش بصورت پیمانی به شرح ذیل استخدام می‌نماید

شرایط عمومی استخدام :

۱ـ داشتن تابعیت ایران

۲ـ انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان

۳ـ عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

۴ـ نداشتن سابقه محکومیت جزائی مؤثر

۵ـ دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و یا مدرک همتراز (برای مشاغلی که مدرک همتراز در شرایط احراز آنها پیش‌بینی شده است) بجز موارد استثنا شده در متن آگهی

۶ـ داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می‌شوند.

۷ـ التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی استخدام:

۱- داشتن حداقل سن بیست سال و حداکثر ۴۰ سال تمام برای دارندگان مدارک فوق لیسانس و پایین تر و ۴۵ سال تمام برای دکتریوبالاترتا آخرین روز مهلت ارسال مدارک

تبصره : موارد ذیل به شرط ارائه تأییدیه‌های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد :

الف) داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷) به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستریشدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل

ب) افراد خانواده معظم شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان، از کارافتاده کلی که قادر به کار نمی‌باشند شامل : همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر تا میزان ۵ سال

ج) فرزندان شهداء، فرزندان جانبازان (۲۵ درصد و بالاتر) و فرزندان آزادگانی که حداقل یک سال سابقه اسارت دارند، از شرط حداکثر سن معاف می‌باشند.

د) داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تمام وقت در دستگاههای دولتی از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته‌اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها

۲- داشتن حداقل معدل ۱۲

مدارک مورد نیاز :

ـ‌ تکمیل برگ درخواست شغل

ـ تصویر آخرین مدرک تحصیلی

ـ تصویر کارت ملی

ـ تصویر صفحه اول شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات، تصویر صفحه آخر)

ـ تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی و یا معافیت دائم (ویژه برادران)، تاریخ پایان خدمت یا معافیت باید قبل از تاریخ آخرین مهلت ارسال مدارک باشد.

ـ رسید بانکی مبنی بر پرداخت مبلغ ۰۰۰/۹۰ ریال به حساب جاری ۹۸۰ خزانه نزد بانک مرکزی جمهوی اسلامی ایران قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی ایران به عنوان حق شرکت در آزمونهای تخصصی و علمی ، داوطلبان استخدام (ایثارگران ۵۰ درصد مبلغ مذکور را می‌پردازند و فرزندان شاهد از پرداخت مبلغ مذکور معاف می‌باشند)

ـ دو قطعه عکس ۴*۳ جدید، تمام رخ، پشت نویسی شده (یک قطعه عکس روی برگ ثبت نام بارگزاری شود)

ـ مدارک دال بر بومی بودن

ـ تصویر گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات

نحوه ارسال مدارک و مهلت ثبت نام :

داوطلبان قبول شده در مرحله اول امتحان استخدامی موظف هستند مدارک مورد نیاز را ظرف مدت ۵ روز کاری پس ازاعلام نتایج اولیه از سوی استانداری به همراه اصل مدارک به کارگزینی دستگاه اجرایی مورد تقاضا حضورا ارائهو رسید دریافت نمایند.دستگاههای اجرایی موظف هستند کلیه تصاویرمدارک را با اصل آنها مطابقت داده و برابربا اصل نمایند.

به مدارک ناقص و یا مدارکی که پس از مهلت مقررتحویل شود ترتیب اثر داده نخواهد شد و مدارک ارسالی و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی شود.

مهلت ثبت نام تا ۹۲/۰۳/۲۱ می باشد.

زمان برگزاری آزمون و محل توزیع کارت :

چگونگی دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و همچنین زمان و محل برگزاری آزمون متعاقبا ” به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.

مواد آزمون عبارتند از:

الف) آزمون توانمندیهای عمومی شامل:

۱- معارف اسلامی ( ضریب ۳ ) ، ۲- زبان و ادبیات فارسی و اداری ( ضریب ۲ ) ، ۳- اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی ( ضریب ۲ ) که به تعداد (۹۰) سئوال چهار گزینه ای طراحی ( بدون اعمال نمره منفی ) خواهد بود.

تبصره: اقلیت های دینی از پاسخگوئی به سئوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر موارد آزمون توزیع می شود.

ب) آزمون تخصصی شامل سئوالات مرتبط با رشته شغلی مورد درخواست داوطلب می باشد.

ج) داشتن گواهی نامه معتبر درخصوص زبان انگلیسی عمومی در سطح متوسط ( Intermediate ) و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات از مراکز معتبر تعیین صلاحیت شده ( برابر بند ۶ تذکرات )

تذکرات:

۱۰۰درصد سهمیه استخدامی به دوطلبان بومی استان خراسان رضوی تعلق دارد

۱- تعریف بومی :

بومی شامل افرادی می شود که حداقل دارای یکی از ویژگی های زیر باشند:

الف) محل تولد داوطلب با استان مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.

ب) حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب ( ابتدایی ، راهنمایی یا دبیرستان ) به صورت پیوسته در استان مورد تقاضا در استان طی شده باشد.

ج) همسر و فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که استان محل تولد همسر یا پدر ( شاغلین نیروهای مسلح ) در استان مورد تقاضای شغل باشد و یا محل سکونت کنونی آنان ( درخصوص بازنشستگان نیروهای مسلح ) در استان مورد تقاضای شغل باشد.

د) فرزندان و همسران کارکنان رسمی ، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات ( کارگروه انتقال کارکنان دولت از تهران ) به استان مورد تقاضا برای استخدام منتقل شده اند.

و) آن دسته از افرادی که حداقل سه سال تمام سابقه کار تمام وقت در دستگاههای اجرایی استان مورد تقاضا برای استخدام ، با پرداخت حق بیمه داشته باشد.

تبصره: اولویت انتخاب داوطلبان با بومی شهرستان می باشد و در صورتی که داوطلب بومی شهرستان حد نصاب لازم برای قبولی را کسب نکرده باشد از داوطلبان بومی سایر شهرستانهای استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب می گردند.

توجه: داوطلبان موضوع این بند بایستی مدارک لازم را به همراه مدارک مورد نیاز ارسال نمایند.

۲- سهمیه استخدامی ایثارگران (۲۵%)از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و معلولین (۳%) از طریق اداره کل بهزیستی استان جداگانه برابر قانون لحاظ شده است .

۱-۲- همچنین براساس قانون اصلاح بند (و) و ماده (۴۴) قانون برنامه پنجم توسعه ، فقط فرزندان شاهد و جانباز ۲۵ درصد و بالاتر و آزاده بالای یک سال اسارت از شرط جنسیت برای استفاده از سهمیه استخدامی معاف و دستگاههای مشمول این قانون موظفند بدون الزام به رعایت شرایط سنی ، تحصیلی ، معدل و آزمون و با احراز شرایط عمومی گزینش با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و از ابتدا آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند.

مابقی مشمولین این بند که از سوی بنیاد شهید معرفی شده اند در حد باقیمانده سهمیه ۲۵ درصد، در آزمون استخدامی شرکت نموده و در رقابت با سایر افراد واجد شرایط این بند به ترتیب بالاترین نمره انتخاب خواهند شد.

۲-۲- پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی را به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و آزادگان زیر یک سال اسارت و خواهران و برادران شهدا اختصاص مییابد. مشمولین این بند براساس آگهی استخدامی در آزمون شرکت نموده و در بین خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ایثارگران درحد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده اند انجام خواهد شد.

۳-۲- استخدام مازاد بر ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت.

۴-۲- ایثارگرانی که از بنیاد شهید و امور ایثارگران کارت شناسایی دارند و افراد وابسته به آنان در صورت ارائه تصویر ، نیازی به اخذ و ارائه گواهی از بنیاد مذکور ندارند.

۵-۲- در گواهی خانواده جانبازان می بایست جمله ( عضو خانواده جانباز از کار افتاده کلی ، غیر قادر به کار قید گردد ) ، در غیر اینصورت این افراد نمی توانند از مزایای مربوطه بهره مند گردند.

۳- استخدام مازاد بر سهمیه ۳% معلولین عادی برابر شرایط قانونی از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت .

۴- انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حدنصاب نمره آزمون عمومی (۶۰ درصد کل نمره آزمون) را کسب کرده اند ، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام خواهد شد.

۵- کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندیهای عمومی صرفاً به منزله تأیید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویت های مقرر صورت می پذیرد.

۶- افرادی که حدنصاب ۶۰% آزمون (توانمندیهای عمومی) را کسب نموده اند و پس از اعمال نمرات تخصصی به عنوان پذیرفته شده اولیه معرفی شده اند ، باید حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه آزمون، گواهی نامه معتبردرخصوص زبان انگلیسی عمومی و مهارت های عمومی فن آوری اطلاعات را ارائه نمایند. در صورت عدم ارائه مدارک مذکور در مدت تعیین شده افراد ذخیره جایگزین خواهند شد. در مواردی که استخدام و جذب بعد از آزمون اولیه منوط به انجام مصاحبه تخصصی و آزمون عملی باشد پس از ارائه گواهی نامه مذکور و حداکثر ظرف مدت سه ماه از زمان اعلام نتیجه اولیه مصاحبه تخصصی یا آزمون عملی بعمل می آید.

۱-۶- کسانی که فاقد گواهی نامه های مذکور می باشند و یا گواهی نامه آنان از مراکز تعیین صلاحیت شده نمی باشد موظفند در یکی از مراکز تعیین صلاحیت شده که در بخش ( اعتبارسنجی مؤسسات آموزشی ) با عنوان ( مؤسسات تعیین صلاحیت شده ) سایت مرکز آموزشی مدیریت دولتی با آدرس ( WWW.Smtc.ac.ir )قابل مشاهده می باشد ، پس از شرکت در آزمون تعیین سطح ، گواهی نامه مذکور را ارائه نمایند.

۷- کارکنان غیر رسمی(( منظور از خدمت غیر رسمی , خدمت طی شده در دستگاه های دولتی می باشد که فرد با هر عنوان قراردادی با دستگاه قرارداد مستقیم تمام وقت (۴۴ ساعت ) داشته و مراتب اعلامی به تایید دستگاه مربوطه برسد ( ریز بیمه + اصل قرارداد ))) به ازای هر سال سابقه خدمت مربوط ومشابه از (۲) درصد و حداکثر (۲۰) درصد کل امتیاز در هر یک از مراحل آزمون استخدامی به صورت جداگانه برخوردار خواهند شد.

۸- اولویت انتخاب داوطلبان در شرایط یکسان به ترتیب با شاغلین غیر رسمی ( دستگاه ذیربط ) داوطلبان بومی و شاغلین غیر رسمی مناطق محروم و دور افتاده برای همان مناطق خواهد بود.

۹- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی بالاتر و پائین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند ) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۱۰- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون ( حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه ) بایستی به تأیید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.

۱۱- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک به صورت ناقص برعهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل امتحان ، مسابقه و جذب محرز شودداوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است ، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت صدور حکم استخدامی ، حکم مزبور لغو و بلااثر می گردد.

۱۲- اسامی پذیرفته شدگان پس از تأیید مراجع ذی صلاح از طریق سامانه کارمند ایران ( پورتال مردم ) به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

۱۳- انتخاب نهایی پذیرفته شدگان درصورت عدم بروز هرگونه مشکل در فرآیند استخدام پس از طی مراحل گزینش میسر می باشدو صرفا” شرکت افراددرآزمون حقی را برای آنان ایجاد نخواهد کرد .

نمونه سوالات آزمون استخدامی استانداری

جیب :: سیستم حسابداری شخصی

405 نظر برای «استخدام استانداری خراسان رضوی سال ۹۳»

 1. حسین

  سلام رعناخانم.من لسانس حقوق دارم وتوآزمون پارسال استانداری مشهدثبتنام کردم وصدبارحضوری وتلفنی پیگیرشدم جوابموندادن.بعدشماتوقع دارین که بایه پیام اینترنتی توسایت بهتون خبربدن!!!!واقعاخوشم میادخیلی خوش خیالیدخواهرمن!!!شماازواقعیت امرغافلید.فقط برودنبال وکالت که بنظر.من بهترین وباآبروترین شغله.ایشالاحتماباکمب تلاش موفق میشید.من که امسال بایدقبول بشم.

  پاسخ دادن

 2. علی

  سلام ، میشه بگین این استانداری کی تکلیف ناظرین رو مشخص میکنه ؟ وزارتخانه میگه فقط دست استانداری استان شماست ما که ابلاغ کردیم.

  پاسخ دادن

 3. ادریس

  سلام
  منظورتون از مصاحبه چیه ؟ همون روزی که رفتیم فقط مدارک گرفتن ( بلوار خیام ) و گفتن برین ! یا غیر از اون هم باز رفتین مصاحبه ؟

  من فقط یکبار رفتم مدارک دادم دیگه هم خبری نشده
  حتی زنگک هم نزدن بگن قبول نشدی
  آبان یا آذر پارسال بود که مدارک دادم

  پاسخ دادن


 4. پری

  سلام هنوز نه ازمونی برگزار شده و نه مصاحبه ای صورت گرفته دوستان من از اول پیگیر بودم. انگار بعضیا دستور دارن شایعه پراکنی کنن حتی برای ازمونهای استخدامی

  پاسخ دادن


 5. ناشناس

  بنده در یکی از گمرکات استان خراسان رضوی به مدت دوازده سال بصورت قرارداد کارگری مشغول انجام وظیفه می باشم ناگفته نماند که من یکسالی میشه که دیپلم گرفتم خواهش می کنم جهت تبدیل وضعیت بنده وهمه دوستانم اقدام کنید متشکرم

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.