استخدام استانداری اردبیل سال ۹۳

۱۳ روز قبل

استخدام استانداری اردبیل سال ۹۳

۲۴ تیر ۹۳ – تعیین تکلیف استخدامی استانداری ها

مصطفی افضلی‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: تعیین تکلیف استخدامی‌های استانداری که تمام مراحل آن طی شده است باید به سرعت انجام شود؛ در مکاتباتی که خردادماه با معاون راهبردی رئیس جمهور و منابع انسانی نهاد ریاست جمهوری داشتیم به آنها اعلام کردیم که راه برگشتی در این زمینه وجود ندارد چرا که تمام مراحل استخدامی‌طی شده و دولت مکلف است بدون اینکه تخلفی را در این زمینه انجام دهد با تامین اعتباری که مجلس کرده هر چه سریع‌تر رویه استخدامی‌ها را تسهیل ببخشد.

وی افزود‌: مصر هستیم تا این استخدامی‌ها به سرعت جذب دستگاه‌های مختلف شوند؛ تامین اعتبار لازم از طریق مجلس انجام شده و از این بابت هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست.
این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر دولت کمبود اعتبار را پیش می‌کشد باید لایحه‌ای را بیاورد تا اصلاح لازم انجام شده و بودجه برای تامین حق و حقوق آنها در نظر گرفته شود.افضلی‌فرد به خبرنگار فارس در اردبیل گفت: ۱۰ میلیون اعتبار در اختیار نمایندگان برای نخستین بار در حیات جمهوری اسلامی‌ایران مصوب شده است که از جانب بنده صرف پروژه‌های عمران روستایی و خدمات‌رسانی به مناطق محروم می‌شود چرا که در گذشته در این زمینه خلأهایی را شاهد بودیم.
وی ادامه داد: بنده پنج میلیون تومان را برای مرکز استان در نظر گرفتم تا از طریق فرمانداری برای اجرای پروژه‌های عمران روستایی به ویژه حل مشکلات آبرسانی هزینه شود و بتوانیم زمینه برخورداری ساکنان این مناطق را از امکانات مطلوب و مناسب فراهم آوریم.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: برای تکمیل پروژه پتروشیمی‌اردبیل ۶۵۰ میلیون دلار اعتبار نیاز است که مراحل اخذ مجوز و پرداخت آن را از سوی بانک‌های عامل دریافت کردیم و قرار شده است سه بانک عاملیت پرداخت آن را عهده‌دار شوند که تاکنون بانک صادرات و توسعه صادرات این پرداختی‌ را پذیرفته‌اند.
افضلی‌فرد به اختلاف‌نظرها در واگذاری این پروژه به شرکت‌های داخلی و خارجی برای اجرای سریع آن اشاره کرد و افزود: تمام شرکت‌های ذی‌صلاح در این زمینه می‌توانند حضور پیدا کنند تا هر کس برنده شود اجرای پروژه را به عهده بگیرد؛ البته قرارداد اولیه با شرکت دانمارکی و هلندی برای نصب دستگاه‌ها انجام شده است.

۲۴ فروردین ۹۳ – قبول شدگان آزمون استخدامی استانداری اردبیل همچنان بلاتکلیف هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، قبول‌شدگان در این آزمون که نزدیک به هزار نفر از آنها در دستگاه‌های اجرایی مختلف واجد شرایط تشخیص داده شده و تمام مراحل استخدام را سپری کردند نزدیک به ۱۰ ماه است که همچنان معطل و چشم انتظار اقدام مسئولان امر هستند تا در محل استخدامی خود حاضر شده و کار را آغاز کنند اما آن‌گونه که از گلایه‌ها و نگرانی‌های آنها به گوش می‌رسد گویی مسئولان هنوز در این زمینه نمی‌خواهند پاسخگو باشند.

معاون توسعه منابع انسانی استانداری اردبیل به استخدام هزار نفر در قالب آزمون استخدامی ترتیب داده شده در خرداد سال گذشته اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۲۵۴ نفر سهمیه بنیاد شهید و ۷۲۱ نفر نیز گروه‌های مختلف بیکاران هستند که در این آزمون قبول شده‌اند. اقبال عباسی افزود: ۸۵۰ نفر از این افراد تمام مراحل استخدامی و گزینش خود را طی کردند و ما نیز به مانند خود قبول‌شدگان منتظر رفع مشکلات و موانع هستیم تا به جذب آنها اقدام کنیم. وی تصریح کرد: مشکلی که این استخدامی‌ها در سراسر کشور با آن روبه‌روست تأمین نشدن منابع اعتباری و تصمیم مدیران دولت قبلی است که تنها به استخدام فکر کردند و اصلاً برای تأمین منابع اعتباری آن راهکاری در نظر نگرفتند که قطعاً این‌گونه اقدامات عجولانه در حوزه استخدام مشکلات متعددی را به همراه داشته است. عباسی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌اگر مجلس منابع اعتباری این استخدامی‌های جدید را تأمین کند و در سال ۹۳ اصلاحیه بودجه با هدف افزایش بودجه جاری اتفاق بیفتد احتمال به کارگیری این افراد وجود دارد و گر نه ما شرمنده هستیم. این مسئول اضافه کرد: ‌تا زمانی که تأمین اعتبار انجام نشود ما نمی‌توانیم این استخدامی‌ها را جذب ادارات و دستگاه‌های مختلف کنیم و آن‌گونه که تاکنون در بودجه ۹۳ مصوب شده هیچ ردیف افزایش اعتبار در بودجه جاری مشاهده نمی‌شود و انتظار ما این است که مجلس در این زمینه اقدام اساسی را انجام داده و دولت را در انجام این کار و استخدامی‌های جدید یاری کند. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اما در این بین قبول‌شدگان در آزمون استخدامی استانداری که استاندار سابق اردبیل به صراحت این استخدام‌ها را جز طرح مهر آفرین خطاب نمی‌کرد و بارها از رسانه‌ها خواست تا در این زمینه سخنی از طرح مهر آفرین به میان نیاورند، جالب اینجاست که با گذشت حدود یک سال از این استخدام و وعده‌ای که مدیران و مسئولان سابق در به کارگیری آنها در مدت زمان کوتاه می‌دادند به بیش از یک سال به درازا انجامیده و همچنان خود قبول‌شدگان و خانواده‌های آنها نگران این فرآیند و طی شدن مراحل مختلف حتی گزینش و برخی دیگر از مراحل سخت و طاقت‌فرسا هستند و نمی‌دانند که شکوائیه خود را در این زمینه به کجا ببرند که قبولی آنها در آزمون استخدامی مورد تأیید است اما مسیر جذب آنها با چالشی جدی روبه‌رو شده است.

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام استانداری اردبیل در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.


استخدام استانداری اردبیل سال ۹۲

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آموزشی ( چگونه استخدام شویم؟ )

آنچه در این خبر خواهید خواند

۳ دی ۹۲ – اشتغال بیش ازهزار نفر با تسهیلات صندوق مهر امام رضا ؛ استان اردبیل

۶ آبان ۹۲ – استانداری اردبیل و طرح مهر آفرین

۱۱ مهر ۹۲ – ۷۶۰۰ فرصت شغلی در اردبیل

۲۳ شهریور ۹۲ – استخدام استانداری اردبیل تا پایان مهر ماه

۷ شهریور ۹۲ – استخدام استانداری اردبیل و طرح مهر آفرین

۹ مرداد ۹۲ – اسامی اولیه ۱/۵ برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی استانداری اردبیل

۳ دی ۹۲ – اشتغال بیش ازهزار نفر با تسهیلات صندوق مهر امام رضا ؛ استان اردبیل

در ۹ماه گذشته برای یکهزار و ۹۴ نفر در استان اردبیل با استفاده از تسهیلات صندوق مهر امام رضا (ع) امکان اشتغال فراهم شده است.
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) در استان اردبیل افزود: در ۹ماه گذشته ۹۱۱فقره وام خوداشتغالی به مبلغ ۹میلیارد و۳۱۴میلیون تومان توسط این صندوق پرداخت شده است.
آخوندزاده افزود: ایجاد کارگاههای صنایع دستی، پرورش دام وطیور،کارگاههای زود بازده صنعتی وپرورش قارچ از جمله مشاغل ایجاد شده در استان اردبیل در این مدت است.
آخوند زاده افزود: این میزان وام خوداشتغالی برای یک هزار و۹۴ نفر زمینه شغلی ایجاد کرده است.
وی گفت: تا کنون یک هزار و۷۰ فقره وام مشاغل خانگی به مبلغ ۴ میلیارد و ۷۲۸میلیون تومان تصویب شده که از این تعداد ۶۳۱ فقره به بانکهای عامل معرفی شده است.

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آموزشی ( چگونه استخدام شویم؟ )

۶ آبان ۹۲ – استانداری اردبیل و طرح مهر آفرین

استاندار اردبیل با اشاره به اظهارات اخیر وزیر راه و شهرسازی در خصوص توقف پروژه های مسکن مهر تاکید کرد که مردم نگران واگذاری مسکن مهر نباشند.
به گزارش خبرنگار مهر، اکبر نیکزاد بعد از ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اضافه کرد: اظهارات وزیر راه و شهرسازی در مورد توقف اجرای طرح مسکن مهر درباره شروع پروژه های جدید بوده و پروژه های اجرا شده پیشین را شامل نمی شود .
وی به اجرای پروژه های مسکن مهر در استان اشاره کرد و متذکر شد: دولت متعهد شده است تا مصوبات خود در این زمینه را به طور کامل انجام دهد .
استاندار اردبیل تاکید کرد که براین اساس بزودی عملیات واگذاری واحدهای اجرایی باقیمانده در این استان آغاز خواهد شد .
وی همچنین با اشاره به استخدام های صورت گرفته در این استان یادآور شد: استخدام دستگاه های اجرایی استان اردبیل جزو طرح مهر آفرین نبوده و شامل تصمیم های اخیر دولت نمی باشد .
وی با بیان اینکه استخدام دستگاه های اجرایی استان که مراحل آن در حال انجام است با مصوبه هیئت دولت انجام گرفته است، ادامه داد: استخدام هزار نفر در دستگاه های اجرایی در مراحل پایانی است و تا دی ماه این نیروها برای تکمیل چارت سازمانی ادارات جذب و مشغول به کار خواهند شد .
نیکزاد با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی استان همچنان در زمینه نیروی انسانی با مشکل مواجه هستند، عنوان کرد: قرار است تا پایان آبان ماه مراحل استخدام هزار و ۲۰۰ نیروی جدید نیز در این ادارات آغاز شود .
به گفته وی در این طرح دولت ۸۰۰ نیرو نیز در شهرداری های استان اردبیل استخدام خواهند شد .

۱۱ مهر ۹۲ – ۷۶۰۰ فرصت شغلی در اردبیل

فرماندار اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر هفت هزار و ۶۰۷ فرصت شغلی در شهرستان مرکز استان ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کاظم دبیر عصر یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان اردبیل افزود: از مجموع ۱۱ هزار و ۷۱۴ نفر تعهد اشتغال اردبیل برای سال ۹۲، تاکنون هفت هزار و ۷۰۶ تعهد شغلی محقق و ایجاد شده است
وی با بیان اینکه مجموع ۳۴ درصد تعهد اشتغال کل استان در شهرستان اردبیل باید محقق شود، ادامه داد: با ایجاد این میزان اشتغالزایی هم اکنون ۶۵ درصد تعهد اشتغال اردبیل در سال ۹۲ تحقق یافته است.
فرماندار اردبیل همچنین از اعطای تسهیلات از محل مانده اعتبارات بنگاههای زودبازده به ۱۰ طرح خبر داد و تصریح کرد: برای تعداد ۱۰ طرح از محل اعتبارات بنگاههای زود بازده مبلغ ۴۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال با اشتغــــالزایی ۲۵۷ نفر پرداخت شده است.
وی با تاکید برلزوم تعامل و همکاری تمامی دستگاههای اجرایی و مسوول در رابطه با اشتغال و سرمایه گذاری متذکر شد: در سایه تعامل و همکاری مثبت و سازنده می توان با ارائه راهکاری مناسب و قانونی مسائل مشکلات پیش روی اشتغـال و سرمـــایه گذاری را در شهرستان مرتفع کرد تا باعث رشد و شکوفایی و رونق سرمایه گذاری خواهیم بود.
دبیر نمونه از تعامل و همکاری مثبت دستگاههای اجرایی را در مجموعه شهرداری عنوان کرد و ادامه داد: با تعامل و همکاری همه دستگاههای ذیربط خصوصا فرمانداری با شهرداری اردبیل شاهد عمران و آبادانی در سطح گسترده هستیم.
وی خواستار همکاری تمامی اجزای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان با دبیرخانه این کارگروه شد و عنوان کرد: اگر طرح و یا سرمایه گذاری وجود داشته که با موانع روبرو می باشد باید در جلسات کار گروه اشتغال و سرمایه گذاری با ارائه راه حلهای مناسب و سازنده این موانع را در جهت رشد سرمایه گذاری و اشتغال با افق دید بلند مدت مرتفع کنیم.

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آموزشی ( چگونه استخدام شویم؟ )

۲۳ شهریور ۹۲ – استخدام استانداری اردبیل تا پایان مهر ماه

به رغم گله‌ مندی استخدامی‌های جدید از بلاتکلیفی‌ شان، معاون استاندار اردبیل در اظهارنظری متفاوت اعلام کرد که مراحل اداری استخدام پذیرفته‌ شدگان آزمون‌های اخیر تا پایان مهرماه انجام می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در حالی که اکثر استخدامی‌های اخیر در اظهارنظرهای خود و حتی تعدادی از آن‌ها در تماس با خبرگزاری فارس اعلام کرده بودند که به دلیل بهانه قرار دادن تامین نشدن اعتبار استخدامی نیروهای جدید در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است و ادارات به هیچ‌وجه زیر بار استخدامی‌های جدید نمی‌روند اما به نظر می‌رسد مشکلات به ادعای معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل برطرف شده است.
فضائیل عزیزی در حالی در نشست با معاونان اداری و مالی تاکید بر تسریع در انجام مراحل اداری استخدامی پذیرفته‌شدگان کرده است که هنوز با گذشت ۲ ماه از اعلام نتایج هنوز تکلیف استخدامی‌ها مشخص و معلوم نیست.
وی اعلام کرده است که بخش‌هایی از مراحل اداری از قبیل استعلام مدارک تحصیلی، پایان خدمت و گزینش انجام شده و قسمت عمده کار با همت دستگاه‌های اجرایی تا پایان مرحله اول برنامه زمانی که پایان مهرماه است، انجام خواهد گرفت.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت اجرای آگهی استخدامی منتشره تاکید کرد و یادآور شد: مدارک پذیرفته‌شدگان اصلی آزمون در موارد مربوط به بومی، مدرک و رشته تحصیلی، سابقه، سهمیه استخدامی ایثارگری و معلولیت و نظایر آن، باید دقیقاً با مفاد آگهی منتشره تطبیق داده شود تا حقی از داوطلبی ضایع نشود.
وی از همکاری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری آزمون و اجرای هر چه بهتر روند اداری استخدام‌های اخیر تشکر و قدردانی کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که مدیرکل بودجه استانداری اردبیل در پاسخ صریح و شفاف به مسئولان اداری و مالی ادارات اعلام کرده است که به دلیل پیش‌بینی نشدن اعتبار لازم برای جذب نیروهای جدید در بودجه ۹۲ امکان پرداخت ریالی حقوق و مزایا برای استخدامی‌های جدید وجود ندارد.
تعداد زیادی از پذیرفته‌شدگان آزمون‌های متمرکز در اردبیل همچنین از رفتارهای نامناسب ادارات گلایه کرده و خواستار روشن شدن واقعی موضوع استخدامی‌های جدید و تعیین تکلیف نیروهای پذیرفته‌شده شده‌اند.

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آموزشی ( چگونه استخدام شویم؟ )

۷ شهریور ۹۲ – استخدام استانداری اردبیل و طرح مهر آفرین

استاندار اردبیل :استخدام در دستگاه های اجرایی استان اردبیل شامل بخشنامه اخیر معاون اول رییس جمهوری نمی شود.
استاندار اردبیل با بیان این که روند مراحل استخدام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان اردبیل ادامه دارد گفت : این استخدام شامل بخشنامه اخیر معاون اول رییس جمهوری نمی شود .
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اردبیل ، اکبر نیکزاد در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه اردبیل خود افزود: مجوز استخدام برای تکمیل چارت سازمانی دستگاه های اجرایی از مدت ها پیش از دولت اخذ شده بود و دو ماه قبل نیز آزمون پذیرش افراد برگزار شد.
وی بیان کرد : اسامی پذیرفته شدگان این آزمون اعلام شده و آنها طی روندی قانونی در حال گزینش هستند و به زودی با اعلام نتیجه ، افراد توانا به کار گرفته خواهند شد .
استاندار اردبیل اظهار کرد : در این مرحله از استخدام یک هزار نفر جذب دستگاه های مختلف اجرایی می شوند و بخشی از نیاز دستگاه های به کارشناسان توانمند و فنی برطرف می شود .
وی گفت : ادارات دولتی در استان اردبیل هم چنان در زمینه نیروی کارشناس با مشکل مواجه اند و ما در تلاش برای تکمیل چارت سازمانی آنها هستیم .
نیکزاد ادامه داد : با اخذ مجوزهای لازم از دولت تا دو ماه آینده ۸۰۰ نفر در شهرداری ها و یک هزار و ۲۰۰ نفر دیگر نیز در دستگاه های دولتی استان استخدام خواهند شد .
وی نیروی انسانی ماهر و کارشناس را یکی از ابزارهای توسعه ذکر کرده و گفت : استان اردبیل در این زمینه با مشکل مواجه است و امید می رود با استخدام های جدید بخشی از این مشکل رفع گردد.

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آموزشی ( چگونه استخدام شویم؟ )

۹ مرداد ۹۲ – اسامی اولیه ۱/۵ برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی استانداری اردبیل

بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون استخدامی مورخ ۹۲/۳/۱۷ استانداری می رساند فهرست اولیه ۱/۵ برابر ظرفیت پذیرفته شدگان آزمون مذکور به تفکیک رشته های تحصیلی و محل جغرافیایی خدمت به شرح ذیل اعلام میگردد. پذیرفته شدگان اصلی می توانند از روز شنبه مورخ ۹۲/۵/۱۲ با در دست داشتن مدارک ذیل به دستگاه های اجرایی مربوطه مراجعه نموده و از مراجعه به استانداری پرهیز نمایند:

 1. اصل به همراه تصویر آخرین مدرک تحصیلی
 2. اصل به همراه تصویر صفحه اول شناسنامه(در صورت داشتن توضیحات تصویر صفحه آخر)
 3. اصل به همراه تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ویژه آقایان
 4. دو قطعه عکس ۴ * ۳ جدید تمام رخ
 5. اصل به همراه تصویر مدارک دال بر ایثارگری و معلولیت عادی
 6. اصل به همراه تصویر مدارک دال بر
 7. اصل به همراه تصویر مدارک دال بر بومی بودن
 8. اصل به همراه تصویر مدارک دال برسنوات خدمت در دستگاه های اجرایی
 9. اصل به همراه تصویر مدارک دال برسنوات خدمت برای شاغلین قراردادی و شرکتی

تعربف افراد بومی:

 1. محل تولد داوطلب با محل جغرافیایی(شهرستان مورد تقاضا) برای استخدام یکی باشد.
 2. حداقل دو مقطع از مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را در محل جغرافیای مورد تقاضا برای استخدام سپری کرده باشد.
 3. فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که محل ۳ سال از سنوات تحصیلی آنها (اعم از ابتدایی،راهنمایی و دبیرستان) با محل جغرافیایی مورد تقاضای استخدامی یکی باشد
 4. در صورت وجود تشابه اسمی، برای تعیین تکلیف موضوع به دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری مراجعه نمائید.

برای دریافت اسامی قبول شدگان اینجا کلیک کنید

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آموزشی ( چگونه استخدام شویم؟ )

جیب :: سیستم حسابداری شخصی

33 نظر برای «استخدام استانداری اردبیل سال ۹۳»

 1. غریبه

  با سلام میخواستم بدونم بلاخراه اردبیل نمیخواد استخدامی بزنه ؟بانک براهمه شهرها استخدام میزنه اردبیل تو استخدامی ها نیست تو روخدا مسولین رسیدگی کنن ما هم درس خوندیم استخدام بشیم

  پاسخ دادن


 2. رضا

  دراستخدام راه و شهرسازی قبول شده ام ولی هنوز هم مصاحبه دعوت نشده ام با اینکه مدارکم در اداره گزینش است.تکلیفم چیست؟

  پاسخ دادن


  • پشتیان دو

   سهیلا جان سلام
   زمان استخدام بعدی این استانداری به اطلاع آندسته از کاربرانی که از ما خرید اعتبار نموده اند در اسرع وقت از طریق پیامک یا ایمیل ارسال می گردد. شما نیز در صورت تمایل می توانید همین حالا ثبت نام نموده و خرید اعتبار نمایید تا از استخدام جا نمانید.
   موفق باشید.

   پاسخ دادن  • پشتیان دو

   غلامحسین عزیز سلام و درود
   برای استخدام می توانید به منابع انسانی سازمان های مختلف مراجعه نمایید.
   موفق باشید.

   پاسخ دادن

  • ارشد

   سلام دوست عزیز اگه متولد استان اردبیل باشی می تونی در شهرستانهای دیگر این استان شرکت کنی ولی اولویت با بومی شهرستان هستش یعنی اگه از اون شهرستان کسی حدنصاب نمره نیاورده باشه شما بیارین قبول می شید.

   پاسخ دادن


 3. سوگند

  سلام کسی میتونه کمک کنه چطوری عنوان شغلی رو انتخاب میکنیم ، اگه رشتمون حسابداری باشه میتونیم عنوان های شغلی مربوط به امور مالی یا حسابداری رو هم انتخاب کنیم؟

  پاسخ دادن


دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.