استخدام آموزش و پرورش سال ۹۳ (استخدام دانشگاه فرهنگیان)

دیروز

استخدام آموزش و پرورش سال ۹۳

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

خبر ۸ مهر ۹۳ – استخدام دانشگاه فرهنگیان سال ۹۳

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون جذب نیروی قراردادی دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۳ می‌رساند، که ثبت نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی از طریق سایت دانشگاه فرهنگیان به نشانی:  www.cfu.ac.ir از روز سه شنبه مورخ ۸/۷/۱۳۹۳ آغاز و لغایت روز سه شنبه مورخ ۱۵/۷/۱۳۹۳ پایان می‌پذیرد.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۲ مهر ۹۳ – جذب فارغ التحصیلان لیسانس سایر دانشگاه ها در آموزش و پرورش

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۱ شهریور ۹۳ –  دولت نسبت به اجرای قانون استخدام مربیان پیش‌دبستانی اقدام کند

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش:
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی‌تاکید کرد که دولت باید نسبت به اجرای قانون مصوب مجلس در مورد استخدام مربیان پیش‌دبستانی اقدام کند.محمدمهدی‌ زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی رسیدگی به وضعیت استخدام مربیان پیش‌دبستانی گفت: بر اساس قانون مصوب سال ۹۱، از دولت انتظار می‌رود که به قانون احترام گذاشته و نسبت به اجرایی شدن آن اقدام کند.وی افزود: پسندیده نیست که این مساله باعث اختلاف و کدورتی میان دولت و مجلس شود، البته مجلس هم مکانیسم‌هایی در اختیار دارد که آن مکانیسم‌ها در این مقطع به مصلحت کشور نیست که مطرح شود.رئیس کمیسیون آموزش مجلس با این حال در بیان این مکانیسم‌ها گفت:‌ یکی از مهمترین این مکانیسم‌ها ماده‌ی ۲۳۶ آیین نامه‌ی داخلی مجلس است، که براساس آن هرگاه حداقل ۱۰ نفر از نمایندگان و یا هر کدام از کمیسیون­‌ها، عدم رعایت شؤونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس جمهور و یا وزیر و یا مسؤولان دستگاههای زیرمجموعه آنان را اعلام کنند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ارجاع می‌شود و چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع جهت رسیدگی به قوه قضائیه و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود.زاهدی تصریح کرد: بنابراین در این مقطع نه در شان مجلس و نه در شان دولت می‌دانیم که بخواهیم وارد فاز اختلافی شویم، لذا انتظار می‌رود که دولت به قانون تمکین کرده و آن را اجرایی کند.

خبر ۱۱ شهریور ۹۳ – آمادگی برگزاری آزمون استخدامی ویژه مربیان پیش دبستانی را داریم

رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش درباره وضعیت مربیان پیش‌دبستانی گفت: مجوز برگزاری آزمون برای این افراد باید از سوی معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری صادر شود در غیر این صورت ما نمی‌توانیم آزمونی برای مربیان این مقطع تحصیلی برگزار کنیم.
خسرو نظری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی میزان، در رابطه با واکنش های صورت گرفته نسبت به موضوع آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و اظهار نظر عسگری‌آزاد؛ جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری که مربیان را افراد بی‌سواد و بدون مدرک خطاب کرده است، اظهار کرد: آموزش و پرورش آمادگی لازم برای برگزاری آزمون  استخدامی ویژه مربیان پیش دبستانی را دارد.
وی در ادامه افزود: در اردیبهشت ماه امسال مضامین امتحان و فرجه لازم برای برپایی این آزمون از سوی آموزش و پرورش اعلام و برای دریافت مجوز به دولت ارسال شد تا دراین زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.
رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش با ابراز بی اطلاعی از تجمع مربیان در مقابل نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: شاید بتوان از مربیان پیش دبستانی به عنوان جایگزین نیروهای بازنشسته در آموزش و پرورش استفاده کرد، هرچند که تعداد آنها بسیار بیشتر از این افراد است.
گفتنی است روز گذشته پس از اظهار نظر جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری که مربیان را افراد بی‌سواد و بدون مدرک خطاب کرده بود بیش از یک‌هزار نفر از مربیان پیش دبستانی از نقاط و شهرهای مختلف کشور در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع و در نامه ای اعتراض خود را به اجرایی نشدن قانون برگزاری آزمون استخدامی و سخنان عسگری آزاد اعلام کردند.

خبر ۲ شهریور ۹۳ – موافقت مجلس با دو فوریت طرح الحاق تبصره ای به قانون استخدامی‌ معلمین حق التدریس

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه ۲ شهریور دو فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را با ۱۴۲ رای موافق، ۳۲ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۰۴ رای به تصویب رساندند.
در صورت تصویب نهایی این طرح مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی (گروههای تسریع شده در تبصره ۹) از حکم ماده ۸ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۲۳/۳/۱۳۸۸ مستثنی هستند و بار مالی ناشی از این امر از محل حق التدریس کارکنان رسمی‌وزارت آموزش و پرورش تامین می‌شوند.

خبر ۱۴ مرداد ۹۳ – بلاتکلیفی استخدام ۴۳ هزار نیروی خرید خدماتی و مربی پیش دبستانی

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۴ مرداد ۹۳ – تلاش آموزش و پرورش برای تسریع در برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی

وزیر آموزش و پرورش از تلاش این وزارتخانه برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی های انجام شده قرار است به زودی زمان برگزاری این آزمون مشخص شود.

علی اصغر فانی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی، افزود : با توجه به اهمیت این مهم، طی هماهنگی های انجام شده با محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، محمود عسکری آزاد جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و فرهاد دژپسند معاون بودجه معاونت برنامه و نظارت راهبردی رییس جمهور معاونت توسعه مدیریت ، قرار است نحوه وزمان برگزاری این آزمون مورد بررسی واقع شود

وی ادامه داد : وزارت آموزش و پرورش جلسات متعددی را برای تعیین تکلیف برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی برگزار کرده و بی شک درآینده نزدیک زمان برگزاری این آزمون را اعلام خواهیم کرد.

خبر ۱ مرداد ۹۳ – احتمالاٌ تا آخر هفته توافق برگزاری آزمون انجام می‌شود

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی، گفت: احتمالاٌ تا آخر هفته توافق برگزاری آزمون انجام می‌شود و به ۲ ماه زمان برای برگزاری آزمون نیاز داریم.
عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی چگونه است؟»، اظهار داشت: قرار است همین روزها وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی مشخص شود.
وی افزود: احتمالاٌ تا آخر هفته این توافق انجام می‌شود و اگر این توافق انجام شد، اطلاع رسانی خواهیم کرد؛ پس از مشخص شدن برگزاری این آزمون زمان آن از طرف ما مشخص خواهد شد.
عمادی با بیان اینکه منتظر هستیم این اجازه را بدهند که آزمون را برگزار کنیم، خاطرنشان کرد: وقتی اجازه برگزاری آزمون را دادند، آن زمان ۴۰ تا ۴۵ روز و شاید ۲ ماه زمان نیاز داریم تا این آزمون را برگزار کنیم.
وی ادامه داد: به عنوان نمونه اگر همین الان که اول مردادماه است اجازه برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی را بدهند، می‌توانیم تا اواسط یا اواخر شهریورماه آزمون را برگزار کنیم.

 • شرکت کنندگان در آزمون به سال تحصیلی جدید نخواهند رسید

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند برای سال تحصیلی پیش رو در آموزش و پرورش فعالیت کنند؟»، تصریح کرد: خیر، این افراد برای سال تحصیلی جدید نخواهند رسید؛ اگر این افراد پذیرفته شوند برای سال تحصیلی آینده (۹۵-۹۴) به کارگیری می‌شوند؛ وقتی نتایج اعلام شود مراحل مربوط به صلاحیت‌ها پیگیری می‌شود و به سال تحصیلی بعدی خواهند رسید.
وی در پاسخ به این پرسش که «آیا هنوز وضعیت ردیف‌های استخدامی‌مرتفع نشده است؟»، گفت: در حال رایزنی هستیم و هنوز کامل حل نشده است؛ یعنی تعداد ردیف‌ها و اینکه مجوز برای چند ردیف استخدامی‌خواهند داد، هنوز مشخص نیست.

 • تعداد شرکت کنندگان در آزمون مشخص نیست

عمادی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این پرسش که «چند نفر حائز شرکت در آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی هستند؟»، عنوان کرد: هنوز معلوم نیست؛ اگر تعداد ردیف‌های استخدامی‌مشخص باشد، یک شرایطی اعلام می‌کنیم که چند برابر ظرفیت بتوانند در آزمون شرکت کنند که این چند برابر هم محل بحث است.
وی افزود: بنابراین همه چیز در گروی آن مجوز است؛ وقتی مجوز را گرفتیم و روی میز آمد، آن زمان می‌بینیم داوطلبان چه تعدادی هستند و آن وقت شرایط را اعلام می‌کنیم.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا افرادی که می‌خواهند در آزمون استخدامی‌شرکت کنند باید دارای شرایط خاصی باشند؟»، اظهار داشت: بله، ابتدا باید مجوز استخدام را بدهند و پس از آن مدرک تحصیلی، سابقه و امتحان مکتوب هم وجود دارد و هر کدام یک نمره دارد و در مجموع نمره نهایی خواهد بود.

خبر ۲۱ تیر ۹۳ : آموزش و پرورش سال ۹۳ مجوز جذب نیرو ندارد

خبرگزاری تسنیم:رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال ۹۳ مجوز جذب نیرو در آموزش‌وپرورش نداریم بنابراین برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی به مجوز استخدام دولت نیاز داریم، صرف برگزاری آزمون مهم نیست اهمیت موضوع در استخدام افراد است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی این روزها به یکی از خبرسازترین اخبار آموزش و پرورش تبدیل شده است. آزمونی که قرار بود در تاریخ ۱۷ مرداد برگزار شود اما برگزاری آن در این تاریخ از سوی آموزش و پرورش لغو شد و برای طیف وسیعی از مخاطبان آزمون مربیان پیش دبستانی این سوال پیش آم که دلایل لغو این آزمون چیست و سرنوشت آنها چه می‌شود؟

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

برای پاسخگویی به این سوالات به سراغ مسئولان آموزش و پرورش رفتیم تا جواب آنها را بشنویم.
عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: زمانی می‌توانیم آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را برگزار کنیم که ردیف استخدامی از سوی دولت به ما اعطا شود. به عنوان مثال معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری اعلام می‌کند که آموزش و پرورش امسال می‌تواند از طریق برگزاری آزمون دو درصد استخدام داشته باشداما این مجوز برای سال ۹۳ وجود ندارد.
وی افزود:‌ آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به یک مطالبه در آموزش و پرورش تبدیل شده است. این نیروها چند سال در آموزش و پرورش و در دوره پیش دبستانی فعالیت کرده‌اند بنابراین توقع استخدام دارند،‌ آموزش و پرورش نیز پیگیر برگزاری این آزمون است. علت اینکه آموزش و پرورش تاریخ ۱۷ مرداد را برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی اعلام کرد به این دلیل بود که امید داشتیم تا بتوانیم مجوز استخدام را از دولت دریافت کنیم.

 آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی نیاز به مجوز استخدامی دارد

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از سوی وزارت آموزش و پرورش به این مرکز اعلام شد که مقدمات لازم را برای برگزاری آزمون فراهم کنند،‌گفت:‌ در جلساتی که بدین منظور برگزار شد اعلام کردیم که قرار است این آزمون برای استخدام چند نفر برگزار شود؟‌ برای این موضوع نیاز به ردیف استخدامی داریم اما هم‌اکنون این مجوز استخدامی موجود نیست.

عمادی بیان کرد:‌ امیدواریم هر چه زودتر مجوز استخدامی از سوی معاونت ریاست جمهوری صادر شود که بلافاصله بعد از اعطای مجوز آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را برگزار خواهیم کرد. اما باید توجه داشت هر زمان که مجوز استخدام از سوی دولت اعطا شود برای برگزاری آزمون به یک فرصت دو ماهه نیاز داریم تا مقدمات لازم برای اجرای آزمون را فراهم کنیم.

 نمی‌توان نیروهای مازاد و باتجربه را به مناطق محروم منتقل کرد
وی در پاسخ به این پرسش “یکی از دلایل دولت برای عدم اعطای مجوز آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی این است که آموزش و پرورش دارای نیروی مازاد است” گفت: آموزش و پرورش در برخی مناطق نیروی اضافه دارد و در مناطقی با کمبود نیرو مواجه است اما امکان انتقال نیروهای مازاد به مناطق محروم وجود ندارد چرا که نمی‌توانیم نیروهای باتجربه را با اجبار به مناطق محروم منتقل کنیم. اعتقاد داریم که نیروهای مازاد باید در مناطق خود به درستی سازماندهی شوند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: آموزش و پرورش تمهیداتی برای استفاده از نیروهای مازاد در بخشنامه ساماندهی نیروی انسانی اندیشیده است.

عمادی ادامه داد:‌ مجرای ورود نیرو به آموزش و پرورش از طریق دانشکاه فرهنگیان است ولی در ارتباط با استخدم مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی که از کانال دانشگاه فرهنگیان عبور نکرده‌اند احتیاج به ردیف استخدامی داریم.

وی در پاسخ به این پرسش “نمایندگان مجلس عنوان می‌کنند که به آموزش و پرورش پیشنهاد داده‌اند تا آزمون مربیان پیش دبستانی را برگزار کند و افراد پذیرفته شده را به صورت حق التدریس جذب کند تا بتواند مجوز استخدام را از دولت دریافت کند”،‌ افزود:‌ صرف برگزاری آزمون مهم نیست. زمانی می‌توانیم آزمون را برگزار کنیم که بگوییم افرادی که در این آزمون پذیرفته شده‌اند امتیاز استخدام در آموزش و پرور ش را دارند اما وقتی مجوز استخدامی را از دولت دریافت نکرده‌ایم اگر هم آزمون را برگزار کنیم افراد پذیرفته شده در این آزمون در مقایسه با افرادی که پذیرفته نشده‌اند چه امتیازی دارند وقتی پشتوانه استخدام ندارند.

 آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی قانون مجلس است و حتما اجرا می‌شود
محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز در این زمینه به تسنیم گفت‌: آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی با توجه به اینکه قانون مجلس است حتما اجرا خواهد شد اما برای برگزاری آن به مجوز استخدامی دولت نیاز داریم چرا که جذب این افراد در آموزش و پرورش بار مالی به همراه دارد.

وی افزود: صرف برگزاری آزمون مشکلی را حل نمی‌کند ما تلاش می‌کنیم تا با کسب مجوز استخدام از سوی دولت، افرادی را که در این آزمون پذیرفته می‌شوند در اولویت استخدام آموزش و پرورش قرار دهند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: از برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی استقبال می‌کنیم چرا که می‌توانیم افراد پذیرفته شده در این آزمون را به عنوان نیرو در مقطع ابتدایی جذب کرده و بخشی از کمبود آموزگار در مقطع ابتدایی را جبران کنیم.

خبر ۱۱ تیر ۹۳ : آخرین وضعیت آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی
محمد دیمه‌ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش و در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی چگونه است و اگر این آزمون قرار است ۱۷ مردادماه برگزار شود نباید مواد آزمون و اطلاع‌رسانی در این خصوص انجام شود؟

اظهار داشت: یک تکلیف قانونی به استناد مصوبه مجلس برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی داشتیم که تا مهرماه مهلت ۲ ساله برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستان به اتمام می‌رسد و وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به برگزاری آزمون و تعیین اولویت استخدامی‌این نیروها اقدام کند.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

خبر ۳۱ خرداد : برگزاری آزمون استخدامی شرکتی ها و پیش دبستانی ها قطعی شد

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه خود، وزیر آموزش و پرورش را موظف کرد تا آزمون شرکتی ها و پیش دبستانی ها را برگزار کند.

عبدالوحید فیاضی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در این باره به ایسنا گفت در جلسه ای که وزیر آموزش و پرورش حضور داشت،سوالاتی در مورد آزمون شرکتی ها و پیش دبستانی ها مطرح شد و نهایتا وزیر آموزش و پرورش موظف شد این آزمون را برگزار کند.

وی تصریح کرد : البته وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد در این زمینه ردیف بودجه ای نداریم اما کمیسیون به وی اعلام کرد بر اساس قانون باید این آزمون را برگزار کند.

خبر ۶ خرداد : ۱۷ مرداد تاریخ پیشنهادی آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی

وزیر آموزش و پرورش ازجمعه ۱۷ مرداد ماه به عنوان تاریخ پیشنهادی آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی خبر داد.
علی اصغر فانی  در خصوص آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی گفت:دستورالعمل این آزمون تهیه شده و نیازمند هماهنگی نهایی با معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری هست تا ابلاغ گردد.وی همچنین درخصوص تاریخ برگزاری این آزمون گفت: جمعه ۱۷ مرداد ماه تاریخ پیشنهادی ما است اما قبل از آن می بایست هماهنگی با معاونت  توسعه منابع انسانی صورت پذیرد تا اعلام شود.

خبر ۱۶ اردیبهشت سال ۹۳ :  آخرین خبر استخدام فزرندان فرهنگیان در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش با تشریح جزییات ساماندهی نیروی انسانی برای مهر ۹۳ از نهایی شدن بوم‌ها برای پذیرش در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خبرداد.

 برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۳ اردیبهشت سال ۹۳ : وزیر آموزش و پرورش گفت : زمان برگزاری آزمون استخدام مربیان پیش دبستانی به زودی اعلام میشود. به گزارش واحد مرکزی خبر، علی اصغر فانی افزود : طبق مصوبه مجلس و با دستور العمل وزارت آموزش و پرورش هماهنگی های لازم برای برگزاری این آزمون انجام شده است.

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

خبر ۲ اردیبهشت ۹۳ – برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین اطلاعات و اقدامات آموزش و پرورش درباره برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی گفت : در هفته جاری جلسه ای با معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری برگزار خواهیم کرد که در آن جلسه جزئیات آزمون مشخص میشود.

خبر ۳۱ فروردین ۹۳ – آخرین وضعیت استخدام و افزایش حقوق معلم ها

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی گفت: در هفته جاری جلسه‌ای را با معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری برگزار و جزئیات آزمون را مشخص می کنیم.
به گزارش مهر، علی اصغر فانی در حاشیه برگزاری مراسم روز زن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی توضیح داد: هر استخدامی باید به تایید نهایی این معاونت برسد و پس از اینکه هماهنگی‌های لازم انجام شد جزئیات آن را اطلاع رسانی می‌کنیم.
فانی با بیان اینکه منابع اعتباری استخدام مربیان پیش دبستانی تامین می شود، درباره افزایش حقوق معلمان نیز گفت: تصمیم گیری درباره این موضوع نیز در این هفته به نتیجه می رسد تا بتوانیم بخشی از زحمات این معلمان را پاسخ دهیم.

خبر ۳۰ فروردین سال ۹۳ –  بررسی وضعیت برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی در مجلس

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جلسه کمیته آموزش و پرورش مجلس اظهار داشت: در این جلسه مجددا مباحث مربوط به فعالیت های پرورشی و تربیت بدنی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا اعتبار ۲۰میلیارد تومانی که توسط مجلس به فعالیت های تربیتی و پرورشی اختصاص یافته، محقق شود.

وی درخصوص ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: در این جلسه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش حضور داشت که در رابطه با نیروهای مازاد در آموزش و پرورش به صورت کلی صحبت شد و مقرر شد تا مباحث به صورت جزئی تر در جلسه بعد بررسی شود.

کوچکی نژاد افزود: سوال اعضای کمیته آموزش و پرورش مجلس این است که قانونی که به آموزش و پرورش دو سال فرصت داده تا نیروهای خرید خدمات آموزشی و مربیان پیش دبستانی را تعیین تکلیف کند رو به اتمام است و این وزارتخانه برای برگزاری آزمون استخدامی چه برنامه ای دارد؟ که در جلسه روز گذشته عنوان شد بخشنامه این موضوع صادر شده است و قرار شده تا نیازها برآورد شود و سپس برای این گروه آزمون برگزار شود.

به گزارش تسنیم، مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۷مرداد ۹۱مصوب کرد که از تاریخ تصویب این قانون آموزش و پرورش موظف است حداکثر ظرف دو سال تمام مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی خود را که با آموزش وپرورش همکاری داشته اند، از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط مندرج در مواد ۲و ۳قانون تعیین تکلیف استخدامی حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش مصوب ۱۵مهر ۱۳۸۸و اصلاحات بعدی آن، مدرک و رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش در اولویت استخدام قرار دهند

 

آنچه در این خبر خواهید خواند

آموزش و پرورش موظف به برگزاری آزمون استخدامی مربی پیش دبستانی می باشد
الویت استخدام فرزندان فرهنگیان پیگیری میشود
حدود ۵۰۰۰ مربی حق‌التدریس فنی حرفه‌ای در راه استخدام
سیاست‌های تشویقی و بازنشستگی پیش از موعد برای حل مشکل نیروی مازاد
کمبود ۱۵ هزار مربی ورزش در مدارس کشور

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

۱۷ اسفند ۹۲ -آموزش و پرورش موظف به برگزاری آزمون استخدامی مربی پیش دبستانی می باشد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش موظف است آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی را برگزار کند، گفت: اگر این کار انجام نشود تخلف از قانون صورت گرفته است.

عبدالوحید قاضیدر گفت و گو با ایسنا در مورد اینکه آموزش و پرورش مجوز دارد تا آزمون استخدامی در مورد مربیان پیش دبستانی را برگزار کند گفت : آموزش و پرورش موظف است این کار را انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد : بنابراین باید سریعا از ابتدای سال ۹۳ برنامه ریزی های لازم را برای برگزاری آزمون تدارک دیده و با برگزاری آزمون نتایج اعلام شود.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد : همچنین پس از اینکه آزمون برگزار شود، آموزش و پرورش باید آموزش های لازم برای بعد از استخدام را در مورد این افراد در نظر بگیرد تا بتوانند به موقع سر کلاس حضور داشته باشند.

فیاضی با تاکید بر اینکه اگر آزمون برگزار نشود، تخلف از قانون صورت گرفته اظهار کرد : اگر آموزش و پرورش در این زمینه از قانون تحلف کند تبعات خاص خود را در بر دارد حتی ذی نفعان هم شکایت خواهند کرد.

۱۳ اسفند ۹۲ – الویت استخدام فرزندان فرهنگیان پیگیری میشود

به گزارش خبرگزاری تسنیم،علی اصغر فانی،  وزیر آموزش و پرورش به صورت سر زده در جمع معلمان مدارس ابتدایی منطقه ۱۸ تهران حاضر شد و از نزدیک با آنها گفتگو کرد.

فانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع معلمان از آغاز دیدارهای سرزده در مدارس خبر داد و گفت: “از امروز به صورت سرزده در جمع معلمان و همکاران شاغل در مدارس حضوریافته تا علاوه بر توفیق زیارت معلمان و دانش آموزان با نشاط، همکاران ما رودررو و بدون واسطه حرف های خود را بیان کنند و تلاش می‌کنیم تا با شناخت خوب مسایل به دنبال رفع آنها و ارائه راهکار باشیم.”

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش یکی از معلمان در خصوص سختی کار و دشواری های معلمی در دوره ابتدایی گفت: معلمان ابتدایی در بنای آموزش نقش بسزایی را برعهده دارند. با همت دولت، بودجه آموزش و پرورش در سال جدید افزایش قابل قبولی یافته است یعنی دولت که کلی بدهکاری را تحویل گرفته است، تلاش می‌کند که مشکلات مالی آموزش و پرورش را برطرف سازد و رئیس جمهور ابراز امیدواری کرده‌اند که هرچه بیشتر به آموزش و پرورش آینده سازان انقلاب اسلامی پرداخته شود، این درحالی است که بودجه کشور فقط با افزایش کمتری مواجه است و من پی گیری خواهم کرد که پرداختی به معلمان ابتدایی افزایش پیدا کند.

وی به پرسش معلمی که خواهان قانونی شدن اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان در آموزش وپرورش شده بود پاسخ داد: “خودم را خدمتگزار همه معلمان می‌دانم. اولویت استخدام فرزندن فرهنگیان را پی گیری می‌کنم  و به دنبال تامین نیروی تربیت بدنی با تصویب و همیاری مجلس شورای اسلامی می باشیم.”

گفتنی است؛ در این دیدار معلمان و مسئولان مدارس  مدرسه ابتدایی جاویدمهر و امیرکبیر منطقه ۱۸ از نزدیک به طرح پرسش ها و نظرات خود در مسائل مختلف پرداختند و وزیر آموزش هم به آنان پاسخ داد.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

۱۱ اسفند ۹۲ – حدود ۵۰۰۰ مربی حق‌التدریس فنی حرفه‌ای در راه استخدام

در پی دستور وزیر کار برای بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان‌ فنی و حرفه‌ای کشور، این سازمان با تشکیل کارگروهی تخصصی، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه مذکور را آغاز کرد.
این اقدام پس از آن آغاز شد که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را ملزم کرد تا در اسرع وقت اقدامات لازم برای پیگیری قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس این سازمان را صورت دهد و پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون را برای ارسال به هیات دولت بازنگری کند.
به گزارش ایسنا، در همین راستا و به موجب تبصره ۳ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، با تشکیل یک کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان مربیان حق التدریس ۳۱ استان کشور، بازنگری پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی قانون در دستور کار سازمان فنی و حرفه‌ای کشور قرار گرفته و جلسه بعدی کارگروه تخصصی ۱۹ اسفند ماه جاری در محل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، قانون تعیین تکلیف استخدامی‌مربیان حق‌التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به رسمی‌و پیمانی در تاریخ هشتم مرداد ماه ۱۳۹۱ در جلسه علنی مجلس به تصویب رسید و پس از تایید شورای نگهبان به دولت دهم ابلاغ شد.
به موجب این قانون و در راستای اجرای بند (۲) سیاستهای کلی اشتغال و در چارچوب مواد ۲۱ و۵۱ قانون برنامه پنجم توسعه، مجلس به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مجوز استخدام ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق‌التدریس این سازمان را داد.
بر همین اساس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور موظف شده است با رعایت شرایط عمومی‌استخدام و رعایت ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری با اولویت مناطق محروم، تعداد ۴۸۷۶ نفر از مربیان حق التدریس دارای مدرک فوق دیپلم و بالاتر خود را تا پایان برنامه پنجم توسعه با تغییر وضعیت استخدام کند.
همچنین به موجب این قانون سازمان فنی و حرفه‌ای کشور می‌تواند تا سقف موردنیاز، پستهای غیرمربی قابل تبدیل خود را به پست مربی تبدیل کند.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

۱۰ اسفند ۹۲ – سیاست‌های تشویقی و بازنشستگی پیش از موعد برای حل مشکل نیروی مازاد

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تورم نیروی انسانی در مناطق برخوردار و کمبود نیرو در مناطق محروم به تشریح سیاست‌های تشویقی و بازنشستگی پیش از موعد برای ساماندهی نیروی انسانی در سال ۹۳ پرداخت.
علی اصغر فانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که آمارهای متفاوتی از تعداد نیروهای مازاد در آموزش و پرورش ارائه می‌شود علت این تفاوت در آمارها چیست؟ و برای سال آینده درخصوص ساماندهی نیروهای مازاد چه برنامه‌ایی دارید؟ اظهار داشت: برای سال آینده، ۴ سیاست اصلی را دنبال می‌کنیم که ساماندهی نیروی انسانی یکی از سیاست‌های اصلی ما برای سال ۹۳ است.
وی افزود: هم‌اکنون در آموزش و پروش، تعدادی معلم اضافه داریم یعنی در برخی مناطق،‌رشته‌ها و جنسیت‌ها، معلم اضافه داریم و در برخی مناطق نیز کمبود معلم داریم. علت این اتفاق نیز به به این دلیل است که در سال‌های قبل یعنی ۱۰ سال گذشته یا ۵ سال گذشته، شهرستان‌هایی در کشور نیرو خیز بودند یعنی تعداد تحصیلکرده زیادی داشتند و وقتی آموزش و پرورش تصمیم گرفت تا برای مناطق محروم استخدام نیرو داشته باشد این افراد در آزمون قبول شدند و هیچ کنترلی نیز وجود نداشت و این افراد استخدام شدند.
وزیر آموزش و پرورش با ذکر یک مثال بیان کرد: مثلا دختر خانم مجردی استخدام شده است و به او گفته‌اند که در جنوب سیستان و بلوچستان باید خدمت کند اما بعد از اینکه ازدواج کرده، تصمیم دارد تا به شهر خود بازگردد و حتی زمانی که ما مخالفت می‌کنیم از هر طریقی مثلا پیدا کردن یک آشنا، خود را به شهر محل زندگیش منتقل می‌کند. این موضوع باعث شده تا مناطق محروم با کمبود معلم مواجه شوند و مناطق نسبتا برخوردار با تورم نیروی انسانی مواجه باشند.
فانی گفت: در شهر تهران ۷۵ درصد معلمان زن هستند و ۲۵ درصد معلمان مرد، ۵۱ درصد دانش‌آموزان پسر و ۴۹ درصد دانش‌آموزان دختر هستند اگر این موارد را کنار هم بگذاریم، نتیجه گرفته می‌شود که در برخی مناطق نیروی اضافه داریم و در برخی مناطق نیز کمبود نیرو داریم بنابراین بحث ساماندهی نیروی انسانی سیاست اصلی ما در سال آینده است و باید تلاش کنیم نیروهایی را که داریم به خوبی توزیع کنیم. البته در جاهایی ممکن است نتوانیم این کار را انجام دهیم و به این نتیجه برسیم که افراد را زودتر از موعد بازنشسته کنیم.
وی با اشاره به اینکه ممکن است در شهرستانی یک فرد را با ۲۸ سال سابقه کار بازنشسته کنیم چون نمی‌توانیم این معلم را به جای دیگر بفرستیم، گفت: ارائه سیاست‌های تشویقی نیز یکی دیگر از برنامه‌های ما برای ساماندهی نیروهای مازاد است و در قالب این طرح معلمانی که داوطلب می‌شوند تا در مناطق دیگر فعالیت کنند و خودشان اعلام می کنند که حاضریم به شهر دیگر برویم از سیاست‌های تشویقی بهره‌مند می‌شوند. به هر حال هم‌اکنون چند راه برای ساماندهی نیروی انسانی پیشنهاد شده است و در بودجه سال ۹۳ احکامی را برای این کار دیده‌ایم همچنین لایحه بازنشستگی پیش از موعد تصویب شد.این کمکی است به آموزش و پرورش تا در جاهایی که با تورم نیرو مواجه است از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سیاست‌های تشویقی برای حل مشکل نیروهای مازاد بیان کرد: کاهش تدریس ساعات معلم یا اینگه اگر معلم به مناطق دیگر برود سابقه خدمتش در ضریبی ضرب می‌شود از جمله این سیاست‌های تشویقی است.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

۱۰ اسفند ۹۲ – کمبود ۱۵ هزار مربی ورزشی در مدارس کشور

معاون تربیت‌‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از کمبود ۱۵ هزار مربی ورزشی در مدارس کشور خبر داد.
مهرزاد حمیدی در حاشیه سفر به مازندران در گفتگو خبرنگار باشگاه خبرنگاران ساری  ،  با اعلام اینکه ۴۰۰ پروژه در کشور با عنوان اماکن ورزشی دانش‌آموزی در حال ساخت است، بیان داشت: منابع مالی برای اعتبارات عمرانی این پروژه‌ها اندک است اما در سال گذشته از محل تبصره ویژه ۳۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه‌ها استفاده کردیم ولی باز هم نیاز به اعتبارات بیشتر وجود دارد.
وی بیان کرد: در سال آینده با حمایت دولت و مجلس اعتبارات پروژه‌های دانش‌آموزی افزایش یافته که با این اعتبارات طرح‌های ورزشی را به پایان برسانیم.
حمیدی با اشاره به کمبود مربی ورزشی در مدارس کشور اظهار داشت: تعداد مربیان ورزشی در مدارس کم است و با وجود ۳۵ هزار معلم در این بخش ساعت کمبود را از طریق حق‌التدریس جبران می‌کنیم.
وی ادامه داد: با وجود این تعداد مربی ورزشی در کشور، کمتر مدرسه‌ای است که معلم ورزش نداشته باشیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تنها مجرای جذب مربیان ورزشی دانشگاه فرهنگیان است، گفت: به همین منظور این دانشگاه در رشته تربیت بدنی دانشجویان بیشتری جذب می‌کند و امکانات ورزشی در اختیار این دانشگاه‌ها قرار داده شده و به مجرد فارغ‌التحصیل شدن دانشجویان جذب آموزش و پرورش می‌شوند.
حمیدی یادآور شد: اگر بخواهیم از مربیان حق‌التدریس استفاده نکنیم و با وجود اینکه مشکلی در کلاس‌ها وجود ندارد آن زمان حدود ۱۵ هزار نیروی جدید ورزشی در مدارس کشور مورد نیاز است.


استخدام آموزش و پرورش سال ۹۲

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش medu

آنچه در این خبر خواهید خواند (روی عناوین کلیک کنید)

۲۹ بهمن ۹۲ – استخدام مربی تربیت بدنی در دانشگاه فرهنگیان
۸ بهمن ۹۲ – آموزش و پرورش مشکل استخدام معلمان پیش دبستانی را حل کند

۶ بهمن ۹۲ – آزمون استخدامی برای مربیان پیش دبستانی ونیروهای

۲۱ دی ۹۲ -آموزش و پرورش به تناسب بازنشستگی نیروها نیاز فوری به جذب جوانان متخصص دارد.

۲۱ دی ۹۲ -کمبود ۵۰ هزار معلم نتیجه پراکندگی ساختار سابق آموزش و پرورش

۱۷ دی ۹۲ -ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش معنی ندارد.

۱۹ آذر ۹۲ -نحوه استخدام در آموزش و پرورش و برنامه ریزی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی

۳ آذر ۹۲ – مشخص شدن وضعیت تمام نیروهای قراردادی آموزش و پرورش تا سال آینده

۲۸ آبان ۹۲ – خبر اول – وزیر آموزش وپرورش: وضعیت تمام نیروهای قراردادی قبل از مهر ۹۳ مشخص می شود

۲۸ آبان ۹۲ – خبر دوم – دولت پاسخگوی استخدام معلمان در طرح مهرآفرین

۲۸ آبان ۹۲ – خبر سوم – مقطع ابتدایی نیازمند جذب سالانه ۱۵ تا ۱۷ هزار نیروی تخصصی

۲۸ آبان ۹۲ – خبر چهارم – کمبود مربی بهداشت در مدارس آذربایجان غربی

۱۴ آبان ۹۲ – استخدام ۱۸۰ مربی قرآنی

* ۱۱ آبان ۹۲ – آزمون استخدامی آموزش و پرورش قطعی است (خبر ویژه)

۲۰ مهر ۹۲ – کمبود پنج هزار نیروی بهداشت در وزارت آموزش و پرورش

۱۶ مهر ۹۲ – نحوه جدید جذب دانشجویان در آموزش پرورش تصویب شد

۱۴ مهر ۹۲ – وجود ۵۰ هزار معلم مازاد مدارس در کشور ولی کمبود معلم!

۱۱ مهر ۹۲ – یک میلیون و ۳۰ هزار معلم باید اصلاح شوند

۳ مهر ۹۲ – جذب ۲۵ هزار مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش

۲۰ شهریور ۹۲ – نماینده مجلس: تمامی مربیان پیش دبستانی استخدام می شود

۱۹ شهریور ۹۲ – تشکیل کمیته سه جانبه برای نظارت بر جذب و آموزش نیرو در آموزش و پرورش

۱۶ شهریور ۹۲ – اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به زودی اعلام می شود

۴ شهریور ۹۲ – دستور خودداری از هرگونه جابجایی نیروی انسانی در آموزش و پرورش

۳ شهریور ۹۲ – زمان برگزاری مصاحبه داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر

۲ شهریور ۹۲ – معلم بلاتکلیف در استان اردبیل نداریم

۲۹ تیر ۹۲ – شرایط تحصیلی و جسمانی برای معلم شدن

۱۸ تیر ۹۲ – استخدام ۲۵۰۰۰ نفر در سال ۹۲ در آموزش و پرورش

۵ تیر ۹۲ – قوانین جدید استخدام در آموزش و پرورش

۳ تیر ۹۲ – اجرای رتبه‌ بندی حرفه‌ای معلمان و ساماندهی جذب و تأمین نیروی انسانی

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

جدول زمانبدنی و تقویم استخدامی مهمترین استخدام های دولتی و سراسری


۲۹ بهمن ۹۲ – استخدام مربی تربیت بدنی در دانشگاه فرهنگیان

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: کمبود معلمان تربیت بدنی کشور از طریق جذب و آموزش در دانشگاه فرهنگیان مرتفع خواهد شد. به گزارش مرصاد به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی در بازدید از زمین چمن مصنوعی مجتمع ورزشی شهیدحسن نژاد و فینال دومین دوره لیگ والیبال دانش آموزی شهرستان آمل گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود اقدامات خوب و ارزنده ای در حوزه ورزش دانش آموزی و فرهنگیان در این شهرستان انجام شده است. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مفاد سند تحول بنیادین و چشم انداز ۲۰ ساله کشور، تصریح کرد: در عرصه ورزش، آموزش و پرورش شهرستان آمل یک گام جلوتر بوده و اهداف سازمان خود را به نحو مطلوب اجرایی می‌کند. وی افزود: ورزش و فعالیت‌های بدنی به عنوان یکی از عوامل بازدارنده در گرایش دانش آموزان به آسیب‌های اجتماعی بوده و نقش پیشگیری از آن دارد. حمیدی با اشاره به این که دانش‌آموزان آملی پتانسیل خوبی در ورزش، بویژه در رشته والیبال دارند بیان کرد: آموزش و پرورش خیلی خوب وارد شده و نسبت به شناسایی و تقویت آن فعالیت‌های مطلوب و ارزنده‌ای دارد. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اولویت‌های کاری فانی مقام عالی وزارت، در مباحث ساماندهی، توانمندسازی مدیران، مشارکت مردمی و عملیاتی کردن بوجه، خاطر نشان کرد: کمبود معلمان تربیت بدنی کشور از طریق جذب و آموزش در دانشگاه فرهنگیان مرتفع خواهد شد. کمبود ۱۵ هزار مربی ورزش در مدارس کشور معاون تربیت‌‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از کمبود ۱۵ هزار مربی ورزشی در مدارس کشور خبر داد. مهرزاد حمیدی در حاشیه سفر به مازندران در گفتگو خبرنگار باشگاه خبرنگاران ساری ، با اعلام اینکه ۴۰۰ پروژه در کشور با عنوان اماکن ورزشی دانش‌آموزی در حال ساخت است، بیان داشت: منابع مالی برای اعتبارات عمرانی این پروژه‌ها اندک است اما در سال گذشته از محل تبصره ویژه ۳۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه‌ها استفاده کردیم ولی باز هم نیاز به اعتبارات بیشتر وجود دارد. وی بیان کرد: در سال آینده با حمایت دولت و مجلس اعتبارات پروژه‌های دانش‌آموزی افزایش یافته که با این اعتبارات طرح‌های ورزشی را به پایان برسانیم. حمیدی با اشاره به کمبود مربی ورزشی در مدارس کشور اظهار داشت: تعداد مربیان ورزشی در مدارس کم است و با وجود ۳۵ هزار معلم در این بخش ساعت کمبود را از طریق حق‌التدریس جبران می‌کنیم. وی ادامه داد: با وجود این تعداد مربی ورزشی در کشور، کمتر مدرسه‌ای است که معلم ورزش نداشته باشیم. معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تنها مجرای جذب مربیان ورزشی دانشگاه فرهنگیان است، گفت: به همین منظور این دانشگاه در رشته تربیت بدنی دانشجویان بیشتری جذب می‌کند و امکانات ورزشی در اختیار این دانشگاه‌ها قرار داده شده و به مجرد فارغ‌التحصیل شدن دانشجویان جذب آموزش و پرورش می‌شوند. حمیدی یادآور شد: اگر بخواهیم از مربیان حق‌التدریس استفاده نکنیم و با وجود اینکه مشکلی در کلاس‌ها وجود ندارد آن زمان حدود ۱۵ هزار نیروی جدید ورزشی در مدارس کشور مورد نیاز است.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

جدول زمانبدنی و تقویم استخدامی مهمترین استخدام های دولتی و سراسری


۸ بهمن ۹۲ – آموزش و پرورش مشکل استخدام معلمان پیش دبستانی
را حل کند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جبار کوچکی نژاد ارم سادات در نشست علنی امروز (سه شنبه ۸ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل و تبریک ایام دهه فجر به رهبر معظم انقلاب و مردم ایثارگر ایران گفت: نظام اسلامی با گذشت ۳۵ سال از انقلاب با عنایت خداوند سبحان و رهبری ، رهبر فرزانه انقلاب
از ثبات سیاسی و امنیتی لازم برخوردار است و در بالاترین جایگاه منطقه‌ای قرار دارد. نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته‌ای
به سران قدرت‌های جهان اعلام می دارم پس از ۳۵ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی هنوز مردم ایران را به خوبی نشناخته‌اند و باید بدانند که این ملت همان مردمی هستند که در بهمن
سال ۵۷ بساط حکومت ظالمانه شاهنشاهی را برچیدند و انقلاب را پیروز کردند. این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: ملت ایران تمامی نقشه‌های استکبار جهانی از کودتا تا مسلح کردن گروههای سیاسی در مناطقی مانند کردستان و گنبد را محکوم به شکست کردند. وی افزود: ملت ایران در مقابل تحریم‌های ظالمنانه ۳۵ ساله دشمنان مقاومت کرد و پیروز شد و این مقاومت ادامه خواهد داشت. مردم ایران با هوشیاری آشوب‌های ۱۸ تیر و فتنه سال ۸۸ را از خیابان‌ها جمع کردند. کوچکی نژاد تصریح کرد: سران سه قوه باید توجه داشته باشند که رسیدن به غنی سازی ۲۰ درصدی حاصل از تلاش شبانه روزی دانشمندان است بنابراین حفاظت از دانشمندان هسته‌ای از مطالبات برحق مردم است، اخبار رسیده حاکی از آن است که به بهانه تعدیل اعتباراتبه این عزیزان کم لطفی می‌شود که باید به این موضوع رسیدگی کرد. وی گفت: چرا بیش از ۷ وزیر فهرست اموال خود را اعلام نکردند این در حالی است که براساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی باید این کار انجام شود و شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی از وزرا بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان منابع دارد، مسئولین در هر درجه‌ای هستند باید این موضوع را بدانند که مجلس از حق قانونی خود نخواهد گذشت. کوچکی نژاد افزود: به رئیس جمهور یاداور می شوم که در شروع کار دولت هماهنگی خوبی بین قوای سه گانه بود اما برخی از افراطیون اطراف شما نگران وحدت قوا هستند و با نظر غیر کارشناسی فضای کشور را به سمت تفرقه پیش می‌برند. وی گفت: بهتر است در صحنه سیاسی ملت تصمیم گیرنده باشد و از سرمایه نیروی انسانی در مدیریت استانی استفاده شود و افراد غیرمسئول دخالت نکنند. این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: به وزیر علوم تذکر می‌دهم که با حاشیه سازی نمی‌تواند نمایندگان را از انجام وظیفه قانونی محروم کنید و انتصاب وابستگان به جریان فتنه و آشوب در پست‌های کلیدی وزارتخانه آسیب جدی به دانشگاهها می‌زند وهمچنین به وزیر اموزش و پرورش یادآور می‌شوم قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را در مورد نیروهای خرید خدمت آموزشی و پیش دبستانی که جوانی خود را هزینه کرده‌اند اجرا کند و همچنین برنامه‌ای برای انجام فعالیت‌های فوق برنامه در روزهای پنجشنبه برای مدارس در نظر گرفته شود و فوق العاده شغل فرهنگیان در حقوق دوران بازنشستگی نیز محاسبه شود. وی درباره مسائل حوزه انتخابیه‌اش گفت: وزیر جهاد کشاورزی براساس قانون مسئول تنظیم بازرگانی محصولات کشاورزی است و متاسفم وزیر صنایع اعلام کرده که شرایط قرار دادن برنج ایرانی را در سبد کالا نداریم که این توهین به مردم کشاورز شمال است و باید وزیر جهاد کشاورزی از این حق دفاع کند. کوچکی نژاد افزود: مردم بخش‌های سنگر، کوچصفهان، خشکبیجار و خمام با وجود منابع خدادادی از امکانات محروم هستند بنابراین دولت باید آنها را به شهرستان تبدیل کند و همچنین مردم دهستان‌های امامزاده هاشم (ع) ، اسلام آباد، سراوان، زیباکنار و دیگر مناطق تقاضای تبدیل این مناطق به شهر هستند. وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور و وزرای دولت مردم انتظار دارند که مشکلات آنها رفع شود و پاسخ قانع کننده‌ای درباره حل مشکل کارگران کارخانه‌های الکتریک، فرش گیلان ، کنف کار و ده‌ها مناطق صنعتی داده شود. کوچکی نژاد گفت: باید مشکل فاضلاب شهر رشت و دیگر نارسایی‌های اداری این حوزه انتخابیه‌ هم حل شود همچنین به مشکلات ۱۸ هزار واحد مسکن مهر بلاتکلیف، گازرسانی روستاها ،‌کمربندی شهر رشت ، ترافیک راه‌های حوزه انتخابیه ،‌احتمال خشک شدن سپیدرود رسیدگی شود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: از قوه قضائیه و وزیر ورزش و جوانان می‌خواهم مشکل باشگاه فرهنگی ورزش داماش را حل کند

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

جدول زمانبدنی و تقویم استخدامی مهمترین استخدام های دولتی و سراسری

۶ بهمن ۹۲ – آزمون استخدامی برای مربیان پیش دبستانی ونیروهای
شرکتی

وزیر آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدام برای مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی تا مهر سال آینده خبر داد.علی اصغر فانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر، گفت: دستورالعمل نحوه برگزاری این آزمون در حال تدوین است و با برگزاری این آزمون تکلیف استخدام این نیروها مشخص خواهد شد. وی به نیروهای مازاد وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: فرهنگیان با حداقل۲۰سال سابقه که ادارات آموزش و پرورش به همکاری آنان نیاز ندارند می توانند درخواست بازنشستگی پیش از موعد کنند.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

جدول زمانبدنی و تقویم استخدامی مهمترین استخدام های دولتی و سراسری

۲۱ دی ۹۲ – آموزش و پرورش به تناسب بازنشستگی نیروها نیاز فوری به جذب جوانان متخصص دارد.

مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش به تناسب نیروهایی که بازنشسته خواهند شد، نیاز مبرم و فوری به جذب جوانان متعهد و متخصص به ویژه در حوزه‌های فنی و هنرستانی و سایر دروس تخصصی تربیت بدنی و بهداشت مدارس دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در پی انتشار مصاحبه‌ای در این خبرگزاری با عنوان «نیروهای مازاد با ۲۰ سال سابقه بازنشسته می‌شوند/ وجود ۱۰۰ هزار فرهنگی مازاد» و انتشار نظرات کاربران و پرسش‌هایی که از سوی فرهنگیان به سید کاظم اکرمی مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش مطرح شده است، وی توضیحات بیشتری را به خبرنگار فارس ارائه کرد. وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: مصاحبه‌ای که از بنده منتشر شده، سبب پرسش بعضی از همکاران شده است؛ اینک در توضیح این نکته که گفته‌ام، آموزش و پرورش بیش از صد هزار نیروی مازاد دارد، مواردی را مطرح می‌کنم. وی ادامه داد: گروهی از این همکاران محترم برابر رویه سال‌های گذشته احکام مازاد دارند و از چرخه خدمات‌رسانی به دستگاه تعلیم و تربیت بر کنار هستند. اکرمی افزود: گروه دیگری از همکاران به دلیل تغییرات مقاظع تحصیلی (۳+۳ یا ۵+۱) از فرایند خدمات‌رسانی در یکسال محروم می‌شوند. (آمار این افراد حدود ۵۰ هزار نفر است) وی اضافه کرد: افراد جدیدالاستخدام در چند سال گذشته متناسب و هماهنگ با رشته و تخصص آنها از طرفی نیاز دستگاه آموزش و پرورش جذب نشده‌اند اما در مجموع آموزش و پرورش به تناسب نیروهایی که بازنشسته خواهند شد، نیاز مبرم و فوری به جذب جوانان متعهد و متخصص به ویژه در حوزه‌های فنی و هنرستانی و سایر دروس تخصصی تربیت بدنی و بهداشت مدارس دارد. مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش گفت: انشاءالله مجلس شورای اسلامی نهایت توجه و دقت را به رفع نیازهای آموزشی و پرورشی در همه جهات به ویژه نیروی انسانی در رشته‌های نامبرده خواهد نمود و وزیر محترم و دستگاه تعلیم و تربیت تمام تلاش خویش را خواهد نمود که مشکلات نیروی انسانی را به بهترین نحو ممکن و رضایت همکاران حل کند.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

جدول زمانبدنی و تقویم استخدامی مهمترین استخدام های دولتی و سراسری

۲۱ دی ۹۲ – کمبود ۵۰ هزار معلم نتیجه پراکندگی ساختار سابق آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش در جلسه معارفه رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات و ارتباطات، گفت: حرف اول و آخر را نیروی انسانی باید بزند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی اصغر فانی افزود: نیروی انسانی عامل اصلی توسعه پایدار در کشور است و دنیا این مهم را پذیرفته است که عامل توسعه، سرمایه انسانی است و آموزش و پرورش زیرساخت سرمایه انسانی را فراهم می کند. وی تصریح کرد: بچه هایی که امروز در مدارس، درس می خوانند، در آینده نیروی انسانی کشور را تشکیل می دهند، بنابراین نقش معلم در تربیت نیروی انسانی، نقشی تاثیرگذار و ممتازی است. وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر به دنبال تحول هستیم، باید به نیروی انسانی، توجه خاص داشته باشیم. وی با اشاره به اظهار ناخرسندی مقام معظم رهبری از میزان پیشرفت تحول در آموزش و پرورش در سال های گذشته اظهار داشت: علت اصلی این تاخیر آن است که به مهمترین بخش تحول، یعنی تحول در نیروی انسانی توجه کافی مبذول نشده است. فانی با انتقاد از تفکیک مراکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات و برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی تصریح کرد: نتیجه این پراکندگی کمبود قریب ۵۰ هزار معلم و ۵۸ هزار نیروی مازاد است که سالانه یک هزار میلیارد تومان اعتبار را هدر می دهند. لذا تصمیم براین شد که این دو مرکز ادغام و مدیریت آن را به آقای نظری بسپاریم که تخصص ایشان مدیریت استراتژیک و نگاه کلان به آموزش و پرورش است. وی در ادامه گفت: پخش شدن بخش های مختلف تصمیم گیری به صلاح دستگاه نبوده و بنا داریم این مرکز که ظرفیت معاونت را دارد، تقویت کنیم تا محلی برای تجمیع و تلفیق برنامه ها باشد. وزیر آموزش و پرورش وجود دو سیاست مهم اعلام شده یعنی ساماندهی نیروی انسانی و بهبود مدیریت آموزشگاهی در این مرکز را دلیل بر اهمیت ویژه آن قلمداد کرد و افزود: حرف اول و آخر نیروی انسانی را این مرکز می زند و من برای ارتقاء آن به جایگاه معاونت با دکتر عسگری آزاد گفتگو کرده ام. یادآور می شود، در پایان حکم انتصاب خسرو نظری، توسط وزیر آموزش و پرورش به وی تقدیم و از زحمات اسد الله اسدی گرمارودی و یوسف نوری تشکر و قدردانی به عمل آمد.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

جدول زمانبدنی و تقویم استخدامی مهمترین استخدام های دولتی و سراسری

۱۷ دی ۹۲- ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش معنی ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش امکانپذیر نیست گفت: بر اساس مصوبه قانونی مجلس، آموزش و پرورش باید تا پایان سال تکلیف نیروهای شرکتی و پیش دبستانی را با برگزاری یک آزمون برای جذب و استخدام در این وزارتخانه مشخص کند. جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت:در دولت گذشته، آموزش و پرورش معلمان را بدون پشتوانه تخصصی و حتی در برخی مواقع با رابطه و واسطه گری جذب می کرد. وی با بیان اینکه ممنوعیت استخدام در وزارت آموزش و پرورش معنی ندارد تصریح کرد: نگرانی وزیر فعلی آموزش و پرورش در مورد نیروهای موجود در این وزارتخانه مربوط به ساماندهی نامناسب آنهاست. وزیر فلعی باید نیروهای موجود در این وزارتخانه را ساماندهی و مدیریت کند. در حال حاضر آموزش وپرورش در بخش های خدماتی و اداری با کمبود نیرو مواجه است. این کمبود نیرو اگر با جذب نباشد چگونه می‌توان آن را جبران کرد. وی درباره وجود ۵۰ هزار نیروی مازاد در وزارت آموزش و پرورش و نبود ضرورت استخدام افراد تصریح کرد: این ۵۰ هزار نیروی مازاد به دلیل نبود مدیریت صحیح به وزارتخانه تحمیل شده است به طوریکه در یک منطقه محروم با کمبود نیرو و در استان دیگر با افزایش نیرو مواجه هستیم. البته می توان با در نظر گرفتن سیاستهای تشویقی، فرهنگیان را برای جابجایی در استانهای مختلف به ویژه مناطق محروم متقاعد کرد. کوچکی نژاد گفت: نمی توان به صراحت اعلام کرد آموزش و پرورش استخدام را ممنوع کند چرا که همه ساله تعدادی نیرو بازنشسته می شوند باید افراد جدید جایگزین آنها شوند اما با این موضوع موافقم که باید پراکندگی نیروهای کارآمد در استانهای مختلف نظام مند شود. وی تاکید کرد: تا پایان امسال وزیر آموزش و پرورش بر اساس قانون ملزم است تکلیف نیروهای شرکتی و پیش دبستانی را برای جذب در این وزارتخانه معلوم کند.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

جدول زمانبدنی و تقویم استخدامی مهمترین استخدام های دولتی و سراسری

۱۹ آذر۹۲ – نحوه استخدام در آموزش پرورش و برنامه ریزی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه ممنوعیت استخدام در آموزش و پرورش امکانپذیر نیست گفت: بر اساس مصوبه قانونی مجلس، آموزش و پرورش باید تا پایان سال تکلیف نیروهای شرکتی و پیش دبستانی را با برگزاری یک آزمون برای جذب و استخدام در این وزارتخانه مشخص کند. جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت:در دولت گذشته، آموزش و پرورش معلمان را بدون پشتوانه تخصصی و حتی در برخی مواقع با رابطه و واسطه گری جذب می کرد. وی با بیان اینکه ممنوعیت استخدام در وزارت آموزش و پرورش معنی ندارد تصریح کرد: نگرانی وزیر فعلی آموزش و پرورش در مورد نیروهای موجود در این وزارتخانه مربوط به ساماندهی نامناسب آنهاست. وزیر فلعی باید نیروهای موجود در این وزارتخانه را ساماندهی و مدیریت کند. در حال حاضر آموزش وپرورش در بخش های خدماتی و اداری با کمبود نیرو مواجه است. این کمبود نیرو اگر با جذب نباشد چگونه می‌توان آن را جبران کرد. وی درباره وجود ۵۰ هزار نیروی مازاد در وزارت آموزش و پرورش و نبود ضرورت استخدام افراد تصریح کرد: این ۵۰ هزار نیروی مازاد به دلیل نبود مدیریت صحیح به وزارتخانه تحمیل شده است به طوریکه در یک منطقه محروم با کمبود نیرو و در استان دیگر با افزایش نیرو مواجه هستیم. البته می توان با در نظر گرفتن سیاستهای تشویقی، فرهنگیان را برای جابجایی در استانهای مختلف به ویژه مناطق محروم متقاعد کرد. کوچکی نژاد گفت: نمی توان به صراحت اعلام کرد آموزش و پرورش استخدام را ممنوع کند چرا که همه ساله تعدادی نیرو بازنشسته می شوند باید افراد جدید جایگزین آنها شوند اما با این موضوع موافقم که باید پراکندگی نیروهای کارآمد در استانهای مختلف نظام مند شود. وی تاکید کرد: تا پایان امسال وزیر آموزش و پرورش بر اساس قانون ملزم است تکلیف نیروهای شرکتی و پیش دبستانی را برای جذب در این وزارتخانه معلوم کند.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

جدول زمانبدنی و تقویم استخدامی مهمترین استخدام های دولتی و سراسری

۱۹ آذر۹۲ – نحوه استخدام در آموزش پرورش و برنامه ریزی برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی

وزیر آموزش و پرورش از تهیه دستورالعمل نحوه بکارگیری مربیان پیش‌دبستانی خبرداد و گفت: مجلس شورای اسلامی تا مهر ۹۳ به آموزش و پرورش مهلت تعیین تکلیف این نیروها را داده است و در حال حاضر تیم کارشناسی در حال بررسی دستورالعمل بکارگیری این نیروهاست و تا قبل از مهر ۹۳ این نیروها تعیین تکلیف می‌شوند، لذا هر زمان دستورالعمل آماده شود، اطلاع‌رسانی می‌کنیم. علی اصغر فانی ضمن بازدید از ایسنا، در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» درباره اینکه در سال‌های اخیر شاهد تغییرات و تحولات متفاوتی در نظام آموزشی کشور بودیم، آیا آموزش و پرورش برنامه‌ای برای دستیابی به یک ساختار ثابت آموزشی در پیش رو دارد؟ اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید شاهد آرامشی در مجموعه جامعه هستیم و بر اساس اطلاعاتی که در مورد آموزش و پرورش داریم، این آرامش وجود دارد. وی افزود: امروز یک میلیون و ۳۰ هزار نفر از کارکنان پرتلاش و زحمت‌کش و صادق آموزش و پرورش با انگیزه بیشتری مشغول به کار هستند و از زمانی که افتخار حضور مجدد در آموزش و پرورش را پیدا کردم تلاش بر این بوده تا خانواده‌ها، معلمان، مدیران، مدارس و مدیران آموزش و پرورش با آرامش و با حاکمیت عقلانیت و تدبیر در برنامه‌های آموزش و پرورش بتوانند در تمامی زمینه‌ها رشد را احساس کنند. وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به جرات می‌گویم سند تحول بنیادین که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و به عنوان سند بالادستی مطرح است، جزو برنامه‌های جدی و جزو برنامه‌های اجرایی آموزش و پرورش است. وی گفت: اتفاقی که در دو سال اخیر افتاده و تحت عنوان ۳-۳-۶ در ذهن‌ها شکل گرفته تنها بخش مختصری از سند تحول است، چرا که در سند یک ساختار برای نظام آموزشی مشخص شده که ابتدایی شش ساله می‌شود و دبیرستان نیز به دو دوره اول و دوم تقسیم می‌شود، لذا ۳-۳-۶ ظرف نظام آموزش است اما
نظام آموزش فراتر از ساختار و این ظرف است. فانی، محتوا، روش‌های آموزشی، روش‌های تربیتی، نیروی انسانی، مقررات آموزشی و فضای کالبدی مدارس و … را مجموعه‌ای از عناصر مختلف نظام آموزشی برشمرد که این عناصر در کنار یکدیگر با ترکیب بجا با هم می‌تواند نظام آموزشی کشور را متحول کنند. وزیر آموزش و پرورش از تهیه دستورالعمل نحوه بکارگیری مربیان پیش‌دبستانی خبرداد و گفت: مجلس شورای اسلامی تا مهر ۹۳ به آموزش و پرورش مهلت تعیین تکلیف این نیروها را داده است و در حال حاضر تیم کارشناسی در حال بررسی دستورالعمل بکارگیری این نیروهاست و تا قبل از مهر ۹۳ این نیروها تعیین تکلیف می‌شوند، لذا هر زمان دستورالعمل آماده شود، اطلاع‌رسانی می‌کنیم.. وزیر آموزش و پرورش با انتقاد از اقدامات عجولانه شکل گرفته در اجرای بخشی از سند تحول، گفت: کاری که در دو سال اخیر بدون مطالعات و کار کارشناسی و با عجله انجام گرفته، مشکلاتی را برای نظام آموزشی و خانواده‌ها ایجاد کرد. ساختار نظام آموزشی پس از این تغییر نخواهد کرد وی با تاکید بر اینکه ساختار نظام آموزشی پس از این تغییر نخواهد کرد، افزود: ساختاری که آغاز شده با رفع ایرادها و اشکالات ادامه پیدا خواهد کرد و امیدواریم در بین جامعه فرهنگی و خانواده‌ها شاهد آرامش و ارتقای کیفیت آموزش و پرورش باشیم. از کمبود ۲۴ هزار معلم در دوره ابتدایی تا ۵۸ هزار معلم مازاد در مقاطع بالاتر وی درباره آخرین وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش و خبرهایی که از گوشه و کنار در خصوص کمبود نیروی انسانی می‌رسد، اظهار کرد: دو سال پیش بدون تمهید مقدمات یک پایه به دوره ابتدایی اضافه شده و این مقطع که پنج ساله بوده، یک باره به شش سال تغییر یافت، لذا این تغییر ناگهانی آموزش و پرورش را با کمبود فضای آموزشی یعنی (اتاق کلاس)، کمبود معلم، کمبود مقررات آموزشی از جمله توصیفی یا نمره محور بودن و … مواجه کرد. فانی ادامه داد: این اقدام صورت گرفت. ۲۷ مرداد ماه که با حکم سرپرستی وارد وزارتخانه شدم. تلاش کردیم تا بازگشایی مناسبی برای مهرماه داشته باشیم، اما در همان ابتدا با کمبود ۲۴ هزار معلم در دوره ابتدایی مواجه شدیم، این در حالی بود که در دوره‌های بالاتر بیش از ۵۸ هزار معلم مازاد داشتیم. وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: اگر در آن زمان تمهیدات لازم اتخاذ می‌شد، با این مشکلات با این شدت مواجه نمی‌شدیم، لذا از یک‌سو با کمبود شدید نیروی انسانی در ابتدایی مواجه بودیم و از سوی دیگر سیاست‌ها این نبود که نیروی انسانی جدیدی وارد آموزش و پرورش شود، چرا که نیروها باید دوره‌های تخصصی لازم را بگذرانند، بنابراین حتی یک معلم جدید هم برای مهر ۹۳-۹۲ وارد آموزش و پرورش نکردیم. وی با بیان اینکه برای جبران این کمبودها از معلمان بازنشسته دعوت به کار کردیم، گفت: بخشی از کمبود را نیز از طریق معلمان موجود با پرداخت اضافه کار جبران کردیم و در حال حاضر نه اینکه وضع نیروی انسانی آموزش و پرورش ایده‌آل باشد، اما مشکل جدی نداریم. به گفته وی، دوره‌های آموزشی نیز برای معلمان پایه جدید هفتم پیش‌بینی شده که از شهریور ماه این آموزش‌ها آغاز شده و در طول سال تحصیلی نیز ادامه دارد. وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه امسال مشکلی از لحاظ نیروی انسانی وجود ندارد، اظهار کرد: همچنان مشکل کمبود و مازاد معلم به قوت خود باقی است و علیرغم کمبود ۵۰ هزار معلم با ۵۸ هزار معلم مازاد نیز مواجهیم، بر همین اساس برنامه جدی آموزش و پرورش برای مهر ۹۳ ساماندهی نیروی انسانی است. آماده‌سازی طرح ساماندهی نیروی انسانی تا اسفند ۹۲ وی گفت: جلسه مشترکی را با رییس دانشگاه فرهنگیان و رییس مرکز آموزش نیروی انسانی برگزار کردیم که مقرر شده این جلسه پنجشنبه‌ها ادامه داشته باشد و تا آخر اسفند ماه ساماندهی نیروی انسانی حداقل بروی کاغذ انجام خواهد شد تا برای سال ۹۳ بخشی از مشکلات فعلی را حل کرده باشیم. فانی در پاسخ به این سئوال که خانواده‌ها از بکارگیری نیرو از کادر اداری به عنوان معلم در مدارس نگران هستند آیا این موضوع را تایید می‌کنید؟ اظهار کرد: وجود این نیروها را رد نمی‌کنم، اما فراوانی آنها زیاد و عدد قابل توجهی نیست. متاسفانه به دلیل عدم تمهید مقدمات این اقدام صورت گرفته، البته در حال اتخاذ تدابیری هستیم که ضرر آنها به دانش‌آموزان و کیفیت آموزشی وارد نشود. فانی در پاسخ به این سئوال که خانواده‌ها از بکارگیری نیرو از کادر اداری به عنوان معلم در مدارس نگران هستند آیا این موضوع را تایید می‌کنید؟ اظهار کرد: وجود این نیروها را رد نمی‌کنم، اما فراوانی آنها زیاد و عدد قابل توجهی نیست. متاسفانه به دلیل عدم تمهید مقدمات این اقدام صورت گرفته، البته در حال اتخاذ تدابیری هستیم که ضرر آنها به دانش‌آموزان و کیفیت آموزشی وارد نشود. نحوه استخدام و زمان برگزاری آزمون مربیان پیش‌دبستانی ، دانشگاه فرهنگیان تنها راه ورود به آموزش و پرورش وزیر آموزش و پرورش درباره تکلیف قانونی، تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی و همچنین نحوه بکارگیری نیروها در آموزش و پرورش، گفت: سیاست ما تامین نیرو از طریق دانشگاه فرهنگیان است، چرا که معلمی کاری نیست که به هر کسی بتوان سپرد و باید دوره‌های خاصی از جمله روان‌شناسی رشد، روانشناسی کودک و نوجوان، روش تدریس و … را بگذرانند. فانی با تاکید براینکه تلاش ما بر این است که استخدام آزاد به آن معنا نداشته باشیم و تنها راه جذب نیرو و معلم برای آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان است، در عین حال ابراز امیدواری کرد: بخشی از مشکلات نیروی انسانی که علت آن توزیع نامناسب است با یک برنامه جدید و توزیع
مجدد حل می‌شود. تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی تا مهر ۹۳ ، تهیه دستورالعمل نحوه بکارگیری مربیان پیش‌دبستانی وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین برنامه وزارتخانه برای
تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی گفت: مجلس شورای اسلامی تا مهر ۹۳ به آموزش و پرورش مهلت تعیین تکلیف این نیروها را داده است و در حال حاضر تیم کارشناسی در حال بررسی دستورالعمل بکارگیری این نیروهاست و تا قبل از مهر ۹۳ این نیروها تعیین تکلیف می‌شوند و هر زمان دستورالعمل آماده شود، اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

جدول زمانبدنی و تقویم استخدامی مهمترین استخدام های دولتی و سراسری


۳ آذر ۹۲ – مشخص شدن وضعیت تمام نیروهای قراردادی آموزش و پرورش تا سال آینده

وزیر آموزش و پرورش گفت: تکلیف تمام نیروهای قراردادی این وزارتخانه قبل از مهر ۹۳، تعیین می‌شود. علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس در خصوص وضعیت نیروهای قراردادی این وزارتخانه اظهار داشت: یکی از محورهای فعالیت ما در آموزش و پرورش، ساماندهی نیروی انسانی است. وی ادامه داد: وضعیت نیروهای قراردادی در کمیته ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش بررسی می‌شود و تا قبل از مهر ۹۳، تکلیف همه روشن خواهد شد. به گزارش فارس، در سال گذشته تعدادی از نیروهای قراردادی آموزشو پرورش به شرط کار در مناطق محروم و معلم شدن، تبدیل وضعیت شدند و وضعیت کاری آنها از قراردادی به پیمانی تغییر کرد؛ طی سال‌های گذشته نیز با تعداد زیادی از نیروهای شرکتی خداحافظی شد.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

جدول زمانبدنی و تقویم استخدامی مهمترین استخدام های دولتی و سراسری


۲۸ آبان ۹۲ – خبر اول – وزیر آموزش وپرورش: وضعیت تمام نیروهای قراردادی قبل از مهر ۹۳ مشخص می شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: تکلیف تمام نیروهای قراردادی این وزارتخانه قبل از مهر ۹۳،÷تعیین می‌شود. علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس در خصوص وضعیت نیروهای قراردادی این وزارتخانه اظهار داشت: یکی از محورهای فعالیتما در آموزش و پرورش، ساماندهی نیروی انسانی است.وی ادامه داد: وضعیت نیروهای قراردادی در کمیته ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش بررسی می‌شود و تا قبل از مهر ۹۳، تکلیف همه روشن خواهد شد. به گزارش فارس، در سال گذشته تعدادی از نیروهای قراردادی آموزش و پرورش به شرط کار در مناطق محروم و معلم شدن، تبدیل وضعیت شدند و وضعیت کاری آنها از قراردادی به پیمانی تغییر کرد؛ طی سال‌های گذشته نیز با تعداد زیادی از نیروهای شرکتی خداحافظی شد.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۲۸ آبان ۹۲ – خبر دوم – دولت پاسخگوی استخدام معلمان در طرح مهرآفرین

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای تامین حق التدریس معلمان منتظر هستیم اعتبارات لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی ریاست جمهوری تامین شود. به گزارش توس پرس به نقل از تسنیم,علی‌اصغر فانی درخصوص اینکه چرا حق‌التحریر معلمان از اردیبهشت ۹۲ پرداخت نشده است و این موضوع موجب نارضایتی فرهنگیان شده است، اظهار داشت: بخشی از اعتبارات حق التدریس معلمان پرداخت شده است. وی در پاسخ به این پرسش که باقیمانده مطالبات حق التدریس معلمان چه زمانی پرداخت می‌شود،‌گفت:‌منتظر هستیم تا سازمان مدیریت و برنامه ریزی ریاست جمهوری اعتبارات لازم را تامین کند و در آن صورت حق التدریس معلمان را پرداخت خواهیم کرد. وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که بخشی از فرهنگیان در رابطه با طرح مهرآفرین و وضعیت استخدامیشان سوال دارند، عنوان کرد: در این زمینه دولت باید پاسخگو باشد.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۲۸ آبان ۹۲ – خبر سوم – مقطع ابتدایی نیازمند جذب سالانه ۱۵ تا ۱۷ هزار نیروی تخصصی

معاون سابق آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش کمبود نیروی انسانی متخصص در این دوره را مهم‌ترین دغدغه دوره ابتدایی عنوان کرد و گفت: چنانچه فارغ‌التحصیلاندانشگاه فرهنگیان که در رشته‌ ابتدایی جذب شده‌اند وارد مدارس شوند، قطعا این معضل کاهش خواهد یافت. فاطمه قربان در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دغدغه من در آموزش ابتدایی، نیروی انسانی متخصص است، گفت: باید بتوانیم نیروی انسانی متخصص را در این دوره جذب کنیم. هر چند که سال گذشته در دانشگاه فرهنگیان ۱۷ هزار معلم و امسال نیز ۱۵ هزار دانشجوی دیگر برای دوره ابتدایی جذب شد. وی ابراز امیدواری کرد: روند جذب نیرو برای دوره ابتدایی از سوی دانشگاه فرهنگیان ادامه داشته باشد و نگاه جذب دانشجو در دوره‌های بالاتر قالب نشود تا بتوان با ورود این نیروهای متخصص به بخش ابتدایی، بخشی از مشکلات فعلی را که مرتبط با نیروی انسانی است، حل کرد.
قربان گفت: اگر بتوان هر ساله بین ۱۵ تا ۱۷ هزار معلم برای ابتدایی جذب کرد، طی ۵-۴ سال تمام نیروهای ابتدایی کاملا تخصصی شده و می‌توان گفت بهسازی بسیار مناسبی از لحاظ نیروی انسانی که مهم‌ترین مولفه در این مقطع بوده، صورت گرفته است، چرا که آنچه که می‌تواند تحول‌آفرین باشد، معلم است. ابق آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه وجود نیروی متخصص در ابتدا یک ضرورت است، اظهار کرد: امیدواریم روندی که در حال حاضر در دانشگاه فرهنگیان آغاز شده، طی سال‌های بعد نیز ادامه داشته باشد. وی اضافه کرد: علی‌رغم تمام محدودیت‌هایی که در کشور وجود داشت، آموزش ابتدایی در سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشت، به طوری که در سال تحصیلی ۹۱-۹۰ پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی به ۹۸.۷ درصد رسید. قربان اظهار کرد: رقم پوشش تحصیلی در بین دانش‌آموزان عشایر نیز با توجه به اینکه ۵۱ درصد متولدین پسر و ۴۹ درصد دختر هستند، توانستیم پوشش تحصیلی را در بین دانش‌آموزان دختر به حدود ۴۹ درصد و پوشش پسران را نیز به حدود ۵۱ درصد برسانیم که یک افتخار برای کشور محسوب می‌شود. معاون سابق آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با این پوشش تحصیلی می‌توان گفت عدالت تحصیلی نیز در بین دانش آموزان عشایر برقرار شد؛ ضمن آنکه توسعه فنی حرفه‌ای و کار و دانش در مدارس عشایر که یکی از برنامه‌های اولویت‌دار آموزش و پرورش بود، محقق شده و بر اساس نیازهای بومی و محلی، این توسعه صورت گرفته است. وی با اعتقاد به اینکه باید دانش‌آموز دوره ابتدایی را باور کرد تا آنها بتوانند فعالیت‌های پژوهشی خود را ارائه دهند، افزود: با نهادینه کردن این برنامه، بیش از ۵۰ درصد دانش‌آموزان ابتدایی در جشنواره جابر ابن الحیان شرکت کردند که این نشان می‌دهد دانش‌آموزان در این سن از قابلیت‌های علمی و پژوهشی قابل قبولی برخوردار هستند. قربان با تاکید بر اینکه باید بتوانیم پوشش شرکت دانش‌آموزان را در این جشنواره به ۱۰۰ درصد برسانیم، گفت: اگر می‌خواهیم دانش‌آموزان کتابخوان، پژوهش محور و تفکر محور تربیت شوند، هیچ راهی جز آغاز این برنامه‌ها از مقطع ابتدایی نداریم. وی با بیان اینکه باید اقداماتی برای انسداد بیسوادی صورت بگیرد، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در این رده در بین کشورها جایگاه مناسبی دارد و در جذب پایه اولی‌ها با توجه به پوشش ۹۸.۷ درصدی کودکان طی شش سال تمام، می‌توان گفت هم سطح کشورهای توسعه یافته هستیم. معاون سابق آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: باید کیفیت‌بخشی به آموزش ابتدایی با رویکرد قرآنی همچنان در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد تا بتوانیم
مهم‌ترین اهداف آموزشی را در همان پایه‌های ابتدایی در بین کودکان نهادینه کنیم.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۲۸ آبان ۹۲ – خبر چهارم – کمبود مربی بهداشت در مدارس آذربایجان غربی

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: کمبود مربی بهداشت ازعمده‌ترین مشکلات حوزه سلامت آموزش و پرورش آذربایجان غربی است. خلیل نسودی رضایی امروزدر گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: به سبب کمبود نیروی انسانی در قسمتسلامت و تندرستی، اغلب مدارس فاقد مربی بهداشت هستند. وی افزود: برای جبران این کمبود،در صورت وجود خروجی دانشگاه فرهنگیان با رشته مرتبط، آموزش و پرورش اقدام به جذب نیروخواهد کرد. نسودی رضایی در خصوص مشکلات اداره سلامت آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت:مشکلات عمده حوزه سلامت آموزش و پرورش آذربایجان غربی کمبود مربی بهداشت و اتاق‌های بهداشت در مدارس است. وی تصریح کرد: امسال برنامه‌های اداره سلامت آموزش و پرورش دربرابر آسیب‌های اجتماعی متفاوت است. معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش پرورش آذربایجان غربی گفت: برنامه‌های توسعه‌گرا و مداخله‌ای به منظور طراحی و اجرای برنامه‌های پیشگیریاز آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد برای مسائل الویت‌دار در مناطق در معرض و پرخطر، اجرامی‌شود. نسودی رضایی اظهار داشت: برای تداوم اقدامات پیشگیرانه، فعالیت کمیته پیشگیریاز آسیب‌های اجتماعی و سوء مصرف مواد در تمام طول تحصیلی در مدارس کل استان، ادامهخواهد داشت شرکت کنندگان در طرح مهر آفرین در آزمون استخدامی شرکت کنند مشاور وزیرآموزش و پرورش گفت: افرادی که هنوز در مرحله مقدمات استخدام هستند باید بر اساس قانون مجلس در آزمون استخدامی شرکت کنند. بطحایی درگفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: تمام تعهداتی که دولت قبل به مردم داده است دولت یازدهم نیز مکلف به اجرای آن است. وی ادامه داد: افرادی که در طرح مهر آفرین شرکت کرده اند ، اگر مسیر استخدام را طی کرده اند موظف به استخدام آن ها هستیم در غیر اینصورت باید بر اساس قانون مجلس درآزمون استخدامی شرکت کنند تا تعیین تکلیف شوند.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

جدول زمانبدنی و تقویم استخدامی مهمترین استخدام های دولتی و سراسری


۱۴ آبان ۹۲ – استخدام ۱۸۰ مربی قرآنی

مدیر دارالقرآن مازندران از فعالیت ۶۰ هزار مازندرانی در خانه‌های قرآنی این استان خبر داد و گفت: ۱۸۰ مربی قرآنی در دارالقرآن مازندران استخدام شدند. سعید قربانی امروز
در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، با تاکید بر افزایش فعالیت خانواده‌ها در حوزه‌های قرآنی،افزود: حضور جوانان در محافل قرآنی از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه جلوگیری می‌کند. مدیر دارالقرآن استان مازندران مدارس را یکی از مراکز مهم ترویج فرهنگ قرآنی دانست و بیان کرد: اما این روزها در مدارس به ترویج فرهنگ قرآنی توجه‌ای نمی‌شود. قربانی با اشاره به اینکه بیشتر دارالقرآن‌های استان مازندران توسط مردم احداث شدند، بیان کرد: با توجه به بی‌مهری‌های صورت گرفته از سوی مسئولان تعدادی از مراکز قرآنی و دارالقرآن‌های استان مازندران در حال تعطیلی هستند. وی از مسئولان و مردم استان مازندران خواستار همکاری با مراکز قرآنی شد تا این مراکز در ترویج فرهنگ قرآنی نقش موثری داشته باشد. قربانی یکی از نیازهای ضروری جامعه را افزایش مراکز قرآنی در سطح استان مازندران دانست و بیان کرد: وجود ۵۰۰ مرکز قرآنی در استان مازندران جوابگوی ترویج فرهنگ صحیح قرآنی نیست و این امر نیازمند افزایش خانه‌های قرآنی در سطح استان مازندران است. وی با بیان اینکه استان مازندران در سطح کشور بیشترین مرکز قرآنی را به خود اختصاص داد، بیان داشت: شهرستان‌های ساری و بابل از بیشترین دارالقرآن‌های موجود در استان مازندران برخوردار هستند. این مسئول به فعالیت ۱۵ کارگاه قرآنی در مازندران اشاره کرد و گفت: ۹۰۰ قرآن‌آموز در این کارگاه‌ها در حال فعالیت هستند. مدیر دارالقرآن مازندران از استخدام ۱۸۰ مربی قرآنی در خانه‌های قرآنی مازندران خبر داد و افزود: ۶۰ هزار مازندرانی در خانه‌های قرآنی این استان در حال فعالیت هستند.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۱۱ آبان ۹۲ – آزمون استخدامی آموزش و پرورش قطعی است

علی‌اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در پاسخ به این پرسش که «آیا آموزش و پرورش جذب نیرو دارد؟»، اظهار داشت: هر کسی که بخواهد به موجب قانون وارد آموزش و پرورش شود، باید در آزمون استخدامی شرکت کند. وی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه «آیا این وزارتخانه در آینده نزدیک آزمون استخدامی برگزار خواهد کرد؟»، گفت: اگر قانونی داشته باشیم و مجوزی بگیریم، جذب نیرو خواهیم داشت اما فعلاً به جز آزمون پیش‌دبستانی‌ها، آزمون استخدامی نداریم که زمان آزمون مربیان پیش‌دبستانی هنوز مشخص نیست. کاربران گرامی منظور از استخدام و آزمون پیش دبستانی ، خبری است که در ۳ مهر ۹۲ مبنی بر جذب ۲۵ هزار مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش منتشر شده است.
این خبر در ادامه همین صفحه موجود است.

از استخدام آموزش و پرورش جا نمانید

خود را برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش آماده کنید

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۲۰ مهر ۹۲ – کمبود پنج هزار نیروی بهداشت در وزارت آموزش
و پرورش

معاون سابق سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد بزرگترین مشکل این وزارتخانه، کمبود پنج هزار نیروی بهداشت در سطح مدارس کشور است. به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، کیومرث هاشمی روز سه شنبه در گردهمایی معاونان تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، افزود: مشکل نیروی انسانی در حوزه بهداشت باید به
گونه ای برطرف شود؛ هرچند اقداماتی در این زمینه انجام شده و دو هزار و ۵۰۰ نفر از افراد رشته های مرتبط جذب شده اند. وی ادامه داد: نیروی تربیت بدنی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب می شود و اگر سالی ۲۰۰ نفر در این حوزه بازنشسته شوند، ۵۰۰ نفر جذب خواهد شد. مشاور و مدیرکل دفتر وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: در حوزه پیشگیری، سهم ما از ستاد مبارزه با مواد مخدر، یک و نیم میلیارد تومان بود اما بیشتر از یک میلیارد تومان به ما اختصاص نیافت.امسال با امضای قرارداد با ستاد مبارزه با مواد مخدر، این سهم به هفت میلیارد تومان رسید. هاشمی گفت: که پس از وزارت کشور در بخش پیشگیری، بیشترین اعتبار در حوزه ورزش و جوانان تا ۲۵۰ میلیارد تومان به این وزارتخانه اختصاص یافت. وی افزود: در بحث آسیب های اجتماعی، برخی از مشکلات از خانواده ها نشات گرفته است. مدیرکل دفتر وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: برخی از والدین درگیر اعتیاد هستند ، هنگامی که فرزندان آنها در کلاس درس حاضر می شوند، ذهن آنها درگیر مسائل دیگری است، این درحالی است که همه از او توقع دارند. هاشمی افزود: در دوران وزارت حاجی بابایی در حوزه تربیت بدنی و سلامت ۱۵هزار نیرو جذب شد که بیش از ۹۰درصد آنها تحصیل کرده هستند. وی ادامه داد: طرح شنا نیز در ۸۰ درصد مدارس پوشش داده شد و مورد تایید نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت اما در این زمینه کمبود امکانات مورد بحث بود. هاشمی گفت: پیشنهاد چهارهزار سالن ورزشی در مدارس مطرح شد که هم اکنون دو هزار باب آن در حال ساخت است و ۵۰۰تا ۶۰۰سالن ورزشی ساخته شده است.

برای دریافت اخبار استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۲ اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۱۶ مهر ۹۲ – نحوه جدید جذب دانشجویان در آموزش پرورش تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب استفساریه ای با جذب دانشجویان رشته های ستاره دار ورودی سال ۸۸ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشکده فنی دختران شریعتی تهران
موافقت کردند. به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، بررسی طرح استفساریه قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت
سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش در دستور کار امروز یکشنبه مجلس قرار گرفت. براساس این تبصره نمایندگان خواستار جذب دانشجویان رشته های ستاره دار ورودی سال ۸۸ دانشگاه فنی شهید رجایی و دکتر شریعتی بودند. سوال این استفساریه این بود که آیا دانشجویان رشته های ستاره دار ورودی سال ۸۸ تربیت دبیر شهید رجایی تهران در دانشکده فنی حرفه
ای دختران دکتر شریعتی تهران مشمول قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش می باشند؟ نظر کمیسیون پاسخ مثبت به این سوال بود که بر اساس آن دانشجویان رشته های ستاره دار ورودی سال ۸۸ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران و دانشکده فنی حرفه ای دختران دکتر شریعتی تهران مشمول قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش می باشند. عطاءالله سلطانی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با این طرح گفت: در صورت تصویب این استفساریه بار سنگینی روی دوش آموزش و پرورش می آید، افرادی که طبق این طرح باید توسط وزارت آموزش و پرورش جذب شوند تا ۷۰ هزار نفر هستند. وی با اشاره به مصوبه قبلی مجلس شورای اسلامی در خصوص جذب نیروهای حق التدریسی گفت: پیش از این مجلس وزارت آموزش و پرورش را مکلف کرد تا ظرف دو سال تکلیف همه نیروهای حق التدریسی و نهضت سوادآموزی خود را مشخص کند
که از مهلت دو ساله دیگر چیزی باقی نمانده است. قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم نوشهر نیز در موافقت با این استفساریه گفت: بر اساس این استفساریه دانشجویان رشته های فنی
در آموزش و پرورش جذب می شوند. وی با اشاره به کمبود نیرو در هنرستانها گفت: دانشجویان در رشته های ستاره دار به جای دو سال ۴ سال درس می خوانند و با رتبه های پایین وارد
دانشگاه می شوند تا دبیر شوند و در هنرستان ها تدریس کنند. لاشکی با تاکید بر اینکه بر اساس این طرح تنها ۲۷۲ نفر باید جذب آموزش و پرورش شوند اظهار داشت: با توجه به
کمبود نیروی انسانی هنرستان های فنی و حرفه ای امیدواریم همکاران با این طرح موافقت کنند. پس از آن نماینده دولت در مجلس شورای اسلامی که به نمایندگی از وزارت آموزش و
پرورش صحبت می کرد در مخالفت با این طرح گفت: بر اساس قانون تعداد مجوزهای استخدامی به پیشنهاد معاونت برنامه ریزی باید به تصویب شورای توسعه برسد. وی ادامه داد: در سال های اخیر مجوزهای لازم برای جذب نیروهای حق التدریسی و نهضت سوادآموزی صادر شده و اعتبارات لازم نیز در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت که تا سال گذشته اقدامات لازم در این مورد صورت گرفت. نماینده دولت تصریح کرد: در سال ۹۲ اعتبارات جدیدی برای استخدام در آموزش و پرورش دیده نشده بنابراین این استفساریه با قانون اساسی و قانون برنامه پنجم در مغایرت است چون اعتبارات لازم برای استخدام ۲۷۱ فارغ التحصیل دانشکده های فنی در هنرستانها پیش بینی نشده است. وی تاکید کرد: با تصویب این استفساریه توقعی برای استخدام ایجاد می شود که وزارت آموزش و پرورش امکانات لازم را برای انجام آن ندارد. در ادامه عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با تاکید بر این که این طرح هیچ مغایرتی با قوانین بالادستی ندارد بر لزوم جذب فارغ التحصیلان دانشکده های رجایی و شریعتی تاکید کرد. نادر قاضی پور نماینده ارومیه نیز با اخطار قانون اساسی گفت: در حالی که معلمان با مدرک لیسانس و فوق لیسانس بلاتکلیف هستند و بیمه ای برای آنها پرداخت نمی شود لزومی برای تصویب این استفساریه وجود ندارد. در ادامه احمد توکلی نماینده مردم تهران با اعلام اخطار قانون اساسی گفت: دوستانی که با تصویب این استفساریه می خواهند استخدام شوند با بنده نیز مثل بقیه نمایندگان تماس گرفتند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه
ادامه داد: این استفساریه با اصل ۷۵ قانون اساسی در مغایرت است چون هزینه برای دولت ایجاد می کند و نباید در حالت تورمی دولت بزرگ شود. وی ادامه داد: در سال ۷۶ حدود ۱۷
میلیون دانش آموز و یک میلیون معلم داشتیم اما امروز ۱۲ میلیون دانش آموز و یک میلیون و ۱۳ هزار معلم داریم، بنا بر این آمار تعداد دانش آموزان کاهش یافته اما تعداد معلمان
کاهش نیافته. وی تاکید کرد: تحمیل هزینه بر دولتی که پول ندارد حقوق کارمندانش را بدهد اشتباه است و با قانون اساسی و قانون برنامه در تناقض است. در پایان نمایندگان با ۱۶۰
رای موافق، ۲۰ رای مخالف، ۱۵ رای ممتنع از مجموع ۲۳۳ نماینده حاضر در مجلس با کلیات این طرح موافقت کردند. در ادامه پیشنهادی از سوی تعددی از نمایندگان مطرح شد که نیروهای خرید خدمات آموزشی و پیش دبستانی نیز مشمول این استفساریه شوند. این پیشنهاد به تصویب نمایندگان نرسید و در پایان جزئیات این طرح نیز با ۱۵۴ رای موافق، ۱۸ رای مخالف، ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۳۴ نمایندگان حاضر در مجلس به تصویب رسید تا دانشجویان رشته های ستاره دار ورودی سال ۸۸ دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشکده فنی دختران شریعتی تهران جذب آموزش و پرورش شوند.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

از اخبار و استخدام آموزش و پرورش جا نمانید.

مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۱۴ مهر ۹۲ – وجود ۵۰ هزار معلم مازاد مدارس در کشور ولی کمبود معلم!

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ۵۰ هزار معلم مازاد در وزارت آموزش و پرورش، گفت: این در حالی است که بسیاری از مدارس کشور به علت رعایت نشدن اصل توازن در توزیع معلمان، با کمبود معلم مواجه هستند. قاسم احمدی دیروز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در نوشهر خواستار به کارگیری متوازن معلمان در همه مناطق کشور شد و گفت: برای رفع مشکل کمبود معلم در بسیاری از مدارس کشور بایستی فکر اساسی کرد. وی افزود: به عنوان نمونه با بررسی های صورت گرفته در استان تهران حدود ۷۵ درصد از معلمان زن و بقیه مرد هستند، در حالی که حدود ۴۹ درصد از دانش آموزان این منطقه دختر و ۵۱ درصد پسر هستند. احمدی ادامه داد: براساس کلیات طرح اصلاحیه ماده ۱۷ قانون اساسی، رفع این نقصان از سوی مجلس شورای اسلامی و دولت در حال پیگیری است که نحوه به کارگیری معلمان باید براساس توازن یعنی نوع جنسیت دانش آموزان، فضا و محرومیت منطقه باشد. وی بر ضرورت توجه بیشتر مسئولان به نظام آموزشی تاکید کرد.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

برای دریافت اخبار استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۲ اینجا کلیک کنید.

مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۱۱ مهر ۹۲ – یک میلیون و ۳۰ هزار معلم باید اصلاح شوند

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه معلم عامل اصلی توسعه پایدار هر کشور است، گفت: یک میلیون و ۳۰ هزار معلم و نیروی انسانی آموزش و پرورش نیاز جدی به بهسازی و بازسازی دارد که دانشگاه فرهنگیان بستر مناسبی برای این تحول نیروی انسانی است. به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی اصغر فانی در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه فرهنگیان، گفت: نیروی انسانی در هر جامعه عامل اصلی توسعه پایدار است و آموزش و پرورش زیرساخت نیروی انسانی هر جامعه را تشکیل می‌دهد و معلم در سازمان آموزش و پرورش مهم‌ترین رکن و ترکیب این سه جمله این است که معلم عامل اصلی توسعه پایدار در کشور است. وی افزود: دانشگاه فرهنگیان بستر مناسبی برای توسعه پایدار این کشور است و این دانشگاه در دو زمینه تربیت معلم و بهسازی نیروی انسانی می‌تواند یکی از مهم‌ترین بخش‌های آموزش و پرورش را متحول کند. سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز یک میلیون و ۳۰ هزار معلم و نیروی انسانی شاغل در آموزش و پرورش نیاز جدی به بهسازی و بازسازی و آموزش ضمن خدمت دارد، گفت: دانشگاه فرهنگیان می‌تواند این رسالت را به خوبی به انجام برساند. فانی ادامه داد: دانشگاه فرهنگیان با برگزاری اردوهای ضمن خدمت برای معلمان و همچنین تربیت معلم با توجه به گستره سراسری که از طریق پردیس‌های دانشگاهی در کشور دارد، آموزش و پرورش را یاری کند. وی با بیان اینکه آموزش و پرورش برای بهسازی نیروهای خود در این دانشگاه به توان آموزش عالی امیدوار است، گفت: باید دانشگاه‌ فرهنگیان را به یک برند بین‌المللی تبدیل کنیم.

مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۳ مهر ۹۲ – جذب ۲۵ هزار مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش

معاون پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از جذب ۲۵ هزار مربی پیش دبستانی در آموزش و پرورش خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد رفیع‌ پور ظهر امروز در مراسم جشن شکوفه‌ها و غنچه‌ها در جمع خبرنگاران خرم‌آباد با اشاره به اینکه مربیان پیش دبستانی استخدام آموزش و پرورش می‌شوند، اظهار داشت: در این زمینه آموزش و پرورش در مدت دو سال مکلف به جذب این نیروها است و به همین منظور کارگروهی برای بررسی وضعیت آنها تشکیل شده است. وی با بیان اینکه در حال حاضر پیش دبستانی در کشور مقطعی الزامی نیست و با قدمت بیش از ۱۰۰ سال آموزش و پرورش در ایران پیش دبستانی نیازمند فضایی مناسب در سطح کشور است، ادامه داد: یک میلیون و ۲۰۰ پیش دبستانی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۴۶۵ هزار نفر در مراکز آموزش و پرورش لرستان جذب شده‌اند. معاون پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با همکاری وزارتخانه‌های مرتبط ۷۲۰ هزار نوآموز تحت پوشش قرار گرفت و در حال حاضر با وجود ۱۰۰ هزار نوآموز دو زبانه، تعداد بسیار مناسبی در کشور تحت پوشش پیش دبستانی قرار دارند.

استخدام مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۲۰ شهریور ۹۲ – نماینده مجلس: تمامی مربیان پیش دبستانی استخدام می شود

به گزارش خبرنگار مهر، رحمت الله نوروزی صبح سه شنبه در نشست مربیان پرورشی شهرستان افزود: طرح استخدام مربیان پرورشی درمجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان هم رسیده است و به محض تعیین وزیر آموزش وپرورش اعتبار لازم تخصیص می یابد. وی همچنین خاطرنشان کرد:بیمه مربیان پیش دبستانی هم از ۱۲روز به ۳۰ روز کامل کاری افزایش پیدا کرده است. وی درحاشیه این نشست در گفتگو با خبرنگار مهر از دریافت موافقت از مسئولان قبلی سازمان تامین اجتماعی درخصوص تاسیس یک شعبه تامین اجتماعی درفاضل آباد جهت رفاه حال مستمری بگیران و افرادتحت پوشش این سازمان در بخش کمالان خبر داد. وی اظهار داشت: همچنین از مدیرعامل تامین اجتماعی خواسته شد تا اقدامات لازم جهت احداث درمانگاه شبانه روزی در شهرستان علی آبادکتول را در اولویت کارهای خود قرار دهند. نوروزی گفت: قول مساعد داده شد تا پس از ابلاغ بودجه درسال جاری این خواسته برای رفاه حال مردم این شهرستان در اولویت قرار داده شود.

استخدام مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۱۹ شهریور ۹۲ – تشکیل کمیته سه جانبه برای نظارت بر جذب و آموزش نیرو در آموزش و پرورش

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر تشکیل کمیته سه جانبه‌ای از آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش وپرورش، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان گفت: این کمیته نحوه به جذب نیرو و آموزش آنها می‌پردازد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اصغر فانی صبح امروز با حضور در جمع اعضای هیئت رئیسه دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در دفتر جلسات وزیر با ابراز خرسندی از ارائه گزارشی که توسط رئیس این دانشگاه ارائه شد، گفت: با استماع این گزارش، فضاهای جدیدی در ذهن بنده باز شد و انجام فعالیت‌های پژوهشی در این دانشگاه موجب خوشحالی اینجانب شد گرچه کار اصلی دانشگاه،آموزش است. وی افزود: این دانشگاه باید به تربیت معلمانی بپردازد که بتوانند در کلاس های درس پاسخگوی دانش آموزان باشند، بنابراین لازم است همپای فعالیت های پژوهشی، مباحث آموزشی در دانشگاه دنبال شود. سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر تشکیل کمیته سه جانبه‌ای از آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش وپرورش، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: این کمیته باید با پرداختن به مباحث محتوایی، نحوه جذب نیرو و آموزش آن ها علاوه بر فعالیت های جانبی دانشگاه های دیگر و بازنگری مستمر در حوزه فعالیت‌های دانشگاه، خروجی‌های ممتازتری به جامعه تحویل دهد. وی با تاکید بر بحث صلاحیت‌های حرفه‌ای فارغ التحصیلان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ادامه داد: با فعال کردن هیات امنای این دانشگاه و مساعدت بدنه آموزش وپرورش باید خلاءهای دانشگاه در کوتاه مدت برطرف شود. فانی تاکید کرد: مدیریت خوابگاه ها امری بسیار حساس است، زیرا کاراصلی فرهنگی در این قسمت انجام می گیرد، بنابراین عنایت بیشتری در این بخش مورد نیاز است .

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

برای دریافت اخبار استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۲ اینجا کلیک کنید.


استخدام
مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۱۶ شهریور ۹۲ – اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به زودی اعلام می شود

رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش وپرورش از اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی در هفته آخر شهریور ماه خبر داد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ، اسدا… اسدی گرمارودی با اشاره به انجام مصاحبه های اختصاصی ، معاینات پزشکی و مراحل گزینش داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی براساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور از ۲ تا ۱۰ شهریور ماه در پردیس های تعیین شده گفت : در این مرحله نزدیک به بیست و دو هزار و ۲۰۰ داوطلب در مصاحبه و گزینش پذیرفته شدند و این کار به نحو بسیار شایسته ای انجام شد که در این راستا از همکاری و همیاری مسئولان پردیس دانشگاه فرهنگیان ، معاونان پژوهش و منابع انسانی و مدیران کل آموزش وپرورش استان ها ، مسئولان گزینش و سایر دست اندرکاران قدردانی می شود. وی افزود : اسامی ۲۲ هزار و ۲۰۰ تن از تایید شدگان مراحل مصاحبه و گزینش روز گذشته به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال شد تا براساس سهیمه های بومی استانی به تفکیک رشته و جنسیت مورد نیاز اسامی داوطلبان حائز بالاترین نمره اعلام شود. اسدی گرمارودی متذکر شد : عدم حضور داوطلبان در هریک از مراحل مختلف مصاحبه در موعد مقرر به هر دلیل به منزله انصراف آنان تلقی می شود . شایان ذکر است؛ اسامی پذیرفته شدگان نهایی هفته آخر شهریور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org درج خواهد شد .

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش
برای دریافت اخبار استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۲ اینجا کلیک کنید.

استخدام مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۴ شهریور ۹۲ – دستور خودداری از هرگونه جابجایی نیروی انسانی در آموزش و پرورش

سرپرست وزارت آموزش و پرورش طی بخشنامه‌ای تأکید کرد از هرگونه جابجایی نیروی انسانی در سطح مشاغل مدیریتی و اداری وزارت آموزش و پرورش خودداری شود. به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس ، علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، اولین اولویت کاری خود در این وزارتخانه را برگزاری باشکوه مراسم بازگشایی مدارس در ابتدای مهر اعلام کرده است و بر این اساس، برای ایجاد آرامش در ادارات و ادارات کل آموزش و پرورش بخشنامه ای را صادر کرده است. وی طی بخشنامه ای به مدیران کل استان های سراسر کشور، از آنان خواست از هرگونه جابجایی نیروی انسانی در مشاغل مدیریتی و سرپرستی واحدهای اداری در سطح ادارات کل، شهرستان ها و مناطق جداً خودداری کنند. وی از مدیران کل استان ها خواست، موضوع هرگونه تغییر و جابجایی در سطح معاونین مدیرکل، روسای ادارات به اطلاع معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت متبوع رسیده تا پس از بررسی و اعلام نظر وزارتخانه انجام شود. در این بخشنامه آمده است: با سازماندهی به موقع نیروی انسانی، تجهیزات، مقدمات بازگشایی مطلوب مدارس را فراهم آورده تا شاهد فضایی شاداب و پرنشاط در مدارس باشیم.

برای دریافت اخبار استخدامی آموزش و پرورش در ایمیل و گوشی خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش اس

تخدام مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۳ شهریور ۹۲ – زمان برگزاری مصاحبه داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر

رییس مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان وتربیت دبیر شهید رجایی طی برنامه ای زمانبندی شده از دوم الی دهم شهریور ماه ۹۲ خبر داد. به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، اسدالله اسدی گرمارودی ضمن بیان مطالب فوق افزود: اسامی معرفی شدگان طی اطلاعیه‌ای از روز پنج شنبه (۳۱ مرداد ماه) در سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.Sanjesh.org درج خواهدشد وی اضافه کرد: معرفی شدگان مکلفند به منظور شرکت در مراحل مصاحبه، معاینه و مراحل مختلف گزینش، براساس برنامه زمان بندی اعلام شده در اطلاعیه مذکور به پردیس های تعیین شده طبق استان بومی اعلام شده داوطلب، شخصا مراجعه کنند. اسدی گرمارودی تصریح کرد: بدیهی است عدم حضور داوطلبان و یا عدم شرکت درهر یک از مراحل مختلف مصاحبه در موعد مقرربه هردلیل به منزله انصراف تلقی می‌شود. وی در ادامه اضافه کرد: از مجموع ۲۰۷ هزار و ۶۸۷ نفر که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی شده بودند، حدود ۴۴ هزار و ۷۸۰ نفر زن و حدود ۱۷ هزار و ۸۰۰ نفرمرد اقدام به انتخاب رشته کرده اند که نفرات برتر از سوی سازمان سنجش به آموزش و پرورش اعلام و توسط ادارات کل آموزش و پرورش هر استان با همکاری پردیس‌های دانشکاه فرهنگیان آن استان برای مصاحبه و گزینش اقدام خواهد شد. لازم به ذکراست؛ از بین معرفی شدگان دو برابر ظرفیت، حدود ۸۳۰۰ نفرزن و ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر مرد مورد نیاز می‌باشد که از بین واجدین شرایط پذیرش خواهند شد. رییس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش افزود: به منظور ارتقای کیفیت ورودی‌های امسال، مقرر شد پذیرفته شدگان از بین داوطلبانی صورت گیرد که حد اقل نمره علمی ۶۵۰۰ و بالاتر را در زیر گروه آزمایشی مربوطه کسب نموده و معدل کل دوره سه ساله متوسطه آنان نیز ۱۵ و بالاتر باشد.

برای دریافت اخبار استخدامی آموزش و پرورش در ایمیل و گوشی خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

استخدام مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۲ شهریور ۹۲ – معلم بلاتکلیف در استان اردبیل نداریم

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه ۹۵ درصد معلمان، تخصصی تدریس می‌کنند، گفت: ما با اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان سعی خواهیم کرد توجه جدی به خواسته‌های معلمان داشته باشیم. احمد محمود‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: در همین رابطه ما سعی کردیم ضمن سهولت نقل و انتقالات برای فرهنگیان و معلمان با هدف کسب رضایت وی در محل کار و خدمتش ۹۵ درصد معلمان نیز در حوزه تحصیلی خود تدریس کرده و در این کار با انگیزه بیشتر حضور پیدا می‌کنند.وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در یک اقدام اساسی و پیشتازی مناسب تمام نیروهای خود را تعیین تکلیف کرده و در دو شکل استخدام رسمی و پیمانی به کار گرفته است، تصریح کرد: ما در حال حاضر در سطح استان نیروی بلاتکلیف غیر‌تخصصی نداریم و سعی کردیم تمام نیروهایمان را در مناطق و نواحی مختلف سر و سامانی واقعی ببخشیم. مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل یادآور شد: سیاست ما این است که پذیرش نیروها از طریق تربیت معلم صورت گیرد، به طوری که انتظار می‌رود ۴۳۰ نفر که جذب دانشگاه فرهنگیان شده‌اند با اتمام دوران تحصیل در مناطق مختلف جذب شده و وارد آموزش و پرورش شوند. محمود‌زاده با اعلام نتایج نقل و انتقالات سال تحصیلی آینده ادامه داد: ما با اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان سعی خواهیم کرد توجه جدی به خواسته‌های معلمان داشته باشیم به طوری که در سطح استان ما در اجرای فاز اول تولید محتوا و تالیفات و همچنین توسعه مدارس هوشمند و برخی از حوزه‌های دیگر صاحب رتبه و جایگاه هستیم. این مسئول در خصوص جذب دانش‌آموزان به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نیز خاطرنشان کرد: سیاست متوازن‌سازی رشته‌ها که از سال‌های گذشته آغاز شده همچنان با قوت و قدرت ادامه دارد که گرایش دانش‌آموزان به رشته‌های فنی و حرفه‌ای سبب شده تا موضوع اشتغال مولد همچنان مدنظر و جزو دستورکارها باشد.

برای دریافت اخبار استخدامی آموزش و پرورش در ایمیل و گوشی خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

استخدام مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۲۹ تیر ۹۲ – شرایط تحصیلی و جسمانی برای معلم شدن

به گفته شریف‌زاده، در حال حاضر افرادی می‌توانند وارد دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی شوند که تمامی شرایط شرکت در آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را داشته باشند، همچنین علاوه براین شرایط ، داشتن حداقل معدل ۱۵ در دوره تحصیلی متوسطه ( ۳ سال دبیرستان )، دارا بودن قد ۱۵۵ برای خانم‌ها و ۱۶۰ برای آقایان و برخورداری از سلامت جسمی و روانی و همچنین موفقیت در مصاحبه و تایید صلاحیت‌های عمومی پیش بینی شده است. همچنین افرادی که در این دانشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند پس از چهار سال تحصیل، مدرک تحصیلی کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را که امکان ادامه تحصیل در تمامی دانشگاه‌های داخل و خارج برای آنان فراهم است را دریافت می‌کنند. پرداخت ماهانه ۳۷۰ هزارتومان به دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی: به گزارش ایسنا، دانشجویان این دانشگاه‌ها همزمان با تحصیل به استخدام آموزش و پرورش
در می‌آیند و با دریافت حکم کارگزینی از حقوق ماهانه حدودا ۳۷۰ هزار تومان در طول چهار سال تحصیلی برخوردار می‌شوند؛ ضمن آنکه به غیر از دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر
شهید رجایی هیچ دانشگاه دیگری مسئولیت تربیت معلم را برای آموزش و پرورش بر عهده ندارد. شریف زاده درباره رشته‌هایی که امکان پذیرش دانشجو در این دانشگاه‌ها را ندارد، نیز
اظهار کرد: وزارت آموزش وپرورش می‌تواند از بین فارغ‌ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها، افرادی را از طریق آزمون استخدامی و پس از مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی و تخصصی در صورت احراز شرایط لازم استخدام کند. بر این اساس، پذیرفته شدگان نهایی باید حدود ۳۰۰ ساعت آموزش بدو استخدام را در قالب دوره ضمن خدمت سپری کنند تا به عنوان معلم به امر تدریس اشتغال داشته باشند. گفتنی است، در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان در ۱۶ رشته و تربیت دبیر شهید رجائی در ۱۹ رشته برای وزارت آموزش و پرورش نیروی انسانی تربیت می‌کنند. واحدهای آموزشی دانشگاه فرهنگیان در قالب ۶۴ پردیس در سراسر کشور فعال هستند، اما واحد آموزشی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تنها در تهران فعال است. دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از داوطلبان تمامی گروه‌های آموزشی علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر، زبان انگلیسی و رشته‌های فنی وحرفه‌ای دانشجو پذیرش می‌کند، لذا امکان ادامه تحصیل برای تمامی فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف دوره دبیرستان، در این دانشگاه‌ها فراهم است؛ البته رشته‌های علوم انسانی و ریاضی سهم بیشتری از پذیرش دانشجو را در این دانشگاه‌ها به خود اختصاص می‌دهند. معاون هماهنگی آموزش عالی مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند جذب معلم در آموزش و پرورش در سالهای گذشته گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای “معلم” جایگاه ویژه‌ای تعریف شد، چرا که انقلاب متاثر از آموزه‌های دینی است، لذا این شغل را ابتدا از آن خدا و سپس متعلق به پیامبران و اولیا خاص آن می‌داند. وی افزود: اولین اقدامی که در سال ۵۸ برای تربیت معلم انجام گرفت، راه‌اندازی مراکز تربیت معلم به همت شهیدان رجائی و باهنر بود. در این سال افرادی که تمایل به شغل معلمی داشتند پس از اخذ دیپلم در آزمون ورودی مراکز تربیت معلم شرکت می‌کردند و پس از قبولی در آزمون ضمن بررسی صلاحیت‌های عمومی از سوی هسته گزینش در مصاحبه تخصصی نیز شرکت کرده و پس از موفقیت دوره ۲ ساله تربیت معلم را سپری و با اخذ مدرک کاردانی به عنوان معلم به استخدام وزارت آموزش و پرورش در می‌آمدند. به گفته شریف زاده، ظرفیت مراکز تربیت معلم در آن زمان به گونه‌ای نبود که همه نیازهای آموزش وپرورش کشور را تأمین کند، اما در بعضی از رشته‌های خاص به ویژه آموزش و پرورش ابتدایی و مربی پرورشی سعی می‌شد تا عمدتا مراکز تربیت معلم، این مسئولیت را عهده دار شوند و مابقی نیازهای آموزش و پرورش از طریق جذب حق‌التدریس، آزمونهای استخدامی و غیره تأمین می‌شدند. گفتنی است، در دهه ‌۶۰ شیوه دیگری نیز برای تربیت معلم پیش بینی شد، در یکی از این شیوه‌ها دانش‌آموزان سوم راهنمایی که تمایل به حرفه معلمی داشتند در دانشسرای تربیت معلم ثبت نام می‌کردند و پس از موفقیت در آزمون ویژه و تایید صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی دوره چهار ساله دانشسرا را سپری کرده و با اخذ مدرک دیپلم به عنوان آموزگار مقطع ابتدایی وارد مدارس می‌شدند. در شیوه دیگر، دانش آموزان دوم دبیرستان در صورت تمایل در این دانشسرا ثبت نام می‌کردند و پس از تایید صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی به مدت ۲ سال در مراکز یاد شده تحصیل و مدرک دیپلم را دریافت و به استخدام آموزش وپرورش در می‌آمدند؛ در تمامی این دوره‌ها به عنوان شاغلان تحصیل در مراکز تربیت معلم و دانشسراها، مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت می کردند. به گزارش ایسنا، همچنین در سال‌هایی نیز افراد به محض ورود به مراکز همزمان به استخدام آموزش وپرورش در می‌آمدند و فعالیت دانشسراها پس از مدتی تعطیل و تنها مراکز تربیت معلم در قالب دوره‌های ۲ ساله امکان تأمین نیروی انسانی برای وزارت آموزش و پرورش را آن هم در ۱۴ رشته داشتند. معاون هماهنگی آموزش عالی مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش بیان کرد: در دهه ۷۰ با تعطیلی دانشسراهای ۲ ساله و چهار ساله، شیوه دیگری جهت جذب بیشتر افراد به عنوان معلم پیش بینی شد، بدین طریق که در مناطق محروم دانشسرای پیوسته (سه ساله) طراحی و تأسیس شد و دانش آموزان سال دوم دبیرستان پس از ورود به این دانشسراها، طی سه سال پس از موفقیت در آزمون ویژه و تایید صلاحیت‌های عمومی و اختصاصی موفق به اخذ مدرک کاردانی پیوسته دانشسرای سه ساله می‌شدند.

برای دریافت اخبار استخدامی آموزش و پرورش در ایمیل و گوشی خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

استخدام مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۱۸ تیر ۹۲ – استخدام ۲۵۰۰۰ نفر در سال ۹۲ در آموزش و پرورش

رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش از جذب ۲۵ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از مهر امسال خبر داد. سدالله اسدی گرمارودی، رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که هم‌ اکنون در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: گواهی آموزش‌های برون‌ دستگاهی را چنانچه مورد تاییدمان باشد، می‌پذیریم و به عنوان گواهی ضمن‌ خدمت لحاظ می‌شود. وی به سامانه آموزش فرهنگیان اشاره کرد و گفت: این سامانه در ۳۲ استان نصب شده است و برنامه‌های مختلفی مانند برگزاری کلاس‌های مجازی از این طریق اجرا می‌شود. گرمارودی با بیان اینکه با ایجاد سامانه آموزشی فرهنگیان، حضور گواهینامه‌های کاغذی حذف خواهد شد افزود: کلاس‌های حضوری به حداقل می‌رسد و چرخش نیروی انسانی نیز کاهش می‌یابد. وی خطاب به مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها گفت: در انتخاب مدرسینی که برای شرکت در کلاس‌های آموزشی مدرسان کتب جدیدالتألیف که در تهران برگزار می‌شود، توجهی ویژه شود و صلاحیت‌های مدیریتی این افراد لحاظ شود. رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش مدرسان در دو نوبت برگزار می‌شود، اضافه کرد: نوبت اول از چهارم تیرماه آغاز شده و فردا پایان می‌یابد و مرحله دوم بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود که بعد از آن دوره‌های شهرستان‌ها آغاز خواهد شد. وی به ایجاد ۵ رشته برای دوره ابتدایی در دانشگاه فرهنگیان از مهر امسال خبر داد و گفت: ۲۵ هزار دانشجو امسال در دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند.

برای دریافت اخبار استخدامی آموزش و پرورش در ایمیل و گوشی خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش اس

تخدام مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۵ تیر ۹۲ – قوانین جدید استخدام در آموزش و پرورش

ه گزارش جنوب نیوز، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری اظهار داشت: از این پس معلم تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه شهید رجایی و در مواردی خاص از طریق آزمون جذب می‌شود.؛ ضمن اینکه معلمان باید دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای را بگذرانند و معلم باید گواهی‌نامه حرفه‌ای معلمی را دریافت کند. وی با بیان اینکه ۷۰ درصد از اعتبارات نظام رتبه‌بندی معلمان از محل مهندسی نیروی انسانی تأمین می‌شود، اظهار داشت: طی سه سال، مهندسی نیروی انسانی در آموزش و پرورش به طور کامل اجرا خواهد شد و افرادی که در آموزش و پرورش کار می‌کنند همه در رشته تخصصی خود حضور خواهند داشت. وی به نظام رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و ادامه داد: نباید حقوق معلمان براساس نظام رتبه‌بندی معلمان از ۸۰ درصد حقوق اساتید دانشگاه با همان امتیاز کمتر باشد. وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دیگر در آموزش و پرورش حق‌التدریس نداریم، افزود: نباید در آموزش و پرورش نیروهای کارمعین به نام معلم داشته باشیم. وی به برگزاری آزمون در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: پس از اجرای رتبه‌بندی معلمان، دیگر برگزاری آزمون استخدامی به صورت کشوری نخواهیم داشت، به این معنی که مانند دانشگاه‌ها که در هر منطقه برای جذب کادر خود مصاحبه و آزمون برگزار می‌کنند، در آموزش و پرورش نیز به این شکل اقدام می‌شود، البته ممکن است آمار مناطق جمع‌آوری شود و براساس اعلام کلی، در یک روز آزمون‌ها برگزار شود.

برای دریافت اخبار استخدامی آموزش و پرورش در ایمیل و گوشی خود اینجا کلیک کنید.
دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

استخدام مهمترین استخدام های امسال در یک نگاه


۳ تیر ۹۲ – اجرای رتبه‌ بندی حرفه‌ای معلمان و ساماندهی جذب و تأمین نیروی انسانی

با موافقت دولت و در راستای اجرای سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش، رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان و ساماندهی جذب و تأمین نیروی انسانی اجرا می‌شود. پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت: با موافقت دولت و در راستای اجرای سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش، رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان و ساماندهی جذب و تأمین نیروی انسانی اجرا می‌شود. هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده(۵۴) قانون مدیریت خدمات کشوری -مصوب ۱۳۸۶- و بند (الف) ماده(۱۹) و ماده(۵۰) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران -مصوب ۱۳۸۹- تصویب کرد؛ وزارت آموزش و پرورش موظف است ظرف حداکثر سه سال برای اجرای رتبه بندی حرفه ای معلمان و ساماندهی جذب و تامین نیروی انسانی اقدام کند. بر این اساس، جذب و تامین منابع انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش اعم از آموزشی، پرورشی، مدیریت، امور اداری و فنی در تمام دوره های تحصیلی به صورت امر حاکمیتی و صرفاً از طریق مراکز آموزش عالی وابسته به آموزش و پرورش (دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی) انجام می پذیرد. استخدام رسمی مشمولان طرح رتبه بندی حرفه ای معلمان با رعایت قوانین و مقررات استخدامی منوط به کسب گواهینامه صلاحیت حرفه ای معلمان و طی دوره آزمایشی به مدت حداقل شش ماه و حداکثر سه سال است. همچنین وزارت آموزش و پرورش مکلف است؛ حداکثر طی یک سال پس از ابلاغ این مصوبه برای صدور گواهی نامه صلاحیت حرفه ای معلمان بر اساس شیوه نامه ارزیابی و سنجش صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای اقدام کند. این گواهی نامه لازمه انجام خدمت معلمی در بخش های دولتی و غیر دولتی است. بر اساس این مصوبه، افزایش انگیزه و کارایی معلمان در انجام وظایف و اثر بخشی فعالیت های آنان برای شکوفا شدن شایستگی های دانش آموزان، ارتقای منزلت اجتماعی و صلاحیت و مرجعیت علمی و مهارت های حرفه ای معلمان و بالابردن سطح معیشت آنان، توسعه مشارکت معلمان در فرایند بهسازی برنامه های آموزشی، پژوهشی، تربیتی و فرهنگی، سنجش مستمر صلاحیت های تخصصی و حرفه ای معلمان، ایجاد انگیزه در زمینه سازی برای مشارکت و دخالت دانش آموزان در امر تعلیم و تربیت و بهبود و ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت و ایجاد رابطه بین درجه کارایی و میزان پرداخت از اهداف طبقه بندی شایستگی های معلمان حسب شاخص های چهارگانه فرهنگی، تربیتی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی است. این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

دریافت اخبار استخدامی آموزش و پرورش در ایمیل و گوشی خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

متن آگهی استخدامی سال ۹۱ را ببینید


3,693 نظر برای «استخدام آموزش و پرورش سال ۹۳ (استخدام دانشگاه فرهنگیان)»

 1. مریم شاملو

  باسلام وخسته نباشید.می خواستم بدونم اگه آزمون استخدامی آموزش وپرورش درکارباشدآیا آموزش دهنده های نهضت سواداموزی دراولویت هستند.باتشکر.

  پاسخ دادن

 2. فرناز

  من سال آخر رشته نرم افزارم میخاستم ببینم میتونم امید داشته باشم که آموزش و پرورش جذب بشم یا باید برم دانشگاه فرهنگیان و دوباره درس بخونم

  پاسخ دادن


  • سید

   سلام مبینا خانم، حق میدم به شما
   توکلتون به خدا باشه، خدا بخواد درست میشه و اینها اصلا در برابر خدا عددی نیستند.
   امیدتون به خدا باشه خواهرم

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.