استخدام آموزش و پرورش سال ۹۳ (خبر استخدام مربیان پیش دبستانی)

امروز

استخدام آموزش و پرورش سال ۹۳

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش
medu

آنچه در این خبر خواهید خواند

خبر ۷ بهمن ۹۳ -وضعیت استخدام مربیان پیش‌دبستانی
خبر ۷ بهمن ۹۳ -عدم استخدام نیروهای پیش دبستانی و شرکتی کارت زرد مجلس را از آن فانی کرد
خبر ۴ بهمن ۹۳ – استخدام مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای تا پایان سال ۹۴
خبر ۲ بهمن ۹۳ – استخدام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش قطعی شد
خبر ۲۹ دی ۹۳ – تعیین تکلیف استخدام مربیان پیش دبستانی
خبر ۲۹ دی ۹۳ – محدودیتی برای استخدام در آموزش و پرورش نیست
خبر ۲۸ دی ۹۳ – جزئیات پذیرش معلمان جدید در آموزش و پرورش/فانی: ازدانشگاه هایی به جزدانشگاه فرهنگیان هم جذب می کنیم
خبر ۲۸ دی ۹۳ – استخدام معلم بر مبنای اساسنامه دانشگاه فرهنگیان
خبر ۲۶ دی ۹۳ – ۱۴ هزار نیروی زن سرپرست خانوار در وزارت آموزش وپرورش داریم.
خبر ۱۸ دی ۹۳ – خبر وزیر درباره استخدام مربیان پیش‎دبستانی
خبر ۱۷ دی ۹۳ – پیشنهاد لغو تعهد خدمت در آموزش و پرورش
خبر ۱ آذر ۹۳ – مشکل استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی حل خواهد شد
خبر ۳۰ مهر ۹۳- آخرین خبر از وضعیت استخدام مربیان پیش دبستانی
خبر ۸ مهر ۹۳ – استخدام دانشگاه فرهنگیان سال ۹۳
خبر ۲ مهر ۹۳ – جذب فارغ التحصیلان لیسانس سایر دانشگاه ها در آموزش و پرورش
خبر ۳۱ شهریور ۹۳ – دولت نسبت به اجرای قانون استخدام مربیان پیش‌دبستانی اقدام کند
خبر ۱۱ شهریور ۹۳ – آمادگی برگزاری آزمون استخدامی ویژه مربیان پیش دبستانی را داریم
خبر ۲ شهریور ۹۳ – موافقت مجلس با دو فوریت طرح الحاق تبصره ای به قانون استخدامی‌ معلمین حق التدریس
خبر ۱۴ مرداد ۹۳ – بلاتکلیفی استخدام ۴۳ هزار نیروی خرید خدماتی و مربی پیش دبستانی
خبر ۴ مرداد ۹۳ – تلاش آموزش و پرورش برای تسریع در برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی
خبر ۱ مرداد ۹۳ – احتمالاٌ تا آخر هفته توافق برگزاری آزمون انجام می‌شود
خبر ۲۱ تیر ۹۳ : آموزش و پرورش سال ۹۳ مجوز جذب نیرو ندارد
خبر ۱۱ تیر ۹۳ : آخرین وضعیت آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی
خبر ۳۱ خرداد : برگزاری آزمون استخدامی شرکتی ها و پیش دبستانی ها قطعی شد
خبر ۶ خرداد : ۱۷ مرداد تاریخ پیشنهادی آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی
خبر ۱۶ اردیبهشت سال ۹۳ : آخرین خبر استخدام فزرندان فرهنگیان در آموزش و پرورش
خبر ۲ اردیبهشت ۹۳ – برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی
خبر ۳۱ فروردین ۹۳ – آخرین وضعیت استخدام و افزایش حقوق معلم ها
خبر ۳۰ فروردین سال ۹۳ – بررسی وضعیت برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی در مجلس

خبر ۷ بهمن ۹۳ -وضعیت استخدام مربیان پیش‌دبستانی

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این وزارتخانه فقط از یک درصد بودجه‌اش برای فعالیت‌های توسعه‌ای استفاده می‌کند، گفت: با موافقت سازمان مدیریت خدمات کشوری، آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی به زودی برگزار می‌شود.
علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال نادرقاضی‌پور در مورد وضعیت استخدام مربیان پیش‌دستانی در این وزارتخانه، گفت: از سؤال‌کننده محترم تشکر می‌کنم که برای بنده و وزارت آموزش و پرورش فرصتی را فراهم کردند تا درباره اولویت استخدام مربیان تلاشگر پیش‌دبستانی و فرآیند طی شده مطالبی را به استحضار نمایندگان برسانم.
به گزارش تسنیم، وی افزود: همگان می‌دانیم که مجلس در رأس امور است و حضرت امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز همه را به اجرای قانون دعوت کره‌اند که در پیروی از این رهنمودها، رئیس‌جمهور نیز از ابتدای تشکیل کابینه به کرّات و در مناسبت‌های مختلف، اعضای هیئت دولت را به اجرای دقیق قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی موظف کرده‌ است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در میان همه عوامل مؤثر در آموزش و پرورش، نیروی انسانی و به‌ویژه معلمان، اصلی‌ترین عامل در پیشبرد این نظام و دستیابی به اهداف آن هستند، اظهار داشت: فرهنگیان معزز و معلمان دلسوز و متعهد که همواره با سیلی صورت خود را سرخ نگه می‌دارند تا رفتار و کلام و منش آنها در مقابل دانش‌آموزان کوچکترین خدشه‌ای را در ایفای وظایف خطیرشان ایجاد نکند، همواره نه از کمبود امکانات و حق‌الزحمه، بلکه از تبعیض در شکوه بوده‌اند.
فانی با تأکید بر اینکه اعتبارات آموزش و پروش هیچگاه نتوانسته است آن گونه که باید از جبران زحمات و خدمات فرهنگیان برآید، گفت: از طرفی دیگر اختلال در ساختار بودجه آموزش و پرورش به دلایلی که تشریح آن از حوصله این جلسه خارج است، هرگونه امکان افزایش سهم پرسنلی از بودجه کل آموزش و پرورش را سلب کرده است.
وی در ادامه، تصریح کرد: همه شما نمایندگان مجلس استحضار دارید که درصد سهم پرسنلی از کل بودجه آموزش و پروش به‌ویژه در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است و به عدد ۹۹ درصد نزدیک شده است، به‌طوریکه ۹۹ درصد بودجه آموزش و پرورش صرف حقوق و مزایا می‌شود و ما در این وزارتخانه فقط بر یک درصد اعتبارات‌مان مدیریت داریم.
وزیر آموزش و پرورش در همین زمینه، اضافه کرد: به عبارت دیگر وزارت آموزش و پرورش می‌تواند صرفا معادل یک درصد اعتبارات خود را برای اجرای فعالیت‌‌های آموزش و پرورش هزینه کند و سایر فعالیت‌ها اعم از سرانه مدارس، هزینه سرانه شبانه‌روزی‌ها، پول آب، برق و گاز و هزینه‌های جاری مدارس و هزینه‌های جاری ادارات، اجرای سند تحول و همه فعالیت‌های کیفیت‌بخشی با یک درصدر بودجه آموزش و پرورش اجرا می‌شود.
فانی با اشاره به اینکه براساس آمار رسمی وزارت آموزش و پرورش، تعداد کارکنان شاغل در این دستگاه در ۴ سال اخیر، یعنی از سال‌های ۸۸ تا ۹۲، بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر افزایش داشته است، افزود:این مؤید این مطلب است که در دولت قبل در فاصله سال‌های ۸۸ تا ۹۲، ۱۲۰ هزار نفر به پرسنل آموزش و پرورش افزوده شده و البته این در حالیست که تعداد دانش‌آموزان در سال‌های موصوف با سیر نزولی مواجه بوده است.
وی با تأکید بر اینکه افزایش نیروی انسانی بدون افزایش متناسب بودجه، باعث تشدید اختلال در ساختار بودجه شده است، گفت: این عامل در نتیجه خدمات رفاهی و بهبود معیشت فرهنگیان را مورد تهدید جدی قرار داده است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه یقینا هر چه تعداد پرسنل آموزش و پرورش افزایش یابد، خدمات ما نسبت فرهنگیان نیز کاهش خواهد یافت، تأکید کرد: بر همین اساس تا زمانیکه سازمان‌دهی نیروی انسانی موجود سامان نیابد و ساختار بودجه نیز اصلاح نشود، ورود هرگونه نیروی جدید امکان تضعیف شرایط رفاهی و معیشتی فرهنگیان را دامن می‌زند.
فانی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی بنا بر شرایطی که ناخواسته ایجاد شده بود و عده‌ای از جوانان هم مدتی از عمر خود را به تدریس در مراکز پیش‌دبستانی صرف کرده بودند و توقع استخدام در آموزش و پرورش را داشتند، در تاریخ ۱۹ مهر سال ۹۱، قانونی را به تصویب رساند که آموزش و پرورش ظرف مدت دو سال با رعایت بند “ج” ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۵۱ قانون برنامه پنجم توسعه، با برگزاری آزمون، مربیان پیش‌دبستانی را در اولویت استخدام قرار دهد.
وی در همین زمینه، تصریح کرد: از آنجا که آموزش و پرورش نیز خود را ملزم به اجرای قانون می‌دانست، مقدمات کار را فراهم و پیش‌نویس بخشنامه مربوط را تنظیم و آماده کرد و حتی تاریخ برگزاری آزمون را نیز در بخشنامه مشخص نمود که پیش‌نویس آن را همان زمان به نماینده سؤال‌‌کننده نیز تقدیم داشته‌ایم.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همزمان با آماده‌سازی فرآیند اجرای کار، مرکز سنجش آموزش و پرورش، با توجه به تجربیات قبلی، آماده شد تا نسبت به تعیین منابع و سرفصل‌های آزمون اقدام کند، افزود: از آنجا که در اجرای تبصره یک ماده ۵۱ قانون برنامه پنجم توسعه که مقرر می‌دارد، اخذ هرگونه ردیف استخدامی بنابه پیشنهاد سازمان مدیریت و تصویب شورای توسعه خواهد بود، مقدمات اخذ مجوز ردیف استخدامی از سازمان مذکور و برگزاری آزمون فراهم شد، بدین جهت در تاریخ ۷ اردیبهشت سال ۹۳، موضوع به سازمان مذکور منعکس و درخواست ردیف استخدامی برای استخدام مربیان ‌پیش‌دبستانی نمودیم و مطابق آن جلساتی با سازمان مذکور برگزار کرده‌ایم.
فانی همچنین، ادامه داد: پیرو پیگیری‌های وزارت آموزش و پرورش، سازمان مدیریت، آموزش و پرورش را مجاز به اخذ ردیف استخدامی جدید ندانست و استدلال کرد که به دلیل اینکه قانون‌گذار در تبصره ۹ الحاقی به قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران تهضت سوادآموزی، رعایت بند “ج” ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری را الزامی دانسته و بند مذکور مقرر می‌دارد، اختصاص ردیف استخدامی به دستگاه‌های اجرایی حداکثر معادل یک سوم کارمندانی است که از خدمت دستگاه‌های اجرایی خارج می‌شوند و از آنجا که آموزش و پرورش نیز در سال‌های ۹۰ و ۹۱ با جذب ۷۶ هزار نفر، از نیروهای شرکتی و تبدیل آنها به استخدام قراردادی و پیمانی در اجرای طرح مهرآفرین در دولت وقت، اقدام به استخدام کرده است، بنابراین بیش از نیروهای خروجی و سهیمه خود استخدام کرده است.
وی در همین زمینه، اضافه کرد: بر این اساس، سازمان مدیریت، آموزش و پرورش را مجاز به استخدام جدید ندانسته و تخصیص ردیف‌های استخدامی را منوط به خروج نیروهای بازنشسته کرده است؛ لکن آموزش و پرورش اولویت استخدام مربیان پیش‌دبستانی را کماکان در دستورکار داشته و مسئله را منتفی نمی‌داند و با توجه به حساسیت و اصرار مجلس و ضرورت احترام به نظرات نمایندگان مردم، وزارت آموزش و پرورش به نوعی در جست‌و‌جوی راهی برای پاسخگویی به خدمات و زحمات مربیان بوده است.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه به آخرین اقدام این وزارتخانه برای پیگیری اولویت استخدام مربیان پیش‌دبستانی اشاره کرد و گفت: ما در این خصوص، مکاتبه‌ای با سازمان مدیریت به عمل آوردیم تا با اجرایی کردن ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، نیروی انسانی مورد نیاز با اولویت نیروهای پیش‌دبستانی پس از طی یک دوره موقتی، به استخدام درآیند؛ آخرین پیگیری‌های ما مبنی بر این است که سازمان مدیریت با این درخواست آموزش و پروش موافقت کرده و به زودی ابلاغیه رسمی به ما اعلام می‌شود.
فانی همچنین در بخش دیگری از سخنانش از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۹۴ خواست تا به توجه ویژه‌ای به بودجه آموزش و پرورش داشته باشند.
وی همچنین، تصریح کرد: از نمایندگان و اعضای کمیسیون تلفیق می‌خواهم تا در بودجه به ما کمک کنند تا بهتر بتوانیم از خدمات فرهنگیان قدردانی کنیم.
وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه کلیه حقوق و مزایای فرهنگیان رسمی به طور کامل در وقت مقرر پرداخت شده است، افزود: حقوق حق‌التدریس معلمین در ۶ ماهه اول امسال پرداخت شده است و ما با توجه به تخصیص ۳ ماهه چهارم، به زودی پرداخت ما بقی مطالبات را نیز انجام می‌دهیم.
فانی با بیان اینکه مجلس و قانون تصویب کرده که استخدام و به کارگیری نیروی انسانی منوط به اخذ مجوز از سازمان مدیریت بر حسب توسعه سنواتی که این سازمان با توجه به طراز نیروی انسانی عمل می‌کند، است، اظهار داشت: همان‌طور که بنده گفته‌ام، با پیگیری‌هایی که صورت گرفته، آخرین موافقت سازمان مدیریت را اخذ کردیم و آزمون را به زودی برگزار می‌کنیم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به مفاد قانونی که در مصوبه مجلس هم قرار دارد، که در آن قانون نیز ذکر شده، بر حسب نیاز و جنسیت و موقعیت جغرافیایی با توجه به رشته مربیان پیش‌دبستانی، ما آزمونی را براساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان برگزار خواهیم کرد و عزیزان طبق آن قاعده و با توجه به اولویت‌هایی که در قانون آمده است، به کار گرفته خواهند شد.

خبر ۷ بهمن ۹۳ -عدم استخدام نیروهای پیش دبستانی و شرکتی کارت زرد مجلس را از آن فانی کرد

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش « آیا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با صدور مجوز استخدام برای ۱۰ هزار نفر از نیروهای پیش دبستانی و خرید خدمات آموزشی موافقت کرده است» اظهار داشت:‌خیر چنین موضوعی وجود ندارد.
وی افزود: وزیر آموزش و پرورش به دلیل عدم اجرای قانون تعیین تکلیف و استخدام مربیان پیش دبستانی امروز دومین کارت زرد خود را از مجلس گرفت و توضیحات وی در این خصوص مجلس را قانع نکرد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد:‌فانی دومین کارت زرد خود را دریافت کرده است و اگر یک کارت زرد دیگر بگیرد استیضاح می‌شود.
کوچکی نژاد گفت: مجلس از وزیر آموزش و پرورش این انتظار را دارد که قانون را اجرا کند و مجوز لازم را از دولت برای استخدام مربیان پیش دبستانی اخذ کند اما وزیر آموزش و پرورش هربار در پاسخ به پرسش‌های متعدد نمایندگان مجلس عنوان می‌کرد که معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری برای اعطای مجوز استخدام رضایت نمی‌دهد در حالیکه وزیر وظیفه دارد این موضوع را پیگیری کرده و از حقوق فرهنگیان دفاع کند.
به گزارش تسنیم، نخستین کارت زرد مجلس به فانی به دلیل به کارگیری افرادی بود که در سن بازنشستگی قرار دارند.

خبر ۴ بهمن ۹۳ – استخدام مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای تا پایان سال ۹۴

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲ بهمن ۹۳ – استخدام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش قطعی شد

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از تصمیم قطعی دولت برای استخدام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این تصمیم توسط وزیر آموزش و پرورش اعلام شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، علیرضا کریمیان ظهر امروز در همایش تربیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی” جایگاه و اقتضائات در تربیت معلم” در استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: امروزه آموزش و پرورش محور توسعه پایدار بوده و این به این معنا است که اگر کشوری بخواهد در مسیر توسعه پایدار گام بردارد باید به آموزش و پرورش توجه ویژه‌ایی داشته باشد.
وی تصریح کرد: در تحقیقی که توسط بانک جهانی انجام شده ‌مشخص شده که کشوری که سهم بیشتری از سرمایه انسانی داشته باشد توسعه‌یافته‌تر خواهد بود.
وی جامعه دیروز را متفاوت از جامعه امروز ارزیابی  و خاطر نشان کرد: در گذشته به دلیل نبود تکنولوژی شکل ارتباط با امروز تفاوت داشت و از این‌رو اثرگذاری این ارتباط نیز متفاوت بوده است.
این مسول در ادامه گفت: امروزه با شکل‌گیری دهکده جهانی هر شخص در هر نقطه از دنیا که باشد می‌تواند با حوزه‌های مختلف و در قسمت‌های مختلف دنیا ارتباط برقرار سازد.
وی با اشاره به قرارگیری ملت‌ها در مقابل هم گفت: امروزه با اینکه به ظاهر هیچ جنگی رخ نمی‌دهد اما ملت‌ها در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در مقابل هم قرار می‌گیرند و ایران نیز در این مورد استثنا نبوده که از این موارد می‌توان به تحریم‌ها در زمینه اقتصاد و جنگ نرم در زمینه فرهنگ اشاره کرد.
کریمیان تاکید کرد: برای گذر از این بحران‌ها و شرایط امروزی ما کاری جز تکیه بر سرمایه‌های اجتماعی خود نداریم چون تکنولوژی امروز بدون تکیه به سرمایه‌های اجتماعی جایی ندارد.
وی سرمایه‌های هر کشوری را در سه عنوان خلاصه کرد و افزود: این سرمایه‌ها شامل سرمایه‌های طبیعی، فیزیکی و انسانی هستند و امروز همه دنیا به این باور رسیده است که کشوری که سهم سرمایه انسانی بیشتری دارد توسعه‌یافته‌تر خواهد بود.
وی به نیاز جامعه امروز به سرمایه انسانی اشاره کرد و ادامه داد: اگر بخواهیم از داشته‌های خود در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دفاع کنیم باید به سرمایه اجتماعی بهاء دهیم.
این مسئول بیان داشت: باید دانشگاه فرهنگیان را یک نهاد استراژیک بدانیم و تمام سرمایه و توان کشور را برای تربیت و تعلیم سرمایه‌های انسانی هزینه کنیم.
وی در پایان از تصمیم قطعی دولت برای استخدام دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این تصمیم توسط وزیر آموزش و پرورش اعلام شده است.

خبر ۲۹ دی ۹۳ –  تعیین تکلیف استخدام مربیان پیش دبستانی

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ضمن تاکید بر اینکه منع قانونی در هیچ دستگاهی برای جذب نیرو نداریم، گفت: آموزش و پرورش می‌تواند با توجه به نیازها و منابع مالی که دارد هر زمان اراده کرد نسبت به استخدام و جذب نیرو اقدام کند

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره کمبود نیرو در آموزش و پرورش گفت: گزارشات شما را مسوولان آموزش و پرورش تایید نمی‌کنند. در حال حاضر آموزش و پرورش با ۵۰ هزار نیروی مازاد روبه‌روست.

وی افزود: اما پراکندگی و توزیع فرهنگیان در آموزش و پرورش به گونه‌ای است که در برخی مناطق با کمبود و در برخی دیگر با مازاد نیرو روبه‌رو باشیم. امیدواریم بند ج ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری در آموزش و پرورش اجرا شود تا براساس آن به ازای هر سه نفر که بازنشسته می‌شوند حداقل یک نفر وارد آموزش و پرورش شوند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه اکنون در آموزش و پرورش برای نیروهایی که قرار است وارد این تشکیلات شوند چه آنها که تحصیلات دانشگاهی دارند و یا می‌خواهند وارد موسسات آموزش عالی شوند به تناسب در دانشگاه فرهنگیان دوره‌های بلندمدت و کوتاه مدت دیده شده است، گفت: اما برای پذیرفته شدگان دانشگاه فرهنگیان با وزیر آموزش و پرورش هماهنگ کردیم تا همچنان تعهد خدمت داشته باشند و بعد از فارغ‌التحصیلی‌شان نسبت به جذب و اشتغال در آموزش و پرورش اقدام کنیم.

نوبخت در پاسخ به پرسش دیگری درباره استخدام مربیان پیش دبستانی و چرایی عدم صدور مجوز برگزاری آزمون برای جذب این مربیان عنوان کرد: قانونی در این رابطه نیست که باید این کار صورت می‌گرفت که میزان نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی برای این ماموریت مهمی که دارد، محدود است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور به رشد اعتبارات آموزش و پرورش در سال آینده اشاره و عنوان کرد: در حالی که رشد اعتبارات جاری کل ۱۱ درصد است، اما اعتبارات جاری آموزش و پرورش ۲۳ درصد رشد یافته و در شرایطی که رشد اعتبارات عمرانی کشور ۱۶ درصد است، این میزان برای آموزش و پرورش رشد ۳۸ درصدی داشته است. با توجه به محدودیت منابع دولت تلاش می‌کنیم نیازهای فرهنگیان را واقع‌بینانه ببینیم و تا جایی که می‌شود منابع را به گونه‌ای توزیع کنیم تا آنها هم رضایت شغلی و کاری داشته باشند.

وی افزود: اما اگر آموزش و پرورش ناچار شود بیش از نیازش نیرو به کار بگیرد، برای جبران منابع، از میزان رفاه کسانی که اکنون در این تشکیلات مشغول به کارند، کاسته می‌شود. بنابراین آموزش و پرورش هرچه نیاز داشته باشد، خودش درخواست می‌کند و استخدام را در دستور کارش قرار می‌دهد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ضمن تاکید بر اینکه منع قانونی در هیچ دستگاهی برای جذب نیرو نداریم، گفت: بند ج ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری اجازه استخدام را داده است ولی این استخدام مراحلی دارد. وزیر آموزش و پرورش نیز این موضوع را مطرح کرده بود که در شرایط برابر برای جذب نیرو، اولویت با فرزندان فرهنگیان باشد که در دولت هم پذیرفته شد. بنابراین در آینده هر استخدامی داشته باشیم، اولویت در شرایط برابر با فرزندان فرهنگیان است.

نوبخت ادامه داد: آموزش و پرورش برای جذب نیروهایی که لازم دارد هیچ محدودیت قانونی ندارد ولی نیازمند تامین منابع است. آموزش و پرورش با توجه به نیاز و منابع مالی که دارد، هر زمان اراده کند می‌تواند نسبت به استخدام و جذب نیرو چه به صورت دائم و چه حق‌التدریس و چه غیره اقدام کند اما باید در نظر داشت که بیش از ۵۰ هزار نیروی مازاد در آموزش و پرورش وجود دارد. وزیر آموزش و پرورش نیز هرچه کاستی در این وزارتخانه ببیند، نسبت به رفع آن نیازها اقدام خواهیم کرد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور بار دیگر در پاسخ به اینکه آیا اجازه آزمون استخدامی برای مربیان پیش دبستانی داده می‌شود، گفت: اصرار به القای مطلبی نکنید. هر مقداری که آموزش و پرورش نیاز داشته باشد این امکان قانونی برایش وجود دارد، اما باید در نظر داشت که تعداد دانش‌آموزان کشور از ۱۹ میلیون به ۱۳ میلیون کاهش یافته و اعتبارات آموزش و پرورش رشد پیدا کرده است و آموزش و پرورش باید به تعدادی که نیرو نیاز دارد جذب کند. در لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ نیز بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار خاص برای اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان دیده شده، اجازه بدهید بدنه بزرگ اداری که اکنون بخش قابل توجهی از بودجه‌ها صرف پرداخت حقوق دستمزدش می‌شود، چابک‌تر شود.

نوبخت درباره بحران فضای آموزشی در شهرک‌های جدیدالتاسیس نیز گفت: این موضوع در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس به بحث گذاشته شد اما نمی‌توانیم بار سنگینی به انبوه‌سازان وارد کنیم. مگر آنکه خودمان آن را در لایحه بودجه ببینیم. باید همه تاسیسات و تجهیزات زیربنایی و روبنایی که یک شهرک مسکونی نیاز دارد، در نقشه‌هایش به طور کامل دیده شود و مورد توجه باشد.

خبر ۲۹ دی ۹۳ – محدودیتی برای استخدام در آموزش و پرورش نیست

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: وزارت آموزش وپرورش به تعداد نیاز خود می تواند نیرو جذب کند اما باید منابع آن تامین شود.
محمد باقر نوبخت روز دوشنبه در حاشیه گردهمایی شوراهای آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه منع قانونی برای جذب نیرو درهیچ دستگاهی نداریم گفت: براساس بند (ج ) ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری اجازه استخدام داده شده است اما مراحلی دارد.
او ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش این مساله را مطرح کرده است که در شرایط برابر اولویت استخدام با فرزندان فرهنگیان باشد که دولت با این مورد موافقت کرده است .
او ادامه داد: آموزش و پرورش درصورت تامین منابع مالی هر زمانی که اراده کند می تواند نسبت به استخدام و جذب نیرو به صورت دایمی، موقت و حق التدریس در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری اقدام کند.
رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی گفت: با توجه به اینکه تعداد دانش آموزان از ۱۹ میلیون نفر به ۱۳ میلیون نفر کاهش یافته اما تعداد فرهنگیان همچنان یک میلیون نفر است وباید قبول کنیم که وزارت آموزش وپرورش باید صرفا به میزان نیاز خود نیرو جذب کند.
نوبخت یاد آور شد: اکنون آموزش و پرورش با ۵۰ هزار نیروی مازاد مواجه است اما پراکندگی وعدم توزیع مناسب نیرو باعث شده در برخی از مناطق کمبود و در مناطقی دیگر از کشور افزایش نیرو داشته باشیم .
سخنگوی دولت گفت: سعی ما این است که اشتغال را برای جوانان فراهم کنیم از این رو در بودجه ۱۳۹۴ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال جوانان وفارغ التحصیلان در نظر گرفته شده است.
نوبخت گفت: بدنه بزرگ دولت بخش قابل توجهی از بودجه خود راصرف حقوق ودستمزد کارکنان می کند لذا لازم است این بدنه چابک ترشود.
او گفت: آموزش وپرورش برای نیروهایی که قرار است ازطریق دانشگاه فرهنگیان جذب شوند چه افرادی که تحصیلات عالی دارند و چه افرادی که بعدا وارد این دانشگاه می شوند دوره های آموزش برگزار خواهد کرد و کسانی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند همچنان تعهد خدمت خواهند داشت.

خبر ۲۸ دی ۹۳ – جزئیات پذیرش معلمان جدید در آموزش و پرورش/فانی: ازدانشگاه هایی به جزدانشگاه فرهنگیان هم جذب می کنیم 

فانی گفت:‌ برنامه داریم علاوه بر فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، از سایر دانشگاه‌ها معلم جذب کنیم.
وزیر آموزش و پرورش گفت: اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ملاک عمل ما است و بر این اساس، دو نوع مدل پذیرش معلمان وجود دارد. اجرای این طرح نیاز به مجوز سازمان مدیریت دارد.
علی‌اصغر فانی در حاشیه افتتاح مجلس دانش آموزی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا قرار است از سال آینده آموزش و پرورش از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها به عنوان معلم استفاده کنم گفت: اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ملاک عمل ما است و بر اساس این اساسنامه دو نوع مدل پذیرش معلمان وجود دارد.
او گفت: در مدل نخست، داوطلبان دیپلم در دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند و طی یک دوره چهارساله تحصیل در این دانشگاه به عنوان معلم فعالیت می‌کنند.
به گفته او طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان روش دومی برای جذب معلم وجود دارد که طبق ماده ۲۸ اساسنامه این دانشگاه آموزش و پرورش در کنار جذب فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان می‌تواند از فارغ التحصیلان سایر مؤسسات آموزش عالی با برگزاری آزمون پذیرش نیرو کند.
فانی گفت: برای این افراد دوره‌های یک ساله آموزشی تدوین می‌شود که در این دوره‌ها حرفه معلمی به افراد پذیرفته شده آموزش داده می‌شود.
فانی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا جذب فارغ التحصیلان سایل دانشگاه‌ها در آموزش و پرورش از سال ۹۴ وارد فاز اجرایی خواهد شد گفت: هم اکنون در حال مطالعه بر روی این دستور العمل هستیم و اجرای این طرح نیاز به مجوز سازمان مدیریت دارد که با این سازمان صحبت‌های مقدماتی انجام شده است.

خبر ۲۸ دی ۹۳ – استخدام معلم بر مبنای اساسنامه دانشگاه فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش گفت: اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ملاک عمل ما برای پذیرش دانشجو و استخدام معلم است

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۲۶ دی ۹۳ – ۱۴ هزار نیروی زن سرپرست خانوار در وزارت آموزش وپرورش داریم.

مهناز احمدی دستجردی با بیان اینکه در حوزه زنان فرهنگی اولویت‌های متفاوتی داریم اظهار کرد: ارتقای شرایط شغلی زنان فرهنگی، استفاده از بانوان در پست‌های مدیریتی و حوزه‌های تصمیم گیری، شناسایی و رفع مشکلات خاص زنان فرهنگی در ردیف اولویت‌های این دفتر قرار دارد.
وی افزود:‌ پیشنهادات و برنامه‌ریزی‌هایی برای فرهنگیان زن سرپرست خانوار داریم که هم مادر هستند و هم مسئولیت زندگی را دارند و متاسفانه قانون حمایت‌های لازم را برای آنها پیش بینی نکرده است. جزئیات برنامه‌های ویژه آموزش و پرورش برای توسعه حمایت از فرهنگیان زن سرپرست خانوار در آینده و پس از نهایی شدن تصمیمات اعلام می‌شود.
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: ۱۴ هزار نیروی زن سرپرست خانوار در وزارت آموزش وپرورش داریم.
احمدی با بیان اینکه دختران دانش آموز نیز مخاطب ما هستند عنوان کرد: نگاه ویژه ما به دختران دانش آموز مناطق محروم و عشایری است، اگر جذب اعتباری از دستگاه‌های دیگر از جمله معاونت زنان ریاست جمهوری داشته باشیم، توزیع اعتبار در مناطق محروم و مرزی و عشایری انجام می‌شود. برای دختران ساکن در خوابگاه‌های دانش آموزی نیز برنامه‌های آموزشی به منظور ارتقای بهداشت، خرید تجهیزات و امکانات مورد نیاز و آموزش مهارت‌های ارتباطی را دنبال می‌کنیم و اکنون در حال اجراست.

خبر ۱۸ دی ۹۳ – خبر وزیر درباره استخدام مربیان پیش‎دبستانی

وزیر آموزش و پرورش از ارائه طرحی در استفاده از فضای مدارس برای تبلیغات خبر داد.فانی در خصوص طرح استخدام مربیان پیش دبستانی گفت: در رابطه با استخدام این مربیان کمیته‌ای ماموریت یافته تا فراتر از این موضوع کار کند که به محض رسیدن به نتایج لازم آن را اعلام می‌کنیم.

تسنیم: وزیر آموزش و پرورش از ارائه طرحی در استفاده از فضای مدارس برای تبلیغات خبر داد.

علی اصغر فانی امروز در حاشیه جشنواره جلوه‌های معلمی در جمع خبرنگاران درباره رتبه بندی معلمان گفت: رتبه‌بندی معلمان تا پایان سال جاری تقدیم مجلس خواهد شد.

وی افزود: با تصویب این طرح شاهد افزایش انگیزه‌ معلمان و مهارت حرفه‌ای انان خواهیم بود.

وی درباره افزایش ۲۰ درصدی فوق‌العاده شغل معلمان مقطع ابتدایی افزود: افزایش ۲۰ درصدی فوق‌العاده شغل معلمان ابتدایی به نتیجه رسیده است اما تصمیم نداریم تمام مسائلی را که به نتیجه می رسد اعلام کنیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره بیمه دانش‌آموزان از ابتدای سال تحصیلی تا زمان فارغ التحصیلی آنان گفت: مذاکراتی را با شرکت های بیمه درباره بیمه دانش‌آموزی انجام داده‌ایم اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم البته شرکت‌های مختلف بیمه‌ای پیشنهادات متعددی را در این باره ارائه کرده اند که باید با ارزیابی آن نتیجه نهایی را بگیریم.

فانی همچنین درباره استفاده از فضای مدارس برای تبلیغات گفت: طرحی را مد نظر داریم تا از امکانات و فضای مدارس در زمینه تبلیغات متناسب با فرهنگ حاکم بر مدارس استفاده کنیم.

وی با اشاره به این که مدارس نمونه دولتی، هیئت امنایی و استعدادهای درخشان اگر ضوابط لازم را رعایت نکنند به مدرسه عادی تبدیل می‌شوند، گفت: ضوابط مد نظر را با توجه به مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش ابلاغ کرده‌ایم و به این مدارس فرصت داده‌ایم تا خود را با این ضوابط تطبیق دهند. طبعا در سال تحصیلی آینده مدارسی که خود را با ضوابط تطبیق ندهند تصمیم ‌گیری لازم را خواهیم داشت.

فانی در خصوص طرح استخدام مربیان پیش دبستانی گفت: در رابطه با استخدام این مربیان کمیته‌ای ماموریت یافته تا فراتر از این موضوع کار کند که به محض رسیدن به نتایج لازم آن را اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره جلوه‌های معلمی تصریح کرد: سال گذشته در چنین شبی با معلم مریوانی که برای همدردی با دانش‌آموز خود سرش را تراشیده بود دیدار کردم و پس از آن تصمیم گرفتیم تا هر سال همزمان با میلاد پیامبر اسلام جشنواره جلوه‌های معلمی را برگزار کنیم که امسال نخستین جشنواره برگزار شد اما طبیعی است که آن‌طور که مدنظر بود نتوانستیم اقدامی را انجام دهیم.امیدواریم این حرکت تشویقی باشد برای معلمان ایثارگر و تلاشگر و ما به عنوان وزارت آموزش و پرورش وظیفه تجلیل از تلاش و فداکاری معلمان را بر عهده داریم.

خبر ۱۷ دی ۹۳ – پیشنهاد لغو تعهد خدمت در آموزش و پرورش

خبرگزاری تسنیم: وزیر اسبق آموزش‌وپرورش گفت:‌ پیشنهاد لغو تعهد خدمت در آموزش و پرورش یعنی حذف دانشگاه فرهنگیان و پاک کردن مسئله تربیت معلم، ریشه چنین تفکراتی نگاه اقتصادی به آموزش و پرورش است در حالی که وزارت علوم نمی‌تواند اقدام به تربیت معلم کند.

محمود فرشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص حذف قانون تعهد خدمت در آموزش و پرورش و تضعیف دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت:‌ تعجب می‌کنم که چرا این پیشنهاد از سوی آقای نوبخت معاون نظارت راهبردی ریاست جمهوری مطرح شده است در حالی که با توجه به حساسیت آموزش و پرورش انتظار می‌رود این موضوع کارشناسی شود و آموزش و پرورش نیز در این رابطه پیشنهادات خود را مطرح کند.
وی افزود:‌ گلایه جامعه فرهنگیان در این زمینه است که آقای نوبخت قبلاً سابقه حضور در آموزش و پرورش به‌عنوان دبیر و مدیرکل آموزش و پرورش را داشته است و این انتظار وجود دارد تا شناخت عمیق‌تری نسبت به مسائل تعلیم و تربیت و پیچیدگی آن داشته باشد.
وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته دنیا بحث معلم و تربیت معلم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، گفت:‌ در کشور ما متأسفانه در برخی موارد به‌دلیل نگاه سطحی به جایگاه معلم و مسئله تربیت معلم پیشنهاداتی مطرح می‌شود که به عواقب آن توجهی نمی‌شود.

برای مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۱ آذر ۹۳ – مشکل استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی حل خواهد شد

وزیر آموزش و پرورش گفت : مشکل استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی حل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر فانی درباره حل مشکل استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی آموزش و پرورش گفت : قرار است در جلسه ای که با معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری داریم پیشنهادهایی را به آنان بدهیم که اگر این پیشنهادها عملی شود ، مشکل استخدام مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی حل خواهد شد.

خبر ۳۰ مهر ۹۳- آخرین خبر از وضعیت استخدام مربیان پیش دبستانی

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، نمایندگان با ارسال نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی‌خواستار پاسخگویی وزیر آموزش و پرورش در مورد قانون اقدام مربیان پیش دبستانی شدند.
در متن این نامه آمده است مطابق ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی‌به دلیل استنکاف از اجرای قانون استخدام از مربیان پیش دبستانی و … توسط وزیر محترم آموزش و پرورش خواستار رسیدگی از طریق کمیسیون ذیربط و در صورت استمرار انجام سایر مراتب مندرج در آیین نامه داخلی هستیم.

خبر ۸ مهر ۹۳ – استخدام دانشگاه فرهنگیان سال ۹۳

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون جذب نیروی قراردادی دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۳ می‌رساند، که ثبت نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی از طریق سایت دانشگاه فرهنگیان به نشانی:  www.cfu.ac.ir از روز سه شنبه مورخ ۸/۷/۱۳۹۳ آغاز و لغایت روز سه شنبه مورخ ۱۵/۷/۱۳۹۳ پایان می‌پذیرد.

برای مشاهده متن کامل آگهی اینجا کلیک کنید

خبر ۲ مهر ۹۳ – جذب فارغ التحصیلان لیسانس سایر دانشگاه ها در آموزش و پرورش

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۳۱ شهریور ۹۳ –  دولت نسبت به اجرای قانون استخدام مربیان پیش‌دبستانی اقدام کند

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش:
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی‌تاکید کرد که دولت باید نسبت به اجرای قانون مصوب مجلس در مورد استخدام مربیان پیش‌دبستانی اقدام کند.محمدمهدی‌ زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی رسیدگی به وضعیت استخدام مربیان پیش‌دبستانی گفت: بر اساس قانون مصوب سال ۹۱، از دولت انتظار می‌رود که به قانون احترام گذاشته و نسبت به اجرایی شدن آن اقدام کند.وی افزود: پسندیده نیست که این مساله باعث اختلاف و کدورتی میان دولت و مجلس شود، البته مجلس هم مکانیسم‌هایی در اختیار دارد که آن مکانیسم‌ها در این مقطع به مصلحت کشور نیست که مطرح شود.رئیس کمیسیون آموزش مجلس با این حال در بیان این مکانیسم‌ها گفت:‌ یکی از مهمترین این مکانیسم‌ها ماده‌ی ۲۳۶ آیین نامه‌ی داخلی مجلس است، که براساس آن هرگاه حداقل ۱۰ نفر از نمایندگان و یا هر کدام از کمیسیون­‌ها، عدم رعایت شؤونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس جمهور و یا وزیر و یا مسؤولان دستگاههای زیرمجموعه آنان را اعلام کنند، موضوع بلافاصله از طریق هیأت رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ارجاع می‌شود و چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد موضوع جهت رسیدگی به قوه قضائیه و سایر مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود.زاهدی تصریح کرد: بنابراین در این مقطع نه در شان مجلس و نه در شان دولت می‌دانیم که بخواهیم وارد فاز اختلافی شویم، لذا انتظار می‌رود که دولت به قانون تمکین کرده و آن را اجرایی کند.

خبر ۱۱ شهریور ۹۳ – آمادگی برگزاری آزمون استخدامی ویژه مربیان پیش دبستانی را داریم

رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش درباره وضعیت مربیان پیش‌دبستانی گفت: مجوز برگزاری آزمون برای این افراد باید از سوی معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری صادر شود در غیر این صورت ما نمی‌توانیم آزمونی برای مربیان این مقطع تحصیلی برگزار کنیم.
خسرو نظری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی میزان، در رابطه با واکنش های صورت گرفته نسبت به موضوع آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و اظهار نظر عسگری‌آزاد؛ جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری که مربیان را افراد بی‌سواد و بدون مدرک خطاب کرده است، اظهار کرد: آموزش و پرورش آمادگی لازم برای برگزاری آزمون  استخدامی ویژه مربیان پیش دبستانی را دارد.
وی در ادامه افزود: در اردیبهشت ماه امسال مضامین امتحان و فرجه لازم برای برپایی این آزمون از سوی آموزش و پرورش اعلام و برای دریافت مجوز به دولت ارسال شد تا دراین زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.
رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش با ابراز بی اطلاعی از تجمع مربیان در مقابل نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: شاید بتوان از مربیان پیش دبستانی به عنوان جایگزین نیروهای بازنشسته در آموزش و پرورش استفاده کرد، هرچند که تعداد آنها بسیار بیشتر از این افراد است.
گفتنی است روز گذشته پس از اظهار نظر جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری که مربیان را افراد بی‌سواد و بدون مدرک خطاب کرده بود بیش از یک‌هزار نفر از مربیان پیش دبستانی از نقاط و شهرهای مختلف کشور در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع و در نامه ای اعتراض خود را به اجرایی نشدن قانون برگزاری آزمون استخدامی و سخنان عسگری آزاد اعلام کردند.

خبر ۲ شهریور ۹۳ – موافقت مجلس با دو فوریت طرح الحاق تبصره ای به قانون استخدامی‌ معلمین حق التدریس

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز یکشنبه ۲ شهریور دو فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را با ۱۴۲ رای موافق، ۳۲ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۰۴ رای به تصویب رساندند.
در صورت تصویب نهایی این طرح مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی (گروههای تسریع شده در تبصره ۹) از حکم ماده ۸ قانون تعیین تکلیف استخدامی‌معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۲۳/۳/۱۳۸۸ مستثنی هستند و بار مالی ناشی از این امر از محل حق التدریس کارکنان رسمی‌وزارت آموزش و پرورش تامین می‌شوند.

خبر ۱۴ مرداد ۹۳ – بلاتکلیفی استخدام ۴۳ هزار نیروی خرید خدماتی و مربی پیش دبستانی

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

خبر ۴ مرداد ۹۳ – تلاش آموزش و پرورش برای تسریع در برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی

وزیر آموزش و پرورش از تلاش این وزارتخانه برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی های انجام شده قرار است به زودی زمان برگزاری این آزمون مشخص شود.

علی اصغر فانی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی، افزود : با توجه به اهمیت این مهم، طی هماهنگی های انجام شده با محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، محمود عسکری آزاد جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و فرهاد دژپسند معاون بودجه معاونت برنامه و نظارت راهبردی رییس جمهور معاونت توسعه مدیریت ، قرار است نحوه وزمان برگزاری این آزمون مورد بررسی واقع شود

وی ادامه داد : وزارت آموزش و پرورش جلسات متعددی را برای تعیین تکلیف برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی برگزار کرده و بی شک درآینده نزدیک زمان برگزاری این آزمون را اعلام خواهیم کرد.

خبر ۱ مرداد ۹۳ – احتمالاٌ تا آخر هفته توافق برگزاری آزمون انجام می‌شود

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی، گفت: احتمالاٌ تا آخر هفته توافق برگزاری آزمون انجام می‌شود و به ۲ ماه زمان برای برگزاری آزمون نیاز داریم.
عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی چگونه است؟»، اظهار داشت: قرار است همین روزها وضعیت برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی مشخص شود.
وی افزود: احتمالاٌ تا آخر هفته این توافق انجام می‌شود و اگر این توافق انجام شد، اطلاع رسانی خواهیم کرد؛ پس از مشخص شدن برگزاری این آزمون زمان آن از طرف ما مشخص خواهد شد.
عمادی با بیان اینکه منتظر هستیم این اجازه را بدهند که آزمون را برگزار کنیم، خاطرنشان کرد: وقتی اجازه برگزاری آزمون را دادند، آن زمان ۴۰ تا ۴۵ روز و شاید ۲ ماه زمان نیاز داریم تا این آزمون را برگزار کنیم.
وی ادامه داد: به عنوان نمونه اگر همین الان که اول مردادماه است اجازه برگزاری آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی را بدهند، می‌توانیم تا اواسط یا اواخر شهریورماه آزمون را برگزار کنیم.

 • شرکت کنندگان در آزمون به سال تحصیلی جدید نخواهند رسید

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند برای سال تحصیلی پیش رو در آموزش و پرورش فعالیت کنند؟»، تصریح کرد: خیر، این افراد برای سال تحصیلی جدید نخواهند رسید؛ اگر این افراد پذیرفته شوند برای سال تحصیلی آینده (۹۵-۹۴) به کارگیری می‌شوند؛ وقتی نتایج اعلام شود مراحل مربوط به صلاحیت‌ها پیگیری می‌شود و به سال تحصیلی بعدی خواهند رسید.
وی در پاسخ به این پرسش که «آیا هنوز وضعیت ردیف‌های استخدامی‌مرتفع نشده است؟»، گفت: در حال رایزنی هستیم و هنوز کامل حل نشده است؛ یعنی تعداد ردیف‌ها و اینکه مجوز برای چند ردیف استخدامی‌خواهند داد، هنوز مشخص نیست.

 • تعداد شرکت کنندگان در آزمون مشخص نیست

عمادی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این پرسش که «چند نفر حائز شرکت در آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی هستند؟»، عنوان کرد: هنوز معلوم نیست؛ اگر تعداد ردیف‌های استخدامی‌مشخص باشد، یک شرایطی اعلام می‌کنیم که چند برابر ظرفیت بتوانند در آزمون شرکت کنند که این چند برابر هم محل بحث است.
وی افزود: بنابراین همه چیز در گروی آن مجوز است؛ وقتی مجوز را گرفتیم و روی میز آمد، آن زمان می‌بینیم داوطلبان چه تعدادی هستند و آن وقت شرایط را اعلام می‌کنیم.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا افرادی که می‌خواهند در آزمون استخدامی‌شرکت کنند باید دارای شرایط خاصی باشند؟»، اظهار داشت: بله، ابتدا باید مجوز استخدام را بدهند و پس از آن مدرک تحصیلی، سابقه و امتحان مکتوب هم وجود دارد و هر کدام یک نمره دارد و در مجموع نمره نهایی خواهد بود.

خبر ۲۱ تیر ۹۳ : آموزش و پرورش سال ۹۳ مجوز جذب نیرو ندارد

خبرگزاری تسنیم:رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال ۹۳ مجوز جذب نیرو در آموزش‌وپرورش نداریم بنابراین برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی به مجوز استخدام دولت نیاز داریم، صرف برگزاری آزمون مهم نیست اهمیت موضوع در استخدام افراد است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی این روزها به یکی از خبرسازترین اخبار آموزش و پرورش تبدیل شده است. آزمونی که قرار بود در تاریخ ۱۷ مرداد برگزار شود اما برگزاری آن در این تاریخ از سوی آموزش و پرورش لغو شد و برای طیف وسیعی از مخاطبان آزمون مربیان پیش دبستانی این سوال پیش آم که دلایل لغو این آزمون چیست و سرنوشت آنها چه می‌شود؟

برای دریافت اخبار و آگهی استخدام آموزش و پرورش در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

برای پاسخگویی به این سوالات به سراغ مسئولان آموزش و پرورش رفتیم تا جواب آنها را بشنویم.
عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: زمانی می‌توانیم آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را برگزار کنیم که ردیف استخدامی از سوی دولت به ما اعطا شود. به عنوان مثال معاونت نیروی انسانی ریاست جمهوری اعلام می‌کند که آموزش و پرورش امسال می‌تواند از طریق برگزاری آزمون دو درصد استخدام داشته باشداما این مجوز برای سال ۹۳ وجود ندارد.
وی افزود:‌ آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی به یک مطالبه در آموزش و پرورش تبدیل شده است. این نیروها چند سال در آموزش و پرورش و در دوره پیش دبستانی فعالیت کرده‌اند بنابراین توقع استخدام دارند،‌ آموزش و پرورش نیز پیگیر برگزاری این آزمون است. علت اینکه آموزش و پرورش تاریخ ۱۷ مرداد را برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی اعلام کرد به این دلیل بود که امید داشتیم تا بتوانیم مجوز استخدام را از دولت دریافت کنیم.

 آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی نیاز به مجوز استخدامی دارد

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از سوی وزارت آموزش و پرورش به این مرکز اعلام شد که مقدمات لازم را برای برگزاری آزمون فراهم کنند،‌گفت:‌ در جلساتی که بدین منظور برگزار شد اعلام کردیم که قرار است این آزمون برای استخدام چند نفر برگزار شود؟‌ برای این موضوع نیاز به ردیف استخدامی داریم اما هم‌اکنون این مجوز استخدامی موجود نیست.

عمادی بیان کرد:‌ امیدواریم هر چه زودتر مجوز استخدامی از سوی معاونت ریاست جمهوری صادر شود که بلافاصله بعد از اعطای مجوز آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی را برگزار خواهیم کرد. اما باید توجه داشت هر زمان که مجوز استخدام از سوی دولت اعطا شود برای برگزاری آزمون به یک فرصت دو ماهه نیاز داریم تا مقدمات لازم برای اجرای آزمون را فراهم کنیم.

 نمی‌توان نیروهای مازاد و باتجربه را به مناطق محروم منتقل کرد
وی در پاسخ به این پرسش “یکی از دلایل دولت برای عدم اعطای مجوز آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی این است که آموزش و پرورش دارای نیروی مازاد است” گفت: آموزش و پرورش در برخی مناطق نیروی اضافه دارد و در مناطقی با کمبود نیرو مواجه است اما امکان انتقال نیروهای مازاد به مناطق محروم وجود ندارد چرا که نمی‌توانیم نیروهای باتجربه را با اجبار به مناطق محروم منتقل کنیم. اعتقاد داریم که نیروهای مازاد باید در مناطق خود به درستی سازماندهی شوند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: آموزش و پرورش تمهیداتی برای استفاده از نیروهای مازاد در بخشنامه ساماندهی نیروی انسانی اندیشیده است.

عمادی ادامه داد:‌ مجرای ورود نیرو به آموزش و پرورش از طریق دانشکاه فرهنگیان است ولی در ارتباط با استخدم مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی که از کانال دانشگاه فرهنگیان عبور نکرده‌اند احتیاج به ردیف استخدامی داریم.

وی در پاسخ به این پرسش “نمایندگان مجلس عنوان می‌کنند که به آموزش و پرورش پیشنهاد داده‌اند تا آزمون مربیان پیش دبستانی را برگزار کند و افراد پذیرفته شده را به صورت حق التدریس جذب کند تا بتواند مجوز استخدام را از دولت دریافت کند”،‌ افزود:‌ صرف برگزاری آزمون مهم نیست. زمانی می‌توانیم آزمون را برگزار کنیم که بگوییم افرادی که در این آزمون پذیرفته شده‌اند امتیاز استخدام در آموزش و پرور ش را دارند اما وقتی مجوز استخدامی را از دولت دریافت نکرده‌ایم اگر هم آزمون را برگزار کنیم افراد پذیرفته شده در این آزمون در مقایسه با افرادی که پذیرفته نشده‌اند چه امتیازی دارند وقتی پشتوانه استخدام ندارند.

 آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی قانون مجلس است و حتما اجرا می‌شود
محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش نیز در این زمینه به تسنیم گفت‌: آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی با توجه به اینکه قانون مجلس است حتما اجرا خواهد شد اما برای برگزاری آن به مجوز استخدامی دولت نیاز داریم چرا که جذب این افراد در آموزش و پرورش بار مالی به همراه دارد.

وی افزود: صرف برگزاری آزمون مشکلی را حل نمی‌کند ما تلاش می‌کنیم تا با کسب مجوز استخدام از سوی دولت، افرادی را که در این آزمون پذیرفته می‌شوند در اولویت استخدام آموزش و پرورش قرار دهند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: از برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی استقبال می‌کنیم چرا که می‌توانیم افراد پذیرفته شده در این آزمون را به عنوان نیرو در مقطع ابتدایی جذب کرده و بخشی از کمبود آموزگار در مقطع ابتدایی را جبران کنیم.

خبر ۱۱ تیر ۹۳ : آخرین وضعیت آزمون استخدامی‌مربیان پیش‌دبستانی

محمد دیمه‌ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش و در پاسخ به این پرسش که «آخرین وضعیت برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی چگونه است و اگر این آزمون قرار است ۱۷ مردادماه برگزار شود نباید مواد آزمون و اطلاع‌رسانی در این خصوص انجام شود؟

اظهار داشت: یک تکلیف قانونی به استناد مصوبه مجلس برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی داشتیم که تا مهرماه مهلت ۲ ساله برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستان به اتمام می‌رسد و وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به برگزاری آزمون و تعیین اولویت استخدامی‌این نیروها اقدام کند.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

خبر ۳۱ خرداد : برگزاری آزمون استخدامی شرکتی ها و پیش دبستانی ها قطعی شد

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه خود، وزیر آموزش و پرورش را موظف کرد تا آزمون شرکتی ها و پیش دبستانی ها را برگزار کند.

عبدالوحید فیاضی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در این باره به ایسنا گفت در جلسه ای که وزیر آموزش و پرورش حضور داشت،سوالاتی در مورد آزمون شرکتی ها و پیش دبستانی ها مطرح شد و نهایتا وزیر آموزش و پرورش موظف شد این آزمون را برگزار کند.

وی تصریح کرد : البته وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد در این زمینه ردیف بودجه ای نداریم اما کمیسیون به وی اعلام کرد بر اساس قانون باید این آزمون را برگزار کند.

خبر ۶ خرداد : ۱۷ مرداد تاریخ پیشنهادی آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی

وزیر آموزش و پرورش ازجمعه ۱۷ مرداد ماه به عنوان تاریخ پیشنهادی آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی خبر داد.
علی اصغر فانی  در خصوص آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی گفت:دستورالعمل این آزمون تهیه شده و نیازمند هماهنگی نهایی با معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری هست تا ابلاغ گردد.وی همچنین درخصوص تاریخ برگزاری این آزمون گفت: جمعه ۱۷ مرداد ماه تاریخ پیشنهادی ما است اما قبل از آن می بایست هماهنگی با معاونت  توسعه منابع انسانی صورت پذیرد تا اعلام شود.

خبر ۱۶ اردیبهشت سال ۹۳ :  آخرین خبر استخدام فزرندان فرهنگیان در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش با تشریح جزییات ساماندهی نیروی انسانی برای مهر ۹۳ از نهایی شدن بوم‌ها برای پذیرش در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان خبرداد.

 برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک نمایید

خبر ۱۳ اردیبهشت سال ۹۳ : وزیر آموزش و پرورش گفت : زمان برگزاری آزمون استخدام مربیان پیش دبستانی به زودی اعلام میشود. به گزارش واحد مرکزی خبر، علی اصغر فانی افزود : طبق مصوبه مجلس و با دستور العمل وزارت آموزش و پرورش هماهنگی های لازم برای برگزاری این آزمون انجام شده است.

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

خبر ۲ اردیبهشت ۹۳ – برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین اطلاعات و اقدامات آموزش و پرورش درباره برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی گفت : در هفته جاری جلسه ای با معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری برگزار خواهیم کرد که در آن جلسه جزئیات آزمون مشخص میشود.

خبر ۳۱ فروردین ۹۳ – آخرین وضعیت استخدام و افزایش حقوق معلم ها

وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی گفت: در هفته جاری جلسه‌ای را با معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری برگزار و جزئیات آزمون را مشخص می کنیم.
به گزارش مهر، علی اصغر فانی در حاشیه برگزاری مراسم روز زن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی توضیح داد: هر استخدامی باید به تایید نهایی این معاونت برسد و پس از اینکه هماهنگی‌های لازم انجام شد جزئیات آن را اطلاع رسانی می‌کنیم.
فانی با بیان اینکه منابع اعتباری استخدام مربیان پیش دبستانی تامین می شود، درباره افزایش حقوق معلمان نیز گفت: تصمیم گیری درباره این موضوع نیز در این هفته به نتیجه می رسد تا بتوانیم بخشی از زحمات این معلمان را پاسخ دهیم.

خبر ۳۰ فروردین سال ۹۳ –  بررسی وضعیت برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی در مجلس

جبار کوچکی نژاد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جلسه کمیته آموزش و پرورش مجلس اظهار داشت: در این جلسه مجددا مباحث مربوط به فعالیت های پرورشی و تربیت بدنی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا اعتبار ۲۰میلیارد تومانی که توسط مجلس به فعالیت های تربیتی و پرورشی اختصاص یافته، محقق شود.

وی درخصوص ساماندهی نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: در این جلسه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش حضور داشت که در رابطه با نیروهای مازاد در آموزش و پرورش به صورت کلی صحبت شد و مقرر شد تا مباحث به صورت جزئی تر در جلسه بعد بررسی شود.

کوچکی نژاد افزود: سوال اعضای کمیته آموزش و پرورش مجلس این است که قانونی که به آموزش و پرورش دو سال فرصت داده تا نیروهای خرید خدمات آموزشی و مربیان پیش دبستانی را تعیین تکلیف کند رو به اتمام است و این وزارتخانه برای برگزاری آزمون استخدامی چه برنامه ای دارد؟ که در جلسه روز گذشته عنوان شد بخشنامه این موضوع صادر شده است و قرار شده تا نیازها برآورد شود و سپس برای این گروه آزمون برگزار شود.

به گزارش تسنیم، مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۷مرداد ۹۱مصوب کرد که از تاریخ تصویب این قانون آموزش و پرورش موظف است حداکثر ظرف دو سال تمام مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی خود را که با آموزش وپرورش همکاری داشته اند، از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط مندرج در مواد ۲و ۳قانون تعیین تکلیف استخدامی حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش مصوب ۱۵مهر ۱۳۸۸و اصلاحات بعدی آن، مدرک و رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش در اولویت استخدام قرار دهند

 دانلود نمونه سوالات استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش

برای مشاهده آرشیو اخبار و استخدامهای آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید


3,820 نظر برای «استخدام آموزش و پرورش سال ۹۳ (خبر استخدام مربیان پیش دبستانی)»

 1. مژگان

  با سلام.من لیسانس روانشناسی بالینی دارم ویکساله آموزشیار نهضت سوادآموزی هستم.آیا منم میتونم تو آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنم؟؟؟تو رو خدا شرایط و زمان ثبت نام رو سریع اعلام کنید.متشکرم

  پاسخ دادن 2. بهزاد

  باسلام.من دوسال سابقه ی تدریس دارم.سربازمعلم بودم.ازسال91تا93.پدرم هم فرهنگیه که تا چند ماه دیگه بازنشست میشه.الان چندماهه تو بازار دارم کار میکنم.به این نتیجه رسیدم که میشه 5برابر حتی بیشتر نسبت به معلمی در کار آزاد درآمد داشت ودغدغه ی معلمی هم تو کارآزاد وجود نداره.چون معلمی کاریه که با وجدان آدم سروکارداره.بااینکه به معلمی علاقه دارم دیگه نمیخوام وارد این شغل بشم.به دوستان جویای کار پیشنهاد میکنم سراغ کارهای دیگری هم بروند.چون تجربه ی معلمی داشتم وتجربه ی کار در بازار داشتم نظر گذاشتم.توایران ازتحصیلاتتون ازهردانشگاه توقع کارنداشته باشید

  پاسخ دادن


 3. نادیا

  وااای خدایا شکرررررت چقد ذوق زده شدم. بالاخره دعاهایم جواب داد. لیسانس میکروبیولوژی ام و عاشق تدریس،یعنی آرزومه،صبح تا شب دعا میکنم برا استخدامی تو آموزش و پرورش…

  پاسخ دادن

 4. ريحانه

  سلام من یک ساله فارغ التحصیل رشته اقتصادهستم ودارای رتبه سوم رشته تحصیلی ام دردانشگاه وفرزندفرهنگی میباشم. لطفا درمورد استخدام فرزندان فرهنگی سریع تر اقدام کنید.مگرمقطع دبیرستان (رشته علوم انسانی)دبیر درس اقتصاد لازم نداره؟

  پاسخ دادن

 5. میثم خزایی

  سلام من دوساله بعنوانه سرباز معلم تو اموزش وپرورش استان کرمانشاه هستم ودر تاریخ ۱۳۹۴/۴/۱قردادم با اموزشو پرورش تمام میشه دراین مورد راهنمایی کنید چطور وارد دستگاه اموزش وپرورش میشوم ممنونم

  پاسخ دادن


  • عبدالغفور

   با سلام من لیسانس اموزش ابتدایی دارم و به عنوان نیروی خرید خدمات اپوزشی 6پایه تدریس می کنم و دور از خانواده بدون حقوق و مزایا چون خودم برای دانش اموزان وسایل اموزشی تهیه می کنم و………….ایا امیدی برای استخدام ما هست من خیلی علاقه دارم در تدریس لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ دادن

   • معلم

    من باعلاقه بی حد به معلمی وعشق به تدریس با رتبه سه رقمی دانشگاه ملی معلم شدم حالا هم 24 سال سابقه دارم وهنوزهم عاشق تدریسم اما به شما پیشنهاد میکنم هرگز اشتباه ما را تکرار نکنید. شما اگر علاقه به معلمی دارید اول دنبال یک شغل خوب باشید وبعدازآن خارج از برنامه رسمی آموزش وپرورش معلمی کنید تا دچار فرسایش روحی وروانی نشید. استخدام در مجموعه نحس آموزش وپرورش یعنی متلاشی شدن توانمندی وعلاقه تان

    پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.