اخبار تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۵ (کلیه اخبار)

دیروز ۱۸ نظر

تعیین دستمزد کارگران

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

 در این صفحه اخبار لحظه به لحظه جزییات تعیین دستمزد کارگران اعلام میشود

فهرست اخبار تعیین دستمزد کارگران موجود در این صفحه :


مزد منطقه‌ای با حقوق فعلی کارگران جور در نمی‌آید

دیروز

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: وقتی حقوقی که کارگران می‌گیرند با خط فقر و نرخ تورم فاصله بسیار دارد، نمی‌توانیم دنبال اجرای مزد منطقه‌ای باشیم و این تغییر شیوه مزد با وضع حقوق فعلی کارگران جور در نمی‌آید.


تعیین مزد منطقه‌ای تنها پس از تعیین حداقل مزد ملی

۲ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: یک عضو کارگری شورای عالی کار، می‌گوید تعیین حداقل دستمزد به صورت منطقه‌ای تنها پس از تعیین حداقل مزد ملی صورت مشروع و قانونی خواهد داشت و خارج از این چارچوب هر گونه تعیین مزد فاقد وجاهت قانونی است.


مزد سال آینده کارگران منطقه‌ای می‌شود؟

۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: در حالی که بسیاری از کارشناسان و فعالان کارگری، منطقه‌ای شدن دستمزد را موجب تبعیض و هرج و مرج مزدی و افزایش مهاجرت به کلان شهرها می‌دانند، شورای عالی کار یکی از موضوعات دستور جلسه اخیر خود را به این امر اختصاص داد تا احتمال تعیین مزد سال ۱۳۹۶ کارگران به شکل منطقه‌ای قوت گیرد.


حقوق سال ۹۶ چقدر افزایش می‌یابد؟

۹ روز قبل ۱ نظر

اقتصاد آنلاین: این روزها بحث بر سر تعیین حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار در محافل کارگری گرم شده و طبق روال هر سال، شورای عالی کار نشست‌هایی را با حضور نمایندگان کارگران، دولت و کارفرمایان برگزار می‌کند.


دولت برای تعیین حقوق تورم را در نظر می‌گیرد اما به معیشت توجهی ندارد

۹ روز قبل

خبرگزاری فارس: رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران ایران تأکید کرد: در حالی که در رسانه گفته می شود دستمزده ها به صورت ۳ جانبه تعیین می شود اما حقیقت این است که تعیین دستمزد کارگران تنها یک جانبه بوده است و همه آن را دولت تعیین کرده است.


طرح منطقه ای شدن حداقل دستمزد

۱۱ روز قبل

خبرگزاری مهر: جلسه شورای عالی کار با دستور الحاق ایران به مقاوله نامه ۱۴۴ سازمان جهانی کار و بررسی تعیین حداقل دستمزد به صورت منطقه‌ای با حضور معاونان روابط کار و امور اقتصادی وزیر کار برگزار شد.


تعیین حداقل دستمزد ۹۶ با شیوه‌های علمی

۱۳ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر: معاون وزیر کار با اشاره به اینکه صرفا افزایش حداقل دستمزد راهکار مناسبی برای جبران شکاف دستمزد و قدرت خرید واقعی کارگران نیست افزود: این شکاف باید با یک برنامه ریزی، طی چند سال جبران شود.


لزوم افزایش دستمزد بر اساس عدد ریالی تأثیر تورم بر معیشت کارگران

۱۴ روز قبل

خبرگزاری فارس: نشست کارگروه سه جانبه تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۶ از هفته‌های گذشته آغاز و امسال به گفته نمایندگان کارگری و کارفرمایی قرار شده است کار ریشه‌ای برای نخستین بار انجام و معیار افزایش مزد کارگران سبد معیشت تعریف شود.


حقوق کارگران به هفته دوم نرسیده تمام می‌شود

۱۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: دستمزد سال ۹۶ کارگران را بر مبنای نرخ تورم سال ۹۵ تعیین می‌کنند، در حالی که افزایش قیمت‌ها سه ماهه اول هر سال خود را نشان می‌دهد و حقوق کارگران همان هفته اول تمام می‌شود.


پایه حقوق کارگران باید با خط فقر برابری کند

۱۵ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایسنا: رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: افزایش پایه حقوق و دستمزد کارگران باید با خط فقر برابری کند و واقعیات زندگی کارگران فدای مصلحت اندیشی‌ها نشود.


برگزاری نشست کارشناسی تعیین دستمزد سال ۹۶ کارگران این هفته در وزارت کار

۱۶ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری فارس: نشست بررسی کارشناسی تعیین دستمزد سال ۹۶، برای ۱۳ میلیون کارگر ایرانی این هفته با هدف تعیین هزینه‌های سبد معیشت در وزارت کار برگزار می‌شود.


اطلاعات هزینه خانوار برای تعیین دستمزد کارگران هنوز مشخص نیست

۲۱ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی کارگران گفت: اطلاعات پایه در مورد هزینه خانوار برای تعیین دستمزد کارگران هنوز مشخص نیست.


لزوم تعیین مزد کارگران متناسب با نرخ واقعی تورم

۲۲ روز قبل

خبرگزاری خانه‌ ملت : رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم داشتن نگاه واقع بینانه در افزایش حقوق کارگران، گفت: نرخ تورم واقعی، شرایط اقتصادی جامعه و محل زندگی کارگران در تعیین مزد کارگران باید مورد نظر واقع شود.


پیش‌بینی‌ها از روند مذاکرات مزد ۹۶

۲۳ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رحمت اله پورموسی گفت: وقتی از حالا اعلام می‌کنند که حقوق کارمندان در سال آینده فقط ۱۰ درصد بیشتر می‌شود این مساله قطعا ماده ۴۱ قانون کار و موضوع حقوق و دستمزد کارگران را تحت شعاع قرار خواهد داد.


موافقت گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت برای تعیین مراجع اعلام سبد معیشت

۲۵ روز قبل

خبرگزاری فارس: نایب رئیس انجمن‌های صنفی کارگری کشور از موافقت سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت برای تعیین مراجع اعلام سبد معیشت خبر داد و گفت: در این نشست بیشتر روی موضوعات پژوهشی و علمی تعیین دستمزد سال ۹۶ بحث و تبادل‌نظر شد.


سال آینده حقوق و دستمزد کارگران از تورم پیشی خواهد گرفت

۲۵ روز قبل

خبرگزاری ایرنا : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش حقوق در شورای عالی کار و دولت تصمیم گیری می شود و به تنهایی نمی توانم راجع به آن اظهار نظر کنم اما کارگران بدانند که سال آینده افزایش حقوق و دستمزد از تورم پیشی خواهد گرفت.


آغاز تحقیق و بررسی علمی در خصوص دستمزد کارگران

۲۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک مقام مسئول کارگری با تشریح جزئیات دومین جلسه کارگروه تخصصی مزد از توافق شرکای اجتماعی برای انتخاب مرجع رسمی استخراج هزینه‌های سبد معیشت خانوارهای کارگری خبر داد و گفت: تا برگزاری نشست بعدی، اقدامات پژوهشی و تخصصی در خصوص دستمزد کارگران صورت خواهد گرفت.


بی‌عدالتی در پرداخت دستمزد کارگران برخلاف دستورالعمل وزارت کار

۲۷ روز قبل

خبرگزاری فارس: رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با انتقاد از بی عدالتی در پرداخت‌های کارگران پیمانکاری در برخی شرکت‌های مشمول اصل ۴۴ گفت: باید دستمزد کارگران همتراز با سایر کارگران رسمی شرکت اصلی یکسان بوده و کمتر نباشد.نشست‌های کارگروه تعیین مزد سال ۹۶ سرعت می‌گیرد

۳۰ روز قبل

خبرگزاری فارس : گروه‌های کارگری و کارفرمایی با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال ۹۵ اقدامات کارشناسی خود را برای تعیین مزد سال ۹۶ کارگران آغاز کرده‌اند و در این باره دو محور اصلی میزان هزینه‌های معیشت و تورم میان شرکای اجتماعی محل اختلاف است.


افزایش حقوق کارگران برای سال ۹۶ باید بیش از کارمندان باشد

۳۳ روز قبل

خبرگزاری خانه‌ملت : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر محاسبه افزایش حقوق کارگران برمبنای وضعیت معیشتی آنها، گفت: افزایش حقوق کارگران باید بیش از افزایش حقوق درنظر گرفته شده برای کارمندان باشد.


معیشت ۴۰ میلیون خانوار کارگری به مزد ۹۶ گره خورده است

۴۰ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: یک مقام مسئول کارگری می‌گوید اگر شورای عالی کار بخواهد دستمزد کارگران را با افزایش ۱۲ درصدی و ۱۴ درصدی تعیین کند تشکیل جلسه ندهد بهتر است چون وقتی بسته مزد سال ۹۶ را می‌بندیم باید توجه داشت که برای ۴۰ میلیون خانوار کارگری تصمیم‌ می‌گیریم و این تصمیم زندگی یکسال کارگران را پوشش می‌دهد و سرنوشت معیشت آنها را مشخص می‌کند.


آغاز جلسات کمیته بررسی دستمزد ۹۶ کارگران از هفته آینده

۴۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران کشور با بیان اینکه از هفته آینده کمیته تخصصی دستمزد ۹۶ آغاز به کار می کند گفت:حفظ قدرت خرید کارگران و تأمین معیشت دو محور اصلی کارگران در تعیین دستمزد ۹۶ است.


مزد هرکارگر از مهرماه ۲۰ هزارتومان افزایش یافت

۵۸ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایلنا: مسئول کمیته دستمزد خانه کارگر می‌گوید: تمامی کارفرمایان مشمول قانون کار موظف هستند تا براساس مصوبه اخیر هیات دولت از ابتدای فصل پاییز، بابت افزایش حق مسکن به هر کارگر ماهانه ۲۰ هزار تومان بیشتر پرداخت کنند.


دستمزد کارگران چقدر باشد بهتر است؟

۶۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار از نمایندگان تشکل‌های کارگری خواست تا زمانی که وزیر کار موضع خود را در قبال سه مطالبه مهم حق مسکن مسکوت مانده کارگران، پس نگرفتن اصلاحیه قانون کار و ادغام بیمه درمان تامین اجتماعی روشن نکرده در جلسات دستمزد شرکت نکنند.


آغاز مذاکرات دستمزد ۹۶ کارگران از آذرماه

۶۷ روز قبل

خبرگزاری مهر: رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از دعوت رسمی معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای تشکیل کارگروه ویژه تعیین حداقل دستمزد سال ۹۶ خبرداد.سال سخت شورای عالی کار برای تعیین دستمزد

۹۰ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور می‌گوید: شورای عالی کار امسال برای تعیین حقوق و دستمزد سال سختی پیش رو دارد و قبل از ورود به بحث دستمزد باید تکلیف حق مسکن ۲۰ هزار تومانی کارگران را که دو سال است مسکوت مانده روشن کند.


بی‌اعتنایی دولت نسبت به حق مسکن ۲۰ هزار تومان کارگران

۹۳ روز قبل

خبرگزاری فارس: نماینده کارگران در شورای عالی کار تأکیدکرد مصمم به بازپس‌گیری لایحه اصلاحی قانون کار به دولت بوده است و موضوع حق مسکن ۲۰ هزار تومانی نیز فراموش نشده است.


دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست

۹۳ روز قبل

خبرگزاری فارس: مدیر امور بین‌الملل خانه کارگر مشکل دستمزدها را از مشکلات اساسی نیروی کار عنوان کرد و گفت: متاسفانه هم‌اکنون دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست و باید برای آن فکری اساسی صورت گیرد.


پای مطالبات بخش خصوصی از دولت به حقوق کارگران باز شد

۱۰۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی خراسان‌رضوی گفت: مطالبه صنایع خراسان‌رضوی از شرکت‌‎های دولتی و شبه دولتی سبب شده که نتوانند از عهده پرداخت حقوق کارگران برآیند.


تعیین دستمزدکارگران سلیقه‌ای می‌شود؟

۱۱۱ روز قبل

خبرگزاری مهر: ۷۰ درصد کارگران کشور هر ماه «حداقل دستمزد» را می‌گیرند و به سختی گذران زندگی می‌کنند، با این وجود دولت به دنبال آن است که اجازه یابد حداقل دستمزد کارگران را کمتر از نرخ تورم افزایش دهد.


حقوق کارگران آنقدر نیست که به ذخیره سنوات برسد

۱۱۳ روز قبل

خبرگزاری مهر: نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید با دستمزدهایی که کارگران می‌گیرند بلوکه کردن سنوات آنها به هیچ‌وجه عادلانه نیست.


تهدید دستمزد کارگران در لایحه اصلاح قانون کار

۱۱۳ روز قبل ۱ نظر

تابناک: عضو شواری عالی کار با اعلام مخالفت خود با لایحه اصلاح قانون کار گفت: با تغییراتی که در ماده ۴۱قانون کار ایجاد می‌شود دستمزد تهدید می‌شود و امکان تعیین مزد فارغ التحصیلان پایین‌تر از قانون وجود دارد.


تکلیف کارگران موقت در دریافت سنوات کار چیست؟

۱۱۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: از ابتدای سال ۹۲ کلیه کارکنان دارای قرارداد کار دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد،اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تصفیه حساب کرده باشند یا خیر ،مشمول دریافت پایه سنوات خواهند بود.


سنوات جزو حقوق قانونی کارگران است

۱۱۶ روز قبل

خبرگزاری فارس: قائم مقام کانون عالی کارفرمایی با بیان اینکه در صورت تصویب مجلس برای بلوکه شدن سنوات کارگران تا موعد بازنشستگی و از کارافتادگی قطعاً شورای نگهبان به لحاظ شرعی ایراد خواهد گرفت، گفت: سنوات جزو حقوق قانونی کارگران است.


به جای قانون کار مزد کارگران را اصلاح کنید

۱۱۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: یک فعال کارگری معتقد است که اصلاح قانون کار در مقطع کنونی جایز نیست و قبل از آن باید وضع دستمزد و معیشت کارگران را اصلاح کرد.


میزان حداقل دستمزد کارگران خجالت‌آور است

۱۲۰ روز قبل

خبرگزاری فارس: دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور با اشاره به بی‌توجهی قانون در برخورد با کارفرمایان متخلف گفت: میزان حداقل دستمزد کارگران خجالت‌آور بوده و ماده ۱۰ قانون کار مبنی بر تنظیم قراردادهای کاری به صورت ۴ نسخه‌ای اجرا نمی‌شود.


تغییری در معیشت کارگران ایجاد نشده است

۱۳۱ روز قبل

خبرگزاری فارس : معاون روابط کار وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بعد از گذشت سه دهه تغییر چندانی در معیشت کارگران احساس نمی‌کنیم، گفت: نیروی کار باید حداقل ۵۰ درصد از حقوقش را پس‌انداز کند.


زیان ۳۶۰ هزار تومانی هرکارگر از تعلیق مصوبه افزایش حق مسکن

۱۳۵ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور می گوید خودداری دولت از ابلاغ مصوبه افزایش حق مسکن تاکنون به هرکارگر ایرانی دست‌کم ۳۶۰ هزار تومان خسارت زده است.


دستمزد پایین‌تر از حداقل حقوق قابل قبول نیست

۱۴۰ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از نگاه دولت به ارزان سازی نیروی کار، گفت: مسئولان ذی ربط به هیچ عنوان نمی‌توانند پایین‌تر از قانون حداقل دستمزد به کارگری حقوق و دستمزد پرداخت کنند.


تبعیض مزدی کارفرماهای دولتی کارگران حذف می‌شود

۱۴۱ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: معاون ارتباطات وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، از حذف و کنار رفتن تبعیض مزدی‌کارفرماهای دولتی ویژه کارگران در دولت تدبیر و امید خبر داد.


حق مسکن کارگران را تصویب کنید

۱۴۶ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: عضو شورای عالی کار با بیان اینکه امنیت شغلی و معیشت دغدغه اصلی جامعه کارگری است گفت: تصویب حق مسکن کارگران و بازگشت لایحه قانون کار به دولت موضوعی است که برای جامعه کارگری حائز اهمیت است.


وزارت کار از حقِ مسکن کارگران شانه خالی می‌کند

۱۴۷ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت مدیره شورای اسلامی کار گفت: وزارت کار با اینکه قول مساعد برای افزایش حق مسکن کارگران داده بود اما اکنون از زیر بارِ این مسئولیت شانه خالی می‌کند.


هجوم همه جانبه به حقوق کارگران

۱۵۹ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه با صدور بیانیه‌ای نسبت به اظهارات مدیرکل اشتغال وزارت کار مبنی بر لزوم ارزان‌سازی نیروی کار اعتراض کرده است.


دستمزد کمتر از حداقل قانون کار خیانت به جامعه کارگری است

۱۶۳ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران در واکنش به اظهارات مدیر کل اشتغال وزارت کار در خصوص تعیین مزد بر اساس بهره وری در نشست تخصصی دستمزد در اتاق بازرگانی ایران گفت: دستمزد کمتر از حداقل قانون کار خیانت به جامعه کارگری است.


سیاست‌های سرکوب مزدی، معاش جامعه کارگری را نشانه رفته

۱۶۳ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: به باور یک فعال صنفی کارگری اظهارات اخیر مدیرکل اشتغال وزارت کار در اتاق بازرگانی نشان داد که مجموعه تحت مسئولیت او به عنوان بخشی از دولت با در پیش گرفتن سیاست‌های سرکوب مزدی، معاش جامعه کارگری را نشانه رفته است.


رونمایی از سناریوی کاهش حقوق‌ها

۱۶۳ روز قبل

خبرگزاری مهر: با وجود اینکه حداقل مزد امسال کارگران تنها ۸۱۲ هزارتومان و متوسط دریافتی نهایتا ۱.۳میلیون است،مقامات وزارت کار می‌گویند دولت آماده ارزان فروشی نیروی کار و کاهش دستمزدها برای اشتغال‌زایی است!افت شدید رضایت کارگران از مزد

۱۷۵ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر: مقامات کارگری معتقدند ادامه شکاف و نابرابری دستمزدها با هزینه‌ها و مخارج خانوار باعث ریزش مداوم نیروی کار به زیر خط فقر شده و امروز رضایت شاغلان از حقوق و دستمزد تقریبا صفر درصد است.


لطفا حقوق پایین کارگران را هم اصلاح کنید

۱۸۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس بازار کار از دولت خواست همچنان‌ که اصلاح حقوق‌های نجومی را در دستور کار قرار داده و از تصویب گذرانده است، برای اصلاح دستمزدهای پایین کارگران و بالا بردن آن نیز اقدام کند.


ابلاغ افزایش حق مسکن کارگران؛ به‌زودی

۱۸۴ روز قبل ۳ نظر

خبرگزاری تسنیم: وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: به‌زودی با ابلاغ افزایش حق مسکن، افزایش دریافتی کارگران بر اساس قانون کار را شاهد خواهیم بود.


حق مسکن ۲۰ هزار تومانی کارگران در غوغای فیش‌های نجومی فراموش شد

۱۹۰ روز قبل

خبرگزاری فارس: افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران که ۲ سال پیش وعده آن توسط وزیر کار داده شد، اخیراً با افشای فیش‌های نجومی میلیونی مدیران دولت به فراموشی سپرده شد.


پیش‌بینی حقوق کارگری منطبق بر بخش‌های تورمی

۱۹۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از اهداف مهم و بنیادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صیانت از حقوق کارگران برای کارفرمایان است.


دستمزد فعلی هیچ گونه رغبتی برای کارگران باقی نگذاشته است

۲۱۰ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایلنا: در حال حاضر که بازار کار در وضعیت رکود است و قراردادهای موقت در جامعه رواج دارد، انگیزه از کارگران سلب شده است.


دستمزد کارگران هیچگاه با هزینه‌های زندگی آن‌ها همخوانی ندارد

۲۱۶ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: امروز کارگران نسبت به مصوبات مزدی شورای عالی کار معترض‌‌اند چون اصولا در ایران نهادهای صنفی کارگری برای تشکیل و حتی فعالیت با محدودیت کارفرما و دولت مواجه‌اند.


افزایش حق مسکن کارگران منتفی شد

۲۲۹ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری تسنیم: آخرین آیتم بسته حقوقی ۹۵کارگران افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن در سال جاری بود که هنوز اجرایی نشده ولی اخبار رسیده حاکی از این است که افزایش حق مسکن کارگران به دلیل ترس دولت از تورم انتظاری از دستور خارج شده است.


ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی کارگران به منظور احیای حقوق نیروی کار

۲۳۲ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه ایجاد بانک اطلاعاتی کارگران بهترین گام در جهت زنده احیای حقوق کارگران است گفت:جامعه کارگری بدون شناسنامه است، رسیدگی به حقوق و مزایا مطابق قانون کار و.. در سایه ایجاد بانک اطلاعاتی است.


دستمزد ۷۰۰ هزار تومانی در کنار حقوق چند ۱۰میلیونی توجیه‌پذیر نیست

۲۳۵ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری فارس: نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم گفت: حقوق‌های ۷۰۰ هزار تومانی مردم در کنار حقوق چند ۱۰ میلیونی عده‌ای توجیه‌پذیر نیست.


مزد کارگران قدرت پس‌انداز ندارد

۲۳۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : معاون وزیر کار معتقد است: اگر بخواهیم به سمت یک نظام مزد واقعی برویم که در آن مزد قدرت پس‌انداز پیدا کند باید مساله قیمت تمام شده تولید را حل کنیم.دستمزد ناکافی حوادث کار را افزایش می‌دهد

۲۴۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک مقام مسئول کارگری معتقد است: عدم پرداخت دستمزد مناسب به کارگران موجب بالا رفتن حوادث ناشی از کار و پایین آمدن بهره‌وری در بنگاهها می شود.


تعریف جدید برای تعیین دستمزدی منطقی و عادلانه

۲۴۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور می‌گوید: وقت آن است که برای اصلاح نظام دستمزد چاره‌ای بیاندیشیم چون شکاف بین دستمزد و تورم و توزیع نابرابر درآمدها، وضع معیشت کارگران را سخت کرده است.


دستمزد روزانه ۷۰ هزار تومان شد

۲۴۷ روز قبل

خبرگزاری مهر: بازارکار این روزها میزبان هزاران نیروی روزمزدی است که با رونق مشاغل کشاورزی در بهار و تابستان فعالیت داشته و روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ هزارتومان مزد می‌گیرند؛ با این حال آنها از مزایای جانبی محرومند.


زمان مناسب برای ابلاغ مصوبه حق مسکن چه زمانی است؟

۲۴۷ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره آخرین وضعیت حق مسکن کارگران گفت:کارگران از ما می پرسند طبق گفته‌ی وزیرکار، زمان مناسب برای ابلاغ افزایش حق مسکن چه زمانی است؟دولت چه زمانی حق مسکن را ابلاغ می کند؟


یک میلیون و ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه شدند

۲۴۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : تاکید بر اصلاح نظام تعیین دستمزد، برقراری بیمه بیش از یک میلیون کارگران ساختمانی و اعلام آمادگی کارفرمایان برای کمک به اشتغال پایدار از مهم‌ترین خبرهای هفته جاری بود.


سرانجام افزایش حق مسکن چه شد؟

۲۵۰ روز قبل

خبرگزاری مهر: عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با اعلام اینکه درباره افزایش حق مسکن کارگران با وزیرکار و معاون وی گفتگو و نامه‌نگاری شد، گفت: تاکنون پیگیری‌ها نتیجه‌ای نداشته است.


دستمزد حتی از خط فقر هم عقب است

۲۵۰ روز قبل

یک کارشناس بازار کار گفت: تا زمانی که دولت این عزم را نداشته باشد که خط فقر را تعریف کند، ما چاره‌ای نداریم که به همین نرخ تورم تن دهیم و دستمزد همچنان با این حداقل‌ها تعیین شود.


افزایش دستمزد کارگران بیش از نرخ تورم پیش‌بینی شده است

۲۵۱ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: مشاور امور اقتصادی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه افزایش دستمزد کارگران بیش از نرخ تورم خواهد بود، گفت: عرضه تولیدات نباید تنها به بازارهای داخلی محدود شود بلکه باید در عرصه‌های بین‌المللی مصرف‌کننده وجود داشته باشد.


در پرداخت دستمزد کارگران به روز هستیم

۲۵۳ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: مدیر روابط عمومی سنگ آهن مرکزی بافق از پرداخت مرتب دستمزد کارگران این معدن خبر داد. وی در عین حال اعلام کرد عیدی کارگران اسفند ماه پرداخت شده است.


کارگر۱ چند میلیون کارگر کمتر از ۸۱۲ هزار تومان حقوق می‌گیرند؟

۲۵۴ روز قبل

جام نیوز : دبیر کانون انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه بیش از ۷ میلیون کارگر کمتر از ۸۱۲ هزار تومان حقوق می‌گیرند، گفت: با عدم اجرای تبصره ۲ ماده ۷ قانون کار شاهد رشد اشتغال غیر رسمی همراه با دستمزد اندک و عدم پوشش بیمه‌ای هستیم.


حقوق ۷۰۰ یا ۸۰۰ هزار تومانی کفاف زندگی کارگران را نمی‌دهد

۲۵۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : رییس مرکز پژوهش‌های مجلس سطح پرداختی دستمزد کارگران را پایین دانست و گفت: حقوق ۷۰۰ یا ۸۰۰ هزار تومانی کفاف زندگی کارگران را نمی‌دهد و باید چاره‌ای برای این وضعیت اندیشیده شود.


کارگران هنوز درانتظار افزایش حق مسکن

۲۵۷ روز قبل

خبرگزاری میزان: با اینکه در آخرین جلسه شورای عالی کار سال ۹۴ ربیعی وعده داد تا افزایش حق مسکن در سال۹۵ عملیاتی شود اما تا به امروز که بیش از یک ماه از سال جاری می‌گذرد، خبری از تایید آن به گوش نمی‌رسد.


افزایش دستمزد کارگران باید تابع نرخ تورم و شاخص معیشت باشد

۲۵۸ روز قبل

خبرگزاری صدا و سیما : رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور تصریح کرد : افزایش دستمزد کارگران باید تابع نرخ تورم و شاخص معیشت باشد.


حقوق کارگری پاسخ‌گوی هزینه‌های زندگی این قشر نیست

۲۵۹ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق کارگری پاسخ‌گوی هزینه‌های زندگی این قشر نیست، در همین راستا افزایش سطح معیشت کارگران در دستور اداره کار قزوین قرار دارد.


افزایش حقوق ۱۴درصدی دردی از کارگران دوا نمی کند

۲۶۰ روز قبل

افکار نیوز: در حالی که سبد هزینه خانوارهای کارگری نزدیک به ۳ میلیون تومان است به نظر می رسد افزایش حقوق ۱۴درصدی نمی تواند دردی از کارگران دوا کند.روایت وزیرکار از معیشت کارگران/ حداقل مزد واقعی چقدر است؟

۲۶۰ روز قبل

خبرگزاری مهر : آنگونه که وزیر کار می‌گوید بین تورم و افزایش مزد درچند دهه گذشته ۳۰.۲۲درصد فاصله افتاده که حالا ۲۸.۵ درصد شده؛ بنابراین حداقل مزد فعلی به جای ۸۱۲هزارتومان باید یک میلیون و ۴۳ هزارتومان باشد.


کارگران تا ۱۳میلیون ریال حقوق از پرداخت مالیات معاف هستند

۲۶۱ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: زاهدان – ایرنا – نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از کارگران این شهرستان گفت: براساس قانون بودجه کل کشور کارگرانی که تا ۱۳میلیون ریال حقوق دریافت می کنند از پرداخت مالیات معاف هستند.
محمدسعید اربابی اصلاح قانون مالیات مستقیم واحدهای تولیدی


لزوم پرداخت به موقع حقوق کارگران

۲۶۱ روز قبل

خبرگزاری فارس: امام جمعه خرمشهر گفت: پرداخت حقوق و دستمزد کارگران باید برای مسئولان از نان شب واجب‌تر باشد.
به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، حجت‌الاسلام سید نبی موسوی در نمازجمعه این هفته با بیان تبریک روز معلم اظهار کرد: مداد العلماء نسبت به دماء الشهدا بسیار برتری دارد، و مقصود از عالم فقط حوزه علمیه نیست، بلکه شامل دانشگاه، فرهنگیان و آموزش و پرورش می‌شود.سرنوشت افزایش حق مسکن کارگران

۲۶۴ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر : با اینکه افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران به تصویب رسیده و معاون وزیر کار می‌گوید اجرای آن منتظر تایید هیات وزیران است اما ربیعی می‌گوید هنوز با دولت در این زمینه نامه‌نگاری نشده است.


۸۵ درصد کارگران حداقل مزد را می‌گیرند

۲۶۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رییس هیات مدیره کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی می‌گوید: بیش از ۶۰ درصد کارگران بازنشسته و ۸۵ درصد کارگران کشور حداقل دستمزد را دریافت می کنند.


کارگران سال‌هاست با حداقل دستمزد به اقتصاد مقاومتی عمل کرده‌اند

۲۶۵ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: یک فعال کارگری در استان فارس، گفت: کارگران سال‌هاست با حداقل دستمزد، به اقتصاد مقاومتی عمل کرده‌اند.


عدالت در پرداخت حقوق کارگران ایجاد شود

۲۶۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیر جامعه اسلامی کارگران استان اصفهان با بیان اینکه اختلاف طبقاتی بین کارگر و کارفرما در جامعه دیده می‌شود، گفت: عدالت در پرداخت حقوق کارگران رعایت شود.


وعده مشروط ربیعی برای افزایش مجدد دستمزد کارگران در سال ۹۵

۲۶۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی نرخ رشد اقتصادی امسال را ۵ درصد پیش بینی کرد و با ادعای اینکه در دو سال گذشته ۱.۶ میلیون شغل جدید ایجاد شده است، گفت: اگر به سمت رونق اقتصادی پیش برویم تلاش می کنیم از این ناحیه چند درصد به حقوق ها اضافه کنیم.


حداقل دستمزد ۸۱۲ هزار تومانی مقرر برای کارگران عادلانه نیست

۲۶۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: عضو هیات مدیره کانون کارگری کشور و سخنگوی کانون کارگران ساختمانی استان قم گفت: بی توجهی به وضعیت معیشت کارگران موجب کاهش تولید خواهد شد.جامعه کارگری با حقوق ۸۰۰ هزار تومان، بزرگترین اقتصاددانان هستند!

۲۶۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : دبیر اجرایی خانه کارگر استان فارس گفت: امروز کارگران علی‌رغم آنکه جمعیت قابل توجهی از کشور را تشکیل می‌دهند، اما تریبونی برای بیان خواسته‌ها و مسائل‌شان در اختیار ندارند. کاش رسانه‌ها بیشتر همراه شوند.


احقاق حقوق ۴۰۰ میلیارد تومانی معوقات کارگری در هرمزگان

۲۶۷ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان از احقاق حقوق ۴۰۰ میلیارد تومانی معوقات کارگری در سال ۹۴ خبر داد و گفت: برای سال جدید در این حوزه، واحد مشاوره و سازش جهت همکاری با اتحادیه‌ها وآموزش کارفرمایان و کارگران فعال شده است.


مجلس پیگیر افزایش عادلانه دستمزد و مسکن اجتماعی کارگران

۲۶۸ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس افزایش ۱۰۰ هزار تومانی دستمزد کارگران در سال جاری را غیرعادلانه خواند و تاکید کرد: افزایش دستمزد عادلانه و مسکن اجتماعی کارگران مهم‌ترین دستور کار فراکسیون کارگری مجلس در سال جاری است.افزایش حق مسکن کارگران قطعی شد

۲۷۱ روز قبل

خبرگزاری مهر: اعضای کارگروه ۳ جانبه ملی در نشست خود با افزایش حق مسکن ماهیانه کارگران از ۲۰ به ۴۰ هزار تومان موافقت و مقرر کردند وزیر کار نامه‌ای در این باره به معاون اول رئیس جمهور بنویسد.


افزایش حق مسکن کارگران به ۴۰ هزارتومان امروز تعیین‌تکلیف می‌شود

۲۷۲ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری تسنیم: پیگیری بند ۸ آخرین مصوبه شورای عالی کار سال ۹۴، بحران قیمت تمام شده در تولید، بحران صندوق‌های بازنشستگی، ساماندهی قراردادهای کار ، ساماندهی و توانمندسازی ساختار تشکل ها در جلسه امروز سه جانبه بررسی خواهد شد.


در دولت یازدهم دستمزد از تورم عقب مانده است

۲۷۳ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: یک فعال کارگری بر این باور است که در سه سالی که از عمر دولت یازدهم گذشته ، مزد نه تنها از تورم پیش نیفتاده بلکه تا میزان زیادی از تورم عقب‌ است به گونه‌ای که تاثیر آن بر معاش کارگران محسوس است.


دستمزد ۸۱۲ هزار تومانی نیازهای زندگی کارگران را تامین نمی‌کند

۲۷۳ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایلنا: دبیر اجرایی خانه کارگر خراسان رضوی گفت: دستمزد ۸۱۲ هزار تومانی نیازهای زندگی کارگران را تامین نمی‌کند، حال اگر این رقم ۳ برابر هم افزایش یابد در آن صورت کارگران می‌توانند زندگی معمولی ۴ نفره را پوشش دهند.


افزایش حقوق کارگران با اعمال قانون میسر است، نه چانه‌زنی!

۲۷۳ روز قبل

افکار نیوز: دبیر کانون شورای اسلامی کار خراسان رضوی گفت: افزایش حقوق کارگران با اعمال قانون میسر است نه چانه زنی میان کارگر و کارفرما، کمبود دستمزد موجب افزایش نرخ بیکاری جوانان می‌شود.


قول مساعد وزیر کار برای افزایش حق مسکن کارگران به ۴۰ هزار تومان

۲۷۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیرکل شورای اسلامی کار گفت: وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی قول مساعد برای افزایش حق مسکن کارگران از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان را داده است.


دلایل قطع مزایای رفاهی کارگران

۲۷۴ روز قبل

خبرگزاری مهر: نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: نرسیدن سطح دریافتی نیروی کار به میزان واقعی و عدم احیای ماده ۴۱ قانون کار باعث ادامه روند «سرکوب دستمزدی» و حذف مزایای رفاهی نیروی کار شده است.


ابلاغ مزایای جدید حقوقی کارگران

۲۷۷ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری مهر: ادارات کار استان‌ها جداولی را تهیه و برای اجرا ارائه کرده‌اند که در آن میزان مزایای حداقلی حقوقی امسال مشمولان قانون کار درج شده است.


18 نظر برای «اخبار تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۵ (کلیه اخبار)»


 1. فلانی

  حقوق 812
  حق مسکن20
  بن 110
  خب امسال تابستون یه سفر خارجی میشه رفت و یه خونه نقلی خرید و به مظلومان دنیا کمک کرد و خمس و زکات داد و دو تازن گرفت و3 تا بچه رو بزرگ کرد.بقیه شم پس انداز

  پاسخ دادن


 2. نصرتی

  سلام خداییش این انصافه به یه کارگر که شب و روز داره واسه این کشور زحمت میکشه آخرش 712بدن یه بیسواد هم که بخواد حساب کنه میفهمه حداقل چیز هم بخوای بخری این مبلغ کفاف نمیده خواهشا از مسولین میخوام فقط واسه یه روز خودشون به جای یه کارگر ببینن ببین میشه آخه آخه یکم بفکر باشین خونواده ها دارن از هم میپاشن این چه وضعشه

  پاسخ دادن

 3. آرمین

  سلام علیکم
  فقط خدا به فکر بنده هاشه
  این چه کشوریه بعد میرن به فلسطین و لبنان و …. کمک میکنه خو مردم کشور خودت از بدبختی اب خوردن ندارن با 712 تومن پول یه روز نمیشه همش قسط این کارگر چ گناهی داره مگه اون کارمندا فقط با نشستن پشت میز ماهی خدا تومن میگیرن این کارگر بدبخت با12 ساعت کار 712 تومن خدا وکیلی این است جمهوری اسلامی این است قانون واقعا متاسفم واسه اون مفت خورا فقط جیب خودشونو پر میکنن حیف واقعا حیف

  پاسخ دادن


 4. علی رزمجو

  بایادخداوباعرض سلام .واقعا712که امسال حداقل حقوق این قشر بدبخت ها بودایاکفاف هزینه خورد وخوراک یه خانواده اونم کارگری رامیکندمعلومه که نه.وبه ان خاطر است که امار طلاق سال به سال افزایش میابد وعلاوه بران سن ازدواج میرود بالا وجوانان امروزی هیچ تمایل به تشکیل خانواده وازدواج ندارند.ایاواقعا عدالت است که یک کارمند باهفت ساعت کاردرروزحقوقی ماهانه1100000تومان دریافت کندولی این قشر بدبخت ها ان هم با12 ساعت کاردرروزحقوقی 712000تومانی.اعوذبالله.

  پاسخ دادن


 5. محمد

  با سلام و عرض ادب
  با توجه به صحبت های دوستان عزیز نظر بنده هم همین است . وقتی مرکز آمار ایران خط فقر را سه میلیون و دویست هزار تومان اعلام میکنه لطفا این خبر رو به گوش مسئولین عزیز برسونید که کارگران با این حقوق کجای خط فقر قرار می گیرند ؟ لطفا قشر پرتلاش و زحمت کش کارگران را دریابید که کارگران شرمنده خانوادشون نشن . با تشکر

  پاسخ دادن

 6. مهدي

  از اقای طیب نیا و اقای ربیعی سوال کنید ایا خودشان با حقوق 712 هزار تومان در ماه میتوانند زندگی خود را اداره کنند یا خیر انهایی که از بیت المال مردم روزی میخورند ایا از شکم گرسنه خانواده کارگری خبر دارند
  خانوادهای اهنا ایا با حقوق کارگری میتوانند روزگار را بگذرانند حق خانواده کارگران این سرزمین بر گردن شماست و باید در پیشگاه خداوند جوابگوی این قشر زحمت کش باشید

  پاسخ دادن

 7. وحید

  سلام چرا این مسولین متوجه نیستند بابا کارمند اگه حقوقش کمتر افزایش پیدا کرده فیش حقوقش را ببینید بغیر از حقوق چندتا مورد توفیش حقوقش هست مثل حق جذب که اندازه پایه حقوق ما کارگراهاست مسولین بابا خودتون را به کوچه علی چپ نزنید

  پاسخ دادن

 8. ابراهیم پارسافر

  سلام اگه میخواهین حقوقا رو زیاد کنین اول یک چیزی توی هیئت دولت برای کارفرما در نظر بگیرید بعنوان حمایت از کارفرما بعد از کارفرما بخواهید که حقوق کارگراشو به وقت و به اندازه ای که بتونه زندگی محقرشو بگردونه بهش بدن. مثلا هزینه انرژی کارخانجات رو نصف کنن بشرط گرفتن نیروهای جدید یا حق بیمه سهم کارفرما رو ببخشن یا تسهیلات با سود کم به کارفرما بدن تا اونا هم بتونن چرخ خودشونو بگردونن بشرطی که از نیروهای جوان و آموزش دیده استفاده کنن. بخدا کارفرما هم آدمه اونم دلش میخاد به کارگراش برسه اما گاهی وقتا پولی که واسه کارفرما میمونه از حقوق کارگرش هم کمتره

  پاسخ دادن

 9. اسداله آهنگران

  با سلام شما بهتر است بجای واژه کارگران از کلمه حیوانات یا جانوران نمی دانم خودتان یک کلمه اختیار کنید چون اگر کارگران را انسان حساب می کردند دستمزد یک خانواده کارگری ۷۱۲ هزار تومان نبود من یک کارگر حد اقل بگیر هستم و یک گاو شیری هم دارم خرج گاو من با گوساله اش بالای ۸۰۰هزار تومان در ماه است خجالت نمی کشید حقوق ما بیچاره هار را روی ۶۰۰یا۷۰۰هزار تومان می بندید وتعین می کنید شرمتان باد عقب افتاده های بی لیاقت که مصدر کار هستید ننگتان باد اگر توهین نمی کنم بخاطر اینست که دید گاهم منتشر شود

  پاسخ دادن

 10. هاشم

  تورم بالاست با این حقوق باید اجاره منزل داد قسط وام داد خرج ومخارج زندگی هم هست اگر خدا نکرده مریض شدی با این ویزیت دکتر ها و گرانی دارو باید کل حقوق هم بدی به دکترها و داروخانه ها لطفا فکر چاره ای باشید برا ما کارگرها

  پاسخ دادن

 11. کارجو

  سلام خسته نباشید
  تو قانون کار حداقل ها برای کارگره قبول،چرا بعضی کارخانه دارها به خودشون اجازه میدن از این حداقل ها سواستفاده کنن مثال میری برای استخدام میگن حقوق وزارت کار 700تومن بیمه نداریم سنوات نداریم حق اولاد نداریم عیدی نداریم فقط حقوق چون حداقله وزارت کاریه .از عید 94 من دارم این کارخونه هارو می گردم دیگه خسته شدم کمک کنید
  با سپاس

  پاسخ دادن

 12. کورش

  سلام..درخصوص دستمزدهاخواهشمند است مدیران ارشد اداره کاربیشترحمایت کنند .با این همه گرانی و تعداد اعضای خانواده کفاف نیست. لطفا رسیدگی بشه.

  پاسخ دادندیدگاه خود را بیان کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.