اخبار تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۶ (کلیه اخبار)

۳ روز قبل ۲۸ نظر

تعیین دستمزد کارگران

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

 در این صفحه اخبار لحظه به لحظه جزییات تعیین دستمزد کارگران اعلام میشود

فهرست اخبار تعیین دستمزد کارگران موجود در این صفحه :


۱ بهمن ۹۶

بهبود وضع معیشت کارگران با افزایش پلکانی حقوق

رییس اتحادیه کارگران قراردادی معتقد است اگر قدرت معیشت کارگران و کارمندان بهبود نیابد تولید داخل با رکود مواجه می‌شود. وی با بیان اینکه بین مزد واقعی کارگران با خط فقر و تورم اختلاف بسیاری وجود دارد ابراز امیدواری کرد افزایش پلکانی حقوق کارگران این فاصله را به حداقل برساند.

ادامه مطلب ...
۱ بهمن ۹۶

یک فرمول جدید برای محاسبه حداقل حقوق کارگران

ایسنا: یک مقام مسئول کارگری پیشنهاد اصلاح دستمزد کارگران را مطرح کرد و از دولت خواست در یک برنامه چهار ساله هر سال مزد کارگران را پنج تا ۱۰ درصد بیش از نرخ تورم افزایش دهد.

ادامه مطلب ...
۳۰ دی ۹۶

دستمزد کارگران باید واقعی شود

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ضمن تاکید بر واقعی شدن دستمزد کارگران می‌گوید: شورای عالی کار باید به گزارش‌های کمیته دستمزد از وضع معیشت کارگران اهمیت بدهد و حداقل‌های زندگی خانوارهای کارگری را در تعیین مزد لحاظ کند.

ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۹۶

جزئیات دستمزدکارگران مشاغل کشاورزی

بر اساس نتایج یک گزارش رسمی کمترین دستمزد در بین مشاغل بخش کشاورزی به کشاورزان میوه چین با دستمزد ماهیانه یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۶۸۴ تومان اختصاص دارد.

ادامه مطلب ...
۲۳ دی ۹۶

میزان عیدی ۹۷ کارگران مشخص شد

حداقل عیدی کارگران ۱میلیون و ۸۵۰هزار تومان و حداکثر عیدی ۲میلیون و ۷۸۰ هزار تومان برای سال۹۷است.

ادامه مطلب ...
۲۳ دی ۹۶

پیشنهاد افزایش پلکانی حقوق و دستمزد کارگران

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با تاکید بر لزوم متعادل سازی دستمزها گفت: مزد کارگران کم است و باید به شکل پلکانی افزایش یابد. او معتقد است اگر افزایش قیمت حامل‌های انرژی صرف طرح‌های عمرانی شود می‌توان به ایجاد اشتغال امیدوار بود.

ادامه مطلب ...
۱۷ دی ۹۶

سبد هزینه کارگران فراتر از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می گوید کارگران محاسبه نرخ تورم سبد مصرفی خود و تعیین رقم دستمزد بر اساس آن را خواستارند و توقع مزد بیشتر را ندارند.

ادامه مطلب ...
۱۸ آذر ۹۶

پرداخت حقوق معوق کارگران پروژه ساخت درمانگاه تامین اجتماعی راور

خبرگزاری مهر: نماینده مردم کرمان و راور از پرداخت حقوق معوق کارگران پروژه ساخت درمانگاه تامین اجتماعی راور خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۴ آبان ۹۶

جزئیات آخرین نشست‌‌های تعیین دستمزد سال ۹۷ کارگران

خبرگزاری فارس : یک فعال کارگری با اشاره به جزئیات آخرین نشست‌های کارگروه تعیین دستمزد سال ۹۷ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی، گفت: واقعیت‌های فعلی زندگی کارگران نشان می‌دهد که با حداقل‌های تأمین معیشت فاصله بسیاری وجود دارد.

ادامه مطلب ...
۱۷ آبان ۹۶

ضرورت توجه به سبد معیشت در تعیین دستمزد کارگران

خبرگزاری ایسنا : دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از شورای عالی کار خواست تا در تعیین دستمزد کارگران واقع‌نگر باشد و سبد معیشت و حداقل‌های زندگی کارگران را در نظر بگیرد.

ادامه مطلب ...
۲۴ مهر ۹۶

توجه به افزایش حقوق کارگران معادن توسط شورای عالی کار

خبرگزاری ایرنا: معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:حقوق کارگران معادن ذغال سنگ حدود ۱۵ میلیون ریال است که با توجه به سختی کار و مخارج زندگی نمی تواند جوابگوی نیازهای آنها باشد و به طور قطع شورای عالی کار باید برای افزایش این حقوق تصمیم بگیرد.

ادامه مطلب ...
۱۷ مهر ۹۶

تعیین حقوق و دستمزد سال ۹۷ کارگران از فردا کلید می‌خورد

خبرگزاری مهر : نخستین جلسات کمیته دستمزد و کمیته روابط کار به منظور بررسی کارشناسی حداقل حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۷ کارگران و همچنین موضوعات مربوط به روابط کار، فردا، سه شنبه به طور مجزا برگزار می‌شوند.

ادامه مطلب ...
۱۷ مهر ۹۶

اولین جلسه «کمیته دستمزد» فردا برگزار می‌شود

خبرگزاری ایلنا : اولیا علی‌بیگی معتقد است قانون در ارتباط با تعیین مزد کارگران صراحت لازم دارد در نتیجه هر نوع پیش‌بینیِ مزدی فاقد وجاهت قانونی است.

ادامه مطلب ...
۱۶ مهر ۹۶

چرا بند ۲ ماده ۴۱ ملاک تعیین مزد کارگران است؟

خبرگزاری ایسنا : دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: دستمزد کارگران تنها در شورای عالی کار و بر اساس ماده ۴۱ قانون کار تصویب خواهد شد. او معتقد است اگر معیشت کارگران معیاری برای تعیین دستمزد نبود نباید قانونگذار بند ۲ ماده ۴۱ قانون کار را لحاظ می‌کرد.

ادامه مطلب ...
۳ مهر ۹۶

میزان دستمزد کارگران مشاغل منتخب کشاورزی

خبرگزاری مهر: متوسط دستمزد روزانه کارگران هفت شغل بخش کشاورزی نشان می‌دهد، بیشترین دستمزد برای کارگران مرد، حدود ۹۰ هزار و ۸۰۰ تومان و کمترین دستمزد نیز حدود ۲۷ هزار تومان است.

ادامه مطلب ...
۲۹ مرداد ۹۶

انتظار افزایش دستمزد کارگران خباز

خبرگزاری ایلنا: مسئول نهاد صنفی کارگران خباز استان تهران:نهاد صنفی کارگران خباز استان تهران خواستار اجرای توافقنامه انجام بازرسی‌های بیمه‌ای از خبازی‌های استان تهران است. به اعتقاد مسئول این نهاد صنفی؛ عدم اجرای این توافقنامه که حالا به صورت «سه‌جانبه» تنظیم شده کارگران را متضرر می‌سازد.

ادامه مطلب ...
۱۸ مرداد ۹۶

سطح دستمزد کارگران از نرخ تورم پیشی می گیرد

باشگاه خبرنگاران جوان : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: علاوه بر اینکه وزیر کارگران و کارفرمایان هستم، وزیر بیکاران هم هستم.

ادامه مطلب ...
۲۸ اسفند ۹۵

جدول کامل حقوق و مزایا در سال ۹۶

خبرآنلاین: پس از مصوبه اخیر شورای عالی کار و تعیین حداقل دستمزد ۹۳۰ هزار تومانی مشمولان قانون کار در سال …

ادامه مطلب ...
۲۶ اسفند ۹۵

چگونه دستمزد کارگران یک میلیون و ۳۱۷هزار تومان شد؟

خبر آنلاین : ۱۵ ساعت جلسه نفس‌گیر دستمزد ۹۶ کارگران، در نهایت به افزایش ۱۴.۵ درصدی حداقل حقوق آنها ختم شد؛ رقمی که به باور فعالان کارگری، در مقایسه با سنوات گذشته بهتر بوده است.

ادامه مطلب ...
۲۵ اسفند ۹۵

جزئیات عیدی و حق اولاد کارگران در سال ۹۶

تابناک: با تصویب حداقل مزد سال ۱۳۹۶ کارگران توسط شورای عالی کار مبلغ عیدی و پاداش پایان سال و رقم حق اولاد کارگران نیز مشخص شد.

ادامه مطلب ...
۲۵ اسفند ۹۵

میزان دستمزد کارگران در سال ۹۶ تعیین شد

خبرگزاری فارس: حداقل دستمزد کارگران برای سال ۹۶ با افزایش ۱۴.۵ درصدی به رقم ۹۳۰ هزار تومان رسید اما برای سایر سطوح افزایش ۱۲ درصدی به اضافه روزانه ۶۷۶۸ ریال مورد تصویب شورایعالی کار قرار گرفت.

ادامه مطلب ...
۲۴ اسفند ۹۵

مذاکرات مزدی در طی سال انجام شود

بازار کار : دبیر خانه کارگر قزوین می‌گوید از آنجا که تورم معمولا واقعی اعلام نمی‌شود؛ پس نمی‌تواند تنها معیار ترمیم و افزایش مزد باشد.

ادامه مطلب ...
۲۴ اسفند ۹۵

نشست ویژه مزد باحضور۳وزیر کابینه

خبرگزاری مهر: سومین نشست شورای عالی کار با دستور کار بررسی حداقل دستمزد ۹۶ در حالی عصر امروز با حضور سه وزیر کابینه برگزار می‌شود که احتمال توافق بر سر حداقل دستمزد در این جلسه قوت گرفته است.

ادامه مطلب ...
۲۳ اسفند ۹۵

دستمزد کارگران در کش و قوس چانه زنی شورای عالی کار

خبرگزاری ایرنا: روزهای پایانی سال همواره روزهای بیم و امید برای کارگران است.کارگرانی که تولید می کنند، می آفرینند و مهمترین نقش را در تولید ثروت ملی دارند اما سهم آنها از ثروت ملی همیشه محل مناقشه و حرف و حدیث است.

ادامه مطلب ...
۲۳ اسفند ۹۵

افزایش ۱۰ درصدی حقوق ۹۶ مشکلی از کارگران حل نمی‌کند

خبرگزاری فارس : دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان تهران گفت: رئیس دولت وعده رنگین شدن سفره کارگران را داد اما در عمل نه تنها سفره کارگران رنگین نشد بلکه کوچک‌تر شده است.

ادامه مطلب ...
۲۳ اسفند ۹۵

۴۰ درصد حقوق واقعی به کارگران پرداخت می‌شود

خبرگزاری خانه ملت : نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از پرداخت ۴۰ درصد حقوق کارگران توسط دولت، گفت: پرداخت طلب کارگران از سال های گذشته در تعیین ترخ دستمزد کارگران ضروری است.

ادامه مطلب ...
۲۳ اسفند ۹۵

تعیین مزد۹۶ در جلسه سه‌شنبه

خبرگزاری تسنیم: عضو شورای عالی کار با اعلام اینکه جلسه عصر امروز شورا برای تعیین دستمزد سال ۹۶ کارگران بدون نتیجه پایان یافت، به اختلاف دستمزد پیشنهادی کارگران و کارفرمایان اشاره کرد و گفت: کارفرمایان برافزایش مزد بر اساس نرخ تورم و کارگران بر سبد معیشت تاکید دارند.

ادامه مطلب ...
۲۲ اسفند ۹۵

رقم دستمزد سال ۹۶ از زبان وزیر کار

خبرآنلاین: علی ربیعی درباره نرخ احتمالی دستمزد در سال آینده اظهار داشت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در حال حاضر رقم دستمزدی است که کارگران دریافت می‌کنند.

ادامه مطلب ...
۲۲ اسفند ۹۵

در ضرورت افزایش بیش از تورم حداقل حقوق

خبرگزاری ایسنا : به نظر می‌رسد که برخی افراد فقط شعار حمایت از کارگران را می‌دهند در حالی که همیشه قدرت آن را داشتند که مانع از تضییع حقوق کارگران در دولت پیش شوند.

ادامه مطلب ...
۲۲ اسفند ۹۵

افزایش حقوق و دستمزد باید عادلانه باشد

باشگاه خبرنگاران جوان : از ارومیه؛رئیس اتاق بازرگانی ارومیه در جشنواره امتنان کارگران و واحدهای نمونه آذربایجان غربی در حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعى با انتقاد از سهم ۸ درصدی سخت و زیان آور در بیمه تامین اجتماعی این میزان را برای کارفرمایان کمرشکن دانست و گفت: با این تصور که هر صدای ناهنجاری در پروسه تولید شامل قانون سخت و زیان آور می شود پس صدای بوق ماشین و هر فریادی در خیابان هم باید شامل این مورد بشود.

ادامه مطلب ...
۲۱ اسفند ۹۵

افزایش ۱۲ تا ۱۴ درصدی دستمزد سال ۹۶ کارگران

خبرگزاری فارس: سناریوی ویژه‌ای با توجه به پیش‌بینی تورم ۱۲ درصدی صندوق بین‌المللی پول برای دستمزد سال آینده کارگران در نظر گرفته شده است که طبق بررسی‌ها، تصمیم شورای عالی کار برای افزایش دستمزد نیز رقمی در همین حدود خواهد بود.

ادامه مطلب ...
۲۱ اسفند ۹۵

بسته پیشنهادی مزد۹۶روی میزشورای عالی کار

خبرگزاری مهر : شورای عالی کار فردا(یکشنبه) دومین جلسه خود را برای تعیین دستمزد ۹۶ با حضور شرکای اجتماعی تشکیل می دهد؛ حال همه کارگران منتظرند ببینند که چه سرنوشتی در سال آینده پیش روی آنها قرار می گیرد.

ادامه مطلب ...
۱۸ اسفند ۹۵

دستمزد ۹۶ کارگران هفته آینده مشخص می‌شود

خبرگزاری فارس: نشست ویژه تعیین دستمزد سال ۹۶ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی هفته آینده با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در وزارت کار برگزار می‌شود.

ادامه مطلب ...
۱۶ اسفند ۹۵

سبد هزینه کارگران سند تعیین دستمزد سالهای آینده

خبرگزاری ایسنا: نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در جلسه شورای عالی کار سبد هزینه خانوارهای کارگری به عنوان یک سند معتبر پذیرفته و مقرر شد تا کارفرمایان حداکثر افزایش دستمزد کارگران برای سال آینده را اعلام کنند.

ادامه مطلب ...
۱۵ اسفند ۹۵

بررسی هزینه ۲.۴۸ میلیون تومانی کارگران در جلسه امروز شواری عالی کار

خبرگزاری تسنیم: در حالی تعیین دستمزد ۹۶ امروز وارد مرحله جدی شده است که قرار است سبد هزینه ۲میلیون و ۴۸۰ هزار تومانی با حضور شرکای اجتماعی در شورای عالی کار مورد بررسی قرار گیرد.

ادامه مطلب ...
۱۴ اسفند ۹۵

تعیین دستمزد۹۶وارد فازجدید شد

خبرگزاری مهر: بعد از توافق سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت بر سر حداقل هزینه معیشت کارگران، با آغاز جلسات شورای عالی کار تعیین حداقل دستمزد۹۶ از روز یکشنبه وارد فاز جدیدی می‌شود.

ادامه مطلب ...
۱۴ اسفند ۹۵

امیدواری کارگران به افزایش دستمزدها در سال ۹۶

خبرگزاری ایسنا: مهمترین اخبار هفته جاری به نهایی شدن رقم سبد هزینه خانوارهای کارگری، وجود ۳۰۰۰ دکتر بیکار در پایتخت و تمدید فرصت ثبت نام کارگران ساختمانی تا پایان اسفند اختصاص داشت.

ادامه مطلب ...
۱۱ اسفند ۹۵

چانه‌زنی برسر افزایش ۱۵درصدی مزد کارگران

همشهری : از جلسه اخیر ستاد دستمزد، که نمایندگان گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت در آن حضور داشتند، خبر می‌رسد که رقم۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری با توافق همه گروه‌ها به تصویب رسیده و مقرر شده است تا در جلسه آینده شورای‌عالی کار، مبنای تعیین دستمزد سال ۹۶ قرار گیرد. آنگونه که علی خدایی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار درباره جزئیات این جلسه به همشهری خبر می‌دهد؛ رقم سبد معیشت کارگران نهایی شده و همه طرف‌ها بر رقم ۲میلیون و ۵۰۰ هزار تومان توافق کرده‌اند.

ادامه مطلب ...
۱۱ اسفند ۹۵

دولت به واقعی شدن مزد کارگران کمک کند

خبرگزاری ایسنا: عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار می‌گوید: نهایی شدن رقم هزینه معیشت کارگران توافق اولیه است و اگر دولت برای تحقق این رقم کمک نکند و به میدان نیاید، کارگران سال آینده همه دستمزد واقعی خود را نمی‌گیرند.

ادامه مطلب ...
۱۰ اسفند ۹۵

سقف معافیت مالیاتی کارگران ۲ میلیون تومان شد

خبرگزاری فارس: سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس شورای اسلامی از یکسان شدن سقف معافیت مالیاتی کارمندان و کارگران به ۲ میلیون تومان خبر داد و گفت: تا پنج برابر سقف معافیت ۱۰ درصد و مازاد بر آن ۲۰ درصد مالیات کسر خواهد شد.

ادامه مطلب ...
۱۰ اسفند ۹۵

توافق کارگروه تعیین دستمزد بر روی سبد ۲.۵ میلیون تومانی معیشت

خبرگزاری فارس: کارگروه تخصصی تعیین دستمزد سال ۹۶ کارگران دقایقی قبل بر روی سبد ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معیشت خانوار کارگری به توافق رسیدند.

ادامه مطلب ...
۹ اسفند ۹۵

پیشنهاد دو میلیون تومانی حداقل مزد کارگران در سال ۹۶

خبرگزاری ایسنا : دستمزددر حالی که نمایندگان کارگران در شورای عالی کار بر ارتقای سطح معیشت کارگران و کاهش هزینه‌های زندگی خانوار تاکید دارند، نمایندگان کارفرمایان می‌گویند که دولت خود را از حل موضوع دستمزد کارگران کنار کشیده و پاسخگوی نیاز کارگران و کارفرمایان نیست.

ادامه مطلب ...
۸ اسفند ۹۵

هزینه سبد معیشت کارگری فردا نهایی می‌شود

خبرگزاری مهر: حداقل هزینه سبد معیشت کارگران فردا، دوشنبه در کارگروه تخصصی مزد با توافق نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت تعیین می‌شود.

ادامه مطلب ...
۸ اسفند ۹۵

معافیت مالیاتی کارگران ۱.۵ میلیون، کارمندان ۲ میلیون تومان

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: تعیین دو سقف معافیت مالیاتی دوگانه برای کارگران بخش خصوصی و دولتی تبعیض آشکار نمایندگان در مجلس است.

ادامه مطلب ...
۸ اسفند ۹۵

اختلاف سقف معافیت مالیات حقوق کارگران و کارمندان

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اختلاف سقف معافیت مالیاتی دستمزد کارگران دولتی و خصوصی تبعیض است.

ادامه مطلب ...
۷ اسفند ۹۵

استفاده از شاخص جدید در تعیین دستمزد سال ۹۷

خبرگزاری تسنیم: مدیر کل دفتر اقتصادی و حسابهای ملی مرکز آمار گفت: در سال آینده از یک معیار جدید به نام شاخص حقوق و دستمزد در تعیین مزد سالیانه استفاده می‌شود.

ادامه مطلب ...
۴ اسفند ۹۵

اقلام سبد معیشت کارگران نهایی شد

تابناک: به گزارش مهر فرامرز توفیقی با اشاره به جزئیات جلسه عصر دیروز کارگروه تخصصی مزد ۹۶ که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت برگزار شد گفت: در این جلسه سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت در کلیات مولفه‌های تاثیر گذار بر سبد معیشت خانوار به توافق رسیدند و تعداد و نوع اقلام سبد معیشت نیز در این جلسه با توافق سه گروه نهایی شد.

ادامه مطلب ...
۳ اسفند ۹۵

بررسی مقدماتی مزد ۹۶ امروز در اولین جلسه شورای عالی کار

خبرگزاری تسنیم: نایب‌رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی کار با دستور کار دستمزد ۹۶ گفت: جبران فاصله حداقل دستمزد تا هزینه‌های زندگی امروز یکی از مهمترین خواسته‌های تشکل‌های کارگری محسوب می‌شود.

ادامه مطلب ...
۳ اسفند ۹۵

اقلام سبد معیشت کارگران نهایی شد/هزینه سبد هفته آینده مشخص می‌شود

خبرگزاری مهر : عضو ستاد مزد۹۶، از توافق گروه‌های کارگری،کارفرمایی ودولت بر سر اقلام موجود در سبد معیشت کارگران خبردادو گفت:هفته آینده هزینه این سبد نیز با توافق طرفین مشخص می‌شود تا مبنای مزد۹۶ قرار گیرد.

ادامه مطلب ...
۳ اسفند ۹۵

دستمزد سال ۹۶ کارگران واقعی می‌شود یا باید دلخوش بود؟

خبرگزاری ایسنا: کارشناسان بازار کار تاکید دارند که شیوه تعیین مزد در کشور ما برخلاف سایر کشورها سنتی و دستوری است که از این جهت باید مورد بازنگری و بازبینی قرار بگیرد؛ از سوی دیگر رعایت حداقل‌های زندگی برای تعیین مزدی عادلانه و شایسته ضروری است چرا که دستمزد باید با واقعیتهای روز جامعه همخوانی داشته باشد و از ماده ۴۱ قانون کار که صراحتا به دو ملاک تورم و سبد معیشت خانوار کارگری در محاسبه دستمزد اشاره دارد، تبعیت کند.

ادامه مطلب ...
۱ اسفند ۹۵

حقوق کارگران باید ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شود

خبرگزاری خانه ملت: نایب رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس معتقد است حقوق و دستمزد کارگران باید به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد.

ادامه مطلب ...
۳۰ بهمن ۹۵

نادیده گرفتن هزینه خانوار در تعیین دستمزد کارگران

خبرگزاری ایلنا: عضو فراکسیون کارگری مجلس گفت: امیدوارم حقوق و دستمزد بیش از ۲میلیون تومانی برای کارگران در نظر گرفته شود.

ادامه مطلب ...
۳۰ بهمن ۹۵

دستمزد کارگران باید به بیش از دو میلیون تومان برسد

خبرگزاری خانه ملت: نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با انتقاد از اینکه حقوق پرداختی به کارگران پایین تر از رقم اعلامی برای خط فقر است، گفت: حقوق و دستمزد کارگران باید به بیش از ۲ میلیون تومان برسد.

ادامه مطلب ...
۲۸ بهمن ۹۵

تذکر نمایندگان مجلس به رئیس جمهور درخصوص تعیین نرخ دستمزد کارگران

خبرگزاری ایلنا: نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به رئیس جمهور، خواستار ابلاغ تعیین نرخ دستمزد کارگران بر اساس محاسبات اعلامی بانک مرکزی و مرکز آمار به اعضای شورای عالی کار شدند.

ادامه مطلب ...
۲۶ بهمن ۹۵

کارگران خواهان دستمزد منصفانه

خبرگزاری ایسنا : رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: عدم حضور نمایندگان کارگری در جلسات دستمزد شورای عالی کار از شرکت کردن آنها بدتر است و نباید کاری کنیم که طرف مقابل توپ را به زمین گروه کارگری بیندازد.

ادامه مطلب ...
۲۵ بهمن ۹۵

دستمزد ۹۶ عادلانه باشد/افزایش معقولانه مزد خواسته همه کارگران

خبرگزاری ایلنا: یک فعال صنفی کارگری می‌گوید هم اکنون بسیاری از کارگران بدون دریافت یارانه توان تامین مایحتاج اولیه زندگی خود را ندارند از این رو انتظار دارند که دستمزد سال ۹۶ به گونه‌ای تعیین شود که آنها قادر باشند حداقل‌ های زندگی خود را تامین کنند.

ادامه مطلب ...
۲۴ بهمن ۹۵

بزنگاه عقب‌ماندگی دستمزد از تورم

خبرگزاری مهر: همزمان با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، در طول ۵ سال گذشته فاصله افزایش حداقل دستمزد سالانه نسبت به تورم عمیق تر شد و حتی این شکاف در سال ۹۳ به ۱۴.۷ درصد رسید.

ادامه مطلب ...
۲۰ بهمن ۹۵

پیش بینی کارشناس کار: افزایش۱۳ تا ۱۵درصد حداقل دستمزد کارگران

خبرگزاری ایرنا: یک کارشناس حوزه کار براساس شواهد موجود پیش بینی کرد حداقل دستمزد کارگران برای سال ۱۳۹۶بین ۱۳ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.

ادامه مطلب ...
۲۰ بهمن ۹۵

حداقل حقوق ۱.۲ میلیون تومان در تلفیق مطرح نشده است

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ با اشاره به اینکه در کمیسیون تلفیق تنها سقف معافیت مالیاتی به تصویب رسیده است گفت:حقوق کارمندان از سوی شورای حقوق و دستمزد و مزد کارگران در شورای عالی کار تعیین می شود. تعیین مزد بر عهده مجلس نیست.

ادامه مطلب ...
۲۰ بهمن ۹۵

حداقل حقوق سال آینده: ۱.۲ میلیون تومان

خبرگزاری تسنیم : رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حداقل حقوق امسال ۸۶۰ هزار تومان است گفت: میزان حداقل حقوق برای سال آینده یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

ادامه مطلب ...
۱۹ بهمن ۹۵

زمان نهایی شدن رقم دستمزد کارگران

خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر کار از نهایی شدن رقم دستمزد در هفته پایانی اسفندماه خبر داد و گفت: وقتی می‌توانیم از بهبود وضع معیشت نیروی کار ابراز رضایت کنیم که حداقل بتواند نیمی از حقوقش را پس انداز کند.

ادامه مطلب ...
۱۸ بهمن ۹۵

امروز ؛ تشکیل چهارمین جلسه مزد ۹۶

خبرگزاری مهر : یک مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل چهارمین جلسه ستاد تخصصی مزد ۹۶ در روز دوشنبه (۱۸ بهمن) در محل این وزارتخانه خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱۷ بهمن ۹۵

اتحاد تشکل‌های کارگری درباره تعیین دستمزد و قانون کار

خبرگزاری فارس: یک فعال کارگری معتقد است که سه تشکل عالی کارگران پیرامون تعیین دستمزد، کار شایسته و قانون کار اتفاق نظر و اتحاد دارند و برای دستیابی به این اهداف تلاش‌های جدی انجام پذیرفته است.

ادامه مطلب ...
۱۳ بهمن ۹۵

بسته شدن پرونده مزد ۹۶ در نیمه دوم اسفند

خبرگزاری مهر : معاون وزیر کار با اشاره به برقراری جلسات ستاد مزد ۹۶ از هفته آینده گفت: حداقل هزینه سبد معیشت کارگران با مشارکت انستیتو تغذیه تعیین می گردد و در حداقل مزد سال آینده کارگران لحاظ خواهد شد.

ادامه مطلب ...
۱۳ بهمن ۹۵

نشست کمیته دستمزد کارگران باز هم برگزار نشد

خبرگزاری فارس: در حالی که نشست‌‌های کمیته تعیین دستمزد کارگران باید هر ۱۵ روز یک بار برگزار شد اما این هفته‌ نیز وزارت کار اقدام به دعوت از تشکل‌ها برای برگزاری این نشست نکرد.

ادامه مطلب ...
۱۱ بهمن ۹۵

فرصت‌سوزی وزارت کار در تعیین دستمزد سال ۹۶ کارگران

خبرگزاری فارس : وزارت کار که مسئول برگزاری نشست‌های تعیین دستمزد بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی است، در هفته‌های گذشته با تعویق کارگروه‌های تخصصی فرصت موجود برای تعیین عادلانه آن را می‌سوزاند.

ادامه مطلب ...
۱۱ بهمن ۹۵

دعوت گزینشی از تشکل‌ها برای نشست‌های تعیین دستمزد

خبرگزاری فارس: مشاور عالی مجمع نمایندگان کارگری با انتقاد از عدم برگزاری نشست‌های تعیین دستمزد، وزارت کار در دو هفته گذشته گفت:‌ این نشست‌ها بازهم با اعمال نظر موقتی دولت مهندسی شده است.

ادامه مطلب ...
۹ بهمن ۹۵

حقوق کارگران جوابگوی معیشت آنان نیست

خبرگزاری مهر: ییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور گفت:حقوق کارگران جوابگوی معیشت و زندگی آنان نیست.

ادامه مطلب ...
۹ بهمن ۹۵

افزایش حقوق کارگران در سال ۹۶ بین ۹ تا ۱۱ درصد

جام جم آنلاین: سخنگوی حزب اسلامی کار با نگاهی به سنوات گذشته پیرامون افزایش حقوق و مزایای جامعه کارگری، موضوع تعیین دستمزد را بحثی پیچیده خواند و گفت: از منظر قانونی هیچ سالی حقوق کارگران بر اساس قانون پرداخت نشده است.

ادامه مطلب ...
۳ بهمن ۹۵

افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش در سال آینده

خبرگزاری فارس: رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش از افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان در سال ۹۶ و به صورت پلکانی خبر داد و گفت: پیشنهاد به حداقل رساندن اختلاف حقوقی شاغلان و بازنشستگان آموزش و پرورش در برنامه ششم به دولت داده شده است.

ادامه مطلب ...
۲۶ دی ۹۵

مزد منطقه‌ای با حقوق فعلی کارگران جور در نمی‌آید

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: وقتی حقوقی که کارگران می‌گیرند با خط فقر و نرخ تورم فاصله بسیار دارد، نمی‌توانیم دنبال اجرای مزد منطقه‌ای باشیم و این تغییر شیوه مزد با وضع حقوق فعلی کارگران جور در نمی‌آید.

ادامه مطلب ...
۲۵ دی ۹۵

تعیین مزد منطقه‌ای تنها پس از تعیین حداقل مزد ملی

خبرگزاری ایلنا: یک عضو کارگری شورای عالی کار، می‌گوید تعیین حداقل دستمزد به صورت منطقه‌ای تنها پس از تعیین حداقل مزد ملی صورت مشروع و قانونی خواهد داشت و خارج از این چارچوب هر گونه تعیین مزد فاقد وجاهت قانونی است.

ادامه مطلب ...
۱۹ دی ۹۵

مزد سال آینده کارگران منطقه‌ای می‌شود؟

خبرگزاری ایسنا: در حالی که بسیاری از کارشناسان و فعالان کارگری، منطقه‌ای شدن دستمزد را موجب تبعیض و هرج و مرج مزدی و افزایش مهاجرت به کلان شهرها می‌دانند، شورای عالی کار یکی از موضوعات دستور جلسه اخیر خود را به این امر اختصاص داد تا احتمال تعیین مزد سال ۱۳۹۶ کارگران به شکل منطقه‌ای قوت گیرد.

ادامه مطلب ...
۱۸ دی ۹۵

حقوق سال ۹۶ چقدر افزایش می‌یابد؟

اقتصاد آنلاین: این روزها بحث بر سر تعیین حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار در محافل کارگری گرم شده و طبق روال هر سال، شورای عالی کار نشست‌هایی را با حضور نمایندگان کارگران، دولت و کارفرمایان برگزار می‌کند.

ادامه مطلب ...
۱۸ دی ۹۵

دولت برای تعیین حقوق تورم را در نظر می‌گیرد اما به معیشت توجهی ندارد

خبرگزاری فارس: رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران ایران تأکید کرد: در حالی که در رسانه گفته می شود دستمزده ها به صورت ۳ جانبه تعیین می شود اما حقیقت این است که تعیین دستمزد کارگران تنها یک جانبه بوده است و همه آن را دولت تعیین کرده است.

ادامه مطلب ...
۱۶ دی ۹۵

طرح منطقه ای شدن حداقل دستمزد

خبرگزاری مهر: جلسه شورای عالی کار با دستور الحاق ایران به مقاوله نامه ۱۴۴ سازمان جهانی کار و بررسی تعیین حداقل دستمزد به صورت منطقه‌ای با حضور معاونان روابط کار و امور اقتصادی وزیر کار برگزار شد.

ادامه مطلب ...
۱۴ دی ۹۵

تعیین حداقل دستمزد ۹۶ با شیوه‌های علمی

خبرگزاری مهر: معاون وزیر کار با اشاره به اینکه صرفا افزایش حداقل دستمزد راهکار مناسبی برای جبران شکاف دستمزد و قدرت خرید واقعی کارگران نیست افزود: این شکاف باید با یک برنامه ریزی، طی چند سال جبران شود.

ادامه مطلب ...
۱۳ دی ۹۵

لزوم افزایش دستمزد بر اساس عدد ریالی تأثیر تورم بر معیشت کارگران

خبرگزاری فارس: نشست کارگروه سه جانبه تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۶ از هفته‌های گذشته آغاز و امسال به گفته نمایندگان کارگری و کارفرمایی قرار شده است کار ریشه‌ای برای نخستین بار انجام و معیار افزایش مزد کارگران سبد معیشت تعریف شود.

ادامه مطلب ...
۱۳ دی ۹۵

حقوق کارگران به هفته دوم نرسیده تمام می‌شود

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: دستمزد سال ۹۶ کارگران را بر مبنای نرخ تورم سال ۹۵ تعیین می‌کنند، در حالی که افزایش قیمت‌ها سه ماهه اول هر سال خود را نشان می‌دهد و حقوق کارگران همان هفته اول تمام می‌شود.

ادامه مطلب ...
۱۲ دی ۹۵

پایه حقوق کارگران باید با خط فقر برابری کند

خبرگزاری ایسنا: رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: افزایش پایه حقوق و دستمزد کارگران باید با خط فقر برابری کند و واقعیات زندگی کارگران فدای مصلحت اندیشی‌ها نشود.

ادامه مطلب ...
۱۱ دی ۹۵

برگزاری نشست کارشناسی تعیین دستمزد سال ۹۶ کارگران این هفته در وزارت کار

خبرگزاری فارس: نشست بررسی کارشناسی تعیین دستمزد سال ۹۶، برای ۱۳ میلیون کارگر ایرانی این هفته با هدف تعیین هزینه‌های سبد معیشت در وزارت کار برگزار می‌شود.

ادامه مطلب ...
۶ دی ۹۵

اطلاعات هزینه خانوار برای تعیین دستمزد کارگران هنوز مشخص نیست

خبرگزاری تسنیم: دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی کارگران گفت: اطلاعات پایه در مورد هزینه خانوار برای تعیین دستمزد کارگران هنوز مشخص نیست.

ادامه مطلب ...
۵ دی ۹۵

لزوم تعیین مزد کارگران متناسب با نرخ واقعی تورم

خبرگزاری خانه‌ ملت : رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم داشتن نگاه واقع بینانه در افزایش حقوق کارگران، گفت: نرخ تورم واقعی، شرایط اقتصادی جامعه و محل زندگی کارگران در تعیین مزد کارگران باید مورد نظر واقع شود.

ادامه مطلب ...
۴ دی ۹۵

پیش‌بینی‌ها از روند مذاکرات مزد ۹۶

خبرگزاری ایسنا: رحمت اله پورموسی گفت: وقتی از حالا اعلام می‌کنند که حقوق کارمندان در سال آینده فقط ۱۰ درصد بیشتر می‌شود این مساله قطعا ماده ۴۱ قانون کار و موضوع حقوق و دستمزد کارگران را تحت شعاع قرار خواهد داد.

ادامه مطلب ...
۲ دی ۹۵

موافقت گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت برای تعیین مراجع اعلام سبد معیشت

خبرگزاری فارس: نایب رئیس انجمن‌های صنفی کارگری کشور از موافقت سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت برای تعیین مراجع اعلام سبد معیشت خبر داد و گفت: در این نشست بیشتر روی موضوعات پژوهشی و علمی تعیین دستمزد سال ۹۶ بحث و تبادل‌نظر شد.

ادامه مطلب ...
۲ دی ۹۵

سال آینده حقوق و دستمزد کارگران از تورم پیشی خواهد گرفت

خبرگزاری ایرنا : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش حقوق در شورای عالی کار و دولت تصمیم گیری می شود و به تنهایی نمی توانم راجع به آن اظهار نظر کنم اما کارگران بدانند که سال آینده افزایش حقوق و دستمزد از تورم پیشی خواهد گرفت.

ادامه مطلب ...
۳۰ آذر ۹۵

آغاز تحقیق و بررسی علمی در خصوص دستمزد کارگران

خبرگزاری ایسنا : یک مقام مسئول کارگری با تشریح جزئیات دومین جلسه کارگروه تخصصی مزد از توافق شرکای اجتماعی برای انتخاب مرجع رسمی استخراج هزینه‌های سبد معیشت خانوارهای کارگری خبر داد و گفت: تا برگزاری نشست بعدی، اقدامات پژوهشی و تخصصی در خصوص دستمزد کارگران صورت خواهد گرفت.

ادامه مطلب ...
۳۰ آذر ۹۵

بی‌عدالتی در پرداخت دستمزد کارگران برخلاف دستورالعمل وزارت کار

خبرگزاری فارس: رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با انتقاد از بی عدالتی در پرداخت‌های کارگران پیمانکاری در برخی شرکت‌های مشمول اصل ۴۴ گفت: باید دستمزد کارگران همتراز با سایر کارگران رسمی شرکت اصلی یکسان بوده و کمتر نباشد.

ادامه مطلب ...
۲۹ آذر ۹۵

دومین نشست کارگروه تعیین دستمزد کارگران امروز برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس : کارگروه تخصصی تعیین مزد سال ۱۳۹۶ امروز با حضور شرکای اجتماعی در محل وزارت کار برگزار می‌شود.

ادامه مطلب ...
۲۷ آذر ۹۵

نشست‌های کارگروه تعیین مزد سال ۹۶ سرعت می‌گیرد

خبرگزاری فارس : گروه‌های کارگری و کارفرمایی با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال ۹۵ اقدامات کارشناسی خود را برای تعیین مزد سال ۹۶ کارگران آغاز کرده‌اند و در این باره دو محور اصلی میزان هزینه‌های معیشت و تورم میان شرکای اجتماعی محل اختلاف است.

ادامه مطلب ...
۲۴ آذر ۹۵

افزایش حقوق کارگران برای سال ۹۶ باید بیش از کارمندان باشد

خبرگزاری خانه‌ملت : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر محاسبه افزایش حقوق کارگران برمبنای وضعیت معیشتی آنها، گفت: افزایش حقوق کارگران باید بیش از افزایش حقوق درنظر گرفته شده برای کارمندان باشد.

ادامه مطلب ...
۱۷ آذر ۹۵

معیشت ۴۰ میلیون خانوار کارگری به مزد ۹۶ گره خورده است

خبرگزاری ایسنا: یک مقام مسئول کارگری می‌گوید اگر شورای عالی کار بخواهد دستمزد کارگران را با افزایش ۱۲ درصدی و ۱۴ درصدی تعیین کند تشکیل جلسه ندهد بهتر است چون وقتی بسته مزد سال ۹۶ را می‌بندیم باید توجه داشت که برای ۴۰ میلیون خانوار کارگری تصمیم‌ می‌گیریم و این تصمیم زندگی یکسال کارگران را پوشش می‌دهد و سرنوشت معیشت آنها را مشخص می‌کند.

ادامه مطلب ...
۱۳ آذر ۹۵

آغاز جلسات کمیته بررسی دستمزد ۹۶ کارگران از هفته آینده

خبرگزاری تسنیم: رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران کشور با بیان اینکه از هفته آینده کمیته تخصصی دستمزد ۹۶ آغاز به کار می کند گفت:حفظ قدرت خرید کارگران و تأمین معیشت دو محور اصلی کارگران در تعیین دستمزد ۹۶ است.

ادامه مطلب ...
۲۹ آبان ۹۵

مزد هرکارگر از مهرماه ۲۰ هزارتومان افزایش یافت

خبرگزاری ایلنا: مسئول کمیته دستمزد خانه کارگر می‌گوید: تمامی کارفرمایان مشمول قانون کار موظف هستند تا براساس مصوبه اخیر هیات دولت از ابتدای فصل پاییز، بابت افزایش حق مسکن به هر کارگر ماهانه ۲۰ هزار تومان بیشتر پرداخت کنند.

ادامه مطلب ...
۲۳ آبان ۹۵

دستمزد کارگران چقدر باشد بهتر است؟

خبرگزاری ایسنا : عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار از نمایندگان تشکل‌های کارگری خواست تا زمانی که وزیر کار موضع خود را در قبال سه مطالبه مهم حق مسکن مسکوت مانده کارگران، پس نگرفتن اصلاحیه قانون کار و ادغام بیمه درمان تامین اجتماعی روشن نکرده در جلسات دستمزد شرکت نکنند.

ادامه مطلب ...
۲۰ آبان ۹۵

آغاز مذاکرات دستمزد ۹۶ کارگران از آذرماه

خبرگزاری مهر: رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از دعوت رسمی معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای تشکیل کارگروه ویژه تعیین حداقل دستمزد سال ۹۶ خبرداد.

ادامه مطلب ...
۱ آبان ۹۵

سقوط دستمزد کارگران به یک‌سوم

خبرگزاری ایلنا: سهیلا جلودارزاده در همایش سراسری دبیران اجرایی خانه‌های کارگر ایران گفت: اگر لایحه معیوب قانون کار به تصویب …

ادامه مطلب ...
۲۷ مهر ۹۵

سال سخت شورای عالی کار برای تعیین دستمزد

خبرگزاری ایسنا: رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور می‌گوید: شورای عالی کار امسال برای تعیین حقوق و دستمزد سال سختی پیش رو دارد و قبل از ورود به بحث دستمزد باید تکلیف حق مسکن ۲۰ هزار تومانی کارگران را که دو سال است مسکوت مانده روشن کند.

ادامه مطلب ...
۲۴ مهر ۹۵

بی‌اعتنایی دولت نسبت به حق مسکن ۲۰ هزار تومان کارگران

خبرگزاری فارس: نماینده کارگران در شورای عالی کار تأکیدکرد مصمم به بازپس‌گیری لایحه اصلاحی قانون کار به دولت بوده است و موضوع حق مسکن ۲۰ هزار تومانی نیز فراموش نشده است.

ادامه مطلب ...
۲۴ مهر ۹۵

دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست

خبرگزاری فارس: مدیر امور بین‌الملل خانه کارگر مشکل دستمزدها را از مشکلات اساسی نیروی کار عنوان کرد و گفت: متاسفانه هم‌اکنون دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست و باید برای آن فکری اساسی صورت گیرد.

ادامه مطلب ...

28 نظر برای «اخبار تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۶ (کلیه اخبار)»


 1. سعید

  یکی به دادمون برسه .بقران با حقوق ماهی 8 میلیون هم نمیشه زندگی کرد.چه برسه به حقوق ماهی 1 میلیون یا 2 میلیون. یک فکری بکنین.این نفت چی میشه.این پولها چی میشن .بچهامون ارزو خوردن کباب دارن .العان 3 ماه که گوشت نخوردیم.از بس پا مرغ خوردیم .مردیم

  پاسخ
 2. مهدی زاهدیان

  دولت باید از آگهی دهندهها هم حمایت کنه. مالیات کم بگیره و یا مواد اولیه ارزون به کارخونه ها برسونه وخیلی راههای دیگه. کارگرهای بیچاره هم حق دارن حقوق بیشتری بخوان گرونیه والله این حقوق کفاف زندگی مارو نمی کنه.

  پاسخ
 3. سعید

  نمیدونیم به نوع قراردادمون گریه کنیم،یا پایین بودن دستمزد

  آخه این وضعشه،والا به پیر به پیغمبر دیگه نمیتونیم خرج خانواده رو بدیم،هروقت عم اعتراض میکنی،میگن برو خداتو شکر کن

  پاسخ

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.