اخبار تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۵ (کلیه اخبار)

۱۳۰ روز قبل ۲۸ نظر

تعیین دستمزد کارگران

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

 در این صفحه اخبار لحظه به لحظه جزییات تعیین دستمزد کارگران اعلام میشود

فهرست اخبار تعیین دستمزد کارگران موجود در این صفحه :چگونه دستمزد کارگران یک میلیون و ۳۱۷هزار تومان شد؟

۱۳۲ روز قبل ۳ نظر

خبر آنلاین : ۱۵ ساعت جلسه نفس‌گیر دستمزد ۹۶ کارگران، در نهایت به افزایش ۱۴.۵ درصدی حداقل حقوق آنها ختم شد؛ رقمی که به باور فعالان کارگری، در مقایسه با سنوات گذشته بهتر بوده است.میزان دستمزد کارگران در سال ۹۶ تعیین شد

۱۳۳ روز قبل ۶۷ نظر

خبرگزاری فارس: حداقل دستمزد کارگران برای سال ۹۶ با افزایش ۱۴.۵ درصدی به رقم ۹۳۰ هزار تومان رسید اما برای سایر سطوح افزایش ۱۲ درصدی به اضافه روزانه ۶۷۶۸ ریال مورد تصویب شورایعالی کار قرار گرفت.نشست ویژه مزد باحضور۳وزیر کابینه

۱۳۴ روز قبل ۱۱ نظر

خبرگزاری مهر: سومین نشست شورای عالی کار با دستور کار بررسی حداقل دستمزد ۹۶ در حالی عصر امروز با حضور سه وزیر کابینه برگزار می‌شود که احتمال توافق بر سر حداقل دستمزد در این جلسه قوت گرفته است.


دستمزد کارگران در کش و قوس چانه زنی شورای عالی کار

۱۳۵ روز قبل

خبرگزاری ایرنا: روزهای پایانی سال همواره روزهای بیم و امید برای کارگران است.کارگرانی که تولید می کنند، می آفرینند و مهمترین نقش را در تولید ثروت ملی دارند اما سهم آنها از ثروت ملی همیشه محل مناقشه و حرف و حدیث است.


افزایش ۱۰ درصدی حقوق ۹۶ مشکلی از کارگران حل نمی‌کند

۱۳۵ روز قبل

خبرگزاری فارس : دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران استان تهران گفت: رئیس دولت وعده رنگین شدن سفره کارگران را داد اما در عمل نه تنها سفره کارگران رنگین نشد بلکه کوچک‌تر شده است.


۴۰ درصد حقوق واقعی به کارگران پرداخت می‌شود

۱۳۵ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت : نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از پرداخت ۴۰ درصد حقوق کارگران توسط دولت، گفت: پرداخت طلب کارگران از سال های گذشته در تعیین ترخ دستمزد کارگران ضروری است.


تعیین مزد۹۶ در جلسه سه‌شنبه

۱۳۵ روز قبل ۱۲ نظر

خبرگزاری تسنیم: عضو شورای عالی کار با اعلام اینکه جلسه عصر امروز شورا برای تعیین دستمزد سال ۹۶ کارگران بدون نتیجه پایان یافت، به اختلاف دستمزد پیشنهادی کارگران و کارفرمایان اشاره کرد و گفت: کارفرمایان برافزایش مزد بر اساس نرخ تورم و کارگران بر سبد معیشت تاکید دارند.


رقم دستمزد سال ۹۶ از زبان وزیر کار

۱۳۶ روز قبل ۴ نظر

خبرآنلاین: علی ربیعی درباره نرخ احتمالی دستمزد در سال آینده اظهار داشت: یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در حال حاضر رقم دستمزدی است که کارگران دریافت می‌کنند.


در ضرورت افزایش بیش از تورم حداقل حقوق

۱۳۶ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : به نظر می‌رسد که برخی افراد فقط شعار حمایت از کارگران را می‌دهند در حالی که همیشه قدرت آن را داشتند که مانع از تضییع حقوق کارگران در دولت پیش شوند.


افزایش حقوق و دستمزد باید عادلانه باشد

۱۳۶ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : از ارومیه؛رئیس اتاق بازرگانی ارومیه در جشنواره امتنان کارگران و واحدهای نمونه آذربایجان غربی در حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعى با انتقاد از سهم ۸ درصدی سخت و زیان آور در بیمه تامین اجتماعی این میزان را برای کارفرمایان کمرشکن دانست و گفت: با این تصور که هر صدای ناهنجاری در پروسه تولید شامل قانون سخت و زیان آور می شود پس صدای بوق ماشین و هر فریادی در خیابان هم باید شامل این مورد بشود.


افزایش ۱۲ تا ۱۴ درصدی دستمزد سال ۹۶ کارگران

۱۳۷ روز قبل ۱۱ نظر

خبرگزاری فارس: سناریوی ویژه‌ای با توجه به پیش‌بینی تورم ۱۲ درصدی صندوق بین‌المللی پول برای دستمزد سال آینده کارگران در نظر گرفته شده است که طبق بررسی‌ها، تصمیم شورای عالی کار برای افزایش دستمزد نیز رقمی در همین حدود خواهد بود.


بسته پیشنهادی مزد۹۶روی میزشورای عالی کار

۱۳۷ روز قبل ۳ نظر

خبرگزاری مهر : شورای عالی کار فردا(یکشنبه) دومین جلسه خود را برای تعیین دستمزد ۹۶ با حضور شرکای اجتماعی تشکیل می دهد؛ حال همه کارگران منتظرند ببینند که چه سرنوشتی در سال آینده پیش روی آنها قرار می گیرد.


دستمزد ۹۶ کارگران هفته آینده مشخص می‌شود

۱۴۰ روز قبل ۴ نظر

خبرگزاری فارس: نشست ویژه تعیین دستمزد سال ۹۶ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی هفته آینده با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در وزارت کار برگزار می‌شود.


سبد هزینه کارگران سند تعیین دستمزد سالهای آینده

۱۴۲ روز قبل ۱۰ نظر

خبرگزاری ایسنا: نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در جلسه شورای عالی کار سبد هزینه خانوارهای کارگری به عنوان یک سند معتبر پذیرفته و مقرر شد تا کارفرمایان حداکثر افزایش دستمزد کارگران برای سال آینده را اعلام کنند.


بررسی هزینه ۲.۴۸ میلیون تومانی کارگران در جلسه امروز شواری عالی کار

۱۴۳ روز قبل ۱۵ نظر

خبرگزاری تسنیم: در حالی تعیین دستمزد ۹۶ امروز وارد مرحله جدی شده است که قرار است سبد هزینه ۲میلیون و ۴۸۰ هزار تومانی با حضور شرکای اجتماعی در شورای عالی کار مورد بررسی قرار گیرد.


تعیین دستمزد۹۶وارد فازجدید شد

۱۴۴ روز قبل

خبرگزاری مهر: بعد از توافق سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت بر سر حداقل هزینه معیشت کارگران، با آغاز جلسات شورای عالی کار تعیین حداقل دستمزد۹۶ از روز یکشنبه وارد فاز جدیدی می‌شود.


امیدواری کارگران به افزایش دستمزدها در سال ۹۶

۱۴۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: مهمترین اخبار هفته جاری به نهایی شدن رقم سبد هزینه خانوارهای کارگری، وجود ۳۰۰۰ دکتر بیکار در پایتخت و تمدید فرصت ثبت نام کارگران ساختمانی تا پایان اسفند اختصاص داشت.


چانه‌زنی برسر افزایش ۱۵درصدی مزد کارگران

۱۴۷ روز قبل ۱۱ نظر

همشهری : از جلسه اخیر ستاد دستمزد، که نمایندگان گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت در آن حضور داشتند، خبر می‌رسد که رقم۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هزینه سبد معیشت خانوارهای کارگری با توافق همه گروه‌ها به تصویب رسیده و مقرر شده است تا در جلسه آینده شورای‌عالی کار، مبنای تعیین دستمزد سال ۹۶ قرار گیرد. آنگونه که علی خدایی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار درباره جزئیات این جلسه به همشهری خبر می‌دهد؛ رقم سبد معیشت کارگران نهایی شده و همه طرف‌ها بر رقم ۲میلیون و ۵۰۰ هزار تومان توافق کرده‌اند.


دولت به واقعی شدن مزد کارگران کمک کند

۱۴۷ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار می‌گوید: نهایی شدن رقم هزینه معیشت کارگران توافق اولیه است و اگر دولت برای تحقق این رقم کمک نکند و به میدان نیاید، کارگران سال آینده همه دستمزد واقعی خود را نمی‌گیرند.


سقف معافیت مالیاتی کارگران ۲ میلیون تومان شد

۱۴۸ روز قبل

خبرگزاری فارس: سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس شورای اسلامی از یکسان شدن سقف معافیت مالیاتی کارمندان و کارگران به ۲ میلیون تومان خبر داد و گفت: تا پنج برابر سقف معافیت ۱۰ درصد و مازاد بر آن ۲۰ درصد مالیات کسر خواهد شد.


توافق کارگروه تعیین دستمزد بر روی سبد ۲.۵ میلیون تومانی معیشت

۱۴۸ روز قبل ۳ نظر

خبرگزاری فارس: کارگروه تخصصی تعیین دستمزد سال ۹۶ کارگران دقایقی قبل بر روی سبد ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معیشت خانوار کارگری به توافق رسیدند.


پیشنهاد دو میلیون تومانی حداقل مزد کارگران در سال ۹۶

۱۴۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : دستمزددر حالی که نمایندگان کارگران در شورای عالی کار بر ارتقای سطح معیشت کارگران و کاهش هزینه‌های زندگی خانوار تاکید دارند، نمایندگان کارفرمایان می‌گویند که دولت خود را از حل موضوع دستمزد کارگران کنار کشیده و پاسخگوی نیاز کارگران و کارفرمایان نیست.معافیت مالیاتی کارگران ۱.۵ میلیون، کارمندان ۲ میلیون تومان

۱۵۰ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: تعیین دو سقف معافیت مالیاتی دوگانه برای کارگران بخش خصوصی و دولتی تبعیض آشکار نمایندگان در مجلس است.استفاده از شاخص جدید در تعیین دستمزد سال ۹۷

۱۵۱ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: مدیر کل دفتر اقتصادی و حسابهای ملی مرکز آمار گفت: در سال آینده از یک معیار جدید به نام شاخص حقوق و دستمزد در تعیین مزد سالیانه استفاده می‌شود.


اقلام سبد معیشت کارگران نهایی شد

۱۵۴ روز قبل

تابناک: به گزارش مهر فرامرز توفیقی با اشاره به جزئیات جلسه عصر دیروز کارگروه تخصصی مزد ۹۶ که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت برگزار شد گفت: در این جلسه سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت در کلیات مولفه‌های تاثیر گذار بر سبد معیشت خانوار به توافق رسیدند و تعداد و نوع اقلام سبد معیشت نیز در این جلسه با توافق سه گروه نهایی شد.


بررسی مقدماتی مزد ۹۶ امروز در اولین جلسه شورای عالی کار

۱۵۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: نایب‌رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی کار با دستور کار دستمزد ۹۶ گفت: جبران فاصله حداقل دستمزد تا هزینه‌های زندگی امروز یکی از مهمترین خواسته‌های تشکل‌های کارگری محسوب می‌شود.


اقلام سبد معیشت کارگران نهایی شد/هزینه سبد هفته آینده مشخص می‌شود

۱۵۵ روز قبل

خبرگزاری مهر : عضو ستاد مزد۹۶، از توافق گروه‌های کارگری،کارفرمایی ودولت بر سر اقلام موجود در سبد معیشت کارگران خبردادو گفت:هفته آینده هزینه این سبد نیز با توافق طرفین مشخص می‌شود تا مبنای مزد۹۶ قرار گیرد.


دستمزد سال ۹۶ کارگران واقعی می‌شود یا باید دلخوش بود؟

۱۵۵ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایسنا: کارشناسان بازار کار تاکید دارند که شیوه تعیین مزد در کشور ما برخلاف سایر کشورها سنتی و دستوری است که از این جهت باید مورد بازنگری و بازبینی قرار بگیرد؛ از سوی دیگر رعایت حداقل‌های زندگی برای تعیین مزدی عادلانه و شایسته ضروری است چرا که دستمزد باید با واقعیتهای روز جامعه همخوانی داشته باشد و از ماده ۴۱ قانون کار که صراحتا به دو ملاک تورم و سبد معیشت خانوار کارگری در محاسبه دستمزد اشاره دارد، تبعیت کند.


حقوق کارگران باید ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شود

۱۵۷ روز قبل ۱۳ نظر

خبرگزاری خانه ملت: نایب رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس معتقد است حقوق و دستمزد کارگران باید به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد.دستمزد کارگران باید به بیش از دو میلیون تومان برسد

۱۵۸ روز قبل ۳ نظر

خبرگزاری خانه ملت: نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با انتقاد از اینکه حقوق پرداختی به کارگران پایین تر از رقم اعلامی برای خط فقر است، گفت: حقوق و دستمزد کارگران باید به بیش از ۲ میلیون تومان برسد.


تذکر نمایندگان مجلس به رئیس جمهور درخصوص تعیین نرخ دستمزد کارگران

۱۶۰ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایلنا: نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به رئیس جمهور، خواستار ابلاغ تعیین نرخ دستمزد کارگران بر اساس محاسبات اعلامی بانک مرکزی و مرکز آمار به اعضای شورای عالی کار شدند.


کارگران خواهان دستمزد منصفانه

۱۶۲ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: عدم حضور نمایندگان کارگری در جلسات دستمزد شورای عالی کار از شرکت کردن آنها بدتر است و نباید کاری کنیم که طرف مقابل توپ را به زمین گروه کارگری بیندازد.


دستمزد ۹۶ عادلانه باشد/افزایش معقولانه مزد خواسته همه کارگران

۱۶۳ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: یک فعال صنفی کارگری می‌گوید هم اکنون بسیاری از کارگران بدون دریافت یارانه توان تامین مایحتاج اولیه زندگی خود را ندارند از این رو انتظار دارند که دستمزد سال ۹۶ به گونه‌ای تعیین شود که آنها قادر باشند حداقل‌ های زندگی خود را تامین کنند.


بزنگاه عقب‌ماندگی دستمزد از تورم

۱۶۴ روز قبل

خبرگزاری مهر: همزمان با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، در طول ۵ سال گذشته فاصله افزایش حداقل دستمزد سالانه نسبت به تورم عمیق تر شد و حتی این شکاف در سال ۹۳ به ۱۴.۷ درصد رسید.


پیش بینی کارشناس کار: افزایش۱۳ تا ۱۵درصد حداقل دستمزد کارگران

۱۶۸ روز قبل ۵ نظر

خبرگزاری ایرنا: یک کارشناس حوزه کار براساس شواهد موجود پیش بینی کرد حداقل دستمزد کارگران برای سال ۱۳۹۶بین ۱۳ تا ۱۵ درصد افزایش یابد.


حداقل حقوق ۱.۲ میلیون تومان در تلفیق مطرح نشده است

۱۶۸ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ با اشاره به اینکه در کمیسیون تلفیق تنها سقف معافیت مالیاتی به تصویب رسیده است گفت:حقوق کارمندان از سوی شورای حقوق و دستمزد و مزد کارگران در شورای عالی کار تعیین می شود. تعیین مزد بر عهده مجلس نیست.


حداقل حقوق سال آینده: ۱.۲ میلیون تومان

۱۶۸ روز قبل ۱۵ نظر

خبرگزاری تسنیم : رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حداقل حقوق امسال ۸۶۰ هزار تومان است گفت: میزان حداقل حقوق برای سال آینده یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است.


زمان نهایی شدن رقم دستمزد کارگران

۱۶۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر کار از نهایی شدن رقم دستمزد در هفته پایانی اسفندماه خبر داد و گفت: وقتی می‌توانیم از بهبود وضع معیشت نیروی کار ابراز رضایت کنیم که حداقل بتواند نیمی از حقوقش را پس انداز کند.


امروز ؛ تشکیل چهارمین جلسه مزد ۹۶

۱۷۰ روز قبل

خبرگزاری مهر : یک مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل چهارمین جلسه ستاد تخصصی مزد ۹۶ در روز دوشنبه (۱۸ بهمن) در محل این وزارتخانه خبر داد.


اتحاد تشکل‌های کارگری درباره تعیین دستمزد و قانون کار

۱۷۱ روز قبل

خبرگزاری فارس: یک فعال کارگری معتقد است که سه تشکل عالی کارگران پیرامون تعیین دستمزد، کار شایسته و قانون کار اتفاق نظر و اتحاد دارند و برای دستیابی به این اهداف تلاش‌های جدی انجام پذیرفته است.


بسته شدن پرونده مزد ۹۶ در نیمه دوم اسفند

۱۷۵ روز قبل

خبرگزاری مهر : معاون وزیر کار با اشاره به برقراری جلسات ستاد مزد ۹۶ از هفته آینده گفت: حداقل هزینه سبد معیشت کارگران با مشارکت انستیتو تغذیه تعیین می گردد و در حداقل مزد سال آینده کارگران لحاظ خواهد شد.


نشست کمیته دستمزد کارگران باز هم برگزار نشد

۱۷۵ روز قبل

خبرگزاری فارس: در حالی که نشست‌‌های کمیته تعیین دستمزد کارگران باید هر ۱۵ روز یک بار برگزار شد اما این هفته‌ نیز وزارت کار اقدام به دعوت از تشکل‌ها برای برگزاری این نشست نکرد.


فرصت‌سوزی وزارت کار در تعیین دستمزد سال ۹۶ کارگران

۱۷۷ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری فارس : وزارت کار که مسئول برگزاری نشست‌های تعیین دستمزد بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی است، در هفته‌های گذشته با تعویق کارگروه‌های تخصصی فرصت موجود برای تعیین عادلانه آن را می‌سوزاند.


دعوت گزینشی از تشکل‌ها برای نشست‌های تعیین دستمزد

۱۷۷ روز قبل

خبرگزاری فارس: مشاور عالی مجمع نمایندگان کارگری با انتقاد از عدم برگزاری نشست‌های تعیین دستمزد، وزارت کار در دو هفته گذشته گفت:‌ این نشست‌ها بازهم با اعمال نظر موقتی دولت مهندسی شده است.افزایش حقوق کارگران در سال ۹۶ بین ۹ تا ۱۱ درصد

۱۷۹ روز قبل

جام جم آنلاین: سخنگوی حزب اسلامی کار با نگاهی به سنوات گذشته پیرامون افزایش حقوق و مزایای جامعه کارگری، موضوع تعیین دستمزد را بحثی پیچیده خواند و گفت: از منظر قانونی هیچ سالی حقوق کارگران بر اساس قانون پرداخت نشده است.


افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش در سال آینده

۱۸۵ روز قبل ۸ نظر

خبرگزاری فارس: رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش از افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان در سال ۹۶ و به صورت پلکانی خبر داد و گفت: پیشنهاد به حداقل رساندن اختلاف حقوقی شاغلان و بازنشستگان آموزش و پرورش در برنامه ششم به دولت داده شده است.


مزد منطقه‌ای با حقوق فعلی کارگران جور در نمی‌آید

۱۹۲ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: وقتی حقوقی که کارگران می‌گیرند با خط فقر و نرخ تورم فاصله بسیار دارد، نمی‌توانیم دنبال اجرای مزد منطقه‌ای باشیم و این تغییر شیوه مزد با وضع حقوق فعلی کارگران جور در نمی‌آید.


تعیین مزد منطقه‌ای تنها پس از تعیین حداقل مزد ملی

۱۹۳ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: یک عضو کارگری شورای عالی کار، می‌گوید تعیین حداقل دستمزد به صورت منطقه‌ای تنها پس از تعیین حداقل مزد ملی صورت مشروع و قانونی خواهد داشت و خارج از این چارچوب هر گونه تعیین مزد فاقد وجاهت قانونی است.


مزد سال آینده کارگران منطقه‌ای می‌شود؟

۱۹۹ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: در حالی که بسیاری از کارشناسان و فعالان کارگری، منطقه‌ای شدن دستمزد را موجب تبعیض و هرج و مرج مزدی و افزایش مهاجرت به کلان شهرها می‌دانند، شورای عالی کار یکی از موضوعات دستور جلسه اخیر خود را به این امر اختصاص داد تا احتمال تعیین مزد سال ۱۳۹۶ کارگران به شکل منطقه‌ای قوت گیرد.


حقوق سال ۹۶ چقدر افزایش می‌یابد؟

۲۰۰ روز قبل ۲ نظر

اقتصاد آنلاین: این روزها بحث بر سر تعیین حداقل دستمزد سال آینده مشمولان قانون کار در محافل کارگری گرم شده و طبق روال هر سال، شورای عالی کار نشست‌هایی را با حضور نمایندگان کارگران، دولت و کارفرمایان برگزار می‌کند.


دولت برای تعیین حقوق تورم را در نظر می‌گیرد اما به معیشت توجهی ندارد

۲۰۰ روز قبل

خبرگزاری فارس: رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران ایران تأکید کرد: در حالی که در رسانه گفته می شود دستمزده ها به صورت ۳ جانبه تعیین می شود اما حقیقت این است که تعیین دستمزد کارگران تنها یک جانبه بوده است و همه آن را دولت تعیین کرده است.


طرح منطقه ای شدن حداقل دستمزد

۲۰۲ روز قبل

خبرگزاری مهر: جلسه شورای عالی کار با دستور الحاق ایران به مقاوله نامه ۱۴۴ سازمان جهانی کار و بررسی تعیین حداقل دستمزد به صورت منطقه‌ای با حضور معاونان روابط کار و امور اقتصادی وزیر کار برگزار شد.


تعیین حداقل دستمزد ۹۶ با شیوه‌های علمی

۲۰۴ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری مهر: معاون وزیر کار با اشاره به اینکه صرفا افزایش حداقل دستمزد راهکار مناسبی برای جبران شکاف دستمزد و قدرت خرید واقعی کارگران نیست افزود: این شکاف باید با یک برنامه ریزی، طی چند سال جبران شود.


لزوم افزایش دستمزد بر اساس عدد ریالی تأثیر تورم بر معیشت کارگران

۲۰۵ روز قبل

خبرگزاری فارس: نشست کارگروه سه جانبه تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۶ از هفته‌های گذشته آغاز و امسال به گفته نمایندگان کارگری و کارفرمایی قرار شده است کار ریشه‌ای برای نخستین بار انجام و معیار افزایش مزد کارگران سبد معیشت تعریف شود.


حقوق کارگران به هفته دوم نرسیده تمام می‌شود

۲۰۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: دستمزد سال ۹۶ کارگران را بر مبنای نرخ تورم سال ۹۵ تعیین می‌کنند، در حالی که افزایش قیمت‌ها سه ماهه اول هر سال خود را نشان می‌دهد و حقوق کارگران همان هفته اول تمام می‌شود.


پایه حقوق کارگران باید با خط فقر برابری کند

۲۰۶ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایسنا: رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: افزایش پایه حقوق و دستمزد کارگران باید با خط فقر برابری کند و واقعیات زندگی کارگران فدای مصلحت اندیشی‌ها نشود.


برگزاری نشست کارشناسی تعیین دستمزد سال ۹۶ کارگران این هفته در وزارت کار

۲۰۷ روز قبل ۳ نظر

خبرگزاری فارس: نشست بررسی کارشناسی تعیین دستمزد سال ۹۶، برای ۱۳ میلیون کارگر ایرانی این هفته با هدف تعیین هزینه‌های سبد معیشت در وزارت کار برگزار می‌شود.


اطلاعات هزینه خانوار برای تعیین دستمزد کارگران هنوز مشخص نیست

۲۱۲ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی کارگران گفت: اطلاعات پایه در مورد هزینه خانوار برای تعیین دستمزد کارگران هنوز مشخص نیست.


لزوم تعیین مزد کارگران متناسب با نرخ واقعی تورم

۲۱۳ روز قبل

خبرگزاری خانه‌ ملت : رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم داشتن نگاه واقع بینانه در افزایش حقوق کارگران، گفت: نرخ تورم واقعی، شرایط اقتصادی جامعه و محل زندگی کارگران در تعیین مزد کارگران باید مورد نظر واقع شود.


پیش‌بینی‌ها از روند مذاکرات مزد ۹۶

۲۱۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رحمت اله پورموسی گفت: وقتی از حالا اعلام می‌کنند که حقوق کارمندان در سال آینده فقط ۱۰ درصد بیشتر می‌شود این مساله قطعا ماده ۴۱ قانون کار و موضوع حقوق و دستمزد کارگران را تحت شعاع قرار خواهد داد.


موافقت گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت برای تعیین مراجع اعلام سبد معیشت

۲۱۶ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری فارس: نایب رئیس انجمن‌های صنفی کارگری کشور از موافقت سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت برای تعیین مراجع اعلام سبد معیشت خبر داد و گفت: در این نشست بیشتر روی موضوعات پژوهشی و علمی تعیین دستمزد سال ۹۶ بحث و تبادل‌نظر شد.


سال آینده حقوق و دستمزد کارگران از تورم پیشی خواهد گرفت

۲۱۶ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایرنا : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش حقوق در شورای عالی کار و دولت تصمیم گیری می شود و به تنهایی نمی توانم راجع به آن اظهار نظر کنم اما کارگران بدانند که سال آینده افزایش حقوق و دستمزد از تورم پیشی خواهد گرفت.


آغاز تحقیق و بررسی علمی در خصوص دستمزد کارگران

۲۱۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : یک مقام مسئول کارگری با تشریح جزئیات دومین جلسه کارگروه تخصصی مزد از توافق شرکای اجتماعی برای انتخاب مرجع رسمی استخراج هزینه‌های سبد معیشت خانوارهای کارگری خبر داد و گفت: تا برگزاری نشست بعدی، اقدامات پژوهشی و تخصصی در خصوص دستمزد کارگران صورت خواهد گرفت.


بی‌عدالتی در پرداخت دستمزد کارگران برخلاف دستورالعمل وزارت کار

۲۱۸ روز قبل

خبرگزاری فارس: رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با انتقاد از بی عدالتی در پرداخت‌های کارگران پیمانکاری در برخی شرکت‌های مشمول اصل ۴۴ گفت: باید دستمزد کارگران همتراز با سایر کارگران رسمی شرکت اصلی یکسان بوده و کمتر نباشد.نشست‌های کارگروه تعیین مزد سال ۹۶ سرعت می‌گیرد

۲۲۱ روز قبل

خبرگزاری فارس : گروه‌های کارگری و کارفرمایی با توجه به نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال ۹۵ اقدامات کارشناسی خود را برای تعیین مزد سال ۹۶ کارگران آغاز کرده‌اند و در این باره دو محور اصلی میزان هزینه‌های معیشت و تورم میان شرکای اجتماعی محل اختلاف است.


افزایش حقوق کارگران برای سال ۹۶ باید بیش از کارمندان باشد

۲۲۴ روز قبل

خبرگزاری خانه‌ملت : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر محاسبه افزایش حقوق کارگران برمبنای وضعیت معیشتی آنها، گفت: افزایش حقوق کارگران باید بیش از افزایش حقوق درنظر گرفته شده برای کارمندان باشد.


معیشت ۴۰ میلیون خانوار کارگری به مزد ۹۶ گره خورده است

۲۳۱ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری ایسنا: یک مقام مسئول کارگری می‌گوید اگر شورای عالی کار بخواهد دستمزد کارگران را با افزایش ۱۲ درصدی و ۱۴ درصدی تعیین کند تشکیل جلسه ندهد بهتر است چون وقتی بسته مزد سال ۹۶ را می‌بندیم باید توجه داشت که برای ۴۰ میلیون خانوار کارگری تصمیم‌ می‌گیریم و این تصمیم زندگی یکسال کارگران را پوشش می‌دهد و سرنوشت معیشت آنها را مشخص می‌کند.


آغاز جلسات کمیته بررسی دستمزد ۹۶ کارگران از هفته آینده

۲۳۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران کشور با بیان اینکه از هفته آینده کمیته تخصصی دستمزد ۹۶ آغاز به کار می کند گفت:حفظ قدرت خرید کارگران و تأمین معیشت دو محور اصلی کارگران در تعیین دستمزد ۹۶ است.


مزد هرکارگر از مهرماه ۲۰ هزارتومان افزایش یافت

۲۴۹ روز قبل ۳ نظر

خبرگزاری ایلنا: مسئول کمیته دستمزد خانه کارگر می‌گوید: تمامی کارفرمایان مشمول قانون کار موظف هستند تا براساس مصوبه اخیر هیات دولت از ابتدای فصل پاییز، بابت افزایش حق مسکن به هر کارگر ماهانه ۲۰ هزار تومان بیشتر پرداخت کنند.


دستمزد کارگران چقدر باشد بهتر است؟

۲۵۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار از نمایندگان تشکل‌های کارگری خواست تا زمانی که وزیر کار موضع خود را در قبال سه مطالبه مهم حق مسکن مسکوت مانده کارگران، پس نگرفتن اصلاحیه قانون کار و ادغام بیمه درمان تامین اجتماعی روشن نکرده در جلسات دستمزد شرکت نکنند.


آغاز مذاکرات دستمزد ۹۶ کارگران از آذرماه

۲۵۸ روز قبل

خبرگزاری مهر: رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از دعوت رسمی معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای تشکیل کارگروه ویژه تعیین حداقل دستمزد سال ۹۶ خبرداد.سال سخت شورای عالی کار برای تعیین دستمزد

۲۸۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور می‌گوید: شورای عالی کار امسال برای تعیین حقوق و دستمزد سال سختی پیش رو دارد و قبل از ورود به بحث دستمزد باید تکلیف حق مسکن ۲۰ هزار تومانی کارگران را که دو سال است مسکوت مانده روشن کند.


بی‌اعتنایی دولت نسبت به حق مسکن ۲۰ هزار تومان کارگران

۲۸۴ روز قبل

خبرگزاری فارس: نماینده کارگران در شورای عالی کار تأکیدکرد مصمم به بازپس‌گیری لایحه اصلاحی قانون کار به دولت بوده است و موضوع حق مسکن ۲۰ هزار تومانی نیز فراموش نشده است.


دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست

۲۸۴ روز قبل

خبرگزاری فارس: مدیر امور بین‌الملل خانه کارگر مشکل دستمزدها را از مشکلات اساسی نیروی کار عنوان کرد و گفت: متاسفانه هم‌اکنون دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست و باید برای آن فکری اساسی صورت گیرد.


پای مطالبات بخش خصوصی از دولت به حقوق کارگران باز شد

۲۹۶ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی خراسان‌رضوی گفت: مطالبه صنایع خراسان‌رضوی از شرکت‌‎های دولتی و شبه دولتی سبب شده که نتوانند از عهده پرداخت حقوق کارگران برآیند.


تعیین دستمزدکارگران سلیقه‌ای می‌شود؟

۳۰۲ روز قبل

خبرگزاری مهر: ۷۰ درصد کارگران کشور هر ماه «حداقل دستمزد» را می‌گیرند و به سختی گذران زندگی می‌کنند، با این وجود دولت به دنبال آن است که اجازه یابد حداقل دستمزد کارگران را کمتر از نرخ تورم افزایش دهد.


حقوق کارگران آنقدر نیست که به ذخیره سنوات برسد

۳۰۴ روز قبل

خبرگزاری مهر: نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید با دستمزدهایی که کارگران می‌گیرند بلوکه کردن سنوات آنها به هیچ‌وجه عادلانه نیست.


تهدید دستمزد کارگران در لایحه اصلاح قانون کار

۳۰۴ روز قبل ۱ نظر

تابناک: عضو شواری عالی کار با اعلام مخالفت خود با لایحه اصلاح قانون کار گفت: با تغییراتی که در ماده ۴۱قانون کار ایجاد می‌شود دستمزد تهدید می‌شود و امکان تعیین مزد فارغ التحصیلان پایین‌تر از قانون وجود دارد.


تکلیف کارگران موقت در دریافت سنوات کار چیست؟

۳۰۵ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: از ابتدای سال ۹۲ کلیه کارکنان دارای قرارداد کار دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد،اعم از اینکه حق سنوات یا مزایای پایان کار خود را تصفیه حساب کرده باشند یا خیر ،مشمول دریافت پایه سنوات خواهند بود.


سنوات جزو حقوق قانونی کارگران است

۳۰۷ روز قبل

خبرگزاری فارس: قائم مقام کانون عالی کارفرمایی با بیان اینکه در صورت تصویب مجلس برای بلوکه شدن سنوات کارگران تا موعد بازنشستگی و از کارافتادگی قطعاً شورای نگهبان به لحاظ شرعی ایراد خواهد گرفت، گفت: سنوات جزو حقوق قانونی کارگران است.


به جای قانون کار مزد کارگران را اصلاح کنید

۳۰۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: یک فعال کارگری معتقد است که اصلاح قانون کار در مقطع کنونی جایز نیست و قبل از آن باید وضع دستمزد و معیشت کارگران را اصلاح کرد.


میزان حداقل دستمزد کارگران خجالت‌آور است

۳۱۱ روز قبل

خبرگزاری فارس: دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری کشور با اشاره به بی‌توجهی قانون در برخورد با کارفرمایان متخلف گفت: میزان حداقل دستمزد کارگران خجالت‌آور بوده و ماده ۱۰ قانون کار مبنی بر تنظیم قراردادهای کاری به صورت ۴ نسخه‌ای اجرا نمی‌شود.


تغییری در معیشت کارگران ایجاد نشده است

۳۲۲ روز قبل

خبرگزاری فارس : معاون روابط کار وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بعد از گذشت سه دهه تغییر چندانی در معیشت کارگران احساس نمی‌کنیم، گفت: نیروی کار باید حداقل ۵۰ درصد از حقوقش را پس‌انداز کند.


زیان ۳۶۰ هزار تومانی هرکارگر از تعلیق مصوبه افزایش حق مسکن

۳۲۶ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور می گوید خودداری دولت از ابلاغ مصوبه افزایش حق مسکن تاکنون به هرکارگر ایرانی دست‌کم ۳۶۰ هزار تومان خسارت زده است.


دستمزد پایین‌تر از حداقل حقوق قابل قبول نیست

۳۳۱ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت: نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از نگاه دولت به ارزان سازی نیروی کار، گفت: مسئولان ذی ربط به هیچ عنوان نمی‌توانند پایین‌تر از قانون حداقل دستمزد به کارگری حقوق و دستمزد پرداخت کنند.


تبعیض مزدی کارفرماهای دولتی کارگران حذف می‌شود

۳۳۲ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: معاون ارتباطات وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، از حذف و کنار رفتن تبعیض مزدی‌کارفرماهای دولتی ویژه کارگران در دولت تدبیر و امید خبر داد.


حق مسکن کارگران را تصویب کنید

۳۳۷ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: عضو شورای عالی کار با بیان اینکه امنیت شغلی و معیشت دغدغه اصلی جامعه کارگری است گفت: تصویب حق مسکن کارگران و بازگشت لایحه قانون کار به دولت موضوعی است که برای جامعه کارگری حائز اهمیت است.


وزارت کار از حقِ مسکن کارگران شانه خالی می‌کند

۳۳۸ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت مدیره شورای اسلامی کار گفت: وزارت کار با اینکه قول مساعد برای افزایش حق مسکن کارگران داده بود اما اکنون از زیر بارِ این مسئولیت شانه خالی می‌کند.


هجوم همه جانبه به حقوق کارگران

۳۵۰ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه با صدور بیانیه‌ای نسبت به اظهارات مدیرکل اشتغال وزارت کار مبنی بر لزوم ارزان‌سازی نیروی کار اعتراض کرده است.


دستمزد کمتر از حداقل قانون کار خیانت به جامعه کارگری است

۳۵۴ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران در واکنش به اظهارات مدیر کل اشتغال وزارت کار در خصوص تعیین مزد بر اساس بهره وری در نشست تخصصی دستمزد در اتاق بازرگانی ایران گفت: دستمزد کمتر از حداقل قانون کار خیانت به جامعه کارگری است.


سیاست‌های سرکوب مزدی، معاش جامعه کارگری را نشانه رفته

۳۵۴ روز قبل

خبرگزاری ایلنا: به باور یک فعال صنفی کارگری اظهارات اخیر مدیرکل اشتغال وزارت کار در اتاق بازرگانی نشان داد که مجموعه تحت مسئولیت او به عنوان بخشی از دولت با در پیش گرفتن سیاست‌های سرکوب مزدی، معاش جامعه کارگری را نشانه رفته است.


28 نظر برای «اخبار تعیین دستمزد کارگران در سال ۹۵ (کلیه اخبار)»


 1. سعید

  یکی به دادمون برسه .بقران با حقوق ماهی 8 میلیون هم نمیشه زندگی کرد.چه برسه به حقوق ماهی 1 میلیون یا 2 میلیون. یک فکری بکنین.این نفت چی میشه.این پولها چی میشن .بچهامون ارزو خوردن کباب دارن .العان 3 ماه که گوشت نخوردیم.از بس پا مرغ خوردیم .مردیم

  پاسخ دادن
 2. مهدی زاهدیان

  دولت باید از کارفرماها هم حمایت کنه. مالیات کم بگیره و یا مواد اولیه ارزون به کارخونه ها برسونه وخیلی راههای دیگه. کارگرهای بیچاره هم حق دارن حقوق بیشتری بخوان گرونیه والله این حقوق کفاف زندگی مارو نمی کنه.

  پاسخ دادن
 3. سعید

  نمیدونیم به نوع قراردادمون گریه کنیم،یا پایین بودن دستمزد

  آخه این وضعشه،والا به پیر به پیغمبر دیگه نمیتونیم خرج خانواده رو بدیم،هروقت عم اعتراض میکنی،میگن برو خداتو شکر کن

  پاسخ دادن

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.