استخدام شرکت نفت سال ۹۵ (خبر جدید)

۱۲ روز قبل ۱۱۶۵ نظر

استخدام شرکت نفت سال ۹۵

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید

 وب سایت ای استخدام برای تمام شرکت کنندگان در این آزمون آرزوی موفقیت و کامیابی دارد و امیدواریم تمام عزیزانی که برای این آزمون تلاش کرده اند موفق باشند.

شرکت کنندگان آزمون استخدامی شرکت نفت  لطفا تجربیات خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید.

خبر ۲۶ تیر ۹۵ -تغییری در وضعیت استخدامی فارغ التحصیلان صنعت نفت ایجاد نشده

خبرگزاری دانشجو: به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در نامه ای، خواستار پوشش اخبار استخدامشان شده‌اند که متن نامه به شرح زیر است:

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۲ تیر ۹۵ – ارایه پیشنهاد حدف شرط جنسیت در استخدام‌های وزارت نفت

خبرگزاری ایسنا: مشاور وزیر نفت در امور زنان از ارایه پیشنهادی به بیژن زنگنه برای حذف شرط جنسیت در استخدام‌های وزارت نفت خبر داد.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید


خبر ۱۹ دی ۹۴ – سهم زنان شاغل از وزارت نفت چقدر است؟

خبرگزاری ایسنا : مشاور امور بانوان وزارت نفت گفت: ۱۰ درصد از زنان شاغل در وزارت نفت، رسمی هستند که حدود ۷۰۰۰ نفر می‌شوند. نیروهای قرارداد معین و موقت زن در این وزارتخانه شامل ۱۰ هزار نفر می‌شود. در مجموع ۱۷ هزار نفر از کارکنان وزارت نفت را زنان تشکیل می‌دهند.
فاطمه تندگویان در گفت و گو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: با توجه به آنکه تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی، زن هستند اما متاسفانه جذب آنها در صنعت نفت در گذشته با محدودیت‌هایی مواجه بود. البته از زمانی که مهندس زنگنه به عنوان وزیر نفت منصوب شدند، به تمام بخش‌ها ابلاغ شد که محدودیتی در جذب دانش‌آموختگان اعم از زن و مرد وجود نداشته باشد.
وی اذعان کرد: از ابتدای شروع کار دولت یازدهم نیروهای جدیدی جذب وزارت نفت نشده‌اند ولی بر اساس بخشنامه وزیر هیچ محدودیت خاصی برای جذب دانش آموختگان زن وجود ندارد و در زمینه ارتقای مدارج مدیریتی و شرکتی و پذیرش در آزمون‌های استخدامی، جنسیت به عنوان یک مانع تلقی نمی‌شود.
مشاور امور بانوان وزارت نفت درباره حضور زنان در مناصب بالای مدیریتی در این وزارتخانه اظهار کرد: حدود ۷۷ درصد از زنان شاغل در وزارت نفت دارای مدرک لیسانس و بالاتر هستند. این یک نقطه قوت محسوب می‌شود. در مجموع هشت نفر از زنان شاغل در وزارت نفت مناصب بالا (گریدD) و سه نفر در مناصب بسیار بالا (over D) در حال فعالیت هستند. ۳۵۰ نفر از آنها نیز در حوزه سرپرستی و ریاست، فعالیت می‌کنند. یکی از زنان فعال در این وزارتخانه معاون شرکت پتروشیمی است که خوشبختانه به پیشنهاد مدیرعامل شرکت ملی نفت در هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی نیز به‌ عنوان عضو اصلی حضور دارد؛ البته باید توجه داشت که اکثر این سمت‌ها در دولت یازدهم به زنان اعطا شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که چقدر در وزارت نفت دسترسی به امکانات مورد نیاز برای زنان شاغل وجود دارد، گفت: در هشت سال فعالیت دولت‌های نهم و دهم در زمینه دسترسی زنان به امکانات مورد نیازشان در محیط کار عقب‌گرد کرده‌ایم و علیرغم همه شعارها برای حمایت از زنان شاغل، مهدکودک‌ همجوار ادارات تعطیل شد. دورکاری، ساعت کار شناور و کاهش ساعت کاری زنان شاغل نیز تهدید جدی برای اشتغال آنها ایجاد کرد. این طرح‌ها به نفع زنان نبود.
تندگویان اضافه کرد: زنان و مردان در وزارت نفت دسترسی یکسانی به امکانات ورزشی، رفاهی و درمانی دارند البته بخشی از محدودیت‌ها مربوط به قانون است؛ چرا که بسیاری از امتیازات شغلی تنها به سرپرست خانواده اختصاص داده می‌شود. بنابراین لازم است این مشکل از سوی مجلس حل شود. صنعت نفت نیز در این زمینه تابع قانون است، با این حال این وزارتخانه تلاش کرده است فرصت‌هایی را به طور خاص برای زنان ایجاد کند. به عنوان نمونه زنان شاغل و فرزندان‌شان از امتیازات ورزشی استفاده می‌کنند. در واقع با چنین اقداماتی تلاش شده شکاف جنسیتی در وزارت نفت تا حدودی کاهش یابد.
وی با بیان اینکه شکاف جنسیتی ظلم به زنان است، تاکید کرد: بخشی از علل وجود این شکاف مربوط به عملکرد زنان است. زنان باید مهارت لازم را در گفت‌وگو داشته باشند تا بتوانند سهم خواهی و حق خود را پیگیری کنند. برای دستیابی به این هدف باید مهار‌ت‌های لازم را به آنان بیاموزیم تا فرهنگ سازمانی اصلاح شود. تا وقتی که فرهنگ سازمانی تغییر نکند، شکاف جنسیتی بازتولید می‌شود.
تندگویان تصریح کرد: متاسفانه برخی زنان منفعل شده‌اند و در هشت ساله فعالیت دولت‌های نهم و دهم به این انفعال افزوده شد و زنان پذیرفتند که باید وضع موجود را تحمل کنند و همین امر موجب ایجاد احساس ناکامی در آنان شد. بخش عمده‌ای از مسائل و مشکلات با گفت‌وگو قابل حل است اما برای بخش باقیمانده باید فشار آورد.
مشاور امور بانوان وزارت نفت در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی برای آموزش مهارت‌های لازم به زنان به منظور دستیابی به مناصب بالای مدیریتی انجام داده‌اید، گفت: ارتقای سطح آگاهی و دانش کارکنان اعم از مردان و زنان در قالب برگزاری کارگروه‌ها در دستور کار بوده است. این دوره‌ها با هدف آگاهی بخشی برای مجموع کارکنان در شش دوره مصوب سازمانی و در مجموع آموزش‌های ضمن خدمت گنجانده شده است. در سال گذشته این دوره‌ها هم در ستاد و هم چهار شرکت اصلی وزارت نفت برگزار شد. علاوه بر آن دوره تخصصی مدیریت با رویکرد برنامه‌ریزی جنسیتی طراحی و در دست اجراست .
تندگویان در پایان اظهارکرد: یکی از این دوره‌ها به شکل ویژه به حقوق انسانی زنان اعم از حقوق اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و فردی آنها پرداخت. علاوه بر آن در زمینه توسعه و جنسیت، دوره‌های آموزشی ضمن خدمت برای زنان و مردان شاغل در وزارت نفت برگزار کرده‌ایم. یک دوره “مینی ام بی ای” برای زنان دارای سمت در شرکت ملی پالایش و پخش طراحی و در دست اجراست . البته مرکز توسعه و مدیریت نیز دوره‌هایی را مدنظر قرار داده است و این دوره‌ها برای کارکنان شایسته زن پیش بینی شده است تا از آموزش‌های مدیریتی بهره برند.


خبر ۲۵ آذر ۹۴ – پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت جذب می‌شوند

باشگاه خبرنگاران جوان : رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: تشکیل وزارت انرژی هم‌اکنون به صورت ایده در دولت مطرح شده ولی امکان شکل‌گیری این وزارتخانه امکانپذیر نیست.
علی مروی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص تشکلیل وازتخانه انرژی اظهار داشت: این موضوع هم‌اکنون به صورت  ایده دولت در دولت مطرح شده به طوری که ادغام وزارت نیرو و نفت و تشکیل وزارت انرژی در دولت قبل مطرح بود ولی  تصویب نشد و فعلا این طرح به عنوان ایده مطرح است.
وی با بیان اینکه در دولت قبل که میرکاظمی وزیر نفت بود ادغام این دو وزارتخانه مطرح شده بود افزود: آن زمان احمدی نژاد نامه ای نوشت که ادغام این دو وزارتخانه صورت بگیرد اما به تصویب نرسید.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز با تاکید براینکه ادغام صنعت و معدن و تجارت نیز اشتباه بود گفت: بجای ادغام این وزراتخانه‌ها باید به بخش خصوص واگذار کرد.
نماینده مردم مشهد در خصوص انحلال بنیاد مسکن نیز خاطرنشان کرد: انحلال بنیاد مسکن نیز به صورت ایده است که باید لایحه شود و به مجلس بیاید تا مورد بررسی قرار گیرد ادغام دو وزارتخانه نیرو و نفت جای بحث دارد وزارت نیرو بسیاری از وظایف در اختیارش است که باید این مسئولیت ها واگذار شود.
مروی در خصوص تعلل وزارت نفت برای استخدام پذیرفته شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه، گفت: وزارت نفت به خصوص زنگنه وزیر نفت، معتقد است ما نیروی مازاد داریم و مجلس می گوید این تعداد در مجموعه وزارت نفت عددی به حساب نمی آید.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: وزیر نفت به دنبال راهکاری برای حل این مشکل  است چرا که قانون مشخص کرده  برای استخدام نیروهای جدید باید مجوز داشته باشند و وزیر به دنبال گرفتن مجوزهای لازم و حل مشکل معترضان است.
وی افزود: جذب نیرو هم‌اکنون به تدریج در وزارت نفت انجام‌  می‌شود بنابراین کسانی که معترض هستند می‌توانند مشکلات خود را به کمیسیون انرژی مجلس ارائه و در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.
مروی در ادامه با اشاره به دیپلماسی ضعیف دولت در ایجاد کاهش قیمت نفت گفت: دیپلماسی قطعا موثر است و وزارت خارجه در رابطه با نفت باید جدی تر باشد، اگر دیپلماسی قوی باشد در افزایش قیمت نفت اثر دارد و اگر ضعیف باشد به کاهش قیمت نفت می انجامد.


خبر ۵ آذر ۹۴ – جذب ۶۱۸ نفر در آزمون استخدامی نفت
خبرگزاری جام نیوز : به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، عبدالله عباسیان مدیر منابع انسانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران درباره جذب نیروهای مورد نیاز شرکتهای تابعه بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، شرق و غرب و ستاد نفت مناطق مرکزی ایران گفت: از ٧۵١ مجوز استخدامی این شرکت،  ٣٢١ نفر در سال ٩٢ جذب و پس از گذراندن دوره های آموزشی مورد نیاز در سمتهای سازمانی خود مشغول به فعالیت شده اند.وی افزود: ٢٩٧ نفر نیز پس از پایان فرایند استخدام، جهت گذراندن دوره های آموزشی به مراکز آموزشی وابسته به شرکت ملی نفت ایران معرفی شده اند.به گفته عباسیان، مدت زمان آموزشهای عمومی این افراد از پنجم آذرماه  به مدت ١١ هفته و آموزشهای تخصصی نیز به مدت ١٢ هفته در نظر گرفته شده است که پس از پایان دوره های عمومی اجرایی می شود.
وی با بیان این که این دوره ها کاملا کاربردی و مکمل آموزشهای دانشگاهی بوده و کارآموزان با طی آموزشها، دانش خود را در قالب نیازهای صنعت نفت اجرایی می کنند، تصریح کرد: جذب شدگان در مقاطع تحصیلی مختلف در گروههای شغلی تعمیرات، بهره برداری ،HSE، کالا، IT، حسابداری، اداری و خدمات در بخشهای ستادی و عملیاتی مشغول به کار می شوند.مدیر منابع انسانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در مورد جذب ١٣٣ نفر باقیمانده پس از پایان مراحل معاینات طب صنعتی و گزینش تصریح کرد: این نفرات پس از انجام مراحل معاینات طب صنعتی و گزینش برای گذراندن دوره های آموزشی فراخوان می شوند.عبدالمحمد امیرمقدم رئیس اداره آموزش شرکت نفت مناطق مرکزی نیز با اشاره به برگزاری ٢٣ دوره آموزش عمومی در نظر گرفته شده برای نیروهای تازه استخدام تصریح کرد: این دوره ها مشتمل بر مواردی همچون معرفی صنعت نفت، مقدمه ای بر صنعت بالادستی نفت، مقررات اداری و استخدامی، پدافند غیرعامل، مدیریت زمان، حفاظت اسناد ومدارک، الزامات امنیتی کاربران کامپیوتر، HSE، مبانی محیط زیست و حفاظت گفتاری و تهدیدات و تخلیه تلفنی است.
وی درباره سهمیه نیروهای ستادی و شرکتهای تابعه و مراکز آموزشی آنها افزود: از٢٩٧ نفر نیروی جذب شده، تعداد ٩١ نفر سهمیه شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی ، ١۴ نفر ستاد تهران و ١٩ نفر سهمیه منطقه عملیاتی سراجه قم هستند که این افراد آموزشهای عمومی و تخصصی خود را در مجتمع آموزش فنون اهواز می گذرانند؛ همچنین ١٠۴ نفر سهمیه شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب هستند که این دوره ها را در مرکز آموزش محمود آباد سپری خواهند کرد.
امیرمقدم خاطرنشان کرد: شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق نیز ۶٩ نفر به خود اختصاص داده است که آموزشهای آنان در مرکز آموزش اصفهان برگزار می شود.مراکز آموزشی یادشده وابسته به شرکت ملی نفت ایران و از استادان مجرب دانشگاهی و صنعتی برخوردار است و آموزشهای لازم مطابق با استانداردهای مصوب صنعت نفت در آنها اجرا می شود.


اطلاعیه کارآموزان محترم

با سلام
با کمال مسرت، ضمن عرض تبریک پیوستن شما به جمع همکاران تلاشگر شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، به اطلاع می رساند:
دوره‌های آموزشی بدو استخدام جنابعالی از مورخ ۰۴/۰۹/۹۴ آغاز می گردد بنابراین خواهشمند است در تاریخ ذکر شده با همراه داشتن اصل مدارک شناسایی و تحصیلی در مرکز آموزشی محمودآباد به نشانی ذیل حضور بهم رسانید.
لازم به یادآوریست که عدم حضور شما بمنزله انصراف تلقی می‌گردد.
مازنداران – محمود آباد – خیابان آزادی – بلوار شهدای نفتکش – مرکز آموزشی محمود آباد تلفن ۴۴۷۳۷۵۶۹-۰۱۱

مدارک لازم
اصل مدارک شناسایی و تحصیلی شامل کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت، مدرک تحصیلی، شش قطعه عکس، کارت ایثارگری(فقط جذب شده‌های سهمیه ایثارگری)

برای مشاهده اطلاعیه در سایت شرکت نفت و بهربرداری نفت و گاز غرب اینجا کلیک نمایید


خبر ۱۹ مرداد ۹۴ – جوابیه سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت به یک خبر خبرگزاری دانشجو

خبرگزاری دانشجو : پس از انتشار خبری با عنوان « وزیر دستور داد؛ بهداشت و درمان نفت خودداری کرد» سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت جوابیه‌ای جهت تنویر افکار عمومی صادر کرد.
به گزارش گروه اقتصادی «خبرگزاری دانشجو»؛ پس از انتشار خبری با عنوان « وزیر دستور داد؛ بهداشت و درمان نفت خودداری کرد» سازمان بهداشت و درمان وزارت نفت جوابیه‌ای جهت تنویر افکار عمومی صادر کرد.
متن این جوابیه به شرح ذیل است:
شروع به کار کلیه کارکنان استخدامی از جمله پذیرفته شدگان آزمون های متمرکز صرفا و منحصرا با معرفی نامه و مجوز کتبی اداره تامین نیروی انسانی شرکت ملی نفت ایران صورت می پذیرد.
در مورد پذیرفته شدگان آزمون سال ۹۲ نیز علی رغم نیاز این سازمان به به کارگیری اکثر افراد مذکور در مناطق مختلف عملیاتی تا این تاریخ معرفی نامه و مجوز لازم از اداره تامین نیروی انسانی واصل نشده است.


خبر ۱۸ مرداد ۹۴ – وزیر دستور داد؛ بهداشت و درمان نفت خودداری کرد 

خبرگزاری دانشجو : سازمان بهداشت و درمان نفت در اقدامی عجیب و فراقانونی برخلاف دستور صریح وزیر نفت از جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی نفت خودداری کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی «خبرگزاری دانشجو»، سرانجام پس از دو سال بلاتکلیفی قطار واژگون شده بزرگترین آزمون استخدامی کشور با موافقت های صورت گرفته  در آذر ماه سال ۹۳ به ریل بازگردانده شد تا بدین ترتیب پرونده پر مناقشه ترین آزمون استخدامی کشور یک بار برای همیشه بسته شود. توافق حاصله مطلقا نتیجه تعامل سازنده بین نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، وزیر نفت و معاونت راهبردی ریاست جمهوری بوده و نمونه ای کوچک ازاوج عقلانیت و منطق گرایی حاکم بر نظام مقدس اسلامی می باشد.
وزارت نفت در اردیبهشت سال ۹۲ پس جایابی و نیاز سنجی دقیق و بررسی بالانس نیروی انسانی در شرکت ‌های تابعه ، از طریق آزمونی جامع با بیش از ۱۲۰ هزار شرکت کننده اقدام به جذب نیرو نموده و در همین راستا مدیر وقت منابع انسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت خبر جذب قطعی ۱۰۹ نفر از پذیرفته شدگان آزمون مذکور در سازمان بهداشت درمان را رسما اعلام کردند. (منبع: خبرگزاری شانا – شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۲)
اما در اقدامی شگفت انگیز و علی رغم توافق صورت گرفته بین نمایندگان مجلس و وزیر نفت بر جذب یکساله پذیرفته شدگان آزمون استخدامی نفت و تاکید صریح زنگنه بر این امر مهم، مسئولین منابع انسانی بهداشت و درمان ضمن نادیده گرفتن تصمیمات وزیر از جذب پذیرفته شدگان این مراکز خودداری کرده و خود را متعهد به جذب آنها نمی دانند. در این راستا با وجود گذشت نزدیک به هشت ماه از دستور زنگنه هیچگونه تماسی برای شروع تشریفات استخدام یا پذیرفته شدگان سازمان بهداشت و درمان گرفته نشده است و پس از مراجعات حضوری پذیرفته شدگان با پاسخ هایی مبنی بر عدم جذب قطعی خود مواجه شده اند. مشکل کجاست؟


خبر ۱۰ تیر ۹۴ – دریافت مجوز برای جذب پذیرفته شدگان آزمون استخدامی در دستور کار است

باشگاه خبر نگاران : مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران گفت: اقدامهای لازم برای دریافت مجوز و به تبع آن جذب پذیرفته شدگان مقطع کاردانی آزمون استخدامی سال ٩٢، هم اکنون در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار دارد.
به گزارش خبرنگار حوزه نفت گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، جعفرمدنی زادگان با اشاره به این که بر اساس برنامه ریزی و تصمیمهایی که از گذشته گرفته شده بود مقرر شد انجام تشریفات استخدامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی در دو مرحله (مقاطع کارشناسی و بالاتر در آذرماه پارسال و مقطع کاردانی، امسال) صورت پذیرد، افزود: درهمین زمینه هم اکنون اقدامهای لازم در خصوص اخذ مجوزهای لازم و به تبع آن انجام تشریفات استخدامی داوطلبان مقطع کاردانی در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: به محض دریافت نتیجه، مراتب از طریق شرکتهای فرعی به داوطلبان عزیز اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش شانا، آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران با شرکت ١٢٩ هزار نفر بزرگترین آزمون استخدامی کشور بود که در ۵ و ۶ اردیبهشت ماه سال ٩٢ و در دولت دهم برگزار شد.


اطلاعیه کارآموزان جدیدالاستخدام شرکت نفت و گاز غرب

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

استخدام ۲۶۷۲ نفر در وزارت نفت قطعی شد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس از قطعی شدن استخدام ۲۶۷۲ نفر از افرادی که در آزمون استخدامی نفت شرکت کرده اند خبر داده است.
علی مروی با اشاره به نامه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور به معاون سرمایه انسانی وزارت نفت گفت: پس از پیگیری های انجام شده برای استخدام دو هزار و ۶۷۲ نفری که در آزمون پذیرفته شده بودند، مقرر شد تا از تاریخ ۱۸ آبان سال جاری به مدت یک سال مراحل اداری، جذب و اشتغال به کار آنها انجام شود.
نماینده مردم نیشابور در مجلس گفت: علی رغم آنکه وزارت نفت جذب نیروی جدید نداشت اما مقرر شد با موافقت معاونت راهبردی رییس جمهور و معاونت توسعه و نیروی انسانی وزارت نفت مراحل قانونی اشتغال این افراد انجام شود.
بر اساس نامه معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور، ۲۵ درصد از افراد جذب شده با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و ۵۷ نفر هم از  فارغ التحصیلان دانشگاه نفت خواهند بود.

اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت نفت

با عنایت به موافقت حاصله، بدینوسیله نتایج نهایی و قطعی آزمون استخدامی سال ۱۳۹۲ شرکت ملی نفت براساس کل ظرفیت مورد نیاز و مجوز صادره اولیه اعلام می گردد.

قبل از ورود به صفحه اعلام نتایج توجه شما را به نکات زیر جلب می نماید

 •  این آگهی، آخرین اطلاع رسانی در خصوص آزمون مذکور و اعلام نتایج قطعی و نهایی آن می باشد.
 •  ضمن عرض تبریک به افراد پذیرفته شده به اطلاع می رساند شرکتهای مربوطه که داوطلبان در آن مصاحبه گردیده اند طی برنامه زمانبندی مشخص با پذیرفته شدگان نهایی، تماس گرفته و هماهنگی لازم جهت انجام تشریفات استخدامی را با ایشان به عمل خواهند آورد.
 •  همانگونه که در دفترچه راهنمای آزمون استخدامی نیز اعلام شده مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط استخدام بر عهده داوطلب بوده و چنانچه در هریک از مراحل حتی پس از شروع بکار، مشخص گردد داوطلبی اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده و یا علیرغم اعلام اطلاعات واقعی، واجد شرایط بکارگیری در صنعت نفت نبوده است؛ موضوع استخدام وی منتفی و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مذکور لغو و بلا اثر می گردد. ضمن آنکه حق پیگرد قانونی فرد متخلف برای این شرکت محفوظ خواهد بود.
 •  شروع بکار پذیرفته شدگان نهایی پس از اطلاع رسانی از سوی شرکت متقاضی نیرو و نیز منوط به وصول تائیدیه های مربوط به کلیه تشریفات استخدامی از جمله موافقت هسته گزینش، تاییدیه طب صنعتی، گواهی عدم سوء پیشینه، تایید صحت و اصالت مدرک تحصیلی، تایید وضعیت نظام وظیفه (درخصوص آقایان) و … می باشد.

برای مشاهده نتایج نهایی اینجا کلیک کنید

برای مشاهده مراحل انجام گزینش استخدامی صنعت نفت اینجا کلیک کنید

برای مشاهده مراحل معاینات طب صنعتی برای داوطلبان استخدامی نفت

 خبر ۱۰ آذر ۹۳ – مجوز استخدام پذیرفته‌ شدگان وزارت نفت صادر شد

رییس کمیسیون انرژی مجلس از صدور مجوز استخدام ۲۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت توسط دولت خبرداد.

به گزارش ایسنا، علی مروی اظهار کرده است: طی پیگیری‌های صورت گرفته توسط کمیسیون انرژی مجلس و وزارت نفت با استخدام ۲۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه از سوی دولت موافقت شد.

بنابراین گزارش، در اسفند ماه سال ۱۳۹۱ بود که شرکت ملی نفت ایران با کسب مجوز ۵۵۰۰ نفری برای جذب نیرو اقدام به ثبت نام جهت برگزاری آزمون استخدامی کرد.

بر این اساس آزمون استخدامی وزارت نفت در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ با حضور بیش از ۱۲۹ هزار داوطلب به عنوان بزرگترین آزمون استخدامی کشور در شهرهای اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، شیراز، کرمانشاه و مشهد برگزار شد.

اما با گذشت بیش از یک سال از برگزاری این آزمون، نتایج نهایی آن اعلام نشده است.

۳۰ مهر ۹۳ – موافقت وزیر نفت با استخدام ۲۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون وزارت نفت

غلامرضا تاج‌گردون امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران در خصوص پیگیری استخدام تعدادی از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی نفت اظهار کرد: طی پیگیری‌های صورت گرفته وزارت نفت با استخدام دوهزار و ۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه موافقت کرده است.

وی با بیان این که این افراد در مدت کمتر از دو سال و به صورت تدریجی در وازتخانه نفت استخدام خواهند شد، افزود: برای اطلاع از اسامی این افراد سایت وزراتخانه نفت اقدام به انتشار اسامی کرده است.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی از مکاتبات و نشست‌های مکرر با وزیر نفت در این خصوص سخن گفت و بیان کرد: طی ماه‌های گذشته مکاتبات بسیاری در راستای جذب دوهزار و ۷۰۰ از پذیرفته شدگان آزمون نفت صورت گرفت و نشست‌های متعددی نیز با وزیر نفت صورت گرفت.
تاج‌گردون با بیان اینکه نشست‌‌های متعدد با وزیر نفت و محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور برگزار شد نتیجه‌بخش بود، اظهار کرد: امیدوارم این افراد به زودی مراحل استخدام و جذب خود را سپری کنند و به حق و حقوق خود در این خصوص برسند.

خبر ۱۱ مهر ۹۳ –   پیش نویس طرح جذب تدریجی همه پذیرفته شدگان از وزارت نفت ارسال شده است و در حال حاضر در حال پیگیری آن هستیم

اویل نیوز: رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی‌گفت: تعهد وزارت نفت برای استخدام تدریجی پذیرفتگان آزمون استخدامی‌سال گذشته راهکاری عادلانه برای پاسخگویی به مطالبات این قشر است.
غلامرضا تاجگردون روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پاسخ منفی وزارت نفت به استخدام افرادی که در آزمون کتبی و مصاحبه پذیرفته شده اند افزود: وزارت نفت می‌تواند با هماهنگی با سازمان مدیریت و برنامه متعهد به جذب تدریجی دو هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد در یک دوره زمانی دو ساله شود.
وی با اشاره به برخی جذب‌های پیمانکاری تصریح کرد: شفاف سازی در مورد جذب‌های قانونی نقش اثرگذاری در ایجاد انگیره و نشاط در نخبگان دارند.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی‌ابراز داشت: پیش نویس این طرح از وزارت نفت ارسال شده است و در حال حاضر در حال پیگیری آن هستیم.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی‌ابراز امیدواری کرد: با همکاری سازنده وزارت نفت، دولت و مجلس شورای اسلامی‌بتوان شاهد پاسخگویی به مطالبات جوانان باشیم.

خبر ۴ شهریور ۹۳ – اطلاعیه شرکت ملی نفت ایران در خصوص نتایج آزمون استخدامی سال ۱۳۹۲
به دنبال فراخوان شرکت ملی نفت ایران و برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه استخدامی در سال ۱۳۹۲ به ترتیب مقرر در فرآیند آزمون، به اطلاع می رساند، متعاقب پیگیری و اخذ نظر موافق معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهور، آن دسته از شرکت کنندگان در آزمون که پس از کسب حدنصاب حداقل ۶۵ درصد درهر یک از مصاحبه های تخصصی و شایستگی محور و اعمال ۶۰ درصد ضریب وزنی نمره آزمون کتبی در محاسبه نمره کل داوطلبان حائز بالاترین امتیاز درسقف مجوز ماخوذه گردیده اند برای استخدام در شرکت ملی نفت ایران پذیرفته شده اند.
گرامی جهت اطلاع از نتیجه آزمون استخدامی به آدرس azmoon.nioc.ir مراجعه نمایند.

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آمادگی برای جلسات مصاحبه استخدامی

خبر ۲۵ مرداد سال ۹۳ – موافقت دولت با استخدام نفتی‌ها/ نتایج آزمون استخدامی اعلام می‌شود

معاون وزیر نفت از موافقت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری برای جذب بخشی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم سلحشور معاون منابع انسانی وزارت نفت درباره آخرین وضعیت اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران، گفت: به دنبال درخواست بیژن زنگنه، وزیر نفت از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری برای موافقت با استخدام پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران، اسامی پذیرفته شدگان به زودی اعلام می شود.

این مقام مسئول با اشاره به مذاکرات و جلسات انجام گرفته با معاونت انسانی رئیس جمهوری، تصریح کرد: بخشی از تقاضای وزارت نفت مورد تایید این معاونت قرار گرفته و بر این اساس به زودی اسامی پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت اعلام می شود.

اخیرا احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر نفت، خواستار تعیین تکلیف آزمون استخدامی صنعت نفت شده بود.

خبر ۲۱ مرداد ۹۳ – وضعیت جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت تا ۱۰ روز آینده مشخص می‌شود

وضعیت جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت تا ۱۰ روز آینده مشخص می‌شود وزیر نفت یکی از راهکارهای رونق اقتصادی را ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: مشکلی که در حال حاضر در خانه های مردم وجود دارد این است که هیچ خانه ای خالی از چند فرد بیکار نیست.

وقتی وزارت نفت را در سال ۸۴ ترک کردم حدود ۸۰ هزار نفر شاغل داشتیم و حالا که تمام پتروشیمی ها و پالایشگاه ها واگذار شده ۱۲۰ هزار نیرو داریم. در حال حاضر بین ۵۰ تا ۶۰ هزار نیروی مازاد داریم آیا می شود باز هم استخدام کنیم.به گزارش مهر، بیژن نامدار زنگنه که بامداد سه‌شنبه در برنامه اقتصادی پایش در شبکه یک سیما سخن می گفت، افزود: هفته ای حداقل ۱۵۰ نفری که به من دسترسی دارند برای استخدام تقاضا دارند. یک آزمون استخدامی در اردیبهشت سال ۹۲ برگزار شد که به حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر نیرو نیاز داشتند ولی نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در آزمون شرکت کردند.

مراحلی از کار طی شده و بحث هست تا تعدادی از این شرکت کنندگان در آزمون استخدام شوند. بحث اینجاست که وقتی این تعداد استخدام را انجام دادیم تکلیف میلیون ها نفر دیگر چیست و وقتی مشکل این افراد حل شد بقیه مردم در کشور چه می شوند.وزیر نفت اظهارداشت: هرساله تولید ناخالص و ثروت کشور کم می شود و این به معنای فقیرتر شدن کشور است. اگر بخواهیم رشد اقتصادی داشته باشیم باید به نقطه ای برگردیم چون در حال حاضر رشد منفی داریم یعنی طبیعتا برای رسیدن به نقطه مثبت باید از نقاط قبلی عبور کنیم. رشد اقتصادی منفی به معنای فاجعه و بیکاری است. در این حالت مردم فقیرتر شده و قدرت خریدشان کمتر می شود.این عضو کابینه دولت یازدهم گفت : ما باید بیکاری را حل کرده، از رکود عبور کنیم و تورم را نیز پایین بیاوریم. مهمتر از همه علاوه بر اینکه اقتصاد با محور منطق اداره شود هر روز نیز یک اتفاق زیر و رو کننده و عجیب و غریب در این حوزه نداشته باشیم تا با یک روال منطقی رو به جلو حرکت کنیم. با رعایت منطق در اقتصاد می توانیم به اقتصادمان اعتماد کرده و از این وضعیتی که به طرز بدی به آن دچار شدیم خارج شویم. اگر به سال ۸۹ هم برگردیم اصلا خوب نیست ولی از نظر ریاضی باید به آن میزان تولید برگشت داشته باشیم و پس از آن رو به جلو حرکت کنیم. متاسفانه تولید طی چند سال گذشته همیشه نسبت به سال قبلش کمتر شده و از زمان جنگ هم بدتر بود.چرا در یکسال روزانه یک نفر را تغییر دادم؟وی در پاسخ به سئوال مجتبی قمری وفا سردبیر اقتصادی خبرگزاری مهر که پرسیده بود: آیا می دانید در یکساله اخیر در صنعت نفت به طور متوسط روزانه بیش از یک مدیر تغییر کرده‌اند؟ آیا می دانید صادرات روزانه نفت ایران در خرداد و تیرماه امسال  کاهش پیدا کرده است؟ آیا می دانید به احتمال زیاد، دادگاه لاهه به زودی علیه ایران به دلیل شکایت گازی ترکیه حکم خواهد داد؟ گفت: حالا به فرض اینکه روزی یک مدیر هم تغییر کرده باشد، خب یک گروه از افرادی که صلاحیت نداشته و بدون بلیط سوار اتوبوس شدند را عوض کرده و افراد با صلاحیت را جایگزین کردیم. مگر قرار است وقتی افراد بی سواد و ناتوان که در شلوغی و هرج و مرج جایی را گرفتند تا ابد آنجا بمانند. آنها باید جای خود را به افراد با صلاحیت تحویل دهند. وقتی در مجلس بودم تعهد کردم که نفت توسط نفتی ها اداره شود و همین کار را نیز انجام دادم.زنگنه اظهار داشت: تمامی مدیران نفت از افراد با سابقه و با صلاحیت هستند. همه آنها سالم هستند و سلامت نیز برای من بسیار مهم بود. این افراد سالم، با سابقه، با صلاحیت و مشهور هستند که خوشبختانه با کمک آنها آرامش را در نفت ایجاد کردیم. هر روز یکی از بیرون نفت اتفاقی می آمد و رئیس نفت می شد و بعد تمام دوستانش را دور خودش جمع می کرد این گونه که نمی شود زندگی کرد.وی افزود: وقتی در مجلس بودم تعهد کردم نفتی ها، نفت را اداره خواهند کرد؛ من نمی گویم که با صلاحیت ترین ها را بر سر کار آورده ام چرا که حرف مطلقی است اما مطمئن هستم که آدم های سابقه دار و سالم را بر سر امور قرار داده ام تا آرامش در نفت ایجاد شود.وزیر نفت گفت: متأسفانه در دولت قبلی هر روز یک نفر از خارج می آمد و مدیر یک بخش می شد و پس از مدتی دوستان خود را هم می آورد، اما امروز فردی مدیریت می کند که سابقه دارد نه اینکه یک تعداد گروهبان جای بالاتر از خود بنشینند.وی ادامه داد: کسی باید بیاید که سابقه دارد. به عنوان مثال در نیروی انتظامی یک نفر که سروان است را هیچ وقت در شغل سرتیپی نمی گذارند اما متاسفانه آنها یک سری گروهبان را روی کار گذاشته بودند.

عده ای از بیرون نفت می آمدند و مدیران نفت را تحقیر می کردند که شما چیزی سرتان نمی شود و ما آمده ایم تا یادتان دهیم. این کار خوبی نبود. اگر روزی یک مدیر هم عوض شود مگر اتفاقی می افتد یا اگر صادرات کم شده باشد نباید خوشحال بود.وی تصریح کرد: عده ای غیر نفتی در دولت گذشته وارد نفت شدند که جایگاه شان در وزارت نفت نبوده و در شلوغی وارد وزارت نفت شدند.زنگنه افزود: از همان ابتدا در مجلس عنوان کردم که مدیران غیر نفتی جایی در وزارت نفت ندارند، این درست نیست که یک گروهبان در جایگاه سرهنگی حضور داشته باشد.وجود ۶۰ هزار کارمند اضافی در وزارت نفتزنگنه درباره دلایل اعلام آزمون های استخدامی گرفته شده در سال ۹۲ تبیین کرد: از اینکه تعداد زیادی از جوانان ما با مشکل بیکاری روبرو هستند شرمنده ام و معتقدم که دولت باید با رونق بازار اشتغال، کاری برای آنها انجام دهد؛ چرا که امروز در هیچ خانه ای نیست که چند نفر بیکار نباشند.وزیر نفت با اشاره به تعداد نیروی کار در وزارت نفت بیان کرد: پیش از دولت گذشته و در زمان خروجم از وزارت نفت ۸۰ هزار کارمند داشتیم اما امروز با وجود واگذاری پتروشیمی ها و نیروگاه ها ۱۵۰ هزار کارمند داریم که قطعاً نیمی از آنان نیروی اضافه هستند.به گفته این مقام مسئول در صورتی که نرخ رشد اقتصادی در کشور مثبت شود، به میزان قابل توجهی مشکل اشتغال برطرف خواهد شد اما امروز در وضع بدی قرار داریم که به دلیل تصمیمات متعدد و یک شبه دولت قبلی بر ما تحمیل شده است و نخست باید از آن خارج شویم.وزیر نفت یادآور شد: با وجود اینها، ما درخواست خود را برای جذب تعدادی از افراد یادشده به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری ارسال کرده ایم تا پس از تایید آن، استخدام این افراد صورت گیرد به طوری که تا ۱۰ روز آینده وضیعت اینها مشخص می‌شود.

خبر ۲۰ مرداد ۹۳ – نتایج نهایی آزمون استخدامی‌شرکت نفت به زودی اعلام خواهد شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، حمید رسایی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در تذکری شفاهی با استناد به ماده ۲۴ آیین نامه داخلی بند ۱۱ و اصل ۱۷۶ قانون اساسی گفت: مدتی قبل چند نفر از همکاران مجلس به برخی از وزرا به صورت رسمی‌براساس اصول قانون اساسی در خصوص یکی از مصوبات مربوط به شورای عالی امنیت ملی که توسط وزارت ارشاد ابلاغ شده بود تذکری دادند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: با توجه به نقش سران فتنه مثل کروبی، موسوی و خاتمی‌در کودتای ۵ سال قبل شورای عالی امنیت ملی مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه مواضع این افراد نباید در رسانه‌ها بازتاب داده شود اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌نامه ای را به رسانه‌ها فرستاد و این رسانه‌های فتنه گر به خاطر چند تذکر نماینده جوسازی بسیاری را داشتند که متأسفانه شورای عالی امنیت ملی و نه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هیچ تذکری را مطرح نکرد.
وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌نامه دیگری را به رسانه‌ها فرستاده که محتوای آن با نامه قبلی متفاوت است این نامه مربوط به پرونده نفتی بین المللی شده و گفته اند که چون حکم آن قرار است صادر شود پس لازم است که رسانه‌ها هیچ موضوع را عنوان نکرده و تنها به آن چیزی که واحد حقوقی ریاست جمهوری می‌گوید اکتفا کند اما باید گفت که آقای شمخانی حرمت امامزاده را متولی آن مشخص می‌کند، من نمی‌گویم که در این موضوع کسی حرف بزند بلکه می‌گویم هر دو مربوط به شورای عالی امنیت ملی است و وزارت ارشاد ابلاغ کرده هر دو باید عمل شود هر دو قانون است.
نماینده تهران در مجلس تاکید کرد: چرا این همه به تذکرات نمایندگان در مجلس شورای اسلامی‌حمله کرده‌اند، چرا به تذکر نمایندگان در مجلس شورای اسلامی‌در خصوص عدم بازتاب مواضع سران فتنه در رسانه‌ها حمله شده و پاسخی داده نشد. مجلس باید واحد حقوقی داشته باشد بارها گفته‌ام وقتی به کلیت مجلس حمله می‌کنند واحد حقوقی مثل حقوق ریاست جمهوری مثل جاهای دیگر باید پیگیری قضایی کنند نماینده‌ها خودشان نمی‌توانند، هر دو مصوبه مربوط به شورای عالی امنیت ملی است ولی در مورد یکی سکوت می‌کنند و در مورد یکی دیگر الزام می‌کنند.
رسایی تصریح کرد: یک عده‌ای جلوی درب جمع شده‌اند که مربوط به آزمون شرکت نفت است، وزیر نفت اسامی‌منتخبان را اعلام نمی‌کند، آزمون قانونی و در وقت قانونی انجام شده مصاحبه‌ها در دوره همین وزیر اجرا شده، بنده در رابطه با همین مسئله از وزیر نفت سوال کردم و قرار است این سوال به صحن هم ارجاع شود.
وی افزود: ۴ هزار نفر در کارتابل وزیر نفت در حصر و زندانند، آقایانی که نگران حصرند ۴ هزار نفر را از حصر دربیاورند نه آن دو نفری که در حصرند.

خبر ۳۱ تیر ۹۳ – مجلس اعتبار پرداختی استخدامی‌ها را تامین کرد

به گزارش اویل نیوز از فارس، مجلس اعتبار پرداختی استخدامی‌ها را تامین کرده است.

به گزارش اویل نیوز، ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان در تذکری دیگر به وزیر کشور بر تسریع در حل مشکلات استخدام ۲۳۰ نفر از فرزندان شاهد و نزدیک به ۵۰۰ نفر دیگر از متقاضیان استخدام که به رغم شرکت در آزمون از سه سال قبل تاکنون تعیین تکلیف نشده اند، تصریح کرد.
اله افتخاری نماینده تهران در تذکری به وزیر نفت پیگیر علت تعیین تکلیف نشدن دعوت شدگان به مصاحبه استخدامی این وزارتخانه شد.
کمال علیپور و سیدهادی حسینی نمایندگان قائمشهر در مجلس در تذکری مشترک به رییس جمهوری خواستار «توضیح درباره علت صدور بخشنامه غیرقانونی راجع به ماده ۱۸۰ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری» شدند.
مصطفی افضلی‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: تعیین تکلیف استخدامی‌های استانداری که تمام مراحل آن طی شده است باید به سرعت انجام شود؛ در مکاتباتی که خردادماه با معاون راهبردی رئیس جمهور و منابع انسانی نهاد ریاست جمهوری داشتیم به آنها اعلام کردیم که راه برگشتی در این زمینه وجود ندارد چرا که تمام مراحل استخدامی طی شده و دولت مکلف است بدون اینکه تخلفی را در این زمینه انجام دهد با تامین اعتباری که مجلس کرده هر چه سریع‌تر رویه استخدامی‌ها را تسهیل ببخشد.

خبر ۲۴ تیر ماه ۹۳ – نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت نفت به زودی اعلام می شود

وزیر نفت در نامه ای به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری با توجه به درخواستهای مکرر، خواستار تعیین تکلیف افراد منتخب در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت شد.

به گزارش خبرنگار شانا، بیژن زنگنه، وزیرنفت ١١ تیرماه امسال در نامه ای خواستار تعیین تکلیف افراد منتخب در آزمون استخدامی اردیبهشت سال ١٣٩٢ شرکت ملی نفت شده است.
وزارت نفت برای پاسخگویی به درخواستهای مکرر منتخبان این آزمون، مستند به حکم آیین نامه اجرایی قانون بودجه سال ١٣٩٣، از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری خواسته است که با توجه به مشکلات موجود، نسبت به تعیین وضعیت این افراد و شرکت ملی نفت ایران اظهار نظر کند.
بر پایه این گزارش، بزرگترین آزمون استخدامی کشور در سه نوبت طی روزهای پنجم و ششم اردیبهشت سال ٩٢ در حوزه های تهران، اهواز، شیراز، بندرعباس، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، ماهشهر و تبریز با حضور ٩۴ هزار و ٩٢١ داوطلب برگزار شد که از این میان تعداد ٣۵٣١ نفر (دو برابر ظرفیت) دارندگان رتبه های برتر برای انجام مصاحبه دعوت شدند و با آنها مصاحبه شد.

خبر ۲۱ تیر ماه ۹۳ – آخرین خبر از اعلام نتایج آزمون استخدامی نفت
هیئت رئیسه مجلس از سوال ملی نماینده تهران از وزیر نفت خبر داد و بر این اساس بیژن زنگنه با ید به زودی برای پاسخگویی به این سوال در کمیسیون تخصصی مجلس حاضر شود .

به گزارش مهر ، در جلسه علنی چهارشنبه گذشته مجلس شورای اسلامی سوال ملی حمید رسایی نماینده مردم تهران از وزیر نفت درباه علت خوددرای از اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت از سوی هیئت رئیسه اعلام وصول شد.

لازم به ذکر است بسیاری از متقاضیان استخدام در شرکت نفت که مراحل آزمون را گذارنده اند منتظر شروع کار خود در آن شرکت هستند اما تا کنون از استخدام آن خود داری شده است .

خبر ۲۴ خرداد – تایج آزمون استخدامی نفت در مرحله تصویب قرار دارد

خبرگزاری تسنیم: در پی انتشار گزارشی توسط خبرگزاری تسنیم مبنی بر بلاتکلیفی حدود ۴ هزار نفر از جوانان تحصیل کرده در آزمون استخدامی سال گذشته وزارت نفت، این وزارتخانه توضیحاتی را در خصوص نتایج این آزمون ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اردیبهشت سال ۹۲ شرکت ملی نفت ایران پیرو اطلاعیه سراسری قبلی این شرکت، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی کرد. نتایج اولیه این آزمون با تأخیر فراوان اعلام شد و پذیرفته شدگان آن پاییز برای انجام مصاحبه به محل های اعلام شده رفتند. پس از برگزاری مصاحبه از چند هزار داوطلب پذیرفته شده، قرار بود تا ماه بعد نتایج پذیرفته شدگان نهایی اعلام شود اما باز هم اعلام نتایج با تأخیر مواجه شد و تا امروز حدود ۴ هزار نفر از جوانان تحصیل کرده کشور در بلاتکلیفی اعلام نتایج این آزمون قرار دارند.
حدود یک ماه پیش خبرگزاری تسنیم با انتشار گزارشی از بلاتکلیفی حدود ۴ هزار نفر از جوانان تحصیل کرده در آزمون استخدامی سال گذشته وزارت نفت خبر داد که وزارت نفت، توضیحاتی را در خصوص نتایج این آزمون به خبرگزاری تسنیم ارسال کرده است.
متن توضیحات وزارت نفت بدین شرح است:
«مصاحبه‌های استخدامی شرکت ملی نفت ایران در سال ۱۳۹۲، در موعد مقرر به اتمام رسیده و نتایج نهایی در مرحله اخذ تصویب قرار دارد.
داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران، مطابق نمرات آزمون و مصاحبه انجام شده در گروه‌های پردازشی مختلف و سهمیه‌های مربوطه (اعم از ایثارگران، بومی و سایر داوطلبان) طی فرآیند پذیرش با یکدیگر به رقابت پرداخته و نتایج نهایی استخراج شده است.
بنابراین گزارش هر گونه اعلام نتایج و انجام تشریفات استخدامی پذیرفته شدگان نهایی در مرحله تصویب نتایج است که به محض انجام این مرحله، مراتب از طریق سامانه آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران به اطلاع عموم خواهد رسید.
یادآوری می‌شود بزرگترین آزمون استخدامی کشور در سه نوبت طی روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال گذشته در حوزه‌های تهران، اهواز، شیراز، بندرعباس، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، ماهشهر و تبریز با حضور ۹۴ هزار و ۹۲۱ داوطلب برگزار گردید که از این میان تعداد ۳۵۳۱ نفر (دو برابر ظرفیت) حائزین رتبه‌های برتر برای انجام مصاحبه دعوت شدند و از آنها مصاحبه به عمل آمد.»
حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دوشنبه پنجم خردادماه سال جاری در تذکری به وزیر نفت در خصوص چرایی عدم اعلام نتایج آزمون این وزارتخانه علی رغم سپری شدن بیش از یکسال از آزمون استخدامی اردیبهشت ۹۲ تذکر داد.
سه شنبه هفته جاری (۲۷ خرداد) وزیر نفت جهت پاسخگویی به سوال ۷ نماینده به کمیسیون انرژی مجلس می رود که محور یکی از سوالات در خصوص بلاتکلیفی جوانان تحصیل کرده و چرایی عدم اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران است

۳۰ اردیبهشت ۹۳ – کارکنان غیررسمی صنعت نفت امسال ساماندهی می شوند

شانا_ گروه نفت: آنچه امروز دولت و به طور خاص صنعت نفت با آن مواجه است، هزاران نفر نیروی قراردادی هستند که برای تبدیل وضعیت آنان، فرایند درازمدتی طی شده؛ فرایندی که به طور قطع برای صنعت نفت با صرف هزینه و زمان زیادی همراه بوده است.
حال باید دید در این شرایط، بهترین روش ممکن برای ساماندهی این نیروها چیست؟ برگرداندن این حجم نیروی انسانی به وضعیت قبل (پیمانکاری) و یا تلاش برای ساماندهی آنان در چارچوب قوانین؟
ساماندهی کارکنان قراردادی صنعت نفت و بخصوص کارکنان قرارداد مدت موقت، مدت هاست به یکی از دغدغه های اصلی وزارت نفت و شرکت های تابعه، بخصوص معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت این مجموعه تبدیل شده است. پس از ابلاغ الزام تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکاری به قراردادی در دولت دهم بود که حدود ۴٠ هزار نفر نیروی پیمانکار صنعت نفت که دارای شروط انعقاد قرارداد بودند، تبدیل وضعیت شدند و از آن پس در قالب کارکنان قرارداد مدت موقت به فعالیت خود ادامه می دهند. گذشته از اینکه تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکار به قراردادی در شرایطی که مسئولان وقت، شعار کوچک سازی دولت را سر می دادند تا چه حد درست بوده است، اما آنچه امروز دولت و به طور خاص صنعت نفت با آن مواجه است، هزاران نفر نیروی قراردادی هستند که درست یا نادرست، به هر روی برای تبدیل وضعیت آنان، فرایند درازمدتی (از آزمایش های طب صنعتی گرفته تا دیگر مراحل) طی شده؛ فرایندی که قطعا برای صنعت نفت با صرف هزینه و زمان زیادی همراه بوده است. حال باید دید در این شرایط، بهترین روش ممکن برای ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت چیست؟ برگرداندن این حجم نیروی انسانی به وضعیت قبل (پیمانکاری) به رغم هزینه های مالی و زمان صرف شده و یا تلاش برای ساماندهی آنان در چارچوب قوانین؟ کریم سلحشور؛ معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت در این باره پاسخ می دهد:

آقای دکتر! همانطور که خود نیز مستحضرید همچنان قاعده مشخصی برای پرداخت حقوق و دستمزد نیروهای قرارداد مدت موقت صنعت نفت تدوین نشده است. برای ساماندهی وضعیت این دسته از کارکنان، چه برنامه ای دارید؟
به هر حال واقعیتی است که کمیت نیروی انسانی در نفت، به نسبت سایر دستگاه های اجرایی بسیار زیاد است؛ ما در حال حاضر حدود ۴٠ هزار نیروی قرارداد مدت موقت و حدود یک هزار نفر نیروی قرارداد مدت معین در این مجموعه داریم و در حال بررسی وضعیت نیروهای قرارداد مدت موقت هستیم. طبیعی است هر شخصی که دارای کمترین میزان عاطفه انسانی است، نمی تواند نسبت به همکاران خود بی تفاوت باشد؛ اما ضوابط و مقررات قانون کار و الزاماتی که از سوی وزارت کار مورد تاکید است، این فرایند را تا حدودی پیچیده می کند. آنچه در این میان بدیهی و قطعی است، عزم و اراده مسئولان صنعت نفت برای ساماندهی مطلوب شرایط این دسته از کارکنان است و یقین بدانید که این موضوع با جدیت در دستور کار قرار دارد.
این فرایند چقدر طول می کشد؟
کار ساده ای نیست و ما در این مسیر با پیچیدگی های فراوانی مواجه هستیم. حقوق و دستمزد زمانی قاعده مند می شود که طبقه بندی مشاغل موجود باشد؛ در حالیکه مشاغل این ۴٠ هزار نفر، طبقه بندی نشده است. ما باید در این زمینه با وزارت کار به توافق برسیم. دقت کنید که بسیاری از مشاغل موجود در نفت، با فضاهای کاری دیگر بیگانه است و بردن این مشاغل در طبقات خاص و متقاعد کردن وزارت کار، کار دشواری است.
به هر حال در شرایط کنونی، سابقه کار، تحصیلات و بسیاری از معیارهای دیگر در پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان قراردادی مدنظر واقع نشده است. این موضوع، با قوانین وزارت کار در تناقض نیست؟
ببینید، زمانی که مقرر شد قرارداد نیروهای پیمانکاری واجد شرایط به مدت موقت تبدیل شود، ما قاعده مشخصی برای پرداخت حقوق و دستمزد این دسته از کارکنان نداشتیم. از طرفی همانطور که پیشتر گفتم، طبقه بندی مشاغل برای این کارکنان موجود نبود و تنها گزینه ای که برای جلوگیری از اجحاف در حق این کارکنان می توانستیم مدنظر قرار دهیم، پرداخت حقوق و دستمزد به روال سابق بود. یعنی مقرر کردیم کارکنانی که تبدیل وضعیت شده اند، بر مبنای آخرین فیش حقوقی خود در زمانی که پیمانکار بوده اند، حقوق و دستمزد بگیرند؛ چون برای قاعده مند کردن نحوه پرداخت به آنان، نیازمند یک دوره زمانی و به عبارتی دوره گذار هستیم. این نکته را نیز باید متذکر شوم که ما پیش از این، چنین تجربه ای در صنعت نفت نداشتیم و این امر، قاعدتا به زمانبر شدن این فرایند دامن می زند. با این حال این تعهد اخلاقی را برای خود قائل شده ایم که این موضوع را با جدیت پیگیری کنیم و امیدواریم تا پایان سال جاری، این دسته از کارکنان ساماندهی شوند.
آیا تصویب ماده ١٠ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، می تواند به تسریع فرایند کمک کند؟
مباحث مطروح شده در این قانون تنها کارکنان رسمی را دربرمی گیرد، اما در تلاشیم از ظرفیت های قانونی موجود بیشترین استفاده را داشته باشیم تا تعداد بیشتری از خانواده صنعت نفت، از مزیت های این قانون برخوردار شوند. رئیس جمهوری، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری و وزیر نفت، افرادی هستند که به ترتیب مسئولیت تصویب، تایید و پیشنهاد مفاد این ماده را بر عهده دارند و امیدواریم این قانون در سال جاری، نهایی شود و به تصویب برسد.
ساماندهی نیروهای قراردادی که در خصوص آن صحبت کردید، نیروهای قرارداد مدت معین را نیز در برمی گیرد؟
هدف ما، ساماندهی تمام نیروهای غیررسمی صنعت نفت است؛ اما واقعیت این است که دغدغه اصلی ما به کارکنان قرارداد مدت موقت برمی گردد چراکه برای مدت معین ها، نظام پرداخت مشخصی تعریف شده است. کارکنان قرارداد مدت معین در برابر یک سمت خالی نشسته اند و نظام پرداخت آنها از قواعد خاصی تبعیت می کند. در خصوص نیروهای قرارداد مدت موقت، امکان نشستن در برابر سمت های خالی وجود نداشت و طبیعی بود که ما به تعداد ۴٠ هزار نفر، سمت خالی در نفت نداشتیم. بنابراین هم اکنون کارکنان قرارداد مدت موقت در دوره گذار به سر می برند و ما تمام تلاش خود را به کار می بندیم که در حداقل زمان و با توافق های قانونی ای که انجام می دهیم، وضعیت آنان را ساماندهی کنیم. این فرایند زمانبر و پیچیده است اما هیچ کدام از این موانع، نمی تواند مانع تلاش مجموعه منابع انسانی وزارت نفت برای تحقق این هدف باشد. امیدواریم تا پایان امسال، کار ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت نهایی شود.
صحبت از حق و حقوق شد؛ در خصوص داوطلبان استخدامی شرکت ملی نفت ایران هم توضیحی بدهید. مصاحبه شوندگان مدت هاست در انتظار اعلام نتایج نهایی به سر می برند.
کاملا به آنها حق می دهیم و می دانیم فرایند اعلام نهایی افراد پذیرفته شده، بیش از حد زمانبر شده است. معاونت توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، گزارش خود را در این زمینه ارائه و معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت نیز، جمع بندی خود را به وزیر نفت تحویل داده است و این اطمینان را می دهیم که نتایج نهایی در آینده ای نزدیک اعلام شود.

۲۱ اردیبهشت ۹۳ – برقراری ارتباط مستقیم با وزیر نفت فراهم شد
همکاران مجموعه وزارت نفت و مردم شریف ایران، از این پس می توانند به طور مستقیم با وزیر نفت ارتباط برقرار کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، با تاکید بیژن زنگنه؛ وزیر نفت، امکان برقراری ارتباط مستقیم با وی از طریق نشانی الکترونیکی Zangeneh@mop.ir فراهم شده است.به این ترتیب، همکاران مجموعه وزارت نفت و  مردم شریف ایران، می توانند به طور مستقیم از طریق نشانی الکترونیکی Zangeneh@mop.ir با وزیر نفت در ارتباط باشند و شکایتها، پیشنهادها و مطالب موردنظر خود را به اطلاع وی برسانند.
آقای زنگنه در بخشی از پیامی که به همین منظور منتشر کرده، اعلام کرده است: «مطالبی که به نشانی گفته شده ایمیل می شود، توسط افراد مورد اعتماد اینجانب مطالعه و موارد مهم آن هم به خود من برای اظهار نظر و احتمالا صدور دستور ارجاع می شود. اگر ارسال کنندگان ایمیل ها مایل باشند مطالبی را که ارسال می کنند، محرمانه بماند و به سلسله مراتب مسئولین نفت منعکس نشود، لطفا در ابتدای ایمیل خود این مطلب را تذکر دهند و مطمئن باشند که ان شاالله  به نظرشان عمل خواهد شد».

۱۴ اردیبهشت ۹۳ – مجوز جذب ۴۷۰ نفر در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از اخذ مجوز جذب ۴٧٠ نفر خبر داد و اعلام کرد:عملکرد مدیران شرکت ملی پالایش و پخش نفتی ارزیابی می شود.
به گزارش پانا نیوز به نقل از وزارت نفت، حسن نصر اصفهانی مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از اخذ مجوز جذب ۴٧٠ نفر از سال گذشته وجود دارد، گفت: این مجوز جهت اجرای آن فعالیت‌هایی در دست اقدام است.
این مقام مسئول با بیان اینکه تعدادی نیروی انسانی از محل آزمون شرکت ملی نفت ایران برای مصاحبه و اقدامات بعدی آن دعوت شده اند، تصریح کرد: نیازهای سال ٩٣ نیز اعلام شده اند که بنا به سیاستهای توسعه ای وزارت نفت اقدام خواهد شد.
نصر اصفهانی همچنین به استقرار مرکز ارزیابی مدیران در آینده نزدیک در شرکت ملی پالایش و پخش نفتی اشاره کرد و افزود: پس از راه اندازی کامل این مرکز، نیروهایی که برای مدیریت آینده صنعت نفت نیاز است، بر اساس شاخصهای ویژه ای انتخاب و جهت آموزش‌های لازم به این مرکز اعزام می شوند.

 ۶ اردیبهشت ۹۳ – اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران

کریم سلحشور در گفتگو با خبرنگار وزارت نفت، از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران (که سال گذشته برگزار شده بود)، در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: به زودی تکلیف پذیرفته شدگان نهایی مشخص می شود.

وی یادآور شد: قبول داریم فرآیند اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی این آزمون، طولانی شده، اما موضوع در حال رسیدگی است.
سلحشور گفت: شرکت ملی نفت ایران، مسئولیت خود را در این زمینه انجام و معاونت منابع انسانی وزارت نفت، گزارش های لازم را به وزیر نفت ارائه داده است.
معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا در اولین فرصت ممکن، نتایج بررسی ها را اعلام کرده و به نگرانی پذیرفته شدگان در آزمون خاتمه دهیم.
آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران با شرکت ١٢٩ هزار نفر بزرگترین آزمون استخدامی کشور بود که در ۵ و ۶ اردیبهشت ماه سال گذشته برگزار شد؛ پس از اعلام نتایج آزمون کتبی، مصاحبه با پذیرفته شدگان انجام و مقرر شد نتایج نهایی در بهمن ماه سال ٩٢ اعلام شود. با توجه به تاکید معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت، انتظار می رود نتایج نهایی به زودی اطلاع رسانی شود.

استخدام شرکت نفت

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آموزشی تخصصی جلسه مصاحبه استخدامی

 


برای مشاهده آرشیو استخدامهای شرکت نفت اینجا کلیک کنید

 1,165 نظر برای «استخدام شرکت نفت سال ۹۵ (خبر جدید)»

 1. dusp387

  با سلام
  دوره های آموزشی عمومی بدو استخدام در مرکز آموزش نفت محمود آباد
  1-مقررات اداری2-مقدمه ای بر صنعت بالا دستی نفت3-معرفی صنعت نفت4-مبانی پدافند غیر عامل5-اخلاق حرفه ای6-روشهای حل مسئله و تصمیم گیری7-فرهنگ و الگوهای رفتاری8-ارگونومی عمومی9-مدیریت خلاقیت و نوآوری10-کمکهای اولیه مقدماتی11-حفاظت اسناد و مدارک12-آیین نگارش،مکاتبات اداری و گزارش نویسی13-مهارتهای ارتباطی14-مدیریت استرس15-هوش هیجانی16-الزامات امنیتی کاربران کامپیوتری cscu 17-کار تیمی18-بهداشت حرفه ای19-مدیریت زمان20-ایمنی و آتش نشانی عمومی-تئوری و عملی21-اتوماسیون اداری22-حفاظت گفتار23-تهدیدات و تخلیه تلفنی24-مبانی محیط زیست.
  امروز دفترچه های درمانی و کفش و لباس کار تحویل گردید و احتمالا این هفته برگ معرفی به محل کار یا مرکز آموزش تحویل میگردد.آغاز دوره 31/2 پایان دوره 11/5 –دعوت به کار 23/5.
  با تشکر

  پاسخ دادن


  • پشتیبان چهار

   سلام
   کاربر عزیز آخرین آگهی استخدامی مربوط به سازمان مربوطه را پیگیری نمایید،به محض اطلاع از جدیدترین اخبار استخدام حتما در سایت اطلاع رسانی می شود.
   با تشکر

   پاسخ دادن

 2. ali

  باسلام خدمت همگی دوستان
  چنانچه کسی دارای مدرک کارشناسی ارشد بوده و با مدرک کارشناسی خود در آزمون شرکت کرده باشد و قبول نیز شده باشد نحوه برخورد شرکت نفت با این فرد بعد از فهمیدن موضوع بعد از طی مراحل استخدامی و شروع به کار چگونه می باشد؟

  پاسخ دادن 3. امیر

  با سلام،در جواب دوستانی که سوال پرسیده بودند
  محمودآباد دو ترمینال داره یکی بعد از سه راه در خیابان معلم جنب بازار الغدیر و دومی در خیابان امام جنب میدان ورودی شهر شهید کاظمی.
  پذیرش به صورت شبانه روزی است و در یک هفته استراحت هم سوئیت به نام شما رزرو است ولی برای غذا اگر بخواهید بمانید باید از قبل هماهنگ کرده باشید.سوئیت ها 4 نفره و جنب دریا هستند.روز اول ملحفه،پتو،حوله و نوشت افزار میدهند.هفته ای دوبار3نوع میوه،چای ،قند،مواد نظافتی و موارد دیگر را میتوان از پذیرش در خواست کرد.روزی3وعده غذا در 3نوع با 3 چاشنی،2میان وعده.امکاناتی از قبیل سالن ورزشی،کتابخانه،کافی نت و ..
  از داخل به مجموعه رفاهی ورزشی نفت با مساحت300هکتار وصل است که امکاناتی از قبیل بهداری،خشک شویی،فروشگاه،استخر،انواع بازیها،سینما و…دارد.بعد از کلاس ها آزادید در سطح شهر تردد کنید.در طول 3 ماه باید دفترچه کارآموزی پرکنید.حقوق به صورت علی الحساب حدودا900 هزار تومان در بانک تجارت پرداخت می شود،نفت کارت بعد از حضور در منطقه در بانک پارسیان واریز میشود.افراد ستادی بعد از دوره عمومی به ستاد منتقل می شوند،محمودآباد جهت دوره تخصصی ایمنی،اصفهان برق،اهواز بهره برداری مورد استفاده قرار میگیرند.ولی اگر به حد نصاب نرسند مستقیم به مناطق میروید،و یا در همان محل کلاس تشکیل میشود یا از شرکت های دیگر افراد فراخوان میشوند جهت تشکیل دوره.
  وسایل موجود در سوئیت:اسپیلت،تلویزیون،یخچال،بخاری،چای ساز،آبگرمکن،فرش،سشوار،اتو،باکس تلفن،میز تلویزیون،جعبه کمک های اولیه،مبل،تخت خواب،پتو،رخت آویز،میز اتو،آینه دیواری،جا لباسی ایستاده،گیرنده دیجیتال،جا میوه ای،ساعت دیواری،سطل زباله،بشقاب،استکان،قاشق و چنگال،چاقو،لیوان،پارچ،قندان،سینی،جاکفشی،دمپایی،میز عسلی،مودم وایرلس و ..
  نمرات 23 دوره به صورت چند هفته یک بار در برد زده میشند که 85 تا 100 عالی محسوب میشود تا حالا به همه بالای 90 دادند،و آزمون زیاد مطرح نیست و فهم مطلب مهم است.
  با تشکر

  پاسخ دادن

 4. برزآفرین

  با سلام و ضمن تشکر از دوستان پیگیر و مدیر محترم سایت برای همراهی در این مدت
  لیست اسامی کارآموزان بدو استخدام نفت مرکزی وسایر مورخ 31/2/1395 محمود آباد
  گروه اول:
  محمدرضا شرفی زاده-امین بخت آفرید-جواد خشت زر-حمزه عبدالله زاده-سیامک قلعه کهنه-رامین داودی-سیروس یاسمی-وحید غلامی علی کردی-یدالله ملک احمدی-حمید کریم پور-سجاد احمدی سرنجکه-حسن اختیاری-افشین داودی نژاد-محمدرضا سلیمان بیگی-عبدالله شیرولی پور-آیت شهبازی-علیرضا جمالی-صباح پیشگو-میثم تقی ملا-فرزاد رضایی قصر احمدی-نعمت محمدنیا-عباس رسولیان-سید احسان غیاثی.
  گروه دوم:
  حامد حیدر نیا-مهدی مامی-امیر مرادی قلعه کهنه-محمدرضا مکرمی-ستار مرادی-احمد نوشادی-محمد اروانه-احمد فرجی-محمد مهدی شهبازیفر-امید شمس الهی کارزانی-سجاد یاور-منصور ناصحی-یاسر شریفی-مجتبی یعقوبی-یوسف الباد-علی حسنی-محسن عزیز بیگی-میثم مظفری-رضا نورالهی مقدم-شمس الدین اکبری-محسن معظمی گودرزی-رضا احسانی فر-محمد ایزد دوست-سجاد خورشیدی.
  گروه سوم:
  محمد رضائی زاده-محسن زارعی-محمد باقر شیخی-احسان طاهری مقدم-مجتبی عباس نژاد-علی فرخی-ایرج کاوسی-احمد گرائی-منوچهر منصوری-محسن یزدانی-عبد الرضا رحمتی هفت چشمه-سجاد عبداللهی-محمد ورمزیار-سجاد یاری-مهرداد رفیعی زاد-یزدان مرادی-محسن ترکاشوند-سجاد کرمی-شاهد تدین-علی محمد جانی-سعید قائدی.
  گروه چهارم:
  ابوذر عبدشیخی-ایوب رحمانی ثقیه-امیر مرادی-وحید صیادی-مصطفی ملکی-ایمان سهرابی-مسعود صید باقری-میثم احمدی کلان-حجت الله یوسفوند-مسعود عبد الهی-سجاد تابان-ناصر محمدی-البرز میرزا بیگی-محمد صادق فرید-صابر انتخابی کیا-فاطمه جعفری طایقانی.
  و یک سری از دوستان که اسامی هنوز در لیست وارد نشده.دوستانی که مراحل استخدامی آنها تکمیل نشده در صورت اتمام مراحل به صورت دوره آموزشی حین خدمت جذب میشوند.
  با تشکر.

  پاسخ دادن

  • حسن

   با سلام
   با تشکر از حوصله ای که در تایپ به خرج دادید،امیدوارم این دوستان تا اتمام 30 سال خدمت همراه هم باشند.
   یک سری از دوستان از تایپ شدن اسمشون نارحت شدند،که دلیل اون رو نمیدونم.چون تایپ شماره پرسنلی یا کدملی و غیره مشکل ساز است و اسم مشکلی پیش نمی آورد،همونطور که سری قبل اسامی دوره های آموزشی بدو استخدام از تاریخ ۳۰/۱۱/۹۳ در مجتمع آموزش فنون اهواز رو شرکت نفت و گاز غرب روی سایت قرار داد.گذاشتن اسامی هنگامی مشکل ساز است که در لیست بدی قرار داشته باشید،ما که دزدی نکردیم،پس باید به قرار گیری اسمتون در این لیست افتخار کنید.
   در ضمن دفترچه درمانی شما 1/4/95 صادر میشود که باید مستقیم از شرکت تحویل بگیرید یا توسط نماینده شرکت در محل آموزش تحویل داده شود.برای استفاده از پرتال نفت هم نیاز به کدی که امور اداری تحویل میدهد احتیاج دارید.
   متشکر و ممنون

   پاسخ دادن


 5. امین

  با سلام،دیروز بچه های کرمانشاه رفتن شرکت نفت و گاز غرب کرمانشاه نامه های دعوت به کارشون رو تحویل گرفتند و با بچه های دیگر شهرستانها تماس گرفته شد تا نامه دعوت به کار براشون پست بشه.دوره 31 اردیبهشت در محمودآباد هست.
  کارآموز ان محترم
  با سلام
  با کمال مسرت، ضمن عرض تبریک پیوستن شما به جمع همکاران تلاشگر شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، به اطلاع می رساند:
  دورههای آموزشی بدو استخدام جنابعالی از مورخ 31/۰2/۹5 آغاز می گردد بنابراین خواهشمند است در تاریخ ذکر شده با همراه داشتن اصل مدارک شناسایی و تحصیلی در مرکز آموزشی محمودآباد به نشانی ذیل حضور بهم رسانید.
  لازم به یادآوریست که عدم حضور شما بمنزله انصراف تلقی میگردد.
  مازنداران – محمود آباد – خیابان آزادی – بلوار شهدای نفتکش – مرکز آموزشی محمود آباد تلفن ۴۴۷۳۷۵۶۹-۰۱۱
  مدارک لازم:
  اصل مدارک شناسایی و تحصیلی شامل کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت، مدرک تحصیلی، شش قطعه عکس، کارت ایثارگری(فقط جذب شدههای سهمیه ایثارگری)
  در کل پروسه ی طولانی استخدام ما (3 سال)اینجور بود
  امتحان کتبی 6 اردیبهشت92. مصاحبه تخصصی 7 مهر92.
  نتایج سری اول شهریور93. نتایج سری دوم آذر93.
  چک کردن آدرس توسط گزینش 19 مرداد 94. 8 شهریور94 ساعت 20 گزینش محلی.
  11 شهریور 94 دعوت به مصاحبه عقیدتی. 18 شهریور 94 انجام مصاحبه.
  4 مهر 94 نتیجه مصاحبه. 15 مهر 94 تماس کرمانشاه برای مدارک.
  18 مهر 94 تحویل مدارک سوء پیشینه. 26 مهر 94 پرسیدن آدرس دانشگاه برای تاییدیه تحصیلی.
  15 آذر 94 تماس کرمانشاه. 16 آذر 94 تحویل نامه طب.
  22 آذر 94 طب صنعتی. 14 اردیبهشت 95 تماس کرمانشاه.
  31 اردیبهشت 95 آغاز دوره.
  موفق باشید.

  پاسخ دادن

  • حسن

   سلام
   در جواب دوستان عزیز
   1-با همتون تماس میگیرند نامه ی دعوت به کار رو واستون پست میکنند.
   2-برای رفتن به محمودآباد ترمینال بیهقی VIP داره ولی ترمینال شرق همیشه اتوبوس و سواری برای نقاط مازندران داره.حتی میتونی با اتوبوس آمل بری و اونجا میدان هزار سنگر سواری هست برای محمودآباد یا با سرویس شهر رویان بری که از محمودآباد میگذره.
   3-برای وسایل هم عرض کنم که یه سرچ بکن برای وسایلی که یه سرباز یا دانشجو نیاز داره ببین کدومش ضروریه.ولی این وسایل رو خودشون دارن در اتاق های چهار نفره: وای فای هست تخت،بالش،پتو،حتی چای ساز،سشوار،اتو،حوله و شامپوو…
   4-مدارک هم اینا لازمه:اصل مدارک شناسایی و تحصیلی شامل کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت، مدرک تحصیلی، شش قطعه عکس، کارت ایثارگری(فقط جذب شدههای سهمیه ایثارگری).
   5-اگه دوست پیدا کردید سعی کنیدهمیشه از وسایل ارزان قیمت مثل اتوبوس عادی استفاده کنید مبادا دوستتون در اون موقع دستش تنگ باشه بیفته تو رودربایستی.
   با تشکر از مدیر محترم سایت،لطفا تایید کنید..

   پاسخ دادن

 6. منتظر

  دوستان عزیز سلام و خسته نباشید
  از آذرماه سال 1393 دوره‌ای در شهر آبادان برای تعدادی از نیروهای شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی تشکیل شد قرار بود دوره شش ماهه باشد که شد 13 ماه بعد از اتمام دوره هم گفتن که برای شروع به کار خبرمی‌کنند قرار بود اردیبهشت 95 خبری بشود که هنوز هیچ اطلاعی ندادند آیا از دوستان عزیز کسی از این مرحله جذب اطلاعی دارند ؟

  پاسخ دادن

 7. آل پاچینو

  سلام
  1خرداد دوره شروع میشه،18خرداد ماه رمضان شروع میشه.در سفرنمازهای 4رکعتی شکسته و دو رکعتی هستند و روزه ندارد و بعدا باید قضا را داد.3 یا 4هفته درس یک هفته استراحت،پس چون بیشتر از 10 روز میمونیم در خود محمودآباد نماز تمام و روزه کامل هست.ولی بین مسیر که رفت و برگشت بالای 45 کیلومتر است نماز شکسته است..اگه اون یک هفته رو بزارن بمونیم که روزه رو کامل میگیریم.ولی اگه نگذاشتن چون ممکنه تسویه حساب بخوا و غذا با کلاس ها قابل رزرو است یا کسی کاری داشت میخواست بره،تو خود وطنتون یعنی شهرستانتون حتی کمتر از 10 روز نماز و روزه کامل است.و قوانین شرعی این طور هست:

  در سفر رفتن:اگر قبل از ظهر برود روزه ندارد و قضا دارد ولی اگر بعدازظهر برود روزه دارد.
  در از سفر برگشتن:اگر قبل از ظهر به جایی که ده روز میخواهد بماند یا وطن برسد،اگه کاری که روزه را باطل میکند انجام نداده باید روزه بگیرد.اگر بعدازظهر برسد،روزه ندارد و قضا دارد.

  پاسخ دادن

 8. لرستان

  سلام از دوستانی که دوره شون محمودآباد شمال بوده یا افرادی که اطلاعات دارند چندتا سوال داشتم هرکدوم رو بلد بودید جواب بدید لطفا.
  با توجه به اینکه تهران چالوس و سپس محمودآباد دور میشه و باید مستقیم بلیط گرفت یا اول رفت آمل و سپس محمودآباد.
  1-از دو ترمینال بیهقی(میدان آرژانتین) و شرق(سه راه تهرانپارس)کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
  2-تهران محمودآباد ساعت حرکت کیه؟قیمت بلیط چقدره؟سواری یا اتوبوس(کدوم تعاونی)؟
  3-تهران آمل ساعت حرکت کیه؟قیمت بلیط چقدره؟سواری یا اتوبوس(کدوم تعاونی)؟
  4-کرایه سواری از آمل تا محمودآباد؟
  5-ساعت حرکت از ترمینال محمودآباد به تهران؟
  6-ساعت حرکت از ترمینال آمل به تهران؟
  7-اگه روز اول خارج ساعت اداری برسی مشکل پیش میاد یا روز اول فقط پذیرش هست؟
  با تشکر.

  پاسخ دادن

  • آل پاچینو

   با سلام
   ترمینال بیهقی ساعت 7-8-9 و 15 وی آی پی داره.ولی ترمینال شرق همیشه ماشین هست برای شمال،از ساعت 5 تا 12 شب هر ساعت اتوبوس داره.اگه با اتوبوس شهر رویان برید از محمودآباد عبور میکنه.برای اتوبوس رویان به تعاونی شماره یک مراجعه کنید.صبح ها اتوبوس داره.اطلاعات بیشتر در سایت پایانه.
   اگه با اتوبوس آمل برید،به راننده بگید که هزار سنگر آمل شما رو پیاده کنه و از اونجا تا محمودآباد با سواری برید که کرایش 3000 تومنه.
   از محمودآباد تا تهران هم ساعت 1و3 بعد ازظهر اتوبوس هست.قیمت بلیط تهران محمودآباد 15 هزار و ویآی پی 25 هزار تومان.
   قیمت سواری داخل ترمینال شرق:
   تهران آمل،صندلی جلو45 هزار-عقب30 هزار-دربست 135هزار
   تهران محمودآباد،صندلی جلو53هزار-عقب37هزار-دربست165هزار.
   کرایه سواری آمل محمودآباد که 22 کیلومتره 3 الی 5 هزار تومنه.
   تهران آمل حدود 3ساعت و نیم و آمل تا محمودآباد حدود نیم ساعت.
   در مازندران اگه تاکسی تلفنی بگیری 3 الی4هزار ولی خارج شهر هر کیلومتر150تومان حساب میکنه.تاخیر هم اشکال نداره چون روز اول پذیرش هست که حتی نیمه شب هم کشیک دارند،روز دوم معارفه و از روز بعد شروع کلاس ها.سه هفته درس یک هفته استراحت که5شنبه و جمعه هم درس میدن.همه امکانات رفاهی ورزشی و وای فای هست حتی چای ساز،سشوار،اتو،حوله و شامپوو…فقط وسابل شخصی ببرید.حداقل 40 روز باید بمونید تا مساعده دریافت کنید،تا بعد حقوق برقرار بشه.

   پاسخ دادن

 9. بخت

  سلام من زنگ زدم تهران آقای زاد سید گفت دوره 15 اردیبهشت ایلام به دلیل کمبود امکانات لغو شده و افتاده 1 خرداد.مکانشم نفت و گاز غرب کرمانشاه تا آخر ماه به اطلاع میرساند. دوستان میگن احتمالا محمودآباد مازندران باشه

  پاسخ دادن

 10. بخت

  سلام دوست عزیز
  اولا شما که به سلامتی کارمند رسمی هستی یکم لحنتون رو درست کنید.
  منبع من برای این مطالب کامنت های چند ماه پیش سایت ها و بعضی دوستان بودند که الان مشغول به کارند.حتی اگه در جریان باشید روز استخدام برگه ای توزیع شد که پایه حقوق کاردانی 1392 در بدو خدمت 600 هزارو خرده ای بود که هر سال 20 درصد اضافه میشه.البته شاید شما پرسنل ستادی هستید نه عملیاتی.که شاید مناظق مختلف فرق کنند.
  ولی برای تبدیل وضعیت منبع من قانون مدیریت خدمات کشوری سال 1393 است که میتونید دانلود کنید و قطعا شامل شما نشده چون در گذشته بعضی ادارات بعد 6 ماه پیمانی هم رسمی کردند. البته بعضی شرایط و تبصره داره مثلا بعضی امتیازها زمان رو کاهش میده.
  هدفی من هم فقط انعکاس مطالب بود.به شخصه امیدوارم حرف شما درست باشه و دوره پیمانی فقط 5 سال باشه و میلیونها دلار حقوق بگیرم.
  با تشکر
  با تشکر

  پاسخ دادن


  • پاسخ

   دوست عزیز
   اون برگه ای که شما پایه شو 600 تومن میگید
   مربوط به ماده ده میشه که یه بندش افزایش حقوق بود
   اما اجرا نشد
   تنها چیزی که ازش اجرا شد افزایش دوره پیمان از دوسال به پنج سال بود
   درضمن نفت از قانون خدمات کشوری مستثنی است و از قوانین. خدمات کشوری تبعیت نمیکنه
   خودش دارای مقررات اداری نفت هستش
   (هرسال 20 درصد افزایش حقوق)
   برای امسال 12 درصد افزایش حقوق بود
   درضمن بگرد قوانین پرسنلی نفت رو دانلود کن نه خدمات کشوری
   یه چیز دیگم اینه که از پنج سال پیمانی یک روز هم کم نمیشه
   ولی درشرایطی افزایش پیدا میکنه

   پاسخ دادن

 11. بخت

  دوره یک خرداد محمود اباد دیروز تو تهران جلسه گرفته بودند من امروز از طریق یک دوست که کارمنده نفت کرمانشاه است پرسیدم گفت بعلت نبودن امکانات و استادایلام کنسل شده وچند روز قبل از یک خرداد از طریق نفت کرمانشاه اطلاع رسانی مبشه

  پاسخ دادن

 12. بخت

  حقوق قبل از صدور شماره پرسنلی به صورت علی الحساب و کمک است.پول بلیط را هم بر حسب کیلومتر میدهند.
  حقوق دوره کارآموزی تقریبا 900 تومان است.
  بعد از کارآموزی یک حقوق پایه دارید که ضرب در ضریب منطقه میشود.
  ضریب حقوق ایلام 3.2 و 4.4 –جنوب 6 – سکو 7
  مثلا حقوق پایه کاردانی 94،720 هزار در 3.3 میشه 2 میلیون و سیصد.
  اضافه کار که معمولا به قدیمی ها میدهن،30 ساعت در ماه.
  هر ماه از 250 تا 500 نفت کارت واریز میکنند که نقدی نیست و برای خرید است.
  که با سابقه بیشتر رتبه شما بالاتر رفته و مزایای بیشتری دریافت میکنید و حقوق رسمی ها که بیشتر است.
  5 سال پیمانی و 3 سال رسمی آزمایش و بعد رسمی.

  پاسخ دادن

  • مخالف بخت

   اطلاعات قوانین پرسنلیت 90 درصدشون غلطه
   چیزی نمیدونی چرا الکی میگی
   پایه حقوق کاردانی 503000
   چیزی به اسم رسمی آزمایشی وجود نداره ، بعد از پنج سال پیمانی رسمی میشی

   بحث ضریب منطقه هم خیلی پیچیده تر ازین حرفاس که دوتا عددو درهم ضرب کنی
   فعلا بزار پات بخوره تو شرکت نفت بعدش بیا مردمو راهنمایی کن
   از طرف کارمند رسمی نفت

   پاسخ دادن

   • علی ج

    درود برشما…من یه جوان سی و یک ساله هستم که چهارده ساله دارم دربه دری و بیکاری و غریبی میکشم و شغل ثابتی ندارم و حدود یک ساله که با هزار زحمت پایه یک گرفتم. و جدیدن شنیدم شرکت نفت استخدام راننده داره.باید کجا پیگیر بشم.من ساکن شهرستانم لطفا میشه راهنمایی بفرمایید.مطمین باشید همیشه دعای خیرم پشت سرتان خواهدبود.مچکرم


 13. بخت

  دوره با فواصل استراحت 6 ماه است
  6 هفته عمومی-6 هفته تخصصی1-1 ماه کارآموزی مناطق عملیاتی-6 هفته تخصصی2 که برای افراد متفاوت است-کارورزی
  بچه های ایمنی 3 ماه محمودآباد-مکانیک و ابزار دقیق 3 ماه اصفهان-بهره برداری 3 ماه اهواز
  7و نیم تا 12ونیم دو کلاس-13 تا 15 یک کلاس-15و ربع تا 17 در روزهای زوج یک کلاس
  بعد نماز مغرب و عشا،دو روز در هفته کلاس فوق العاده 1 و نیم ساعته
  3 هفته کلاس.یک هفته استراحت
  آزمون هر درس بعد از درس و نمره قبولی 70 است.

  پاسخ دادن

 14. امین

  سلام من امروز زنگ زدم تهران چند تایی از شماره ها جواب نمیدادند،بالاخره یکیشون جواب داد
  ولی گویا شماره ها عوض شده بود گفت باید با تامین نیرو صحبت کنید شمارشو پرسیدم،بهم داد.
  زنگ زدم یه خانمی جواب داد ازش پرسیدم شروع به کار کاردانی های نفت و گاز غرب قبولی آذر 93 کی شروع میشه
  از بغل دستیش که آقای زاد سید صداش میکرد پرسید،بعدش بهم گفت 15 اردیبهشت تو ایلام هست
  و به مرور از نفت و گاز غرب باهاتون تماس میگیرند.
  از دوستان شنیدم که دیروز با بعضی از بچه های ایلام تماس گرفتند ببینند نیاز به خوابگاه دارند یا نه.
  من خودم بچه ایلامم،ایلام مرکز تخصصی نفت نداره ولی برای دوره عمومی میتونن از اتاقهای خود شرکت
  که تو میدان نبوت هست استفاده کنند.دوره تخصصی هم میتونند بفرستن اهواز یا بفرستن منطقه عملیاتی تنگ بیجار
  که یه ساعتی با شهر فاصله داره.یه کار دیگه هم میتونند بکنند :مرکز فنی و حرفه ای نزدیک شرکت و ترمینال هست
  که اونجا امکانات آموزش و استراحت داره.
  برای خوابگاه هم کنار خود شرکت منازل مسکونی دارند همچنین روبروی سپاه منطقه مجتمع بزرگ مسکونی شهید
  تندگویان هست..
  لطفا دیگه زنگ نزنید چون معلومه اذیت میشن و جواب نمیدن شاید کسی کار مهمی داشت.
  مبلغ نفت کارت افراد متاهل برای سال 94 به میزان 541400 تومان و برای افراد مجرد 498650 تومان خواهد بود.
  ولی اینکه هر ماه شارژ بشه معلوم نیست.
  کسی نمیدونه با این نفت کارت میشه چه چیز هایی خرید؟؟
  و یه سوال دیگه من کاردانی هستم و معدلم بالای 17 هست و تو کنکور سراسری رتبم زیر 300 بوده آیا شرایط ممتازی
  را دارم و چه مزایایی داره؟؟
  موفق باشید.

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

اگر پاسخی به دیدگاه من ارسال شد من را از طریق ایمیل باخبر کن
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.