استخدام شرکت نفت سال ۹۳ (نتایج نهایی اعلام شد)

۵ روز قبل

استخدام شرکت نفت سال ۹۳

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید

 وب سایت ای استخدام برای تمام شرکت کنندگان در این آزمون آرزوی موفقیت و کامیابی دارد و امیدواریم تمام عزیزانی که برای این آزمون تلاش کرده اند موفق باشند.

شرکت کنندگان آزمون استخدامی شرکت نفت  لطفا تجربیات خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید.

اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت نفت

با عنایت به موافقت حاصله، بدینوسیله نتایج نهایی و قطعی آزمون استخدامی سال ۱۳۹۲ شرکت ملی نفت براساس کل ظرفیت مورد نیاز و مجوز صادره اولیه اعلام می گردد.

قبل از ورود به صفحه اعلام نتایج توجه شما را به نکات زیر جلب می نماید

 •  این آگهی، آخرین اطلاع رسانی در خصوص آزمون مذکور و اعلام نتایج قطعی و نهایی آن می باشد.
 •  ضمن عرض تبریک به افراد پذیرفته شده به اطلاع می رساند شرکتهای مربوطه که داوطلبان در آن مصاحبه گردیده اند طی برنامه زمانبندی مشخص با پذیرفته شدگان نهایی، تماس گرفته و هماهنگی لازم جهت انجام تشریفات استخدامی را با ایشان به عمل خواهند آورد.
 •  همانگونه که در دفترچه راهنمای آزمون استخدامی نیز اعلام شده مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط استخدام بر عهده داوطلب بوده و چنانچه در هریک از مراحل حتی پس از شروع بکار، مشخص گردد داوطلبی اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده و یا علیرغم اعلام اطلاعات واقعی، واجد شرایط بکارگیری در صنعت نفت نبوده است؛ موضوع استخدام وی منتفی و در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مذکور لغو و بلا اثر می گردد. ضمن آنکه حق پیگرد قانونی فرد متخلف برای این شرکت محفوظ خواهد بود.
 •  شروع بکار پذیرفته شدگان نهایی پس از اطلاع رسانی از سوی شرکت متقاضی نیرو و نیز منوط به وصول تائیدیه های مربوط به کلیه تشریفات استخدامی از جمله موافقت هسته گزینش، تاییدیه طب صنعتی، گواهی عدم سوء پیشینه، تایید صحت و اصالت مدرک تحصیلی، تایید وضعیت نظام وظیفه (درخصوص آقایان) و … می باشد.

برای مشاهده نتایج نهایی اینجا کلیک کنید

برای مشاهده مراحل انجام گزینش استخدامی صنعت نفت اینجا کلیک کنید

برای مشاهده مراحل معاینات طب صنعتی برای داوطلبان استخدامی نفت

 خبر ۱۰ آذر ۹۳ – مجوز استخدام پذیرفته‌ شدگان وزارت نفت صادر شد

رییس کمیسیون انرژی مجلس از صدور مجوز استخدام ۲۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت توسط دولت خبرداد.

به گزارش ایسنا، علی مروی اظهار کرده است: طی پیگیری‌های صورت گرفته توسط کمیسیون انرژی مجلس و وزارت نفت با استخدام ۲۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه از سوی دولت موافقت شد.

بنابراین گزارش، در اسفند ماه سال ۱۳۹۱ بود که شرکت ملی نفت ایران با کسب مجوز ۵۵۰۰ نفری برای جذب نیرو اقدام به ثبت نام جهت برگزاری آزمون استخدامی کرد.

بر این اساس آزمون استخدامی وزارت نفت در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ با حضور بیش از ۱۲۹ هزار داوطلب به عنوان بزرگترین آزمون استخدامی کشور در شهرهای اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، شیراز، کرمانشاه و مشهد برگزار شد.

اما با گذشت بیش از یک سال از برگزاری این آزمون، نتایج نهایی آن اعلام نشده است.

۳۰ مهر ۹۳ – موافقت وزیر نفت با استخدام ۲۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون وزارت نفت

غلامرضا تاج‌گردون امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران در خصوص پیگیری استخدام تعدادی از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی نفت اظهار کرد: طی پیگیری‌های صورت گرفته وزارت نفت با استخدام دوهزار و ۷۰۰ نفر از پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی این وزارتخانه موافقت کرده است.

وی با بیان این که این افراد در مدت کمتر از دو سال و به صورت تدریجی در وازتخانه نفت استخدام خواهند شد، افزود: برای اطلاع از اسامی این افراد سایت وزراتخانه نفت اقدام به انتشار اسامی کرده است.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی از مکاتبات و نشست‌های مکرر با وزیر نفت در این خصوص سخن گفت و بیان کرد: طی ماه‌های گذشته مکاتبات بسیاری در راستای جذب دوهزار و ۷۰۰ از پذیرفته شدگان آزمون نفت صورت گرفت و نشست‌های متعددی نیز با وزیر نفت صورت گرفت.
تاج‌گردون با بیان اینکه نشست‌‌های متعدد با وزیر نفت و محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور برگزار شد نتیجه‌بخش بود، اظهار کرد: امیدوارم این افراد به زودی مراحل استخدام و جذب خود را سپری کنند و به حق و حقوق خود در این خصوص برسند.

خبر ۱۱ مهر ۹۳ –   پیش نویس طرح جذب تدریجی همه پذیرفته شدگان از وزارت نفت ارسال شده است و در حال حاضر در حال پیگیری آن هستیم

اویل نیوز: رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی‌گفت: تعهد وزارت نفت برای استخدام تدریجی پذیرفتگان آزمون استخدامی‌سال گذشته راهکاری عادلانه برای پاسخگویی به مطالبات این قشر است.
غلامرضا تاجگردون روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پاسخ منفی وزارت نفت به استخدام افرادی که در آزمون کتبی و مصاحبه پذیرفته شده اند افزود: وزارت نفت می‌تواند با هماهنگی با سازمان مدیریت و برنامه متعهد به جذب تدریجی دو هزار و ۵۰۰ نفر از این افراد در یک دوره زمانی دو ساله شود.
وی با اشاره به برخی جذب‌های پیمانکاری تصریح کرد: شفاف سازی در مورد جذب‌های قانونی نقش اثرگذاری در ایجاد انگیره و نشاط در نخبگان دارند.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی‌ابراز داشت: پیش نویس این طرح از وزارت نفت ارسال شده است و در حال حاضر در حال پیگیری آن هستیم.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی‌ابراز امیدواری کرد: با همکاری سازنده وزارت نفت، دولت و مجلس شورای اسلامی‌بتوان شاهد پاسخگویی به مطالبات جوانان باشیم.

خبر ۴ شهریور ۹۳ – اطلاعیه شرکت ملی نفت ایران در خصوص نتایج آزمون استخدامی سال ۱۳۹۲
به دنبال فراخوان شرکت ملی نفت ایران و برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه استخدامی در سال ۱۳۹۲ به ترتیب مقرر در فرآیند آزمون، به اطلاع می رساند، متعاقب پیگیری و اخذ نظر موافق معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهور، آن دسته از شرکت کنندگان در آزمون که پس از کسب حدنصاب حداقل ۶۵ درصد درهر یک از مصاحبه های تخصصی و شایستگی محور و اعمال ۶۰ درصد ضریب وزنی نمره آزمون کتبی در محاسبه نمره کل داوطلبان حائز بالاترین امتیاز درسقف مجوز ماخوذه گردیده اند برای استخدام در شرکت ملی نفت ایران پذیرفته شده اند.
گرامی جهت اطلاع از نتیجه آزمون استخدامی به آدرس azmoon.nioc.ir مراجعه نمایند.

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آمادگی برای جلسات مصاحبه استخدامی

خبر ۲۵ مرداد سال ۹۳ – موافقت دولت با استخدام نفتی‌ها/ نتایج آزمون استخدامی اعلام می‌شود

معاون وزیر نفت از موافقت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری برای جذب بخشی از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم سلحشور معاون منابع انسانی وزارت نفت درباره آخرین وضعیت اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران، گفت: به دنبال درخواست بیژن زنگنه، وزیر نفت از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری برای موافقت با استخدام پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران، اسامی پذیرفته شدگان به زودی اعلام می شود.

این مقام مسئول با اشاره به مذاکرات و جلسات انجام گرفته با معاونت انسانی رئیس جمهوری، تصریح کرد: بخشی از تقاضای وزارت نفت مورد تایید این معاونت قرار گرفته و بر این اساس به زودی اسامی پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت اعلام می شود.

اخیرا احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به وزیر نفت، خواستار تعیین تکلیف آزمون استخدامی صنعت نفت شده بود.

خبر ۲۱ مرداد ۹۳ – وضعیت جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت تا ۱۰ روز آینده مشخص می‌شود

وضعیت جذب پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی وزارت نفت تا ۱۰ روز آینده مشخص می‌شود وزیر نفت یکی از راهکارهای رونق اقتصادی را ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: مشکلی که در حال حاضر در خانه های مردم وجود دارد این است که هیچ خانه ای خالی از چند فرد بیکار نیست.

وقتی وزارت نفت را در سال ۸۴ ترک کردم حدود ۸۰ هزار نفر شاغل داشتیم و حالا که تمام پتروشیمی ها و پالایشگاه ها واگذار شده ۱۲۰ هزار نیرو داریم. در حال حاضر بین ۵۰ تا ۶۰ هزار نیروی مازاد داریم آیا می شود باز هم استخدام کنیم.به گزارش مهر، بیژن نامدار زنگنه که بامداد سه‌شنبه در برنامه اقتصادی پایش در شبکه یک سیما سخن می گفت، افزود: هفته ای حداقل ۱۵۰ نفری که به من دسترسی دارند برای استخدام تقاضا دارند. یک آزمون استخدامی در اردیبهشت سال ۹۲ برگزار شد که به حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر نیرو نیاز داشتند ولی نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در آزمون شرکت کردند.

مراحلی از کار طی شده و بحث هست تا تعدادی از این شرکت کنندگان در آزمون استخدام شوند. بحث اینجاست که وقتی این تعداد استخدام را انجام دادیم تکلیف میلیون ها نفر دیگر چیست و وقتی مشکل این افراد حل شد بقیه مردم در کشور چه می شوند.وزیر نفت اظهارداشت: هرساله تولید ناخالص و ثروت کشور کم می شود و این به معنای فقیرتر شدن کشور است. اگر بخواهیم رشد اقتصادی داشته باشیم باید به نقطه ای برگردیم چون در حال حاضر رشد منفی داریم یعنی طبیعتا برای رسیدن به نقطه مثبت باید از نقاط قبلی عبور کنیم. رشد اقتصادی منفی به معنای فاجعه و بیکاری است. در این حالت مردم فقیرتر شده و قدرت خریدشان کمتر می شود.این عضو کابینه دولت یازدهم گفت : ما باید بیکاری را حل کرده، از رکود عبور کنیم و تورم را نیز پایین بیاوریم. مهمتر از همه علاوه بر اینکه اقتصاد با محور منطق اداره شود هر روز نیز یک اتفاق زیر و رو کننده و عجیب و غریب در این حوزه نداشته باشیم تا با یک روال منطقی رو به جلو حرکت کنیم. با رعایت منطق در اقتصاد می توانیم به اقتصادمان اعتماد کرده و از این وضعیتی که به طرز بدی به آن دچار شدیم خارج شویم. اگر به سال ۸۹ هم برگردیم اصلا خوب نیست ولی از نظر ریاضی باید به آن میزان تولید برگشت داشته باشیم و پس از آن رو به جلو حرکت کنیم. متاسفانه تولید طی چند سال گذشته همیشه نسبت به سال قبلش کمتر شده و از زمان جنگ هم بدتر بود.چرا در یکسال روزانه یک نفر را تغییر دادم؟وی در پاسخ به سئوال مجتبی قمری وفا سردبیر اقتصادی خبرگزاری مهر که پرسیده بود: آیا می دانید در یکساله اخیر در صنعت نفت به طور متوسط روزانه بیش از یک مدیر تغییر کرده‌اند؟ آیا می دانید صادرات روزانه نفت ایران در خرداد و تیرماه امسال  کاهش پیدا کرده است؟ آیا می دانید به احتمال زیاد، دادگاه لاهه به زودی علیه ایران به دلیل شکایت گازی ترکیه حکم خواهد داد؟ گفت: حالا به فرض اینکه روزی یک مدیر هم تغییر کرده باشد، خب یک گروه از افرادی که صلاحیت نداشته و بدون بلیط سوار اتوبوس شدند را عوض کرده و افراد با صلاحیت را جایگزین کردیم. مگر قرار است وقتی افراد بی سواد و ناتوان که در شلوغی و هرج و مرج جایی را گرفتند تا ابد آنجا بمانند. آنها باید جای خود را به افراد با صلاحیت تحویل دهند. وقتی در مجلس بودم تعهد کردم که نفت توسط نفتی ها اداره شود و همین کار را نیز انجام دادم.زنگنه اظهار داشت: تمامی مدیران نفت از افراد با سابقه و با صلاحیت هستند. همه آنها سالم هستند و سلامت نیز برای من بسیار مهم بود. این افراد سالم، با سابقه، با صلاحیت و مشهور هستند که خوشبختانه با کمک آنها آرامش را در نفت ایجاد کردیم. هر روز یکی از بیرون نفت اتفاقی می آمد و رئیس نفت می شد و بعد تمام دوستانش را دور خودش جمع می کرد این گونه که نمی شود زندگی کرد.وی افزود: وقتی در مجلس بودم تعهد کردم نفتی ها، نفت را اداره خواهند کرد؛ من نمی گویم که با صلاحیت ترین ها را بر سر کار آورده ام چرا که حرف مطلقی است اما مطمئن هستم که آدم های سابقه دار و سالم را بر سر امور قرار داده ام تا آرامش در نفت ایجاد شود.وزیر نفت گفت: متأسفانه در دولت قبلی هر روز یک نفر از خارج می آمد و مدیر یک بخش می شد و پس از مدتی دوستان خود را هم می آورد، اما امروز فردی مدیریت می کند که سابقه دارد نه اینکه یک تعداد گروهبان جای بالاتر از خود بنشینند.وی ادامه داد: کسی باید بیاید که سابقه دارد. به عنوان مثال در نیروی انتظامی یک نفر که سروان است را هیچ وقت در شغل سرتیپی نمی گذارند اما متاسفانه آنها یک سری گروهبان را روی کار گذاشته بودند.

عده ای از بیرون نفت می آمدند و مدیران نفت را تحقیر می کردند که شما چیزی سرتان نمی شود و ما آمده ایم تا یادتان دهیم. این کار خوبی نبود. اگر روزی یک مدیر هم عوض شود مگر اتفاقی می افتد یا اگر صادرات کم شده باشد نباید خوشحال بود.وی تصریح کرد: عده ای غیر نفتی در دولت گذشته وارد نفت شدند که جایگاه شان در وزارت نفت نبوده و در شلوغی وارد وزارت نفت شدند.زنگنه افزود: از همان ابتدا در مجلس عنوان کردم که مدیران غیر نفتی جایی در وزارت نفت ندارند، این درست نیست که یک گروهبان در جایگاه سرهنگی حضور داشته باشد.وجود ۶۰ هزار کارمند اضافی در وزارت نفتزنگنه درباره دلایل اعلام آزمون های استخدامی گرفته شده در سال ۹۲ تبیین کرد: از اینکه تعداد زیادی از جوانان ما با مشکل بیکاری روبرو هستند شرمنده ام و معتقدم که دولت باید با رونق بازار اشتغال، کاری برای آنها انجام دهد؛ چرا که امروز در هیچ خانه ای نیست که چند نفر بیکار نباشند.وزیر نفت با اشاره به تعداد نیروی کار در وزارت نفت بیان کرد: پیش از دولت گذشته و در زمان خروجم از وزارت نفت ۸۰ هزار کارمند داشتیم اما امروز با وجود واگذاری پتروشیمی ها و نیروگاه ها ۱۵۰ هزار کارمند داریم که قطعاً نیمی از آنان نیروی اضافه هستند.به گفته این مقام مسئول در صورتی که نرخ رشد اقتصادی در کشور مثبت شود، به میزان قابل توجهی مشکل اشتغال برطرف خواهد شد اما امروز در وضع بدی قرار داریم که به دلیل تصمیمات متعدد و یک شبه دولت قبلی بر ما تحمیل شده است و نخست باید از آن خارج شویم.وزیر نفت یادآور شد: با وجود اینها، ما درخواست خود را برای جذب تعدادی از افراد یادشده به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری ارسال کرده ایم تا پس از تایید آن، استخدام این افراد صورت گیرد به طوری که تا ۱۰ روز آینده وضیعت اینها مشخص می‌شود.

خبر ۲۰ مرداد ۹۳ – نتایج نهایی آزمون استخدامی‌شرکت نفت به زودی اعلام خواهد شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، حمید رسایی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در تذکری شفاهی با استناد به ماده ۲۴ آیین نامه داخلی بند ۱۱ و اصل ۱۷۶ قانون اساسی گفت: مدتی قبل چند نفر از همکاران مجلس به برخی از وزرا به صورت رسمی‌براساس اصول قانون اساسی در خصوص یکی از مصوبات مربوط به شورای عالی امنیت ملی که توسط وزارت ارشاد ابلاغ شده بود تذکری دادند.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: با توجه به نقش سران فتنه مثل کروبی، موسوی و خاتمی‌در کودتای ۵ سال قبل شورای عالی امنیت ملی مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه مواضع این افراد نباید در رسانه‌ها بازتاب داده شود اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌نامه ای را به رسانه‌ها فرستاد و این رسانه‌های فتنه گر به خاطر چند تذکر نماینده جوسازی بسیاری را داشتند که متأسفانه شورای عالی امنیت ملی و نه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هیچ تذکری را مطرح نکرد.
وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‌نامه دیگری را به رسانه‌ها فرستاده که محتوای آن با نامه قبلی متفاوت است این نامه مربوط به پرونده نفتی بین المللی شده و گفته اند که چون حکم آن قرار است صادر شود پس لازم است که رسانه‌ها هیچ موضوع را عنوان نکرده و تنها به آن چیزی که واحد حقوقی ریاست جمهوری می‌گوید اکتفا کند اما باید گفت که آقای شمخانی حرمت امامزاده را متولی آن مشخص می‌کند، من نمی‌گویم که در این موضوع کسی حرف بزند بلکه می‌گویم هر دو مربوط به شورای عالی امنیت ملی است و وزارت ارشاد ابلاغ کرده هر دو باید عمل شود هر دو قانون است.
نماینده تهران در مجلس تاکید کرد: چرا این همه به تذکرات نمایندگان در مجلس شورای اسلامی‌حمله کرده‌اند، چرا به تذکر نمایندگان در مجلس شورای اسلامی‌در خصوص عدم بازتاب مواضع سران فتنه در رسانه‌ها حمله شده و پاسخی داده نشد. مجلس باید واحد حقوقی داشته باشد بارها گفته‌ام وقتی به کلیت مجلس حمله می‌کنند واحد حقوقی مثل حقوق ریاست جمهوری مثل جاهای دیگر باید پیگیری قضایی کنند نماینده‌ها خودشان نمی‌توانند، هر دو مصوبه مربوط به شورای عالی امنیت ملی است ولی در مورد یکی سکوت می‌کنند و در مورد یکی دیگر الزام می‌کنند.
رسایی تصریح کرد: یک عده‌ای جلوی درب جمع شده‌اند که مربوط به آزمون شرکت نفت است، وزیر نفت اسامی‌منتخبان را اعلام نمی‌کند، آزمون قانونی و در وقت قانونی انجام شده مصاحبه‌ها در دوره همین وزیر اجرا شده، بنده در رابطه با همین مسئله از وزیر نفت سوال کردم و قرار است این سوال به صحن هم ارجاع شود.
وی افزود: ۴ هزار نفر در کارتابل وزیر نفت در حصر و زندانند، آقایانی که نگران حصرند ۴ هزار نفر را از حصر دربیاورند نه آن دو نفری که در حصرند.

خبر ۳۱ تیر ۹۳ – مجلس اعتبار پرداختی استخدامی‌ها را تامین کرد

به گزارش اویل نیوز از فارس، مجلس اعتبار پرداختی استخدامی‌ها را تامین کرده است.

به گزارش اویل نیوز، ابراهیم کارخانه نماینده مردم همدان در تذکری دیگر به وزیر کشور بر تسریع در حل مشکلات استخدام ۲۳۰ نفر از فرزندان شاهد و نزدیک به ۵۰۰ نفر دیگر از متقاضیان استخدام که به رغم شرکت در آزمون از سه سال قبل تاکنون تعیین تکلیف نشده اند، تصریح کرد.
اله افتخاری نماینده تهران در تذکری به وزیر نفت پیگیر علت تعیین تکلیف نشدن دعوت شدگان به مصاحبه استخدامی این وزارتخانه شد.
کمال علیپور و سیدهادی حسینی نمایندگان قائمشهر در مجلس در تذکری مشترک به رییس جمهوری خواستار «توضیح درباره علت صدور بخشنامه غیرقانونی راجع به ماده ۱۸۰ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری» شدند.
مصطفی افضلی‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: تعیین تکلیف استخدامی‌های استانداری که تمام مراحل آن طی شده است باید به سرعت انجام شود؛ در مکاتباتی که خردادماه با معاون راهبردی رئیس جمهور و منابع انسانی نهاد ریاست جمهوری داشتیم به آنها اعلام کردیم که راه برگشتی در این زمینه وجود ندارد چرا که تمام مراحل استخدامی طی شده و دولت مکلف است بدون اینکه تخلفی را در این زمینه انجام دهد با تامین اعتباری که مجلس کرده هر چه سریع‌تر رویه استخدامی‌ها را تسهیل ببخشد.

خبر ۲۴ تیر ماه ۹۳ – نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت نفت به زودی اعلام می شود

وزیر نفت در نامه ای به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری با توجه به درخواستهای مکرر، خواستار تعیین تکلیف افراد منتخب در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت شد.

به گزارش خبرنگار شانا، بیژن زنگنه، وزیرنفت ١١ تیرماه امسال در نامه ای خواستار تعیین تکلیف افراد منتخب در آزمون استخدامی اردیبهشت سال ١٣٩٢ شرکت ملی نفت شده است.
وزارت نفت برای پاسخگویی به درخواستهای مکرر منتخبان این آزمون، مستند به حکم آیین نامه اجرایی قانون بودجه سال ١٣٩٣، از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری خواسته است که با توجه به مشکلات موجود، نسبت به تعیین وضعیت این افراد و شرکت ملی نفت ایران اظهار نظر کند.
بر پایه این گزارش، بزرگترین آزمون استخدامی کشور در سه نوبت طی روزهای پنجم و ششم اردیبهشت سال ٩٢ در حوزه های تهران، اهواز، شیراز، بندرعباس، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، ماهشهر و تبریز با حضور ٩۴ هزار و ٩٢١ داوطلب برگزار شد که از این میان تعداد ٣۵٣١ نفر (دو برابر ظرفیت) دارندگان رتبه های برتر برای انجام مصاحبه دعوت شدند و با آنها مصاحبه شد.

خبر ۲۱ تیر ماه ۹۳ – آخرین خبر از اعلام نتایج آزمون استخدامی نفت
هیئت رئیسه مجلس از سوال ملی نماینده تهران از وزیر نفت خبر داد و بر این اساس بیژن زنگنه با ید به زودی برای پاسخگویی به این سوال در کمیسیون تخصصی مجلس حاضر شود .

به گزارش مهر ، در جلسه علنی چهارشنبه گذشته مجلس شورای اسلامی سوال ملی حمید رسایی نماینده مردم تهران از وزیر نفت درباه علت خوددرای از اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت از سوی هیئت رئیسه اعلام وصول شد.

لازم به ذکر است بسیاری از متقاضیان استخدام در شرکت نفت که مراحل آزمون را گذارنده اند منتظر شروع کار خود در آن شرکت هستند اما تا کنون از استخدام آن خود داری شده است .

خبر ۲۴ خرداد – تایج آزمون استخدامی نفت در مرحله تصویب قرار دارد

خبرگزاری تسنیم: در پی انتشار گزارشی توسط خبرگزاری تسنیم مبنی بر بلاتکلیفی حدود ۴ هزار نفر از جوانان تحصیل کرده در آزمون استخدامی سال گذشته وزارت نفت، این وزارتخانه توضیحاتی را در خصوص نتایج این آزمون ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اردیبهشت سال ۹۲ شرکت ملی نفت ایران پیرو اطلاعیه سراسری قبلی این شرکت، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی کرد. نتایج اولیه این آزمون با تأخیر فراوان اعلام شد و پذیرفته شدگان آن پاییز برای انجام مصاحبه به محل های اعلام شده رفتند. پس از برگزاری مصاحبه از چند هزار داوطلب پذیرفته شده، قرار بود تا ماه بعد نتایج پذیرفته شدگان نهایی اعلام شود اما باز هم اعلام نتایج با تأخیر مواجه شد و تا امروز حدود ۴ هزار نفر از جوانان تحصیل کرده کشور در بلاتکلیفی اعلام نتایج این آزمون قرار دارند.
حدود یک ماه پیش خبرگزاری تسنیم با انتشار گزارشی از بلاتکلیفی حدود ۴ هزار نفر از جوانان تحصیل کرده در آزمون استخدامی سال گذشته وزارت نفت خبر داد که وزارت نفت، توضیحاتی را در خصوص نتایج این آزمون به خبرگزاری تسنیم ارسال کرده است.
متن توضیحات وزارت نفت بدین شرح است:
«مصاحبه‌های استخدامی شرکت ملی نفت ایران در سال ۱۳۹۲، در موعد مقرر به اتمام رسیده و نتایج نهایی در مرحله اخذ تصویب قرار دارد.
داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران، مطابق نمرات آزمون و مصاحبه انجام شده در گروه‌های پردازشی مختلف و سهمیه‌های مربوطه (اعم از ایثارگران، بومی و سایر داوطلبان) طی فرآیند پذیرش با یکدیگر به رقابت پرداخته و نتایج نهایی استخراج شده است.
بنابراین گزارش هر گونه اعلام نتایج و انجام تشریفات استخدامی پذیرفته شدگان نهایی در مرحله تصویب نتایج است که به محض انجام این مرحله، مراتب از طریق سامانه آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران به اطلاع عموم خواهد رسید.
یادآوری می‌شود بزرگترین آزمون استخدامی کشور در سه نوبت طی روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال گذشته در حوزه‌های تهران، اهواز، شیراز، بندرعباس، اصفهان، کرمانشاه، مشهد، ماهشهر و تبریز با حضور ۹۴ هزار و ۹۲۱ داوطلب برگزار گردید که از این میان تعداد ۳۵۳۱ نفر (دو برابر ظرفیت) حائزین رتبه‌های برتر برای انجام مصاحبه دعوت شدند و از آنها مصاحبه به عمل آمد.»
حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دوشنبه پنجم خردادماه سال جاری در تذکری به وزیر نفت در خصوص چرایی عدم اعلام نتایج آزمون این وزارتخانه علی رغم سپری شدن بیش از یکسال از آزمون استخدامی اردیبهشت ۹۲ تذکر داد.
سه شنبه هفته جاری (۲۷ خرداد) وزیر نفت جهت پاسخگویی به سوال ۷ نماینده به کمیسیون انرژی مجلس می رود که محور یکی از سوالات در خصوص بلاتکلیفی جوانان تحصیل کرده و چرایی عدم اعلام نتایج آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران است

۳۰ اردیبهشت ۹۳ – کارکنان غیررسمی صنعت نفت امسال ساماندهی می شوند

شانا_ گروه نفت: آنچه امروز دولت و به طور خاص صنعت نفت با آن مواجه است، هزاران نفر نیروی قراردادی هستند که برای تبدیل وضعیت آنان، فرایند درازمدتی طی شده؛ فرایندی که به طور قطع برای صنعت نفت با صرف هزینه و زمان زیادی همراه بوده است.
حال باید دید در این شرایط، بهترین روش ممکن برای ساماندهی این نیروها چیست؟ برگرداندن این حجم نیروی انسانی به وضعیت قبل (پیمانکاری) و یا تلاش برای ساماندهی آنان در چارچوب قوانین؟
ساماندهی کارکنان قراردادی صنعت نفت و بخصوص کارکنان قرارداد مدت موقت، مدت هاست به یکی از دغدغه های اصلی وزارت نفت و شرکت های تابعه، بخصوص معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت این مجموعه تبدیل شده است. پس از ابلاغ الزام تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکاری به قراردادی در دولت دهم بود که حدود ۴٠ هزار نفر نیروی پیمانکار صنعت نفت که دارای شروط انعقاد قرارداد بودند، تبدیل وضعیت شدند و از آن پس در قالب کارکنان قرارداد مدت موقت به فعالیت خود ادامه می دهند. گذشته از اینکه تبدیل وضعیت کارکنان پیمانکار به قراردادی در شرایطی که مسئولان وقت، شعار کوچک سازی دولت را سر می دادند تا چه حد درست بوده است، اما آنچه امروز دولت و به طور خاص صنعت نفت با آن مواجه است، هزاران نفر نیروی قراردادی هستند که درست یا نادرست، به هر روی برای تبدیل وضعیت آنان، فرایند درازمدتی (از آزمایش های طب صنعتی گرفته تا دیگر مراحل) طی شده؛ فرایندی که قطعا برای صنعت نفت با صرف هزینه و زمان زیادی همراه بوده است. حال باید دید در این شرایط، بهترین روش ممکن برای ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت چیست؟ برگرداندن این حجم نیروی انسانی به وضعیت قبل (پیمانکاری) به رغم هزینه های مالی و زمان صرف شده و یا تلاش برای ساماندهی آنان در چارچوب قوانین؟ کریم سلحشور؛ معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت در این باره پاسخ می دهد:

آقای دکتر! همانطور که خود نیز مستحضرید همچنان قاعده مشخصی برای پرداخت حقوق و دستمزد نیروهای قرارداد مدت موقت صنعت نفت تدوین نشده است. برای ساماندهی وضعیت این دسته از کارکنان، چه برنامه ای دارید؟
به هر حال واقعیتی است که کمیت نیروی انسانی در نفت، به نسبت سایر دستگاه های اجرایی بسیار زیاد است؛ ما در حال حاضر حدود ۴٠ هزار نیروی قرارداد مدت موقت و حدود یک هزار نفر نیروی قرارداد مدت معین در این مجموعه داریم و در حال بررسی وضعیت نیروهای قرارداد مدت موقت هستیم. طبیعی است هر شخصی که دارای کمترین میزان عاطفه انسانی است، نمی تواند نسبت به همکاران خود بی تفاوت باشد؛ اما ضوابط و مقررات قانون کار و الزاماتی که از سوی وزارت کار مورد تاکید است، این فرایند را تا حدودی پیچیده می کند. آنچه در این میان بدیهی و قطعی است، عزم و اراده مسئولان صنعت نفت برای ساماندهی مطلوب شرایط این دسته از کارکنان است و یقین بدانید که این موضوع با جدیت در دستور کار قرار دارد.
این فرایند چقدر طول می کشد؟
کار ساده ای نیست و ما در این مسیر با پیچیدگی های فراوانی مواجه هستیم. حقوق و دستمزد زمانی قاعده مند می شود که طبقه بندی مشاغل موجود باشد؛ در حالیکه مشاغل این ۴٠ هزار نفر، طبقه بندی نشده است. ما باید در این زمینه با وزارت کار به توافق برسیم. دقت کنید که بسیاری از مشاغل موجود در نفت، با فضاهای کاری دیگر بیگانه است و بردن این مشاغل در طبقات خاص و متقاعد کردن وزارت کار، کار دشواری است.
به هر حال در شرایط کنونی، سابقه کار، تحصیلات و بسیاری از معیارهای دیگر در پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان قراردادی مدنظر واقع نشده است. این موضوع، با قوانین وزارت کار در تناقض نیست؟
ببینید، زمانی که مقرر شد قرارداد نیروهای پیمانکاری واجد شرایط به مدت موقت تبدیل شود، ما قاعده مشخصی برای پرداخت حقوق و دستمزد این دسته از کارکنان نداشتیم. از طرفی همانطور که پیشتر گفتم، طبقه بندی مشاغل برای این کارکنان موجود نبود و تنها گزینه ای که برای جلوگیری از اجحاف در حق این کارکنان می توانستیم مدنظر قرار دهیم، پرداخت حقوق و دستمزد به روال سابق بود. یعنی مقرر کردیم کارکنانی که تبدیل وضعیت شده اند، بر مبنای آخرین فیش حقوقی خود در زمانی که پیمانکار بوده اند، حقوق و دستمزد بگیرند؛ چون برای قاعده مند کردن نحوه پرداخت به آنان، نیازمند یک دوره زمانی و به عبارتی دوره گذار هستیم. این نکته را نیز باید متذکر شوم که ما پیش از این، چنین تجربه ای در صنعت نفت نداشتیم و این امر، قاعدتا به زمانبر شدن این فرایند دامن می زند. با این حال این تعهد اخلاقی را برای خود قائل شده ایم که این موضوع را با جدیت پیگیری کنیم و امیدواریم تا پایان سال جاری، این دسته از کارکنان ساماندهی شوند.
آیا تصویب ماده ١٠ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، می تواند به تسریع فرایند کمک کند؟
مباحث مطروح شده در این قانون تنها کارکنان رسمی را دربرمی گیرد، اما در تلاشیم از ظرفیت های قانونی موجود بیشترین استفاده را داشته باشیم تا تعداد بیشتری از خانواده صنعت نفت، از مزیت های این قانون برخوردار شوند. رئیس جمهوری، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری و وزیر نفت، افرادی هستند که به ترتیب مسئولیت تصویب، تایید و پیشنهاد مفاد این ماده را بر عهده دارند و امیدواریم این قانون در سال جاری، نهایی شود و به تصویب برسد.
ساماندهی نیروهای قراردادی که در خصوص آن صحبت کردید، نیروهای قرارداد مدت معین را نیز در برمی گیرد؟
هدف ما، ساماندهی تمام نیروهای غیررسمی صنعت نفت است؛ اما واقعیت این است که دغدغه اصلی ما به کارکنان قرارداد مدت موقت برمی گردد چراکه برای مدت معین ها، نظام پرداخت مشخصی تعریف شده است. کارکنان قرارداد مدت معین در برابر یک سمت خالی نشسته اند و نظام پرداخت آنها از قواعد خاصی تبعیت می کند. در خصوص نیروهای قرارداد مدت موقت، امکان نشستن در برابر سمت های خالی وجود نداشت و طبیعی بود که ما به تعداد ۴٠ هزار نفر، سمت خالی در نفت نداشتیم. بنابراین هم اکنون کارکنان قرارداد مدت موقت در دوره گذار به سر می برند و ما تمام تلاش خود را به کار می بندیم که در حداقل زمان و با توافق های قانونی ای که انجام می دهیم، وضعیت آنان را ساماندهی کنیم. این فرایند زمانبر و پیچیده است اما هیچ کدام از این موانع، نمی تواند مانع تلاش مجموعه منابع انسانی وزارت نفت برای تحقق این هدف باشد. امیدواریم تا پایان امسال، کار ساماندهی نیروهای غیررسمی صنعت نفت نهایی شود.
صحبت از حق و حقوق شد؛ در خصوص داوطلبان استخدامی شرکت ملی نفت ایران هم توضیحی بدهید. مصاحبه شوندگان مدت هاست در انتظار اعلام نتایج نهایی به سر می برند.
کاملا به آنها حق می دهیم و می دانیم فرایند اعلام نهایی افراد پذیرفته شده، بیش از حد زمانبر شده است. معاونت توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، گزارش خود را در این زمینه ارائه و معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت نیز، جمع بندی خود را به وزیر نفت تحویل داده است و این اطمینان را می دهیم که نتایج نهایی در آینده ای نزدیک اعلام شود.

۲۱ اردیبهشت ۹۳ – برقراری ارتباط مستقیم با وزیر نفت فراهم شد
همکاران مجموعه وزارت نفت و مردم شریف ایران، از این پس می توانند به طور مستقیم با وزیر نفت ارتباط برقرار کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، با تاکید بیژن زنگنه؛ وزیر نفت، امکان برقراری ارتباط مستقیم با وی از طریق نشانی الکترونیکی Zangeneh@mop.ir فراهم شده است.به این ترتیب، همکاران مجموعه وزارت نفت و  مردم شریف ایران، می توانند به طور مستقیم از طریق نشانی الکترونیکی Zangeneh@mop.ir با وزیر نفت در ارتباط باشند و شکایتها، پیشنهادها و مطالب موردنظر خود را به اطلاع وی برسانند.
آقای زنگنه در بخشی از پیامی که به همین منظور منتشر کرده، اعلام کرده است: «مطالبی که به نشانی گفته شده ایمیل می شود، توسط افراد مورد اعتماد اینجانب مطالعه و موارد مهم آن هم به خود من برای اظهار نظر و احتمالا صدور دستور ارجاع می شود. اگر ارسال کنندگان ایمیل ها مایل باشند مطالبی را که ارسال می کنند، محرمانه بماند و به سلسله مراتب مسئولین نفت منعکس نشود، لطفا در ابتدای ایمیل خود این مطلب را تذکر دهند و مطمئن باشند که ان شاالله  به نظرشان عمل خواهد شد».

۱۴ اردیبهشت ۹۳ – مجوز جذب ۴۷۰ نفر در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از اخذ مجوز جذب ۴٧٠ نفر خبر داد و اعلام کرد:عملکرد مدیران شرکت ملی پالایش و پخش نفتی ارزیابی می شود.
به گزارش پانا نیوز به نقل از وزارت نفت، حسن نصر اصفهانی مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از اخذ مجوز جذب ۴٧٠ نفر از سال گذشته وجود دارد، گفت: این مجوز جهت اجرای آن فعالیت‌هایی در دست اقدام است.
این مقام مسئول با بیان اینکه تعدادی نیروی انسانی از محل آزمون شرکت ملی نفت ایران برای مصاحبه و اقدامات بعدی آن دعوت شده اند، تصریح کرد: نیازهای سال ٩٣ نیز اعلام شده اند که بنا به سیاستهای توسعه ای وزارت نفت اقدام خواهد شد.
نصر اصفهانی همچنین به استقرار مرکز ارزیابی مدیران در آینده نزدیک در شرکت ملی پالایش و پخش نفتی اشاره کرد و افزود: پس از راه اندازی کامل این مرکز، نیروهایی که برای مدیریت آینده صنعت نفت نیاز است، بر اساس شاخصهای ویژه ای انتخاب و جهت آموزش‌های لازم به این مرکز اعزام می شوند.

 ۶ اردیبهشت ۹۳ – اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران

کریم سلحشور در گفتگو با خبرنگار وزارت نفت، از اعلام نتایج نهایی آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران (که سال گذشته برگزار شده بود)، در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: به زودی تکلیف پذیرفته شدگان نهایی مشخص می شود.

وی یادآور شد: قبول داریم فرآیند اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی این آزمون، طولانی شده، اما موضوع در حال رسیدگی است.
سلحشور گفت: شرکت ملی نفت ایران، مسئولیت خود را در این زمینه انجام و معاونت منابع انسانی وزارت نفت، گزارش های لازم را به وزیر نفت ارائه داده است.
معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا در اولین فرصت ممکن، نتایج بررسی ها را اعلام کرده و به نگرانی پذیرفته شدگان در آزمون خاتمه دهیم.
آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران با شرکت ١٢٩ هزار نفر بزرگترین آزمون استخدامی کشور بود که در ۵ و ۶ اردیبهشت ماه سال گذشته برگزار شد؛ پس از اعلام نتایج آزمون کتبی، مصاحبه با پذیرفته شدگان انجام و مقرر شد نتایج نهایی در بهمن ماه سال ٩٢ اعلام شود. با توجه به تاکید معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت، انتظار می رود نتایج نهایی به زودی اطلاع رسانی شود.

استخدام شرکت نفت

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آموزشی تخصصی جلسه مصاحبه استخدامی

 


برای مشاهده آرشیو استخدامهای شرکت نفت اینجا کلیک کنید

 


870 نظر برای «استخدام شرکت نفت سال ۹۳ (نتایج نهایی اعلام شد)»

 1. رعد آبی

  سلام اخبار شبکه دو بیست و سی شب چهار شنبه دکتر مروی رو نشون داد و گفت مجوز 2676 نفر صادر و به گفته اقای مروی به مدت یکسال از تاریخ هجده ابان 93 همه جذب می شوند،اون قسمت از اخبار هم به صورت جدا از تو سایتشون قابل دانلود هست.
  ر طبق آخرین پیگیریهای صورت گرفته

  به اطلاع کلیه پذیرفته شدگان آزمون شرکت ملی نفت ایران می رساند برطبق نیاز سنجی و تکمیل رسته های شغلی مورد نیاز کلیه شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران ، جذب و به کارگیری تمامی پذیرفته شدگان طی سه دوره پنج ماهه به شرح زیر می باشد

  ۱- دسته شهریور ماه ، آغاز سال ۹۴

  ۲- دسته آذر ماه ، اواخر تیر ۹۴

  ۳- مابقی داوطلبان جامانده در مراحل مختلف گزینش ، آبان ماه ۹۴

  در ضمن به دلیل انصراف بسیاری از داوطلبانی که در سالهای گذشته در آزمون های شرکت ملی نفت قبول شده اما به دلیل بدی شرایط آب و هوا انصراف داده اند تذکر داده می شود که در این دوره از تمامی داوطلبان تعهدات لازم گرفته می شود لذا به داوطلبان توصیه می شود قبل از اتمام مراحل گزینش از توانایی های جسمی خود اطمینان حاصل فرمایند.
  با تشکر

  پاسخ دادن

 2. چوبین

  سلام.من قبولی آذر ماه هستم واقعا دوست داشتم همه قبول بشند.دوستانی که رد شدید امیدوارم تکمیل ظرفیت باشه و جذب بشید
  همه چیز به پیگیری و همبستگی خودتون بستگی داره.موفق باشید

  پاسخ دادن 3. لطفا تایید کن

  سلام.قابل توجه دوستانی که میخوان به نظرات چند وقت پیش دسترسی داشته باشند و این کار به صورت صفحه به صفحه برایشان خسته کننده است
  ابتدا یک بار دکمه نظرهای قبلی رو بزنید سپس در لینک صفحه عدد صفحه(عدد جلوی عبارت page) را تغییر دهید.
  با تشکر

  پاسخ دادن


 4. جیمز موریارتی

  سلام.قابل دوستانی که میخوان قبل از طب صنعتی خودشون رو چک کنند
  اول یه دفترچه گیر بیارید بعد برید مراکز درمانی پیش دکتر عمومی یا متخصص داخلی هزینه بلیطش4 هزار تومانه.بعد بهش بگید میخواید استخدام بشید این موارد رو تو دفترچتون بنویسه.
  برگ اول:آزمایش ها:1-مربوط به کبد:ALT-AST-Bilirubin-(ALK_P)
  2:CBC
  3:diff
  4:کم خونی-غلظت خون-قند خون-چربی خون(کلسترول-تری گلیسیرید-LDL-HDL) و پی تی خون
  5:آزمایش ادرار(urinalysis)
  برگ دوم:گرافی قفسه سینه(chest x-ray(pa)
  برگ سوم:نوار قلب(EKG)
  و بگید فشار خون و نبض و ریتم قلب تون رو چک کنه که طبیعی 12 بر روی 8 هست.
  من با دفتر چه تامین اجتمایی رفتم هزینه آزمایش ها 8 هزار تومان تو آزمایشگاه عمومی نه خصوصی
  نوار قلب 5 تا سیم به دستها پاها و سینه وصل میکنه رایگان بود و عکس قفسه سینه با زیر پیراهن 4 هزار تومان
  اگه هم صلاح میدونید بقیه آزمایشها رو هم انجام بدید مثل اکو که 13 هزار تومانه و تست ورزش 7 هزار تومان البته تو مراکز عمومی.Audiometry یعنی شنوایی سنجی-Spirometry یعنی تست تنفس-Optometry یعنی بینایی سنجی رو هم نمیدونم هزینشو انجام بدید.
  بعد نتایج رو دوباره ببرید پیش دکتر تا تحلیلش کنه.

  پاسخ دادن

  • جیمز موریارتی

   سلام.به طور خلاصه تو آزمایش مینویسه
   FBS:قند خون chol:کلسترول Tg:تری گلیسیرید HDL و LDL:چربی
   Total bili:مربوط به کبد SGOT=AST:مربوط به کبد SGPT=ALT:مربوط به کبد AlP=ALK-P:مربوط به کبد
   urine:ادرار CBC:خون PT و PTT:مربوط به لختگی خون

   پاسخ دادن

  • زهرا

   سلام. من آرزو دارم درشرکت نفت استخدام شم. فوق لیسانس عمران- سازه دارم و 27 سالمه. کسی میدونه آزمون بعدی شرکت نفت کی هست و شرایط مورد نیاز چی هست؟ و چه درسایی تو آزمون میاد؟ اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم.

   پاسخ دادن

   • امین1

    سلام خانم محترم
    مناطق عملیاتی زیاد آش دهن سوزی نیست
    شما برای جذب شدن باید در آزمون استخدامی شرکت کنید.که اکنون نداریم وتازه این افراد قبولی مربوط به آزمون 1391 هست.اگر آزمونی باشد از دروس تخصصی عمومی و کامپیوتر و تست هوش و روانشناسی میاد بعد مصاحبه بعد پزشکی و گزیش.و نظر من را میخواهید سعی کنید در یک کار شرکتی یا قرار دادی حتی با حقوق کم مشغول شوید که هم تجربه باشه هم سابقه مفید

    پاسخ دادن

 5. توکل به خدا

  سوالات عقیدتی:حکم طلابرمردان –حکم تراشیدن ریش باتیغ –ازکی تقلیدمیکنی- یه اذان بگو-حمدوسوره بگو-یاولی العافیه کجای نمازه-کذالک الله ربی کجای نمازه –آخرین مدرک تحصیلیت –پدرت چه کاره است-فعالیت دربسیج داری (عادی یافعال یاعضوشورای بسیج)-نمازآیات چطورخونده میشه-نمازه غفیله کی خوانده میشود-نمازهای واجب-فرق رکن وغیررکن-اگه تشهدیادت رفت چکارمیکنی-تشهدوسلام بگو-ذکرتسبیهات اربعه چیه-بجای تسبیحات اربعه چه چیزی میتونی بخونی(جوابش:حمدسوره میتونی بخونی). راهپیمایی شرکت میکنی –مراسم مذهبی شرکت میکنی –روزه میگیری-جریمه روزه خواری چیه-فرق فروع دین بااصول دین چیه –فروع دین روبگو-نشون بده چطوری وضووتیمم میگیری-انواع غسلوهرکدوم روتوضیح بده –غسلیکه میشه باهاش نمازخوندچیه-اوقات فراغتت روچطوری میگذرونی-وظیفه مصلحت نظام چیه-نظرت راجع به رابطه باآمریکاچیه-ولایت فقیه چیه-فرق مرجع تقلیدباولایت فقیه-یه قسمت اززیارت عاشوراودعای توسل روخوندگفت مال کدوم دعاست –عقیله بنی هاشم لقب کیه- نام مادرحضرت عباس-نام مادرحضرت صاحب الزمان- دعای سلامتی آقاصاحب الزمان روبخون-ائمه مدفون دربقیع–چهارده معصوم رونام ببر-آیه ولایت روبخون-مشروعیت ولایت فقیه ازکجاست-یه حدیث ازحضرت امیربگو-نمازهای واجب- مهمترین آرزوی زندگیت چیه-یه نقدراجع به دولت آقای احمدی نژاد- ۲۷رجب چه روزیه- لیلهالمبیت چه شبیه-رابطه دعای عرفه باامام حسین چیه- ایام حرام سال- سوره های سجده دار-قران میخونی-آخرین سوره قران-سوره بعدازبقره-صدای مرددرنمازهای یومیه چطوره- نمازمسافرچطوره-چه کسی مسافره-اگردررکعت دوم به نمازجماعت برسی چه میکنی-ذکرواجب سلام چیه-ترجمعه حدیث ثقلین- ملاکت برای انتخاب دوست چیه-شعارسال چیه- لباس اسپرت میپوشی-مسافرت خارج ازکشورداشتی-تاحالاواسه کاندیدایی تبلیغ کردی-درانتخابات شرکت میکنی- اخبارروپیگیری میکنی-اینترنت استفاده میکنی-ماهواره دارید-درحجه الوداع چه اتفاقی افتاد-فدک داستانش چیه-موسیقی گوش میدی-شغلت چیه- سابقه زندان وکمیته انظباتی دانشگاه داری-فامیل معتادوزندانی داری –تسبیحات حضرت زهرا(س)- موالات چیست- وظیفه شمادرزمان غیبت چیه- فرق فتواباحکم حکومتی چیه- ترجمه حدیث ثقلین.
  فرایند طب صنعتی:زمان رسیدنت به تهران رو طوری تنظیم کن که ساعت۸ساختمون اکیپ باشی- سوار مترو میشی ایستگاه مفتح پیاده میشی-صدقدم بالاتر از چهارراه ساختمون اکیپه -اقای باقری چک میکنه اسمتون تولیست باشید بعد میگه برید ساختمون طب-دوباره سوار مترومیشی ایستگاه حسن آباد پیاده میشی که البته مستقیم به ایستگاه حسن آباد نمیره باید بین راه پیاده بشی وخط عوض کنی.وقتی ایستگاه پیاده شدی حتما چک کن از خروجی شمالی از ایستگاه بیرن بیای.بعد ازخروج ازمترواگه ازخروجی شمالی بیرون اومده باشی همون خیابون مستقیم میره سرهنگ سخایی.ازمتروتا بیمارستان نفت پنج دقیقه پیاده رویه که ازهر کس بپرسی خ سرهنگ سخایی کجاست نشونت میدن.وقتی وارد خیابون سخایی شدی ۵۰۰متر جلوتر ساختمون طب صنعتیه که اونجا نامه های(سه برگ) مخصوص طب رو که کرمانشاه بهتون میده تحویل میدیدو براتون یه برگه صادر میکنه که چند قسمته که مربوط به معاینات چشم پزشکی وعدم اعتیاد .رادیولوژی ،اودیومتری،سنجش شنواییو……که زیر هر کدام آدرسشون نوشته شده که یه سریشون توی بیمارسستان نفتن ویه سری توی ساختمون طب صنعتین فقط عدم اعتیادبیرون از مجموعه بیمارستان نفت وساختمان اکیپه که اونم آدرسش زیرش نوشته شدهیه کورس ماشین سوار میشی تا ساختمون عدم اعتیاد(کرایه ش هزار تومنونه!!!!!!!!!!!!!!)وقتی اون بگه معاینات رواز ساختمون اکیپ گرفتید میرید بیمارستان نفت چیزی که مهمه اینه که سریع تموم نوبتها رو بگیرید مثلاوقتی نوبت رادیولوژی رو میگیری تا نوبتت بشه یه مدت زمان طول میکشه، توی این حد فاصل بقیه نوبتا رو بگیر. تست عدم اعتیادهر روز از صبح تا ساعت۱۲ میگیرن وجوابش رو ساعت۱۰روز بعد میفرسن ساختمون طب وشما ساعت۱۰میرید ساختمون طب تحویل میگیرید برای اینکه کارت به روز سوم نکشه روز اول قبل از ساعت ۱۲ حتما بروعدم اعتیاد رو انجام بده (۳۰۰۰۰ تومن هم پول نقد همراهت باشه عابر قبول نمیکنه وفقط هم همین تست اعتیاد هزینه داره)و در مورد چشم پزرشکی باید بگم که چون نوبت چشم پزشکی رو فقط صبحها ساعت ۷ تا۷ونیم میدن وتعداد نوبتها محدوده روز اول دنبالش نرید در عوض روز دوم صبح ساعت۷ برید ونوبت چشم پزشکیتون رو بگیریدوقتی تمام معایناتتون کلا تموم شد وجواب همشون رو گرفتید میرید ساختمون طب صنعتی طبقه سوم اونجا به شما ۷۰تا سوال ساده روانشناسی میدن که جوابشون بدید بعد ش شما رو راهنمایی میکنن به اتاق دکترو دکتر به شما میگه تمام لباساتو دربیار بجز لباس زیرت بعد شما رو روی تخت معاینه میکنه وآخر سر هم به شما میگه لباس زیرت روتا زانو پایین بکش وبایست ویه سرفه کن بعد هم لباس زیرتو بپوشو.مراحل طب صنعتی اینجا به پایان میرسه وجواب طب صنعتی رو به شماها میده میگه ببرید و تحویل طبقه هم کف بدیداگه تو اون برگه رو هم نگاه کنیددکتر کنار گزینه این کار برای ایشان مناسب میبباشد تیک زده که یعنی شما پذیرفته شدید ومیرسد به اینجایی که ما هستیم الان همچنان منتظر تا تماس بگیرن باهامون که بریم دوره آموزشی .(یا علی)

  پاسخ دادن

  • ایرانی

   سلام به همه دوستان

   قبول شدگالن آذر ماه که ذهنشون مثل اون اوائل ما پر از سواله، نگران نباشند.
   مراحل استخدامی سه قسمت داره، گزینش، طب صنعتی و استعلام ها

   شرح گزینش:
   مرحله اول تحقیق محلی
   مرحله : مصاحبه
   به دو نکته توجه کنید، اول گردش کار گزینش که در بالای همین سایت نوشته شده و دوم منابع جهت مصاحبه.
   منابع رو میتونید از سایت (http://hmg.mop.ir) قسمت مراجع آموزشی مطالعه کنید، یه مقداری پرسش و پاسخ هم روی اینترنت هست.
   در مورد سوالها هم، اول بیوگرافی خود و خانواده، دوم احکام مثل نماز، روزه، وضو، شکیات نماز، نماز آیات، عید و جمعه، سوم اعتقادات مثل اصول دین، فواید نماز، درسهای عاشورا و چهارم مسائل سیاسی مثل ولایت فقیه، التزام به آن، حوادث ۸۸ ، نگرش شما به دولت و…

   نگران نباشید و صادقانه جواب بدید، در قسمت مسائل سیاسی هم اگر نمی خواهید جواب بدید خودتون رو از گروهی مبرا کنید.

   شرح طب صنعتی:
   قبل از توضیح در این مورد، دستور العمل های طب صنعتی شرکت نفت که در بالای صفحه موجود است رو با دقت بخونید. به اکثر سوالات شما پاسخ داده شده.

   در طب صنعتی وقتی نامه شما آماده شد به شما گفته میشه به یکی از مراکز طب مراجعه کنید، اگر تهران بود با در دست داشتن نامه به مرکز طب صنعتی، روبه روی بیمارستان نفت واقع در خیابان سرهنگ سخایی میرید.

   اونجا نامه تست عدم اعتیاد و مراحل معاینه پزشکی به شما داده میشه.

   اول از همه بین ساعت ۸-۱۰ به صورت ۱۲ساعت ناشتا به آزمایشگاه داخل بیمارستان نفت مراجعه می کنید، که نمونه خون و ادرار باید بدید.
   بعد از اون برای مشاغل عملیاتی به بینایی سنجی، شنوایی سنجی، و رادیولوژی جهت عکس از قفسه سینه مراجعه می کنید و تا قبل از ساعت ۱۲ ظهر هم با مراجعه به آزمایشگاه مرجع واقع در خیابان بهشت تست عدم اعتیاد رو میدید(نشانی زیر برگش هست).

   روز بعد جهت دریافت نتیجه آزمایش به بیمارستان مراجعه کرده و بعد به ساختمان طب صنعتی که معرفی نامه رو گرفته بودید رفته و از قسمت پذیرش نتیجه تست عدم اعتیاد و عکس قفسه سینه رو دریافت می کنید و بعد از اون به طبقه اول، واحد پرستاری میروید.
   در واحد پرستاری، قد، وزن، دور کمر شما اندازه گیری شده و از شما نوار قلب و تست اسپیرومتری (دم سنجی) می گیرند.
   با در دست داشتن تمام نتایج به طبقه دوم جهت معاینه پزشک صنعتی مراجعه می کنید.

   قبل از معاینه پزشک یک تست روانسنجی (۷۱ سوال بله/خیر) رو پر کرده و به خدمت پزشک می رسید.

   در قدم اول تمام لباس ها به جز شرت و جوراب رو از تن خارج کرده و تمام اسکلت بندی شما معاینه می شود، در قدم بعدی جهت معاینه قسمت تحتانی شکم برای دقایقی همون تکه لباس رو میکشید پائین تا کار دکتر انجام بشه و میپوشیدش!!!

   بعد از اون نوبت به معاینه چشم، گوش، قلب و… میرسه، بعد از اتمام این مراحل لباسها تون رو می پوشید و پزشک تعدادی تصویر رنگی حاوی شماره رو به شما نشون میده جهت تست کور رنگی و تمام.

   اگر همه چیز نرمال بود که همون موقع پرونده بسته میشه وگرنه شما رو به پزشک متخصص ارجاع می دهند.
   پزشک متخصص معاینه کرده و اگر لازم بود آزمایش درخواست می کنه، البته سعی می کنند نهایت همکاری رو داشته باشند ولی اگر به پزشک متخصص ارجاع داده شدید همه تلاشتون رو بکنید به مشکل حل بشه.

   مشاغل اداری رو راحت تر میگیرند و مشاغلی مثل آتشنشانی، حراست و غواصی رو سخت تر، مراحلی مثل تست ورزش داره.

   استعلام ها:
   شامل استعلام عدم سوء پیشینه و مدرک تحصیلی میشه که با نامه طب صنعتی داده میشه، ترجیحا استعلام ها رو خودتون دریافت کنید و شخصا تحویل بدید وگرنه تو پست خانه وزارت ۳-۴ هفته طول می کشه!

   یک از دوستان در مورد نمره چشم پرسیده بود. برای مشاغل عملیاتی مجموع دید دو چشم نباید از ۲۰/۱۴ کمتر باشه و اگر فقط یک چشم ضعیف بود نباید کمتر از ۱۰/۶ باشه.

   موفق باشید.

   پاسخ دادن 6. BBL

  میخوام یه چیز به همه بگم چه کسایی که قبول شدن چه قبول نشدن چه میخوان آزمون بدن
  خدا میگه از تو حرکت از من برکت / من واقعا به این حرف اعتقاد دارم
  بچه ها هرچی میخواین رو از خدا بخواین باور کنین اگه صلاحتون باشه بتون میده
  به خود خدا قسم من آرزوم بود تو نفت کار کنم و همیشه از خدا فقط همینو میخواستم
  تا اینکه سال 92 نفت آزمون گرفت و قبول شدم و جز رتبه های بالا بودم و خدایش بتون بگم تا نیم ساعت قبل آرمون هم داشتم مرور میکردم مطالبو
  تا اینکه رفتیم برا مصاحبه / خدا شاهده اون موقع ماه رمضان بود و روزه بودم / خدا شاهده بعضی شبا تا سحر مینشستم درس میخوندم حتی درسهایی رو خوندم که ربطی به رشته ام نداشت
  بعد توی شهریور به طور ناباورانه ای برام نوشتن عد م کصب حد نصاب مصاحبه
  خیلی ناراحت شدم / بعضی شبا بود که با بغض و گریه میخوابیدم
  ولی ایمانم رو به خدا از دست ندادم حتی بتون بگم ایمانم قوی تر شد
  در نهایت خدا خواست و نتایج دوباره پردازش شد و قبول شدم
  الانم ازش میخوام که بقیه مراحل رو هم کمکم کنه که استخدام شم تو نفت
  من تا ابد به کمک خدا احتیاج دارم و سعی میکنم بنده ی خوبی براش باشم
  بچه ها وقتی قران میخونید معنیش رو هم بخونید ببینید خدای ما چقدر بزرگه
  در آخر اینکه اگه میخواین به چبزی برسین باید به خدا ایمان داشته باشین و ازش بخواین کمکتون کنه و تمام تلاشون رو برای رسیدن به خواستتون بکنین
  اینارو گفتم که اینقدر نگبن کار نیستو همش پارتی بازیه و از این حرفا
  موفق باشین زیر سایه حضرت حق

  پاسخ دادن

 7. آرش

  سلام.من با اینکه رتبه 2 بودم فقط بخاطر اینکه نمره شایستگی رو 37 برام زدن در صورتی قبلا به من گفته بودن نمره مصاحبه تخصصی و شایستگی بالای 80 هستی ولی حالا جمع دو تا رو 82 برام رد کردن ولی حالا رد شدم.

  پاسخ دادن

 8. جیمز موریارتی

  سلام دوستان یه متن ایمیل و پیامک آماده کردم برای ارسال به نمایندگان و افراد پیگیر،از دوستان اگه کسی انشای بهتری داره یه متن بهتر اعلام کنه و اگه صلاح میدونید و همین متن مناسبه همین رو بفرستیم.
  متن ایمیل:
  با سلام اینجانب از مردودین شهریور ماه آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران میباشم و اکنون به لطف شما عزیزان و برگرداندن حد نصاب مصاحبه از 65 به 40 جزو 2676 نفر قبول شده آذر ماه میباشم شاید اگر پیگیری های شما عزیزان و البته یاری خداوند نبود مسیر زندگی بنده طور دیگری رقم میخورد.متاسفانه همین پیام تنها چیزی بود که برای تشکر از شما از دستم بر می آمد.
  امیدوارم سرباز سربلند امام زمان باشید.
  متن پیامک:
  با سلام از پیگیری شما عزیزان در خصوص استخدامی وزارت نفت کمال تشکر را دارم و از خدای منان موفقیت شما را خواهانم.

  پاسخ دادن


 9. ....

  سلام…برادر من در آزمون سال ۹۰ قبول شد و الان مناطق نفت خیز جنوب مشغول کار…من کاردانی برق دارم و آذر قبول شدم…برا حقوق به من اینجور گفت…۶۰۰ یا ۷۰۰ بیس حقوق…با توجه به محل کار من ضرب در ۳ میشه(احتمالا حفاری هم ضریب ۳ داره)۴۰۰ تومان نفت کارت میدن…تقریبا ۳۰۰ حق شیفت میشه..حدودا ۲۶۰۰ ۲۷۰۰ دریافتی ماه اول…حالا شما رو فوق لیسانس حساب کن…پدرم ۳۵ سال حفاری بود…کار حفاری ۱۴ به ۱۴ …۱۲ ساعت کار ۱۲ ساعت استراحت…مکانیک هم کارش سنگین البته اگه مشکل پیش بیاد…اگه هم که امنو امان باشه کار خاصی جز کریس کاریو اینا نداره…اینا در صورتی هستن که شما عملیاتی بشی و بری سره دکل…ممکن هم هست داخلی بشین و کارت تایم اداری باشه…

  پاسخ دادن 10. درخواست از مدیر

  سلام مدیر عزیز
  برای دسترسی به نظر های قبلی مثلا نظر های یک ماه پیش باید چند ده بار دکمه نظرات قدیمی تررو بزنیم که با سرعت اینترنت کنونی کار دشواری است
  لطفا پایین سایت صفحه گذاری بذار تا دسترسی راحت تر بشه یا اگه روش دیگه ای هست لطفا راهنمایی فرمایید.
  باتشکر

  پاسخ دادن

 11. جیمز موریارتی

  پردازش جدید
  سلام بالاخره کشف کردم چه طور پردازش شده ایم
  مثال:کتبی:638 مصاحبه فنی:64 مصاحبه شایسته سالاری:78 نمره نهایی:596
  در این مثال که مال یکی از دوستان مردود شده است من حساب کردم
  میانگین دو مصاحبه:64+78=142 142/2=71 چون در مقیاس 1000 محاصبه شده ضرب در 10 میکنیم=710
  نمره کتبی=638*.06=382.8
  اما در کمال نا باوری متوجه شدم نمره مصاحبه ضربدر .04 نشده بلکه در .03 ضرب شده
  نمره مصاحبه=710*.03=213
  نمره نهایی=382.8+213=595.8
  هر چند برای همه این قانون اعمال شده و ایرادی نمیتوان گرفت .

  پاسخ دادن

 12. سامان

  سلام دوستان گرامی…..لطفا اگر خبری دارید این کامنت منو بی جواب نگذارید!!!
  احتمال داره تا اخر امسال مراحل گزینش و طب صنعتی و …. تموم بشه و از اول سال 94 بریم سر کار؟
  با تشکر

  پاسخ دادن

  • به سامان

   سلام گزینش محل هر لحظه ممکنه شروع بشه ولی مصاحبه عقیدتی و طب صنعتی برای هر شرکت متفاوته بسته به نیاز
   من به نفت و گاز غرب زنگ زدم گفتن فروردین یا اردیبهشت ۹۴ میفرستیم طب صنعتی و این یعنی خرداد یا تیر ۹۴ جذب میشیم به امید خدا

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.