استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (تجربیات آزمون)

۲۴ روز قبل

استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۳

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید

هشدار : کارجویان عزیز هنوز خبری مبنی بر زمان اعلام نتایج از طرف سازمان ارائه نشده است لطفا به شایعات درج شده در وب سایتها توجه ننمایید.

وب سایت ای استخدام برای تمام شرکت کنندگان در این آزمون آرزوی موفقیت و کامیابی دارد و امیدواریم تمام عزیزانی که برای این آزمون تلاش کرده اند موفق باشند. شرکت کنندگان آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور لطفا تجربیات خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید. ( توجه :  در کنار نام خود نام استان خود را نیزبرای خوانایی بهتر ذکر کنید)

اطلاعیه سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره‌ تاریخ پرینت کارت و زمان‌ برگزاری آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۳

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال ۱۳۹۳ می‌رساند که آزمون مذکور صبح روز جمعه مورخ ۲۸/۶/۹۳ در شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، ساری، کرمان، کرمانشاه و مشهد برگزار می‌شود. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۳۰ صبح روز جمعه آغاز و درهای ورود به جلسه امتحان نیم­ساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد، لذا کلیه داوطلبان می‌بایست قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

لینک مربوط به کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون از روز سه‌‌شنبه ۲۵/۶/۹۳ بر روی سایت اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و …) خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.
در صورت بروز اشکال در تهیه پرینت از کارت شرکت در آزمون و یا مشاهده مغایرت در اطلاعات مندرج در کارت ورودی با اطلاعات ثبت‌نامی، داوطلبان می‌توانند از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰ صبح و ۱۴:۰۰ الی ۱۸:۰۰ بعدازظهر روزهای چهارشنبه مورخ ۲۶/۶/۹۳ و پنجشنبه مورخ ۲۷/۶/۹۳ با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و ۲ قطعه عکس به نماینده این سازمان مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (جدول پیوست) مراجعه و نسبت به اصلاح و رفع اشکال احتمالی کارت خود اقدام نمایند.
ردیفاستان محل اقامت فعلی داوطلباستان محل برگزاری آزمونشهرستان محل برگزاری آزمونمحل رفع نقص کارتآدرس محل رفع نقص کارت
۱آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی و اردبیلآذربایجان شرقیتبریزدانشگاه شهید مدنی آذربایجانتبریز: نصف راه، خیابان ورزش، پردیس تبریز
۲اصفهان، چهارمحال وبختیاری،کهگیلویه وبویراحمد و یزداصفهاناصفهاندانشگاه شهید اشرفی اصفهانیاصفهان: سپاهان شهر، خیابان قائم­جنوبی، جنب کلانتری ۲۱، ساختمان شماره ۱، طبقه سوم
۳تهران،البرز،مرکزی،قم،سمنان،زنجان،قزوینتهرانتهراندانشگاه فرهنگیان- مرکز آموزش عالی شهید شرافتتهران: خیابان انقلاب، بین چهارراه ولیعصر(عج) و پل کالج، کوچه شهید سعید پلاک ۱۷
۴خراسان رضوی،خراسان شمالی،خراسان جنوبیخراسان رضویمشهددانشگاه خیاممشهد: قاسم آباد، ابتدای شهرک لشکر، شهید رفیعی ۱۷
۵خوزستان و بوشهرخوزستاناهوازمجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستاناهواز: اتوبان گلستان، بلوار پردیس
۶کرمان ،هرمزگان،فارس و سیستان وبلوچستانکرمانکرماندانشکده فنی شهید چمران کرمانکرمان: خیابان شهید مصطفی خمینی (ره)، ابتدای اتوبان هفت‌باغ
۷کرمانشاه ، کردستان،همدان،لرستان و ایلامکرمانشاهکرمانشاهدانشگاه پیام­نور مرکز کرمانشاهکرمانشاه: میدان امام خمینی «ره» (فرودگاه)، بزرگراه امام خمینی «ره»، جنب پمپ بنزین شهروند
۸مازندران ، گیلان وگلستانمازندرانساریمؤسسه آموزش عالی هدفساری: بلوار فرح­آباد (جاده دریا)، کیلومتر ۵

بدین‌وسیله به اطلاع آن دسته از متقاضیان ثبت‌نام در آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۱۳۹۳ که در زمان مقرر( ۲۲/۰۵/۹۳ لغایت ۲۸/۰۵/۹۳ ) موفق به ثبت نام نگردیده، و یا نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده‌ ولی تاکنون موفق به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نشده‌اند، می‌رساند به منظور فراهم آوردن تسهیلات لازم برای این دسته از داوطلبان ثبت‌نام و ویرایش اطلاعات حداکثر تا روز شنبه مورخ ۰۱/۰۶/۹۳ تمدید می‌گردد. این تاریخ به هیچ عنوان قابل تمدید نمی باشد.
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای تأمین نیروی انسانی مورد نیازخود و بر اساس مجوز معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهور نیروی پیمانی استخدام می کند.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی، از محل مجوز استخدامی برنامه پنجم توسعه، مجوز شماره ۲۲۵/۹۳/۱۷۵۵ مورخ ۱۳۹۳/۲/۱۴ معاون سرمایه انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، تعدادی از افراد واجد شرایط را از طریق آزمون کتبی احراز توانمندی های عمومی، تخصصی، مصاحبه و طی مراحل گزینش، به صورت پیمانی استخدام می نماید.

متقاضیان استخدام از تاریخ ۱۳۹۳/۵/۲۲ با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی (www.sanjesh.org) و مطالعه دقیق مفاد آگهی استخدام، در صورت احراز شرایط لازم، نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

مهلت ثبت نام : مهلت ثبت نام از روز چهار‌شنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۳ تا پایان روز سه‌شنبه ۲۸ مردادماه ۱۳۹۳ است.

شرایط عمومی استخدام:
تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی.
داشتن تابعیت ایران .
التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی (ویژه آقایان).
عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.
نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر.
داوطلبان نبایــد از جمله افــرادی باشند که به موجب آراء مراجع قضــائی و ذیصلاح، از خدمات دولتی منع شده باشند.
داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانائی برای انجام کاری که استخدام می شوند.
داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی دستگاه‌های دولتی و یا بازخرید خدمت باشند.

شرایط اختصاصی استخدام:  
-داشتن حداقل ۲۰ سال سن و حداکثر ۳۲ سال تمام (برای مقطع تحصیلی کارشناسی) و حداکثر ۳۵ سال تمام (برای دارندگان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر) و ملاک سن تا آخرین روز مهلت ثبت نام (۲۸/۵/۹۳) می­باشد.
تبصره : موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه­های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف ) داوطلبانی که در جبهه­های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷) به طور داوطلبانه خدمت نموده­اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل.
ب) خواهر و برادر شهید، همسر و فرزند جانباز (۲۵ درصد به پایین)، همسر و فرزند آزاده کمتر از یکسال اسارت تا میزان ۵ سال.
ج) جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهداء، همسر و فرزندان جانبازان (۲۵ درصد و بالاتر)، همسر و فرزندان آزادگانی که حداقل یکسال سابقه اسارت دارند و خود رزمنده ( با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه) از شرط حداکثر سن معاف می­باشند.
د) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاه­های مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری به خدمت اشتغال داشته­اند به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.

دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (جدید)

تذکر مهم:
۱-داوطلبان متقاضی استخدام می بایست تا آخرین روز مهلت ثبت نام (۲۸/۵/۹۳) در مقطع تحصیلی اعلام شده فارغ التحصیل شده باشند.
۲-داوطلبان متقاضی استخدام می‌بایست تا آخرین روز مهلت ثبت نام (۲۸/۵/۹۳) دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم باشند.

ج- مراحل ثبت نام :
– مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی:  www.sanjesh.org
– تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سایت مذکور.
– ارسال عکس : داوطلب می‌بایست یک قطعه عکس با مشخصات ذیل اسکن و در قسمت مربوط بارگذاری نماید.
عکس ۴×۳ که در سال جاری گرفته شده باشد.(عکس تمام رخ)
عکس اسکن شده باید با فرمت jpg باشد.
اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰×۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پیکسل باشد.
تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لکه باشد.
حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
حتی الامکان عکس‌ها سیاه و سفید و در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

د – پرداخت وجه ثبت نام:
متقاضیان واجد شرایط، به منظور ثبت نام در آزمون استخدامی‌می‌بایست از روز چهارشنبه مورخ ۲۲/۵/۹۳ تا پایان روز سه شنبه ۲۸/۵/۹۳ پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی:  www.sanjesh.orgنسبت به واریز مبلغ ۵۳۰.۰۰۰ (پانصد و سی هزار ریال) به عنوان هزینه ثبت نام در آزمون استخدامی‌سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از درگاه اینترنتی و با کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند.
توضیح ۱: مدت زمان فوق به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و متقاضیان باید در مدت زمان تعیین شده نسبت به ثبت‌نام اقدام و از موکول نمودن ثبت نام به روزهای پایانی خودداری نمایند.
توضیح ۲: ثبت نام زمانی تکمیل می‌گردد که مراحل با موفقیت انجام شده و شماره پیگیری از طریق سیستم به متقاضی اعلام شود. (متقاضیان شرکت در آزمون باید پس از پایان ثبت‌نام، کد پیگیری خود را یادداشت و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند.)
توضیح ۳: ثبت‌نام متقاضیان صرفاً از طریق سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنتی بوده و نیازی به ارسال مدارک نمی‌باشد. به تقاضاهای حضوری و یا مدارک ارسالی از طریق پست ترتیب اثر داده نخواهد شد و تعهدی را نیز برای سازمان ایجاد نخواهد کرد.
توضیح ۴: قبل از پرداخت وجه ثبت نام لازم است داوطلبان از احراز شرایط (عمومی، اختصاصی و…) خود با مفاد آگهی استخدام اطمینان حاصل نمایند. همچنین به ثبت‌نام‌های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و هیچگونه مسئولیتی متوجه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نخواهد بود و وجوه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نمی‌شود.

ه‍- زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:
کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه مورخ ۲۶/۶/۹۳ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۲۷/۶/۹۳ برای مشاهده و پرینت، بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی:www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.
آزمون در روز جمعه مورخ ۲۸/۶/۹۳ در تعدادی از مراکز استان­ها، با توجه به تعداد متقاضیان شرکت کننده در آزمون برگزار خواهد شد که اطلاعات لازم یک هفته قبل از آزمون (در تاریخ ۲۰/۰۶/۹۳) از طریق سایت اطلاع­رسانی خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.
لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی نمی‌باشد و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد و چنانچه در هر مرحله از مراحل امتحان و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلا اثر می­گردد .

مواد آزمون:
الف ) آزمون توانمندی­های عمومی شامل: ۱- زبان و ادبیات فارسی  ۲- زبان انگلیسی عمومی‌۳- ریاضی و آمار مقدماتی ۴- فناوری اطلاعات (مهارتهای ۳، ۴، ۶ و ۷I.C.D.L) 5- معارف اسلامی۶- اطلاعات سیاسی، اجتماعی و مبانی قانونی می­باشد.

دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (جدید)

تبصره :  اقلیت‌های دینی از پاسخگوئی به سوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر موارد آزمون توزیع می­شود.
ب) آزمون تخصصی شامل سوالات مرتبط با رشته شغلی مورد درخواست داوطلب (طبق جدول ذیل این اطلاعیه) می‌باشد. مواد آزمون تخصصی در تاریخ ۲۸/۵/۹۳ از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

تذکرات:
۱- در مناطق محروم (مناطق مندرج در تقسیمات کشوری) اولویت جذب و بکارگیری با افراد بومی‌می­باشد. داوطلبان بومی‌در صورت کسب حد نصاب لازم آزمون در اولویت جذب و انتخاب قرار دارند و در صورتی که برای رشته محل جغرافیایی، تعداد داوطلب حائز حد نصاب به میزان تعداد افراد مورد نیاز نرسد از سایر داوطلبان همان رشته محل جغرافیایی، به میزان تکمیل افراد مورد نیاز دعوت به مصاحبه می­شوند.
۲-داوطلب بومی‌شامل افرادی می­شود که حداقل دارای یکی از ویژگی­های زیر باشند:
الف) محل تولد داوطلب با محل جغرافیائی مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.
ب) حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) به صورت پیوسته در محل جغرافیائی مورد تقاضا طی شده باشد.
ج) همسر و فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که محل جغرافیائی مورد تقاضای آنها با محل تولد همسر یا پدر(شاغلین نیروهای مسلح) در محل جغرافیائی مورد تقاضا یکی باشد و یا محل سکونت آنان(در خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح) در محل جغرافیائی مورد تقاضای شغل باشد.
د) فرزندان و همسران کارکنان رسمی، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات”کارگروه انتقال دولت از تهران” به محل جغرافیائی مورد تقاضا برای استخدام منتقل شده اند.
و) آن دسته از افرادی که حداقل سه سال سابقه کار تمام وقت در دستگاه‌های اجرایی محل جغرافیائی مورد تقاضا برای استخدام، با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
توضیح: اولویت انتخاب داوطلبان با بومی‌شهرستان می‌باشد و در صورتی که داوطلب بومی‌شهرستان حد نصاب لازم برای قبولی را کسب نکرده باشد؛ از داوطلبان بومی‌سایر شهرستان‌های استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب می­شوند.
توجه : ملاک مورد عمل آخرین تقسیمات جغرافیایی وزارت کشور می­باشد و داوطلبان بایستی مدارک مثبته فوق الذکر دال بر بومی‌بودن را به همراه سایر مدارک مورد نیاز به محض درخواست سازمان مربوطه (سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) به آنان ارائه کند.
۳-از کل مجوز استخدامی اخذ شده، بیست و پنج درصد (۲۵%) آن از میان جانبازان، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان بالای یک سال اسارت و خواهر و برادر شهید تخصیص می­یابد.
توضیح: در صورت باقیمانده سهمیه ۲۵ درصد سهمیه ایثارگران (طبق لیست معرفی شده از بنیاد شهید و امور ایثارگران)، خواهران و برادران شهید که در آزمون شرکت نموده اند و حد نصاب لازم را کسب نمایند، می‌توانند از سهمیه فوق استفاده نمایند.
۴- از کل مجوز استخدامی‌اخذ شده توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی‌به رزمندگان (با حداقل ۶ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها) و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت تخصیص می‌یابد.
توجه ۱: مشمولین این بند بر اساس آگهی استخدامی‌در آزمون شرکت نموده و در بین خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده­اند انجام خواهد شد.
توجه ۲: از بین مشمولین پنج درصد سهمیه استخدامی، رزمندگان (با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها)درآگهی ثبت نام نموده ولیکن از شرط آزمون،جنسیت،معدل و سن معاف بوده و اولویت اول اختصاص این سهمیه می­باشند و سایر مشمولین سهمیه مذکور در اولویت دوم قرار دارند.
۵-استخدام مازاد بر ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت لذا افرادی که به هر دلیلی نتوانند از سهمیه‌های مربوط به ایثارگران برخوردار شوند می‌بایستی همانند سایر داوطلبان به رقابت بپردازند.
۶- معلولین عادی بشرط کسب حد نصاب نمره لازم(۶۰درصد نمره عمومی) و دارابودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳ درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.
۷-انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی (۶۰ درصد کل نمره آزمون)  را کسب کرده اند، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام خواهد شد.
۸-کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندی­های عمومی صرفاً به منزله تایید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی­کند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی، مصاحبه و با رعایت اولویت­های مقرر صورت می­پذیرد.
۹-به ثبت نام دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پائین‌تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک معادل (به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۱۰-مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون ( حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تایید سازمان مرکزی  دانشگاه  مذکور برسد.
۱۱-مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی برعهده داوطلب خواهد بود و درهر مرحله از مراحل امتحان،مسابقه و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج درآگهی است،از انجام مراحل بعدی محروم گردیده ودرصورت صدورحکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلا اثر می گردد.
۱۲-اسامی‌پذیرفته شدگان پس از تایید مراجع ذیصلاح از طریق سامانه کارمند ایران به آدرس www.karmandiran.ir حداکثر ۲ ماه بعد از برگزاری آزمون استخدامی‌به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
۱۳-انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل گزینش و اخذ شماره مستخدم از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور میسر می‌باشد.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

برای مشاهده شرایط و جدول رشته ها با فرمت ورد اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده شرایط و جدول رشته ها با فرمت PDF اینجا کلیک نمایید

مواد آزمون عمومی و تخصصی آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

ثبت نام برای آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (جدید)


استخدام ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۲

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد واملاک ؛ معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان ثبت اسناد واملاک کشور در جمع کارکنان و مدیران ادارات ثبت اسناد و املاک استان اصفهان، افزود: کمبود نیروی انسانی و ساختار و تشکیلات قدیمی ازمشکلات این سازمان است.

ابراهیم شاهرخیان با اشاره به تصویب ساختار جدید در معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری اضافه کرد: این سازمان درساختار تشکیلاتی جدید دارای چهار معاونت شامل املاک، اسناد، توسعه منابع انسانی و پشتیبانی و فناوری اطلاعات است.
معاون توسعه نیروی انسانی سازمان ثبت اسناد واملاک گفت:استان اصفهان ازنظرساختار تشکیلاتی دارای رتبه درجه یک است.
وی اظهار داشت: برای رفع کمبود نیروی انسانی مجوز استخدام اخذ شده و درصدد برگزاری آزمون تا یکماه آینده هستیم.
شاهرخیان ازاستیجاری بودن ساختمان برخی از ادارات ثبت اسناد و املاک در استان ها از جمله اصفهان خبر داد وگفت: یکی از برنامه های سازمان طی سال جاری رفع مشکل فضای اداری واحدهای ثبتی در سطح کشوراست که بخش زیادی از این امر به حمایت مسئولین در استانها بستگی دارد.
وی گفت: مشکلات ساختاری و فیزیکی این سازمان به یکباره بوجود نیامده است و مسئولان ذیربط در صدد رفع آن می باشند.
معاون توسعه منابع انسانی وپشتیبانی سازمان ثبت اسناد واملاک کشور از برنامه ریزی برای کمک به بهبود وضع معیشت کارکنان این سازمان خبر داد وگفت: طی دو سال اخیر اقدامات خوبی در این راستا انجام شده و نتایج مناسبی نیز به همراه داشته و این امر طی سال جاری نیز در حال پیگیری است.


2,913 نظر برای «استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (تجربیات آزمون)»


 1. unanonymous

  ممنون مدیر جان که کامنتی که به نام بنده نوشته بودن رو پاک کردید، بعضی از دوستان دیگه شوخیشون از حد می گذره.
  در ضمن می خواستم به برخی از افراد بگم که این سایت صرفا برای در میون گذاشتن اطلاعات است. اگر کسی پاسختون رو می ده صرفا برای این که کمکی کرده باشه. بعدش شورشو در نیارین دیگه و پیش خودتون روابط کاری رو به روابط عاطفی تبدیل نکنید. اگر هم اینطور نیست حرفی نزنید که دیگران این برداشتو داشته باشن. ماشالله همه اینجا ارشد به بالا هستن پس فارغ از جنسیت یک فرد، صحبت کنید. ما همه اینجا با هم دوستیم، خیلی از کلماتی هم که به کار می بریم بالحتم صمیمانه است ولی این دلیل نمیشه که پیش خودمون برداشت دیگه ای داشته باشیم. این طوری سر کار هم به مشکل نمی خورید. من هر روز صبح میرم پارک تنیس بازی و نه برای من و نه حریف مهم نیست که طرف مقابل چه کسی هست، برام عجیبه که اینجایی که همه تحصیل کردن بعضی وقتا یه حرفایی می زنن آدم شاخ درمیاره. کامنتای بی ربط هم لطفا نگذارید.
  با تشکر

  پاسخ دادن

 2. زهرا

  سلام آقا مهدیار من آگهی قبلی اداره مالیاتی رو سرچ کردم منابع تخصصی اینا بودن: حسابداری، اقتصاد، مدیریت،قانون محاسبات عمومی، قوانین ملیاتی و یکسری قوانین دیگه، گیج شدم نمیدونم این درسته یا دروسی که شما گفتین یعنی حسابداری صنعتی و مدیریت مالی حسابداری مالی و قانون تجارت، لطفا منو راهنمایی کنید

  پاسخ دادن

  • مهدیار رکورددار ازمونهای استخدامی در کشور

   سلام عزیزم
   سال 91 مالیاتی 2 تا ازمون داشت یکی برای تغییر وضعیت کارکنان سازمان و یکی برای افراد عادی مثل من و شما اگهی که شما گرفتید ازمونش تابستان 91 بود که همین دروسی که شما فرمودید از کارکنان سازمان امتحان گرفته شد
   ازمون بهمن ماه که ویژه افراد عادی بود اون دروسی که من گفتم + عمومی ها امتحان گرفته شده بود
   در کل من احتمال میدم ازمون امسال هم مثل سری قبلی بهمن اعلام بشه و اسفند امتحان باشه
   بازم تاکید بیشتر من برای این ازمون عمومی هاست چرا که اولا منابع عمومی همیشه ثابت هست مثلا ادبیات و معارف همیشه هست و ثانیا ریسک کار کمتر میشه و در صورت تغییر تخصصی ها شما منابع عمومی را حداقل خوندید
   البته این ازمون به دلیل ظرفیت بالایی که داره شما عمومی هم خوب بزنید قطعا قبولید اما ماکزیمم یک یا 2 درس تخصصی هم بخونید کافیه و نیازی به خوندن همه درسها نیست

   پاسخ دادن

 3. کرمان

  سلام آقا مهدیار خسته نباشید من رفتم حسابداری صنعتی که فرموده بودین تهیه کنم 3 جلد داشت میخواستم بپرسم باید هر سه جلدو بخرم ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید اگه میشه بگید چه کتابی با چه مولفی بخرم. بازم ممنون

  پاسخ دادن

 4. منتظر

  سلام جناب مهدیار. بهتون آفرین میگم ارزو دارم نیمی از انگیزه و اراده شما رو داشته باشم و مطمئنم که شما موفق میشید. در راهنمایی که به بچه ها کرده بودین برا تخصصی نوشته بودین فعلا حسابداری صنعتی بخونیم لطف کنید بگید که چه کتابی بخونیم ممنون

  پاسخ دادن

  • مهدیار رکورددار ازمونهای استخدامی در کشور

   سلام ممنون جناب منتظر
   چون جزوه حسابداری صنعتی ندارید و ظاهرا قبلا هم پیش زمینه ندارید با عمومی ها استارت بزنید که در صورت تغییر تخصصی ها وقت و هزینتون به هدر نره
   تخصصی هم فعلا پی دی اف حقوق تجارت را از اینترنت دانلود کنید ماکزیمم روزی 1 ساعت مطالعه کنید
   همین یک منبع بعلاوه عمومی ها رو هم کامل بخونید مطمئن باشید قبول میشید

   پاسخ دادن 5. مهدیار رکورددار ازمونهای استخدامی در کشور

  راستش به نظر من تو این دوره تصمیم گیری در مورد اینکه فردی صرفا انرژی و زمان خودش را برای قبولی در ازمونهای استخدامی بگذاره کار ادمهای بزرگه
  به چند دلیل :
  من چند جا کار کردم ولی هیچ کدوم در سطح کارشناسی ارشد من نبود یا حتی کارشناسی میتونم بگم همشون کار یه دیپلم یا زیر دیپلم تجربی کار بود که شاید بهتر از من میتونستن این کارها را انجام بدن
  منم تصمیم گرفتم همه این گونه کارهای کاذب را کنار بگذارم و تا پای مرگ برای قبولی در یک سازمان دولتی و پیدا کردن کاری در سطح تحصیلات خودم تلاش کنم
  در یکی از جاهایی که رفته بودم یک هفته دوام اوردم و بعد بیخیال اون کار شدم در اون کار یک زیر دیپلم که 2 سال هم از من کوچکتر بود همکار من شده بود و قرار بود من و ایشان با هم کار کنیم اما متاسفانه این فرد از زمان دیپلم و بعد از سربازی وارد این کار شده بود و کاملا مهارت تجربی داشت و من بی تجربه بودم و باید تازه چند سالی شاگردی ایشان را میکردم تا به سطح اون فرد برسم اون کار هم فقط تجربی بود و هیچ کدام از مباحث دانشگاهی یا تخصصی در اون کار به درد من نمیخورد اینکه بیخیال چندین سال زحمت و شب بیدار بودن و درس خوندن برای امتحانها بشم برای من سخت بود و نتونستم این شرایط را تحمل کنم و از این کار بیرون امدم
  تو این مدت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردم اولیش اینکه موج منفی از جانب نزدیکان خودم تا دوستان و غیره خیلی بر من وارد شد ولی من تصمیم خودم را گرفته بودم
  تو این دوره هر کس میشنوه امتحان استخدامی میدید میخندن چه برسه به اینکه بفهمند شما برای ازمون استخدامی درس میخونید
  اکثرا میگن ای بابا اینها که از قبل مشخص شده هستند مگه میشه طرف فامیلهای خودش را بیخیال بشه بگذاره شما ها برید سر کار این باور به اندازه ای در بعضی از دوستان خود من قوی هست که تحت هیچ شرایطی حتی اگر موجود زنده ای را ببینند که حی و حاضر اعلام کنه من بدون پارتی با ازمون استخدامی رفتم سر کار محاله باور کنند و میگن 100% پارتی داشتی و یکی از دلایلی که الان 36 سالشونه و با داشتن لیسانس هنوز بیکارند و یا کار درستی ندارند همین اعتقادهای پوچ هست
  خلاصه اینکه هنوز در رویا بسر میبرند هنوز به دنبال پارتی به قول معروف گردن کلفت هستند که دستشون را بگیره بگذاره بر تخت ریاست یا کارمندی این قضیه برای اونها از زمانی که سنشون به ازمونهای استخدامی میخورد اغاز شده و تا الان که دارن به مرز 40 میرسن هنوز ادامه داره
  گاها رک و بدون رودربایستی بهشون میگم اینکه شما میفرمایید تمام استخدامی های دولتی با پارتی هست و هیچ فردی بدون پارتی با ازمون استخدامی محاله که بره سره کار برای توجیه تنبلیها و کاستیهای زندگی خودتون هست و میخواید تنبلیهای خودتون را با این حرفها توجیه کنید کار مناسب نداشتن خودتون را با نداشتن پارتی توجیه میکنید
  اما به نظر من اصلا این حرفها نیست من عقیده داشتم و دارم که باید تلاش خودمو بکنم با اینکه 100% مطمئن هستم نتیجه میده اما اگرم نتیجه نداد فردا که سنم بالاتر رفت حداقل پشیمان نمیشم که ای کاش اون موقع که سنم به گونه ای بود که میتونستم ازمون استخدامی بدم نخوندم و الان فرصتهام از بین رفته مثل یکی از دوستانم که الان 34 یا 35 سالشه دیگه باید تازه از صفر شروع کنند یه کار معمولی یا کارگری و زیر دیپلم
  یکی دیگه از مشکلاتی که بود نداشتن منبع ازمونهای استخدامی بود که اینقدر شرکت کردم و اینقدر برگه از وسط سوالات کندم و در نهایت یک دوربین مخفی گرفتم و از سوالات فیلمبرداری کردم تا بفهمم منابع ازمونها از کجاست

  مشکل بعدی : خانواده و نزدیکان خیلی از موقعها میگن فلانی و فلانی رو ببین همه سر کار هستند همه از تو کوچکتر هستند و چند سال سابقه کار دارند چرا تو نمیری سر این کارها باید واقعیت را بپذیری و مثل اونها به همین کارها رضایت بدی این واقعیت روزگار ماست که رویای کار دولتی را از سرت بیرون کنی…………………….ولی اعتقاد من این نیست اگر یک نفر هم قرار باشه استخدام بشه باید اونقدر قوی باشم که روزی اون یک نفر من باشم
  الان اعتقاد اکثریت جامعه این شده و خیلی ها با مدارک لیسانس یا بالاتر در حال کارگری هستند و اسمش هم به این هست که کار میکنند ولی من این ها را کار نمیدانم یا حداقل برای مدرک خودم که زحمت کشیدم ارزش قائلم
  گاها میشنویم که بعضی ها میگن ای بابا چه خبره الان دیگه همه لیسانس و فوق لیسانس دارن برو سر یه کاری این مدرکها دیگه ارزشی نداره باید حقیقت را بپذیری و بیخیال مدرکت بشی …….این هم قبول ندارم چون برای مدرک زحمت کشیدم و با همین مدرک الان بعضی ها بهرین پستها را دارند چرا باید من کارگری کنم و یکی با همین مدرک بهترین شغل را داشته باشه پس من هم باید اون کار را بدست بیارم
  اگر روزی قرار شد که دیگه سنم بالا بره و نتونم ازمون استخدامی شرکت کنم باز هم به شرکتهای خصوصی نمیرم چون از شرکتهای خصوصی متنفرم
  شرکتهای خصوصی را اصلا قبول ندارم چون معمولا وظایف مشخص نیست مثلا مدیر مالی با سابقه 10 ساله گاها مثل یک تحصیلدار زیر دیپلم چکهای شرکت هم نقد میکنه یا افرادی با مدارک تحصیلی لیسانس و بالاتر انبار را تمیز میکنند
  اگر روزی قرار باشه شرایطم به ازمونهای استخدامی نخوره یک تاکسی میگیرم و روی تاکسی کار میکنم اما در شرکتهای خصوصی کار نمیکنم چون منتی که بر سر ادم هست کمتره و غروره ادم کمتر خدشه دار میشه
  با تمامی این امواج منفی و روزگار سخت استخدامی که در کشور داریم باز هم به همه توصیه میکنم به دنبال کاری در شان خودتون باشید تلاش کنید و مطمئن باشید به اون میرسیم
  خدا تلاش هیچ کس را بی نتیجه نمیگذاره بهتون قول میدم

  مطمئن هستم مسائلی که در بالا گفتم اکثر شما دوستان هم با اونها برخورد داشتید و تجربه کردید

  پاسخ دادن

  • مهناز

   سلام آقا مهدیار ارشد مدیریت دولتی هستم برای استخدامی مالیات میشه راهنماییم کنید و بگید منابع اختصاصی چی بخونم و اگر اسم نویسنده خوبی رو برای هر منبع سراغ دارین بگین تا تهیه کنم. در ثانی اگر بومی تهران نباشیم بازم امکان قبولی رو داریم؟ با تشکر

   پاسخ دادن

   • مهدیار رکورددار ازمونهای استخدامی در کشور

    اگر تهران نیستید شهر خودتون را انتخاب کنید چون ظرفیتها زیاد هست تو همه شهرها
    منابع اختصاصی کارشناس مالیات
    تخصصی: حسابداری صنعتی – حسابداری مالی – قانون تجارت – مدیریت مالی
    نیازی نیست همه را بخونید یک یا دو تا کامل بخونید کافیه

    پاسخ دادن

  • حسام

   دوست عزیز با بعضی از حرفات موافقم با بعضی نیستم.
   1. اصلا تمام انرژی خودتو واسه آزمون استخدامی نزار.همه تخم مرغاتو تو یک سبد نریز.حتما کارتو موازی انجام بده. یعنی برو شرکتای خصوصی کار کن هم بشین واسه آزمون استخدامی بخون.چون تو با 50% انرژیتم میتونی قبول بشی نیاز به 100 نیست.خود من جای دولتی خوب قبول شدم تو مصاحبه رد شدم.
   2. اینکه میگم برو شرکتای خصوصی کار کن به این دلیل که بعدا ممکن درهای جدیدی به روت باز بشه که الان اصلا فکرشم نمیکنی.وقتی اون درها به روت باز بشه با خودت میگی خداروشکر نرفتم ادارات دولتی.
   3. اینقدر کار دولتی رو بالا نبر درسته امنیت شغلی داره ولی همیشه تو یک سطع متوسط هستی و به این متوسط بودن عادت میکنی.ما اکثر فامیلمون کار دولتی دارن ولی هیچ کدوم نتونستن یه جهش تو زندگی داشته باشن.
   4. در مورد کار تخصصی هم بگم اگه یه کم کار تخصصی انجام میشه تو شرکتای خصوصی قوی(تاکید مکنم شرکتای قوی) هستش دولتیها که علافن کار تخصصی وجود نداره.من آدم میشناسم به اصطلاح مهندس مخابرات قسمت موبایل کار میکنه کلا نشسته فیلم و سریال میبینه کار کجا بود.

   برای همه آرزوی موفقیت دارم

   پاسخ دادن

   • مهدیار رکورددار ازمونهای استخدامی در کشور

    دوست عزیز حرفای شما درسته اما من به شخصه تا به حال از کار در شرکتهای خصوصی خیری ندیدیم
    در حقیقت کار و حقوقشون با هم نمیخوند
    حقوق پایین کار زیاد
    و از همه بدتر در جایگاه خودت نبودن
    حتی اگر کار دولتی تخصص خاصی نخواد و به قول ما تلویزیون هم نگاه کنیم به نظر من حداقل با عنوان کارشناس ارشد اونجا باشیم حرمتمون حفظ میشه حالا کار هم تخصصی نباشه حداقلش مثل خصوصیها کار زیر دیپلم از ما نمیخوان
    برای من خیری در شرکتهای خصوصی نبود

    پاسخ دادن

  • شایسته

   من مطمئنم با این طرز فکرتون در یک سازمان دولتی خوب مشغول بکار میشید و امیدوارم بزودی این اتفاق بیفتد
   برادر منم تزش همین بود و بالاخره در کمال ناباوری در یک اداره خوب مشغول بکار شد
   البته من نظرم اینه که تا زمانی که در یک اداره دولتی مشغول بکار بشیم بهتره برای بدست اوردن تجربه و سابقه کاری و داشتن حداقل درامدی در یه جایی خلاصه کار کنیم

   پاسخ دادن

  • سمیرا

   یعنی واقعا ایول داری آقا مهدیار با همه حرفات موافقم 100%.کاملا درکت میکنم و میفهمم چی میگی
   مطمئنم و امیدوارم به اون چیزی که میخوای میرسی
   امید تو از دست نده ادامه بده مثل من …
   موفق و پایدار باشید

   پاسخ دادن

  • حسین

   سلام دوست عزیز:
   من کاملا با حرفاتون موافقم و دقیقا این چیزا سرم اومده
   ایشالله که هر کسی که تلاشون میکنه و زحمت میکشه نتیجه ش رو بینه تا به همه آدمای که فقط بلدن انرژی منفی بدن و به خاطر ضعیف بودنشون اجازه نمیدن و نمیخان اطرافیانشون رشد کنن و موفق باشن ثابت بشه و تو دهنی باشه واسه هر کی که جشم نداره موفقیت کسی رو ببینه…موفق باشی آقا مهدیار

   پاسخ دادن

 6. تینا

  یعنی یادم رفته اصن ازمون ثبت اسناد دادم انگار ، هیچ امیدی به اعلام نتایج ندارم انگار اصن نمیخان نتیجه رو بزنن .
  با هزار بدبختی پول ثبت نام ازمون رو جور میکنیم ،خودشون خیالشون راحت دیگه .

  پاسخ دادن


 7. کرمان

  سلام آقا مهدیار من بابت راهنمایی کامل و جامع وبابت دادن انگیزه ازتون ممنونم مثل شما کمه ایشالاه همین زودیا بیام و ببینم خدا بهترینهاشو نصیبتون کرده، شما که کار بندشو راه میندازی ایشالاه خدا همیشه کارتو راه بندازه و هیچوقت گیر نکنی.

  پاسخ دادن


 8. آسمون

  خبرآمدخبری درراه ست…سرخوش آن دل(ازمابهترون)که ازآن آگاه ست…
  چرافکرکردم7صبح نتیجه زدن!!!ولی من واقعاباورکردم امروزنتیجه بزنن…امیدوارم ظهرکه میام دوباره چک کنم نصف دوستان اینجاخبرقبولی بدن!

  پاسخ دادن


دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.