استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (تجربیات آزمون)

۲ روز قبل

استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۳

وب سایت ای استخدام برای تمام شرکت کنندگان در این آزمون آرزوی موفقیت و کامیابی دارد و امیدواریم تمام عزیزانی که برای این آزمون تلاش کرده اند موفق باشند. شرکت کنندگان آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور لطفا تجربیات خود را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید. ( توجه :  در کنار نام خود نام استان خود را نیزبرای خوانایی بهتر ذکر کنید)

اطلاعیه سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره‌ تاریخ پرینت کارت و زمان‌ برگزاری آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۳

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال ۱۳۹۳ می‌رساند که آزمون مذکور صبح روز جمعه مورخ ۲۸/۶/۹۳ در شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، ساری، کرمان، کرمانشاه و مشهد برگزار می‌شود. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۳۰ صبح روز جمعه آغاز و درهای ورود به جلسه امتحان نیم­ساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد، لذا کلیه داوطلبان می‌بایست قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

لینک مربوط به کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون از روز سه‌‌شنبه ۲۵/۶/۹۳ بر روی سایت اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و …) خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است.
در صورت بروز اشکال در تهیه پرینت از کارت شرکت در آزمون و یا مشاهده مغایرت در اطلاعات مندرج در کارت ورودی با اطلاعات ثبت‌نامی، داوطلبان می‌توانند از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰ صبح و ۱۴:۰۰ الی ۱۸:۰۰ بعدازظهر روزهای چهارشنبه مورخ ۲۶/۶/۹۳ و پنجشنبه مورخ ۲۷/۶/۹۳ با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و ۲ قطعه عکس به نماینده این سازمان مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (جدول پیوست) مراجعه و نسبت به اصلاح و رفع اشکال احتمالی کارت خود اقدام نمایند.
ردیفاستان محل اقامت فعلی داوطلباستان محل برگزاری آزمونشهرستان محل برگزاری آزمونمحل رفع نقص کارتآدرس محل رفع نقص کارت
۱آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی و اردبیلآذربایجان شرقیتبریزدانشگاه شهید مدنی آذربایجانتبریز: نصف راه، خیابان ورزش، پردیس تبریز
۲اصفهان، چهارمحال وبختیاری،کهگیلویه وبویراحمد و یزداصفهاناصفهاندانشگاه شهید اشرفی اصفهانیاصفهان: سپاهان شهر، خیابان قائم­جنوبی، جنب کلانتری ۲۱، ساختمان شماره ۱، طبقه سوم
۳تهران،البرز،مرکزی،قم،سمنان،زنجان،قزوینتهرانتهراندانشگاه فرهنگیان- مرکز آموزش عالی شهید شرافتتهران: خیابان انقلاب، بین چهارراه ولیعصر(عج) و پل کالج، کوچه شهید سعید پلاک ۱۷
۴خراسان رضوی،خراسان شمالی،خراسان جنوبیخراسان رضویمشهددانشگاه خیاممشهد: قاسم آباد، ابتدای شهرک لشکر، شهید رفیعی ۱۷
۵خوزستان و بوشهرخوزستاناهوازمجتمع آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستاناهواز: اتوبان گلستان، بلوار پردیس
۶کرمان ،هرمزگان،فارس و سیستان وبلوچستانکرمانکرماندانشکده فنی شهید چمران کرمانکرمان: خیابان شهید مصطفی خمینی (ره)، ابتدای اتوبان هفت‌باغ
۷کرمانشاه ، کردستان،همدان،لرستان و ایلامکرمانشاهکرمانشاهدانشگاه پیام­نور مرکز کرمانشاهکرمانشاه: میدان امام خمینی «ره» (فرودگاه)، بزرگراه امام خمینی «ره»، جنب پمپ بنزین شهروند
۸مازندران ، گیلان وگلستانمازندرانساریمؤسسه آموزش عالی هدفساری: بلوار فرح­آباد (جاده دریا)، کیلومتر ۵

بدین‌وسیله به اطلاع آن دسته از متقاضیان ثبت‌نام در آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۱۳۹۳ که در زمان مقرر( ۲۲/۰۵/۹۳ لغایت ۲۸/۰۵/۹۳ ) موفق به ثبت نام نگردیده، و یا نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده‌ ولی تاکنون موفق به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نشده‌اند، می‌رساند به منظور فراهم آوردن تسهیلات لازم برای این دسته از داوطلبان ثبت‌نام و ویرایش اطلاعات حداکثر تا روز شنبه مورخ ۰۱/۰۶/۹۳ تمدید می‌گردد. این تاریخ به هیچ عنوان قابل تمدید نمی باشد.
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای تأمین نیروی انسانی مورد نیازخود و بر اساس مجوز معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهور نیروی پیمانی استخدام می کند.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی، از محل مجوز استخدامی برنامه پنجم توسعه، مجوز شماره ۲۲۵/۹۳/۱۷۵۵ مورخ ۱۳۹۳/۲/۱۴ معاون سرمایه انسانی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، تعدادی از افراد واجد شرایط را از طریق آزمون کتبی احراز توانمندی های عمومی، تخصصی، مصاحبه و طی مراحل گزینش، به صورت پیمانی استخدام می نماید.

متقاضیان استخدام از تاریخ ۱۳۹۳/۵/۲۲ با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی (www.sanjesh.org) و مطالعه دقیق مفاد آگهی استخدام، در صورت احراز شرایط لازم، نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

مهلت ثبت نام : مهلت ثبت نام از روز چهار‌شنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۳ تا پایان روز سه‌شنبه ۲۸ مردادماه ۱۳۹۳ است.

شرایط عمومی استخدام:
تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی.
داشتن تابعیت ایران .
التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی (ویژه آقایان).
عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.
نداشتن سابقه محکومیت جزائی موثر.
داوطلبان نبایــد از جمله افــرادی باشند که به موجب آراء مراجع قضــائی و ذیصلاح، از خدمات دولتی منع شده باشند.
داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانائی برای انجام کاری که استخدام می شوند.
داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی، ثابت و پیمانی دستگاه‌های دولتی و یا بازخرید خدمت باشند.

شرایط اختصاصی استخدام:  
-داشتن حداقل ۲۰ سال سن و حداکثر ۳۲ سال تمام (برای مقطع تحصیلی کارشناسی) و حداکثر ۳۵ سال تمام (برای دارندگان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر) و ملاک سن تا آخرین روز مهلت ثبت نام (۲۸/۵/۹۳) می­باشد.
تبصره : موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه­های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
الف ) داوطلبانی که در جبهه­های نبرد حق علیه باطل (از تاریخ ۳۱/۶/۱۳۵۹ لغایت ۲۹/۵/۱۳۶۷) به طور داوطلبانه خدمت نموده­اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان در اثر مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل.
ب) خواهر و برادر شهید، همسر و فرزند جانباز (۲۵ درصد به پایین)، همسر و فرزند آزاده کمتر از یکسال اسارت تا میزان ۵ سال.
ج) جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهداء، همسر و فرزندان جانبازان (۲۵ درصد و بالاتر)، همسر و فرزندان آزادگانی که حداقل یکسال سابقه اسارت دارند و خود رزمنده ( با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه) از شرط حداکثر سن معاف می­باشند.
د) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در دستگاه­های مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری به خدمت اشتغال داشته­اند به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.

دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (جدید)

تذکر مهم:
۱-داوطلبان متقاضی استخدام می بایست تا آخرین روز مهلت ثبت نام (۲۸/۵/۹۳) در مقطع تحصیلی اعلام شده فارغ التحصیل شده باشند.
۲-داوطلبان متقاضی استخدام می‌بایست تا آخرین روز مهلت ثبت نام (۲۸/۵/۹۳) دارای کارت پایان خدمت یا معافیت دائم باشند.

ج- مراحل ثبت نام :
– مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی:  www.sanjesh.org
– تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سایت مذکور.
– ارسال عکس : داوطلب می‌بایست یک قطعه عکس با مشخصات ذیل اسکن و در قسمت مربوط بارگذاری نماید.
عکس ۴×۳ که در سال جاری گرفته شده باشد.(عکس تمام رخ)
عکس اسکن شده باید با فرمت jpg باشد.
اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰×۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰×۲۰۰ پیکسل باشد.
تصویر داوطلب باید واضح ، مشخص و فاقد اثر مهر ، منگنه و هرگونه لکه باشد.
حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.
حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
حتی الامکان عکس‌ها سیاه و سفید و در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

د – پرداخت وجه ثبت نام:
متقاضیان واجد شرایط، به منظور ثبت نام در آزمون استخدامی‌می‌بایست از روز چهارشنبه مورخ ۲۲/۵/۹۳ تا پایان روز سه شنبه ۲۸/۵/۹۳ پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی:  www.sanjesh.orgنسبت به واریز مبلغ ۵۳۰.۰۰۰ (پانصد و سی هزار ریال) به عنوان هزینه ثبت نام در آزمون استخدامی‌سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از درگاه اینترنتی و با کارت‌های بانکی متصل به شبکه شتاب اقدام نمایند.
توضیح ۱: مدت زمان فوق به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود و متقاضیان باید در مدت زمان تعیین شده نسبت به ثبت‌نام اقدام و از موکول نمودن ثبت نام به روزهای پایانی خودداری نمایند.
توضیح ۲: ثبت نام زمانی تکمیل می‌گردد که مراحل با موفقیت انجام شده و شماره پیگیری از طریق سیستم به متقاضی اعلام شود. (متقاضیان شرکت در آزمون باید پس از پایان ثبت‌نام، کد پیگیری خود را یادداشت و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند.)
توضیح ۳: ثبت‌نام متقاضیان صرفاً از طریق سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنتی بوده و نیازی به ارسال مدارک نمی‌باشد. به تقاضاهای حضوری و یا مدارک ارسالی از طریق پست ترتیب اثر داده نخواهد شد و تعهدی را نیز برای سازمان ایجاد نخواهد کرد.
توضیح ۴: قبل از پرداخت وجه ثبت نام لازم است داوطلبان از احراز شرایط (عمومی، اختصاصی و…) خود با مفاد آگهی استخدام اطمینان حاصل نمایند. همچنین به ثبت‌نام‌های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و هیچگونه مسئولیتی متوجه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نخواهد بود و وجوه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نمی‌شود.

ه‍- زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت شرکت در آزمون:
کارت شرکت در آزمون از روز چهارشنبه مورخ ۲۶/۶/۹۳ لغایت روز پنجشنبه مورخ ۲۷/۶/۹۳ برای مشاهده و پرینت، بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی:www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.
آزمون در روز جمعه مورخ ۲۸/۶/۹۳ در تعدادی از مراکز استان­ها، با توجه به تعداد متقاضیان شرکت کننده در آزمون برگزار خواهد شد که اطلاعات لازم یک هفته قبل از آزمون (در تاریخ ۲۰/۰۶/۹۳) از طریق سایت اطلاع­رسانی خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.
لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون به منزله تایید اطلاعات ارسالی نمی‌باشد و مدارک داوطلبان بعد از آزمون بررسی خواهد شد و چنانچه در هر مرحله از مراحل امتحان و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلا اثر می­گردد .

مواد آزمون:
الف ) آزمون توانمندی­های عمومی شامل: ۱- زبان و ادبیات فارسی  ۲- زبان انگلیسی عمومی‌۳- ریاضی و آمار مقدماتی ۴- فناوری اطلاعات (مهارتهای ۳، ۴، ۶ و ۷I.C.D.L) 5- معارف اسلامی۶- اطلاعات سیاسی، اجتماعی و مبانی قانونی می­باشد.

دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (جدید)

تبصره :  اقلیت‌های دینی از پاسخگوئی به سوالات معارف اسلامی معاف می باشند و امتیاز آن در سایر موارد آزمون توزیع می­شود.
ب) آزمون تخصصی شامل سوالات مرتبط با رشته شغلی مورد درخواست داوطلب (طبق جدول ذیل این اطلاعیه) می‌باشد. مواد آزمون تخصصی در تاریخ ۲۸/۵/۹۳ از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

تذکرات:
۱- در مناطق محروم (مناطق مندرج در تقسیمات کشوری) اولویت جذب و بکارگیری با افراد بومی‌می­باشد. داوطلبان بومی‌در صورت کسب حد نصاب لازم آزمون در اولویت جذب و انتخاب قرار دارند و در صورتی که برای رشته محل جغرافیایی، تعداد داوطلب حائز حد نصاب به میزان تعداد افراد مورد نیاز نرسد از سایر داوطلبان همان رشته محل جغرافیایی، به میزان تکمیل افراد مورد نیاز دعوت به مصاحبه می­شوند.
۲-داوطلب بومی‌شامل افرادی می­شود که حداقل دارای یکی از ویژگی­های زیر باشند:
الف) محل تولد داوطلب با محل جغرافیائی مورد تقاضا برای استخدام یکی باشد.
ب) حداقل پنج سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) به صورت پیوسته در محل جغرافیائی مورد تقاضا طی شده باشد.
ج) همسر و فرزندان پرسنل نیروهای مسلح که محل جغرافیائی مورد تقاضای آنها با محل تولد همسر یا پدر(شاغلین نیروهای مسلح) در محل جغرافیائی مورد تقاضا یکی باشد و یا محل سکونت آنان(در خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح) در محل جغرافیائی مورد تقاضای شغل باشد.
د) فرزندان و همسران کارکنان رسمی، پیمانی و نیروهای قراردادی که در اجرای مصوبات”کارگروه انتقال دولت از تهران” به محل جغرافیائی مورد تقاضا برای استخدام منتقل شده اند.
و) آن دسته از افرادی که حداقل سه سال سابقه کار تمام وقت در دستگاه‌های اجرایی محل جغرافیائی مورد تقاضا برای استخدام، با پرداخت حق بیمه داشته باشند.
توضیح: اولویت انتخاب داوطلبان با بومی‌شهرستان می‌باشد و در صورتی که داوطلب بومی‌شهرستان حد نصاب لازم برای قبولی را کسب نکرده باشد؛ از داوطلبان بومی‌سایر شهرستان‌های استان در صورت شرکت در آزمون مربوط به آن محل انتخاب می­شوند.
توجه : ملاک مورد عمل آخرین تقسیمات جغرافیایی وزارت کشور می­باشد و داوطلبان بایستی مدارک مثبته فوق الذکر دال بر بومی‌بودن را به همراه سایر مدارک مورد نیاز به محض درخواست سازمان مربوطه (سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) به آنان ارائه کند.
۳-از کل مجوز استخدامی اخذ شده، بیست و پنج درصد (۲۵%) آن از میان جانبازان، آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان بالای یک سال اسارت و خواهر و برادر شهید تخصیص می­یابد.
توضیح: در صورت باقیمانده سهمیه ۲۵ درصد سهمیه ایثارگران (طبق لیست معرفی شده از بنیاد شهید و امور ایثارگران)، خواهران و برادران شهید که در آزمون شرکت نموده اند و حد نصاب لازم را کسب نمایند، می‌توانند از سهمیه فوق استفاده نمایند.
۴- از کل مجوز استخدامی‌اخذ شده توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پنج درصد (۵%) سهمیه استخدامی‌به رزمندگان (با حداقل ۶ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها) و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت تخصیص می‌یابد.
توجه ۱: مشمولین این بند بر اساس آگهی استخدامی‌در آزمون شرکت نموده و در بین خود به رقابت خواهند پرداخت. انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده به ترتیب نمره کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که در زمان مقرر ثبت نام نموده­اند انجام خواهد شد.
توجه ۲: از بین مشمولین پنج درصد سهمیه استخدامی، رزمندگان (با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها)درآگهی ثبت نام نموده ولیکن از شرط آزمون،جنسیت،معدل و سن معاف بوده و اولویت اول اختصاص این سهمیه می­باشند و سایر مشمولین سهمیه مذکور در اولویت دوم قرار دارند.
۵-استخدام مازاد بر ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران از طریق رقابت با سایر داوطلبان واجد شرایط صورت خواهد گرفت لذا افرادی که به هر دلیلی نتوانند از سهمیه‌های مربوط به ایثارگران برخوردار شوند می‌بایستی همانند سایر داوطلبان به رقابت بپردازند.
۶- معلولین عادی بشرط کسب حد نصاب نمره لازم(۶۰درصد نمره عمومی) و دارابودن شرایط مندرج در آگهی به ترتیب نمره مکتسبه از ۳ درصد سهمیه قانونی مربوطه برخوردار خواهند بود.
۷-انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی (۶۰ درصد کل نمره آزمون)  را کسب کرده اند، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام خواهد شد.
۸-کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندی­های عمومی صرفاً به منزله تایید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی­کند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی، مصاحبه و با رعایت اولویت­های مقرر صورت می­پذیرد.
۹-به ثبت نام دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پائین‌تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک معادل (به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر امکان ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.
۱۰-مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون ( حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه) بایستی به تایید سازمان مرکزی  دانشگاه  مذکور برسد.
۱۱-مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی برعهده داوطلب خواهد بود و درهر مرحله از مراحل امتحان،مسابقه و جذب محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج درآگهی است،از انجام مراحل بعدی محروم گردیده ودرصورت صدورحکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بلا اثر می گردد.
۱۲-اسامی‌پذیرفته شدگان پس از تایید مراجع ذیصلاح از طریق سامانه کارمند ایران به آدرس www.karmandiran.ir حداکثر ۲ ماه بعد از برگزاری آزمون استخدامی‌به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
۱۳-انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل گزینش و اخذ شماره مستخدم از معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور میسر می‌باشد.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

برای مشاهده شرایط و جدول رشته ها با فرمت ورد اینجا کلیک نمایید

برای مشاهده شرایط و جدول رشته ها با فرمت PDF اینجا کلیک نمایید

مواد آزمون عمومی و تخصصی آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

ثبت نام برای آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

دانلود نمونه سوالات استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (جدید)


استخدام ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۲

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد واملاک ؛ معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان ثبت اسناد واملاک کشور در جمع کارکنان و مدیران ادارات ثبت اسناد و املاک استان اصفهان، افزود: کمبود نیروی انسانی و ساختار و تشکیلات قدیمی ازمشکلات این سازمان است.

ابراهیم شاهرخیان با اشاره به تصویب ساختار جدید در معاونت توسعه منابع انسانی ریاست جمهوری اضافه کرد: این سازمان درساختار تشکیلاتی جدید دارای چهار معاونت شامل املاک، اسناد، توسعه منابع انسانی و پشتیبانی و فناوری اطلاعات است.
معاون توسعه نیروی انسانی سازمان ثبت اسناد واملاک گفت:استان اصفهان ازنظرساختار تشکیلاتی دارای رتبه درجه یک است.
وی اظهار داشت: برای رفع کمبود نیروی انسانی مجوز استخدام اخذ شده و درصدد برگزاری آزمون تا یکماه آینده هستیم.
شاهرخیان ازاستیجاری بودن ساختمان برخی از ادارات ثبت اسناد و املاک در استان ها از جمله اصفهان خبر داد وگفت: یکی از برنامه های سازمان طی سال جاری رفع مشکل فضای اداری واحدهای ثبتی در سطح کشوراست که بخش زیادی از این امر به حمایت مسئولین در استانها بستگی دارد.
وی گفت: مشکلات ساختاری و فیزیکی این سازمان به یکباره بوجود نیامده است و مسئولان ذیربط در صدد رفع آن می باشند.
معاون توسعه منابع انسانی وپشتیبانی سازمان ثبت اسناد واملاک کشور از برنامه ریزی برای کمک به بهبود وضع معیشت کارکنان این سازمان خبر داد وگفت: طی دو سال اخیر اقدامات خوبی در این راستا انجام شده و نتایج مناسبی نیز به همراه داشته و این امر طی سال جاری نیز در حال پیگیری است.


1,556 نظر برای «استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (تجربیات آزمون)»

 1. صبا

  دوستانی خیلی ها بانکرو دوست دارن من رشتتم هم به بانک میخوره ولی راستش فکر میکنم کار سختیه و کار تو یه شعبه 80 متری خیلی سخته از صبح تا عصر اما ادارات و ستاد مثل سازمان تامین اجتماعی ثبت اسناد هم استرس کار بانکرو نداره و هم فضای فیزیکی کار بهتره و پستهای سازمانی متفاوتیو ادم میبینه و محیط کار جذاب تر خواهد بود من که سپه رو از این دوجا بهتر دادم قبول نشدم وای بحال این دوجا اما سازمان ثبت از تامین هم بهتره یه روال منظم داره ارزوم اینه که یکی در ریاست جمهوری که قبول شدم و تو مصاحبه رد شدم ویکی اینجا قبول بشم انشالا یعنی میشه

  پاسخ دادن

  • سجاد

   با نظرت در رابطه با سختی کار بانک کاملا موافقم , استرس و فشار کاری زیادی نسبت به سایر ادارات داره به همین دلیل اصلا علاقه ای به کار بانکی ندارم و نداشتم

   پاسخ دادن

   • الهام

    کار دولتی باشه…بانک و غیر بانک ندار…اگر کار بانکی قابل تحمل نبود که تا الان باید همه کارکنانش استعفاء میدادن..هر سازمانی به نحوی با ارباب رجوع سروکار داره ..فقط استرس بانک به کم اوردن صندوقشه که خود شخص باید ضرر رو از جیب جبران کنه

    پاسخ دادن

 2. صبا

  آقای مهدیار و دوستان عزیز که اینقدر صادقانه منابع رو در اطلاع میزارین من تازه ترم یک ارشد مدیریت دانشگاه قمم از بیکاری تو دوسال برای ارشد کنکورش خوندم اما انشالا میخام هر روز به مطالعه منابع برای ازمون استخدامی بپردازم دوستانی که بیکارند پیشنهاد میکنم حداقل به مدت 3 ماه برید و یه جایی کار کنید خیلی روحیتون عوض میشه من چون 28 سالم شده بود و نگران کار بودم و ازمون ها هم شرکت میکردم اما نتیجه نمیگرفتم یه جای نیمه دولتی مشغول به کار شدم و چون دانشجو شدم بهم گفتن نیام و چون بعنوان کار اصلی نگاه نمیکردم و درسهای ارشدهم زیاد دیگه نرفتم ولی واقعن پیشنهاد میدم بیکار نشینید و خودتونو سرگرم کنید که خیلی خوبه و حال و هوای ادمو عوض میکنه ادم با یه انرژی جدید دوباره شروع میکنه

  پاسخ دادن

 3. آرش

  سلام به همه…به هر حال داریم روزهای آخر انتظار را طی می کنیم و نتایج به احتمال خیلی زیاد اوایل هفته آینده اعلام میشود..دوستانی که پرسیدند از کجا استعلام گرفتم از دادن شماره مربوطه معذورم چون می ترسم آمار تماساشون بره بالا بعد کلا جواب ندن همین الان هم چندین بار در ساعت های مختلف باید زنگ بزنم تا جواب بدن…به هر حال یک قسمتی مربوط به همین آزمونه در تهران. در کل چون خیلی ژیگیر نتایجم هر خبری بدست بیارم اعلام می کنم دوستان هم لطفا اخبار دقیق اگر داشتن نشر بدن..به هر حال بعد از اعلام نتایج اونایی که قبول شدن باید برای مصاحبه آماده شن و باید دید آیا مصاحبه فقط عقیدتیه یا تخصصی هم هست؟ از تجربه دیگران باید استفاده کرد.

  پاسخ دادن

 4. فردین * همدان

  سلام به همه کارشناسان محترم بیکار*
  امروز یه مطلبی روتو سایت دیدم که قراره وزارت تعاون به فارغ اتحصیلان بیکار تا یک سال حقوق پرداخت کنه.
  کسی از بچه ها این مطلب رو شنیده؟

  پاسخ دادن


 5. پریسا

  سلام آقا مهدیار گرامی
  من یک کتاب خوب با عنوان آمار و کاربرد آن در مدیریت گرفتم که درواقع راهنمای حل المسائل اش هست و یکی از نویسنده هاش هم دکتر مسعود نیکوکار هستند. کتاب خوبی هست به نظرم.
  11 فصل داره به شرح زیر.
  1 : توزیع های فراوانی و بیان هندسی شون
  2: شاخص های مرکزی
  3: پارامترهای پراکندگی چولگی کشیدگی
  4: آنالیز ترکیبی اصول شمارش
  5: مقدمه ای بر احتمال
  6: متغیرهای تصادفی
  7: جامعه های چند بعدی
  8: چند توزیع آماری
  9: استنباط آماری براساس نمونه بزرگ
  10: رگرسیون خطی و همبستگی
  11: تصمیم گیری
  سوالم از محضرتون این هست که به نظر شما من با توجه به اینکه آمارم متوسط هست و فرصت کمی هم تا آزمون فرهنگیان دارم کدوم فصل ها رو بخونم. ممنون میشم اگر لطف بفرمایین و با ذکر شماره ی فصل راهنمایی ام بفرمایید. سپاسگزارم.

  پاسخ دادن

  • مهدیار رکورددار ازمونهای استخدامی در کشور

   فرصت خوندن همه این مباحث را ندارید بعلاوه اینکه بخواید همه را بخونید فرصت برای درسهایی که تو این مدت میتونید به راحتی 100% بزنید مثل معارف از دست میره 6 مبحث اول تا اخر احتمال را بخونید جوری که مسلط بشید خیالتون راحت زیاد سخت نمیدن
   تو این فرصت معارف که مشخصه از کجا قراره سوال بیاد را به 100% برسونید
   اطلاعات عمومی را بخونید مباحث مربوط به : قانون اساسی – مکتبها – شورای امنیت – وصایای امام – تاریخ معاصر به صورت خلاصه در کتابهای اطلاعات عمومی و دائره المعارفها موجوده باید این درصدها را بزنید
   معارف یه تست بهتون تخفیف میدم 94%
   ادبیات 50%
   اطلاعات عمومی 42% تا 50%
   هوش 80%
   زبان در حد توانتون اگه کتاب 504 یا در سطح بالاتر 1100 تافل را بخونید که عالیه
   تخصصی هم حدود 30% در مجموع

   پاسخ دادن   • شایان - نرم افزار - سمنان

    سلام به همه دوستان
    کارشناس آنالیز سیستم دقیقاً از اسمش هم پیداست
    باید سیستم های نرم افزاری را برای استفاده بهینه در اداره مربوطه تحلیل کند. البته خیلی ربطی به اداره ثبت اسناد و املاک نداره!!!! یعنی حجم کارش فکر نمیکنم انقدی باشه که تو استانها هم حتی تحلیلگر سیستم تقاضا کردن!!!! البته فکر میکنم عنوان شغلش اینه و در کار باید مثل آچار فرانسه هرکاری که به مقوله کامپیوتر مربوطه رو انجام بدی :دی
    امیدوارم موفق باشید

    پاسخ دادن

  • مهدی - کردستان

   اینهمه دیتا و اطلاعاتی که بخاطر ذات اداره ثبت وجود داره ( مربوط به املاک و … )، ثبت و بهره گیری ازش هم یه پایگاه داده درست حسابی می خواد و هم یه سیستم اطلاعاتی مناسب…همینا نیاز به تحلیلگر سیستم رو توجیه می کنه به نظرم ..

   پاسخ دادن

 6. حمید

  دو را حل برای غلبه بر استرس هست:
  یکی مشغول کردن خود به یه شغل موقتیه، اعم از آزاد یا تدریس و غیره است. بیکاری ریشه خیلی از مشکلاته. خیلی از نسل ما جوونا منتظر وا میستیم تا کار بیا سراغمون. برای این که ما دهه شصتی ها به دانشگاه ها بیایم، این فکر رو القا کردند که شغل کارمندی، پشت میز نشینی و فرهنگ تک یا دو فرزندی، زندگی ایدئاله یک جوونه.
  وقتی شما به کاری هر چند کم درآمد و کم وجهه مشغولید، دیگه فرصتی برای فکر کردن به نتیجه آزمون ها و استرس داشتن براتون نمی مونه. ولی وقتی بیکار هستید، شاید فکرای بیخود و اتفاق نیفتنی هم بکنید. میگن 90 درصد از نگرانی هایمان واقعا برایمان پیش نخواهد آمد و آن ده درصد هم انقدر محو انرژی درونی و بازی فکر ماست که بالاخره بوجود می آیند و اگر درست نگاه کنیم و از تکنیک های زندگی استفاده کنیم می توانیم همین ده درصد را هم به حد اقل ممکن برسانیم.
  راه حل دیگر هم دل نبستن و منتظر نبودن برای اعلام نتایج استخدامی هاست. به نظرم، سه درد عذاب آور روحی در زندگی بشر هست که از همه بیشتر، “انتظار” تحملش برای آدم سخت تره. سعی کنید “مهارت صبر کردن” تون رو کمی تقویت کنید. فکرشو بکنید چند صباحی دیگه می خواید پدر و مادر بشید و یک خانواده رو از لحاظ مالی و عاطفی اداره کنید. شاید هم روزی مدیر یک نهاد بزرگ یا کوچک اجتماعی بشید. هنوز که شاید خیلی هاتون مسئول خرجی آوری یا خانواده داری نشدید یا گرفتار مشکلات مالی اعم از قرض، قسط، وام و غیره نشدید. هنوز خیلی هاتون سختی بزرگ کردن و خرجی دادن بچه رو تجربه نکردید. با این روحیه تون، چطور می خواید سختی های آینده رو تحمل و باهاشون مقابله کنید؟ پس یک مقدار مثل بچه ها بی تاب و نگران نباشید. روحیه و نیروی جسمی و فکری تون رو برای سختی های آینده ذخیره کنید!

  پاسخ دادن


 7. الهام

  این آقا مهدیار که رکوردار آزمون استخدامی در کشور هستش میشه بگن چرا تا حالا جایی استخدام نشدن…مشکل کارش حین مراحل گزینش کجا هست… هرچند فوزولی نباید کرد ولی خوب جای تعجب داره…

  پاسخ دادن

  • مهدیار رکوردار ازمون استخدامی در کشور

   نشدم دیگه قدیم همرو نخونده میرفتم قبول نمیشدم
   سه چهار جا قبول شدم مصاحبه رد شدم
   شما به همه چیز ادم شک دارید حالا مگه خواستم پولی از کسی بگیرم یا کلاه سر کسی بگذارم که به همه چیز شک میکنید

   پاسخ دادن

   • الهام

    نه برادر من…گفتم یه جور فوزولی میشه..ببخشید شما خیلی لطف دارید که تجربه خودتون رو برای عموم قرار میدید کار خداپسندانه انجام میدین ایشااله نتیجه تلاش خودتون رو بگیرید

    پاسخ دادن

 8. مهدی - کردستان

  دوستان سلام. می خوام باهاتون دردودل کنم. دوستان واقعا این فرآیند شرکت کردن تو آزمونا روح آدم رو آزار میده، اول که دو ماه باس منتظر باشی تا اسمت جزو سه برابر ظرفیت باشه بعد هم فاز استرس زا و سنگین مصاحبه و …
  به نظر من کسایی که چندین آزمون شرکت کردن و موفق به استخدامی نشدن خیلی روح بزرگی دارن و از دید من بشدت قابل احترام ( مثل مهدیارو باقی دوستان ).
  من این اولین آزمونم بود و در حد متوسط نوشتم، با این وجود هر روز میام چک می کنم و حسابی فکرمو درگیر کرده و دستم به نوشتن پایان ناممم نمیره. واقعا تو وضعیت بدی هستیم آخه استخدامی ای که حق جوان های این کشوره چرا باید شبیه هفت خان رستم باشه…کشوری که این همه تحصیل کرده خوش فکر داره و خیلی از کشور های دنیا در حسرت همچین سرمایه هایی هستن..
  خود من با 28 سال سن نه پولی دارم نه منبع درآمدی و نه از همه مهمتر پدر پولداری…

  پاسخ دادن

  • مهدیار رکوردار ازمون استخدامی در کشور

   شما لطف دارید دوست عزیز راستش یه چند تا ازمون که ادم میده خود به خود دیگه واسه نتایج صبر نمیکنه اون اوایل منم خیلی منتظر نتایج بودم حدودا از ازمون 8 به بعد دیگه به این روال عادت کردن اون موقع حدود یک سال و نیم تا دو سال پیش طرح مهر افرین بود گرچه واسه ازمونها نمیخوندم چون اصلا نمیدونستم از چه منابعی سوال میاد اما به خاطر طرح مهر افرین یادمه اکثر هفته ها جمعه صبح امتحان داشتم اکثرا هم دبیرستان البرز بود دیگه عادت کرده بودم جمعه صبح اتوماتیک میرفتم دبیرستان البرز
   به نظر من کسی که پیگیر استخدامی ها باشه 100% به یاری خدا استخدام مراکز دولتی میشه اگه غیر این بود تاحالا بعد از بیست سی تا ازمون بیخیال استخدام دولتی میشدم

   پاسخ دادن

   • الهام

    سلام آقا مهدیار، منم تا حالا آزمون های زیادی دادم اما با وجود اینکه با داشتن بچه کوچک میخونم قبول نمیشم خیلی هم به یه کار نیاز دارم توروخدا اگه میشه منو راهنمایی کنید که چی باید بخونم منم فوق لیسانس مدیریت هستم از استان کرمان شهرستان رابر، خدا خیرتون بده اگه میشه راهنماییم کنید آخه خیلی به کار نیاز دارم

    پاسخ دادن

    • مهدیار رکوردار ازمون استخدامی در کشور

     دین و زندگی در صورت مجری بودن سنجش : دین و زندگی سال دوم و سوم و پیش ( پیشنهاد من کتاب جامع کل سه سال هست که یکم هم خلاصه شده )
     ریاضی مباحث مهم : تابع – حد – انتگرال – امار ( جداول فراوانی – متغیر ها – نمودارهای اماری ) – جایگشت و احتمال ) = باخوندن همینا میتونید 40 تا 50 درصد ریاضی بزنید البته نیازی نیست خیلی سخت بخونید در حد مقدماتی بلد باشید کافیه
     زبان = کتاب 504 و یا در سطح بالاتر اگه 504 بلدید کتاب 1100 تافل
     ادبیات = کتابهای دبیرستان یا کاردانی به کارشناسی مدرسان ( مباحث ارایه ها – تاریخ ادبیات – قالبهای شعری – و…….. تو نت هم سرچ کنید مقالات خوبی گیرتون میاد )
     icdl که کتاب زیاده هر کدوم بخونید خوبه معمولا سنجش از مهارتهای ورد و اکسل و پاور پونیت و اینترنت سوال میده قربونش برم اینترنت را که همه بلدند بقیه هم هر کتابی بود بخونید ( به شرط عملی کار کردن با کامپیوتر ) حتما در حین خوندن با سیستم هم کار کنید مثلا دستر جمع اکسل را که میخونید همون لحظه پای سیستم اجرا کنید چون سوالات سنجش بعضی وقتها مفهومی از این مباحث سوال میده و فقط کسانی که واقعا با نرم افزار کار کردن میتونند جواب بدن
     اطلاعات عمومی : 1- قانون اساسی 2- اطلاعات تاریخ معاصر 3- وصیتنامه امام 4- اطلاعات شورای امنیت 5- مکتبهای بشری
     در مورد تاریخ معاصر مباحث زیاد هست یک جزوه خوبی من دارم که از مباحثی که دیدم زیاد سوال طرح شده و مباحث مشابه تاریخی دارم اماده میکنم به محض اماده شدن میزارم رو سایت که بقیه استفاده کنند
     کلا اطلاعات عمومی منبع خاصی نداره ولی با همینا که گفتم اگه دقیق بخونید حدود 40 تا 70% را راحت میتونید جواب بدید

     پاسخ دادن

  • الهام

   نامزد منم بیکار هست و دل خوش به این آزمون های استخدامی…من یک بار آزمون دادم و قبول شدم و الانم مشغولم ولی تو کار نامزدم موندم با اینکه اطلاعت عمومیش خیلی از من بالاتره ولی تا حالا موفق نشده:( منم مث کوه پشتشم تشویق میکنم که نا امید نشه

   پاسخ دادن


 9. علی

  سلام اززاهدان کارشناس ثبت اسنادواملاک۲کسی است آزمون شرکت کرده باشه؟ارشدحقوقم،تعدادی که آزمون دادن وشرکت کردن چندنفرند؟میگن تعدادشرکت کنندگان کمترازظرفیت پذیرش بوده!یعنی واقعاراست هست؟

  پاسخ دادن

 10. صبا

  دوستان آقای مهدیار خیلی اطلاعات خوبی در اختیار همگان قرار داد خوشبختانه بر خلاف خیلی ها که حتی بعد قبول هم حاضر نیستن منابع رو بگن من 6 تا ازمون شرکت کردم که یکیشو قبول شدم اون هم چون عین نمونه سوالاتی که خونده بودم در یه ازمون دیگه در ازمون قبولی من امده بود درسته نباید به نمونه سوال اکتفا کرد بلکه باید کل منابع اصلیو مطالعه کرد من الان 28 سالمه خیلی دیگه نامید شده بودم دیگه فکر میکردم هیچ جوره راهی نیست قبول شم الان میبینم اونهایی که قبول میشن حقیقتن مثل یه کنکور میخونن انشالا به امید خدا من هم در ازمون های بعدی قطعن کتابهای دبیرستانو مطالعه خواهم کرد و انشالا من هم استخدام دولت شوم و البته همه انهایی که تلاش میکنن دوستان اینکه دیدگاهم عوض شد ممنونم ازتون

  پاسخ دادن


 11. احسان

  سلام آقا مهدی یار رکورد دار آزمون
  روزت بخیر
  آقا یه سوال از محضرت داشتم.ممنون میشم که جوا بدید.
  تعداد شرکت کنندگان آزمون توی شهری که انتخاب کردی برای آزمون رو از کجا می تونیم متوجه بشیم ؟منظورم اینکه از کجا متوجه بشیم که تعداد شرکت کنندگان در آزمون برای شهری که انتخاب کردیم از سه برابر ظرفیت بیشتره یا کمتر؟؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنی.مرسی

  پاسخ دادن

  • مهدیار رکوردار ازمون استخدامی در کشور

   سه برابر ظرفیت ثابت نیست اگه به متن اگهی توجه کنید نوشته حداکثر به میزان 3 برابر ظرفیت و همون طور که شواهد نشون میده بانک سپه هم نوشته بود حداکثر به میزان سه برابر ظرفیت و در نهایت 2 برابر ظرفیت اعلام کرد .
   این ازمون هم با توجه به جمعیت کمی که شرکت کردند فکر میکنم یک و نیم تا دو برابر ظرفیت اعلام بشه که این رو بعد از قبولی از اونایی که قبول میشن میشه فهمید چون لیستها مشخصه
   اما تعداد شرکت کننده برای هر رشته / شهر از روی شماره داوطلبی ها مشخصه که خوشبختانه در ازمون ثبت که من کارشناس ثبت 1 تهران ازمون داده بودم در تابلو اعلانات دانشکده مدیریت خودشون تعداد هم گرایش هم نوشته بودند مثلا ثبت 1 259 نفر بود
   تحلیلگر سیستم فکر کنم 659 نفر بود
   و………..

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.