استخدام استانداری خراسان شمالی سال ۹۴ (خبرجدید)

۹ روز قبل ۱۰۰ نظر

استخدام استانداری خراسان شمالی سال ۹۴

کاربران عزیز برای بحث و تبادل اطلاعات در مورد اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر اینجا کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آمادگی برای جلسات مصاحبه استخدامی

خبر ۲۶ آبان ۹۴ – کمبود نیروی راهدار در خراسان‌شمالی

خبرگزاری ایسنا : مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌شمالی گفت: استان با کمبود نیروی راهداری مواجه است.
محمد مشتری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان‌شمالی، افزود: این استان با کمبود ۵۰ درصدی راهدار مواجه است. به همین دلیل گاهی اوقات در زمستان تعدادی از راهداران مجبور هستند تا ۴۸ ساعت نیز در شیفت باقی بمانند و کار کنند.
وی با اشاره به فرسوده بودن ماشین‌آلات راهداری در استان اظهار کرد: با اختصاص اعتبارات، برخی ماشین آلات، بازسازی شده و آماده فعالیت هستند. ۲۷۹ دستگاه راهداری در استان وجود دارد. بیشتر این تعداد دستگاه‌ها فرسوده هستند و از سوی دیگر به علت کمبود نیرو، گاهی اوقات یک راهدار مسئولیت چندین دستگاه ماشین را برعهده می‌گیرد.
مشتری با اشاره به پدیده ال نینو بیان کرد: این استان آمادگی کامل برای مقابله با این امر را دارد.


خبر ۹ شهریور ۹۴ – پرداخت ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات توسعه اشتغال در خراسان شمالی 

خبرگزاری صدا و سیما: ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات توسعه ی فضای کسب و کار در خراسان شمالی پرداخت شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی گفت: این میزان تسهیلات، با نرخ ۴ درصد ماه گذشته به متقاضیان پرداخت شد.
خوشقامت، حمایت از کار آفرینان و فعالیت های کارآفرینانه را یکی از برنامه های اصلی صندوق کارآفرینان امید عنوان کرد و افزود: با پرداخت این تسهیلات برای ۲۵۲ نفر اشتغال ایجاد شد.
وی گفت: در این مدت ۹ میلیارد ریال وام ازدواج نیز به ۳۰۰ نفر پرداخت شد.
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان خاطر نشان کرد: سال گذشته ۶۵۸ فقره تسهیلات توسعه فضای کسب و کار، به ارزش ۱۱۴ میلیارد ریال و در بخش تسهیلات ازدواج نیز??? تسهیلات به زوج های جوان پرداخت شد.


خبر ۵ شهریور ۹۴ -بانک توسعه تعاون خراسان شمالی ۴۳۰میلیارد ریال تسهیلات اشتغال داد

خبرگزاری ایرنا : به گزارش ایرنا محمد ندری عصر سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهارکرد: ۴۶ درصد از منابع بانک توسعه تعاون استان در سالجاری برای اجرای طرح های اشتغالزایی هزینه شده و ۸۹۸ فقره تسهیلات برای این طرح ها در اختیار متقاضیان قرار داده شد.
به گفته وی ۳۸ درصد تسهیلات پرداختی شعب بانک توسعه تعاون در استان خراسان شمالی برای بخش کشاورزی پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: همچنین ۱۸ درصد از این تسهیلات برای ساخت و ساز مسکن و ۱۰ درصد هم برای توسعه خدمات بازرگانی و مابقی به سایر حوزه داده شد.
مدیرامور شعب بانک توسعه تعاون استان در مورد پرداخت از محل مصوبه سفر رهبری گفت: از محل سفر رهبر معظم انقلاب به استان در سال ۹۱ تاکنون ۱۰۳ میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان طرح های اشتغالزا و رفاهی پرداخت شده است.
ندری اظهارکرد: برای سفر رییس جمهوری به استان در خردادماه سالجاری نیز ۵۴۸ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که پرونده هایی نیز برای پرداخت تسهیلات به شعب این بانک ارسال و در دست بررسی کارشناسی قرار دارد.
به گفته وی با تایید کارشناسی این پرونده ها تسهیلات مورد نیاز نیز طبق مصوبه سفر رییس جمهوری در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
وی با اشاره به پرداخت تسهیلات ازدواج در قالب وام قرض الحسنه گفت: در این استان ۱۰۳ زوج جوان برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه ای ازدواج در این بانک ثبت نام کردند که چهار میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به زوج های جوان نیز داده شد.
ندری اظهارکرد: شعب بانک توسعه تعاون در استان آماده پرداخت تسهیلات ازدواج به صورت قرض الحسنه به زوج های جوان هستند.
بانک توسعه تعاون از بانک های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که از سال ۸۸ فعالیتش را در این استان شروع کرده و هم اکنون با هفت شعبه در استان کار می کند.


خبر ۲۶ مرداد ۹۴ – ۹۴ نفر در خراسان شمالی استخدام می شوند

خبرگزاری قدس آنلاین: معاون پژوهش و نیروی انسانی آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت:۵۹ نفر در خراسان شمالی بر اساس آزمون برای ۵ بوم در خراسان شمالی استخدام آموزش و پرورش می شوند.
به گزارش قدس آنلاین از بجنورد، قنبر علی خوش آینه افزود: این استخدامی ها در ۲۶ رشته در نظر گرفته شده اند که بعد از شرکت در آزمون سازمان سنجش برای مصاحبه و گزینش ،به استان ،معرفی می شوند.
وی همچنین از استخدام ۲۱ نفر با سهمیه خانواده شهدا بجز این ۵۹ نفر خبر داد که به ترتیب امتیازی که برای این خانواده ها وجود دارد از سوی بنیاد شهید استان معرفی خواهند شد.
وی ادامه داد: ۴ نفر استخدامی هم برای فرزندان جانباز فرهنگی از محل ماده ۴۸ در نظر گرفته شده است.


خبر ۲۱ مرداد ۹۴ – ایجاد ۸۰۰هزار شغل مستلزم تحقق رشد اقتصادی ۵درصدی

خبرگزاری ایسنا : رییس کانون شورای اسلامی کار خراسان شمالی معتقد است: برای رسیدن به هدف‌گذاری ایجاد ۸۰۰ هزار شغل در سال باید رشد اقتصادی پنج درصدی را تجربه کنیم.
داوود امیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در دو سال اخیر رشد اقتصادی کشور خود را نشان داده است و ما از رشد منفی به سمت رشد مثبت حرکت کردیم. امروز آمار بیمه‌شدگان تامین اجتماعی تثبیت شده و وجود دفترچه‌های بیمه و کاهش آمار بیکاران این امر را ثابت می‌کند.
وی ادامه داد: هر یک درصد رشد اقتصادی بین ۱۰۰ هزار تا ۱۵۰ هزار شغل به وجود می‌آورد بنابراین برای رسیدن به هدف‌گذاری ۸۰۰ هزار شغل در سال لازم است رشد اقتصادی پنج درصدی را تجربه کنیم.
امیری متذکر شد: یکی از سیاست‌هایی که مقام معظم رهبری در راستای اشتغالزایی بر آن تاکید دارند ایجاد اشتغال متکی به تعاون‌ها است ولی متاسفانه فرهنگ تعاونی در کشور آن طور که باید جا نیفتاده است، در حالی که قابلیت‌های بخش تعاون درعرصه اقتصاد برکسی پوشیده نیست.
رییس کانون شورای اسلامی کار خراسان شمالی با تاکید بر استفاده وزارت کار از ظرفیت صندو‌ق‌های تابعه اظهار کرد: وزارت کار باید منابع صندوق‌های بازنشستگی، تامین اجتماعی و فولاد را به سمت اشتغال سوق بدهد.
به گفته وی استفاده از ظرفیت صندوق‌ها هم موجب تثبیت منابع صندوق می‌شود و هم به ایجاد سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی در کشور کمک می‌کند.


خبر ۱۴ مرداد ۹۴- ۴۱ درصد اشتغال بخش صنعت خراسان شمالی از طریق صنایع کوچک است

 خبرگزاری مهر : بجنورد- مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی گفت: ۴۱ درصد اشتغال در بخش صنعت خراسان شمالی از طریق بنگاهها و صنایع کوچک انجام شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی یوسفی عصر امروز در نشست خبری که به مناسبت ۲۱ مردادماه روز حمایت از صنایع کوچکبرگزار شد، افزود: هم اکنون ۳۷۷ واحد صنعتی کوچک امکان اشتغال بیش از پنج هزار نفر در این استان را فراهم کرده است.
وی با بیان اینکه حدود ۹۲ درصد از صنعت استان را صنایع کوچک تشکیل می دهند، اظهار داشت: این تعداد واحد صنعتی با ۱۷ درصد سرمایه گذاری ۴۱ درصد اشتغال بخش صنعت خراسان شمالی را ایجاد کرده اند.
یوسفی افزود: همچنین صنایع کوچک در حال حاضر بیش از ۹۲ درصد صنعت کشور را تشکیل داده و زمینه اشتغال بیش از یک میلیون نفررا در کشور فراهم کرده است.
وی بیان داشت: شهرک‌ها و نواحی صنعتی که زیر نظر سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های تابعه در استانها فعالیت می کنند، به عنوان مهم ترین مکان استقرار صنایع کوچک به شمار می روند.
یوسفی‌اظهار داشت: صنایع کوچک از گستردگی و تنوع بالایی برخوردار هستند و با توجه به نیاز منطقه و فرهنگ استانها و مناطق متفاوت، نیاز سنجی و اجرایی می شوند.
به گفته وی صنایع بزرگ از ویژگی های صنایع کوچک برخوردار نیستند و اغلب در یک منطقه خاص می توانند فعالیت داشته باشند از این جهت توجه به صنایع کوچک مورد تاکید است.
یوسفی همچنین با توضیح برخی مشکلات صنایع کوچک در استان گفت: بیشترین مشکل واحدهای صنعتی خراسان شمالی فروش تولیدات این واحد هاست.
وی افزود: اگر متقاضیان و صنایع مادر، محصولات مورد نیاز خود را از واحد های تولیدی و صنایع کوچک استان تهیه کنند به طور حتم مشکل فروش این واحدها نیز مرتفع می شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی همچنین با اشاره به برخی اقدامات این شرکت طی سال گذشته گفت: در حال حاضر ۵۲۶ هکتار اراضی در اختیار این شرکت است که از این میزان ۱۶۰ هکتار اراضی صنعتی به سرمایه گذاران واگذار شده است.
به گفته یوسفی پارسال ۲۲ هکتار از اراضی صنعتی استان به سرمایه گذاران واگذار شده است.
وی بهره مندی ۹۰ درصد شهرک‌های صنعتی استان از برق را یکی از اقدامات موثر این شرکت عنوان کرد و گفت: بخش تجهیزات مخابراتی و اینترنت پرسرعت در شهرک صنعتی شهرستانهای مانه و سملقان و فاروج انجام شده و برای سال جاری نیز تجهیز ناحیه صنعتی امیرآباد به سیستم مخابراتی در دستور کار است.
یوسفی اظهار داشت: پارسال برای نخستین بار ۲۷ میلیارد ریال اعتبار از سازمان شرکت شهرک‌های صنعتی کشور اخذ شد که از این میزان ۱۵ میلیارد ریال به صورت بلاعوض است.
وی گفت: میزان پروژه های سال گذشته نسبت به سال ۹۲، ۵۰ درصد افزایش یافت این درحالی است که از ۲۱ پروژه جاری در پایان سال ۹۲ فقط پنج پروژه فعال بود، اما در پایان سال ۹۳، این تعداد به ۱۶ پروژه فعال رسید.
یوسفی تامین سه خودرو آتشنشانی برای شهرک‌های صنعتی شهرستانهای بجنورد، شیروان و اسفراین را از دیگر اقدامات شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی تاسیس بانک صنایع کوچک را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: دریافت تسهیلات برای صنایع کوچک دشوارتر از صنایع بزرگ است و به همین دلیل ایجاد بانک صنایع کوچک ضرورت دارد.


خبر۷ مرداد – پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی تا آذر ماه تعیین تکلیف می شوند

خبرگزاری مهر: بجنورد- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی گفت: پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی تا آخر آذر ماه سال جاری تعیین تکلیف می شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند در خصوص آخرین وضعیت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی استان اظهار داشت: با مشخص شدن نتایج نهایی این آزمون ۱۷۵ نفر برای خراسان شمالی به کارگیری می شوند که تعداد ۹۶ نفرآنها از سهمیه دستگاه های اجرایی استان و ۷۹ نفر از سهمیه دستگاه های مرکزی استفاده خواهند کرد.
وی افزود: در حال حاضر اسامی افرادی که حد نصاب نمره آزمون کتبی را بدست آورده اند در سایت سازمان سنجش آموزش کشور پس از اعمال ضرایب بومی(۱.۲) و شهرستانی (۱.۴) برای هر پست (عنوان شغل) اسامی سه نفر که بالاترین امتیاز را کسب کردند اعلام می شود و سپس از این افراد مصاحبه تخصصی به عمل خواهد آمد و نهایتا با اعمال ۷۰ درصد نمرات از طریق آزمون کتبی و ۳۰ درصد نمرات از طریق مصاحبه تخصصی، لیست افراد بر اساس مجموع نمرات مشخص شده و افراد پذیرفته شده و ذخیره تعیین، و سپس نفرات اصلی به گزینش معرفی خواهد شد.
دلپسند در خصوص سهمیه افراد در این آزمون نیز توضیح داد: کارکنانی که در حال حاضر به صورت قراردادی در دستگاه های اجرایی مشغول به کار هستند در صورتیکه حدنصاب نمره آزمون کتبی را کسب کرده باشند به ازای هر سال سابقه خدمت دو درصد امتیاز و حداکثر ۲۰ درصد از کل نمرات را به خود اختصاص خواهند داد.
وی در ادامه گفت: سه درصد سهمیه استخدامی مربوط به معلولین و پنج درصد سهمیه مربوط به سایر ایثارگران است که هر کدام از این گروه ها در بین خود رقابت خواهند کرد ولی نحوه امتیازدهی و فرآیند جذب آنها همانند سایر افراد است.
به گزارش خبرنگار مهر، آزمون استخدامی فراگیر استانداری و دستگاه های اجرایی اوایل سال جاری برگزار شده است.


خبر ۳۱ تیر ۹۴ – ۱۳۰۰ معلم خراسان شمالی متقاضی نقل و انتقال هستند

خبرگزاری فارس : معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: یک‌هزار و ۳۰۰ معلم در استان متقاضی نقل و انتقال هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی، قنبرعلی خوش‌آینه در این باره اظهار کرد: از مجموع یک‌هزار و ۳۰۰ معلم متقاضی نقل و انتقال در استان، ۵۰۰ نفر از فرهنگیان متقاضی انتقال به خارج از استان بوده و ۸۰۰ نفر نیز درخواست انتقال به مناطق مختلف استان را دارند.
وی با بیان این‌که نتایج مرحله اول نقل و انتقالات تا پنج مردادماه اعلام خواهد شد، ادامه داد: بیشترین تقاضای انتقالی در داخل استان مربوط به انتقال از مانه و سملقان و راز و جرگلان به بجنورد و از فاروج به شهرستان شیروان است.
خوش‌آینه تصریح کرد: بیشترین درخواست انتقالی در بین مقاطع تحصیلی استان مربوط به مقطع ابتدایی است.


 استخدام  ۸۷۰ بازرس در خراسان شمالی

بازرس کل خراسان شمالی از جذب ۸۷۰ بازرس در استان پس از انجام مراحل مختلف خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، مسعود صفری بعدازظهر امروز در آستانه هفته قوه قضائیه به خبرنگاران اظهار کرد: در مجموع ۸۷۰ بازرس افتخاری جذب این اداره کل شده که از این تعداد ۱۵۰ بازرس فعال هستند.
وی بیان داشت: افزون بر این ۳۸ بازرس پاره وقت نیز که از کارکنان دستگاه‌های استان بوده با این اداره کل همکاری دارند و به تناسب حقوق دریافت می‌کنند.
بازرس کل خراسان شمالی عنوان کرد: بازرسی از ظرفیت بازرسان خود برای ایفای وظایف محوله استفاده می‌کند.
این مسئول، یکی از مهم‌ترین اقدامات این اداره‌کل را به سبب اهمیت امنیت غذایی و دارویی نظارت بر عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و سازمان غذا و دارو عنوان کرد.
بازرس کل خراسان شمالی بیان داشت: افزون بر این نظارت‌ها و ارشادهای لازم به استاندارد استان به خاطر جایگاه این سازمان در انجام ماموریت‌های محوله از سوی بازرسی انجام شده است.
وی در ادامه یکی از مهم‌ترین رویکردهای بازرس استان را حمایت از بخش سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذار عنوان کرد.
به گفته صفری؛ فراهم کردن شرایط برای سرمایه‌گذاری موجب توسعه سرمایه‌گذاری و در نتیجه اشتغال‌زایی خواهد شد.
بازرس کل خراسان شمالی در پایان رونق اقتصادی و توسعه استان را در نتیجه سرمایه‌گذاری‌ها برشمرد و گفت: بازرسی استان برای فراهم کردن شرایط سرمایه‌گذاری اهتمام داشته و موارد و توصیه‌های خود را برای روان شدن امر سرمایه‌گذاری در استان به دستگاه‌های مرتبط ارائه می‌کند.


کمبود ۸۰۰ معلم در خراسان‌شمالی

خبرگزاری ایسنا : معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌شمالی از کمبود ۸۰۰ معلم برای سال تحصیلی جدید در استان خبر داد.قنبرعلی خوش آیینه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان‌شمالی، اظهار کرد: طی سال جاری این سازمان با کمبود ۸۰۰ معلم در مقطع ابتدایی مواجه شده است. جبران این تعداد نیروی انسانی در استان با تقلیل کار برخی از فرهنگیان، حفظ بازنشسته‌ها و موظفی مدیر و معاونان مدارس تا حدودی حل می‌شود.
وی افزود: با توجه به اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان از مهر ماه سال جاری، بیشتر نیروهای بازنشسته راغب بودند که طی سال تحصیلی جدید نیز در این سازمان فعالیت کنند. با استفاده از نیروهای فعلی آموزش و پرورش، کمبود معلم تا حدود ۷۰ و ۸۰ درصد جبران می‌شود. درصد باقی مانده از کمبود معلم نیز در قالب خرید خدمات آموزشی با استفاده از ظرفیت نیروهای بخش خصوصی تامین خواهد شد.
وی با ذکر اینکه وضعیت خراسان‌شمالی در حوزه نیروی انسانی مطلوب است، خاطرنشان کرد: همه نیروهای به کار گرفته شده در طرح خرید خدمات آموزشی گزینش شده و برای آنان دوره‌های ضمن خدمت برگزار خواهد شد


اشتغال ۴۰۰ جوان توسط پارک علم و فناوری خراسان شمالی

خبرگزاری مهر : رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی گفت: پارک علم و فناوری خراسان شمالی تاکنون زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر از جوانان این استان را فراهم کرده است.
علی اصغر پیله ور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری پارک های علم و فناوری بستر مهم شکوفایی و تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.
وی با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه های مهم و اصلی پارک علم و فناوری خراسان شمالی بحث اشتغال است، اظهار داشت: امروز جوانان با حضور موثر خود در جایگاههای مختلف علمی کشور نقش آفرینی می کنند و از این جهت ایجاد اشتغال، مهم ترین خدمت به جوانان محسوب می شود.
پیله ور اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به جای استفاده و متکی شدن به منابع زیر زمینی، از منابع رو زمینی که همان توجه به علم، اختراع و … است استفاده کنیم.
وی گفت: پارک علم و فناوری خراسان شمالی تاکنون موفق به ایجاد اشتغال برای ۴۰۰ نفر از جوانان این استان شده است.
این مقام مسئول در مورد وضعیت پارک علم و فناوری خراسان شمالی اظهار داشت: این استان از آخرین استان هایی بود که پارک و علم و فناوری در آن تاسیس شد و اکنون نیز با تلاشهای انجام شده در وضعیت مطلوبی قرار گرفته است.
این مقام مسئول ایجاد اشتغال برای جوانان، کمک به صنایع پتروشیمی، غذایی و … را از  مهمترین اقدامات پارک علم و فناوری خراسان شمالی در چند سال اخیر عنوان کرد.
وی با اشاره به فعالیت ۴۰ شرکت دانش بنیان و غیر بنیان در استان گفت: در حال حاضر پارک علم و فناوری خراسان شمالی از سوی وزرات علوم به عنوان مرجع فناوری به آسیای میانه معرفی شده است.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی در خصوص برنامه های این پارک در سال جاری افزود: انجام عملیات ساختمان پارک علم و فناوری استان در زمینی به مساحت سه هزار مترمربع با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال، کمک به بخش های اقتصاد استان، رفع بخشی از نیازهای خراسان شمالی در زمینه های مختلف و … از جمله برنامه های سالجاری است.
به گزارش خبرنگار مهر، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر دوماه قبل خود به خراسان شمالی از ۶ طرح شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در خراسان شمالی رونمایی کرد.
خراسان شمالی با دارا بودن هشت شهرستان جمعیتی بالغ بر ۹۱۰ هزار نفر دارد.


 ۲ هزار استخدام جدید در خراسان شمالی / تعیین تکلیف پایان امسال

خبرگزاری مهر : بجنورد – استاندار خراسان شمالی از جذب دو هزار نیروی جدید در آزمون استخدامی آبانماه امسال در این استان خبرداد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سید علی اکبر پرویزی در دومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان، افزود: بر اساس مصوبه دولت آزمون های استخدامی دستگاههای اجرایی همه ساله طی دو مرحله در ماههای اردیبهشت و آبان ماه به صورت متمرکز توسط سازمان سنجش برگزار می شود.
وی اظهار داشت: آگهی اخیر اولین آزمون استخدام پیمانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی که در فروردین ماه امسال ثبت نام آن آغاز شد مربوط به سهمیه باقی مانده سال گذشته است.
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه برای استخدام جدید در آبان ماه امسال، پیش بینی حدود دو هزار نفر است افزود: با برگزاری آزمون آبانماه ۹۴ وضعیت جذب نیروهای جدید تا پایان سال تعیین تکلیف و به کارگیری قبول شدگان نهایی در سال ۹۵ عملیاتی خواهد شد.
پرویزی تصریح کرد: سازمان سنجش کشور برگزار کننده کلیه آزمون های استخدامی خواهد بود.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی یکی از اهداف شورای راهبری توسعه مدیریت استان را ساماندهی وضعیت استخدامی ها عنوان کرد و افزود: این آزمون ها به گونه‌ای خواهد بود که از تبعیضات ناروا جلوگیری و جلوی هرگونه شبهه‌ای را خواهد گرفت.
پرویزی در ادامه گفت:۷۰ درصد ملاک قبولی شرکت کنندگان در آزمون استخدامی  منوط به کسب نمره لازم در آزمون کتبی استخدام خواهد بود.
وی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل جدید نیروهای قراردادی با کار معین و مشخص که دارای تحصیلات مرتبط با پست‌های خالی هستند در آن پست‌ها به کارگیری می‌شوند.
استاندار خراسان شمالی افزود: شورای راهبری توسعه جانشین شورای عالی اداری بوده که بر اساس مصوبه شورای عالی اداری و ابلاغ ریاست جمهوری، مسائل اداری، نیروی انسانی، ساختار تشکیلاتی، پژوهشی، مدیریتی و کاری استان‌ها در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.


برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی

خبرگزاری فارس: مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری نخستین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۹۴ خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری نخستین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور برای استخدام پیمانی در سال ۹۴
حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، اظهار داشت: وزارت امور اقتصادی و دارایی، دیوان عدالت اداری، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان پزشک قانونی کشور، سازمان ثبت‌احوال کشور، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان ملی بهره‌وری ایران، سازمان هواپیمایی کشوری، مرکز اورژانس تهران، استانداری خراسان شمالی و برخی از دستگاه‌های اجرایی استان و سازمان علمی تحقیقاتی وابسته به نهاد ریاست جمهوری در نظر دارند نیروی انسانی مورد نیاز خود را طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و در چارچوب دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای به کارگیری افراد واجد شرایط در دستگاه‌های اجرایی موضوع بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۳/۹۷۵۷ مورخ ۹۳/۷/۱۹ و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور (تبدیل وضع مربیان حق‌التدریس موضوع مصوبه شماره ۱۲۲۲۱۸/ت۵۰۹۴۷هـ مورخ ۹۳/۱۰/۱۷ هیأت وزیران) از محل مجوزهای استخدامی مأخوذه از طریق برگزاری آزمون مشترک فراگیر به صورت کتبی توسط سازمان سنجش آموزش کشور (با عنوان مؤسسه مجری) و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در سال ۹۴ و طی مراحل گزینش به صورت پیمانی تأمین کنند.
وی افزود: متقاضیان می‌توانند برای مطالعه شرایط و ضوابط استخدام هر یک از دستگاه‌های اجرایی مذکور و نحوه و زمان ثبت‌نام از روز دوشنبه ۱۰ فروردین ۹۴ تا ۱۷ فروردین ۹۴ به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.
توکلی تصریح کرد: توضیحات بیشتر در رابطه با شرایط و ضوابط هر یک از دستگاه‌ها و تاریخ برگزاری آزمون در دفترچه راهنمای آزمون و اطلاعیه ثبت‌نامی که در ۱۰ فروردین ۹۴ منتشر می‌شود درج می‌گردد.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان گفت: چنانچه علاوه بر دستگاه‌های اجرایی فوق دستگاه دیگری اضافه گردد اسامی نهایی آنان در اطلاعیه مورخه ۱۰ فروردین ۹۴ درج خواهد شد.

برای مشاهده اخبار تکمیلی در مورد استخدامهای سال ۹۴ اینجا کلیک کنید

۱۴ اردیبهشت ۹۳ – برگزاری نشست کارکنان جدیدالاستخدام سال ۹۳

نشست کارکنان جدید الاستخدام سال ۱۳۹۳ معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ در سالن غدیر برگزار شد. در این نشست نماینده معاونت نظارت راهبردی به تبیین ماموریتها، جایگاه و وظایف معاونت مذکور پرداخت.

خبر ۲۱ اسفند ۹۳ – اعلان نتایج نهایی آزمون استخدامی شهرداریهای تازه تاسیس استان
با عنایت به برگزاری آزمون استخدامی در مورخ ۲۱/۰۶/۹۳ به منظور جذب ۲۸ نفر در ۷ رشته شغلی در شهرداریهای شهرهای تازه تاسیس استان (آوا، چناران شهر، زیارت، قوشخانه) مصاحبه تخصصی آزمون طی روزهای شنبه و یکشنبه برابر با ۱۶ و ۱۷ اسفندماه جاری در محل ساختمان آموزش و پژوهش استانداری برگزار گردید .
با استعانت از حضرت حق و حول و قوه الهی، بدینوسیله نتایج نهائی (کارنامه) آزمون تخصصی، مصاحبه و رتبه داوطلب در مقایسه با سایر داوطلبان ۳ برابر ظرفیت در هر رشته شغلی اعلان می گردد .
داوطلبان می توانند حداکثر ظرف مدت ۲ هفته از تاریخ ۲۱/۱۲/۹۳ اعتراض خود را پس از ثبت در دبیرخانه استانداری به دفتر امور شهری و شوراها برای بررسی و اعلام نظر ارائه نمایند .
لازم به یادآوری است پس از انقضای مهلت فوق به اعتراض داوطلبان ترتیب اثر داده نخواهد شد .

برای مشاهده نتایج نهایی استخدام شهرداریهای خراسان شمالی اینجا کلیک کنید


اسامی پذیرفته شدگان ۳ برابر ظرفیت آزمون استخدامی شهرداری ها

نظر به اعلام نتایج اولیه (سه برابر ظرفیت) آزمون استخدامی مورخ ۲۱/۶/۹۳ شهرداریهای شهرهای تازه تاسیس استان خراسان شمالی بدینوسیله لیست اسامی پذیرفته شدگان و برنامه زمان بندی برگزاری مصاحبه تخصصی به شرح ذیل اعلام می گردد .

برای مشاهده نتایج استخدام شهرداریهای خراسان شمالی اینجا کلیک کنید

برای مشاهده تاریخ و زمان مصاحبه اینجا کلیک کنید


خبر ۱۵ دی ۹۳ – استخدام ۱۳۵ نیروی انسانی در خراسان شمالی

خبرگزاری مهر : بجنورد- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی از جذب و استخدام ۱۳۵ نیروی انسانی برای بخش ها و شهرستان های محروم این استان خبر داد.

محمود دلپسند در گفتگو با خبرنگار مهر، از جذب ۱۳۵ نفر در بخش ها و شهرستان های محروم این استان خبر داد و افزود: استخدام افراد در راستای اقدامات قبلی جذب نیروی انسانی در دستگاه های خراسان شمالی بوده و بر اساس برنامه به زوی آگهی استخدام آنها در پرتال استانداری و رسانه های استانی منتشر می شود.
وی اضافه کرد: استخدام و جذب این تعداد نیروی انسانی در بخش ها و شهرستان های محروم استان صورت می گیرد و اولویت استخدام نیز با افراد بومی است.
دلپسند افزود: دولت یازدهم هر گونه استخدام و جذب نیروی جدید را ممنوع کرده اما خراسان شمالی به دنبال اجرا و احیای سهمیه استخدامی سال های قبل بود و با پیگیری های انجام شده موافقت کتبی برای انجام این آزمون استخدامی و جذب ۱۳۵ نفر از معاونت ریایست جمهوری اخذ شده است.
به گفته وی با اخذ مجوز جذب ۱۳۵ نفر برای استخدام در بخش ها و شهرستان های محروم خراسان شمالی، عملا تمام مجوزهای قبلی تکمیل شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی با بیان این که بخشی از تاخیر در اجرای سهمیه استخدام استان به دلیل طولانی شدن فرآیند آگهی استخدام قبلی به جهت عدم تامین اعتبار بود، اضافه کرد: در این زمینه بخشی از نیروها انصراف داده و تعدادی از دستگاه های اجرایی نیز به دلیل نبود اعتبار، درج آگهی استخدام برای آنها در نظر گرفته نشد.


برای مشاهده نتایج آزمون شهرداری های تازه تاسیس اینجا کلیک کنید

استانداری خراسان شمالی برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز شهرداریهای تازه تاسیس استان ( آوا – چناران شهر – زیارت- قوشخانه )، از محل مجوز استخدامی به شماره ۱۸۸۱۴/۹۲/۲۲۰ مورخ ۱۴/۱۱/۱۳۹۲ معاونت محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و تخصیص سهمیه طی نامه شماره ۱۰۴۵۸ مورخ ۲۰/۰۳/۹۳ ریاست محترم سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، در نظر دارد تعداد ۲۸ نفر افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون توانمندی های تخصصی- علمی، مصاحبه و گزینش به صورت پیمانی برای خدمت در شهرداری های تازه تاسیس استان استخدام نماید.

برای ثبت نام اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده شرایط دعوت به همکاری اینجا را کلیک کنید

برای مشاهده یا ویرایش اطلاعات اینجا را کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات تخصصی آزمون استخدامی شهرداری اینجا کلیک کنید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی استانداری ها اینجا کلیک نمایید

برای دریافت نمونه سوالات استخدامی شهرداری ها اینجا کلیک نمایید

خبر ۲۵ تیر ۹۳ – تعیین تکلیف استخدامی های استان خراسان شمالی

به گزارش اداره کل روابط عمومی‌استانداری خراسان شمالی محمود دلپسند در نخستین جلسه شورای اداری و مالی دستگاه‌های استان که روز گذشته در سالن شهید ماژانی برگزار شد، به دستگاه‌های دولتی حداکثر یک ماه فرصت داد تا تکلیف ۵۱۹ نیرویی را که سال گذشته استخدام شده اند به سرعت روشن کنند.

وی گفت: مراحل جذب این افراد انجام شده است اما به دلیل کمبود منابع مالی تاکنون به کار گرفته نشده اند و اکنون که منابع مالی آن فراهم شده است اگر دستگاه‌ها به سرعت دست به کار نشوند، زمان از دست می‌رود.

وی تأکید کرد: برای تعیین تکلیف این افراد از سوی دستگاه‌ها زمان می‌گذاریم و اگر فرآیند معرفی و جذب دستگاه‌ها کند باشد، دستگاه دیگری جایگزین می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: باید این نیروها ساماندهی شوند تا بتوانیم پس از آن برای جذب نیروهای دیگر اقدام کنیم.

وی با بیان این که نیروهایی که در بدنه ادارات و دستگاه‌های دولتی خدمت می‌کنند از لحاظ کمی‌و کیفی با سایر استان‌ها در یک سطح نیستند، اظهار داشت: هم تراز نبودن نیروهای انسانی دستگاه‌های دولتی استان با سایر استان‌های همسنگ و نوپا بودن استان موجب شده است تا روند توسعه ما مطابق با سایر استان‌ها نباشد.

دلپسند افزود: برای تامین نیروی مورد نیاز پست‌های خالی در ادارات و دستگاه‌های دولتی استان باید از طریق دریافت مجوزهای جدید استخدامی‌کمبودها را مدیریت کرد.

وی با بیان این که خلاء جدی در حوزه منابع و سرمایه‌های انسانی در استان وجود دارد، گفت: این خلاء هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی‌در استان دیده می‌شود و برای ارتقای شاخص‌ها در این بخش برنامه ریزی کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که دولت مجوزهای لازم را برای استخدام خواهد داد باید آمادگی داشته باشیم تا ظرفیت‌های خالی خود را بدانیم و این که در کجاها نیروی بیشتری مورد نیاز است. وی تصریح کرد: در این ارتباط، توجه به شهرستان‌های تازه تاسیس اولویت دارد و در تأمین فضای اداری هم از استان‌هایی هستیم که با مشکلات جدی مواجه ایم.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های اداری در بجنورد با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم می‌کنند و ادارات کل در ادارات بجنورد مستقرند.

معاون استاندار خراسان شمالی با اشاره به ماده ۳۲ قانون خدمات کشوری گفت: طبق قانون ۱۰ درصد از نیروهای ادارات و دستگاه‌های دولتی باید از طریق به کارگیری نیروهای قراردادی تامین شوند که این سقف در اکثر ادارات دولتی این استان رعایت نشده است.دلپسند افزود: باید از طریق دریافت مجوزهای جدید و جابه جایی نیروی انسانی مازاد در دستگاه‌های نیازمند، مشکل نیروهای مازاد قراردادی را رفع کرد و همچنین آمادگی این را داشته باشیم که در صورت نیاز به تعدیل، کار ناپخته ای انجام ندهیم. وی از خالی بودن ۴۲ درصد از پست‌های استان خبر داد و خاطر نشان کرد: برآیند مردم از دستگاه‌های دولتی مثبت نیست و در این زمینه نمره قبولی کسب نکرده ایم.معاون استاندار بیان کرد: با این که هدف نظام اداری و دستگاه‌های دولتی خدمت به مردم برای توسعه در ابعاد مختلف است اما مردم از بیرون به شکلی به دستگاه‌های دولتی نگاه می‌کنند که گویا نتوانسته ایم از ظرفیت‌های لازم استفاده کنیم و یا این ظرفیت‌ها را نداریم .دلپسند افزود: ادارات به جای این که عامل محرک و تأثیرگذاری برای توسعه باشند درگیر عوامل درونی هستند و نظام اداری ما مانعی در سرعت بخشیدن به توسعه شده و کند و هزینه بر است.وی ادامه داد: این گمان وجود دارد که سیستم کم تحرک است و مسئولیت پذیر نیست و این عوامل باعث شده تا به هدف غایی و نهایی که برای دستگاه‌ها متصور است نرسیم.وی عنوان کرد: هر چند در این مورد نظام آماری مستند نداریم و نمی‌خواهیم عملکرد دستگاه‌ها را نیز زیر سوال ببریم اما سرعت دادن به روند رسیدگی به امور مردم لازم است.وی بهره گیری از دولت الکترونیک را راهکاری اصلی برای چابک سازی دستگاه‌های دولتی استان دانست و گفت: استان خراسان شمالی برای اجرای طرح دولت الکترونیک و هوشمند سازی اداری نیز با کمبود زیرساخت مواجه است.


۲۳ تیر ۹۳ – قبولی های آزمون استخدامی ۹۲ خراسان شمالی فراخوانده شدند

خبرگزاری ایرنا : مدیرکل دفتر منابع انسانی استانداری خراسان شمالی گفت: قبولی های استخدامی سال ۹۲ دستگاه های دولتی این استان به کار فراخوانده شدند.
ˈولی گریوانیˈ دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بودجه لازم برای پرداخت حقوق استخدامی های جدید دستگاه های دولتی استان تامین شده و مشکلی برای به کارگیری این نیروها وجود ندارد.
وی اضافه کرد: تمام دستگاه های دولتی استان که در سال قبل ردیف استخدامی داشته و آزمون برگزار کرده اند، باید مراحل قانونی پس از آزمون از جمله گزینش و مصاحبه را برای پذیرفته شدگان انجام دهند.
گریوانی افزود: علاوه بر آن دستگاه هایی که کد استخدامی برای نیروهای پذیرش شده خود از وزارتخانه متبوع دریافت کرده اند باید نیروهای خود را به کار دعوت کنند.
مدیرکل منابع انسانی استانداری خراسان شمالی گفت: براساس آزمون سال ۹۲ برای حدود ۵۱۹ نیروی جدید در دستگاه های دولتی ردیف استخدامی دریافت شده و تمام این نیروها نیز از طریق آزمون با دو برابر ظرفیت پذیرش شده اند.
وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی استان موظفند تا نیروهای استخدامی خود را تعیین تکلیف کرده و برای آنان فراخوان اشتغال به کار بدهند.
وی در مورد استخدامی های موسوم به ˈطرح مهرآفرین دولت دهمˈ گفت: استان خراسان شمالی در زمره استانهایی بود که این طرح را اجرا نکرد و مشکلی در این بخش ندارد.
در استان خراسان شمالی افزون بر ۱۴ هزار نفر در دستگاه های دولتی اشتغال به کار دارند که طبق گزارش معاونت منابع انسانی استاندار خراسان شمالی ۴۲ درصد از پست های سازمانی ادارات استان خالی است.


۲۵ خرداد ۹۳ – تامین اعتبار مورد نیاز برای بکارگیری نیروهای جدید

خبرگزاری اترک نیوز :مدیر کل منابع انسانی استانداری خراسان شمالی از تامین اعتبار مورد نیاز برای بکارگیری نیروهای جدید که در آزمون های استخدامی سال گذشته شرکت کرده بودند ، خبر داد.

ولی گریوانی در گفتگو با خبرنگار اترک نیوز افزود: اعتبار مورد نیاز برای بکارگیری ۵۱۲ نفر از نیروهای مورد نیاز دستگاه های اجرایی استان تامین شده و این افراد پس از طی مراحل گزینش در پست های مشخص شده در هر دستگاه بکارگیری می شوند.
وی با بیان اینکه تاخیر در بکارگیری نیروهای جدید به دلیل مشکلات کمبود اعتبار بود ، اظهارکرد: مراحل گزینش نیرو های مورد نیاز سازمان جهاد کشاورزی و دستگاه های تابعه از جمله منابع طبیعی، امور عشایری،دامپزشکی ،مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و تعاون روستایی به پایان رسیده و تا یک ماه آینده نیروهای گزینش شده بکارگیری می شوند.
گریوانی اضافه کرد: در حال حاضر روند گزینش در دیگر دستگاه هایی که سال گذشته آزمون استخدامی برای جذب نیرو برگزار کرده اند نیز ادامه دارد و با پایان یافتن مراحل گزینش نیروهای مورد نیاز بکارگیری می شوند.
وی در خصوص استخدام نیرو در سال جاری افزود: تاکنون مجوزی برای جذب نیرو جدید در دستگاه ها صادر نشده است بنابراین در سال جاری آزمون استخدامی برگزار نمی شود.

۳۰ فروردین ۹۳ – استخدام ۱۰۰۰ نفر در دستگاه‌های خراسان شمالی     
استاندار خراسان‌شمالی از برنامه استخدام یک هزار نیرو در دستگاه‌های این استان طی امسال خبر داد و گفت:‌ اگر منابع مالی این سهمیه استخدامی تأمین شود آمادگی داریم این آزمون را برگزار کنیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد سید علی‌اکبر پرویزی عصر امروز در دیدار مادران و همسران شهدا در سالن اجتماعات شهید ماژانی استانداری بیان داشت: ۵۲۰ نفر از افرادی هم که در آزمون‌های استخدامی استان پذیرفته شدند، اردیبهشت امسال جذب دستگاه‌ها خواهند شد.
وی گفت: این افراد طی سال100 نظر برای «استخدام استانداری خراسان شمالی سال ۹۴ (خبرجدید)» 1. زهرا ایزانلو

  سلام
  لیسانس رشته مهندسی صنایع هستم
  بهمن ماه فارغ التحصیل شدم
  جوی کار میباشم
  درخواست کار در اداره صنعت و معدن خراسان شمالی میباشم
  لطفا به درخواستم رسیدگی کنید
  با تشکر فراوان.

  پاسخ دادن


 2. صادق محمدی

  با عرض سلام خدمت مدیر محترم پتروشیمی انجانب صادق محمدی در حال تحصیل در رشته مدیریت صنعتی در پیام نور هستم وخاستار کار در پتروشمی در هر زمینه ای هستم باتشکر محمدی

  پاسخ دادن
 3. خودآرام

  با سلام
  کارشناس ارشد علوم تربیتی گرایش تکنولوژی آموزشی هستم. هرجایی که فکر می کردم رشته منو میخواد رفتم ولی هیچکدوم نیرو نمیخواستن اگر واقعا امکان داره کمکم کنید تا منم بتونم کار پیدا کنم . با تشکر

  پاسخ دادن


 4. جواد

  کارشناس جغرافیا گرایش برنامه ریزی شهری هستم ۵ساله مدرک گرفتم اما هنوز بیکارم وداخل شهر مسافر کشی میکنم.با وجود اینکه رشته من برای کار در شهرداریها بسیار مناسب است اما متاسفانه تا حالا از این رشته استقبال نشده از مسولین تقاضا دارم یه فکری هم به حال ماها بکنن.دیگه خسته شدم زندگیم به سختی میگزره.ایا هست یاری دهنده ایی تا یاری دهد مرا

  پاسخ دادن
 5. samira

  سلام .کارشناسی مدیریت جهانگردی دارم اماهیج جایی استخدامی رشته منونمیخواد .بایدکجامراجعه کنم تابتونم استخدام شم بااینکه تودفترهواپیمایی کارمیکنم اماحقوق جندانی نداره ،بیمه نداره .ناامیدشدم ازاستخدامی ها

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را بیان کن

اگر پاسخی به دیدگاه من ارسال شد من را از طریق ایمیل باخبر کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.