استخدام قوه قضاییه (کلیه اخبار + تجربیان کاربران)

۲۰ روز قبل ۳۶۷۳۹ نظر

استخدام قوه قضاییه

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در آزمون استخدامی سازمان قوه قضاییه اینجا کلیک کنید

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

فهرست آخرین اطلاعیه ها و  اخبار استخدامی قوه قضاییه موجود در این صفحه :

تقاضا از دولت برای برگزاری آزمون استخدامی در قوه قضائیه

۶۲ روز قبل

خبرگزاری مهر : معاون رئیس قوه قضائیه گفت: برای برگزاری آزمون استخدامی دیگری به دولت تقاضا داده‌ایم تا بتوانیم ۵ هزار نیروی اداری جذب دستگاه قضا شوند.قوه قضائیه در تأمین نیروی انسانی با کمبود بودجه مواجه است

۹۷ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس گفت: کمبود قاضی و کارمندان اداری و نیاز ساختمانی از مشکلات ناشی از کمبود بودجه در قوه قضائیه است که مجلس آماده همراهی با این مجموعه است.


جذب ۱۰۰ قاضی بومی در استان کرمان

۱۰۱ روز قبل

خبرگزاری تسنیم : رئیس کل دادگستری استان کرمان از کمبود کادر قضایی در استان کرمان به علت افزایش واحدهای قضایی و رشد مراجعه به دستگاه قضایی در این استان خبرداد و گفت: ۱۰۰ قاضی بومی در استان کرمان جذب می‌شوند.


کمبود قضات مشاور در محاکم خانواده

۱۰۴ روز قبل

خبرگزاری میزان: پوریانی گفت: تاکنون موجبات حضور قاضی مشاور در اکثریت قریب به اتفاق شعب دادگاه‌ها فراهم نشده و توجه به این موضوع بطور قطع می‌تواند در کیفیت رسیدگی و سوق دادن زوجین به صلح و سازش موثر باشد.


کمبود قاضی اجرای صحیح آیین دادرسی جدید را با مشکل مواجه کرده است

۱۰۷ روز قبل

خبرگزاری فارس: نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه اشکالات موجود در حدی نیست که شاکله قانون را تغییر دهد، گفت: البته من اصلاح قانون را نیاز می‌دانم.


شرایط و نحوه جذب داوطلبان حوزوی برای تصدی منصب قضاء در سال ۱۳۹۵ اعلام شد

۱۰۹ روز قبل ۶ نظر

کلیه داوطلبان حوزوی تصدی منصب قضاء از روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۵/۰۶/۰۱ لغایت جمعه مورخ ۱۳۹۵/۰۶/۱۲ می توانند با مراجعه به …


ضرورت جذب سالانه هزار قاضی ازسوی قوه قضاییه

۱۱۱ روز قبل

خبرگزاری خانه ملت : رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه سالانه هزارنفر قاضی باید به سیستم قوه قضایه افزوده شود، گفت: دولت پیشنهاد افزایش سالانه ۵۰۰ قاضی را در لایحه برنامه ششم داده است.
زمان اعلام نتایج آزمون قضاوت ویژه مناطق محروم اعلام شد

۱۵۰ روز قبل

خبرگزاری ایسنا : به اطلاع عموم داوطلبان آزمون قضاوت ویژه مناطق محروم کشور سال ۱۳۹۵ می‌رساند، کارنامه آزمون مزبور از تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ در سایت دادگستری استان مربوط قابل رویت خواهد بود.


کمبود کادر شدید قضایی در کرمان

۱۵۶ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری تسنیم: معاون قضایی استان دادگستری استان کرمان با اشاره به فعالیت ۱۱ شعبه تجدید نظر گفت: در سال جدید دو شعبه جدید راه‌اندازی و به ۱۳ شعبه تجدید نظر در استان کرمان رسیده‌ایم.


نخبگان دانشگاه های کشور برای امر قضاوت جذب میشوند

۱۵۷ روز قبل

خبرگزاری میزان: به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، گفت‌وگوی تلویزیونی آیت الله آملی لاریجانی در پنجمین روز از هفته قوه قضاییه از طریق شبکه یک سیما پخش شد.


دست قوه قضاییه برای استخدام کارمند معمولی بسته است

۱۵۷ روز قبل

خبرگزاری تسنیم: رئیس قوه قضائیه با اشاره به قانون جرم سیاسی گفت: این قانون خلاء هایی دارد و مجلس و دولت باید دست به دست هم بدهند تا قوانین با میزان و معیار دقیق نوشته شوند تا در مقام اجرا با مشکل مواجه نشویم.


دولت و مجلس اجازه استخدام تعدادی قاضی را در برنامه ششم بدهند

۱۶۰ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان: اژه ای گفت: ما از دولت و مجلس تقاضا داریم همان طور که اجازه داده‌اند ما در برنامه پنجم توسعه در طول پنج سال ۴ هزار قاضی استخدام کنیم باز به ما اجازه دهند که حداقل در برنامه ششم هم تعدادی قاضی و متناسب با قاضی‌ها، کارمند نیز استخدام کنیم. اگر این کار را انجام ندهیم قطعا موجب نارضایتی مردم خواهیم شد
بسیاری از مشکلات قوه قضاییه به کمبود نیروی انسانی و بودجه مربوط است

۱۶۴ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: رییس قوه قضاییه گفتار، روش و منش مقام معظم رهبری در مواجهه مقتدرانه، عزتمندانه و حکیمانه با نظام سلطه را الگویی عملی برای همه مسئولان اعلام کرد و گفت: استقلال، امنیت و پیشرفت کشور حول محور ولایت فقیه است و مسئولان نباید به گونه ای سخن بگویند که بوی مخالفت و دوقطبی بودن از آن استشمام شود.


زنجان کمبود قاضی ندارد

۱۶۴ روز قبل

خبرگزاری فارس : معاون دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه در زمینه قضات هم‌اکنون کمبود نیرو وجود ندارد، گفت: در بخش کارمندی و چارت تشکیلاتی ۲۰ درصد کمبود نیرو داریم که در دو سال آینده جذب خواهند شد.اعلام نتایج مصاحبه علمی داوطلبان جذب عمومی ۱۳۹۴ – نوبت سوم

۱۷۱ روز قبل

پایگاه اطلاع رسانی معاونت منابع انسانی: نتایج مصاحبه علمی داوطلبان دانشگاهی که از تاریخ ۹۵/۰۳/۰۱ لغایت ۹۵/۰۳/۱۶ در آزمون مزبور شرکت کرده‌اند، اعلام شد.۳۰۰ قاضی جذب دادگستری استان تهران می‌شود

۱۷۹ روز قبل

خبرگزاری فارس : رئیس قوه قضاییه در بخش بعدی سخنانش به بازدید اخیر خود و مسئولان عالی قضایی از دادگستری استان تهران و سازمان های تابعه اشاره کرد


ضرورت جذب ۴ هزار قاضی جدید در کشور

۱۸۵ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری تسنیم : رئیس قوه قضائیه با اشاره به موافقت دولت برای جذب ۴ هزار قاضی در طول برنامه ششم توسعه گفت: متأسفانه به رغم موافقت دولت، مجلس جذب ۸۰۰ قاضی در هر سال را به ۵۰۰ قاضی کاهش داده است.اعلام نتایج مصاحبه علمی داوطلبان جذب عمومی سال ۱۳۹۴ در نوبت اول

۲۰۵ روز قبل

پایگاه اطلاع رسانی معاونت منابع انسانی قوه قضاییه: نتایج مصاحبه علمی داوطلبان دانشگاهی که از تاریخ ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ لغایت ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ در آزمون مزبور شرکت کرده‌اند، اعلام شد.


جذب ۲۵۰ قاضی برای استان تهران طی ۲ سال گذشته

۲۰۸ روز قبل

خبرگزاری فارس: رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: امروز که در آغازین روزهای سومین سال شروع خدمت بنده است ۱۶ ساختمان علیرغم وضعیت سخت و بد مالی در شهر تهران در حال احداث است.


نیاز به حدود ۳۰ هزار نیروی انسانی افزون بر نیروهای جدید

۲۰۸ روز قبل

خبرگزاری میزان: حجت الاسلام و المسلمین امینی پیوند مجلس و قوه قضائیه را در مسئله قانون و نظارت دانست و گفت: افزایش استاندارد سیستم قانونگذاری از مطالبات قوه قضاییه بوده که نیازمند تعامل جدی دو قوه است.


آیین نامه شیوه اجرای قرارهای نظارت و تامین قضایی ابلاغ شد

۲۳۴ روز قبل

خبرگزاری مهر : آیت الله آملی لاریجانی «آیین نامه شیوه اجرای قرارهای نظارت و تامین قضایی» را ابلاغ کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، متن کامل این آیین نامه به شرح ذیل است: در اجرای ماده ۲۵۲ قانون آیین دادرسی کیفری، ‌مصوب ۱۳۹۲ و اصلاحـیه آن و بنا به پیشــنهاد وزیر دادگستری، “آیین نامه شیوه اجرای قرارهای نظارت و تامین قضایی” به شرح مواد آتی است.


۱۰۸۸ نفر به تعداد قضات اضافه شد

۲۳۵ روز قبل

باشگاه خبرنگاران جوان : سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به مشکلات دستگاه قضایی در سال ۹۴ گفت: دستگاه قضایی در سال ۹۴ به لحاظ بودجه به شدت در مضیقه بود که البته این مشکل بسیاری از دستگاه ها در سال ۹۴ بود که البته چک مربوط به بودجه صادر شده اما اگر تا ۲۵ فروردین ماه پرداخت نشود به آن رسیدگی می‌شود.


اطلاعیه اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی(فنی) قوه قضائیه

۲۳۶ روز قبل ۲ نظر

اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی(فنی) قوه قضائیه بدین وسیله به اطلاع دعوت شدگان به مصاحبه آزمون جذب مترجم رسمی قوه قضائیه در سال ۱۳۹۴ می رساند که مصاحبه تخصصی از تاریخ ۱۳۹۵/۳/۱ در محل اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی آغاز می گردد. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه ارائه مدارک مورد نیاز و چگونگی برگزاری مصاحبه به سایت www.ekfam.ir مراجعه نمایند.


اعلام جزئیات برگزاری مصاحبه علمی جذب اختصاصی منصب قضا سال ۹۵

۲۴۱ روز قبل

خبرگزاری میزان : پیرو اتمام مهلت ثبت ­نام در سامانه جذب اختصاصی منصب قضا، جزئیات برگزاری مصاحبه علمی متقاضیان اعلام شد.
جزئیات برگزاری مصاحبه علمی جذب اختصاصی منصب قضا در سال ۱۳۹۵ اعلام شدبه گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، معاونت منابع انسانی قوه قضائیه پیرو اتمام مهلت ثبت ­نام در سامانه جذب اختصاصی منصب قضا، جزئیات برگزاری مصاحبه علمی متقاضیان شامل زمان و مکان برگزاری مصاحبه علمی، مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه علمی و مواد امتحانی را اعلام کرد.


ویژگی‌های لایحه جامع اداری و استخدامی

۲۶۱ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: ماهیت وظایف و مسولیت های قانونی قوه قضاییه متفاوت از سایر قوای کشور بوده و انجام این وظایف، مستلزم استقلال سازمانی و اداری و استخدامی است.


آرشیو اخبار استخدامی قوه قضاییه

۲۶۶ روز قبل

جذب ۴ هزار قاضی در برنامه پنجم توسعه/گشایش در بودجه قوه قضائیه (خبرگزاری مهر)
بیش از ۱۱۰ کار آموز قضایی تا پایان جذب دستگاه قضا می شوند(خبرگزاری میزان)
اختصاص ۲۰ درصد استخدامی های قوه قضاییه به شوراهای حل اختلاف (باشگاه خبرنگاران جوان)36,739 نظر برای «استخدام قوه قضاییه (کلیه اخبار + تجربیان کاربران)»

 1. غزل

  سلام /
  دوستانی ک استخدام شدن و مراحل استخدام رو تا حدودی طی کردن میشه خواهشن بگن واسه مرحله دوم ک باید مدرک ببریم واسه گزینش دقیقا چ سوالهایی میپرسن ؟؟اصلا سوال میپرسن یا نه؟؟
  آیا باید چندتا معرف،،معرفی کنیم؟؟ سوال از رشته تحصیلیمون میپرسن ؟؟
  دوستان خواهشا جواب بدید من استرس گرفتم

  پاسخ دادن


   • مینا

    سلام
    سوالها عمدتا اعتقادی و سیاسی هست
    اعتقادی شامل مسائل عبادی و احکام هست که به صورت ریز هم سوال میشه.سیاسی هم در حد ولایت فقیه و مجلس خبرگان و…
    در مورد بیوگرافی کامل خودتون هم چیزی آماده داشته باشین چون از همه میپرسن همینطور از اعضای خانواده که چیکاره هستن و…سوال تخصصی از رشته از من و چند نفری که میشناسم که نپرسیدن
    من یادمه چهارتایی معرف از دوستان نوشتم،دو تا از محل کار دو تا از محل زندگی اگه تو ده سال اخیر تو چند جا زندگی کرده باشین باید برای هر کدوم جدا معرفی کنین همینطور محل کارهای قبلی…
    اینا قبل از مصاحبه با شما کاملا در مورد خودتون وخانوادتون تحقیق میکنن پس به هیچ وجه تو مصاحبه دروغ نگین چون جواب همه سوالهایی که میپرسن رو میدونن.مثلااگه اصلا چادری نیستین نباید اونجا برید و بگید چادری هستین چون قبلا اومدن تو محل کار و زندگی از افراد مختلف در مورد پوشش شما پرسیدن…
    صداقت از همه چیز براشون


   • مینا

    در ضمن همه دوستانی که تازه دارن مراحل استخدام‌رو طی میکنید بیشتر سوالاتی که تو ذهنتونه تو صفحات قبلی و به صورت کامل بارها توسط دوستان دیگه جواب داده شده میتونین به جای سوال دوباره و انتظار برای پاسخ برید به راحتی به جوابا برسید
 2. مریم خوزستان

  سلام من معدل مدرک تحصیلی زیر 14 بوده که امتهان سال 92 دادم مصاحبه هم قبول شدم اما کارگزینی نذاشتن ادامه مراحل بعد مصاحبه برم به نظرتون درست میشه به کجا مراجعه کنم

  پاسخ دادن

 3. الناز

  با سلام
  میخواستم چند تا سوال از دوستانی که الان استخدام هستند بپرسم ممنون میشم لطفا پاسخ بدید
  من خودم دارم مراحل استخدام رو طی میکنم.
  دوستان بیمه قوه قضائیه چه نوع بیمه ای هستش؟فعلا نمیخوام بیمه محل کار قبلیم رو کنسل کنم تا از اینجا مطمئن بشم
  بعد اینکه بعد از استخدام شرایط برای خانوم های باردار به چه شکلی هست؟
  آیا فقط همون ۹ ماه مرخصی بارداری رو دارن یا اگر شرایط مساعدی تو همون دوران بارداری( مخصوصا ماه های آخر) نداشته باشن٬ میتونن مرخصی استعلاجی بگیرن؟
  بعد شرایط حقوقشون توی این چند ماه به چه شکلی درمیاد؟
  و اینکه فرزند دار شدن تغییری توی حقوق ایجاد میکنه؟
  ممنون از پاسختون پیشاپیش

  پاسخ دادن


  • مینا

   دوست داشتین میتونین تهیه کنین ولی برای اینکار عجله نکنید چون اصلا چیز خاصی نیست.همونطور که گفتم خودشون مراکز رو معرفی میکنن و سی دی رو هم از همون مراکز میتونید بگیرید و اونایی که کامپیوترشون خوب نیست یه دوره چند روزه فشرده میبینن و امتحان‌هم اکثر سوالهاش چیزی که تو سی دی هست یا آموزش داده شده.پس عجله نکنید چون اصلا سخت نیست

   پاسخ دادن


   • الناز

    با سلام
    میخواستم چند تا سوال از دوستانی که الان استخدام هستند بپرسم ممنون میشم لطفا پاسخ بدید
    من خودم دارم مراحل استخدام رو طی میکنم.
    دوستان بیمه قوه قضائیه چه نوع بیمه ای هستش؟فعلا نمیخوام بیمه محل کار قبلیم رو کنسل کنم تا از اینجا مطمئن بشم
    بعد اینکه بعد از استخدام شرایط برای خانوم های باردار به چه شکلی هست؟
    آیا فقط همون ۹ ماه مرخصی بارداری رو دارن یا اگر شرایط مساعدی تو همون دوران بارداری( مخصوصا ماه های آخر) نداشته باشن٬ میتونن مرخصی استعلاجی بگیرن؟
    بعد شرایط حقوقشون توی این چند ماه به چه شکلی درمیاد؟
    و اینکه فرزند دار شدن تغییری توی حقوق ایجاد میکنه؟
    ممنون از پاسختون پیشاپیش
 4. مهتاب

  سلام ایا برای تحقیقات ما خودمون اسم معرف میدیم یا فقط از روی ادرس از همسایه ها تحقیقات میکنند؟بعدشم ازمایشات پزشکی و امتحان کامپیوتر چقدر طول میکشه راستی اگر از جهاد دانشگاهی مدرک کامپیوتر داشته باشی بازم باید امتحان کامپیوتر یا همون ای سی دی ال بدیم

  پاسخ دادن

  • مینا

   سلام از شما از چند تا معرف از بین دوست و همکار و همسایه میخوان
   آدرس محل های زندگی طی ۱۰ سال اخیر و اسم و آدرس چند تا از همسایه ها.با همه کسانی که معرفی کردین تماس نمیگیرن و غیر اونا از اشخاص دیگه هم‌تو محل کار و زندگی صحبت میکنن

   پاسخ دادن

   • مینا

    آزمون کامپیوتر خودشون مراکز رو معرفی میکنن .پزشکی قانونی و آزمایشات زرنگ باشی زیر ۱۰ روز میتونی جمعش کنی.


دیدگاه خود را بیان کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.