استخدام جمعیت هلال احمر ( استخدام شرکت های وابسته)

۱۶ روز قبل

استخدام جمعیت هلال احمر

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در سال ۹۳ در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

خبر ۲۰ اسفند ۹۳ – استخدام شرکت های وابسته به هلال احمر بر اساس قانون تجارت
 اردبیل – مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: استخدام شرکت های وابسته به هلال احمر بر اساس قانون تجارت است.
بهرام غیبی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: برخلاف نظر عموم مردم هلال احمر در استخدام های شرکت های وابسته به خود دخالتی ندارد.
وی افزود: به عنوان مثال از جمله این شرکت ها شرکت «سوها هلال» است که ما با هدف تامین داروهای کمیاب فعالیت آن در استان را خواستار شدیم.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با یادآوری به کار گیری نیرو در این شرکت اضافه کرد: هلال احمر در این خصوص دخالتی نداشته و بر اساس قوانین تجارت این شرکت حق به کار گیری نیرو با توجه به نیاز و تشخیص خود را دارد.
غیبی اضافه کرد: نمونه دیگر داروخانه هلال احمر است که هر چند به صورت وابسته به این نهاد غیر دولتی است اما در به کار گیری و جذب نیرو به صورت مستقل عمل می کند.
وی با بیان اینکه تمامی شرکت های وابسته به هلال احمر به صورت قانونی نیروهای خود را جذب کرده اند، اضافه کرد: قانونا هلال احمر حق دخالت در جذب نیرو ندارد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تاکید کرد: هلال احمر صرفا حق برگزاری آزمون و دخالت در جذب نیرو در بدنه کاری خود را دارد و این مهم با نظارت کامل انجام می شود.


خبر ۱۷ اسفند ۹۳ – برنامه ریزی منسجم برای جذب و نگهداشت داوطلبان هلال احمر
رئیس جمعیت هلال احمر، بر بومی سازی آموزش ها و ضرورت کانالیزه شدن برنامه ریزی در حوزه آموزش همگانی تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر با حضور رئیس، روسا و معاونان جمعیت هلال احمر برگزارشد.
در این جلسه دکتر داوود شجاعی زاده رئیس موسسه آموزش عالی هلال و فرح ناز رافع رئیس سازمان داوطلبان گزارشی از فعالیت های مجموعه خود ارائه دادند.
بنابراین گزارش دکتر سید امیرمحسن ضیائی رئیس جمعیت هلال احمر، در این جلسه با تاکید بر اینکه آموزش همگانی یکی از موضوعات مبنایی در جمعیت هلال احمر است افزود: طبق قانون یکی از وظایف جمعیت هلال احمر توسعه آموزش های همگانی است و جزو ماموریت های اساسی ما نیز محسوب می شود.
هدف گذاری برای گسترش آموزش های همگانی باید سنین پایین شروع شود
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه آموزش یک فن است و کسی که می خواهد آموزش دهد باید خودش به تمامی اصول آموزش مسلط باشد، افزود: ضروری است جایگاه آموزش و پژوهش در جمعیت هلال احمر نهادینه شود و آموزش ها بصورت منسجم و مستمر از پایین ترین سن شروع شود.
وی با تاکید بر اینکه شناسایی جایگاه خود در بحث آموزش و درست اجرا کردن شیوه آموزش موجب کاهش هزینه های اضافی می شود افزود: یکی از ماموریت های اصلی ما آموزش همگانی است و نیاز به ساختار خاص خود را دارد و جزو پیگیری های اصلی اینجانب نیز است.
آموزش ها باید مبنای علمی داشته باشند
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به اینکه کشور پهناور و پرجمعیتی هستیم فعالیت های بسیاری در حوزه آموزش همگانی انجام شده است اما هنوز تا نقطه عطف فاصله زیادی داریم.
ضیائی در ادامه با تاکید بر اینکه شیوه و و روش اجرایی آموزش ها در سایر کشورها باید مورد بررسی قرار گیرد خاطر نشان کرد: ضروری است تمامی آموزش همگانی علاوه بر اینکه پایه علمی دارند از منبع مورد استنادی برخوردار باشند.
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر بومی سازی آموزش ها و ضرورت کانالیزه شدن برنامه ریزی در حوزه آموزش همگانی خاطر نشان کرد: آموزش‌هایی که در کشورهای دیگر تولید می‌شود باید با شیوه و ابزار مناسب بومی سازی و به مرحله اجرا برسد.
وی با تاکید بر سه بخش مهم در آموزش همگانی افزود: در موضوع آموزش باید در مرحله اول سرمایه گذاری کنیم، متمرکز باشیم و یک ساختار مشخص و منسجم نیز ایجاد کنیم.
بهره مندی بیشتر کشورها از نیروهای داوطلب متخصص
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید براینکه فرآیند جذب داوطلبان جای کار بسیاری وجود دارد افزود: در کشوری مثل ایران با توجه به نیروهای بالقوه بسیار، جذب و نگهداشت داوطلبان جزو فعالیت های اصلی و کلیدی محسوب می شود.
ضیائی بحث داوطلبی در جمعیت هلال احمر را شامل سه موضوع مهم و کلیدی دانست و تصریح کرد: موضوع اول جذب نیروهای داوطلب است. در مرحله بعد باید این نیروها را پیشرفت داد و همچنین برنامه منسجمی برای نگه داشت آنها داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه ضروری است فرایند عضو گیری فعال تر شود و نحوه نگهداشت تعریف شود، افزود: بسیاری از جمعیت های ملی کار اصلی شان برپایه نیروهای داوطلبی بنا شده است. در صورتیکه بتوانیم از فرآیند عضوگیری یک تعریف درست و علمی داشته باشیم می توان براساس آن آموزش ها را بهینه، به روز و کارآمد کرد.


خبر ۲۰فرودین ۹۳ – آئین‌نامه اداری و استخدامی جمعیت در دست تدوین است

توسعه خدمات و زیرساختهای حوزه فناوری، تلاش برای هوشمندسازی و زمینه‌سازی به منظور ارتقای ظرفیتهای بالقوه و بالفعل سرمایه‌های انسانی از اولویت‌های در دست اجراست.
ایلنا: معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر با اشاره به تدوین آئین‌نامه و دستورالعمل‌های جذب و نگهداشت سرمایه‌های انسانی، گفت: آئین‌نامه اداری و استخدامی جمعیت هلال‌احمر به منظور جذب و نگهداشت نیروهای انسانی در دست تدوین است.
به گزارش ایلنا، “محمد کاخکی” در همایش معاونین توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر افزود: توسعه خدمات و زیرساختهای حوزه فناوری، تلاش برای هوشمندسازی و زمینه‌سازی به منظور ارتقای ظرفیتهای بالقوه و بالفعل سرمایه‌های انسانی از اولویت‌های در دست اجراست.
وی با اشاره به اینکه مهارت و دانشی که در نیروهای انسانی وجود دارد، بسیاری از مواقع مورد غفلت قرار می‌گیرد، افزود: ما معمولا کمتر از این سرمایه‌ها استفاده می‌کنیم در حالی که همین سرمایه‌ها در صورت استفاده صحیح، تبدیل به سرمایه ملموس خواهند شد.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر همچنین با بیان اینکه یکی از اصلیترین ماموریت‌ها احصا و شناسایی منابع و دارایی‌های جمعیت است، اظهار کرد: برای ماموریتهای ما در حوزه پشتیبانی رویکردهایی مدنظر است که آینده‌نگری یکی از آن‌ها است.
کاخکی برنامه‌محوری در ماموریت‌ها را از دیگر رویکرد‌ها عنوان داشت و اظهار کرد: کیفیت‌گرایی و پرهیز از توسعه کمی فعالیت‌ها از دیگر مواردی است که باید به آن‌ها توجه کرد؛ چراکه اگر فقط به توسعه کمی در این بخش توجه کنیم، خسارات بسیاری متوجه ما خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه سلامت و انضباط مالی از دیگر رویکردهای معاونت پشتیبانی است که باید مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: به علاوه باید حل مسائل و مشکلات را ارتقا داد؛ ما به شکل روزمره در حوزه‌های مختلف با مسائل و مشکلات بسیاری رو‌برو هستیم و ارتقای این مهم کمک بزرگی به ما خواهد کرد.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر گفت: تسهیل‌گری از دیگر مواردی است که از وظایف اصلی ما محسوب می‌شود و از سوی دیگر شفافیت و پاسخگویی هم در جایگاه خود اهمیت بسیاری دارد. اگر در فضای تاریک و ابهام خدمات خود را ارائه دهیم چندان که باید موثر نخواهد بود چراکه ماهیت فعالیتهای مرتبط با امور مادی این است که همواره ظن و گمان را به همراه خود دارد و لذا با شفافیت و پاسخگویی باید قبل از اینکه در معرض سوءظن قرار گیریم پیشگیری کرده و پاسخگو باشیم.
وی تاکید کرد: در این زمینه تقویت و توسعه رفاه ضابطه‌مند و سیستمی کردن خدمات با مشارکت همه پرسنل و شناسایی و پاسخگویی به نیاز‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.


استخدام جمعیت هلال احمر سال ۹۱

اخبار ۱۴ آذر ۹۱:

ˈامیرحسین آزادی وفاˈ روز شنبه در حاشیه آیین تودیع و معارفه مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در یاسوج افزود: این استخدام با برگزاری آزمونی دو مرحله ای انجام می شود که مرحله اول این آزمون روز جمعه ۱۷ آذر ۹۱ و مرحله دوم آن نیز دی ماه امسال برگزار خواهد شد.
وی بیان کرد: اولویت شرکت در این آزمون با آن عده از امدادگران جمعیت هلال احمر استان های کشور است که بیش از ۱۵ روز در پایگاه های امداد و نجات جاده ای اقامت دائم داشته و به آسیب دیدگان ناشی از سوانح کمک رسانی کرده باشند.
آزادی وفا بدون اشاره به آمار و اعتبار هزینه شده، اظهار کرد: اولویت برنامه های جمعیت هلال احمر کشور در سال ۹۱ تکمیل و افتتاح پروژه های نیمه تمام در ۳۱ استان است.
وی عنوان کرد: در این زمینه تاکنون هیچگونه اعتباری بین جمعیت هلال احمر ۳۱ استان کشور توزیع نشده که این امر بزودی و پس از سیر مراحل قانونی انجام خواهد شد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه جذب نیروی امدادگر در این جمعیت در سال جاری در ۳ مرحله انجام خواهد شد،گفت،جمعیت هلال احمر در سال جاری در مجموع یک هزار نیرو استخدام مینماید که در مرحله اول،۲۵۰ نفر از طریق برگزاری آزمون جذب میشوند.

مظفر با اعلام اینکه فراخوان ثبت نامی داوطلبان در تیر ۹۱ منتشر شد،افزود،حدود سه هزار نفر موفق به ثبت نام شدند که آزمون مربوطه اواخر آبان یا هفته اول آذر ۹۱ برگزار میشود.

سوالات عمومی آزمون:

کمک های اولیه،اساس نامه جمعیت،تاریخچه صلیب سرخ و هلال احمر،پایه داوطلبی

سوالات تخصصی:

متناسب با شغل مورد تقاضای داوطلب بر اساس مباحث مرتبط با امداد و نجات در جاده،کوهستان،دریایی و ساحل و آنست

حد نصاب از آزمون،کسب حداقل ۶۰ درصد امتیاز سوالات کتبی و ۶۰ درصد امتیاز مدارک تخصصی می باشد.این دسته از داوطلبان برای مصاحبه عملی و سنجش توانایی تخصصی و عملیاتی به سازمان امداد و نجات معرفی میشوند.

مظفر در ادامه افزود:افراد از دیپلم به بالا استخدام میشوند،اما اولویت جذب با لیسانس به بالا می باشد.همچنین افراد پذیرفته شده ملزم به سپردن تعهد محضری به مدت ده سال خدمت در محل جغرافیایی پایگاه می باشند و همچنین در صورتی که پس از پذیرفته شدن در آزمون،خواهان تغییر محل جغرافیایی خدمت خود باشند،قرارداد آنها لغو میشود.


53 نظر برای «استخدام جمعیت هلال احمر ( استخدام شرکت های وابسته)»


  • ميثم

   سلام داداش گلم بروکاری برای خودت ردیف کن به خداکسی به فکرمنو شمانیست.همش حرفه خوب بخواد هم استخدام کنه یکی دونفربیشترکه نمیکنه حساب کن این همه ادم …………

   پاسخ دادندیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.