آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در سال ۹۵ (آخرین اخبار)

دیروز ۲۵۶۸ نظر

آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه آخرین اخبار تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در اسرع وقت منتشر خواهد شد

لینکهای مرتبط

برای مشاهده کتاب قانون خدمت نظام وظیفه عمومی اینجا کلیک نمایید


 فهرست اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها موجود در این صفحه :


بررسی اعطای گواهینامه به مشمولان

دیروز ۲۵ نظر

خبرگزاری ایسنا : یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی موضوع عدم اجرای قانون اعطای گواهینامه رانندگی به مشمولان سربازی در جلسه مشترک بین مسئولان مربوطه شد.


کاهش فرار از خدمت سربازی دستاوردی مهم است

دیروز ۳ نظر

خبرگزاری ایرنا : رئیس بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور ، کاهش موارد فرار از خدمت سربازی را دستاوردی مهم در همه بخش های نیروهای مسلح عنوان کرد و گفت: خوشبختانه شرایط محیطی خدمت سربازی نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است.


شناسایی ۱۷۲۴ مشمول غایب از خدمت سربازی در خراسان شمالی

۳ روز قبل ۲۰ نظر

خبرگزاری ایسنا: معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی از شناسایی یک هزارو۷۲۴ مشمول غایب از خدمت سربازی در استان خبرداد.


جدیدترین خبرها از گواهینامه مشمولان غایب

۳ روز قبل ۶۷ نظر

خبرگزاری ایسنا: سال گذشته بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی امکان دریافت گواهینامه رانندگی بدون تعیین تکلیف سربازی را مصوب کردند، اما همچنان این قانون که شمار زیادی از مخاطبان ایسنا پیگیر آن بوده اند، اجرایی نشده است، موضوعی که رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی آخرین وضعیت آن را تشریح کرده است.شرایط بهره مندی از سنوات ارفاقی سربازی برای دانشجویان

۷ روز قبل ۱۴ نظر

جام جم آنلاین: معاون امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت:دانشجویانی که در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده اند در صورت موافقت کمیسیون، می توانند به مدت یکسال از سنوات ارفاقی استفاده کنند.


شرایط اضافه شدن ۲ سال خدمت سربازی فرهنگیان مرد به حکم کارگزینی

۸ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری فارس : مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش، شرایط اضافه شدن دو سال خدمت وظیفه سربازی فرهنگیان مرد به حکم کارگزینی آنها را تشریح کرد.


فراخوان جذب هیات علمی (پیمانی و طرح سربازی)۱۶ بهمن منتشر می شود

۹ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر: فراخوان جذب اعضای هیات علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور (بهمن ماه ۱۳۹۵) از ۱۶ بهمن منتشر می شود و داوطلبان تا ۳۰ بهمن می توانند ثبت نام کنند.


مشمولان غایب دارای فرزند معلول ذهنی از خدمت سربازی معاف می‌شوند

۱۰ روز قبل ۹ نظر

خبرگزاری ایرنا : معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: هر یک از مشمولان غایب که دارای فرزند معلول ذهنی باشند، از خدمت سربازی معاف می شوند.


فراخوان مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم در دی ماه سال ۹۵

۱۳ روز قبل ۱۱ نظر

خبرگزاری مهر: سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در اطلاعیه ای کلیه مشمولان کاردانی، دیپلم و زیر دیپلم دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ نوزدهم دی ماه ۱۳۹۵ را به خدمت سربازی فراخواند.سالانه ۱۰ درصد به جریمه مشمولان غایب خدمت سربازی اضافه می شود

۱۴ روز قبل ۳۹ نظر

خبرگزاری مهر: کرمان-معاون وظیفه عمومی استان کرمان گفت: افرادی که بیش از هشت سال غیبت متوالی دارند به ازای هر سال مازاد بر این مدت۱۰درصد از کل جریمه در نظر گرفته شده به مبلغ اولیه جریمه آنان اضافه می شود.


مرکز جذب وزارت علوم امریه سربازی پذیرش می کند

۱۴ روز قبل ۷ نظر

مرکز جذب وزارت علوم از میان فارغ التحصیلان دانشگاهی امریه سربازی پذیرش می کند.
به گزارش خبرنگار مهر، مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم برای بخش سامانه جامع جدید خود نیازمند نیرو است که برای این نیاز خود اقدام به جذب امریه سربازی از میان فارغ التحصیلان دانشگاهی کرده است.


چه کسانی جزو مشمولان غایب سربازی هستند؟

۱۵ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: تعدادی از مشمولان سربازی به دلیل بی اطلاعی از قوانین و مقررات وارد غیبت سربازی شده و به دلیل همین غیبت امکان بهره‌مندی از یک‌سری خدمات را از دست می‌دهند، شاید برای بسیاری از مشمولان این سوال ایجاد شده باشد که غیبت از سربازی شامل چه مواردی می‌شود؟


فرصت جدید برای غایبان خدمت سربازی

۱۵ روز قبل ۱۰۶ نظر

خبرگزاری دانشجو : جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: افرادی که در طرح جریمه مشمولان غایب شرکت کرده اند، به شرط پرداخت حداقل نیمی از مبلغ جریمه؛ به صورت نقدی و یا اقساط، از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا خدماتی مانند مجوز خروج از کشور و … دریافت می کنند.


تاکید بر خدمت سربازی در محل سکونت و بکارگیری سرباز متخصص

۱۶ روز قبل ۲۸ نظر

خبرگزاری خانه ملت: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بسیاری از خانوده‌ها با نان‌آوری سربازشان زندگی خود را اداره می‌کنند، گفت: خدمت سربازی در محل سکونت سرباز یکی از اصلاحاتی است که ستاد کل نیروهای مسلح می‌تواند در دستور کار خود قرار دهد.


تعیین تکلیف وضعیت نظام وظیفه دانشجویان پسر تا قبل از امتحانات

۱۶ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری مهر: براساس اطلاعیه نظام وظیفه از ورود دانشجویان پسر ورودی مهر ۹۵ که وضعیت نظام وظیفه آنها مشخص نیست، در جلسه امتحان خودداری می شود.خدمت ۲۰۰ سرباز با ۳ تا ۵ فرزند در نیروی انتظامی

۱۸ روز قبل ۳۸ نظر

بازارکار: وی در ادامه بابیان اینکه اهمیت پیشگیری در کاهش جرایم بر کسی پوشیده نیست، افزود: در سال های گذشته هر چقدر بر اقدامات پیشدستانه و پیشگیرانه بیشتر تمرکز کردیم، شاهد کاهش بیشتر جرایم بوده ایم.


کاهش ۲۲ درصدی فراز از خدمت سربازی در نیروهای مسلح

۱۸ روز قبل ۴ نظر

خبرگزاری میزان: رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح از کاهش ۲۲ درصدی فرار از خدمت سربازی در این نیرو خبر داد.
کاهش ۲۲ درصدی فراز از خدمت سربازی در نیروهای مسلحبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،حجت الاسلام شکراله بهرامی روز شنبه در هجدهمین مجمع پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح استان تهران اظهار داشت: عملیاتی کردن راهکارهای قابل اجرا برای کنترل جرم و کاهش فرار از خدمت ، موضوع این مجمع است.


اعلام شرایط و ضوابط دریافت معافیت پزشکی

۲۱ روز قبل ۱۴ نظر

خبرگزاری فارس : سازمان وظیفه عمومی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با اصلاح برخی از مواد قانون خدمت وظیفه عمومی در آبان ماه ۱۳۹۰، بخشی از آیین نامه اجرایی پزشکی نیز تغییر کرده که با وجود اطلاع رسانی‌های مکرر، همچنان مشاهده می‌شود که در اذهان عموم، از آیین نامه معافیت پزشکی به همان شیوه قدیم یاد می‌شود، در همین راستا در این اطلاعیه به مواردی از معافیت پزشکی که عمومیت بیشتری دارند، پرداخته شده است.


واکنش کمالی به معافیت افسرده‌ها از سربازی

۲۳ روز قبل ۲۵ نظر

خبرگزاری ایسنا: دیروز خبری در مورد معافیت مشمولان دارای افسردگی از خدمت سربازی منتشر شد، موضوعی که ایسنا صحت و سقم آن را از رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح پیگیری کرده است.معافیت مبتلایان به افسردگی شدید از سربازی

۲۴ روز قبل ۱۰ نظر

خبرگزاری ایرنا: معاون بهداشت و درمان نیروی انتظامی گفت: افرادی که مبتلا به افسردگی شدید هستند در بدو ورود با تشخیص به موقع به سربازی فراخوانده نمی شوند و از خدمت معافند.شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی

۲۵ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری ایسنا: معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح،دارندگان کارت معافیت پزشکی در صورت بهبود کامل بیماری،می توانند با ابطال کارت معافیت پزشکی خود ، برای اعزام به خدمت اقدام کنند.


تلاش مجلس برای تسهیل شرایط پرداخت جریمه برای مشمولان غایب

۲۵ روز قبل ۱۳۳ نظر

خبرگزاری خانه ملت: عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه سال ۹۶ نیز شرایط پرداخت جریمه غیبت سربازی به صورت اقساط درنظر گرفته شده است، گفت: نباید در پرداخت جریمه تبعیضی صورت گیرد.


نام نویسی طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی تا اطلاع بعدی تمدید شد

۲۸ روز قبل ۱۷۴ نظر

خبرگزاری ایلنا: جانشین رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی با اشاره به نام نویسی ۱۶۰ هزار نفر در مرحله دوم طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی، گفت: نام نویسی در این طرح تا اطلاع بعدی تمدید شد تا تعداد نفرات بیشتری در سال ۹۵ در این طرح نام نویسی کنند.


ثبت‌نام ۱۶۰ هزار نفر برای پرداخت جریمه ریالی سربازی

۲۹ روز قبل ۳۲ نظر

خبرگزاری ایسنا: جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از ثبت‌نام قریب به ۱۶۰ هزار نفر در طرح جریمه ریالی سربازی در سال‌جاری خبر داد.


فراخوان اعزام به خدمت فارغ التحصیلان دانشگاه ها به سربازی

۳۰ روز قبل ۲۴ نظر

خبرگزاری مهر : سازمان وظیفه عمومی ناجا، کلیه مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها را که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ یکم دی ماه ۱۳۹۵ هستند، به خدمت فراخواند.

واکنش وظیفه عمومی به پیشنهاد تمدید جریمه سربازی در لایحه بودجه ۹۶

۳۱ روز قبل ۵۲ نظر

سردار ابراهیم کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اجرای طرح جریمه ریالی سربازی در سال ۹۶ اظهارکرد: این موضوع در لایحه بودجه سال ۹۶ پیش بینی شده و معلوم نیست که حتما اجرایی می شود یا خیر؟ چرا که به تصویب مجلس نیاز دارد و ستاد کل نیروهای مسلح هم باید نظر خود در این خصوص را اعلام کند.مجلس لایحه احکام دایمی برنامه‌های توسعه را اصلاح کرد

۳۱ روز قبل ۴۱۴ نظر

خبرگزاری ایسنا : نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) برای سومین بار ایرادات شورای نگهبان به لایحه احکام دایمی برنامه‌های توسعه‌ای کشور را رفع کردند.


امسال ، ثبت نام ۱۶۰هزار نفر در طرح پرداخت جریمه مشمولان غایب

۳۵ روز قبل ۴۵ نظر

خبرگزاری صدا و سیما : رئیس سازمان وظیفه عمومی تاکید کرد: مشمولان غایب تا پایان سال فرصت دارند تا در طرح پرداخت جریمه و دریافت کار پایان خدمت شرکت کنند.


معافیت تنها یک پسر از مددجویان بهزیستی وکمیته امداد ازخدمت سربازی

۳۶ روز قبل ۲۸ نظر

خبرگزاری مهر : جانشین رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: براساس ماده ۴۴ مکرر قانون معافیت، تنها یک پسر از خانواده های تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی (ره) می تواند معاف شود.


یک پسر از خانواده تحت پوشش بهزیستی از سربازی معاف است

۳۷ روز قبل ۳۸ نظر

باشگاه خبرنگاران جوان: جانشین رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: براساس ماده ۴۴ مکرر قانون معافیت، تنها یک پسر از خانواده های تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد امام خمینی (ره) می تواند معاف شود.


تغییر ضوابط دانشجویان انصرافی در طرح جریمه مشمولان غایب

۳۷ روز قبل ۵۴ نظر

خبرگزاری میزان : جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا از تغییر ضوابط دانشجویان انصرافی در طرح جریمه مشمولان غایب خبر داد و گفت: برابر ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح، مبنای محاسبه تاریخ ترک تحصیل یا اخراج این دسته از دانشجویان، به تاریخ ۳۱ شهریور ۹۵ تغییر یافت.شرایط اضافه شدن خدمت سربازی به حکم فرهنگیان

۳۸ روز قبل ۱ نظر

خبرگزاری فارس: مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش، شرایط اضافه شدن دو سال خدمت وظیفه سربازی فرهنگیان مرد به حکم کارگزینی آنها را تشریح کرد.


فراخوان خدمت سربازی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء

۳۸ روز قبل ۳۳ نظر

فراخوان خدمت سربازی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه برابر تبصره ۲ ماده ۵ قانون خدمت …


فراخوان مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم در آذرماه سال ۹۵

۴۴ روز قبل ۲۲ نظر

خبرگزاری مهر : سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای کلیه مشمولان کاردانی، دیپلم و زیر دیپلم دارای برگه آماده به خدمت به تاریخ نوزدهم آذر ماه ۱۳۹۵ را به خدمت سربازی فراخواند.


معافیت مشمولان غایب خدمت سربازی (جدول جریمه)

۴۴ روز قبل ۸۱۶ نظر

خبرگزاری ایلنا : در بودجه سال ۹۶ به دولت اجازه داده شده است تا کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که که بیش از ۸ سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به صورت نقد و اقساط تا پایان سال ۹۶ معاف کند.


شرایط خرید جریمه سربازی اعلام شد

۴۵ روز قبل ۱۸۸ نظر

خبرگزاری ایسنا: دولت در لایحه بودجه سال آینده شرایطی تقریبا برابر با آنچه در قانون بودجه امسال و همچنین سال گذشته برای خرید جریمه سربازی مشمولان تعیین کرده بود، قرار داده است.


معافیت مشمولان غایب دارای فرزند معلول ذهنی

۴۶ روز قبل ۳۳ نظر

خبرگزاری مهر: معاون سازمان وظیفه عمومی ناجا، گفت: غیبت مشمولان دارای فرزند معلول ذهنی و ناتوان، با تایید نوع و شدت معلولیت توسط سازمان بهزیستی و شورای پزشکی، مانع معافیت آنها نمی شود.


استخدام سازمان انرژی اتمی ایران (جذب نیروی امریه)

۵۰ روز قبل ۷ نظر

سازمان انرژی اتمی ایران در نظر دارد به منظور تأمین بخشی از نیروی متخصص مورد نیاز خود از بین فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد که مایل به گذراندن دوره خدمت نظام وظیفه در این سازمان می باشند، به صورت امریه جذب نماید.


ارسال ۱۵ هزار اخطاریه به منازل سربازان فراری از اول آبان ماه

۵۲ روز قبل ۲۴۰ نظر

خبرگزاری آنا : بر اساس اعلام دفتر سخنگوی ناجا به دنبال طرح تشدید برخورد با سربازان فراری از اول آبان ماه تا کنون به در منزل ۱۵ هزار مشمول غایب برگه اخطاریه ارسال شده است.


اتمام مرحله دوم ثبت نام جریمه مشمولان غایب تا پایان آذر

۵۳ روز قبل ۱۸۰ نظر

خبرگزاری میزان: جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی گفت: پایان آذر مرحله دوم ثبت نام جریمه مشمولان غایب و دریافت کارت پایان خدمت به پایان می رسد.


قانون خرید جریمه سربازی تمدید شد

۵۳ روز قبل ۱۸۹ نظر

خبرگزاری ایسنا: در جریان اما و اگرها برای تداوم اجرای قانون خرید جریمه سربازی مشمولان غائب در سال آِینده، آخرین اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که با تصویب هیات دولت تبصره مربوطه در لایحه بودجه ۱۳۹۶ نیز گنجانده شد و غائبان می توانند برای معافیت اقدام کنند.


کاهش ۴۶ درصدی جرم فرار از خدمت

۵۵ روز قبل ۱۹ نظر

خبرگزاری میزان: حجت الاسلام زارعی از کاهش ۴۶ درصدی جرم فرار از خدمت خبر دادو گفت: در رابطه با پیشگیری از جرم فرار از خدمت، اقدامات خوبی صورت گرفته ولی در ارتباط با جرم اهانت خوب نبوده ایم.


عدم استقبال از طرح پرداخت جریمه به‌دلیل نداشتن تمکن‌مالی مشمولان

۵۸ روز قبل ۱۰۸ نظر

نمایندگان مردم در خانه ملت با تاکید بر ضرورت اصلاح دوران خدمت سربازی، معتقدند: وضعیت مالی مشمولان غایب سبب شده تا آنها از طرح پرداخت جریمه استقبال نکنند که ضرورت دارد اصلاحاتی در این زمینه انجام گیرد.


استخدام مشمولان غایب در نهادهای دولتی و خصوصی ممنوع است

۵۸ روز قبل ۱۷ نظر

خبرگزاری ایرنا: معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: برابر ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی، همه مشمولینی که در مهلت مقرر خود را برای انجام خدمت مقدس سربازی معرفی نکنند غایب محسوب می شوند و برابر ماده ۶۲ استخدام آنان در نهادهای دولتی و خصوصی ممنوع می باشد.


برخورداری مشمولان غایب در کرمانشاه از خدمات ویژه

۶۲ روز قبل ۵۶ نظر

خبرگزاری فارس: معاون وظیفه عمومی فرمانده انتظامی کرمانشاه گفت: مشمولان غایبی که به‌ صورت قسطی در طرح خرید خدمت شرکت کرده‌اند با پرداخت نصف اقساط می‌توانند از خدمات استخدام، گواهینامه و ادامه تحصیل برخوردار شوند.


بررسی درخواست توجیه غیبت مشمولان توسط وظیفه عمومی در استان‌ها

۶۴ روز قبل ۷۳ نظر

خبرگزاری مهر : معاون احضار واعزام سازمان وظیفه عمومی گفت: از آبان ماه سال جاری رسیدگی به کلیه درخواست‌های توجیه غیبت مشمولان غایب پس از ثبت دردفاتر (پلیس+۱۰)، توسط معاونت وظیفه عمومی استان ها انجام می‌شود.


شرط حضور سربازی نرفته‌ها در راهپیمایی اربعین

۶۴ روز قبل ۸ نظر

خبرگزاری ایسنا: چگونگی خروج مشمولان سربازی از کشور برای شرکت در راهپیمایی اربعین سوالی است که برخی از مخاطبان ایسنا خواستار پیگیری آن بودند؛ جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا شرایط سفر این افراد به عتبات را اعلام کرده است.احتمال اجرا نشدن طرح پرداخت جریمه برای مشمولان غایب درسال آینده

۶۷ روز قبل ۱۷۱ نظر

خبرگزاری خانه ملت : سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به اینکه اجرای طرح پرداخت جریمه برای مشمولان غایب درسال آینده بستگی به تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح دارد، گفت: طرح تعالی تحول در کلانتری ها در ۴۰۰ کلانتری اجرا می شود.


مفاد قانون جامع ایثارگران در برنامه ششم گنجانده می‌شود

۶۹ روز قبل ۴۷۰۹ نظر

خبرگزاری خانه ملت: عضو فراکسیون ایثارگران مجلس از تعیین تکلیف معافیت سربازی فرزندان شهدا و جانبازان خبر داد و گفت: این پیشنهاد به ستاد مشترک خدمت سربازی ارائه شده و در صورت بررسی و موافقت مقام معظم رهبری به قانون تبدیل می‌شود.


سند راهبردی خدمات رسانی به ایثارگران و رزمندگان اجرایی می شود

۷۱ روز قبل ۱۲۱۳ نظر

فاش نیوز – نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی از تدوین و تصویب نهایی سند راهبردی خدمات رسانی به ایثارگران و رزمندگان در آینده نزدیک خبر داد.


خرید سربازی تا پایان امسال ادامه دارد

۷۲ روز قبل ۲۰۰ نظر

خبرگزاری میزان : مشمولین خدمت سربازی که ٨ سال از غیبت آنها می گذرد تنها تا پایان سال فرصت خواهند داشت که در این طرح ثبت نام کرده و با پرداخت جریمه، کارت معافیت دریافت کنند.


احتمال توقف جریمه ریالی سربازی

۷۲ روز قبل ۲۹ نظر

خبرگزاری ایسنا: منتظرالمهدی با اشاره به ثبت نام از مشمولان دارای هشت سال غیبت و بیشتر از آن برای بهره‌مندی از طرح جریمه ریالی اظهارکرد: افراد واجد شرایط بهتر است هر چه سریعتر به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کنند چراکه ممکن است از سال آینده دیگر این طرح اجرا نشود و تاکنون نیز هیچ تصمیمی برای اجرای آن در سال آینده اتخاذ نشده است.فراخوان مشمولان کاردانی ، دیپلم و زیردیپلم به خدمت سربازی

۷۴ روز قبل ۲۲ نظر

خبرگزاری میزان: سازمان وظیفه عمومی مشمولان فوق دیپلم، دیپلم و زیر دیپلم را برای اعزام به خدمت سربازی فراخواند.
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،سازمان وظیفه عمومی ضمن فراخوان مشمولان غایب و غیر غایب متولد ۵۵تا پایان آبان ماه ۷۷ برای انجام خدمت دوره ضرورت، طی اطلاعیه ای اعلام کرد: مشمولان کاردانی ، دیپلم و زیردیپلم سال های مذکور که برگ آماده به خدمت به تاریخ نوزدهم آبان ماه دریافت کرده اند، باید در ساعت و محلی که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده ، حضور یابند.


پنج هزار سرباز غایب چهارمحال وبختیاری مشمول طرح خرید خدمت شده اند

۷۶ روز قبل ۹ نظر

خبرگزاری ایرنا:معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی چهارمحال وبختیاری گفت: از هفت هزار سرباز غایب این استان پنج هزار نفرشان از طرح خرید خدمت سربازی استفاده کردند.


جدیدترین خبر از دریافت گواهینامه بدون تعیین تکلیف سربازی

۷۷ روز قبل ۱۵۵ نظر

خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از اجرایی شدن دستورالعمل دریافت گواهینامه بدون تعیین تکلیف سربازی خبر داد.


یک بام و دو هوای حذف شرط سربازی از گواهینامه رانندگی

۷۸ روز قبل ۶۱ نظر

خبرگزاری تسنیم: «اخذ گواهینامه نیازمند کارت پایان خدمت و معافیت سربازی نیست»؛ جلمه‌ای است که با وجود گذشت چندین ماه از تبدیل شدنش به «قانون»، هنوز پلیس زیر بار اجرای آن نرفته و این شانه‌خالی کردن گلایه‌های بسیاری را به وجود آورده است.


معافیت سربازی فرزندان مددجویان کمیته امداد فسا با هدف توانمندسازی خانواده

۸۰ روز قبل ۱۲ نظر

خبرگزاری ایرنا: مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فسا اعلام کرد: ۵۰۰ نفر از فرزندان خانواده های تحت پوشش از خدمت سربازی در سه سال اخیر با هدف کمک به توانمندسازی خانواده های تحت پوشش معاف شدند.


دوران سربازی تخصصی شود

۸۶ روز قبل ۲۵ نظر

اقتصاد آنلاین: موضوع بهبود کیفیت خدمت سربازی همچنان پابرجاست؛ طرح‌ها و نظرات مختلفی از سوی فعالان سیاسی و اجتماعی مطرح می‌شود، به‌ویژه آنکه پس از حادثه نی‌ریز، فعالان مردمی نیز پیگیر این ماجرا شده‌اند.


تغییرات در قانون نظام وظیفه عمومی منوط به تصمیم فرماندهی کل قوا شد

۸۷ روز قبل ۱۶۲۲ نظر

خبرگزاری ایرنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان تغییرات در قانون نظام وظیفه عمومی را منوط به تصمیم فرماندهی کل قوا کردند.


تعیین نحوه بکارگیری مشمولان خدمت وظیفه در دستگاه‌های اجرایی

۸۷ روز قبل ۳۱ نظر

خبرگزاری ایسنا : نمایندگان مجلس در ادامه بررسی مواد اعاده شده لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، چگونگی بکارگیری مشمولان خدمت وظیفه در دولت، شهرداری ها، نهادهای عمومی غیر دولتی و دانشگاه‌ها را مشخص کردند.


دانشجویان مشمول خدمت سربازی بدون وثیقه زائر اربعین می‌شوند

۸۸ روز قبل

خبرگزاری ایسنا: معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: در مراسم اربعین مهمترین مسئله همان پیاده روی است و افزودن هر مسائل تبلیغی و حاشیه‌ای در این حرکت لزوما مثبت نیست و رعایت حق و احترام به میزبانی کشور و مردم عراق امری ضروری است.


آغاز ارسال اخطار کتبی به منازل سربازان غایب از امروز

۸۸ روز قبل ۴۴۲ نظر

خبرگزاری تسنیم: جانشین سازمان وظیفه عمومی با اعلام خبر ارسال اخطاریه کتبی به منازل سربازان غایب از اول آبان، گفت: اگر مشمولان غایب به مهلت مقرر در اخطاریه توجه نکرده و برای تعیین تکلیف خدمتی خود اقدام نکنند، تحت تعقیب قرار گرفته و دستگیر می‌شوند.


ضرورت بهبود کیفیت خدمت سربازی

۸۸ روز قبل ۴ نظر

خبرگزاری خانه ملت: عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران ضمن تاکید بر لزوم افزایش کیفیت خدمت سربازی، گفت: تمامی سربازان باید بتوانند از ظرفیت برابر جهت گذراندن خدمت نظام وظیفه در دستگاه‌های دولتی برخوردار باشند.


بهره‌مندی ۱۴۰ دستگاه دولتی از سربازان امریه

۹۱ روز قبل ۱۸ نظر

خبرگزاری ایسنا: رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که بیش از ۱۴۰ دستگاه دولتی می‌توانند از سربازان امریه استفاده کنند.پرداخت حق بیمه دوران خدمت سربازی حداکثر در ١٢ قسط

۹۲ روز قبل ۸ نظر

خبرگزاری ایرنا: تهران – ایرنا – مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی گفت: پرداخت حق بیمه دوران خدمت سربازی و حضور داوطلبانه در جبهه حداکثر در ١٢ قسط امکان پذیر است و متقاضی ملزم به پرداخت در زمان های تعیین شده است.


مشکلی برای جذب سرباز در دستگاه های اجرایی وجود ندارد

۹۳ روز قبل ۱۲ نظر

خبرگزاری صدا و سیما: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: هیچ مشکلی برای به کارگیری سربازان در امور تخصصی دستگاه ها وجود ندارد.


استقبال ستادکل از طرح‌های جدید برای سربازی

۹۳ روز قبل ۷ نظر

خبرگزاری ایسنا: رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح اعلام کرد که ستادکل از هر طرحی که در راستای محرومیت‌زدایی از کشور با استفاده از ظرفیت سربازان باشد، استقبال می‌کند.


اعلام شرایط حضور مشمولان سربازی در راهپیمایی اربعین

۹۴ روز قبل ۲ نظر

خبرگزاری میزان: سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد مشمولان غیر غایبی که قصد حضور در راهپیمایی اربعین حسینی(ع) را دارند باید طبق ضوابط و با پرداخت وثیقه معین شده، مجوز خروج را از سازمان وظیفه عمومی دریافت کنند.


مهلت ۳ ماهه به سربازان معتاد

۹۴ روز قبل

تابناک : به گزارش تابناک یزد،دکتر پرویز افشار در گفت‌وگو با خبرنگار با اشاره به اینکه مشمولان معتاد به هیچ وجه تا زمانی که درمان نشده‌اند به خدمت اعزام نمی‌شوند اظهار داشت: در حال حاضر پزشکان معتمد سازمان وظیفه عمومی در مبادی اعزام به خدمت، اگر متوجه اعتیاد مشمولان خدمت وظیفه عمومی شوند، مهلتی سه ماهه را برای درمان این معتادان درنظر خواهند گرفت که این مهلت سه ماه جزو غیبت سربازی محسوب نمی‌شود.


چرایی ارسال پیامک تعیین تکلیف سربازی به سربازی‌رفته‌ها

۹۵ روز قبل ۷۲ نظر

خبرگزاری ایسنا : با آغاز ارسال پیامک تعیین تکلیف به مشمولان غایب خدمت سربازی، برخی از افرادی که پیشتر به سربازی اعزام شده بودند نیز چنین پیامکی را دریافت کرده و از آنان خواسته شده بود که وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند که جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در این‌باره توضیح داده است.تغییرات گسترده لایحه برنامه ششم توسط نمایندگان

۱۰۰ روز قبل ۶۴ نظر

خبرگزاری تسنیم : عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس گفت: لایحه پیشنهادی دولت برای برنامه ششم توسعه توسط نمایندگان تغییرات زیادی تا کنون داشته و در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است.


ایراد احتمالی شورای نگهبان به لایحه احکام برنامه ششم حل شده است

۱۰۲ روز قبل ۱۳۵۶ نظر

خبرگزاری مهر : عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با توجه به اعلام نظر مقام معظم رهبری در مورد لایحه برنامه ششم توسعه، شورای نگهبان به تحولات رخ داده در این لایحه ایراد نخواهد گرفت.


پیگرد قانونی استخدام مشمولان خدمت سربازی در دستگاههای دولتی و خصوصی

۱۰۲ روز قبل ۱۷ نظر

خبرگزاری میزان : معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی هرمزگان گفت: استخدام و به‌کارگیری مشمولان در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی دارای پیگرد قانونی است و طبق ماده ۶۲ و ۶۳ قانون وظیقه عمومی کشور با متخلفان برخورد خواهد شد.


دانشگاه شریف از میان نخبگان امریه سربازی می‌گیرد

۱۰۷ روز قبل

خبرگزاری مهر: دانشگاه صنعتی شریف با مساعدت ستاد فرماندهی کل قوا و برای رفع نیازهای تخصصی، فارغ التحصیلان نخبه خود را به صورت امریه سربازی در سال ۹۵ جذب می کند.


دور دوم پرداخت جریمه‌های خدمت سربازی تا پایان سال ادامه دارد

۱۰۸ روز قبل ۱۷۰۷ نظر

نسیم آنلاین: معاون اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: خروج افراد از کشور یک ماه بعد از پرداخت ۵۰ درصد جرایم بلامانع است و همچنین در صورت استخدام به آن‌ها نامه داده می‌شود.ثبت‌نام ۱۶۰۰ نفر برای پرداخت نقدی جریمه سربازی در خراسان شمالی

۱۰۸ روز قبل ۳۵ نظر

خبرگزاری مهر: بجنورد- معاون وظیفه عمومی خراسان شمالی از ثبت‌نام یک هزار و ۶۰۰ نفر برای پرداخت نقدی جریمه سربازی طی سال گذشته در استان خبر داد.


ارسال اخطاریه کتبی به سربازان غایب

۱۱۲ روز قبل ۱۱۵ نظر

خبرگزاری تسنیم: جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به ثبت نام روزانه حدود ۲۰۰۰ نفر در طرح پرداخت جریمه غیبت، از آغاز ارسال اخطاریه کتبی از طریق پست برای سربازان غایب خبر داد.


ارجاع لایحه خدمات رسانی به ایثارگران به مجمع تشخیص مصلحت نظام

۱۱۲ روز قبل ۵۸۰ نظر

خبرگزاری خانه ملت : عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس از ارجاع لایحه خدمات رسانی به ایثارگران به مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.


فراخوان به خدمت سربازی

۱۱۲ روز قبل ۲ نظر

باشگاه خبرنگاران جوان : به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ معاون وظیفه عمومی استان کلیه مشمولان متولد ۱۳۵۵ تا ۱۳۷۷ که به سن مشمولیت رسیده اند و از معافیت های تحصیلی و سایر معافیت های قانونی استفاده نمی کنند را به خدمت سربازی فرا خواند.


بخشودگی خدمت سربازی برای ارائه دهندگان طرح های تحقیقاتی

۱۱۴ روز قبل ۳ نظر

شبکه اطلاع رسانی راه دانا: مسئول دفتر تحقیقات کاربردی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: کسر خدمت وظیفه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا که طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی ارائه می‌دهند، اعمال می‌شود.


تا ۲۴ ماه کسر خدمت سربازی بگیرید

۱۱۵ روز قبل ۶ نظر

اقتصاد آنلاین : رییس تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی خوزستان، ‌دانشگاه را پشتوانه‌ی علمی خوبی برای ایجاد امنیت دانست و گفت: طرح‌های پژوهشی، پایان‌نامه‌های دانشجویی یا مقالات علمی که به فرمانده انتظامی خوزستان در راستای نظم و امنیت کمک کنند، متناسب با طرح از مزایای کسر خدمت از یک تا ۲۴ ماه برخوردار می‌شوند.


2,568 نظر برای «آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها در سال ۹۵ (آخرین اخبار)»

 1. حسین

  سلام خدمت تمامی عزیزان
  من چند تا برادر بزرگتر از خودم دارم که متاهل هستن و دور از شهرستان هستن، من تنها پسر مجرد هستم و پدرم بالای 70 سن داره کسی خبر داره که من معاف میشم یا نه؟؟؟

  پاسخ دادن

 2. Farhad

  سلام دوستان یه سوال داشتم ؟؟ خواهشا اگه کسی آگاهه جواب بده. من سنوات مجاز تحصیلیم شهریور 95 تموم شد و چون فقط 3 واحد پایانامم مونده بود بهم ترم مهر رو سنوات ارفاقی دادن ولی بازم بخاطر یه مشکلاتی هنوز همین 3 واحد پایانامم تموم نشده و باید یک ترم دیگه سنوات ارفاقی بگیرم. به نظرتون آیا پلیس + 10 موافقت میکنه؟؟?!

  پاسخ دادن

 3. Farhad

  سلام دوستان یه سوال داشتم ؟؟ خواهشا اگه کسی آگاهه جواب بده. من سنوات مجاز تحصیلیم شهریور 95 تموم شد و چون فقط 3 واحد پایانامم مونده بود بهم ترم مهر رو سنوات ارفاقی دادن ولی بازم بخاطر یه مشکلاتی هنوز همین 3 واحد پایانامم تموم نشده و باید یک ترم دیگه سنوات ارفاقی بگیرم. به نظرتون آیا پلیس + 10 موافقت میکنه؟؟?

  پاسخ دادن
 4. حسین

  سلام
  سوالم در مورد معافیت سه برادری ایا امیدی هست دوباره قانونش بیاد من چهار تا برادرام رفتن و کارت پایان خدمت دارن ممنون میشم کسی کمکم کنه ….

  پاسخ دادن

 5. Farhad

  سلام دوستان یه سوال داشتم ؟؟ خواهشا اگه کسی آگاهه جواب بده. من سنوات مجاز تحصیلیم شهریور 95 تموم شد و چون فقط 3 واحد پایانامم مونده بود بهم ترم مهر رو سنوات ارفاقی دادن ولی بازم بخاطر یه مشکلاتی هنوز همین 3 واحد پایانامم تموم نشده و باید یک ترم دیگه سنوات ارفاقی بگیرم. به نظرتون آیا پلیس + 10 موافقت میکنه؟؟

  پاسخ دادن

  • مهدی

   سلام
   به نظرم بهترین کار اینه که از خود پلیس + 10 بپرسید ولی تا اونجاییکه من می دونم سنوات ارفاقی دو ترم هست اما بلافاصله بعد از تموم شدن این دو ترم (یک سال) باید برای سربازی اقدام کنید.

   پاسخ دادن


  • مهدی

   سلام
   این چیزای ضروری رو یه زحمت بکشید تا پلیس +10 برید زود جواب میگیریدااا ولی اگه متولد 69 باشی و دیپلمه 88 ، یعنی 7 سال غیبت داری، این قانون خرید برای غایبین 8 سال به بالاست اما نگران نباش چون قرار شد این قانون تا آخر سال 96 باقی بمونه ، حالا شما برای اطمینان یه توک پا برو تا پلیس +10 ولی من 90 درصد می دونم که دقیقا سال دیگه این موقع می تونی بخری مبارکت باشه و خوش به حالت من از اول اسفند با فوق لیسانس می خوام برم سربازی 🙁
   موفق باااااشی

   پاسخ دادن


دیدگاه خود را بیان کن

 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمیشود.
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.
مدیریت وب‌سایت «ای-استخدام» از شما کاربران عزیز خواهشمند است با مشارکت و پاسخ‌گویی به سوالات و مشکلات سایر کاربران، ما را در هرچه بهتر شدن کیفیت پاسخ‌گویی یاری رسانید.