استخدام بانک سپه سال ۹۳ (جدول زمانبندی انجام مصاحبه)

امروز

استخدام بانک سپه سال ۹۳

برای مشاهده تجربیات کاربران در زمینه سوالات آزمون، نتایج آزمون، سوالات جلسه مصاحبه و سایر تجربیات در یک صفحه اینجا کلیک کنید

اطلاعیه جدید : قابل توجه داوطلبان آزمون استخدامی بانک سپه
به آگاهی آن دسته از داوطلبانی که امتیاز لازم را در آزمون استخدامی این بانک کسب نموده اند؛ می رساند، از شما به منظور انجام مصاحبه حضوری طی آذرماه سال جاری دعوت بعمل می آید.

جدول زمانبندی مراجعه از تاریخ ۱۰ لغایت ۲۰ آذرماه ۱۳۹۳ به همراه اسامی داوطلبان برای انجام مصاحبه حضوری

برای مشاهده جدول زمانبندی اینجا کلیک کنید

جدول زمانبندی مراجعه از تاریخ ۲۳ لغایت ۲۵ آذرماه ۱۳۹۳ به همراه اسامی داوطلبان برای انجام مصاحبه حضوری

برای مشاهده جدول زمانبندی اینجا کلیک کنید

مدارک مورد نیاز:
کارت شناسایی ملی یا شناسنامه
محل مراجعه:
نشانی: تهران، خیابان شهید مطهری، بعد از چهارراه سهروردی، مرکز همایشهای بانک سپه (باشگاه بانک سپه)

قابل توجه داوطلبان آزمون استخدامی بانک سپه
به آگاهی آن دسته از داوطلبانی که امتیاز لازم را در آزمون استخدامی این بانک کسب نموده اند؛ می رساند، از شما به تدریج طی تماس تلفنی، از طریق شماره تلفن (ثابت / همراه) -که در فرم ثبت نام درج کرده اید- به منظور ارائه مدارک، دعوت بعمل خواهد آمد.
خواهشمند است ضمن خودداری از مراجعه حضوری و تماس تلفنی، در موعد مقرر اعلام شده طی تماس تلفنی، شخصاً با مدارک زیر به نشانی اعلام شده مراجعه فرمایید.
مدارک مورد نیاز:
۱. اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن
۲. اصل کارت ملی و تصویر پشت و روی آن
۳. اصل مدرک تحصیلی و تصویر آن
۴. اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و تصویر پشت و روی آن (برای آقایان)
۵. دو قطعه عکس ۴*۳ با پس زمینه روشن (پشت نویسی شده)
۶. نسخه چاپ شده نتیجه آزمون (از سایت بانک سپه)
ضمناً در صورت آماده نبودن مدرک تحصیلی و یا کارت پایان خدمت، ارائه گواهی معتبری که در آن اطلاعات مورد نظر (رشته تحصیلی، معدل، تاریخ فراغت از تحصیل و تاریخ پایان خدمت) درج شده باشد، در این مرحله الزامی است.
 محل مراجعه:
* داوطلبان در استان تهران:
نشانی: تهران، میدان آرژانتین، ابتدای بزرگراه آفریقا، خیابان نوروز، ساختمان نگین بانک سپه، طبقه دوم، اداره کل کارگزینی ـ دایره استخدام
* داوطلبان در سایر استانهای کشور:
نشانی: مدیریت شعب بانک سپه استان محل مورد تقاضا، دایره کارگزینی

قابل توجه قبول شدگان درآزمون استخدامی بانک سپه : کارجویان عزیز در صورت قبولی در آزمون استخدامی بانک سپه مطالعه تجربیات مصاحبه سایر کاربران در آزمونهای استخدامی بانک ملت و کشاورزی میتواند بسیار مفید باشد.

برای مشاهده تجربیات کاربران شرکت کننده در آزمون استخدامی بانک ملت اینجا کلیک کنید

برای مشاهده تجربیات شرکت کنندگان در آزمون استخدامی بانک کشاورزی اینجا کلیک کنید

نمونه سوالات مصاحبه استخدام های دولتی

جزوه آمادگی برای جلسات مصاحبه استخدامی

اعلام نتایج آزمون استخدامی بانک سپه

پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: رئیس اداره کل روابط عمومی و بازاریابی بانک سپه از اعلام نتایج آزمون استخدامی بانک سپه توسط سازمان سنجش خبرداد و گفت: نتایج این آزمون در سایت بانک سپه به نشانی اینترنتی www.banksepah.ir قابل رویت است.

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

 وب سایت ای استخدام برای تمام شرکت کنندگان در این آزمون آرزوی موفقیت و کامیابی دارد و امیدواریم تمام عزیزانی که برای این آزمون تلاش کرده اند موفق باشند.

شرکت کنندگان آزمون استخدامی بانک سپه لطفا تجربیات خود و اینکه قبول شدید یا نه را در دیدگاههای همین صفحه به اطلاع دوستان خود رسانده و با هم تبادل اطلاعات نمایید.

برای دانلود سوالات عمومی بانک سپه سال ۹۳ ارسال شده توسط کاربران عزیز در دیدگاه ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود سوالات  تحصصی بانک سپه سال ۹۳ ارسال شده توسط کاربران عزیز در دیدگاه ها اینجا کلیک کنید

برای دانلود جزوه نمونه سوالات دین وزندگی ارسالی توسط یکی از کارجویان عزیز اینجا کلیک کنید

برای دانلود جزوه نمونه سوالات دین و زندگی دوم دبیرستان ارسالی توسط یکی از کارجویان عزیز اینجا کلیک کنید

   داوطلبان آزمون استخدامی بانک سپه
– انتخاب داوطلبان استخدام برای انجام مصاحبه تخصصی حداکثر به میزان ۳ برابر ظرفیت مورد نیاز از میان افرادی که حد نصاب نمره آزمون عمومی (۶۰ درصد) را کسب کرده اند، به ترتیب بالاترین نمرات آزمون تخصصی انجام و اسامی آنان حداکثر ۲ ماه بعد از تاریخ آزمون در سایت این بانک اعلام خواهد شد.
– کسب حد نصاب نمره لازم در آزمون توانمندی های عمومی صرفأ به منزله تأیید صلاحیت عمومی و تصحیح اوراق امتحان بوده و هیچگونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و انتخاب داوطلبان براساس نمرات آزمون تخصصی و با رعایت اولویت های مقرر صورت می پذیرد.
– در صورتی که داوطلبی با مدارک تحصیلی بالاتر و یا پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در آگهی، درآزمون شرکت نماید، از استخدام و ادامه اشتغال وی در هر مرحله ممانعت بعمل خواهد آمد.
– انتخاب نهایی پذیرفته شدگان آزمون پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش میسر می باشد. ضمناً اسامی پذیرفته شدگان نهائی پس از تأیید مراجع ذی صلاح از طریق سایت این بانک به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
– مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ثبت اطلاعات ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود و چنانچه پس از توفیق متقاضیان در مرحله آزمون کتبی و بررسی و تطابق مدارک استخدامی آنان با شرایط مندرج در آگهی حاضر و یا در هر مرحله از بررسی های بعدی بانک (مراحل مصاحبه، گزینش، معاینات پزشکی، دوره آموزشی و…) مشخص شود، داوطلبی واجد شرایط عمومی و اختصاصی اشاره شده در متن آگهی نبوده است، ادامه رسیدگی به وضعیت استخدامی و استمرار خدمت وی در بانک منتفی خواهد شد و در این صورت داوطلب حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت.

کارت آزمون

برای دریافت کارت آزمون در سایت سازمان سنجش اینجا کلیک کنید

برای دریافت کارت آزمون در سایت بانک سپه اینجا کلیک کنید

اطلاعیه درباره‌ تاریخ پرینت کارت،محل رفع نقص کارت و زمان‌ برگزاری آزمون استخدامی بانک سپه – سال ۱۳۹۳
بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون استخدامی بانک سپه در سال ۱۳۹۳می‌رساند که آزمون مذکور در صبح روز جمعه مورخ ۱۷/۵/۹۳ در کلیه مراکز استانها برگزار می‌شود. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸:۳۰ صبح روز جمعه ۱۷/۵/۹۳ آغاز و درهای ورود به جلسه امتحان نیم ساعت قبل از شروع فرآیند بسته خواهد شد، لذا کلیه داوطلبان می‌بایست قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.
لینک مربوط به کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون از روز سه‌شنبه مورخ ۱۴/۵/۹۳ بر روی سایت اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و متقاضیان می‌توانند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای (نام، نام‌خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و …) خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و براساس آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است.

در صورت بروز اشکال در تهیه پرینت از کارت شرکت در آزمون و یا مشاهده هرگونه مغایرت در اطلاعات ثبت نامی، داوطلبان می‌توانند از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰ صبح و ۱۴:۰۰ الی ۱۸:۰۰ بعدازظهر روزهای چهارشنبه مورخ ۱۵/۵/۹۳ و پنجشنبه مورخ ۱۶/۵/۹۳ با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر و ۲ قطعه عکس شخصا” به نماینده مسوول مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوط (به شرح جدول ذیل) مراجعه و نسبت به اصلاح و رفع اشکال احتمالی کارت خود اقدام نمایند.

برای مشاهده خبر در سایت سازمان سنجش اینجا کلیک کنید

متن آگهی استخدام بانک سپه

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی بانک سپه در سال ۱۳۹۳ می رساند، که ثبت نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی از طریق سایت بانک سپه به نشانی www.banksepah.ir و سایت سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh.org از روز سه شنبه مورخ ۱۰/۴/۹۳ آغاز و در روز دوشنبه مورخ ۱۶/۴/۹۳ پایان می‌پذیرد.

ﻟﺬا ﺿﺮورت دارد ﻛﻠﻴﻪ ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎن ﭘﺲ از ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﺷﺮاﻳﻂ و ﺿﻮاﺑﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ و اﺧﺘﺼﺎﺻﻲ آزﻣﻮن و ﻓﺮاﻫﻢ ﻧﻤﻮدن ﻣﺪارک و اﻃﻼﻋﺎت ﻣـﻮرد ﻧﻴﺎز ﺛﺒﺖ ﻧﺎم، در ﻣﻬﻠﺖ در ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم در آزﻣﻮن ﻓﻮق اﻗﺪام ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.

برای دانلود سوالات استخدامی بانک سپه اینجا کلیک کنید

دانلود سوالات تخصصی آزمون استخدامی بانک سپه (مشترک بین تمام رشته ها)

دانلود دفترچه های آزمون آزمایشی بانک سپه

ﺷﺮاﻳﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ اﺳﺘﺨﺪام:

۱- داﺷﺘﻦ ﺗﺎﺑﻌﻴﺖ اﻳﺮان.
۲- اﻋﺘﻘﺎد ﺑﻪ دﻳﻦ ﻣﺒﻴﻦ اﺳﻼم ﻳﺎ ﻳﻜﻲ از ادﻳﺎن رﺳﻤﻲ ﻛﺸﻮر ﻣﻨﺪرج در ﻗﺎﻧﻮن اﺳﺎﺳﻲ.
۳- اﻟﺘﺰام ﺑﻪ ﻗﺎﻧﻮن اﺳﺎﺳﻲ ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﻲ اﻳﺮان.
۴- ﻋﺪم ﻣﺤﻜﻮﻣﻴﺖ ﺑﻪ ﻓﺴﺎد اﺧﻼﻗﻲ، ﻧﺪاﺷﺘﻦ ﺳﺎﺑﻘﻪ ﻣﺤﻜﻮﻣﻴﺖ و ﺳﻮءﭘﻴﺸﻴﻨﻪ ﻛﻴﻔﺮی ﻛﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﻣﺤﺮوﻣﻴﺖ از ﺣﻘـﻮق اﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ ﺷـﺪه
ﺑﺎﺷﺪ.(ﺑﺎ ﺗﺄﻳﻴﺪ ﻣﺮاﺟﻊ ذﻳﺼﻼح)
۵- ﻋﺪم اﻋﺘﻴﺎد ﺑﻪ دﺧﺎﻧﻴﺎت، ﻣﻮاد ﻣﺨﺪر و رواﻧﮕﺮدان ﻫﺎ.
۶ – دارا ﺑﻮدن ﻛﺎرت ﭘﺎﻳﺎن ﺧﺪﻣﺖ وﻇﻴﻔﻪ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻳﺎ ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ داﺋﻢ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺑﺮای آﻗﺎﻳﺎن.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۱: ﻛﺎرت ﻳﺎ ﺑﺮگ ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﻣﻮﻗﺖ ﻣﻮرد ﭘﺬﻳﺮش ﻧﻤﻲ ﺑﺎﺷﺪ و ﺗﺎرﻳﺦ ﺗﺮﺧﻴﺺ از ﺧﺪﻣﺖ وﻇﻴﻔﻪ و ﻳـﺎ ﺻـﺪور ﻛـﺎرت ﻣﻌﺎﻓﻴـﺖ داﺋـﻢ  ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ، ﺑﺎﻳﺪ ﻗﺒﻞ از ﺗﺎرﻳﺦ۹۳/۴/۱ ﺑﺎﺷﺪ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ ۲: اداﻣﻪ ﻣﺮاﺣﻞ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ دارﻧﺪﮔﺎن ﻛﺎرت ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ داﺋﻢ ﭘﺰﺷﻜﻲ، در ﺻﻮرت ﺗﻮﻓﻴﻖ در ﻣﺮاﺣﻞ ﻣﺮﺑﻮط ﭘـﺲ از ﺗﺄﻳﻴـﺪ ﭘﺰﺷـﻚ ﻣﻌﺘﻤﺪ ﺑﺎﻧﻚ ﺑﻼﻣﺎﻧﻊ ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد.
۷- داﺷﺘﻦ ﺳﻼﻣﺖ ﺟﺴﻤﺎﻧﻲ و رواﻧﻲ و ﺗﻮاﻧﺎﻳﻲ ﺑﺮای اﻧﺠﺎم ﻛﺎری ﻛﻪ اﺳﺘﺨﺪام ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ. (ﻃﺒﻖ ﺗﺄﻳﻴﺪ ﻣﺮاﺟﻊ ﭘﺰﺷﻜﻲ ﻣﻌﺘﻤﺪ ﺑﺎﻧﻚ)
۸- داوﻃﻠﺒﺎن اﺳﺘﺨﺪام ﻧﺒﺎﻳﺪ ﻣﺴﺘﺨﺪم رﺳﻤﻲ، ﺛﺎﺑﺖ، ﭘﻴﻤﺎﻧﻲ و ﻳﺎ ﺑﺎزﺧﺮﻳﺪ ﺳﺎﻳﺮ دﺳﺘﮕﺎﻫﻬﺎی اﺟﺮاﻳﻲ ﺑﺎﺷﻨﺪ.
۹- ﻧﺪاﺷﺘﻦ ﺗﻌﻬﺪ اﻧﺠﺎم ﻛﺎر در ﺳﺎﻳﺮ ﺳﺎزﻣﺎن ﻫﺎ، ﻣﺆﺳﺴﺎت دوﻟﺘﻲ و واﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ دوﻟﺖ و ﻳﺎ ﻧﻬﺎدﻫﺎی اﻧﻘﻼﺑﻲ.

ﺷﺮاﻳﻂ اﺧﺘﺼﺎﺻﻲ اﺳﺘﺨﺪام:
۱- داﺷﺘﻦ ﺣﺪاﻗﻞ ﺳﻦ ۲۰ ﺳﺎل ﺗﻤﺎم ﺗﺎ ﺗﺎرﻳﺦ ۹۳/۴/۱ (ﻣﺘﻮﻟﺪﻳﻦ ۷۳/۴/۱ ﺑﻪ ﻗﺒﻞ).
۲- ﺣﺪاﻛﺜﺮ ﺳﻦ ﺑﺮای دارﻧﺪﮔﺎن ﻣﺪرک ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ۳۰ ﺳﺎل ﺗﻤﺎم (ﻣﺘﻮﻟﺪﻳﻦ ۶۳/۱/۱ ﺑﻪ ﺑﻌﺪ ) و ﺑﺮای دارﻧﺪﮔﺎن ﻣـﺪرک ﺗﺤـﺼﻴﻠﻲ ﻓﻮق ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ۳۲ ﺳﺎل ﺗﻤﺎم (ﻣﺘﻮﻟﺪﻳﻦ ۶۱/۱/۱ ﺑﻪ ﺑﻌﺪ) ﻣﻲﺑﺎﺷﺪ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۱: ﻣﻮارد ذﻳﻞ ﺑﻪ ﺷﺮط اراﺋﻪ ﺗﺎﻳﻴﺪﻳﻪ ﻫﺎی ﻣﻌﺘﺒﺮ ﺑﻪ ﺣﺪاﻛﺜﺮ ﺳﻦ ﻣﻘﺮر اﺿﺎﻓﻪ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ:
اﻟﻒ) داوﻃﻠﺒﺎﻧﻲ ﻛﻪ در ﺟﺒﻬﻪ ﻫﺎی ﻧﺒﺮد ﺣـﻖ ﻋﻠﻴـﻪ ﺑﺎﻃـﻞ ( از ﺗـﺎرﻳﺦ ۱۳۵۹/۶/۳۱ ﻟﻐﺎﻳـﺖ ۱۳۶۷/۵/۲۹) ﺑـﻪ ﻃـﻮر داوﻃﻠﺒﺎﻧـﻪ ﺧـﺪ ﻣﺖ  ﻧﻤﻮده اﻧﺪ، ﺑﻪ ﻣﻴﺰان ﻣﺪت ﺣﻀﻮر در ﺟﺒﻬﻪ و ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﻣﺪت زﻣﺎن ﺑﺴﺘﺮی ﺷﺪن و ﻳﺎ اﺳﺘﺮاﺣﺖ ﭘﺰﺷﻜﻲ رزﻣﻨﺪﮔﺎن در اﺛﺮ ﻣﺠﺮوﺣﻴﺖ در ﺟﺒﻬﻪ ﻫﺎی ﻧﺒﺮد ﺣﻖ ﻋﻠﻴﻪ ﺑﺎﻃﻞ.
ب) ﺧﻮاﻫﺮ و ﺑﺮادر ﺷﻬﻴﺪ، ﻫﻤﺴﺮ و ﻓﺮزﻧﺪ ﺟﺎﻧﺒﺎز (۲۵ درﺻﺪ ﺑﻪ ﭘﺎﻳﻴﻦ)، ﻫﻤﺴﺮ و ﻓﺮزﻧﺪ آزاده ﻛﻤﺘﺮ از ﻳﻚ ﺳﺎل اﺳﺎرت ﺗﺎ ﻣﻴﺰان ۵ ﺳﺎل.
ج) ﺟﺎﻧﺒﺎزان و آزادﮔﺎن، ﻫﻤﺴﺮ و ﻓﺮزﻧﺪان ﺷﻬﺪاء، ﻫﻤﺴﺮ و ﻓﺮزﻧﺪان ﺟﺎﻧﺒﺎزان (۲۵ درﺻـﺪ و ﺑـﺎﻻﺗﺮ )، ﻫﻤـﺴﺮ و ﻓﺮزﻧـﺪان آزادﮔـﺎﻧﻲ ﻛـﻪ
ﺣﺪاﻗﻞ ﻳﻚ ﺳﺎل ﺳﺎﺑﻘﻪ اﺳﺎرت دارﻧﺪ و ﻓﺮد رزﻣﻨﺪه (ﺑﺎ ﺣﺪاﻗﻞ ۶ ﻣﺎه ﺣﻀﻮر داوﻃﻠﺒﺎﻧﻪ در ﺟﺒﻬﻪ) از ﺷﺮط ﺣﺪاﻛﺜﺮ ﺳﻦ ﻣﻌﺎف ﻣﻲ ﺑﺎﺷﻨﺪ.
د) داوﻃﻠﺒﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻏﻴﺮ رﺳﻤﻲ و ﺗﻤﺎم وﻗﺖ در دﺳﺘﮕﺎﻫﻬﺎی ﻣﺸﻤﻮل ﻣﺎده (۵) ﻗﺎﻧﻮن ﻣـﺪﻳﺮﻳﺖ ﺧـﺪﻣﺎت ﻛـﺸﻮری ﺑـﻪ ﺧـﺪﻣﺖ اﺷﺘﻐﺎل داﺷﺘﻪ اﻧﺪ ﺑﻪ ﻣﻴﺰان ﻣﺪت ﺧﺪﻣﺖ ﻏﻴﺮ رﺳﻤﻲ آﻧﻬﺎ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۲: ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ در ﻫﺮﻳﻚ از ﻣﺮاﺣﻞ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﻳﺎ ﺳﺎﻳﺮ ﻣﺮاﺣﻞ ﺑﻌﺪی ﻣﺸﺨﺺ ﺷﻮدﻛﻪ داوﻃﻠﺒـﻲ ﺷـﺮاﻳﻂ ﺳـﻨﻲ ﻻزم را دارا ﻧﺒـﻮده اﺳﺖ، ﻣﻮﺿﻮع اﺳﺘﺨﺪام وی ﻣﻨﺘﻔﻲ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.
۳- ﺣﺪاﻗﻞ ﻣﻌﺪل ﻛﻞ ﺑﺮای ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎن اﺳﺘﺨﺪام در ﻣﻘﺎﻃﻊ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ و ﻓﻮق ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ در ﻛﻠﻴﻪ اﺳﺘﺎﻧﻬﺎ ۱۴، ﺑﻪ اﺳﺘﺜﻨﺎی اﺳﺘﺎﻧﻬﺎی : اﻳﻼم، ﺑﻮﺷﻬﺮ، ﭼﻬﺎرﻣﺤﺎل و ﺑﺨﺘﻴﺎری، ﺧﺮاﺳﺎن ﺷﻤﺎﻟﻲ، ﺧﺮاﺳـﺎن ﺟﻨـﻮﺑﻲ، ﺧﻮزﺳـﺘﺎن، ﺳﻴـﺴﺘﺎن و ﺑﻠﻮﭼـﺴﺘﺎن،ﻛﺮدﺳﺘﺎن، ﻛﻬﮕﻴﻠﻮﻳـﻪ و ﺑﻮﻳﺮاﺣﻤﺪ، ﻟﺮﺳﺘﺎن و ﻫﺮﻣﺰﮔﺎن ﻛﻪ ﻣﻌﺪل ۱۳ ﻣﻲﺑﺎﺷﺪ.
۴- رﺷﺘﻪ ﻫﺎی ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز ﺑﺎﻧﻚ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺟﺪول ﺷﻤﺎره (۲) ﻣﻨﺪرج در آﮔﻬﻲ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۱: ﺻﺮﻓﺎً ﻣﺪارک ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ ﻣ ﺆﺳﺴﺎت آﻣﻮزﺷﻲ ﻋﺎﻟﻲ ﻛﻪ ﻣﻮرد ﺗﺄﻳﻴﺪ وزارت ﻋﻠﻮم، ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت وﻓﻨﺎوری ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ؛ ﻣـﻼک ﻋﻤـﻞ ﻗـﺮار ﺧﻮاﻫﻨﺪﮔﺮﻓﺖ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۲: ﺗﺎرﻳﺦ ﻓﺮاﻏﺖ از ﺗﺤﺼﻴﻞ ﻛﻠﻴﻪ داوﻃﻠﺒﺎن ﺑﺎﻳﺪ ﻗﺒﻞ از ﺗﺎرﻳﺦ ۹۳/۵/۱ ﺑﺎﺷﺪ.

ﻣﺮاﺣﻞ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم:

۱- ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﺑﻪ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺎﻧﻚ ﺳﭙﻪ ﺑﻪ ﻧﺸﺎﻧﻲ www.banksepah.ir
۲- ﺗﻜﻤﻴﻞ ﻓﺮم ﺗﻘﺎﺿﺎﻧﺎﻣﻪ اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻜﻲ در ﺳﺎﻳﺖ ﻣﺬﻛﻮر
۳- ارﺳﺎل ﻋﻜﺲ: داوﻃﻠﺐ ﻣﻲ ﺑﺎﻳﺴﺖ ﻳﻚ ﻗﻄﻌﻪ ﻋﻜﺲ ﺑﺎ ﻣﺸﺨﺼﺎت ذﻳﻞ اﺳﻜﻦ و در ﻗﺴﻤﺖ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﺎرﮔﺬاری ﻧﻤﺎﻳﺪ.
ﻋﻜﺲ ۳×۴ ﻛﻪ در ﺳﺎل ﺟﺎری ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ.(ﻋﻜﺲ ﺗﻤﺎم رخ)
ﻋﻜﺲ اﺳﻜﻦ ﺷﺪه ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺎ ﻓﺮﻣﺖ JPG ﺑﺎﺷﺪ.
ﺗﺼﻮﻳﺮ داوﻃﻠﺐ ﺑﺎﻳﺪ واﺿﺢ، ﻣﺸﺨﺺ و ﻓﺎﻗﺪ اﺛﺮ ﻣﻬﺮ، ﻣﻨﮕﻨﻪ و ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﻟﻜﻪ ﺑﺎﺷﺪ.
ﺣﺎﺷﻴﻪ ﻫﺎی زاﻳﺪ ﻋﻜﺲ اﺳﻜﻦ ﺷﺪه ﺑﺎﻳﺪ ﺣﺬف ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ.
ﺣﺘﻲ اﻻﻣﻜﺎن ﻋﻜﺲ ﻫﺎ ﺳﻴﺎه و ﺳﻔﻴﺪ و ﻳﺎ در ﺻﻮرت رﻧﮕﻲ ﺑﻮدن دارای زﻣﻴﻨﻪ ﺳﻔﻴﺪ ﺑﺎﺷﺪ.
۴- ﭘﺮداﺧﺖ وﺟﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم : ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎن واﺟﺪ ﺷﺮاﻳﻂ، ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺛﺒﺖ ﻧﺎم در آزﻣـﻮن اﺳـﺘﺨﺪاﻣﻲ ﻣـﻲ ﺑﺎﻳـﺪ از روز ﺳـﻪ ﺷـﻨﺒﻪ ﺗـﺎرﻳﺦ  ۹۳/۴/۱۰ ﺗﺎ ﭘﺎﻳﺎن روز دوﺷﻨﺒﻪ ﺗﺎرﻳﺦ ۹۳/۴/۱۶ﭘﺲ از ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﺑﻪ ﺳﺎﻳﺖ آزﻣﻮن ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ وارﻳﺰ ﻣﺒﻠﻎ ۳۵۰/۰۰۰ رﻳﺎل (ﺳﻴـﺼ ﺪ و ﭘﻨﺠﺎه ﻫﺰار رﻳﺎل ) ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم در آزﻣﻮن اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﺑﺎﻧﻚ ﺳﭙﻪ از ﻃﺮﻳﻖ درﮔﺎه اﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻲ و ﺑﺎ ﻛﺎرت ﻫﺎی ﺑـﺎﻧﻜﻲ ﻣﺘـﺼﻞ ﺑـﻪ ﺷﺒﻜﻪ ﺷﺘﺎب اﻗﺪام ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.

ﺗﻮﺿﻴﺢ۱: اﻳﺜﺎرﮔﺮان از ﭘﺮداﺧﺖ ۵۰ درﺻﺪ و ﻓﺮزﻧﺪان ﺷﺎﻫﺪ از ﭘﺮداﺧﺖ ﻛﻞ ﻣﺒﻠﻎ ﻣﺰﺑﻮر ﻣﻌﺎف ﻣﻲ ﺑﺎﺷﻨﺪ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۲: ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﻟﺰام ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺒﻠﻎ ﻣﺬﻛﻮر ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻲ ، اﻳﺜﺎرﮔﺮان ﺑﺎ وارد ﻧﻤﻮدن ﺷﻤﺎره ﭘﺮوﻧﺪه ﻳﺎ ﻛـﺪ اﻳﺜـﺎرﮔﺮی از ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﻣﻘﺮر ﺷﺪه ﺑﺮﺧﻮردار ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ و ﻓﺮزﻧﺪان ﺷﺎﻫﺪ ﻧﻴﺰ ﻣﻲ ﺑﺎﻳﺴﺖ ﻣﺒﻠﻎ ﻣﺬﻛﻮر را وارﻳﺰ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ ﻛﻪ ﭘﺲ از ﻫﻤﺎﻫﻨﮕﻲ و ﺗﺎﺋﻴﺪ ﺑﻨﻴـﺎد ﺷﻬﻴﺪ و اﻣﻮر اﻳﺜﺎرﮔﺮان ﻣﺒﻠﻎ وارﻳﺰی ﺑﻪ اﻳﺸﺎن ﻗﺎﺑﻞ اﺳﺘﺮداد ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۳ : ﻣﺪت زﻣﺎن ﻓﻮق ﺑﻪ ﻫﻴﭻ ﻋﻨﻮان ﺗﻤﺪﻳﺪ ﻧﻤﻲ ﺷﻮد و ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎن ﺑﺎﻳﺪ در ﻣﺪت زﻣﺎن ﺗﻌﻴﻴﻦ ﺷﺪه ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم اﻗـﺪام و از ﻣﻮﻛﻮل ﻧﻤﻮدن ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺑﻪ روزﻫﺎی ﭘﺎﻳﺎﻧﻲ ﺧﻮدداری ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۴: ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎن ﺷﺮﻛﺖ در آزﻣﻮن ﺑﺎﻳﺪ ﭘﺲ از ﭘﺎﻳﺎن ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ، ﻛﺪ رﻫﮕﻴﺮی ﺧﻮد را ﻳﺎدداﺷﺖ و ﺗﺎ ﭘﺎﻳﺎن ﻣﺮاﺣﻞ اﺳﺘﺨﺪام ﻧﺰد ﺧـﻮد ﻧﮕﻬﺪاری ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۵: ﺑﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﻫﺎی ﻧﺎﻗﺺ ﺗﺮﺗﻴﺐ اﺛﺮ داده ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﺷﺪ و ﻫﻴﭻ ﮔﻮﻧﻪ ﻣﺴﺌﻮﻟﻴﺘﻲ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺑﺎﻧﻚ ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﺑﻮد و وﺟـﻮه ﭘﺮداﺧﺘـﻲ ﺑـﻪ ﻫﻴﭻ ﻋﻨﻮان ﻣﺴﺘﺮد ﻧﻤﻲ ﺷﻮد.

برای دانلود سوالات استخدامی بانک سپه اینجا کلیک کنید

دانلود سوالات تخصصی آزمون استخدامی بانک سپه (مشترک بین تمام رشته ها)

دانلود دفترچه های آزمون آزمایشی بانک سپه

زﻣﺎن ﺑﺮﮔﺰاری آزﻣﻮن و ﻧﺤﻮه درﻳﺎﻓﺖ ﻛﺎرت ورود ﺑﻪ ﺟﻠﺴﻪ :

ﻛــﺎرت ﺷــﺮﻛﺖ در آزﻣــﻮن از روز ﭼﻬﺎرﺷــﻨﺒﻪ ﻣــﻮرخ ۹۳/۵/۱۵ ﺑــﺮای ﻣــﺸﺎﻫﺪه و ﭘﺮﻳﻨــﺖ ﺑــﺮ روی ﺳــﺎﻳﺖ ﺑﺎﻧــﻚ ﺳــﭙﻪ ﺑــﻪ ﻧــﺸﺎﻧﻲ  www.banksepah.ir ﻗﺮار ﺧﻮاﻫﺪ ﮔﺮﻓﺖ . آزﻣﻮن در روزﺟﻤﻌﻪ ﺗﺎرﻳﺦ ۹۳/۵/۱۷ درﺗﻬﺮان و ﻣﺮاﻛﺰ اﺳﺘﺎن ﻫﺎ ﺑﺮﮔـﺰار ﺧﻮاﻫـﺪ ﺷـﺪ .

ﺳﺎﻋﺖ ﺷﺮوع و ﻣﺤﻞ ﺑﺮﮔﺰاری آزﻣﻮن در ﻫﻨﮕﺎم ﭘﺮ ﻳﻨﺖ ﻛﺎرت ﺑﻪ آﮔﺎﻫﻲ داوﻃﻠﺒﺎن ﺧﻮاﻫﺪ رﺳﻴﺪ . ﻻزم ﺑﻪ ذﻛﺮ اﺳﺖ ﺻﺪور ﻛﺎرت ﺷﺮﻛﺖ در آزﻣﻮن ﺑﻪ ﻣﻨﺰﻟﻪ ﺗﺎﻳﻴﺪ اﻃﻼﻋﺎت ارﺳﺎﻟﻲ ﻧﻤﻲﺑﺎﺷﺪ و ﻣﺪارک داوﻃﻠﺒﺎن ﺑﻌﺪ از آزﻣﻮن ﺑﺮرﺳﻲ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

ﻣﻮاد آزﻣﻮن :

اﻟﻒ) ﻣﻮاد آزﻣﻮن ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪی ﻫﺎی ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺷﺎﻣﻞ:

۱- زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت ﻓﺎرﺳﻲ ۲- زﺑﺎن اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ ﻋﻤﻮﻣﻲ ۳- رﻳﺎﺿﻲ و آﻣﺎر ﻣﻘﺪﻣﺎﺗﻲ ۴- ﻓﻦ آوری اﻃﻼﻋﺎت ۵- ﻣﻌﺎرف اﺳﻼﻣﻲ ۶- اﻃﻼﻋﺎت ﺳﻴﺎﺳﻲ، اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ و ﻣﺒﺎﻧﻲ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ.

برای دانلود سوالات استخدامی بانک سپه اینجا کلیک کنید

دانلود سوالات تخصصی آزمون استخدامی بانک سپه (مشترک بین تمام رشته ها)

دانلود دفترچه های آزمون آزمایشی بانک سپه

ﺗﻮﺿﻴﺢ ۱: ﻓﻦ آوری اﻃﻼﻋﺎت ﺷﺎﻣﻞ ﻣﻬﺎرت ﻫﺎی ۳و۴و۶وICDL 7 ﻣﻲﺑﺎﺷﺪ.

ﺗﻮﺿﻴﺢ۲: اﻗﻠﻴﺖ ﻫﺎی دﻳﻨﻲ از ﭘﺎﺳﺨﮕﻮﺋﻲ ﺑﻪ ﺳﺆاﻻت ﻣﻌﺎرف اﺳـﻼﻣﻲ ﻣﻌـﺎف ﻣـﻲ ﺑﺎﺷـﻨﺪ و اﻣﺘﻴـﺎز آن در ﺳـﺎﻳﺮ ﻣـﻮاد آزﻣـﻮن ﺗﻮزﻳـﻊ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

ب) ﻣﻮاد آزﻣﻮن ﺗﺨﺼﺼﻲ ﺑﻪ ﺷﺮح ﺟﺪول زﻳﺮ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ :

sepahtakhasosiﺳﺆاﻻت ﻫﺮ دوآزﻣﻮن ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪی ﻫﺎی ﻋﻤﻮﻣﻲ و ﺗﺨﺼﺼﻲ ﺑﻪ ﺻﻮرت ﭼﻬﺎر ﮔﺰﻳﻨﻪ ای و دارای ﻧﻤﺮه ﻣﻨﻔﻲ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ.

ﺗﺬﻛﺮات :
۱- در ﺷﺮاﻳﻂ ﻣﺴﺎوی اوﻟﻮﻳﺖ ﺳﻬﻤﻴﻪ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﺑﻪ داوﻃﻠﺒﺎن ﺑﻮﻣﻲ ﺗﻌﻠﻖ دارد.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۱: ﺑﻮﻣﻲ ﺑﻪ ﻓﺮدی اﻃﻼق ﻣﻲ ﺷﻮد ﻛﻪ ﺣﺪاﻗﻞ دارای ﻳﻜﻲ از وﻳﮋﮔﻲ ﻫﺎی زﻳﺮ ﺑﺎﺷﺪ:
اﻟﻒ) ﻣﺤﻞ ﺗﻮﻟﺪ داوﻃﻠﺐ ﺑﺎ اﺳﺘﺎن ﻣﻮرد ﺗﻘﺎﺿﺎ ﺑﺮای اﺳﺘﺨﺪام ﻳﻜﻲ ﺑﺎﺷﺪ.
ب)ﺣﺪاﻗﻞ ﭘﻨﺞ ﺳﺎل از ﺳﻨﻮات ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ داوﻃﻠﺐ(اﺑﺘﺪاﻳﻲ،راﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻳﺎ دﺑﻴﺮﺳﺘﺎن)ﺑﻪ ﺻﻮرت ﭘﻴﻮﺳﺘﻪ دراﺳﺘﺎن ﻣﻮردﺗﻘﺎﺿﺎ ﻃﻲ ﺷﺪه ﺑﺎﺷﺪ.
ج) ﻫﻤﺴﺮ و ﻓﺮزﻧﺪان ﭘﺮﺳﻨﻞ ﻧﻴﺮوﻫﺎی ﻣﺴﻠﺢ ﻛﻪ اﺳﺘﺎن ﻣﺤﻞ ﺗﻮﻟﺪ ﻫﻤﺴﺮ ﻳﺎ ﭘﺪر (ﺷﺎﻏﻠﻴﻦ ﻧﻴﺮوﻫﺎی ﻣﺴﻠﺢ ) و ﻳﺎ ﻣﺤـﻞ ﺳـﻜﻮﻧﺖ ﻛﻨـﻮﻧﻲ آﻧﺎن (در ﺧﺼﻮص ﺑﺎزﻧﺸﺴﺘﮕﺎن ﻧﻴﺮوﻫﺎی ﻣﺴﻠﺢ) در اﺳﺘﺎن ﻣﻮرد ﺗﻘﺎﺿﺎی ﺷﻐﻞ ﺑﺎﺷﺪ.
د) ﻓﺮزﻧﺪان و ﻫﻤﺴﺮ ﻛﺎرﻛﻨﺎن رﺳﻤﻲ، ﭘﻴﻤﺎﻧﻲ و ﻧﻴﺮوﻫﺎی ﻗﺮاردادی ﻛﻪ در اﺟﺮای ﻣﺼﻮﺑﺎت «ﻛﺎرﮔﺮوه اﻧﺘﻘﺎل ﻛﺎرﻛﻨﺎن دوﻟﺖ از ﺗﻬﺮان » ﺑﻪ اﺳﺘﺎن ﻣﻮرد ﺗﻘﺎﺿﺎ ﺑﺮای اﺳﺘﺨﺪام ﻣﻨﺘﻘﻞ ﺷﺪه اﻧﺪ.

ه) آن دﺳﺘﻪ از اﻓﺮادی ﻛﻪ ﺣﺪاﻗﻞ ﺳﻪ ﺳﺎل ﺗﻤﺎم ﺳﺎﺑﻘﻪ ﻛﺎر ﺗﻤﺎم وﻗﺖ در دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎی اﺟﺮاﻳﻲ اﺳﺘﺎن ﻣـﻮرد ﺗﻘﺎﺿـﺎ ﺑـﺮای اﺳـﺘﺨﺪام ﺑـﺎ ﭘﺮداﺧﺖ ﺣﻖ ﺑﻴﻤﻪ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ.
و) ﻫﻤﺴﺮ و ﻓﺮزﻧﺪان اﻓﺮاد ﺑﻮﻣﻲ ﺳﺎﻛﻦ در اﺳﺘﺎن.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۲: اوﻟﻮﻳﺖ اﻧﺘﺨﺎب داوﻃﻠﺒﺎن ﺑﺎ ﺑ ﻮﻣﻲ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ و در ﺻﻮرﺗﻲ ﻛﻪ داوﻃﻠﺐ ﺑﻮﻣﻲ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﺣﺪ ﻧﺼﺎب ﻻزم ﺑﺮای ﻗﺒﻮﻟﻲ
را ﻛﺴﺐ ﻧﻜﺮده ﺑﺎﺷﺪ؛ از داوﻃﻠﺒﺎن ﺑﻮﻣﻲ ﺳﺎﻳﺮ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎن ﻫﺎی اﺳﺘﺎن در ﺻﻮرت ﺷﺮﻛﺖ در آزﻣﻮن ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ آن ﻣﺤﻞ اﻧﺘﺨﺎب ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۳: داوﻃﻠﺒﺎن ﻣﻮﺿﻮع اﻳﻦ ﺑﻨﺪ ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ در ردﻳﻒ ﻣﻌﺮﻓﻲ ﺷﺪﮔﺎن ﺑﺮای ﻣﺼ ﺎﺣﺒﻪ ﻗﺮار ﮔﻴﺮﻧﺪ ؛ ﺑﺎﻳﺴﺘﻲ ﻣـﺪارک ﻻزم دال ﺑـﺮ ﺑـﻮﻣﻲ
ﺑﻮدن را در زﻣﺎن ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ اراﺋﻪ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ. در ﻏﻴﺮاﻳﻨﺼﻮرت ﺣﺬف ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺷﺪ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ۴: از داوﻃﻠﺒﺎن اﺳﺘﺨﺪام ﻏﻴﺮﺑﻮﻣﻲ ﺗﻌﻬﺪ ﺧﺪﻣﺘﻲ (ﺑﻪ ﺻﻮرت ﻣﺤﻀﺮی ) ﻣﺒﻨﻲ ﺑﺮ ﻋﺪم درﺧﻮاﺳﺖ ﺟﺎﺑﺠـﺎﻳﻲ ﺑـﻪ ﻣـﺪت ۱۰ ﺳـﺎل
اﺧﺬ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.
۲- از ﻛﻞ ﻣﺠﻮز اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ا ﺧﺬ ﺷﺪه، ﺑﻴﺴﺖ و ﭘﻨﺞ درﺻﺪ (۲۵%) آن از ﻣﻴﺎن ﺟﺎﻧﺒﺎزان، آزادﮔـﺎن ﻓﺎﻗـﺪ ﺷـﻐﻞ و ﻓﺮزﻧـﺪان و ﻫﻤـﺴﺮان  ﺷﻬﺪاء و ﺟﺎﻧﺒﺎزان ﺑﻴﺴﺖ و ﭘﻨﺞ درﺻﺪ (۲۵%) و ﺑﺎﻻﺗﺮ و ﻓﺮزﻧﺪان و ﻫﻤﺴﺮان آزادﮔﺎن ﺑﺎﻻی ﻳﻚ ﺳﺎل اﺳـﺎرت و ﺧـﻮاﻫﺮ و ﺑـﺮادر ﺷـﻬﻴﺪ ﺗﺨﺼﻴﺺ ﻣﻲﻳﺎﺑﺪ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ: در ﺻﻮرت ﺑﺎﻗﻴﻤﺎﻧﺪن ﺳﻬﻤﻴﻪ ۲۵ درﺻﺪ ﺳﻬﻤﻴﻪ اﻳﺜﺎرﮔﺮان (ﻃﺒـﻖ ﻟﻴـﺴﺖ ﻣﻌﺮﻓـﻲ ﺷـﺪه از ﺑﻨﻴـﺎد ﺷـﻬﻴﺪ و اﻣـﻮر اﻳﺜـﺎرﮔﺮان )، ﺧﻮاﻫﺮان و ﺑﺮادران ﺷﻬﻴﺪ ﻛﻪ در آزﻣﻮن ﺷﺮﻛﺖ و ﺣﺪﻧﺼﺎب ﻻزم را ﻛﺴﺐ ﻧﻤﻮده اﻧﺪ، ﻣﻲ ﺗﻮاﻧﻨﺪ از ﺳﻬﻤﻴﻪ ﻓﻮق اﺳﺘﻔﺎده ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.
۳- از ﻛﻞ ﻣﺠﻮز اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ اﺧﺬ ﺷﺪه ، ﭘﻨﺞ درﺻﺪ (۵%) ﺳﻬﻤﻴﻪ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ آن ﺑﻪ رزﻣﻨﺪﮔﺎ ن (ﺑﺎ ﺣـﺪاﻗﻞ ۶ ﻣـﺎه ﺣـﻀﻮر داوﻃﻠﺒﺎﻧـﻪ در ﺟﺒﻬﻪ ﻫﺎ ) و ﻫﻤﺴﺮ و ﻓﺮزﻧﺪان آﻧﺎن و ﻓﺮزﻧﺪان ﺟﺎﻧﺒﺎزان زﻳﺮ ﺑﻴﺴﺖ و ﭘﻨﺞ درﺻﺪ (۲۵%) و ﻓﺮزﻧﺪان آزادﮔﺎن ﻛﻤﺘـﺮاز ﻳـﻚ ﺳـﺎل اﺳـﺎرت ﺗﺨﺼﻴﺺ ﻣﻲﻳﺎﺑﺪ.
ﺗﻮﺿﻴﺢ : ﻣﺸﻤﻮﻟﻴﻦ اﻳﻦ ﺑﻨﺪ ﺑﺮ اﺳﺎس آﮔﻬﻲ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ در آزﻣﻮن ﺷﺮﻛﺖ ﻧﻤﻮده (رزﻣﻨﺪﮔﺎن ﺑﺪون آزﻣﻮن ﭘﺬﻳﺮ ﻓﺘﻪ ﻣﻲ ﺷﻮﻧﺪ )و در ﺑﻴﻦ ﺧﻮد ﺑﻪ رﻗﺎﺑﺖ ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﭘﺮداﺧﺖ . اﻧﺘﺨﺎب اﻳﺜﺎرﮔﺮان در ﺣﺪ ﺳﻬﻤﻴﻪ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﺷﺪه ﺑﻪ ﺗﺮﺗﻴﺐ ﻧﻤـﺮه ﻛـﺴﺐ ﺷـﺪه از ﺑـﻴﻦ اﻳﺜـﺎرﮔﺮان واﺟـﺪ ﺷﺮاﻳﻂ ﻛﻪ در زﻣﺎن ﻣﻘﺮر ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﻧﻤﻮده اﻧﺪ؛ اﻧﺠﺎم ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.
۴- اﺳﺘﺨﺪام ﻣﺎزاد ﺑﺮ ۳۰ درﺻﺪ ﺳﻬﻤﻴﻪ اﻳﺜﺎرﮔﺮان از ﻃﺮﻳﻖ رﻗﺎﺑﺖ ﺑﺎ ﺳﺎﻳﺮ داوﻃﻠﺒﺎن واﺟﺪ ﺷﺮاﻳﻂ ﺻﻮرت ﺧﻮاﻫﺪ ﮔﺮﻓﺖ، ﻟﺬا اﻓﺮادی ﻛﻪ ﺑﻪ ﻫﺮ دﻟﻴﻠﻲ ﻧﺘﻮاﻧﻨﺪ از ﺳﻬﻤﻴﻪ ﻫﺎی ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ اﻳﺜﺎرﮔﺮان ﺑﺮﺧﻮردار ﺷﻮﻧﺪ، ﻣﻲ ﺑﺎﻳﺴﺘﻲ ﻫﻤﭙﺎی ﺳﺎﻳﺮ داوﻃﻠﺒﺎن ﺑﻪ رﻗﺎﺑﺖ ﺑﭙﺮدازﻧﺪ.
۵- اﻳﺜﺎرﮔﺮاﻧﻲ ﻛﻪ درآزﻣﻮن ﺷﺮﻛﺖ ﻣﻲ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ؛ در ﺻﻮرت ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪن ﻣﻲ ﺑﺎﻳﺴﺖ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اراﺋﻪ ﮔﻮاﻫ ﻲ ﻣﻌﺘﺒﺮ از ﺑﻨﻴﺎد ﺷﻬﻴﺪ و اﻣـﻮر اﻳﺜﺎرﮔﺮان اﻗﺪام ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.
۶- ﻣﻌﻠﻮﻟﻴﻦ ﻋﺎدی ﺑ ﻪ ﺷﺮط ﻛﺴﺐ ﺣﺪ ﻧﺼﺎب ﻧﻤﺮه ﻻزم ﻋﻤﻮﻣﻲ و دارا ﺑﻮدن ﺷﺮاﻳﻂ ﻣﻨﺪرج درآﮔﻬﻲ ﺑـﻪ ﺗﺮﺗﻴـﺐ ﻧﻤـﺮه ﻣﻜﺘـﺴ ﺒﻪ از ۳ % ﺳﻬﻤﻴﻪ ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﺑﺮﺧﻮردار ﺧﻮاﻫﻨﺪ ﺑﻮد .(ﻛﺴﺐ۶۰% ﻧﻤﺮه آزﻣﻮن ﻋﻤﻮﻣﻲ و داﺷﺘﻦ ﺗﻮاﻧﺎﻳﻲ ﺟﺴﻤﺎﻧﻲ ﺑﺮای اﻧﺠﺎم و ﻇـﺎﻳﻒ ﺷـﻐﻞ ﻣﺮﺑـﻮط، از ﺷﺮوط ﻻزم ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ.)
ﺗﻮﺿﻴﺢ: اراﺋﻪ ﮔﻮاﻫﻲ از ﺳﺎزﻣﺎن ﺑﻬﺰﻳﺴﺘﻲ و ﺣﺴﺐ ﻣﻮرد از ﻣﺮاﺟﻊ ذﻳﺮﺑﻂ ﺑﺮای ﻣﻌﻠﻮﻟﻴﻦ ﻋﺎدی در زﻣﺎن ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ اﻟﺰاﻣﻲ اﺳﺖ.
۷- اﻧﺘﺨﺎب داوﻃﻠﺒﺎن اﺳﺘﺨﺪام ﺑﺮای اﻧﺠﺎم ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺗﺨﺼﺼﻲ ﺣﺪاﻛﺜﺮ ﺑﻪ ﻣﻴﺰان ۳ ﺑﺮاﺑﺮ ﻇﺮﻓﻴﺖ ﻣﻮرد ﻧﻴﺎز از ﻣﻴﺎن اﻓﺮادی ﻛﻪ ﺣﺪ ﻧﺼﺎب ﻧﻤﺮه آزﻣﻮن ﻋﻤﻮﻣﻲ (۶۰ درﺻﺪ ) را ﻛﺴﺐ ﻛﺮده اﻧﺪ، ﺑﻪ ﺗﺮﺗﻴﺐ ﺑﺎﻻﺗﺮﻳﻦ ﻧﻤﺮات آزﻣﻮن ﺗﺨﺼﺼﻲ اﻧﺠﺎم و اﺳﺎﻣﻲ آﻧﺎن ﺣﺪاﻛﺜﺮ ۲ ﻣﺎه ﺑﻌـﺪ از ﺗﺎرﻳﺦ آزﻣﻮن در ﺳﺎﻳﺖ اﻳﻦ ﺑﺎﻧﻚ اﻋﻼم ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ
۸- ﻛﺴﺐ ﺣﺪ ﻧﺼﺎب ﻧﻤﺮه ﻻزم در آزﻣﻮن ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪی ﻫﺎی ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺻﺮﻓﺎً ﺑﻪ ﻣﻨﺰﻟﻪ ﺗﺎﻳﻴﺪ ﺻﻼﺣﻴﺖ ﻋﻤﻮﻣﻲ و ﺗﺼﺤﻴﺢ اوراق اﻣﺘﺤﺎن ﺑﻮده و ﻫﻴﭽﮕﻮﻧﻪ ﺣﻖ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ اﻳﺠﺎد ﻧﻤﻲ ﻛﻨﺪ و اﻧﺘﺨﺎب داوﻃﻠﺒﺎن ﺑﺮاﺳﺎس ﻧﻤﺮات آزﻣﻮن ﺗﺨﺼﺼﻲ و ﺑﺎ رﻋﺎﻳﺖ اوﻟﻮﻳﺖ ﻫـﺎی ﻣﻘـﺮر ﺻـﻮرت ﻣﻲﭘﺬﻳﺮد.
۹- ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ در ﻫﺮﻣﺮﺣﻠﻪ از ﺑﺮرﺳﻲ ﻫﺎی ﺑﺎﻧﻚ ﻣﺸﺨﺺ ﺷﻮد داوﻃﻠﺒﻲ در زﻣﺎن ﺛﺒﺖ ﻧﺎم داﻧﺸﺠﻮ ﺑﻮده و ﺗﺎرﻳﺦ ﻓﺎرغ اﻟﺘﺤﺼﻴﻠﻲ وی ﭘـﺲ از ﻣﻮﻋﺪ ﻣﻘﺮر ﺷﺪه در آﮔﻬﻲ اﺳﺖ، اﺳﺘﺨﺪام وی در ﺑﺎﻧﻚ ﻣﻨﺘﻔﻲ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.
۱۰- در ﺻﻮرﺗﻲ ﻛﻪ داوﻃﻠﺒﻲ ﺑﺎ ﻣﺪارک ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ ﺑﺎﻻﺗﺮ و ﻳﺎ ﭘﺎﻳﻴﻦ ﺗﺮ از ﻣﻘﺎﻃﻊ ﺗﺤﺼﻴﻠﻲ ا ﻋﻼم ﺷﺪه در آﮔﻬﻲ ، درآزﻣﻮن ﺷﺮﻛﺖ ﻧﻤﺎﻳـﺪ، از اﺳﺘﺨﺪام و اداﻣﻪ اﺷﺘﻐﺎل وی در ﻫﺮ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﻣﻤﺎﻧﻌﺖ ﺑﻌﻤﻞ ﺧﻮاﻫﺪ آﻣﺪ.
۱۱- اﻧﺘﺨﺎب ﻧﻬﺎﻳﻲ ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﮔﺎن آزﻣﻮن ﭘﺲ از ﻃﻲ ﻣﺮاﺣﻞ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ و ﮔﺰﻳﻨﺶ ﻣﻴﺴﺮ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ. ﺿﻤﻨﺎً اﺳﺎﻣﻲ ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﮔﺎن ﻧﻬﺎﺋﻲ ﭘﺲ از ﺗﺎﻳﻴﺪ ﻣﺮاﺟﻊ ذی ﺻﻼح از ﻃﺮﻳﻖ ﺳﺎﻳﺖ اﻳﻦ ﺑﺎﻧﻚ ﺑﻪ اﻃﻼع داوﻃﻠﺒﺎن ﺧﻮاﻫﺪ رﺳﻴﺪ.
۱۲- ﺷﻌﺐ (واﺣﺪ) ﻣﺤﻞ ﺧﺪﻣﺖ ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﮔﺎن ﺗﻮﺳﻂ ﺑﺎﻧﻚ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.
۱۳- وﺿﻌﻴﺖ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪﺷﺪﮔﺎن ﭘﺲ از ورود ﺑﻪ ﺑﺎﻧﻚ در ﭼﺎرﭼﻮب آﻳﻴﻦ ﻧﺎﻣﻪ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﻧﻈﺎم ﺑﺎﻧﻜﻲ دوﻟﺘﻲ ﺗﻌﻴﻴﻦ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.

ﺗﻮﺿﻴﺤﺎت ﻣﻬﻢ
۱- ﺻﺮف ﺷﺮﻛﺖ در آزﻣﻮن اﺳﺘﺨﺪا ﻣﻲ ﺗﺎ ﭘﺎﻳﺎن ﻣﺮاﺣﻞ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﺷﺎﻣﻞ آزﻣﻮن ﻋﻤﻮﻣﻲ و ﺗﺨﺼﺼﻲ ، ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ، ﮔﺰﻳﻨﺶ و … ﻫﻴﭻ ﮔﻮﻧـﻪ ﺗﻌﻬﺪ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ ﺑﺮای ﺑﺎﻧﻚ ﺳﭙﻪ اﻳﺠﺎد ﻧﻤﻲ ﻧﻤﺎﻳﺪ.
۲- ﺛﺒﺖ ﻧﺎم زﻣﺎﻧﻲ ﺗﻜﻤﻴﻞ ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﻣﺮاﺣﻞ ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﻴﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪه و ﺷﻤﺎره رﻫﮕﻴﺮی از ﻃﺮﻳﻖ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﺑﻪ ﻣﺘﻘﺎﺿﻲ اﻋﻼم ﺷﻮد.
۳- ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎن ﺻﺮﻓﺎً از ﻃﺮﻳﻖ ﺳﺎﻳﺖ اﻳﻦ ﺑﺎﻧﻚ ﺑﻪ ﻧﺸﺎﻧﻲ www.banksepah.ir و ﺑﻪ ﺻﻮرت اﻳﻨﺘﺮﻧﺘـﻲ ﺑـﻮده و ﻧﻴـﺎزی ﺑـﻪ ارﺳﺎل ﻣﺪارک ﻧﻤﻲ ﺑﺎﺷﺪ. ﺑﻪ ﺗﻘﺎﺿﺎﻫﺎی ﺣﻀﻮری و ﻳﺎ ﻣﺪارک ارﺳﺎﻟﻲ از ﻃﺮﻳﻖ ﭘﺴﺖ ﺗﺮﺗﻴﺐ اﺛﺮ داده ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﺷﺪ و ﺗﻌﻬـﺪی را ﻧﻴـﺰ ﺑـﺮای ﺑﺎﻧﻚ اﻳﺠﺎد ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﻛﺮد.
۴- ﻣﺴﺌﻮﻟﻴﺖ ﻧﺎﺷﻲ از ﻋﺪم رﻋﺎﻳﺖ دﻗﻴﻖ ﺿﻮاﺑﻂ و ﺷﺮاﻳﻂ اﻋﻼم ﺷﺪه در ﻣﺘﻦ آﮔﻬﻲ و ﻳﺎ ﺛﺒﺖ اﻃﻼﻋﺎت ﻧﺎﻗﺺ ﺑﺮ ﻋﻬﺪه داوﻃﻠﺐ ﺧﻮاﻫـﺪ ﺑﻮد و ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ ﭘﺲ از ﺗﻮﻓﻴﻖ ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎن در ﻣﺮﺣﻠﻪ آزﻣﻮن ﻛﺘﺒﻲ و ﺑﺮرﺳﻲ و ﺗﻄﺎﺑﻖ ﻣﺪارک اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ آﻧﺎن ﺑﺎ ﺷﺮاﻳﻂ ﻣﻨـﺪرج در آﮔﻬـﻲ ﺣﺎﺿﺮ و ﻳﺎ در ﻫﺮ ﻣﺮﺣﻠﻪ از ﺑﺮرﺳﻲ ﻫﺎی ﺑﻌﺪی ﺑﺎﻧﻚ (ﻣﺮاﺣﻞ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ، ﮔﺰﻳﻨﺶ، ﻣﻌﺎﻳﻨﺎت ﭘﺰﺷﻜﻲ، دوره آﻣﻮزﺷـﻲ و …) ﻣـﺸﺨﺺ ﺷـﻮد، داوﻃﻠﺒﻲ واﺟﺪ ﺷﺮاﻳﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ و اﺧﺘﺼﺎﺻﻲ اﺷﺎره ﺷﺪه در ﻣﺘﻦ آﮔﻬﻲ ﻧﺒﻮده اﺳﺖ، اداﻣﻪ رﺳﻴﺪﮔﻲ ﺑﻪ وﺿـﻌﻴﺖ اﺳـﺘﺨﺪاﻣﻲ و اﺳـﺘﻤﺮار ﺧﺪﻣﺖ وی در ﺑﺎﻧﻚ ﻣﻨﺘﻔﻲ ﺧﻮاﻫﺪ ﺷﺪ و در اﻳﻦ ﺻﻮرت داوﻃﻠﺐ ﺣﻖ ﻫﻴﭽﮕﻮﻧﻪ اﻋﺘﺮاﺿﻲ را ﻧﺨﻮاﻫﺪ داﺷﺖ.
۵- ﻗﺒﻞ ا ز وارﻳﺰ وﺟﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﻻزم اﺳﺖ ﻣﺘﻘﺎﺿﻴﺎن از اﺣﺮاز ﺷﺮاﻳﻂ ﺧﻮد ﺑﺎ ﻣﻔﺎد آﮔﻬﻲ اﺳﺘﺨﺪام اﻃﻤﻴﻨﺎن ﺣﺎﺻﻞ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ . ﺑﺪﻳﻬﻲ اﺳـﺖ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺛﺒﺖ ﻧﺎم ﺑﻪ ﻫﻴﭻ وﺟﻪ ﻣﺴﺘﺮد ﻧﺨﻮاﻫﺪ ﺷﺪ.
۶- از آﻧﺠﺎﻳﻲ ﻛﻪ از ﻧﻔﺮات ﺑﺮﺗﺮ در ﻣﺮﺣﻠﻪ آزﻣﻮن ﻋﻤﻮﻣﻲ و ﺗﺨﺼﺼﻲ (ﭘﺲ از اﻋﻼم اﺳﺎﻣﻲ در ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺎﻧﻚ ) ﺑـﺮای ﺷـﺮﻛﺖ در ﻣـﺼﺎﺣﺒﻪ اﺳﺘﺨﺪاﻣﻲ دﻋﻮت ﺑﻌﻤﻞ ﻣﻲ آﻳﺪ، ﻟﺬا ﻣﻘﺘﻀﻲ اﺳـﺖ داوﻃﻠﺒـﺎن دﻗـﺖ ﻻزم را در ﺧـﺼﻮص درج ﺗﻠﻔـﻦ ﻫـﺎی ﺿـﺮوری ﺗﻤـﺎس (در ﻓـﺮم ﺗﻘﺎﺿﺎﻧﺎﻣﻪ) ﻣﺒﺬول ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.

جدول شماره (۲) – مقاطع و رشته‌های تحصیلی مورد نیاز

مقطعکد و عنوان رشته تحصیلی
لیسانس و فوق لیسانس
بانکداری (کد۱۰۱)
حسابداری (کد۱۰۲)
علوم اقتصادی (۱۲۴) علوم اقتصادی (باگرایش‌های بازرگانی(۱۰۳)، نظری(۱۰۴)، صنعتی(۱۰۵)،کشاورزی(۱۰۶)، پول و بانکداری(۱۰۷)
مدیریت (باگرایشهای بازرگانی(۱۰۸)، مالی(۱۰۹)، صنعتی(۱۱۰)، دولتی(۱۱۱)، بیمه(۱۱۲)،  فن آوری اطلاعات(۱۱۳)، بانکداری(۱۱۴)
آمار (کد ۱۱۵)
ریاضی (با گرایش‌های محض(۱۱۶) و کاربردی(۱۱۷)
مهندسی صنایع (کد ۱۱۸)
 مهندسی کامپیوتر(با گرایش‌های نرم افزار(۱۱۹) و سخت افزار(۱۲۰))
 مهندسی فن آوری اطلاعات (IT) (کد ۱۲۱)
 علوم کامپیوتر (کد ۱۲۲)
حقوق (کد ۱۲۳)

برای دانلود فایل  شهرهای مورد نیاز به همراه ظرفیت هر شهر اینجا کلیک کنید

برای ثبت نام در آزمون استخدامی اینجا کلیک کنید

برای دانلود سوالات استخدامی بانک سپه اینجا کلیک کنید

دانلود سوالات تخصصی آزمون استخدامی بانک سپه (مشترک بین تمام رشته ها)

دانلود دفترچه های آزمون آزمایشی بانک سپه


   پرسشهای متداول در خصوص آزمون استخدامی اعلام شده توسط بانک سپه

- آیا افرادی که معدل آنها اختلاف ناچیزی با معدل تعیین شده دارند، می توانند در آزمون شرکت نمایند؟
خیر،‌ با توجه به تعیین معدل ۱۴ (و ۱۳ برای برخی مناطق) متأسفانه این دسته از افراد حائز شرایط شرکت در آزمون نمی باشند. (قابل توجه افرادی که به حرفهای مدیران سایتهای زرد استخدامی مبنی بر اینکه شانس خود را امتحان کنید گوش داده و خواستند شانس خود را امتحان کنند)
 – چرا سهمیه شهرها از لحاظ مدارک و رشته تحصیلی تفکیک نشده است؟
سهمیه شهرها صرفاً‌ از حیث نوع جنسیت تفکیک شده است و رشته های تحصیلی نسبت به یکدیگر اولویت ندارند و انتخاب افراد براساس نمره و رتبه فرد در آزمون انجام می پذیرد.
 – سوالات آزمون استخدامی از چه منابعی هستند؟
براساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور (مجری برگزاری آزمون استخدامی بانک سپه) آزمون های استخدامی منابع ندارند و سؤالات براساس سرفصل های مورد تأیید وزارت علوم طراحی می شوند.
 – به منظور بهره مندی از معافیت سن (بند «د» از ماده ۲ شرایط اختصاصی) آیا محل کار قبلی من جزو دستگاههای مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری می باشد؟
برای مشخص شدن این موضوع پیشنهاد می شود مراتب از محل کار قبلی استعلام شود.
 – دستگاه‌های مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری -که سوابق خدمت غیررسمی در آنها به حداکثر سن مورد پذیرش افزوده می‌گردد- شامل چه دستگاه‌هایی می‌باشد؟
کلیه وزارتخانه ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی، شرکت های دولتی و کلیه دستگاه هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه‌های دولتی، در زمره دستگاه اجرایی مشمول ماده (۵) قانون مذکور محسوب می‌شوند.
 – با عنایت به اینکه مقرر شده میزان خدمت غیر رسمی داوطلبان در دستگاه‌های مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری به حداکثر سن مورد پذیرش افزوده شود؛ سوابق خدمتی آن دسته از داوطلبان واجد شرایط که در حال حاضر به عنوان کارکنان قراردادی تابع قانون کار در بانک خدمت می‌نمایند، چگونه محاسبه خواهد شد؟
با عنایت به اینکه شرکت خدمات آینده اندیش‌نگر در زمره دستگاه‌های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، نمی‌باشد؛ لذا سوابق خدمتی این دسته از داوطلبان در بانک، صرفاً از زمان انعقاد قرارداد مستقیم با بانک قابل افزودن به حداکثر سن مورد پذیرش خواهد بود.
- نحوه استخدام در بانک به چه صورت می‌باشد؟
بر اساس آیین نامه استخدامی نظام بانکی دولتی هرگونه استخدام نیروی مورد نیاز بانک، منوط به احراز شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان و نیز کسب موفقیت آنان در مراحل مختلف جذب نظیر آزمون ورودی، مصاحبه، گزینش و معاینات پزشکی می‌باشد، لذا بدیهی است متقاضیان می‌توانند پس از اعلام نیاز بانک (که از طریق جراید عمومی اطلاع رسانی می‌گردد)، در صورت داشتن شرایط مورد نظر در آزمون استخدامی شرکت و پس از سپری نمودن مراحل مذکور به خدمت در بانک اشتغال ورزند.
- استخدام فرزندان همکار در بانک به چه صورت انجام می‌شود؟
مطابق ماده ۶ آیین‌نامه استخدامی نظام بانکی دولتی، استخدام اشخاص در بانک صرفاً از طریق آزمون و مصاحبه انجام می‌شود، لذا فرزندان همکاران نیز در صورت تمایل می‌توانند با شرکت و کسب امتیازات لازم در آزمون و مصاحبه استخدامی، در بانک استخدام شوند.
- استخدام در بانک بدون شرکت در آزمون امکان پذیر است؟
ماده ۶ آیین‌نامه استخدامی نظام بانکی دولتی، هرگونه استخدام نیروی مورد نیاز بانک را منوط به احراز شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان و کسب موفقیت در مراحل آزمون ورودی، مصاحبه و معاینات پزشکی کرده است و جذب نیرو خارج از چارچوب مقررات ذکر شده از حیط اختیارات بانک خارج است.
- استخدام اعضای خانواده شهدا به غیر از فرزندان شهید در بانک چگونه است؟
اعضای خانواده شهدا مانند سایر افراد باید در آزمون استخدامی شرکت جسته و مراحل گزینش، آزمایش‌های پزشکی و آموزش را با موفقیت طی کنند . پس از استخدام می‌توانند از اولویت‌های خانواده معزز ایثارگران، بهره‌مند شوند.
- آیا سابقه خدمت شرکت های خصوصی، به عنوان سابقه خدمت غیردولتی برای کارکنان بانک لحاظ می شود؟
بر اساس قانون، کارکنانی که قبل از استخدام در بانک در شرکت ها و موسسات غیردولتی دارای سابقه خدمت بوده و بابت آن حق بیمه یا کسور بازنشستگی به صندوق ذی ربط پرداخت نموده باشند، هنگام احراز شرایط بازنشستگی، با انتقال حق بیمه پرداختی به صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها می توانند از سابقه مزبور در تعیین حقوق بازنشستگی خود استفاده نمایند.
- درخصوص جذب و استخدام فرزندان جانباز ۲۵% چه اقدامی انجام پذیرفته است؟
این موضوع نیازمند اخذ مجوز استخدام می باشدکه در این راستا مکاتبات لازم انجام پذیرفته و اسامی فرزندان همکار جانباز ۲۵% به بالا در لیست متقاضیان استخدام ثبت شده است که در صورت وصول نتیجه اقدام لازم معمول خواهد شد.

وبسایت: www.banksepah.ir

13,921 نظر برای «استخدام بانک سپه سال ۹۳ (جدول زمانبندی انجام مصاحبه)»

 1. شیدا

  بچه ها یادتونه بعد از ازمون هر وقت زنگ میزدیم کارگزینی اخر این ماه نتایج میاد.وارد مهر هم که شدیم باز میگفتن اخر این ماه.
  حالا گیر دادن به 1 ماه دیگه.به اونایی که اول اذر رفتن مصاحبه گفتن 1 ماه دیگه.الان هم که آخر آذره میگن 1 ماه دیگه.کلا سوزنشون گیر میکنه رو یه جمله.

  پاسخ دادن

 2. ولی

  سلام . فقط بخاطر مصاحبه چند سوره از قرآنو پیشنهاد میکنم بخونین: سوره یس- سوره الرحمن-سوره جمعه-سوره منافقون-سوره کافرون و سوره یوسف
  حتما هم با ترجمه بخونین – نه بخاطر خدا یا ایمانو اعتقاد فقط بخاطر گزینش تا بعدا منتی سر کسی نباشه

  پاسخ دادن

 3. غمگین

  من هردفعه میرفتم سایت بانک کدملی میزدم نتیجه آزمونمو میداد امروز هربار میزنم پیام میده شماره واردشده نامعتبرمیباشد!یعنی احتمال داره ردم کرده باشن؟؟؟؟

  پاسخ دادن


 4. احمد

  با توجه به آماری که از دوستان با سابقه خود پرسیدم معمولا تو گزینش ها کم از بحث های رساله و این چیزها می پرسن نه اینکه نمی پرسن
  اما بیشتر سوالاتی می پرسن که واقعا تشخیص بدهند طرف اهل مسائل فردی و اجتماعی مذهب هست یا فقط حفظ کرده
  از یکی از دوستان پرسیده بودند فرشهای مصلا تو شهرتون به چه شکل و رنگی هست
  یا مثلا در ورودی و خروجی اون کجاست
  یا مثلا زمانهای اذان رو می پرسن
  یا سوالاتی در مورد مسجد محل و روحانیون مسجد محل و خیلی چیزهای دیگه که به نحوی مشخص بشه طرف به مسائل اجتماعی دین توجه داره یا نه یا مثلا نماز می خونه یا نه
  یهویی ازت می پرسن تو ماه رمضون امسال معمولا تو چه ساعتی سحری می خوردی
  کسی روزه نگرفته باشه معمولا این ساعات تو ذهنش نمی مونه
  و سوالات در این شکل و شمایل
  گفتم که فقط صرفا سرتون تو رساله نباشه به این چیزها هم توجه کنید

  پاسخ دادن

 5. حمید

  سلام به همه.
  اگه کسی به کارگزینی تماس گرفت، زمان اعلام نتایجو بپرسین لطفا…
  اینم بپرسین که چجوری بهمون اطلاع میدن؟
  از طریق سایت یا باهامون تماس میگیرن؟
  تشکر

  پاسخ دادن

 6. شیدا

  سلام.دوستان من الان تماس گرفتم با گزینش بانک توی تهران.پرسیدم که ایا ما یه مصاحبه عقیدتی در پیش داریم گفت که بله.پرسیدم کجاست گفت تهران.البته گفت ممکنه خودمون هم به مراکز استانها سفر کنیم و گزینش رو برگزار کنیم که این دیگه به تعداد قبول شدگان بستگی داره.بعد هم گفت کارگزینی اسامی 1/5 برابر ظرفیت رو به گزینش معرفی میکنه و بعد ما پروسه گزینش رو شروع میکنیم .
  شماره گزینش تو سایت بانک سپه هست اگه خواستید تماس بگیرید.

  پاسخ دادن

 7. سپیده به دوستان zzz و میم الف ر

  دوستان این بحثایی ک شما مطرح میکنید واسه استخدامی حوزه علمیه کاربرد داره بابا ما ک قرار نیست مجتهد شیم یه کارمند ساده . مطمین باشید این سوالات عقیدتی مطرح نمیشه

  پاسخ دادن

 8. یلدا

  سلام به همه ی دوستان اعصاب خراب!!!!!!!!!
  من یکی دو روزه به سایت سر نزدم ولی بچه ها واقعا نوبرشو آوردین،آخه مثلا شما تحصیل کرده اید،این کامنت ها چیه میذارین،دلم برا بانک سپه میسوزه که چه نیروهایی میخواد جذب کنه،فشار عصبی و استرس همه ی بچه ها بالاست قبول؛ولی این طرز برخورد نیست ها!!
  من امروز کامنت گذاشتم که از بچه های مشهد بخوام بی زحمت تو این شب و روز های عزیز حسابی برامون دعا کنید بخدا خیلی محتاجیم.ممنون
  مدیر جان اگه میشه بی زحمت پیاممو بدرج.خیییییییییییییلی ممنون.

  پاسخ دادن

  • سارا

   یلدا جان شما دیر رسدی عزیز. بحث تموم شد قایله خوابید. دیگه الان با تکرار و افسوس خوردن فقط دوباره جو رو سنگین میکنید. دو تا خواهر یا دو تا برادر هم با هم گاهی بحث میکنن. حالا اینجا هم دوستان یکم تحت تاثیر استرس کم تحمل شدن ولی تموم شد. خوبه که همه با هم حواسمون رو بدیم که چی مینویسیم. پیام های که باعث تحریک اعصاب بقیه بشن ننویسیم. تیکه نندازیم. کنایه نزنیم. مشکلی هم پیش نمیاد دیگه انشالله

   پاسخ دادن


 9. معصومه

  سلام دوستان.ممنون از دوست خوبمون m که زحمت کشیدند و مطالب بسیار خوبی را گذاشتند.
  فقط تسبیحاا حضرت زهرا34بار الله اکبر داره.
  دوستان ممنون میشم جواب این سوالهای منو بدید
  امسال ب چه نامی نامگذاری شده?
  ولایت فقیه از چه زمانی شروع شده?
  ایه ولایت فقیه?حد ترخص?

  پاسخ دادن

  • میم الف ر

   1. اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی
   2.اولین کسی که نظریه ولایت فقیه رو با ادله ی دینی مطرح کرده خمینی بوده در کتاب کشف الاسرار.
   3.آیه ولایت فقیه نیست، آیه ی ولایته سوره مائده آیه 55 (ولایت و امامت حضرت علی رو ثابت میکنه) یه آیه اطاعت هم داریم اون بیشتر به ولایت فقیه مربوطه سوره نسا آیه 59

   پاسخ دادن

   • ZZZ

    اگر چه کلمه ولایت فقیه -که یک اصطلاح فقهى است در قرآن به کار نرفته است؛ ولى مفهوم و معناى آن، از مجموعه آیات قرآن کریم، به روشنى به دست مى‏آید. مرورى بر آیات کلام الله مجید نشان مى‏دهد که لااقل حدود 200 آیه شریفه از قرآن کریم -مستقیم و غیرمستقیم خطوط کلى حکومت و ولایت در جامعه را نشان مى‏دهد. نتیجه‏اى که از بررسى و دقت در این آیات به دست مى‏آید، این است که: مسلمانان، تنها باید از انسان‏هاى دانشمند و عالم به احکام دین -که علاوه بر همه توانایى‏ها و شرایط عقلى و عرفى حکومت، داراى حد نصاب تقوا و عدالت هم باشند پیروى و اطاعت کنند. بنابراین از نظر اسلام فاقد چنین شرایط و ویژگى‏هایى حق حاکمیت و صلاحیت قرار گرفتن در منصب حکومت را ندارد و این همان روح و محتواى اساسى «ولایت فقیه» است

    پاسخ دادن

   • ZZZ

    دوست عزیز سابقه نظریه ولایت فقیه در منابع فقهى به قرن چهارم هجرى مى‏رسد. شیخ مفید(ره) در کتاب مقنعه به تصریح مسأله ولایت فقیه را مطرح مى‏سازد. او ولایت فقیه را نشأت گرفته از ولایت امامان معصوم(ع) و به نصب آنان مى‏داند

    پاسخ دادن

    • میم الف ر

     تاریخ سوم دبیرستان، تو بیشتر بدانیدش هم دقیقا نوشته اولین کسی که ولایت فقیه رو مطرح کرده ایشون بوده… به قول فامیل دور دیگه من حرفی برای گفتن ندارم

     پاسخ دادن


     • ZZZ

      من هم با این نظر که نظریه ولایت فقیه به صورت جدید و تکامل گرایانه در عصر کنونی توسط امام خمینی ارائه شده صد در صد موافقم ولی قبل از ایشان هم بعضی از فقهای شیعه بودند که به ولایت مطلقه فقیه اعتقاد داشتند و آن را از منابع دینی استخراج کردند.   • ZZZ

    بعضی از مراجع نظر دیگه ای در مورد حد ترخص دارند:
    مثلا آیت الله مکارم شیرازی دیدن و ندیدن دیوارهای شهر را شرط نمی دونند
    حد ترخص : نشنیدن صدای اذان و اینکه کسی از اهالی شهر ایشان را نبیند

    پاسخ دادن

  • میم الف ر

   در مورد دوم اضافه کنم علمای زیادی قبل از خمینی درباره اختیارت و شئون اجتماعی فقیهان گفتند ولی امام خمینی در سال 1322 در کتاب کشف الاسرار ولایت مطلقه فقیه رو مطرح کرد و همینطور در کتابهای بعدیش.

   پاسخ دادن


  • مریم

   با توجه به مرجع تقلیدباید جواب داد. آیت الله مکارم شیرازی در مورد حد ترخص میگویند: جایی که دیگر اذان شهر را نشنود و مردم شهر او را نبیند. ندیدن دیوار شهر اثری ندارد.
   موفق باشید.

   پاسخ دادن

  • ZZZ

   پیشینه طرح مسأله ولایت فقیه به زمان صدر اسلام یعنى سخنان پیامبر اکرم(ص) باز مى‏گردد. آن براى نمونه: حضرت فرمود: (اللهم ارحم خلفائى قیل یا رسول الله من خلفائک قال الذین یأتون من بعدى یروون عنى حدیثى و سنتى‏)؛ خداوند خلفاى مرا رحمت کند عرض شد اى رسول خدا خلفاى شما چه کسانى هستند، فرمود: آنها که بعد از من مى‏آیند و حدیث و سنت مرا نقل مى‏کنند

   پاسخ دادن

 10. sali

  ضمن عرض ادب و احترام و آرزوی توفیق و سعادت از درگاه حق برای دوستانی که دوران پر استرس استخدامی رو در حال گذراندن هستند در محضر مدیریت محترم یک سوال داشتم؛به عنوان اینکه شما در امر استخدامی حرفه ای هستید و تجربیات و گونه های مختلف استخدامی و نظرات متعدد رو بررسی کردید میخواستم بدونم تا الان موردی بوده که شخصی تمامی مراحل استخدامی اعم از مصاحبات تحقیقات محلی معاینات پزشکی را گذرانده و تایدیه پزشکی هم از اداره رفاه گرفته باشه و فقط منتظر دریافت حکم شروع به کار بوده باشه ولی در این مرحله از استخدام وی مممانعت به عمل آمده باشد؟؟؟آیا همچین چیزی ممکن است پیش بیاید؟؟
  با تشکر از توجه و دقت نظر شما.

  پاسخ دادن

  • مدیر

   با سلام

   طبق کامنتها این موارد بسیار کم میباشد و بعد از طی تمام مراحل معمولا تنها دلیل عدم دعوت به کار فقط کسری بودجه و سایر موارد میباشد

   با تشکر

   پاسخ دادن

  • ش

   سلام دوست عزیز.احتمالا شما از سهمیه داراهستید درسته؟! در مورد سهمیه دارا امسال طبق روال استخدامی های قبلی مصاحبه و معاینات انجام شد البته در برخی ااستانها.ولی مثل اینکه به علتی که طی سالهای گذشته استخدامی این افراد ضعیف ظاهر شدند و صرف به خاطر سهمیه دار بودن ازمون ندادنه و سایر مراحل را ساده ترطی کردند امسال همه اینها رو باطل کردند و از بالا به مراکز استان ابلاغ شده که حق چنین استخدامی رو ندارند .و صرفا این افراد مجازند ازمون استخدامی را نداده و مابقی مراحل را مثل سایرین طی کنند و با همان شرایط.این چیزی است که من از رییسیک بانک ششنیدم.بقیه اش الله اعلم!

   پاسخ دادن

 11. مریم

  دوستان اطلاع دارید که آیا مثل مرحله قبل اسم قبولی ها را اعلام میکنند و بعد با فاصله برای گزینش دعوت میشیم یا بلافاصله اعلام نتایج همزمان با گزینشه؟ منظورم اینه که وقت میکنیک بخونیم یا از الان باید کاملا آماده باشیم.

  پاسخ دادن

 12. m

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با ذکر یک صلوات در حق قبولی در گزینش همه دوستان به خصوص بنده حقیر
  طرق شناخت مجتهد و اعلم:
  .1 خود مکلف اگر اهل علم باشد.
  .2 2 مرد عادل به شرط عدم شهادت 2 عادل مخالف
  .3 عده ای موثق
  عدول از مرجع تقلید: جایز نیست مگر اعلم باشد.
  در صورت اختلاف بین مراجع: اجتهاد از اعلم
  تفاوت مرجع تقلید و مجتهد: مرجع دارای رساله و پیروان است و دیگران می توانند از وی تقلید کنند اما مجتهد کسی است که به حد
  اجتهاد رسیده)یعنی خودش می تواند بدون مرجع تقلید عمل کند( اما به حد مرجعیت نرسیده است.
  تعارض نظر مرجع تقلید و ولی فقیه: در مسایل رساله ای نظر مرجع تقلیدمان مقدم است و در مسایل سیاسی نظر ولی فقیه
  مراجع جامعه مدرسین: آیات عظام خامنه ای، وحید خراسانی، شبیری زنجانی، مکارم شیرازی، صافی، سیستانی
  احتیاط واجب: باید عمل کند یا به مجتهد دیگر رجوع کند./ ظاهر چنین است: باید عمل کند.
  احتیاط مستحب: می تواند عمل کند یا نکند./ محل تامل یا اشکال: می تواند عمل کند یا نکند.
  انواع آب:
  .1 مطلق: کر قلیل جاری باران چاه: همگی پاک کننده اند؛ مگر رنگ یا بوی آن ها تغییر کند. – – – –
  .2 مضاف: آب نمک آبمیوه: پاک کننده نیستند نجس می شوند وضو با آن ها صحیح نیست. – – –
  انواع آب مطلق:
  .1 کر: حداقل طول و عرض و عمق آن 3 وجب و نیم باشد یا 383 لیتر/ نجس نمی شود مگر رنگ، بو یا مزه اش تغییر کند.
  .2 قلیل: کمتر از کر و از زمین نمی جوشد/ نجس می شود.
  .3 جاری: چشمه قنات آب لوله کشی/ نجس نمی شود و لو کمتر از کر باشد مگر رنگ و .. تغییر کند. – –
  .3 باران: در حکم جاری/ برای پاک کردن باید اول عین نجاست را برداشت.
  .5 چاه: و لو کمتر از کر باشد.
  آب غساله: آبی که پس از پاک کردن نجاست از آن جدا می شود./ نجس است.
  آب مضاف نجس می شود/ استثنا: آب زیاد باشد و نجاست اندک)مثل دریاچه ارومیه زمانیکه آب داشت!(، از بالا به پایین بریزد)مثل ریختن
  گلاب از گلابدان(
  شک در مطلق و مضاف: هرکدام قبلا یقین به آن داشتیم همان را ملاک قرار می دهیم.
  اصلا ندانیم مطلق است یا مضاف: نجس نمی شود اما وضو هم نباید با آن گرفت.
  طرق اثبات نجاست: خود شخص بفهمد صاحب مال بگوید. 2 مرد عادل بگویند. – –
  انواع نجاسات: 11 مورد بول، مدفوع، منی)خون جهنده یا غیرجهنده مگر: پرندگان(، مردار)خون جهنده مگر: ذبح شده، پشم، ناخن و مو(،
  خون)خون جهنده مگر: پشه، مار و ماهی(، سگ و خوک)حتی ناخن و مو(، کفار)حتی اهل کتاب(، عرق حیوان نجاست خوار، مایعات مست
  کننده و آبجو
  موارد مجاز نماز با لباس نجس: زخمی که خشک نمی شود، زخم کمتر از 1 درهم، اضطرار، لباس کوچک)جوراب(، لبای پرستار بچه
  انواع مطهرات: 12 مورد آب)ظرف سگ: اول خاک بعد آب/ ظرف خوک: 7 بار آب(، زمین)زمین پاک و خشک باشد و 15 قدم بر می داریم(،
  آفتاب)مستقیم بتابد نه از پشت پرده و …(، استحاله)چوب نجس خاکستر شود یا مایع نجس بخار شود. مگر: گندم نجس آرد شود که نجس می
  ماند.(، انقلاب)شراب تبدیل به سرکه شود(، ثلثان)شراب آتش بگیرد: پاک است اما خوردنش حرام است.(، انتقال)ظرفی که از حیوان خون
  جهنده به پشه رود مگر زالو که خونش نجس است.(،اسلام)مسلمان شدن(، تبعیت)پارچه و ظرف شرابی که سرکه شود/ فرزندان نابالغ کافری
  کهع مسلمان شود.(، استبراء حیوان نجاست خوار) 11 روز به آن حیوان غذای پاک بدهند تا پاک شد.(، غایب شدن مسلمان)لباس مسلمانی
  نجس بوده حالا مسافرت رفته که می گوییم حتما لباسش را شسته و رفته مسافرت( و رفع نجاست
  وضو:
  وضوی ارتماسی: دست ها و صورت را از بالا تا پایین در آب می کنیم. شرط: ظرف طلا و نقره نباشد.
  وضوی جبیره: قسمتی از بدن زخم است و پارچه بسته شده و روی پارچه را مسح می کنیم.
  وضوی واجب: نماز واجب و سجده سهو)مگر: نماز میت(، طواف واجب، نذر و قسم، تماس با خط قرآن، آب کشیدن قرآن نجس شده
  وضوی مستحب: قرائت قرآن، نماز میت و دعا خواندن
  مبطلات وضو: بول، غائط، باد، خواب، مستی، بیهوشی، جنابت، استحاضه و مس میت
  غسل:
  غسل واجب: جنابت، استحاضه، حیض، نفاس، مس میت، میت، نذر و قسم
  نماز میت: بعد از غسل و حنوط و کفن، رو به قبله، وضو مستحب است، 1 رکعت ایستاده می خوانیم، رکوع و سجده ندارد و 5 تکبیر
  دارد./ کفن میت: سه تکه/ حنوط: بعد غسل میت به محل های 7گانه سجده کافور می زنند/ غسل و حنوط و کفن واجب است مگر:
  شهدای جنگ و محکومین به حد و قصاص/
  نماز وحشت: مسحب/ شب اول قبر میت/ بعد نماز عشا/ 2 رکعت/ در رکعت اول بعد حمد آیه الکرسی)آیات 255 تا 257 بقره(
  غسل مستحب: جمعه)موکدترین(، شبهای رمضان، عید فطر و قربان، 17 ربیع الاول، عید نوروز و …
  تیمم: در صورت عدم دسترسی به آب، خوف ضرر از وضو بخاطر بیماری، کمبود آب و نیاز اطرافیان به آن، کمبود آب و نجس بودن لباس که با
  آن لباس شسته می شود، کمی وقت برای وضو/ با خاک، شن، ریگ و سنگ
  نماز: روح نماز خضوع قلب است.
  نمازهای واجب: یومیه، طواف، آیات، میت، قضای نماز پدر و مادر بر دوش پسر بزرگتر، نذر و قسم/
  شرایط _________لباس: پاک، مباح)نه غصبی(، از مردار نباشد، از حرام گوشت نباشد، ابریشم خالص و طلا نباشد.
  نماز جمعه: در زمان معصوم واجب عینی است و در زمان غیبت واجب تخییری)بین نماز ظهر و نماز جمعه( مگر بر زنان، بیماران و
  مسافران/ جایگزین نماز ظهر/ 2 خطبه)خطبه اول شامل حمد و ثنای خدا، صلوات، توصیه به تقوا و قرائت یک سوره و خطبه دوم علاوه
  بر اینها طرح مسایل سیاسی و اجتماعی(/ 2 رکعت)رکعت اول بعد از حمد سوره جمعه و رکعت دوم بعد حمد سوره منافقون( / 2
  قنوت)رکعت اول قبل از رکوع قنوت و رکعت دوم بعد از رکوع قنوت (
  نماز نافله: نافله های یومیه، شب، غفیله، عید فطر و قربان، امام زمان، 13 معصوم، جعفر طیار، استغاثه، تحیت مسجد
  نماز نافله یومیه: 33 رکعت)صبح 2 رکعت، ظهر 8 رکعت، عصر 8 رکعت، مغرب 3 رکعت، عشا 2 رکعت)چون نشسته می خوانیم 1
  رکعت ایستاده محسوب می شود.(، شب 11 رکعت(/ همه نمازهای نافله را باید 2 رکعت 2 رکعت خواند./ نافله صبح و ظهر و عصر را
  قبل از نماز و نافله مغرب و عشا را بعد نماز می خوانیم
  نماز شب: مهمترین نماز نافله/ بعد از نیمه شب تا اذان صبح/ 11 رکعت) 8رکعت )شامل 3 تا 2 رکعتی(، 2 رکعت شَفع)رکعت اول بعد
  حمد سوره ناس و رکعت دوم بعد حمد سوره فلق(، 1 رکعت وَتر)شامل 1 حمد، 3 توحید، 1 فلق و 1 ناس(
  نماز غفیله: بین نماز مغرب و عشا/ 2 رکعت/ رکعت اول بعد حمد آیه تعیین شده/ رکعت دوم بعد حمد آیه تعیین شده/ در قنوت بعد از
  ذکر خاص حاجت خود را می خواهیم.
  شک در پیدا کردن قبله: به یک طرف بخوانیم کافی است/ احتیاط مستحب: به 3طرف بخوانیم.
  اذان و اقامه: مستحب است به خصوص اقامه/ استثنا: نماز فطر و قربان و میت که بجای اذان 3 بار الصلاه می گوییم.
  واجبات نماز: 11 مورد. نیت، تکبیره الاحرام، قیام)هم قیام بعد از تکبیره الاحرام و هم قیام قبل از رکوع یا متصل به رکوع(، قرائت،
  رکوع، سجده، تشهد، سلام، ذکر، ترتیب)به ترتسی ارکان نماز را بجا آوردن(، موالات)فاصلاه نیانداختن زیاد بین اعمال نماز(
  ارکان نماز: 5 مورد. نیت، تکبیره الاحرام، قیام، رکوع، سجود
  تفاوت ارکان و غیر ارکان واجبات: ارکان را عمدا یا سهوا غلط بخوانیم نماز باطل است اما غیرارکان را اگر عمدا غلط بخوانیم نماز
  باطل ولی اگر سهوا غلط بخوانیم نماز صحیح است.
  مبطلات نماز: باطل شدن وضو، دست بسته یا پشت به قبله نماز خواندن ، حرف زدن)مگر جواب سلام(، خندیدن به شکل قهقهه، گریه
  کردن، زیاد تکان خوردن،خوردن و آشامیدن،شک در نمازهای 2 و 3 رکعتی و رکعت اول و دوم نماز 3رکعتی، ارکان نماز را غلط خواندن
  نکات جزیی: حمد و سوره نماز صبح و مغرب و عشا بلند و نماز ظهر و عصر آرام خوانده شود./ اگر واجبی مثل رکوع را فراموش کند:
  اگر قبل از سجده دوم یادش بیاید باید برگردد و رکوع را بخواند/ تعقیبات نماز: تسبیحات حضرت فاطمه زهرا) 33 الله اکبر، 33
  الحمدالله، 33 سبحان الله(
  شک در انجام مبطلات: بعد نماز شک کند: نماز صحیح است/ اگر یقین کنیم: نماز باطل است.
  شک در خواندن نماز: قبل از قضای وقت: می خوانیم/ بعد از قضای وقت: دیگر نمی خواهد بخوانیم.
  شک در وضو: قبل از نماز: دوباره وضو می گیریم./ حین نماز: نماز را تمام و دوباره وضو و نماز می خوانیم/ بعد نماز: نماز صحیح است.
  شک های باصل کننده نماز: نماز های دو رکعتی، 3 رکعتی، رکعت اول و دوم نماز 3رکعتی)مثل شک بین 1 و 3 رکعت(، شک ین 2
  و 5 رکعت، شک بین 3 و 6 رکعت، اصلا ندانیم چند رکعت خواندیم
  شک هایی که نباید بهشان محل گذاشت: شک بعد محل)بعد از رکوع شک کند قرائت خوانده یا نه(، شک بعد از سلام)پس از نماز
  شک کند(، شک بعد از وقت)بعد از وقت نماز شک کند اصلا نماز خوانده یا نه(، شک کثیر الشک)کسی که کسی که بیش از 3 بار در
  یک نماز یا در 3 رکعت متوالی شک کند(، شک امام و ماموم که ماموم باید از امام تبعیت کند(، شک در نماز مستحبی
  شک های صحیح: ملاک را بر حداکثر تعداد رکعت می گذاریم و بعد نماز ما به تفاوت رکعت های مورد شک را احتیاط می خوانیم.
  توجه: این نوع شک مخصوص نماز 3 رکعتی است که برخی از صور آن به شرح زیر است:
  بین 2 و 3 بین 2 و 3 بین 2 و 3 و 3 بین 3 و 5 بین 3 و 3
  بنا را بر 3 می گذاریم و
  بعد نماز یک رکعت
  احتیاط ایستاده یا 2
  رکعت نشسته
  بنا را بر 3 می گذاریم و
  2 رکعت نماز احتیاط
  ایستاده
  بنا را بر 3 می گذاریم و
  2 رکعت احتیاط ایستاده
  و بعد 2 رکعت نشسته
  بنا را بر 3 می گذاریم و
  بعد دو سجده سهو
  بنا را بر 3 و سپس یک رکعت
  احتیاط ایستاده یا دو رکعت
  نشسته
  نکته: نماز احتیاط مثل نماز عادی است اما اذان و اقامه، سوره و قنوت ندارد.
  سجده سهو: کلام بی جا، سلام بی جا، سجده فراموش شده، تشهد فراموش شده، اشتباهی بایستد یا بنشیند، شک میان 3 و 5 رکعت/
  روش: بعد نماز نشسته و بعد نیت به سجده رفته و بگوید”بسم الله و بالله السلام علیک ایها النبی و رحمه الله و برکاته” سپس نشسته و
  دوباره به سجده رفته و ذکر را تکرار کند و بعد از نشستن تشهد و سلام بگوید.
  سوره های دارای سجده واجب: سجده، فصلت، نجم، علق
  موارد جواز شکستن نماز: جلوگیری از ضرر مادی یا جانی، طلبکار طلبش را بخواهد، مسجد نجس باشد، قبل رکوع بفهمد اذان و
  اقامه یادش رفته
  21 کیلومتر( بین حدود ورودی و خروجی دو شهر)حد ترخص(، کمتر از 11 روز آنجا بخواهد / نماز مسافر: شرایط: فاصله 3 فرسخ) 5
  بماند، شغلش مسافرت نباشد./ فقط نماز 3 رکعتی شکسته می شود.
  نماز جماعت: اگر در رکعت اول رسید: تا قبل از برخواستن امام از رکوع می توانیم اقتدا کنیم اما اگر بعد رسیدیم فرادی می خوانیم./
  اگر در رکعت دوم رسیدیم: قنوت و تشهد را با امام می خوانیم و موقع تشهد نیم خیز می نشینیم و بعد تشهد ذکرهای خودمان را می
  گوییم)مثلا وقتی امام دارد تسبیحات اربعه می گوید ما حمد می خوانیم( و در آخر نماز وقتی امام خواست تشهد و سلام بگوید بلند می
  وشم و رکعت آخر خودمان را می خوانیم./ شرایط امام جماعت: بالغ، عاقل، عادل، حلال زاده و مرد
  نماز آیات: موارد: کسوف، خسوف، زلزله، بادهای سرخ و سیاه/ 2 رکعت/ هر رکعت 5 رکوع)در هر رکعت بعد نیت حمد و سوره و رکوع
  و سپس حمد و سوره و رکوع تا 5 رکوع بشود سپس سجده و رکعت دوم هم همین آش و همین کاسه(/ برای سوره می توانیم هر بار
  یک سوره توحید بخوانیم یا اینکه مثلا سوره فلق که پنج آیه دارد هر آیه اش را در هر بار قبل رکوع بخوانیم.
  نماز عید فطر و قربان: در زمان معصوم واجب و در زمان غیبت مستحب/ زمان: از اول آفتاب تا ظهر/ 2 رکعت)ذکعت اول بعد حمد و
  سوره 5 تکبیر بین هر تکبیر 1 قنوت و رکعت دوم بعد حمد و سوره 3 تکبیر بین هر تکبیر 1 قنوت(}مجموعا 9 قنوت{
  روزه:
  یوم الشک: شک دارد روز آخر شعبان است یا اول رمضان: مستحب است نیت روزه آخر ماه شعبان کند. )نه اول رمضان(
  مبطلات روزه: خوردن و آشامیدن، رساندن غبار به حلق، جماع، استمنا، دروغ بستن به خدا و پیامبر و ائمه، فرو کردن سر در آب، باقی
  ماندن بر جنابت تا اذان صبح، قی کردم عمدی، اماله با مایعات
  اگر عمدا مبطلات را انجام دهد)مثل آب خوردن(: قضا + کفاره) 1 کفاره به انتخاب خودش(
  اگر سهوا بود: فقط قضا
  اگر با کار حرام روزه را باطل کند)نعوذ بالله مثل استمنا یا زنا(: کفاره جمع)هر سه مورد کفاره(
  کفاره: آزاد کردن بنده/ 2 ماه روزه/ سیر کردن 61 فقیر)یک مد طعام یا 11 سیر یا 751 گرم گندم و…(
  نکته: قضا را باید تا قبل از رمضان سال گرفت و اگر به بعد از رمضان موکول کرد باید هم قضا کند و هم برای هر روز یک مد طعام دهد
  ولی اگر بخاطر بیماری بود قضا واجب نیست و به ازای هر روز روزه نگرفتن 1 مد طعام می دهد.
  نکته: قبل از ظهر اگر از شهر بیرون رفتیم باید تا قبل از اذان ظهر برگردیم وگرنه روزه باطل می شود./ بعد از ظهر هر جا میخوای برو
  معاف شدگان از روزه: پیران، کسانیکه زیاد تشنه می شوند، زنان باردار و کسانیکه توان ندارند.
  روزه های حرام: عید فطر)اول ماه شوال(، عید قربان) 11 ذی الحجه(
  روزه های مکروه: عاشورا، شک بین روز عرفه و قربان، روزه میهمان بدون اجازه میزبان
  روزه های مستحب: همه روز های سال به ویژه 17 ربیع الاول، 27 رجب، 18 ذی الحجه، ماه شعبان و …
  اصول دین: توحید، معاد، نبوت، عدل و امامت
  فروعات 01 گانه دین: نماز) 17 رکعت یومیه(، روزه، حج)در دهه اول ذی الحجه/ حج تمتع واجب و حج عمره مستحب است.(، زکات) 9
  مورد: گندم، جو، خرما، کشمش، شتر، گاو، گوسفند، طلا و نقره به شرطیکه به حد نصاب برسد/ مستحقان: فقیر، مسکین)بدتر از فقیر(، نایب
  امام در جمع آوری ذکات، غیرمسلمانی که اگر بش زکات بدی به اسلام مایل می شود، آزاد کردن بنده، بدهکاران، فی سبیل الله)ساختن
  مسجد مدرسه و..(، در راه مانده/ زکات فطره: در غروب عید فطر برای خودش و اهل خانه اش نفری 3 کیلو برنج و… بدهد.(، خمس) 7 مورد:
  معدن، گنج، غنیمت جنگ، جواهری که با غواصی بدست آمده، مال حلال مخلوط به حرام، زمینی ه کافر ذمی از مسلمان می خرد.، منفعت
  کسب) 1 روز را در سال تعیین می کند تا سال بعد همان روز هرچه عایدش شده یک پنجمش را می دهد.(/ مستحقان: سهم امام)به مجتهد
  می دهیم تا در حوزه علمیه خرج شود.(، سهم سادات فقیر(، جهاد: اکبر)مبارزه با نفس اماره، اصغر)دفاع از اسلام(، امر به معروف و نهی از
  منکر: واجب کفایی، شرایط: آمر و ناهی عالم به حلال و حرام باشد، احتمال بدهد امر و نهی اش موثر است، گناهکار اصرار به تکرار گناه
  داشته باشد، ضرر جانی و مالی یا آبرویی نداشته باشد./ مراتب: اول رفت و آمدش را قطع کند یا بهش اخم کند، بعد با زبان بگوید، بعد
  استفاده از زور)بر عهده حاکم و پلیس و دادگاه(، تولی)دوستی حق و اهل بیت(، تبری)بیزاری از دشمنان خدا و اهل بیت(__

  پاسخ دادن

 13. m

  دانستنی های زیبا و عجیب قرآنی
  بسم الله الرحمن الرحیم
  قران دارای 114 سوره است.
  قران دارای 6236 ایه استت.
  قران 114 بسم الله الرحمن الرحیم دارد.
  قران دارای 120 حزب میباشد.
  قران 30 جز دارد.
  قران 115 بسم الله دارد.
  70بار نام قران در قران بکار رفته است.
  بزرگترین سوره قران بقره است.
  بهترین نوشیدنی که در قران به ان اشاره شده است شیر میباشد.
  کوچکترین سوره قران کوثر میباشد.
  بهترین ایه ایه الکرسی است.
  ایه 282 سوره بقره بزرگترین ایه قران است.
  عظیم ترین ایات بسم الله الرحمن الرحیم میباشد.
  بهترین خوردنی که در قران ذکر شده عسل میباشد.
  منقورترین کار حلال نزد خداوند طلاق است.
  کوچکترین ایه قران مدها متان در سوره الرحمن است.
  بهترین شب در قران شب قدر است.
  بهترین ماه در قران ماه رمضان است.
  بهترین سوره قران یسن است.
  سوره حمد به مادر قران معروف است.
  سوره فجر به سوره امام حسین ( ع) معروف است.
  سوره های اسرائ حدید حشر صف جمعه تغابن و اعلی به مسبحات مشهورند.
  86 سوره مکی و 28 سوره مدنی است.
  سوره یسن به قلب قران معروف است.
  سوره های سجده فصلت نجم و علق سجده واجب دارند.
  سوره حمد به زبان بندگان نازل شده است.
  قران کریم در سوره حمد خلاصه شده است.
  سوره توبه بسم الله الرحمن الرحیم ندارد.
  سوره الرحمن به عروس قران معروف است.
  سوره نمل دو بسم الله الرحمن الرحیم دارد.
  تعداد 29سوره قران با حروف مقطعه اغاز میشوند.
  سوره حمد دو مرتبه بر پیامبر اکرم ( ص) نازل شده یکبار در مدینه و یکبار در مکه
  در سوره های فلق و ناس به معوذتین معروفند.
  سوره عادیات منسوب به حضرت علی (ع) است.
  سوره اسرا به بنی اسرائیل معروف است.
  37 سوره قران در جز 30 قرار دارند.
  سورهایی که توصیه شده در نماز جمعه خوانده شود عبارتند از منافقون و جمعه
  سوره ای که در شان اهل البیت ( ع) نازل شده سوره دهر است.
  سوره حجرات سوره اخلاق و ادب است.
  داستان گوساله پرستی بنی اسرائیل در سوره طه بیان شده است.
  ایه الکرسی در سوره بقره قرار دارد.
  ایه معروف و ان یکاد الذین کفروا… در سوره قلم قرار دارد.
  دعای ربنا اتنافیالدنیا حسنه …در سوره بقره ایه 201 میباشد.
  در ایه 7 سوره احزاب نام پنج تن از پیامبران اولوالعزم بیان شده است.
  ایه معروف امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف اسو در سوره نمل ایه 62 میباشد.
  ایه ای که سربریده امام حسین ( ع) در شام تلاوت فرمودند ایه 9 سوره کهف میباشد.
  ایه حجاب در سوره نور ایه 31 قرار دارد
  ایه مشهور ولایت در ایه 55 سوره مائده قرار دارد
  ایه ای که پنج وقت نماز های یومیه در ان امده است در سوره اسرا ایه 78 میباشد
  در ایه 6 سوره مائده مراحل وضوبیان شده است
  ایه صلوات بر پیامبر (ص) در سوره احزاب ایه 56 میباشد
  به ایه انالله واناالیه راحعون استرجاع مگویند
  ایه 282سوره بقره به ایه وام دادن نیز معروف است
  داستان معراح حضرت محمد ( ص) سوره اسرا بیان شده است
  پیامبری که قومش به بهانه گیری معروفند قوم حضرت موسی ( ع) میباشند
  حضرت عیسی ( ع) هماکنون زنده است
  حضرت یحیی( ع) به خاطر حمایت از عفت و حجاب به شهادت رسید
  پیامبرانی که بعنوان اسوه حسننننه از انان برده شده عبارتند از ابراهیم ( ع) و محمد ص)
  نام گرامی پیامبر 5 بار در قران امده است 4 بار با نام محمد ( ص) و یکباربا نام احمد در سوره صف ایه 6
  پیامبری که به سخن خدا ملقب شده حضرت موسی( ع) کلیم الله میباشد
  پیامبری که مورد تمسخر قومش قرار گرفت حضرت نوح( ع) بود
  حضرت نوح به شیخ النبیا معروف است
  حضرت هود بر قوم عاد مبعوث شد
  لقب حضرت محمد( ص) حبیب الله است
  پیامبر اکرم( ص) هنگام تلاوت ایه 61 سوره یونس میگریست
  پیامبرانی کهبا همدیگر در یک زمان می زیستند عبارتند از ابراهیم ولوط یوسف ویعقوب موسی وخضر
  حضرت ایوب ( ع) نمونه صبر و برد بباری بود
  کتاب حضرت داود ( ع) زبور بود
  حضرت ابراهیم ( ع) جد اول حضرت محمد(ص) بوده اند
  حضرت ذکریا کفالت حضرت مریم را به عهده داشت
  ایه 86 سوره هوداولین ایه ای است که حضرت مهدی (ع) هنکام ظهورشان بر زبان مبارکش جاری می سازد
  ایه 35بقره اولین ایه است که از بهشت یاد میکند
  ایه 3 سوره مائده که درباره خلافت و جانشینی علی(ع) است اخرین ایه ای است که نازل شده
  سوره ای که در شان حضرت زهرا س نازل شده کوثر میباشد
  دختر حضرت شعیب /ع/ به عفت وحیا مشهور است
  دوزن نمونه که در قران به انها اشاره نموده است عبارتند از اسیه زن فرعون مریم مادر عیسی /ع
  زن ابولهب هیزم کش جهنم است
  دوزن که در قران به زشتی از انها نام برده شده عبارتند از جالوت هامان سامری نمرود فرعون قارون وابولهب
  حیوانی که نمرود را به هلاکت رساند پشه بود
  پرندگانی که لشگریان ابرهه را به هلاکت رساندند ابابیل نام داشتند
  اصحاب کهف 309 سال در غار خواب بودند
  حیوانی کخ همراه اصحاب کهف به غار پناه برد سگ بود
  لقب حضرت یعقوب/ع/ اسرائیل است
  قران طی مدت23سال بر پیامبر اکرم/ص/نازل شده است
  اولین گرداورنده قران حضرت علی//ع/بود
  نخستین مفسر قران حضرت علی /ع/ بود
  نگاه کردن به قران عبادت است
  نه صفت نمازگزار:1-مداومت بر نماز2-به محرومان انفاق میکنند3-تصدیق به روز قیامت میکنند
  4-ترس از عذابقیامت دارند 5-دامنشان را از بی عفتی حفظمیکنند
  6-بهعهدهخودوفامیکنند 7-گواهی به حق می دهند 8-ترس از عذاب قیامت دارند 9-ترس ازعذاب قیامت دارند
  سوال شد:چرا به کسی که نماز نمی خواند عنوان کافر داه شده است
  امام صادق/ع/فرمودند:تارکالصلوه نماز را از روی بی اعتنائی به فرمان خدا ان را ترک میکند
  امام صادق/ع/:هرگزشفاعت ما به کسانی که نماز را سبک بشمارند نخواهد رسید
  اولین فرمان از طرف خداوند به موسی عبادت بود
  انانکه از عبادت کردن به خداوند تکبر می ورزند هرچه زودتر ذلیلانه به جهنم فرو خواهند رفت //سورهغافر ایه 660
  نماز را برپا دار زیرا نماز انسان را از کارهای زشت باز میدارد و یاد خدا بسیار بزرگتر است /سور عنکبوت ایه 45
  از مجرمان سوال میکنند چه چیزشما را به دوزخ فرستاد گویند ما از نمازگزاران نبودیم //سورهمدثر ایات 40تا 43//
  رکوع به معنای خشوع و از ارکان نماز است قنوت در لغت به معنای اطاعت همراه با خضوع است
  امام صادق/ع/ فرمود:وقتیبنده به نماز ایستاد خداوند متعال به او توجه میکند و توجهش را از او قطع نمی کندتا موقعیکه
  3مرتبه از یادخدا غافل گردد در این هنگام خداوند نیز اغز او اعراض خواهد کرد
  پیامبر اکرم /ص/ فرمود خشوع زینت نماز است
  نیت یعنی قصد انجام کاری که در ان نزدیک شدن به خدای بزرگ و اطاعت از فرمان او باشد
  نیت رکن نماز است
  قیام متصل به رکوع یعنی چند لحظه ابستادن همرااه با ارامش واجب است
  سبحان ربی الاعلی وبه حمده :منزه است پرورگار من که از همه والاتر است و من به ستایش ان مشغولم
  از نشانه های یاران با وفای پیامبر /ص/ان است که اثار سجده در سیمای انان دیده می شود
  بهترین راه نزدیکی به خداوند از طریق سجده است
  پامبر /ص/ فرمود من در قیامت امت خود را از اثار سجده که بر پیشانی دارند می شناسم
  سجده کمر شیطان را می شکندباعث محو گناهان می شود و انسان را بهشتی میکند
  وحدهلاشریک له:یعنی خدای واحدی است که همتا ندارد
  مستحب است که در تشهد اول بعد از صلوات بر محمدو المحمدگفته شود :وتقبلشفاعتهفی امتهوارفعدرجته
  چند پیام از تشهد :بندگی بالاترین مقام انبیا است عبودیت است کخ پیامبر رابه معراجمیبرد شهذدت به رسالت پیامبر به معنای نفی تمام مکاتب بشری است
  قران مجید امر صلوات بر محمد /ص/راصراحتا اعلام فرموده است
  یاایهاالذین امنواصلو علیهوسلمواتسلیما
  سلام نخستین در نمازبه رسول خدا/ص/
  سلام دوم به خودماوبندگان شایسته خدا
  سلام سوم به فرشتگان و مومنان است
  پیامبر فرمودند: بهترین نماز ان است که قنوت طولانی داشته باشد
  قنوت به معنای دعا است در نماز درحال ابستادن
  اولین نماز جماعتی که تشکیل شده به امامت رسول خدا/ص/و شرکت حضرت علی /ع/و جعفر طیاربرادر حضرت/ع/بود
  اثارو فواید دنیوی نماز جماعت خوشنامی درمان نفاق در پناه خداقرار گرفتن کفاره گناهان
  اثار و فواید اخروی نماز جماعت :عبور از صراط ترفیع مقام نجات از ترس قیامت
  نماز شب 11 رکعت است
  رسول خدا /ص/فرمود:برترین نماز بعد ازنماز واجب نماز شب است
  طبق ایه 91 سوره مائده از اهداف شیطان باز داشتن از نماز است
  وضو کلید نماز است
  وضو در لغت نظافت و نیکوئی و در حدیثی به معنای نور و روشنائی امده است
  وضو سبب پاگیزگی بدن وصفای روان ادمی است
  رسول/ص/فرمودک کسی که شب را با وضوبیارامد گویی تمام شب را به احیاو عبادت گذرانده است
  رسولخدا/ص/فرمودمسواک کردن جزئی از وضو است
  امام علی چیزی از امور دنیا شما را از خواندن نماز اول وقت باز ندارد
  پیامبر اکرم /ص/:نماز اول وقت برترین اعمال است
  دو رکعت نماز همراه با تفکر و حضور قلب ارزشمندتر از یک شب زند داری با دلسرگردان و بدون توجه است
  رسول خدا /ص/فرمودند:هرکس مقید به حضور در نماز جماعت است تحت هر شرایطی که باشد از صراط عبور کرده وبه بهشت میرود
  امام صادق /ع/:خداوند نسبت به تمام مخلوقات رحمان است اما رحیم به مومنان اختصاص دارد
  یکی از نامهای قیامت یوم الدین میباشد
  مقصوداز صراط مستقیم همان طریق خداشناسی و دین وپای بند بودن به انجام دستورات خدا است
  صراط در قیامت نام پلی است بر روی دوزخ که همه مردم باید از روی ان عبور کنند
  گمراهان //ضالین//کسانی هستند که از ایمان به کفر تبدیل یافته اند . کسانی که از خداوپیامبرش نافرمانی میکنند. کسانی که اخرت را باور ندارندو از رحمت الهی نومیدند
  سبحان ربی العظیم وبحمده : پروردگار من عظیم واز هر عیبی منزه است و ممن به ستایش او مشغولم
  ایه 60 سوره غافر :انانکه از عبادت کردن به خداوندتکبر می ورزند هرچه زودتر ذلیلانه به جهنم فرو خواهند رفت
  ایه 31 سوره مریم :عیسی گفت :خداوند من سفارش کرده تا زنده امنماز وزکات را انجام دهم
  بهترین چیزی که بنده بعداز شناخت خداوند بوسله ان به درگاه الهی تقرب پیدا می کند نماز است
  برای نماز گزاری که نمازش را در اول وقت به جا می اورد :پیامبر/ص/ راحتی در دم مرگ نجات از اتش رفع و دفع اندوه را ضمانت کرده است
  پیامبر /ص/فرمود شیطان تا وقتی انسان نمازهای پنجگانه را در وقتش می خواند خائف وترسناک است و از انسان هابرکنار است
  پیامبر فرمود که فردای قیامت شفاعت من به کسی که نماز واجب را تاپس از وقت ان به تاخیر اندازد نخواهد رسید
  اذان واقامه برای نمازهای پنجگانه مستحب موکد است
  مهمترین شرط قبول نماز حضور قلب در نماز است
  اداب حضور قلب در نماز: توجه کامل به نماز داشته باد در حالت کسالت و چرت زدن نماز نخواند در نماز خمیازه نکشد
  کسی که درنماز خشوع بدنش بهتر از خشوع قلب باشد این عمل نزد ائمه نفاق است
  اداب مستحبات قیام انست که جای سجده را نگاه کند پاها را پس وپیش نگذارد دستها را روی رانهابگذارد وبه راست و چپ و اسمان نگاه نکند
  .

  پاسخ دادن

 14. به همه ی بچه مشهدی های با صفا

  سلام بچها از طزف خودم و همه ی محتاجان دعا خواهش میکنم اگه این چند روز مشرف شدید به حرم نورانی اقا علی بن موسی الرضا (ع)واسه ما هم دعا کنید یک دنیا ممنون.برای ارامش همه بچها صلوات ت ت ت

  پاسخ دادن

 15. سپه

  دوستان یه سوال دارم،شاید بدونید،من یه چشمم 4نمره تنبلی داره، “4از10″اگه خدا خواست به مرحله پزشگی رسیدم، ردم می کنن یا نه،از دوستان خواهش دارم کسی در این مورد اطلاعاتی یا تجربه ایی داره،بگه،

  پاسخ دادن

 16. سپیده

  من دارم از استرس می میرم دست و دلم به هیچ کاری نمیره ک حداقل بشینم واسه گزینش بخونم . شما دارین میخونین دوستان ؟ ی سریا گفتن گزینش داریم نه مصاحبه . ممکنه دیگه چیزی ازمون نپرسن ؟

  پاسخ دادن

 17. دبیر کامپیوتر

  سلام دوستان من یه معلمم. به خانمها میگم بهترین شغله. چرا؟ سه ماه تعطیلیم، دی ماه امتحاناته تعطیلیم، 20 روز عید تعطیلیم. سه روز در هفته میریم یا چهار روز، به بچه و همسرمون بهتر می رسیم، وقت داریم کلاس ورزش وموسیقی و دنبال علاقه مندی هامون بریم، با بچه های پر انرژی مدرسه در ارتباطیم، چشممون به آقا جماعت در محیط کار نمیفته(البته این شوخی بود)، از همه اینا گذشته شغل مقدسیه. حقوقشم برای یه خانم زیادم هست چون ما که مسئول خرج خونه نیستیم، اگرم کمک کنیم لطف کردیم!!! تازه من ارشدم خوندم در کنار کار و زندگیم. ایشالا دکترامم میخونم میرم هیات دانشگاه فرهنگیان میشم. میخوام بدونین من هم جای دیگه مثل بانک و … قبول شده بودم. اما بهترین تصمیم زندگیمو(البته بعد از انتخاب همسرم) گرفتم و اومدم دبیر کامپیوتر شدم. الانم خدارو شاکرم. ببخشید زیاد پر حرفی کردم،خواستم خواهرای گلمو یه راهنمایی کرده باشم.
  موفق باشید هر کجا که هستید…

  پاسخ دادن   • دبیر کامپیوتر

    اولا من میخواستم فقط راهنمایی کرده باشم ثانیا اینکه اینجا چکار میکنم بخاطر اینه که یکی از آشناهام تو بانک سپه شرکت کرده.
    دوره خوبی نمونده ها!!!!

    پاسخ دادن

  • احمد

   عزیز من حاضرم برم دهات دوردست معلم باشم اما کو استخدام معلمی
   حقوقش هم خیلی مهم نیست مهم تایم آزادی که داره برام هست و با وجود داشتن امنیت شغلی و درآمد می تونم به کارهای آزاد دیگه برسم
   کسی که بیرون یه منبع درآمدی داره معلمی بهترین شغل هست اما برای ماها یک آرزو هستش این شغل

   پاسخ دادن

  • شیدا

   سلام.عزیزم یه جوری صحبت میکنی انگار اوضاع کار رو نمیدونی.فکر میکنی هر کسی 10 تا گزینه داره؟ دیگه نمیشه دنبال علایق رفت.هرجا جور شد باید دو دستی چسبید.
   البته با تشکر از راهنماییت و احترام برای نظرت من شخصا اگر بین معلم شدن و کارمند بانک شدن حق انتخاب داشتم کارمند بانک شدن رو انتخاب میکردم.

   پاسخ دادن

   • احمد

    جدا!!!
    چرا من نمی تونم به این نقطه از علاقه برسم؟
    باور کنید من حتی بین نظامی شدن و کارمند بانک شدن هم حق انتخاب شدن داشتم کارمند بانک رو انتخاب نمی کردم چه برسه معلمی که آرزوم بود معلم بشم
    نمی دونم چرا دیدگاه من به این شغل اینقد منفیه

    پاسخ دادن

    • امیر

     همه همینن داداش. ولی چه میشه کرد. وقتی کار نیست همینی که قبول شدیمو باید دو دستی بچسبیم. کی خوشش میاد تحویلدار بشه؟ همه می دونن معلمی بهتره ولی الان چند ساله آموزش و پرورش نیرو نمی گیره جدیدا هم گفته فقط از دانشگاه فرهنگیان. یعنی بقیه دانشگاه ها کشک. بچه ها همچین می گن انگار چندتا راه پیش رو داریم.
     جناب دبیر کامپیوتر ما هم می دونیم دبیر بودن بهتره. حتی خود خانم ها هم می دونن ولی تو این وضعیت چه مرد و چه زن فقط دنبال کار پیدا کردنن. این فرصتو ندارن مثل شما برن دبیر بشن. شما موقعیتشو داشتین، کسانی که ندارن نمی تونن. پس آنقدر همه رو دلسرد نکنین. امیدوارم هر کسی هر جایی هست موفق باشه

     پاسخ دادندیدگاه خود را بیان کن

 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.
 • نتايج در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت نتايج در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • زمان آزمون در همين صفحه به اطلاع شما ميرسد براي دريافت زمان آزمون در ايميل خود اينجا کليک کنيد.
 • در صورتی که در مورد سوالات استخدامی سوالی دارید اينجا کليک کنيد.