اخبار فرهنگیان و معلمان در سال ۹۶ (کلیه اخبار)

۱۱ روز قبل ۳۰ نظر

اخبار فرهنگیان و معلمان

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

در این صفحه اخبار لحظه به لحظه اخبار فرهنگیان و معلمان اعلام میشود

فهرست اخبار فرهنگیان و معلمان موجود در این صفحه :


۲۳ دی ۹۶

پرداخت مطالبات معلمان بازنشسته آموزش و پرورش استثنایی تا پایان این هفته

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حقوق معلمان بازنشسته آموزش و پرورش استثنایی تا پایان این هفته پرداخت می‌شود، گفت: همه مطالبات سرباز معلمان تا بهمن‌ماه تسویه خواهد شد.

ادامه مطلب ...
۲۰ دی ۹۶

ابلاغ بخشنامه نحوه احتساب سنوات ارفاقی معلمان مدارس استثنایی

وزارت آموزش‌ و پرورش بخشنامه مربوط به پرداخت حق بیمه سنوات ارفاقی کارکنان سازمان آموزش و پرورش استثنایی رابه استان ها ابلاغ کرد.

ادامه مطلب ...
۲ دی ۹۶

رتبه‌بندی فرهنگیان با اتکا بر صلاحیت حرفه‌ای منجر به ارتقا معیشت آنان

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: رتبه‌بندی فرهنگیان با اتکا بر صلاحیت حرفه‌ای منجر به ارتقا معیشت و توانایی فرهنگیان شود.

ادامه مطلب ...
۲۵ آذر ۹۶

مواجه بودن خوزستان با کمبود ۱۰ هزار معلم

خبرگزاری مهر : نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی از وجود کمبود ۱۰ هزار معلم در بدنه آموزش‌وپرورش استان خوزستان خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۵ آذر ۹۶

کمبود ۳ هزار و ۷۰۰ معلم ورزش در مدارس

باشگاه خبرنگاران جوان : معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از رشد ۳۵ درصدی بودجه این معاونت در سال آینده خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱۱ آذر ۹۶

تحصیل ۶۵ هزار دیرآموز در مدارس عادی

خبرگزاری مهر : رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تاکید بر حل مشکل اشتغال معلولان گفت: تعداد ۶۵ هزار و ۸۰۰ نفر دانش آموز دیر آموز در مدارس عادی تحصیل می کنند.

ادامه مطلب ...
۱۰ آبان ۹۶

جذب ۱۹۰هزار معلم تا چهار سال آینده

باشگاه خبرنگاران جوان: رئیس مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: جذب ۱۹۰هزار معلم و بکارگیری روش‌های مکمل به رفع مشکل کمبود نیرو کمک می‌کند.

ادامه مطلب ...
۹ آبان ۹۶

بازنشستگی ۳۰۰۰ معلم استثنایی طی ۵ سال آینده

خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه تا ۵ سال آینده هر سال حدود ۶۰۰ تا ۶۵۰ نفر از معلمان استثنایی بازنشسته می‌شوند، گفت: باید تلاش کنیم در کوتاه مدت نیروی متخصص جوان را از طریق دانشگاه فرهنگیان و آزمون‌های استخدامی جذب کنیم.

ادامه مطلب ...
۸ آبان ۹۶

طرح استخدام بی‌ضابطه معلمان و مستمسکی بنام دانشگاه فرهنگیان

خبرگزاری ایسنا: دانشگاه فرهنگیان در واکنش به طرح استخدام ۱۲۰ هزار نفر در آموزش و پرورش بیانیه ای صادر کرد.

ادامه مطلب ...
۸ آبان ۹۶

پیگیری پرداخت حق‌الزحمه امتحانات نهایی معلمان

خبرگزاری فارس : رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: وزیر آموزش و پرورش با تمام وجود پیگیر پرداخت حق‌الزحمه امتحانات نهایی معلمان است تا پرداخت انجام شود.

ادامه مطلب ...
۳ آبان ۹۶

سونامی بازنشستگی معلمان آموزش و پرورش استثنایی از سال آینده

خبرگزاری فارس : معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی از سونامی بازنشستگی نیروهای این سازمان از سال آینده خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲ آبان ۹۶

شیوه‌نامه بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان ابلاغ شد

خبرگزاری فارس : مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ شیوه‌نامه بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان در سال جاری به استان‌های سراسر کشور خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱ آبان ۹۶

بازنشستگی ۳۰۰ هزار معلم تا سال ۱۴۰۰

خبرگزاری مهر : رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰ هزار معلم بازنشسته می شوند، تربیت معلم در دانشگاه های فرهنگیان را ضروری دانست.

ادامه مطلب ...
۲۵ شهریور ۹۶

درخواست برای جدایی آزمون استخدامی معلمان از سایر آزمونهای

خبرگزاری ایسنا : معاون آموزش متوسطه وزرات آموزش و پرورش با تاکید بر ارتقای کیفیت آموزشی در دوره‌های یکساله آموزش متقاضیان دانشگاه فرهنگیان گفت: مشکل اصلی ما نگاه «کارمندی» به معلمان است.

ادامه مطلب ...
۲۲ شهریور ۹۶

پرداخت سنوات ارفاقی ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۱ معلمان استثنایی به زودی

خبرگزاری فارس : رئیس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی گفت: سنوات ارفاقی مربوط به سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۱ معلمان استثنایی که باقی مانده بود، به زودی پرداخت می‌شود.

ادامه مطلب ...
۱۱ شهریور ۹۶

استخدام بدون ضابطه ۲۸۰ هزار معلم

خبرگزاری مهر : معاون شورای عالی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی نمایندگان مجلس به وزارت خانه برای استخدام، نیرو تحمیل می کنند، گفت: ۲۸۰ هزار نفر بدون آموزش جذب وزارت خانه شدند.

ادامه مطلب ...
۶ شهریور ۹۶

شیوه نامه جدید جذب معلمان اعلام شد

خبرگزاری مهر : وزارت آموزش و پرورش در واکنش به انتقاداتی که نسبت به شیوه نامه جذب معلمان وجود داشت اصلاحاتی را انجام داد.

ادامه مطلب ...
۵ شهریور ۹۶

اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش درباره شیوه‌نامه جذب داوطلبان شغل معلمی

خبرگزاری فارس: با توجه به انتقاداتی که بعد از انتشار شیوه‌نامه جذب معلمی از سوی برخی صاحب‌نظران طی چند روز گذشته در رسانه‌ها و به ویژه در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است، مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه کرده است.

ادامه مطلب ...
۴ شهریور ۹۶

درخواست ابطال فوری بخشنامه ممنوعیت استخدام معلمین

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار ابطال بخشنامه آموزش و پرورش در مورد ممنوعیت استخدام معلمین شد.

ادامه مطلب ...
۴ شهریور ۹۶

توضیح آموزش و پرورش درباره شرایط استخدام معلمان

خبرگزاری برنا : رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش به ارائه توضیحاتی پیرامون شیوه نامه مصاحبه اختصاصی داوطلبان ورود به دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی و شرایط جدید معلمی پرداخت.

ادامه مطلب ...
۳۱ مرداد ۹۶

طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس باید در دستور قرار می‌گرفت

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان: نماینده مردم رشت بر ضرورت تعیین تکلیف وضعیت استخدامی معلمان حق‌التدریس، مربیان و آموزش یاران در مجلس تأکید کرد.

ادامه مطلب ...
۱۵ مرداد ۹۶

شرایط ادامه تحصیل بدون آزمون معلمان در دانشگاه فرهنگیان

خبرگزاری تسنیم : فرهنگیان رسمی و پیمانی می‌توانند در رشته‌های مربوط به دوره کاردانی دانشگاه فرهنگیان بدون آزمون ادامه تحصیل دهند.

ادامه مطلب ...
۱۵ مرداد ۹۶

بیش از ۳۰ هزار فرهنگی تا شهریور بازنشسته می‌شوند

خبرگزاری فارس : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص ادامه فعالیت بازنشسته‌ها در آموزش و پرورش توضیحاتی ارائه کرد.

ادامه مطلب ...
۱۱ مرداد ۹۶

شرایط مشروط به کارگیری بازنشستگان فرهنگی

خبرگزاری مهر : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان استفاده از نیروی فرهنگی بازنشسته را نداریم، شرایط مشروط به کارگیری بازنشستگان فرهنگی را تشریح کرد.

ادامه مطلب ...
۹ مرداد ۹۶

پرداخت حق‌التدریس معوق فرهنگیان شاغل تا قبل از سال تحصیلی جدید

خبرگزاری فارس:معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش
حق‌التدریس ۵.۵ ماه معوق فرهنگیان تا قبل از سال‌ تحصیلی جدید پرداخت می‌شود
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت حق‌التدریس معوق فرهنگیان شاغل تا قبل از سال تحصیلی جدید خبر داد.

ادامه مطلب ...
۸ مرداد ۹۶

پوشش بیمه‌ای معلمان پاره وقت مدارس غیردولتی

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در قانون جدید تاسیس مدارس غیردولتی آمده است که معلمان پاره‌وقت فاقد پوشش بیمه‌ای باید به نسبت ساعات انجام کار، بیمه شوند، گفت: از ابتدای مهرماه جاری هر فردی که در مدارس غیردولتی کار می‌کند و تمایل به بیمه شدن دارد باید متناسب با ساعات کاری‌اش بیمه شود.

ادامه مطلب ...
۲۴ تیر ۹۶

دوره‌های ضمن خدمت معلمان کاملاً رایگان است

خبرگزاری فارس: معاون برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش تهران با تأکید بر اینکه دوره‌های ضمن خدمت معلمان کاملاً رایگان است، گفت: هیچ مجوزی برای دریافت پول در دوره‌های ضمن خدمت صادر نشده است.

ادامه مطلب ...
۱۷ تیر ۹۶

اجرای طرح بیمه تمام معلمان مدارس غیردولتی از ابتدای مهر ماه

خبرگزاری فارس: مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح بیمه تمام معلمان مدارس غیردولتی از مهر ماه سال جاری خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۹ خرداد ۹۶

۷ هزار معلم متقاضی ورود به پایتخت

خبرگزاری تسنیم : معاون آموزش‌وپرورش شهر تهران با اشاره به اینکه تا کنون ۷ هزار و ۵۰۰ نفر از فرهنگیان ساکن شهرستان‌ها متقاضی انتقال به پایتخت بوده‌اند، گفت: در بحث نقل و انتقال نیروی انسانی ورود آقایان به شهر تهران را باز گذاشته‌ایم.

ادامه مطلب ...
۲۳ خرداد ۹۶

جذب هزار و ۲۸۰ مدرس آموزش خانواده در آزمون استخدامی

خبرگزاری ایرنا : مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه آزمون مدرس آموزش خانواده بعد از سه سال وقفه، در تاریخ ۱۶ مردادماه امسال در همه استان های کشور برگزار می شود، از جذب و پذیرش یک هزار و ۲۸۰ مدرس در این آزمون خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱۰ خرداد ۹۶

لایحه نظام پرداخت معلمین اعم از رتبه‌بندی معلمان است

خبرگزاری خانه ملت : وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه لایحه نظام پرداخت معلمین حل مشکلات وسیع‌تری از معلمان را در بر می‌گیرد، بر ضرورت تسریع در حل مشکلات فرهنگیان تاکید کرد.

ادامه مطلب ...
۲۴ اردیبهشت ۹۶

صدور مجوز ۵ سال سنوات ارفاقی معلمان استثنایی

خبرگزاری فارس : رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از حل مشکل سنوات ارفاقی معلمان استثنایی خبر داد و گفت: با هماهنگی کمیسیون اجتماعی دولت این مشکل را حل کردیم و در حال حاضر مجوز صادر شده است.

ادامه مطلب ...
۱۸ اردیبهشت ۹۶

بازنشستگی ۴ هزار فرهنگی تهرانی در سال‌جاری

اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش شهرتهران: بازنشستگی ۴ هزار فرهنگی تهرانی در سال‌جاریمدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: تعداد فرهنگیان بازنشسته شهر تهران در سال گذشته ۳۶۰۰ نفر بود و پیش‌بینی می‌شود که امسال به ۴ هزار نفر برسد.

ادامه مطلب ...
۱۰ اردیبهشت ۹۶

جزئیات بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان

خبرگزاری فارس: مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بازنشستگی در آموزش و پرورش روند صعودی دارد، گفت: هزینه استخدام یک نفر در آموزش و پرورش، حداقل ۱۰ میلیون تومان است.

ادامه مطلب ...
۶ اردیبهشت ۹۶

ایجاد ردیف استخدامی بیش از هزار نفر فرهنگی در سیستان و بلوچستان

خبرگزاری ایرنا: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هزار و ۴۰۰ ردیف مجوز استخدام رسمی فرهنگیان با رویکرد بومی در استان ایجاد شده است تا بتوانیم حق دانش آموزان این استان را احیا کنیم.

ادامه مطلب ...
۱۴ فروردین ۹۶

بازنشستگی ۴ هزار فرهنگی تهران در سال تحصیلی جاری

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم در آینده روند کاهش نیروی انسانی و وابستگی به نیروهای حق‌التدریس وجود داشته باشد، گفت: در سال تحصیلی جاری تعداد بازنشستگان فرهنگی تهران حدود ۴ هزار نفر است.

ادامه مطلب ...
۱۴ فروردین ۹۶

وضعیت استخدام معلمان در طرح «خرید خدمات آموزشی»

خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت استخدام نیروی انسانی در طرح خرید خدمات آموزشی توضیحاتی ارائه کرد.

ادامه مطلب ...
۱۷ اسفند ۹۵

اجرای طرح معیشتی برای فرهنگیان در سال ۹۶

خبرگزاری فارس : وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه نظام حقوقی معلمان در حال تدوین است، از اجرای طرح معیشتی برای فرهنگیان در سال آینده خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱۰ اسفند ۹۵

جزئیات دوره‌های دانش‌افزایی ویژه معلمان و مربیان آموزش و پرورش استثنایی

خبرگزاری فارس : معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی، جزئیات برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی ویژه معلمان و مربیان و کارشناسان این سازمان را اعلام کرد.

ادامه مطلب ...
۲۳ بهمن ۹۵

پیگیری عدم پرداخت تمام حق‌التدریس و پاداش پایان خدمت فرهنگیان فردا

خبرگزاری فارس : عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: قرار بود اولویت مابقی «۴ هزار میلیارد تومان»، پرداخت پاداش پایان خدمت، حق‌التدریس و سرانه‌ها باشد و اعلام شد این مطالبات دهه فجر پرداخت می‌شود اما اگر پرداخت نکرده‌اند، فردا در کمیسیون پیگیری می‌کنیم.

ادامه مطلب ...
۱۶ بهمن ۹۵

تشکیل کارگروه معیشت معلمان

خبرگزاری ایسنا: وزیر آموزش و پرورش از تشکیل کارگروه معیشت معلمان با هدف بهبود بخشیدن به برخی از مسائل رفاهی و درمانی این قشر خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱۰ بهمن ۹۵

کاهش ۴ ساعته تدریس برای معلمان بیش از بیست سال خدمت

خبرگزاری فارس : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد اجرایی نشدن دستورالعمل کاهش ۴ ساعته تدریس برای معلمان دوره ابتدایی بیش از بیست سال سابقه خدمت، خلاف بند ۹ اصل سوم قانون اساسی و مصداق تبعیض است.

ادامه مطلب ...
۲۵ دی ۹۵

پیگیر سنوات ارفاقی پرداخت نشده ۸۸ تا ۹۱ معلمان استثنایی هستیم

خبرگزاری فارس : رئیس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی گفت: پیگیر محاسبه سنوات ارفاقی پرداخت نشده سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۱ معلمان استثنایی هم هستیم که این کار را از طریق دولت پیگیری می‌کنیم.

ادامه مطلب ...
۲۱ دی ۹۵

شرایط اضافه شدن ۲ سال خدمت سربازی فرهنگیان مرد به حکم کارگزینی

خبرگزاری فارس : مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش، شرایط اضافه شدن دو سال خدمت وظیفه سربازی فرهنگیان مرد به حکم کارگزینی آنها را تشریح کرد.

ادامه مطلب ...
۱۹ دی ۹۵

فرایند ایجاد تعاونی توسط فرهنگیان اعلام شد

خبرگزاری فارس : رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش، جزئیات ایجاد تعاونی توسط فرهنگیان را اعلام کرد

ادامه مطلب ...
۱۴ دی ۹۵

اضافه شدن ۷۰۰ نیرو به حوزه استثنایی آموزش و پرورش

خبرگزاری فارس : رئیس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی گفت: بودجه سال آینده این سازمان با ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش به ۸۷ میلیارد تومان خواهد رسید.

ادامه مطلب ...
۲۱ آذر ۹۵

شرایط اضافه شدن خدمت سربازی به حکم فرهنگیان

خبرگزاری فارس: مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش، شرایط اضافه شدن دو سال خدمت وظیفه سربازی فرهنگیان مرد به حکم کارگزینی آنها را تشریح کرد.

ادامه مطلب ...
۹ آذر ۹۵

نخستین مرکز آموزش نیروی انسانی معلمان مدارس غیر دولتی افتتاح شد

خبرگزاری مهر: نخستین مرکز آموزش نیروی انسانی معلمان مدارس غیردولتی کشور در شیراز افتتاح شد.

ادامه مطلب ...
۱۰ آبان ۹۵

اجرای طرح طلبه‌معلم در کشور

خبرگزاری فارس: مشاور وزیر آموزش و پرورش از استفاده از ظرفیت طلبه‌هایی که علاقمند به گذراندن دوره خدمت سربازی برای فعالیت‌های فرهنگی، پرورشی و تبلیغی در آموزش و پرورش هستند، خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۸ مهر ۹۵

خرید خدمات جایگزین استخدام در آموزش‌وپرورش شود

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان با بیان این‌که‌ حال آموزش‌وپرورش خوب نیست و نیروی انسانی آن دارد آموزش‌وپرورش را در خود هضم می‌کند، به تجربه موفق این استان از خرید خدمات آموزشی اشاره کرد و گفت: اگر اشکالات این مدل را رفع و جایگزین استخدام کنیم، تحول اساسی در آموزش‌وپرورش رخ می‌دهد.

ادامه مطلب ...
۱۸ مهر ۹۵

رسیدگی به مشکلات آموزش و پرورش و فرهنگیان

باشگاه خبرنگاران جوان : مشکلات آموزش و پرورش و فرهنگیان از سوی دولت و مجلس رسیدگی شود.

ادامه مطلب ...
۶ مهر ۹۵

نظام جامع رفاهی معلمان استثنایی تدوین می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی وزارت آموزش و پرورش گفت: به دنبال تدوین نظام جامع رفاهی معلمان استثنایی هستیم.

ادامه مطلب ...
۵ مهر ۹۵

چگونگی توزیع ساعت کاری فرهنگیان زن

خبرگزاری میزان : مدیر کل دفتر وزارت آموزش و پرورش گفت: ساعت کاری معلمان زن بر اساس ضوابط ابلاغ شده، اجرا می‌شود.

ادامه مطلب ...
۳ مهر ۹۵

ارتقای کرامت و حل مشکلات معیشتی معلمان دغدغه نمایندگان است

خبرگزاری مهر: نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ارتقای کرامت و منزلت معلمان و حل مشکلات معیشتی فرهنگیان از دغدغه‌های مهم نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

ادامه مطلب ...
۲۹ شهریور ۹۵

ساماندهی ۴ هزار معلم در سال تحصیلی جدید

خبرگزاری فارس: استخدام سه ردیف شغلی در شرکت پروژه‌های صنعتی ایران سهامی عاممعاون آموزش و پرورش استان مازندران گفت: ۴ هزار فرهنگی در سال تحصیلی جدید ساماندهی شدند.

ادامه مطلب ...
۲۸ شهریور ۹۵

بازنشستگی ۳۶ هزار فرهنگی در سال جاری

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که به مناسبت بازگشایی مدارس برگزار شد به اقدامات انجام شده در این وزارتخانه اشاره کرد و از بازنشستگی ۳۶ هزار فرهنگی و استخدام ۲۰ هزار نفر در این وزارتخانه خبر داد.

ادامه مطلب ...
۲۷ شهریور ۹۵

افزایش ضریب سختی کار برای ۳ گروه از معلمان

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: در تلاش هستیم برای نگه‌داشت نیروها در مدارس استثنایی جذابیت‌های کاری را ارتقاء و بخصوص برای سه گروه معلمان اول دبستان، معلمان کلاس‌های چندپایه چندمعلولیتی و معلمان دانش آموزان اوتیستیک، ضریب سختی کار را افزایش دهیم.

ادامه مطلب ...
۱۰ شهریور ۹۵

آزمون «اصلح» برای ورود به شغل معلمی+ ضوابط و امتیازات لازم

خبرگزاری تسنیم: معاون دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه آزمون ارزشیابی صلاحیت حرفه‌ای ویژه پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی امروز برگزار می‌شود، شرایط قبولی در این آزمون و ورود به مدارس از مهر ۹۵ را اعلام کرد

ادامه مطلب ...
۸ شهریور ۹۵

ساماندهی ۱۵ هزار معلم کهگیلویه و بویراحمدی تا نیمه دوم شهریور

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۵ هزار فرهنگی استان تا ۱۵ شهریور جاری ساماندهی می‌شوند.

ادامه مطلب ...
۲۸ مرداد ۹۵

اعزام ۵۲۰ نیرو به مدارس خارج از کشور تا اول مهر امسال

خبرگزاری مهر: رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور از اعزام ۵۲۰ نیرو به مدارس خارج از کشورتا مهر امسال خبر داد و گفت: برای این افراد دوره آموزشی ۴ روزه برگزار کردیم.

ادامه مطلب ...
۲۱ مرداد ۹۵

برگزاری آزمون اعزام به خارج از کشور برای ۳۸۰ معلم

خبرگزاری ایسنا : رییس مرکز امور بین‌الملل و خارج از کشور آموزش و پرورش با اشاره به دوره آموزشی ۱۷۰ معلم برای اعزام به خارج از کشور از شنبه آینده گفت: آزمون اعزام به خارج از کشور برای ۳۸۰ معلم دیگر را امسال برگزار خواهیم کرد.

ادامه مطلب ...
۲۰ مرداد ۹۵

ضرورت اصلاح وضعیت معیشتی معلمان

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجلس از وفاق مسئولان نظام در مواجهه با پرونده هسته‌ای، کاهش نرخ تورم و ضرورت توجه به وضعیت معیشتی معلمان سخن گفت.

ادامه مطلب ...
۲۰ مرداد ۹۵

معیشت معلمان و استخدام درصدر انتقادات مدیران آموزش و پرورش

خبرگزاری تسنیم: نمایندگان استان‌های مختلف طی سخنانی خطاب به وزیر آموزش و پرورش مشکلات خود را مطرح کردند، که می‌توان به نارضایتی از هدایت تحصیلی، مشکلات پیش‌آمده در استخدام آموزش و پرورش و ضرورت شفاف‌سازی عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد.

ادامه مطلب ...
۱۸ مرداد ۹۵

پیگیری وضعیت معلمان ایرانی اعزامی به خارج از کشور

باشگاه خبرنگاران جوان : معاون امور بین الملل و مدارس خارج از کشور از اعزام ۳۷۰ معلم به ۸۰ کشور و برگزاری دوره های آمادگی برای آنها خبر داد.

ادامه مطلب ...
۱۱ مرداد ۹۵

سالانه ۴۰ هزار فرهنگی وام دریافت می‌کنند

باشگاه خبرنگاران جوان : مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: بالغ بر ۴۰ هزار فرهنگی سالانه از خدمات این صندوق بهره‌مند می‌شوند.

ادامه مطلب ...
۱۰ مرداد ۹۵

جزییات بیمه تکمیلی فرهنگیان

روزنامه ایران: ۱۰۰ درصد هزینه‌ درمان و دارو ی بیماران خاص و صعب العلاج و تمام هزینه در مان نازایی پرداخت می‌شود عمل جراحی فرهنگیان ، بدون پرداخت هزینه‌ انجام می‌شود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه فرهنگیان هستند

ادامه مطلب ...
۶ مرداد ۹۵

کمیته تخصصی رسیدگی به معیشت فرهنگیان تشکیل می شود

خبرگزاری پانا : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته تخصصی برای رسیدگی به مشکلات معیشتی فرهنگیان تشکیل می شود.

ادامه مطلب ...
۶ مرداد ۹۵

سازماندهی بیش از ۱۰۰۰ معلم ابتدایی شهرستان بویراحمد

خبرگزاری فارس: به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید محمدقاسم محنایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای سال تحصیلی جدید برنامه‌ریزی‌ لازم در همه زمینه‌ها از جمله ساماندهی معلمان انجام شده است.

ادامه مطلب ...
۴ مرداد ۹۵

۴۵ هزار فرهنگی در سال تحصیلی جدید بازنشسته می‎شوند

خبرگزاری فارس : معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: ۴۵ هزار بازنشسته فرهنگی را برای سال‌جاری برآورد کردیم که ۳۵ هزار نفر مربوط به همین سال و ۱۰ هزار نفر نیز مربوط به سال گذشته هستند که باید بازنشسته می‌شدند، اما خدمت آنها یک‌سال تمدید شد.

ادامه مطلب ...
۲۴ تیر ۹۵

جزئیات ثبت‌نام تک کارت فرهنگیان

خبرگزاری دانشجو : مشاور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش جزئیات ثبت‌نام و دریافت تک کارت فرهنگیان را تشریح کرد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حسین روحی مشاور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ثبت نام تک فرهنگیان، اظهار داشت: اکنون سایت ثبت‌نام برای فرهنگیان ۱۵ استان کشور باز است و ویرایش این اطلاعات نیز تا پایان مردادماه امکان پذیر خواهد بود.

ادامه مطلب ...
۱۹ تیر ۹۵

جزئیات آزمون ارزشیابی صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان

خبرگزاری فارس : آزمون‌های استخدامی در آموزش و پرورش همواره با استقبال گسترده‌ای مواجه است و در آزمون سال گذشته این وزارتخانه نیز برای به‌کارگیری حدود ۳۵۰۰ نفر، ۱۷۸ هزار نفر به رقابت پرداختند.

ادامه مطلب ...
۱۲ تیر ۹۵

۳۳ هزار معلم در کشور واجد شرایط بازنشستگی هستند

خبرگزاری ایسنا: معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: ۳۳ هزار نفر از معلمان آموزش و پرورش واجد شرایط بازنشستگی هستند.

ادامه مطلب ...
۳۱ خرداد ۹۵

بازنشستگی حدود ۸۰ هزار نیرو در آموزش و پرورش

خبرگزاری مهر: فانی با بیان این که از صرفه جویی طرح ساماندهی نیروی انسانی درآموزش و پرورش، حقوق معلمان را افزایش داده ایم،یادآور شد: افزایش حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز طی سه سال گذشته، استخدام نکردن نیروی انسانی جدید، بازنشستگی حدود ۸۰ هزار نیرو، کاهش ۳۰ درصدی پرداخت حق التدریس و راه اندازی مدارس بوسیله معلمان موجود ازدستاوردهای ساماندهی نیروی انسانی می باشد.

ادامه مطلب ...
۲۵ خرداد ۹۵

جزییات وضعیت استخدامی دانشجومعلمان

باشگاه خبرنگاران جوان: معاون شورای عالی آموزش و پرورش گفت: وضعیت استخدام آموزش و پرورش مانند سایر ارگان‌های دولتی است با این تفاوت که قانون ‌متاهلین به خدمت آموزش و پرورش در‌‌ ‌مواردی لحاظ می‌شود.

ادامه مطلب ...
۲۴ خرداد ۹۵

آخرین اخبار از امکان ادامه تحصیل دانشجومعلمان

خبرگزاری ایلنا: معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان توضیحاتی درباره امکان ادامه تحصیل دانشجومعلمان، تقاضای ردیف استخدامی برای جذب هیات علمی و همچنین تقاضای راه‌اندازی ۲۰ رشته جدید در مقطع کارشناسی ارائه کرد.

ادامه مطلب ...
۱۹ خرداد ۹۵

شرایط تغییر مقطع تدریس معلمان

خبرگزاری تسنیم: تغییر مقطع تدریس یکی از درخواست‌های معلمان برای آغاز سال تحصیلی جدید است اما برای تغییر مقطع تدریس ضوابط و شرایطی نیاز است.

ادامه مطلب ...
۱۸ خرداد ۹۵

نیروهای قرارداد کار معین با مجوز سازمان مدیریت تبدیل وضعیت می شوند

خبرگزاری پانا: وزیر آموزش و پرورش گفت: تبدیل وضعیت نیروهای قرارداد کار معین و معلمین قرآنی با مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی از اولویت های وزارت آموزش و پرورش در سال جاری است.

ادامه مطلب ...
۱۸ خرداد ۹۵

علاقه‌مندان به تدریس در مدارس غیردولتی به موسسان مراجعه کنند

خبرگزاری فارس: مدیرکل سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش چگونگی تدریس علاقمندان آموزش در مدارس غیردولتی را تشریح کرد.

ادامه مطلب ...
۱۰ خرداد ۹۵

جزئیات بازنشستگی فرهنگیان+مدارک مورد نیاز برای بازنشستگی

خبرگزاری فارس: تمام کارکنان آموزشی و اداری که تا پایان شهریور دارای سابقه خدمت ۳۰ سال و بالاتر می‌شوند، می‌توانند بازنشسته شوند.

ادامه مطلب ...
۶ خرداد ۹۵

قانون تقلیل ساعت، مشمول معلمان با ۲۰ سال سابقه آموزشی می شود

خبرگزاری ایرنا: کاشان- ایرنا- رییس اداره حقوق و مزایای وزارت آموزش و پرورش گفت: قانون تقلیل ساعت، مشمول افرادی با ۲۰ سال سابقه آموزشی یا ۵۰ سال سن می شود.

ادامه مطلب ...
۳ خرداد ۹۵

جزئیات بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان

باشگاه خبرنگاران جوان : معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اعلام آمادگی این نهاد برای بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان خبر داد.

ادامه مطلب ...
۳۰ اردیبهشت ۹۵

۵۰ هزار معلم امسال بازنشسته می شوند

خبرگزاری ایرنا: اراک – ایرنا – معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: ۵۰ هزار معلم امسال از نظام آموزشی کشور بازنشسته می شوند و در مقابل ۱۸ هزار معلم در چرخه تعلیم و تربین پذیرش می شوند.

ادامه مطلب ...
۲۹ اردیبهشت ۹۵

۶۲ درصد از بازنشستگان کشور آموزش و پرورشی هستند

خبرگزاری شبستان: رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش با اشاره به وجود ۷۵۰ هزار بازنشسته آموزش و پرورش در کشور گفت: ۶۲ درصد از بازنشستگان کشور مربوط به آموزش و پرورش است.

ادامه مطلب ...
۲۵ اردیبهشت ۹۵

بررسی طرحی در مورد معلمان استخدامی

باشگاه خبرنگاران جوان: صحن علنی مجلس در هفته جاری طرح احتساب سابقه تدریس معلمان حق‌التدریس استخدامی در آموزش و پرورش را بررسی می‌کند.

ادامه مطلب ...
۲۵ اردیبهشت ۹۵

بازنشسته شدن ۲۰۰ هزار معلم طی ۴ سال آینده

خبرگزاری فارس: معاون آموزش متوسطه از بازنشسته شدن ۲۰۰ هزار معلم طی ۴ سال آینده خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود بعد از استقرار نظام «۳ـ۳ـ۶»، تعداد کل دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم به سه میلیون نفر برسد.

ادامه مطلب ...
۲۳ اردیبهشت ۹۵

برگزاری آزمون نوبت دوم آموزگاران شهر تهران

خبرگزاری پانا : آزمون نوبت دوم ویژه تمام آموزگاران شهر تهران با سابقه ۶ سال و کمتر از آن در تاریخ ۱۱ و ۱۲ خرداد برگزار می شود.

ادامه مطلب ...
۲۲ اردیبهشت ۹۵

یک میلیون معلم و فرهنگی در کشور مشغول به فعالیت هستند

خبرگزاری تسنیم : معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش بابیان اینکه یک میلیون معلم و فرهنگی در کشور مشغول به فعالیت هستند گفت: سرانه مطالعه معلمان در کشور باید افزایش یابد

ادامه مطلب ...
۲۲ اردیبهشت ۹۵

آزمون اعزام معلمان به خارج از کشور امسال برگزار نمی‌شود

خبرگزاری تابناک : معاون مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: تعداد زیادی معلم داریم که در انتظار اعزام به خارج از کشور هستند و بر همین اساس امسال آزمونی برای اعزام به خارج نداریم.

ادامه مطلب ...
۲۱ اردیبهشت ۹۵

لزوم بهره‌گیری از تجربیات فرهنگیان بازنشسته در مدارس

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان ابهر گفت: باید از تجربیات فرهنگیان بازنشسته در مدارس استفاده شود.

ادامه مطلب ...
۱۹ اردیبهشت ۹۵

بهبود وضع معیشتی معلمان باید در دستور کار دولت قرار بگیرد

خبرگزاری تسنیم : استاندار اردبیل گفت: معلمان که وظیفه سنگین تعلیم و تربیت آینده سازان کشور را بر عهده دارند نباید دغدغه معیشت داشته باشند.

ادامه مطلب ...
۱۵ اردیبهشت ۹۵

اعزام ۱۱ هزار نیروی کار به خارج کشور

اقتصادآنلاین: معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با برنامه ریزی انجام شده اعزام نیروی کار به خارج از کشور در پایان کار دولت دکتر روحانی رئیس جمهوری به ۱۱ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

ادامه مطلب ...
۱۵ اردیبهشت ۹۵

فراهم کردن بستر مناسب برای حمایت بیشتر از معلمان

خبرگزاری فارس: منتخب مردم شهرستان‌های دشتی و تنگستان در مجلس دهم گفت: امیدوارم بتوانیم با کمک سایر نمایندگان بستر مناسب برای حمایت بیشتر از معلمان را فراهم کنیم.

ادامه مطلب ...
۱۵ اردیبهشت ۹۵

ضرورت توجه بیشتر دولت به کارگران و فرهنگیان

باشگاه خبرنگاران جوان : نماینده مردم بهبهان گفت: از دولت می خواهم به این دو قشر مهم و تاثیرگذار فرهنگیان و کارگران کشور توجه بیشتری داشته و نسبت به رفع مشکلات آنها اقدام کند.

ادامه مطلب ...
۱۴ اردیبهشت ۹۵

معلمان نمونه در اولویت آزمون استخدام اعزام به خارج قرار گیرند

خبرگزاری مهر: به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر فانی در مراسم تقدیر از معلمان نمونه که شب گذشته در دارالفنون برگزار شد، گفت: آموزش و پرورش زیرساخت سرمایه انسانی هر کشور را تعیین می کند.

ادامه مطلب ...
۱۱ اردیبهشت ۹۵

انتخاب معلمان دارای دکترای تخصصی به عنوان مدرس دانشگاه فرهنگیان

خبرگزاری ایرنا: تهران – ایرنا – سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشگاه برای جبران کسری کادر آموزشی خود در سالجاری از ظرفیت معلمان و دبیرانی که دارای تحصیلات دانشگاهی ممتاز و مدرک دکترای تخصصی باشند به عنوان مامور تمام وقت آموزشی استفاده خواهد کرد و این سیاست در سال آینده هم ادامه خواهد داشت.

ادامه مطلب ...
۸ اردیبهشت ۹۵

ارتقاء توانایی معلمان در دانشگاه فرهنگیان پیگیری می شود

خبرگزاری ایرنا: تهران – ایرنا- رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: برای ارتقاء توانایی معلمان، برنامه‌هایی با عنوان آموزش‌های ضمن خدمت در دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب ...
۸ اردیبهشت ۹۵

معلمان و فرهنگیان در توسعه نظام آموزشی نقش موثری دارند

خبرگزاری ایرنا : فرماندار شهرستان گرمه گفت: توسعه نظام آموزشی را مدیون معلمان و فرهنگیان هستیم و نقش موثری آنان در نهادینه کردن این توسعه بی نظیر است.

ادامه مطلب ...
۱۷ فروردین ۹۵

تدوین نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان

خبرگزاری میزان: مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش‌وپرورش از تدوین نظام سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان در آینده نزدیک خبرداد .

ادامه مطلب ...
۱۵ فروردین ۹۵

افزایش سختی کار معلمان عشایر در سال ۹۵

خبرگزاری ایلنا: مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه‌یافته آموزش و پرورش از رایزنی برای افزایش سختی کار معلمان عشایر در سال ۹۵ خبر داد و گفت: در حال حاضر به طور میانگین ۹۰ هزار تومان به عنوان سختی کار به این معلمان پرداخت می‌شود. در حال رایزنی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم تا در سال ۹۵ این سختی کار را افزایش دهیم.

ادامه مطلب ...
۱۵ فروردین ۹۵

خبرهای خوش فانی برای معلمان جدید الورود

شبکه خبر: وزیر آموزش و پرورش از اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان سرانه مدارس در بودجه سال ۹۵ این وزارتخانه خبرداد و گفت: ۱۵ هزار معلم فارغ التحصیل از دانشگاه و ۵ هزار معلم جدید الاستخدام، مهر امسال وارد کلاس های درس می شوند.

ادامه مطلب ...

30 نظر برای «اخبار فرهنگیان و معلمان در سال ۹۶ (کلیه اخبار)»


 1. علی احمدی

  با سلام. بعد از این همه شعار و بحث افزایش حقوق که همه دروغ بود خواهشمندیم پیگیری کنید حق و حقوق خودمان را پرداخت کنند ، اضافه پیشکش.
  از فرهنگیان مطالبات زیادی باقی مانده است که عبارتند از :
  مرخصی ذخیره بازنشستگان سال 95( کارکنان اداری )
  کمک هزینه ازدواج و فوت سال 95
  مرخصی مناطق محرو م از سال60 تا سال 80 در استان خوزستان و بعضی از استان ها.
  دیون فرهنگیان از سال 88 تاکنون

  پاسخ
 2. عباس

  کاش این دروغ هایی که میگن راست باشن.دیگه نمیدونم از کی و از کجا پول قرض کنم برا گذران زندگی.۶۰نفر نیرو خدماتی هستیم قبل از عید به ۳۰نفر پول لباس دادن به ۳۰نفر دیگه ندادن رفتمپرفتم پرسیدم چرا به ما پول ندادین در جوابم تیکه میندازن.به حراست گفتم اونم تیکه میندازه.خدا خودت شاهد باش چطور حق خوری میکنن.

  پاسخ
 3. عباس

  با سلام.لطفا پیگیر حق و حقوق نیروهای خدماتی باشین .اخه نه تنها من کل همکارانم دارن با پایین ترین حقوق و بدون حتی یک ثانیه اصافکار داریم کار میکنیم.اولین نفر تو محل کاریم یک ساعت بعداز رفتن آخرین نفر از محل کار خارج میشم.مگه ما جزء فرهنگیان نیستیم پس چرا تو رتبه بندی جایی نداشتیم.آخه مابا این همه مخارج بالا و این حقوق کم چقدر بایدشرمنده بشم

  پاسخ
 4. معلم

  با سلام
  به خدا نمی دانم ما معلمان کی رو داریم از ما دفاع کند ؟ پرستاران قائم مقام نظام پرستاری دارند، رئیس شورای نظام پرستاری دارند، نماینده نظام پرستاری دارندو…. که هر روز برای افزایش حقوق آنها نامه به رئیس جمهور و رئیس مجلس و…می نویسند و سایت مخصوص دارندولی معلم ها و نماینده های آنها خوابند. یا اصلا نماینده شورای معلمان و قائم مقام ندارند.
  در مقام مقایسه نمی گویم و قصد جسارت ندارم اولاش در همه کشورهای پیشرفته ابتدا به نظام آموزشی اهمیت می دهند و حقوق معلمان آن مانند ژاپن، و تمام کشورهای اروپایی البته می توانید با یک جستوجوی ساده متوجه این امر بشوید دومش سختی کار معلم به خدا از پزشک اگر بیشتر نباشد کمتر نیست اگر کسی رد می کند یک حرف الفبا یا جدول ضرب را به یک دانش آموز درس بدهد و سومش مقایسه کنید الان از نظر تحصیلات و شرایط قبول شدن در تربیت معلم و رتبه قبولی دانشجویان تربیت معلم را با سایر شغلها و چهارم اینکه بیشتر معلم ها روستا باید روز چندین کیلومتر را در راه ها سخت بروند تا به روستا برسند بدون سختی کار و اضافه کار

  پاسخ

لطفا سوالات و نظرات خود را بیان کنید

 • برای دریافت جدیدترین اخبار و آگهی های استخدامی در کانال تلگرام «ای استخدام» اینجا کلیک کنید
 • براي اطلاع از آخرين آگهي هاي مربوط به رشته و شهر خود اينجا را کليک کنيد.