شرکت مهندسی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرو سیتکس(CITEX) از سال 1380 فعالیت خود را در زمینه تولید نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای اتوماسیون اداری با هدف تجهیز و ارتقای سازمان‌ها، ادارات، شرکت‌ها و مراکز آموزشی، به فناوری روز IT آغاز نمود. این شرکت با همکاری تعدادی از فارغ‌التحصیلان مهندسی نرم‌افزار دانشگاه تهران و بکارگیری کارشناسان متخصص و مسئول اغاز بکار نمود و ارزش‌هایی چون مشتری‌مداری، ارائه محصول با کیفیت، خلاقیت و نوآوری و همگامی با آخرین پیشرفت‌های فناوری اطلاعات را سرلوحه کار خود قرار داد.

توسعه فناوری اطلاعات در تمامی ابعاد زندگی بمنظور ارتقای کمی و کیفی زندگی انسان چشم‌اندازی است که سیتکس برای خود متصور است و بر آن است تا با بهره‌گیری از مجموعه‌های خلاق و نوآور، محصولات و خدمات جدید و با کیفیتی را در عرصه فناوری اطلاعات برای آسان‌تر و بهتر شدن زندگی به کلیه افراد و سازمان‌ها عرضه نماید. سیتکس (citex) با تکیه بر این ارزش‌ها و برنامه‌ریزی هدفمند در راستای تحقق آرمان‌های خود، در بازارهای داخلی و جهانی در این عرصه قدم بر می‌دارد.

شرکت سیتکس ( Citex ) طراح و مجری سیستم اتوماسیون شمارش آراء انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، بزرگترین شرکت برگزارکننده انتخابات در کشور بشمار می‌رود. بیش از 22 میلیون برگه رای در 13 حوزه بزرگ رای‌گیری کشور همزمان روی 11،000 کامپیوتر توسط نرم‌افزار برگزاری انتخابات سیتکس در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی شمارش گردید. این پروژه که بعنوان بزرگترین پروژه ملی انفورماتیک کشور پس از کارت سوخت است، تنها نمونه‌ای از توانایی‌های این شرکت و نرم‌افزار علامت‌خوان و برگزاری انتخابات آن است.
شرکت سیتکس ( Citex ) یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید دستگاه حضور و غیاب است. این شرکت همزمان با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، انواع دستگاه حضور و غیاب کارتی تولیدی خود را به دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و دستگاه حضور و غیاب دوربین‌دار ارتقاء داده و توانست با تکیه بر دانش کارشناسان داخلی، یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های حضور و غیاب را طراحی و تولید نماید.

در حال حال حاضر بیش از 2000 سازمان بزرگ کشور و همچنین 200،000 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های بزرگ کشور از سیستم های مختلف سیتکس که از گواهی احراز صلاحیت و گواهی رتبه بندی نرم افزار شورای عالی انفورماتیک برخوردارند، استفاده می‌کنند.

سیتکس

گزیده‌ای از افتخارات سیتکس:

  • عضو اتحادیه نظام صنفی رایانه‌ای کشور
  • تجهیز دهها مرکز اداری ، آموزشی و تجاری به سیستم اتوماسیون اداری
  • طراحی و اجرای سیستم شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی(سال 86)
  • مدال طلای نمایشگاه ابداعات و اختراعات ژنو – PALEXPO (2006)
  • مدال طلا در INPEX (بزرگترین نمایشگاه اختراعات تجاری آمریکا) برای MCR (2014)
  • جایزه Merit برای MCR (تلفن همراه کارت خوان بدون تماس)

چشم‌انداز

توسعه فناوری اطلاعات در تمامی ابعاد زندگی به منظور ارتقای کمی و کیفی زندگی انسان …
 
ماموریت
بهره‌گیری از مجموعه‌های خلاق و نوآور، محصولات و خدمات جدید و با کیفیتی را در عرصه فناوری اطلاعات برای آسان‌تر و بهتر شدن زندگی به کلیه افراد و سازمان‌ها
سیتکس
کسب مدال طلای نمایشگاه ابداعات و اختراعات ژنو PALEXPO-2006
سیتکس
برنده مدال طلا در INPEX (بزرگترین نمایشگاه اختراعات تجاری آمریکا) برای MCR- 2014
سیتکس
برنده جایزه Merit برای MCR