خدمات مرکز تماس: پاسخگویی به تلفنهای ورودی شرکتها و موسسات خصوصی یا دولتی. پشتیبانی فنی مشتریان در حوزه سرویس های اینترنتی .بازاریابی و فروش خدمات و محصولات. ارزیابی رضایتمندی مشتریان از طریق نظرسنجی تلفنی و یا اینترنتی. ارایه خدمات صدای مشتری و نگاهداشت مشتریان. ارایه خدمات آموزشی و مشاوره در زمینه راه اندازی و مدیریت مرکز تماس و امور مشتریان.

تورنادو

مرکز تماس تورنادو در مساحتی بیش از 1000 متر مربع و ظرفیت 138 میز پاسخگویی ، در سه شبفت کاری ، قابلیت پاسخگویی روزانه 50000 تماس ورودی و 2000 تماس خروجی را دارا می باشد.

شرکت توسعه راهکارهای نوین ارتباطات درنا "تورنادو" (سهامی خاص) شرکتی معتبر در گستره فناوری اطالعات و ارتباطات است که در زمینه ارائه خدمات امور مشتریان ازجمله خدمات فراگیر مرکز تماس و همچنین انجام عملیات توسعه و مهندسی شبکه فعالیت می نماید. بیشترین مشتریان تورنادو، کاربران و مشتریان سرویسهای فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکتهای سرشناس ارائه دهنده خدمات و محصولات می باشند. دامنه خدمات و محصولات شرکت شامل طراحی ، نصب و اجرا، توسعه شبکه، بازاریابی و فروش بر اساس داده کاوی با استفاده از سیستمهای پیشرفته و پشتیبانی مشتریان می باشد. تورنادو با تکیه بر تجربه سازمانی ، دانش فنی و تبحر سرمایه انسانی خود از صفر تا صد نیازهای مشتریان را برآورده نموده و تجربه ای متمایز را برای مشتریان خود به ارمغان می آورد.

تورنادو