شرکت ارس پر بنیس از سال 1383 فعالیت خود را با تولید انواع کیک اسفنجی، بیسکوییت و شکلات در زمینی به مساحت 27000 متر مربع، در روستای بنیس آغاز کرد. بنیس با دستگاه‌های مدرن، نیروی متخصص، دانش و تجربه‌ی سال‌ها کار و فعالیت، تلاش کرده تا بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات را به بازار عرضه کند.

شرکت ارس پر بنیس در سال 1385 با اجرا و به کار گیری تمامی استانداردها، موفق به اخذ گواهی نامه‌های استاندارد بین المللی ISO9001:2008 , ISO 22000:2005 , ISO 14001:2004 OHSAS 18001:2007 و HACCP از شرکت توف نورد آلمان شد. همچنین اخذ گواهینامه حالا نیز توسط بنیس دریافت شده. این گواهی‌نامه امروزه از مهم‌ترین مدارک برای صادرات محصولات به بسیاری از کشورهای جهان است.

شرکت ارس پر بنیس در سال 1388 موفق به کسب عنوان کار آفرین برتر کشوری و استانی شده است. همچنین در سال 1389 کارخانه ارس پر بنیس، از طرف اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی به عنوان واحد نمونه کیفی استان انتخاب شده است.

چشم انداز

شرکت ارس پر بنیس در تلاش است تا در سال‌های آتی بتواند به عنوان تولید کننده برتر کشور و سازمانی پیشرو اقدام کند. این اقدامات شامل مسئولیت‌های اجتماعی بزرگ، حمایت از گونه‌های مهم گیاهی، مصرف آب کمتر، کاهش آب پنهان در محصول و ارتقای کیفیت است.
شرکت ارس پر بنیس می‌خواهد که محصولاتش در همه جای ایران و حتی جهان؛ با کیفیت، نوآوری و بهبود زندگی مردم شناخته شوند. همچنین احترام به محیط زیست و پیروی از دستورالعمل‌های ایمنی برای بنیس بسیار اهمیت دارد.

ارس پر بنیس
بنیان‌گذار کارخانه کیک و کلوچه بنیس
جناب آقای بیوک رسولوی بنیس

جناب آقای بیوک رسولوی، پسر ارشد میرزا آقا رسولوی، چهره ماندگار صنعت کیک و کلوچه ایران است. ایشان متولد اولین روز از ماه آذر در سال 1335 هستند و از دوران نوجوانی و جوانی در کنار پدر خود، فنون تولید کیک و کلوچه را به‌صورت علمی و عملی آموختند. سال‌ها بعد، پدر، کار را به پسران و به خصوص جناب آقای بیوک رسولوی منتقل کرد. آقای بیوک رسولوی با هدف ایجاد اشتغال، جلوگیری از خروج ارز برای وارد کردن محصولات خارجی و ارائه محصولات باکیفیت ایرانی، در راه‌اندازی و توسعه کارخانه‌های کیک و کلوچه درنا و نیلو نقش اساسی داشتند. ایشان دستگاه‌هایی را وارد ایران کردند که بی سابقه بودند و پیش از این نمونه‌ای از آن وجود نداشت. با گذشت سال‌ها، در یک روز بهاری در سال، 1384 که باران شدیدی در روستای بنیس می‌بارید، آقای رسولوی تصمیم گرفتند، کارخانه کیک و کلوچه بنیس را به زاددگاه خود یعنی روستای بنیس منتقل کنند. مهم‌ترین هدف ایشان، ایجاد بسترهایی برای مهاجرت معکوس و جذب حداکثری نیروهای جوان منطقه بود. طرحی که با وجود مشکلات فراوان، نشان از وطن پرستی و عشق به توسعه و آبادانی داشت. با وارد کردن تجهیزات به روز، کم کم نیروهای فعال و کوشا جذب این کارخانه شدند و کارخانه کیک و کلوچه بنیس ساخته شد. اکنون در کارخانه کیک و کلوچه بنیس بیش از 2000 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار هستند. کارخانه‌ای که علاوه بر کیک و کلوچه، ویفر، بیسکوئیت، شکلات، کاپ کیک و… را نیز با کیفیت بالا تولید می‌کند. آقای بیوک رسولوی، هم اکنون به عنوان بنیان‌گذار مجموعه صنعتی ناربن که دارای زیرمجموعه‌های متنوع است، مشغول به فعالیت هستند و همواره با تجربیات و تصمیم‌هایش، ارتقا، رشد و ترقی کسب و کارها را تضمین می‌نمایند.

ارس پر بنیس
بنیان‌گذار کارخانه کیک و کلوچه بنیس