شرکت تخته فشرده شمال، پیشگام در صنعت تخته‌ ‌خرده‌ ‌چوب در ایران و از جمله بنیان‌گذاران این صنعت در سال 1353 آغاز به کار کرد. واحد تولیدی این شرکت واقع در ساری، از پیشروان صنعت نئوپان در ایران می باشد.
این شرکت در راستای برنامه های توسعه خود با بهره گیری از تکنولوژی روز و متخصصان خبره و با تجربه همواره اقدام به معرفی محصولات و راهکارهای جدید در صنعت تخته فشرده نموده است. نوآوری و تنوع محصول حاصل از این رویکرد باعث شده تا سهم قابل توجهی از نیاز کشور توسط این مجموعه مرتفع گردد.

این شرکت در جهت حفظ منابع طبیعی و جنگل های کشور تلاش می کند. اصول اساسی در این کارخانه همانا مصرف مواد غیرقابل استفاده برای دیگر صنایع می باشد. مواد اولیه مورد استفاده در این کارخانه ضایعات چوبی و سرشاخه های درختان باغی غیرقابل استفاده برای دیگر صنایع است. شرکت تخته فشرده شمال با بکارگیری مدرن ترین تکنولوژی روز و مجرب ترین مهندسان این مرز و بوم سعی کرده است محصولی ناب و استاندارد به در مصرف کنندگان برساند.

نخستین دریافت‌کننده‌‌ی نشان استاندارد
شرکت تخته فشرده شمال، در تاریخ 7 آبان 1384 به‌عنوان نخستین کارخانه در ارتباط با فرآورده‌های تخته خرده چوب با وزن مخصوص متوسط، مفتخر به دریافت مجوز استاندارد ملی ایران شد و در حال حاضر دارای مجوز استاندارد به شماره 9044 است.

تولید محصول درجه یک و منطبق با استانداردهای جهانی از اصول اساسی و بنیادی کار در شرکت تخته فشرده شمال می باشد. کنترل مداوم کیفیت محصولات و بررسی مستمر خط تولید باعث شده است تا این مجموعه همواره محصولی یکنواخت و با کیفیت تولید کند.

کیفیت محصولات تولید شده در این مجموعه به پشتوانه رعایت مولفه های زیر تضمین می شود:

استفاده از مناسب ترین فرآیند تولید
همکاری با مشاوران و متخصصین خلاق و با تجربه داخلی و خارجی
استفاده از مواد اولیه مرغوب
نظارت و کنترل مستمر فرآیند تولید

 

تخته فشرده شمال