شروع فعالیت شرکت شَکِلی به حدود 150 سال پیش باز می‌گردد. درست همان زمانی که محله شتربان و شَکِلی فعلی یکی از پر ازدحام‌ترین و فعال‌ترین مراکز تجارت محصولات کشاورزی و لبنی در تبریز بود. اما اوج فعالیت شَکِلی زمانی بود که آقای محسن شکروی در مغازه پدری به یاری برادرشان آقای قاسم شکروی پیوست. ایشان با این که تنها 18 سال سن داشتند به کمک اخوی بزرگشان، نوآوری‌های بسیاری را درزمینه ی فروش ماست، کره و عسل عرضه کردند. همین امر باعث شد تا شَکِلی در شهر زیبای تبریز تبدیل به یکی از مهم‌ترین مراکز تولید و فروش این محصولات شود. شَکِلی از همان ابتدا تلاش می‌کرد تا رضایت مشتری را با ارائه محصولات با کیفیت و قیمتی عادلانه به دست آورد.


1328 گشایش مرکز تهران، جهت توزیع و فروش محصولات ماست، کره، عسل و خامه
1346شروع بسته‌بندی کره به صورت مکانیزه در مرکز تهران

1354احداث کارخانه مجهز شَکِلی در جاده مخصوص کرج

1371تاسیس شرکت صفا پخش
1394شروع فعالیت شرکت حمل و نقل وندا ترابر

رسالت ما
"شرکت شَکِلی به عنوان یکی از سازمان های باسابقه در تولید و بسته بندی مواد غذایی همواره با شناسایی فرصت ها و ریسک های پیرامون اقدامات صحیح و برنامه ریزی شده ای را برای بقا و ارتقای نام تجاری سازمان به کار گرفته است و در این راستا تولید و بسته بندی محصولات غذایی سالم، بهداشتی و با کیفیت پایدار بر اساس بالاترین استاندرادهای داخلی و بین المللی را رسالت خود می داند."

شَکِلی از همان ابتدای مسیر، چشم‌اندازهای بزرگ و ماموریت‌های بسیاری را برای خود تعیین کرده است. تامین نیازهای جامعه و کسب اعتماد آحاد جامعه با به کارگیری کارکنانی کارآمد، تجهیزات پیشرفته و بهره ‌گیری از فناوری‌های روز به همراه انجام تحقیقات بازار، جزئی از مهم‌ترین وظایف شَکِلی و شرکت صفا پخش می‌باشد. اما اصلی‌ترین ماموریت شَکِلی، تولید فرآورده‌های غذایی با بالاترین کیفیت، بطور استاندارد است.

یکی از بزرگ‌ترین اهداف ما در شرکت شَکِلی حفظ موقعیت فعلی شَکِلی و توسعه سبد کالای آن با عرضه محصولاتی با بهترین کیفیت، ظرف 3 سال آینده است. در این مسیر تلاش می‌کنیم تا سراسر کشور عزیزمان ایران را تحت پوشش توزیع محصولات شَکِلی قرار دهیم. این مهم به دست نمی‌آید مگر با همراهی کارکنان کارآمد، با تجربه، با انگیزه، دلسوز و علاقمند تا بتوانیم در این مدت پوشش مشتریان را تا 70 درصد افزایش دهیم و به رشد و سود آوری از طریق افزایش مقیاس، کاهش هزینه‌ها و افزایش فزآینده فروش دست پیدا کنیم.

بازرگانی مواد غذایی شکلی

ارزش‌های شَکِلی

ارتقاء بهره‌وری: چابک سازی سازمانی به ما کمک می‌کند تا از تمام ظرفیت‌های خود استفاده کنیم و بهره‌وری خود را ارتقاء دهیم.

نفوذ بیشتر در بازار: شَکِلی تلاش می‌کند تا با افزایش پوشش مشتریان جدید توسط مراکز فروش فعلی، نفوذ خود را در بازار افزایش دهد.

توسعه بازار: از طریق ایجاد مراکز و کانال‌های فروش جدید تلاش می‌کنیم تا فعالیت‌های خود را در بازار توسعه دهیم.

توسعه فروش: ما در شَکِلی تلاش می‌کنیم تا با تکمیل سبد کالاها میزان فروش خود را افزایش دهیم.

ارتقاء سطح کنترل داخلی: هر یک از فرآیند‌های شرکت شَکِلی همواره با تعریف KPI های جدید، کنترل ‌می‌شوند تا سطح کیفیت آن‌ها به خوبی بررسی شود.

بازرگانی مواد غذایی شکلی