این شرکت دانش بنیان فعالیت خود را از سال 1389 در زمینه ساخت دستگاه های الکترونیکی-ارتباطی پیشرفته آغاز کرده است.
هیئت موسس شرکت همواره در راستای اهداف خود به نگرشی بالاتر از منافع مادی اعتقاد داشته و بر این باور بوده اند که همواره ارائه کیفیت بالا در محصولات و خدمات باید در دستور کار قرارگرفته تا به رضایت و اعتماد واقعی مشتری منجر شود. از این رو همواره تلاش مهندسین این شرکت بر این بوده است که محصولات و خدمات ارائه شده از بهترین کیفیت برخوردار باشند.
با استفاده از بسترهایی همچون شبکه موبایل (GSM/GPRS)، سرویس های پیام کوتاه (SMS)، ارتباطات ماهواره ای و سیستم های GNSS، توسعه سریع ابزارها و راهکارهای کنترلی و نظارتی بصورت آنلاین در این زمینه فراهم شده است.
با ورود شرکت به حوزه تخصصی سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS) بر مبنای بسترهای زیرساختی و پتانسیل های موجود، اهداف بلندمدتی در زمینه توسعه سامانه های مورد نیاز این صنعت و شکوفایی آن هدف گذاری شده است و امید است که همکاری بخشهای مختلف فعال در این زمینه منجر به تحقق این اهداف در آینده نزدیک بشود.
سیستم های ترددشمار آنلاین جاده ای، سیستم های برداشت اطلاعات جاده ای دوربینی، سیستم های اندازه گیری سرعت متوسط خودرو، سیستم های موقعیت یابی آنلاین خودرو، سیستم های تشخیص پلاک (ANPR) نمونه هایی از سیستم های حمل و نقل هوشمند هستند که بیشترین بهره را از این ابزارها می برند. شرکت آیرود مفتخر است به عنوان یکی از شرکت های فعال در این حوزه، به عنوان همکار وزارت راه و شهرسازی، گامی در جهت توسعه این سیستم ها و بکارگیری تکنولوژی های جدید در آنها برداشته است.

زمینه های کاری مورد علاقه این شرکت
 
سیستم های حمل و نقل هوشمند (ITS).
سیستم های تعیین موقعیت و ردیابی لحظه ای خودرو (AVL)
سیستم های ترددشمار جاده ای خودرو مبتنی بر لوپ مغناطیسی
سیستم های تشخیص پلاک خودرو (ANPR)
سیستم های هوشمندسازی مبتنی بر تکنولوژی RFID
خدمات پشتیبانی 24 ساعته سیستم های حمل و نقل هوشمند
سیستم های اکتساب داده (DAQ)
سیستم های کنترل بیسیم (Remote Control)
سیستم های نظارت تصویری و امنیتی
اینترنت اشیاء (IoT)