ایده اصلی تاسیس شرکت پردازشگران عصر اطلاعات در سال 78 شمسی توسط تعدادی از دانش آموختگان و دانشجویان رشته های فنی و مهندسی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات شکل گرفت و در تاریخ 82/9/15 به شماره 213125 در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری استان تهران به ثبت رسید.
با توجه به گسترش استفاده از رایانه و توسعه شبکه های کامپیوتری از یکطرف و ورود تکنولوژی های نوین از جمله موبایل و لزوم استفاده از دکلهای مخابراتی در بستر شبکه از طرف دیگر، زمینه فعالیت شرکت با اخذ مجوز تاسیس، طراحی، ساخت و مونتاژ در سال 1386 از وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه تولید دکلهای مخابراتی و سازه های فلزی گسترش یافت. برآورده کردن احتیاجات صنایع ارتباطی، عرضه نوآوریها و محصولات قابل اعتماد، دسترسی آسان به تکنولوژیهای نوین، ضمن استفاده از موارد اولیه مرغوب و رعایت استانداردهای ساخت و تولید و استقرار نظام تضمین و کنترل کیفیت موجب گردیده تا mdp به عنوان شرکتی صنعتی و دانش بنیان پروژه های بسیاری را در سطح ملی به انجام برساند.

هم اکنون و پس از گذشت بیش از دو دهه از آغاز فعالیت شرکت پردازشگران عصر اطلاعات با توسعه توان فنی، مهندسی و تجهیزاتی زمینه فعالیت خود را به راهکارهای زیر توسعه داده است:

1- تاوریست نام تجاری راهکار تولید دکلهای انتقال نیرو و مخابراتی، سازه پست های فشار قوی می باشد.

2- برند متالیست تجاری سازی شده راهکار طراحی و ساخت انواع سوله های صنعتی و سازه های خاص می باشد.

3- در راستای توسعه فناوریهای نوین و رویکرد و زیرساخت مبتنی بر IT شرکت، برند تجاری HiVoip با مسئولیت طراحی و تولید نرم افزارهای تخصصی مرکز تماس تلفنی ابری و تامین تجهیزات شبکه و مخابرات در قالب واحدی مستقل راه اندازی شده است.

4- راهکار بازرگانی خارجی پردازشگران عصر اطلاعات است که وظیفه و مسئولیت تامین تجهیزات مورد نیاز از بازارهای بین المللی را از یکطرف و معرفی و عرضه محصولات و خدمات سایر راهکارها را به بازارهای کشورهای هدف داراست. این واحد با اخذ کارت بازرگانی و عضویت در اتاق بازرگانی تهران با رویکرد واردات و صادرات محور ایجاد شده است.