شرکت نیک‌کالا به ‌مدیریت برادران سلیمانی از سال 1344 شروع به فعالیت صنعتی طبق پروانه بهره برداری شماره 100/42797 نموده است.
در تاریخ 1349/03/25 این شرکت تحت نام «شرکت تولیدی و صنعتی نیکُلا» به ثبت رسیده است.
ابتدا با ماهیت "شرکت با مسئولیت محدود" و در تاریخ 1361/06/25 نام آن به «شرکت تولیدی و صنعتی نیک‌کالا» تغییر و متعاقباً ماهیت‌آن‌ در تاریخ 1373/09/15 به "‌شرکت ‌سهامی ‌خاص"‌ تبدیل‌شد.
کارخانه نیک‌کالا در سال 1373 از محل سابق خود در جنوب تهران به محل فعلی واقع در کیلومتر 16 اتوبان کرج ـ قزوین، نبش جاده کمالشهر منتقل و در زمینی به مساحت 138,000 متر‌مربع فعالیت صنعتی خود را گسترش و میزان اشتغال را بطور ‌مستمر افزایش‌داده است و درحال حاضر 470 نفر پرسنل مستقیم را در خدمت دارد.
تولیدات شرکت در حال حاضر شامل انواع بخاری و شومینه گازسوز و اجاق گاز رومیزی (توکار) بوده و انشاء ا... در آینده نزدیک انواع اجاق گازهای فردار نیز به تولیدات آن اضافه می‌گردد. ظرفیت ‌اسمی ‌این ‌کارخانه ‌برطبق ‌پروانه ‌بهره‌برداری شماره 100/42797 شامل 420,000 دستگاه انواع بخاری و شومینه گازسوز و 100,000 دستگاه انواع اجاق گازهای فردار و رومیزی می‌باشد. تولیدات شرکت علاوه بر توزیع داخل از زمینه مساعد صادراتی نیز برخوردار است.
شرکت نیک‌کالا، از بدو تاسیس همواره دیدگاه خود را در قالب دو شعار مفهومی بیان نموده است :
اول، برای نیروی انسانی؛ شعار «نخست انسان، سپس کالا» را تبیین نمود.
نیروی انسانی موجود در شرکت علاوه بر ارتقاء مستمر سطح آگاهی، دانش و تخصص خود به شکلی خودآگاه احساس تعهد و مالکیت معنوی در مجموعه را دارند.
دوم برای اجتماع؛ شعار «این نام نیک است که می‌ماند» تعیین نمود.

تولیدی و صنعتی نیک کالا

نیک‌کالا بعنوان یک تولیدکننده، خود نیز در واقع مصرف‌کننده بسیاری از مواد اولیه، ملزومات و نیازهای روزمره داخلی است که زنجیره ای از صنایع با کیفیت داخلی را حمایت و فعال می‌نماید.
این شرکت به دلیل پیش‌بینی‌ها و ایجاد تمهیدات لازم، آموزش موثر، صرفه‌جویی علمی و عملی، داشتن اختراعات متعدد و ... روندی را طی نموده تا محصولات خود را حتی با کیفیتی بالاتر از قبل به بازار ارائه نموده و ضمن حفظ و پایدار سازی نمایندگان و توزیع‌کنندگان به عنوان سرمایه های تجاری خود، اخلاق حرفه ای خود را با الگویی تلفیقی از آموزه های اسلامی، فرهنگ ایرانی و بینش جهانی، بر پایه ارزشهای پایدار اخلاقی بنا نهاده است. با گستره مناسبی از شبکه خدمات مشتریان در سراسر کشور و ارایه مجمو عه ای کامل از فرآیند های مشتری مداری، رضایت مندی پایدار و مطمئنی را برای مشتریان، به عنوان سرمایه های اصلی خود فراهم نموده است.
در این مسیر نیز همواره تلاش کرده تا علاوه بر حفظ این جایگاه اجتماعی، در مسیر ارتقاء و تعالی آن گام بردارد. اخذ استانداردهای رسیدگی به شکایات مشتریان ISO 10002:2014 و استاندارد رضایت مشتریان ISO10004:2012 و تندیس های طلائی متعدد از سازمان حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان و تندیس طلائی استاندارد ایران و دریافت لوح تقدیر و تاییدیه از سوی شرکت بازرسی و کنترل کیفیت ایران، مهر تاییدی برای این ادعا است

تولیدی و صنعتی نیک کالا
خط مونتاژ
تولیدی و صنعتی نیک کالا
آزمایشگاه
تولیدی و صنعتی نیک کالا
واحد پرسکاری