کارخانهٔ ویتانا در سال 1335 توسط برادران تهرانچی در خیابان امیریهٔ تهران تاسیس شد. برادران تهرانچی از آلمان و انگلیس دستگاه‌های بیسکویت‌سازی وارد و تولید مستمر بیسکویت را در کارخانهٔ این شرکت آغاز کردند. آن‌ها در مورد محبوب‌ترین محصول ویتانا یک جملهٔ معروف داشتند: «بیسکویت مادر باید به راحتی با دندان شکسته شود و با آب دهان نرم شود». بیسکویت مادر قدیمی‌ترین بیسکویت‌ تولید شده در ایران است که از سال 1337 توسط شرکت ویتانا تولید می‌شود. ویتانا از سال 1387 با مالکیت بخش خصوصی و مدیریت پایدار و به‌روز، علاوه بر حفظ کیفیت همیشگی در راستای توسعه و بهبود مستمر تلاش می‌کند تا خاطرهٔ خوش بیسکویت مادر را با محصولات خود برای نسل‌های آینده نیز تکرار کند.

بسیاری ویتانا را با نان سوخاری و بیسکویت مادرش می‌شناسند اما شرکت ویتانا علاوه بر دارا بودن تنوع قابل توجهی از محصولات شامل ویفر، کوکی و... به صورت مستمر و با آهنگی رو به رشد محصولات جدید خود را به بازار معرفی می‌کند.

شرکت‌ها و کارخانجات شهدین گام، شیرین طعم لارستان و فروش و توزیع ویتانا زیرمجموعهٔ این گروه صنعتی بوده و شرکت‌های پخش البرز، به پخش و نمایندگان مجرب شهرستان‌ها همکاران ویتانا هستند.

ویتانا
نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات 98

ویتانا در نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات 98

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین آلات و مواد اولیه بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران از تاریخ 22 تا 25 شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی آخرین دستاورد‌های داخلی و خارجی این صنعت تبادل اطلاعات شرکت‌های داخلی و خارجی، جذب سرمایه‌ گذاری رونق تولید، توسعه صادرات معرفی منابع انسانی، اشتغالزائی، و تبلیغات و آگاهی بخشی به بازدیدکنندگان و همچنین آشنا شدن بازدیدکنندگان با شرکت‌های جدید و محصولات و تجهیزات به روز صنعت شیرینی و شکلات است. این موارد مهم‌ترین اهداف برگزاری نمایشگاه‌ بین‌المللی مواد اولیه، بیسکویت، شیرینی، شکلات و ماشین آلات است. گروه صنعتی ویتانا در تلاش است تا همانند سال‌های قبل از غرفه ویتانا در این نمایشگاه استقبال بسیار بالایی به عمل ‌آید.

این نمایشگاه که هر ساله در این تاریخ برگزار می‌شود یک رویداد بین‌المللی است که از معتبرترین و شناخته ‌شده‌ترین نمایشگاه‌های تخصصی حوزه شیرینی و شکلات در خاورمیانه محسوب می‌گردد.

این نمایشگاه از سال 1381 آغاز شد در حال حاضر 18 سال قدمت دارد و یک رویداد 4 روزه ا‌ست که هجدهمین دوره خود را در سال 98 پشت سر می‌گذارد و هر ساله با حضور تعداد زیادی از فعالان و متخصصان این حوزه برگزار می‌گردد.

ورود ویتانا به بازار دوم فرابورس

رئیس هیات مدیره ویتانا اظهار داشت: زمانیکه در بازار سرمایه حضور داریم باید سطح اعتماد نسبت به شرکت در بازار سرمایه بالا ببریم و اطلاعات به موقع، دقیق و شفاف باشد.

در ابتدای این نشست رضا صحرایی رئیس هیات مدیره شرکت ویتانا در برنامه نشست خبری این شرکت جهت تغییر تابلو و ارتقا به بازار دوم فرابورس گفت: شرکت ویتانا در ایران اولین شرکت تولید کننده بیسکویت مادر به صورت صنعتی است.

صحرایی افزود: شرکت ویتانا فراز و نشیب‌های زیادی در طول عمر‌ خود دیده است. شرکت ویتانا در سال 87 از بازار سهام اخراج شد، همچنین این شرکت در سال 87 خصوصی سازی شد.

ویتانا
ورود ویتانا به بازار دوم فرابورس

ویتانا با نماد غویتا وارد بازار دوم بورس شد

شرکت ویتانا با نماد «غویتا» که تا کنون در تابلو ب بازار پایه شاهد انجام معاملات سهام خود بود، پس از ارتقا به بازار دوم فرابورس و برگزاری نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» روز جاری در بازار جدید به روش گشایش نماد عرضه شد.

امروز نخستین گشایش نماد فرابورس در سال 1398 با عرضه سهام شرکت ویتانا در بازار دوم و کشف قیمت 12300 ریالی هر سهم این شرکت رقم خورد.

ویتانا
ویتانا وارد بازار بورس شد

ویتانا وارد بازار بورس شد

حضور این شرکت در بورس باید مبتنی بر اعتماد باشد و با توجه به اهمیت سهامداران برای ما، همواره اطلاعات به‌موقع، دقیق و شفاف منتشر خواهد شد.
به گزارش خبرنگار بورس‌نیوز، رضا صحرایی رئیس هیات‌مدیره ویتانا در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه گفت: ویتانا نخستین کارخانه تولیدکننده بیسکویت صنعتی در ایران است که 66 سال قبل تاسیس شده و هم‌اکنون این شرکت در مسیر استفاده از بهترین تکنولوژی دنیا قرار دارد.

ویتانا